SPORT UIT DE PERS WOENSDAG 9 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Rente-verlaging. De rijksregeering heeft he 'oten den rentevoet van vaste rentedragende papie ren te verlagen, zoowel voor schulden van het rijk, de staten, de gemeenten, als voor die van particulieren. Indien de rente acht procent of minder bedraagt wordt zij verlaagd tot ze» procent, ter wijl rente boven de 8 pet. verlaagd wordt in do verhouding van 8:G. Deze bepaling geldt ook voor hypotheken en pandbrie ven, waarbij er uitdrukkelijk op wordt gewezen, dat deze verlaging van den rentevoet niets afdoet aan de waarde der papieren. De rijkscommissaris voor het bankbedrijf zal er in overleg met do bankiersvereenigingen voor zorgen, dat do rente voor bankschulden wordt ver laagd en de commissaris heeft het recht, indien geen overeenstemming wordt be- reikt, zelf de verlaging vast te stellen. Door onderhandelingen met de rijks bank is bereikt, dat de rente voor be leeningen aangepast wordt aan de wissel- rente, zoodat eerstgenoemde voorloopig met een procent wordt cvrlaagd. Met ingang van 1 Januari wordt verder de rente, die verschuldigd is voor het uit stellen van betaling der belastingen, op geheven. De belasting op de huishuur wordt ge leidelijk opgeheven en zal op 1 April 1940 geheel zijn verdwenen. Verlaging der huren zal geschieden door lagere hypotheekrente zoowel voor oude als nieuwe woningen. De huur van huizen en fabrieken kan per 1 April worden opge zegd en speciale maatregelen zijn geno men voor de bescherming van boeren en huiseigenaren, indien een gedwongen ver koop plaats heeft. Indien de geboden prijs voor terreinen te laag is, kan de toeslag geweigerd worden. Bij de ont binding van vennootschappen worden zoo noodig de verschuldigde belastingen ver minderd. Ten einde het sparen te bevorderen worden geldstukken van vier pfennig in gevoerd. Salaris-verlaging. Het tweede gedeelte der noodverorde ning behandelt de loonen en salarissen van werklieden, ambtenaren en verder personeel. Alle collectieve arbeidscon tracten worden opgezegd op den datum, dat de noodverordening van kracht wordt en de loon- en salarisbasis moet vermin derd worden tot op den grondslag, die op 10 Januari 1927 bestond. De loonen en salarisseh bij het rijk, de staten en de gemeenten worden als volgt verlaagd: negen procent van het oorspronkelijke basissalaris voor de ambtenaren en tien procent van het huidige loontarief voor de werklieden. Verder worden nog verscheidene an dere zaken geregeld, zooaL verhooging van de omzetbelasting, beursbelasting, ROEMENIE KULTURKAMPF iKl ROEMENIE? Gevaar voor seculariseering der kerkelijke goederen. Blijkens berichten uit Boekarest over weegt minister-president Jorga maatre gelen tegen het autonome bestuurs lichaam der Zevenburgsche Katholieken, dat met het beheer der kerkelijke goede ren in het bisdom Zevenburgen is belast. In een telegram, dat Jorga thans ge zonden heeft aan Z. H. E. mgr. de Maj lath, bisschop van Zevenburgen, kondigt de minister-president aan, dat hij het Katholieke bestuurslichaam zijn juridi sche persoonlijkheid ontneemt, het onder curateele stelt en dat voor elk besluit van genoemd lichaam vooraf de toestem ming der regeering noodig is. Alle vroe gere besluiten, welke dus door dit lichaam zijn genomen, moeten worden beschouwd als van nul en geencr waarde, waarvoor Jorga den bisschop persoonlijk verantwoordelijk stelt. Bij de opening van dc algemeene ver gadering van dit Katholieke bestuurs lichaam heeft Z. H. E. mgr. de Majlath in verband met deze kwestie een rede gehouden, waarin hij o.a. verklaarde, dat het Katholiek geloof, do Katholieke in stellingen en de goederen, welke voor de instandhouding daarvan noodzakelijk zijn, door een groot gevaar worden bedreigd. Daar de tegenwoordige regeering, aldus mgr. do Majlath, do wetten „eerbiedigt" kunnen wij er van overtuig zijn, dat zij ons do goederen der Kerk niet met bruut geweld zal ontrukken. Zij zoekt daarom naar een rechtstitel om dit op andere wijze te bewerkstelligen en stelt den raad van beheer over dc kerkelijke goe deren voor als een onwettig,, ja zelfs in strijd met de wet zijndo instelling. Ik wil mij niet inlaten, ging mgr. do Majlath voort, met wetsinterprcaties; dit zullen de betrokken persone i wel doen. Ik wil slechts vaststellen, dat genoemde raad van beheer geen onwettige instel ling is, maar een diocesaan orgaan, dat berust op de bepalingen van het kerke lijk recht. Het wetboek van kanoniek recht immers machtigt den bisscl\op, uit do Katholieke leeken raadslieden te kie zen, die hem met raad en daad bij het bestuur der kerkelijke goederen behulp zaam kunnen zijn. Men beweert, zcide de bisschop verder, dat wij do opbrengst der kerkelijke goe deren aanwenden voor ongeoorloofde doel einden en dat de staat moet ingrijpen, om deze. misbruiken tegen te gaan. Het is echter niet de taak van den staat over de instellingen van de Kerk te waken, doch van den bisschpo en in laatste instantie van den I. Stoel. Men beweert, zoo besloot mgr. de Maj lath zijr rede, dat ik oud en niet in staat •>en een zwaren arboidslast te dragen. Zelf heb ik er daarom over gedacht of het niet beter zou zijn af te treden, doch thans zal ik de kampplaats in geen ge val verlaten. De staat poogt thans de Kerk in Ze venburgen een nieuwen slag toe te bren gen. Bij het ministerie van eeredienst is namelijk een wetsontwerp in voorberei ding, dat de kerken verplicht een nauw keurige begrooting op te maken van ge heel haar vermogen en inkomen. Het ministerie wordt tevens gemachtigd, dc subsidies van den staat aan de kerken te verminderen of geheel in te trekken, als zou blijken, dat de kerken haar ver mogen en inkomen onjuist hebben opge geven. Kenners van de Roemeensche menta liteit beweren, dat deze hervormingen niets anders beoogen dan de kerken te dwingen tot een nauwkeurige opgave van haar vermogen, om later te weten, hoe veel men seculariseeren kan, want alleen dan is het materieele voordeel van den kerkroof verzekerd. PRINS NICOLAAS VAN POEMENIE. Tot twee maanden vestingstraf veroordeeld. Het hooge militaire gerechtshof heeft den broeder van koning Carol van Roe menië, prins Xicolaas, veroordeeld tot twee maanden vestingstraf wegens het, zonder toestemming van zijn militaire superieuren, door hem gesloten huwelijk. Het hof van appèl had reeds zijn hu welijk met de gescheiden echtgènoote van een ambtenaar in diplomatieken dienst ongeldig verklaard. De. prins besloot ech ter liever afstand te doen van al zijn of- fieieele titels dan zich te onderwerpen. Koning Carol had geweigerd toestem ming to geven voor dit huwelijk. CHINA JAPAN EN CHINA. Nieuwe Japansche operaties. Naar het Indo Pacific agentschap uit Pekigg meldt, heeft een bataljon Japansche soldaten de havenstad Xioetsjwocang be zet, terwijl een afdecling van vijftig man de spoorlijn naar Mockden heeft op gebroken om het evrkecr onmogelijk te maken. De Japansche troppen hebben den En- gelschen ingenieurs verboden de lijn te her stellen. De Chineesche troepen treffen maatre gelen ter verdediging tegen het waar schijnlijke oprukken der Japansche troe pen. De Chineesche stundentcn in actie. Honderdtachtig Chineesche studenten hebben gisteren het spoorwegverkeer in het station van Nanking stop gezet. Zij maakten zich meester van den nachtex press, en dwongen den machinist zijn ma chine op volle snelheid te laten rijden. Als een pijl schoot de trein in d'e rich ting van Sjanghai; op signalen langs, den weg werd geen acht geslagen. Ternauwer nood werd een botsing met een trein uit Sjanghai voorkomen. Dit is slechts een van de vele voorbeel den van de agitatie der Chineesche stu denten, die oorlog willen, de laatste da- gen. De trcinbeambten worden voortdurend aangevallen, als zij den studenten gratis- vervoer weigeren. De campagne is goed georganiseerd en schijnt ten doel te hebben de regecring van Tsjang Kai Sjek in deserediet te bren gen, eventueel tot aftreden te dwingen. Dertig duizend studenten te Sjanghai zijn gisterochtend in staking gegaan, ook zij 'eischen de onmiddellijke zending van eén leger naar Mandsjoerije. Gemeld wordt uit Nanking, dat 2 k 3 duizend studenten voornemens zijn, de stad op 18 punten te gelijk aan te vallen. De regeering heeft de grade en den be wakingsdienst bij het Japansch consulaat versterkt AMERIKA HOOVER'S BOODSCHAP. Over het door hem gevoerde beleid. Gistermiddag heeft president Hoover in de vereenigde zitting van beide huizen vanthet congres, voor senatoren en afge vaardigden zijn jaarlijksche boodschap voor gelezen, waarin hij rekenschap aflegde van het door hem gevoerde beleid, een overzicht gaf van de factoren, die de hui dige' crisis bepalen en van het nood-pro gramma tot bestrijding van de depressie. De buitenlandsche politiek werd slechts zeer kort behandold, aangezien daaraan Donderdag a.s. een afzonderlijke bood schap zal zijn gewijd, waarin Hoover o.a. de ratificatie van zijn moratoriumvoorstel zal eischen. Sprekende over den Europeeschen toe stand zeide Hoover o.a.: ..De economische crisis in Duilschland en in midden-Europa nam in Juli j.l. den vorm van een algemee ne paniek aan, waaruit bleek; dat deze vol ken zonder vreemde hulp zouden moeten ineen storten. De vrees voor een dergelijke ineenstorting bracht onze producten- en effectenmarkt in verwarring en bedreigde ook andere volken, waardoor nieuwe geva ren voor ons geschapen worden. De noo l- zckelijkheid van onze medewerking, om het Duitsche volk voor een terstond te verwachten eatastrophe te beschermen, was daarom van de grootste betcekenis, opdat liet zijn belangrijk aandeel aan de stabiliteit der wereld zou kumien handha ven. Vit deze overwegingen heeft Amerika het moratoriumjaar en de Stillhalte-over- eenkomst aan de orde gesteld." Uitvoerig behandelde Hoover de bin- nenlandsche econinische depressie, die haar oorzaak vond in speculaties, inflatie op de effecten- en geldmarkt, slechte bedrijfslei ding in talrijke financieele instellingen en vooral in de storingen en catastrophes bui ten de grenzen der Vereenigde Staten. Ten aanzien van de werkloosheid ver klaarde Hoover, dat de regeering er naar streefde door het scheppen van nieuwe ar- bcidsgelegnheid, door het instellen van ar beidsgelegenheid, door 't instellne van ar- der immigratie verlichting van de bnnen- landsche arbeidsmarkt te brengen. Hoover wees er echter op, dat hij zich tegen elke directe of indirecte werkloozen- zorg zou verzetten, „want de ineenstor ting en de toenemende werkloosheid in Europa is voor een deel door dergelijke maatregelen veroorzaakt". Een algemeene wijziging van het tarief systeem door het congres, wees Hoover af. BUITENL. BERICHTEN. VOETBAL Om den Zomerzorg-beker. Gistermorgen werd de wedstrijd Leid- sche PostTram Boys gespeeld. Het be gin is voor de Boys, doc-h door slecht schieten blijven doelpunten uit. De Post kwam daarna- opzetten en spoedig doel puntte Segaar voor de Post. Even voor rust doelpuntte Lut zeer fraai. Na theeën was de Post direct in den aanval en scoorde door Labordus spoedig 30. En kele uitvallen van de Boys gaven den Postkeeper geen moeilijkheden. Nog een doelpunt volgde en de Post won met 40. KORFBAL HET VLIEGONGELUK TE BANGKOK. Overbrenging slachtoffers naar Nederland. Naar de Tel. verneemt, is thans defini tief vastgesteld, dat het stoffelijk over schot der slachtoffers van de vliegramp te Bangkok naar Nederland zal worden over gebracht met een van de booten van den Rotterdamsche Lloyd Het stoffelijk over schot van de heeren Van Onlangs en Kotte zal te Rotterdam ter aarde worden besteld, dat van den heer Wiersma te Am stelveen. In verband met de bepalingen in de tropen moest echter het stoffelijk over schot der slachtoffers voorloopig te Bang kok ter aarde worden besteld in afwach ting van de formaliteiten noodig voor het transport. LONDEN—AMSTERDAM IN EEN RACE-BOOTJE. Avontuurlijke tocht van twee jongelui. Mcj. Betty Thompson en de heer Cole, beiden 22 jaar oud, zijn gisteren met een kleine race-boot van Londen vertrokken met de bedoe.ing Amsterdam te bereiken. Hun bootje is slechts veertien voet lang en uitgerust met een 3 1/2 P.K. buiten boord-motor. Het vaartuigje heeft een snel heid van 20 mijl per'uur. De jongelui zijn voornemens eerst naai Dover te varen om daar de tanks bij te vullen alvorens zij de Noordzee oversteken. VIJF MILLIOEN WERKL00ZEN IN DUITSCHLAND. In hoofdzaak seizoenstoeneming. Zooals steeds in dezen tijd van het jaar is het werkloozenciji'er in de tweede helft van November in Duitschland sterk geste gen. Het bedroeg op 30 November niet min der dan 5.057.000, hetgeen vergeleken bij den stand op 15 November een stijging van 214.000 of wel 4.4% beteekent. Dat men hier in hoofdzaak met een sei zoenstoeneming heeft te doen, blijkt uit het feit, dat in de z.g. seizoenbedrijven de werkloosheid met 7.7%, in de overige tak ken van bedrijf daarentegen slechts met 2.4% steeg. Sedert den gunstigen stand van den afgeloopen zomer is het aantal werk- loozen in Duitschland met 1.100.000 toege nomen. FRANSCHE KUNSTSCHATTEN NAAR LONDEN. Een kostbaar transport. Een 400-tal kunstschatten bestemd voor de tentoonstelling van Fransche kunst-, die 4 Januari zal worden geopend in de Royal Academy te Londen, is heden uit het Lou vre verzonden onder bewaking van gewa pende rijwielpolitie en in burger gekleede detectives. De waarde der kunstschatten kan onmo- ge.ijk worden geraamd; zij zijn echter ver zekerd voor een bedrag van 2 1/2 millioen pond sterling. De schilderstukken en bee;dhouwwerken zijn op speciale wijze verzegeld. De zegels mogen niet worden verbroken, vóór de kunstwerken over het.Kanaal zijn gebracht, en in handen zijn gesteld van de ambtena ren van de Royal Academy. De Fransche bewaking begeleidt de kostbare zending tot Calais, waar een Britseh escorte zich met de bewaking zal belasten. ALFONSO'S RENPAARDEN GEDOOD. Als geste van trouw aan den koning is een aantal renpaarden, die aan ex-koning Alfonso van Spanje hebben toebehoord om het leven gebracht. In overeenstemming met de beslissing der Cortes, dat alle eigendommen van Alfonso in beslag zou den worden genomen, werden de paarden die zich in de koninklijke stallen bevonden, gevcüd. Het aantal monarchistisch-gezindc aristocraten heeft die paarden gekookt en opdat geen republikein zou kunnen bewe ren, clat hij een dier bereed, dat eens aan den koning behoorde, hebben genoemde aristocraten de paarden pijnloos gedood. Lenin vuurtoren. Volgens een bericht van het Russische te-' legraaf-agentschap is besloten, in de haven wn Leningrad een standbeeld van Lenin oj> te richten, dat mei een hoogte van 110 M. het grootste standbeeld van de wereld zal worden. Het standbeeld zal tevens als vuurtoren dienen, zoodat het als het ware een pen dant van het vrijheidsbeeld in de haven van New York zal worden. De arbeiders zijn uitgeuoodigd een deel van luin inkomsten in een bijzonder fonds te storten, waarvan de opbrenst voor de oprichting van het standbeeld bestemd is. Tweevoudige rr.cord cm 30 Mark. In de gemeente Ober Bubach (BeneJcn- Tïcier^n) zijn Zondag in den winkel van zekeren Frey de lijken van de 24-jarige dochter des huizes en een nichtje van 3 jaar gevonden. Beiden waren door mes steken gedood. Uit dc kas was een bedrag van circa- 30 Mark gestolen. Op 27 December a.s. geen competitie wedstrijden. Blijkens een mededeeling in de Revue der Sporten zal de competilieleider van den N. K. B- op den Zondag van den 27en December a.s., welke aansluit, op de Kerst dagen, geen wedstrijden vaststellen. In bijzondere gevallen kan hiervan ech ter worden afgeweken. WINTERSPORT NAAR DE WINTERSPORT GEBIEDEN. Twintig reizen van de N. R. V. De Nederlandsche Reisvereeniging voert reeds jaren lang wintersportreizen voor haar leden uit: ieder jaar brengt zij een reeks mooie reizen naar de belangrijk ste wintersportgebieden. Ook dit seizoen is zij weer bijzonder goed geslaagd met- de samenstelling van niet minder dan twintig aantrekkelijke tochten, waarbij twee hoofd soorten van reizen worden onderscheiden, nl. de gewone wintersportreizen, waarbij den deelnemers algeheele vrijheid wordt gelaten aan de sport deel te nemen of wel als toeschouwer mee te reizen, en de spe ciale ski-cursussen. Van de deelnemers (neemsters) aan deze cursussen wordt verwacht, dat zij deze prachtige, stalende sport willen leeren en beoefenen. Te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Arnhem heeft de N. R. V. zoogenaam de droge s'ki-cursussen ingericht als voor oefening, waarvan een zeer druk gebruik wordt gemaakt. Onder de bovenbedoelde twintig toch ten zijn vier ski-cursussen in wintersport gebieden, terwijl de zestien wintersport reizen op onderscheidene data van om streeks half December tot begin Febr. a.s. worden ondernomen naar Grindelwald Adelboden, Unterwasser, Zweisimmen, Arosa, St. Morit-z, Cortina d'Ampezzo en En welberg. Er zijn hierbij reizen van negen en tien dagen, doch ook van zestien dagen. De kosten van deelneming hangen natuurlijk af van den duur der reis en van de klasse waarmede per spoor gereisd wordt. De goedkoopste reis onder de genoemde be draagt slechts 93. WïFT.RENNEN LEIDSCHE REN- EN TOERISTVEREEN. „SWIFT." Viering 121/2-jarig bestaan. De Leidsche Ren- en Toeristvereeniging Swift" hoopt 24 Januari 1932 haar 12 1/2- jarig jubileum te vieren in de Stadsge hoorzaal. Op dezen avond zullen cr hometrainer wedstrijden worden gehouden, waarvoor als deelnemers zijn aangezocht de kam pioenen van de vereenigingen D. T. S. (Zaandam), Ulysses en Olvmpia (Amster dam), De Bataaf (Halfweg), De Kampioen (Haarlem); Sparta, Hollandia en 's-Graven- hage (Den Haag) en de kampioen der jubileerende vereeniging. ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Het Nederlandsche koppel Piet van KempenPijnenburg heeft- gecontracteerd voor den zesdaagschcn wielerwedstrijd te Dortmund, die van 8 tot- 14 Januari verre den wordt. Met GoebelSchön, Kilian Put-zfeld en VogelKorsmeyer is het contract zoo goed als zeker. Men hoopt ook met LetourneurGrimbretière, die den jongsten zesdaagsche te New-York wonnen, tot- overeenstemming te komen, wanneer ze hun eischen niet te hoog stellen. WATERSPORT EEN MISS ENGLAND III. Veel sneller dan de Miss England 51. Lord "Wakefield, die ook bij vorige ge legenheden hard geijverd heeft om Enge- Iand's suprematie te handhaven, heeft be sloten de Miss England II te herstellen en noodiede de bouwers uit een Miss Eng land III te brengen, maar binnen vier maanden. Kaye Don zal de nieuwe bont besturen. Men heeft Lord Wakefield de verzekering gegeven, dat de nieuwe boot 25 mijlen per uur sneller zal zijn. (Het te genwoordige record is 110 mijlen). Er zul len twee Rolls Royce motoren in de boot gebouwd worden, gelijk in don wedstrijd om den Schneiderbeker. De motoren zullen 5000 pk. bezitten of 1200 pk. meer dan die in de Miss England IT. In April 1932 zal de nieuwe boot naar het Gardameer gezonden worden voor proefnemingen. Er zal worden ingeschre- ZE LEEFT VAN LEUGENS. Het Huisgezin schrijft De ramp met het postvliegtuig heeft bij allen maar één gevoel gewekt: deernis. Er is groot leed allereerst bij de familie betrekkingen der omgekomenen. Maar er is leed ook bij de-luchtvaart maatschappij, die van haar beste krachten heeft zien ten onder gaan. Slechts één blad in Nederland bezigt in plaats van woorden van mededongen, woorden van haat. Dit blad is de communistische Tribune. Voor haar zijn Wiersma en de zijnen „ten offer gevallen aan het K. L. M.-sys- teem". Terwijl zij eendrachtige pogingen in het werk ziet gesteld „om de directie van de K. L. M. van alle schuld vrij te plei ten", verzekert de T ribune dat- „Wiers ma en de zijnen zijn gevallen als slacht offers van een systeem, dat voor de bui tenwacht het „veiligheid voor alles" hul digt, maar met de veiligheid van de pilo ten spot, omdat de imperialistische be langen van de Nederlandsche bourgeoisie eischen, dat er „alles uitgehaald wordt wat er in zit." We willen veronderstellen, dat de Tri bune, toen zij het bovenstaande schreef niet wist wat de oorzaak van de ramp is geweest een vergissing, een oogenblik- kelijke achteloosheid van den gezagvoer der maar hoe durft het blad, niets we tende, beginnen met zoo positief moge lijk de luchtvaarmaatschappij aan te kla gen; hoe komt zij er toe te schrijven, dat de piloten en ander personeel van de K. L. M. wel weten, „wie voor den dood van hun kameraden de verantwoordelijkheid dragen"? De Tribune komt er toe omdat zij den reeds anderhalve eeuw ouden stelre gel van Voltaire huldigt: lieg er maar op los, er blijft altijd wat van hangen. Niet alleen de luchtvaartmaatschappij heet schuldig, ook de imperialistische re geering van Nederland, wie er alles aan gelegen is, dat- de verbinding met het Rijk in Indië zoo snel mogelijk wordt: Batavia moet voor de poorten van Am sterdam komen. Men kan het stelsel huldigen: de Tri bune maar te laten praten, beschuldigen en lasteren, doch men zou ook een enke len keer 'den lasteraar voor de rechtbank kunnen dagen, om zijn leugens voor heel het land aan den schandpaal te nagelen. Van 'eugens leeft de Tribune. Inzake het Twentsche textielconflict schrijft ze, dat de „vakbonden" met de textielfabrikanten één lijn trekken tegen de arbeiders. Eén lijn? De leiding der arbeidersorganisaties heeft n.b. tegen 14 December de alge meene staking afgekondigd, indien de werkgevers niet' vóór dien datum de twee de loonsverlaging als strafoefening af gekondigd hebben ingetrokken. Maar, zeggen de besturen der katholie ke en christelijke bonden, indien gij vóór 14 December staakt, d. w. z. het werk opzettelijk neerlegt, niet omdat u het werken wordt belet of omdat er wegens te weinig werkkrachten niet gewerkt kan werden, ontvangt gij geen uitkeering. Natuurlijk: de organisaties kunnen een wilde staking niet erkennen en daarvoor geen verantwoordelijkheid aanvaarden. De Tribune nu noemt hét besluit van den katholieken bond „een directe poging om de stakers door honger te dwin gen vóór 14 December weer de fabrieken in te gaan". Zoo kent het communistische orgaan geen ander middel dan stoken: haar val- sche, tendentieuze, leugenachtige voor lichting heeft geen ander doel dan een conflict te verscherpen, de arbeiders op te ruien en de kans van een vergelijk on mogelijk te maken. De groote grief tegen de Tribune is niet dat- ze de communistische beginselen voorstaat, maar dat ze tegen beter weten in scheeve voorstellingen geeft, opzettelijk misleidt, bewust liegt en lastert. ven voor den wedstrijd om de Gabriel d'Annunzio-trophee, Later wordt de Miss England III naar de V. S. gestuurd, waar Kaye Don om de British International Trophy zal strijden tegen Gar Wood en anderen. „Hbld." ROEIEN Wedstrijden Westelijke Roeibond. Naar wij vernemen zullen de jaarlijk sche. wedstrijden van den Westelijken Roeibond volgend jaar te Leiden worden gehouden. In het vegetarisch restaurant: Waarom staan er kunstbloemen op tafel? Kellener: Anders eten de gasten ze op.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10