HET AFSCHUWELIJK DRAMA TE ECHT MAANDAG 7 DECEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Zaterdagmorgen half elf is onder de ge meente Oterlee een jonge man, die per rij wiel op weg was naar Alkmaar, door een met melkbussen geladen auto uit Middelie aangereden. Hij werd zeer zwaar gewond naar het ziekenhuis te Alkmaar overge bracht, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Onder de tram geraakt en gedood. De' 25-jarige bierbottelaar J. Jansen uit Helden-Panningen, geraakte Zaterdag avond half acht onder de tram van de Maasbuurtweg Beringen. De man werd op slag gedood. De drank is waarschijnlijk niet onschuldig aan het ongeluk. Auto te water. Zaterdagmorgen om kwart over tien kwam een met zand beladen vrachtauto op den rijksweg nabij den Keverdijk onder Naardien door nog niet opgehelderde oor zaak met zijn rechterwiel op den gras berm. Het voorwiel zakte weg, de wagen kantelde en kwam onderstboven in de bermsloot terecht. De bestuurder B. Lus tig, uit Huizen, wist zichzelf nog uit zijn beknelde positie te bevrijden, maar zakte daarna ineen. In zorgwekkenden toestand is de man naar de Majellastichting ver voerd. Een tloove man aangereden. Zaterdagavond omstreeks kwart voor 10 is op het Öpui ter hoogte van de Amster- damsohe Veerkade een ernstige aanrijding voorgevallen. Uit de richting van het Zieke naderde oen personenauto, waarin Bint Nico laas en zijn knecht gezeten waren. Kort vóór den wagen stak plotseling een man, de 23-jari- ge H. van G., den rijweg over, met het ge volg, dat hij door de auto tegen de straat gesmakt werd en voor eenige oogenblikken het bewustzijrf verloor. Met een gapende wonde aan het hoofd is het slachtoffer, dat hardhoorend was, en dientengevolge waar schijnlijk de signalen van,de auto niet ge hoord heeft, door den G.G.D. naar het zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd. DE „ENGGANO" HEEFT AVERIJ. Het schip zal naar Lissabon worden gesleept. De stoomvaart Maatschappij „Neder land" deelt mede: Het vrachtschip „Enggano" der Stoom vaartmaatschappij „Nederland" heeft op de thuisreis van Indië Zaterdagavond op de Bpaansche kust ter hoogte van Oporto haar schroefas gebroken. De Duitsche zeesleepboot „Max Berendt" is ter assitentie van La Coruna vertrok ken en zou Zondagmiddag bij de „Eng gano" arriveeren, waarna het schip ter reparatie waarschijnlijk naar Lissabon ge sleept zal worden. Het weer is zeer goed. Aan boord is alles wel. Baldadigheid of sabotage in een bioscoop. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. En terwijl ze deze gedachten uitspon, kreeg ze plotseling een schokAls Dick in haar oogen onschuldig was aan deze vreeselijke misdaad, dan zou ze hem open hartig naar den ring vragen. Als Raven- scar dubbel spel speelde in zijn verhou ding tot den antiquair, dan was er zeker goede reden voor hem ook in andere op zichten te wantrouwen. Ze was ten slotte alleen afgegaan op de mededeelingen van dezen man in het heftige verlangen om haar geliefde te hulp te komen. Maar de verdenking tegen hem, die berustte mis schien niet eens op goede gronden, was misschien niets dan een verzinsel van Ra- venscar. Als ik alleen een onnoozel slachtoffer ben geweest, inplaats van een vrijwillige zondebok, heb ik Dick afschuwelijk on recht aangedaanzei ze in zichzelf Haar besluit om te gaan stond na absoluut vast en ze kocht een kaartje naar Wrox ford Nadat de trein een uur of drie voortge boemeid had, begon de duisternis te val len. Phyllis zat nu alleen in de coupé en terwijl ze het laatste gedeelte van haa* reis aflegde kwam er een drukkende neer- 'achtigheid over haar. Ze was nog steeds vast besloten om een ond^houd met Dick OOK HET LIJK VAN R0EBR0EKS GEVONDEN. DOOR DE FAMILIE AAN DE KLEEREN HERKEND. Toen de omwonenden van Echt in de courant gelezen hadden, dat de bosschen voor 't publiek waren vrijgegeven gingen Zaterdagmorgen omstreeks tien uur zekere Gerrits en zekere Jansen, beide uit het na burige Diergaarde, in de bosschen een on der zoek instellen. Toen zij ongeveer 500 Meter waren doorge drongen waren, kwamen zij op een open plek. Hier zakte een der mannen met een van zijn schoenen in den grond weg en daar deze plek bedekt was met geel zand, kwam hun dit verdacht voor, zoodat zij be sloten daar te gaan graven. Al spoedig be merkten zij aan den onaangenamen reuk die uit het gegraven gat opsteeg, dat zij op het goede spoor waren. Een van de beide mannen ging daarop den jachtopziener Hintzen waarschuwen, die ook een groot aandeel heeft gehad in het vinden der drie andere lijken en deze gaf last de plek ven der onaangeroerd te laten en de mare chaussee te waarschuwen. De marechausseo uit Echt zette daarop het bosch af in af wachting van het parket uit Roermond, dat ook van het feit op de hoogte was ge steld en kort na den middag arriceerde. De kuil werd vervolgens verder uitgegra ven, waarna het lijk van Roebroeks voor den dag kwam. Het lichaam lag met op getrokken knieën en voorovergebogen hoofd op den rug in den kuil, tachtig centimeter onder den grond. Het verkeerde reeds in een verregaanden staat van ontbinding. Het parket gaf last het lijk in den kuil te laten liggen zooals het was gevonden, totdat de deskundigen ter plaatse een on derzoek zullen hebben ingesteld. Dr. Hubt uit Leiden zou Zondagmorgen de sectie op het lijk verrichten. Gedurende den dag is er ©en wacht bij de kuil geplaatst, zoodat niemand meer do plek kan naderen. Een zeer groote menigte was gistermiddag toegestroomd ;zij werd echter door de in grooten getale aanwezige politie op een behoorlijken afstand gehou den. De ouders van het slachtoffer herkenden hun zoon aan de kleeding en de schoenen. Ook het meisje van Roebroeks herkende het lijk aan een gesp van den riem, dien hij om had. Het slachtoffer was verder ge heel onherkenbaar. Het gedolven graf was iets grooter dan dat, waarin de drie andere jonge mannen waren gevonden. Doordat de plek zoo moeilijk te bereiken was, heeft het zoolang geduurd voordat men iets vond. De lage vijftienjarige dennen maken het bijna onmogelijk het bosch in te dringen, en het mag wel een toeval worden genoemd dat de beide mannen juist op de bewuste open plek uitkwamen. Eerst bij de sectie door dr. Hulst zal kunnen worden nagegaan of ook dit slachtoffer door hagclschoten is ge dood. Thans was zulks nog niet te consta- teeren. Naar verschillende kennissen van den verslagene aan een verslaggever van de „Tel." mededeelden, wa-s Roebroejcs een goede jongen, die wel veel stroopte, echter steeds met strikken. Zondag 23 Augustus j.l. is hij te Diergaarde door hen het laai.st gezien. Hij verbleef toen bij zijn ouders. Den daarop volgenden Maandag is hij te gen den middag om twaalf uur op een bijna nieuw rijwiel weggereden in de richting van te hebben, maar hoe dichter ze het doel van haar reis naderde, hoe meer ze tegen dat onderhoud opzag. Ze kende het zorge- looze maar kloeke karakter van den jon gen deugniet voldoende, om te weten dat het onmogelijk was dat hij zijn vader in koelen bloede zou hebben vermoord, maar toch stond ze hier voor hetzelfde probleem als de .anderen die met de zaak te maken hadden en die minder geneigd tot een mild oordeel waren dan zij. Zelfs als ze Ravenscar's verklaring buiten beschou wing liet, hoe kon de moordenaar onge zien ontsnapt zijn als Lord Monksilver's getuigenis en dat van Dic-k juist waren? En als Dick's lezing van het gebeurde on waar was wat dan Het eenige dat haar folterenden twij fel kon verzachten was haar overtuiging dat als de jongen zijn vader inderdaad ge dood had dit door een ongelukkig toeval moest zijn geschied en dat hij liever een dwaze en onhoudbare leugen had verzon nen, dan de waarheid te zeggen die naar hij vreesde toch niet geloofd zou worden Maar als hij in het bezit van het pistool was geweest, zou dat er niet op wijzen, dat hij den moord op zijn vader vooruit had beraamd corrigeerde ze haar eigen ge dachten. Het was pikdonker toen de trein het station van Wroxford binnen reed. Ze had haar plan de campagne gemaakt! Als de trein stil stond zou ze snel uit stappen en er maar op hopen, dat ze niet herkend zou worden. Dan zou ze de vier mijlen- naar Beacon Audley te voet afleg gen onder de beschutting van de duister nis. Ze zou den tuin van de pastorie bin nensluipen en steentjes tegen het raam van Dick's kamer gooien. Dan zou ze hem vra- Annendaal. Hij had toen verscheidene strikken bij zich en bij zijn vertrek vertel de hij nog, dat hij een haas ging vangen. Daar de afstand van Diergaarde naar het bosch te Putbroek, waar hij waarschijnlijk zijn strikken heeft willen zetten, niet groot is, moet verondersteld worden, dat dit mis drijf op klaarlichten dag is gepleegd. Waar de daders het nog nieuwe rijwiel hebben ge laten dat Roebroeks bereed, is nog een raadsel. Het is ook mogelijk, dat Roe broeks, toen hij bij het bosch aankwam, zijn fiets heeft verborgen en daarop het bosch is iageloopen naar de plek, waar hij wilde strikken. In het laatste geval moet dan het rijwiel in de omgeving te vinden zijn. Nog iederen dag komen nieuwsgierigen in grooten getale naar het bosch toestroo- men, en laten zich door de bevolking de verschillende plekken, waar deze drama's zich hebben afgespeeld, toonen. Met ontzet ting en afschuw vragen de bewoners van Putbroek zich af wal de daders bezield heeft om vier jonge mensohen als beesten neer te schieten. Dat de moorden in ver band staan met den strijd tegen het stroo pen staat bij de bevolking vast. Een ander motief weten de inenschen niet te ontdek ken. Te grooter is de verontwaardiging, omdat het hier jongemannen betreft, die zoover bekend is nimmer met den lichtbak op jacht waren geweest, doch slechts met strikken stroopten en dan ook bij de be volking als ongevaarlijk bekend stonden. De sectie op het lijk. Dr. Hulst uit Leiden heeft Zondagmor gen op de plek, waar Zaterdag het lijk van Roebroeks vrijgegeven voor de ter- verricht. Achter het linkeroor van den ver slagene werd een schotwonde aangetrof fen. De schedel was ge'iegl gespleten, zoo dat het schot zeker op korten afstand moet zijn gelost. In de hals werden hagelkor rel en ook de prop er de schijf van een pal toon gevonden. Onmiddellijk na de sectie werd het 'ijk van Reobroeks vrijgegeven voor de ter aardebestelling, echter niet dan nadat do 65-jarige vader en eon broer van het slachtoffer diens identiteit hadden vast gesteld aan de hand van merken in klee ding. schoeisel en ges a'Cl. Nadat eenige mannen het stoffelijk over schot hadden gekist, werd dit door de bos schen gedragen en vervolgens op een boe renkar naar het kerknof gevoerd. De daar verzamelde menschenmassa werd door de politie buiten het kevkh v'terrein gehouden. De zeereerw. pater rector van ..Maria Hope" verrichtte de absoute, waarna het ijk aan den schoot der aarde werd toever trouwd. Op het stille kerkhofje van Dier gaarde zal Roebroeks rusten, naast zijn drie kameraden, die enkele dagen eerder hier hun laatste rustplaats vonden. Diep onder don indruk verliet het publiek den doodenaker en stroomd" naar het boseh. waar het lijk was gevonden, c.a. 300 Meter verwijderd van de kuil waar ook de beide Kersten en Wehrens waren begraven. Het publiek is vervuld met diepe veront waardiging over deze laffe sluipmoorden en uit zich in felle bewoordingen. Echter moge in deze dagen ook deernis uitgaan naar de familieleden van de mannen die thans als verdachten van deze gruweldaad zijn gearresteerd. Zij het ook, dat zij dc daad hebben bedreven, dan spare men on- noodig leed aan de vrouw en kinderen, die aan het gruwelijk feit onschuldig zijn. die inmiddels niet geloovon kunnen en mogen wat anderen als waar aannemen. bevond, opengebroken. In totaal werd ont vreemd ongeveer 1800 gulden. Gistermorgen omstreeks half twaalf werd de inbraak ontekt door den chef bakker, die de politic met het geval in kennis stelde. Van de daders werd geen spoor gevonden. gen om beneden te komen en haar ver dere houding zou door het verloop van het onderhoud worden bepaald. Of ze zelf gevaar liep gearresteerd te worden kon haar niet zooveel schelen. Als het haar maar niet zou verhinderen om Dick te red den door hem in te lichten over de ont dekkingen die zij toevallig bij den ouden Jenkins had gedaan. Het eerste deel van het programma verliep zonder hapering. Er was niemand op het perron die haar herkende, de controleur die de kaartjes in ontvangst nam, keek haar zelfs niet aan. Maar aan het eihde van den tunnel, die naar de straat leidde vielen al haar plannen in duigen. Een groote man stapte uit de duisternis naar voren en tikte haar even op den arm. Miss Vaughan? zei hij zachtjes. Mijnheer Ravenscar? fluisterde ze nauwelijks hoorbaar. Ja. vestig niet de aandacht op u zelf door stil te blijven staan, vervolgde hij terwijl hij naast haar kwam loopen. Ik kreeg een telegram van Jenkins en ik dacht dat ik u misschien helpen kon. Het was zeker uw bedoeling Ricard Wenslade te ontmoeten, is 't niet? Ik maak u er geen verwijt van dat u u niet aan uw be lofte gehouden hebt. Daar is het te laat voor. Ja, fluisterde Phyllis. Ik hebfclin- gen ontdekt die hij moet weten en die de politie behoort te weten, wanneer hij een bevredigend antwoord kan geven op een vraag, die ik hem zal stellen. Zij richtten hun schreden als vanzelf naar den weg toe, die naar Beacon Audley leidde. Zou u me niet willen vertellen wat u ontdekt hebt, vroeg Ravenscar, of liever UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 8 December. Huizen, 1875 M. Uitsl. K. R. O.-uitzending. &.009.15 en 100.10.30 Gramofoonpl. 10.30 Robert Hcrberigs draagt eigen Evangelisatiezangen voor. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Concert KR O-Trio. I.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. t 3.00 Naaicursus. 3.30 Cursus Hoedenmaken. 3.454.00 Naaicursus. 4.15 Gramofoonpl. 4.45—6.20 KRO-Kunst-Ensemble. 6.20 Bedrijfscontrole-cursus. 6.45 Engelschc les. 7.10 Prof. Baader: Ervaringen bij het dialect-onderzoek. 7.45 Voordracht door Tj?o de Witte. 8.00—11.00 ICRO-Orkest o. 1. v. J. Ger ritsen. Teo de Witte (voordracht). O.a. piano-concert f-moll, Bach. (Solist W. Francois). Fant. „Die verkaufte Braut", Smetana. II.0012.00 Gramofoon. H i 1 v e r s u m. 298 M. Uitsl. A. V. R. O.-uitzending. 8.00—10.00 Gramofoon; 1. 10.00 Morgenwijding. I.15 Gramofoonpl. 10.30 Boeken'halfuurtje. II.00 Radio-Volks-Universiteit. 11.30 Concert. D. Gerstel (piano), J. v. d. Ploeg (tenor). Begel.: Egb. Veen. 12.151.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Concert door het Winkels Trio. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 H. I. R. O. 6.00 Draaiorgelmuziek. 6.30 Radio-Volks-Universiteit. 7.00 Strijkkwartet Nr. 4, Debussy, door Hollandsch Strijkkwartet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Trecp. Pierre Palla (piano) en L. Noiret (lied jes). O.a. Tweede Hongaarsche Rhapsodic Liszt. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg Concert. O.a. Hals- und Beinbruch-Potpourri, Morena. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing: Australië. 11.20 Berichten. 12.20 Cinema-orgelbespeling. 1.20 Kemp en zijn Piccadilly-orkest. 2.25 Voor de scholen. 2.50 Muziekles. 3.50 Fransche les. 4.25 Lezing: Autobus of trein. 4.50 Trocadore-orkest. O.a. Urcndans, VERVALSCHTE DUITSCHE SIGAREN-BANDEROLLEN. TE AMSTERDAM VERVAARDIGD. In den strijd tegen de dagelijksch toe nemende smokkelarij aan de Duitsch-No- derlarjdsche grens is de douane te Lingcn aan de Eems er in geslaagd, een grooten slag te slaan. Sedert maanden was het den douane-autoriteiten bekend, dat in Ne derland op grooten schaal valschc Duit sche tabaksbelasting-banderollen werden vervaardigd, over de grens gesmokkeld on in Duitschland te koop werden aangebo den. Thans is men er te Papenburg aan de Eems in geslaagd, de vervalschers en smokkelaars te arresteeren, juist nadat /.ij een groote hoeveelheid valsche banderollen over de grens hadden gebracht en hun auto wilden wegbrengen. De smokkelaars hadden de banderollen verborgen in een hoop turf op het erf van een Duitsche Boerderij, vanwaar het door helpers zou worden weggehaald. De douane-beambten konden ongeveer 50.000 banderollen, ter waarde van ruim 900.000 mark, in beslag nemen. De beide gearresteerde daders wer- wat er vanmorgen precies is voorgevallen in Wardour Strceet? Jenkin's telegram was heel vaag. Bedenkt u wel, miss Vaug han, dat ik handel zooals Lord Monksilver het zelf zou doen indien hij in staat was in het strijdperk te treden voor de eer van zijn naam. Ik heb natuurlijk geen recht op uw vertrouwen. Ik vraag het al leen maar als oen gurjst. Per slot van rekening, bedacht zc, deze man, die zoo openhartig en eerlijk tegen haar sprak had zelf niets gedaan voor zoo ver zij kon nagaan, waardoor hij haar ver trouwen verbeurd had, wat Jenkins ook gedaan of gezegd had. En al bestond er ook een geheime verstandhouding tus- scheu die twee, dan kon het toch heel best zijn, dat die juist op de bescherming van Dick gericht was. En als Ravenscar of Jenkins, of misschien allebei samen een of andere sinistere reden hadden om de herkomst van het pistool te verzwijgen, wat dan nog? Binnen bet uur zou ze do waarheid uit Dick's mond hooren en in staat zijn voor zichzelf uit te maken wat- haar in zijn belang te doen stond. Dus vertelde ze den secretaris de bij zonderheden van haar ontdekking van do oude cassette, van Jenkin's verhaal hoe hij het ontbrekende pistool an 'n Amerikaan verkocht had en van zijn ontkenning een uur later tegen den rechercheur, dat hij iets van het wapen wistPhyllis vervolg de dat ze niets bijzonder achter de hande ling van den ouden man had gezocht, tot dat ze het bericht in het middagblad had gelezen en begrepen had dat het ontbrc kende pistool het wapen moest zijn, waar mee de moord in de pastorie was gc- I pleegd. Toen had ze onmiddellijk beslo- ten om Dick te ondervragen voor ze haar Ponchielli en „Graaf van Luxemburg", Lehar. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Koorzang. 7.10 Fransche les. 7.40 Variëté. Orkest en solisten. S.35 Pianomuziek. 8.50 Literaire causerie. 9.20 Nieuws. 9.40 Hot B. B. C. licht orkest. O.a. Ouverture „Oberon", Weber en 2de Hong. Rha-psodie, Liszt. 10.5512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50; 1.25 Gramofoonpl. 8.20 „Flossie" van Sczule. M. m. v. Or kest en Solisten o. 1. v. Raoul Labis. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Gramofoonpl. 8.25 K&th. Morgenwijding. 9.30 Mozaart-concert (voor scholen). 12.251.50 Orkestconcert. 4.20—5.20 Werag-orkest o. 1. v. Kühn. 7.20 Kleine Werag-orkest o. 1. v. Ponsis. L. Mann (mezzosopraan). O.a. Fant. „Tannhausor", Wagner. Rhapsodic uit „Fiirst Igor", Borodin. Kalundborg, 1154 M. 11.201.20 Concert u. h. Palace-IIotel. 2.201.20 Radio-Blaasorke8t - m. m. v. A. Neumann (zang). 7.20 Strijkconcert o. 1. v. Roesen. 8.05 Moderne muziek. Radio-orkest o. 1. v. Reesen. O.a. Dreigroschen-Opor, K. Weill. 8.50 Gramofoonpl. 9.20 Oude Italiaansche Meesters. Solis>- tenconcert. O.a. Trio-sonate voor 2 violen, cello en cembalo, C-dur, Pugnani. 10.1011.50 Dansmuziek u. h. Palaco- H&tel. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 5.20 Lecocq-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert, gewijd aan het Feest der Opbevleklo Ontvangenis. 9.20 Gramofoonpl. O.a. Ay, uy, a<r, Freire. 338 M.: 5.20 Symphonio-orkest. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Joodsche concert. O.a. Kol Nidrei, Max Bruch. Rome, 441 M. 8.20 Concert door het Orkest van dc Politieschool. O.a. Fragmenten uit „Lo hengrin", Wagner. Z e o s e n, 1635 M. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Gramofoonpl. 3.50 Orkestconcert. 6.50 Orkestconcert. 8.35 Moderne Italiaansche Kamermu ziek. 9.50—11.20 Dansmuziek. den naar de gevangenis te Papenburg overgebracht. Naar vernomen wordt zouden dc spo ren van de herkomst der handerollen naar Amsterdam leiden, waar zij door een ge heime drukkerij zouden zijn vervaardigd. Amsterdamsch drukker gearresteerd. Op verzoek van den officier van Justitie to Winschoten is gisteren te Amsterdam aangehouden een drukker, die Duitsche ta baksbanderollen zou gedrukt hebben. Aan de Groningseh-Duitscho grens was door de marechaussee een drietal perso nen aangehouden, die in het bezit waren van een waarde van ongeveer dertig dui zend guldon aan valsche Duitsche tabaks banderollen. Deze banderollen waren vol- cens hun opgaaf gedrukt te Amsterdam. De drukker bekende het drukwerk te heb ben gemaakt.. De cliché's werden in zijn particuliere wnoing in beslag genomen. Hij wist echter naar zijn zeggen niet, dat het nagemaakto Duitsche tabaksbanderollen waren. Dc man is in arrest gehouden en wordt lieden op transport gcstnnld naar Winschoten. toevallige ontdekking aan de politic durfde mededeelen. Ze hadden reeds lang de stad achter zich toen ze aan het einde van haar verhaal ge komen was. U hebt er heel goed aan gedaan met hier te komen, zei Ravcnsear, nadat zo eenige minuten zwijgend naast elkaar had den voortgeloopen. 't Schijnt wel dc hand van de Voorzienigheid, dat ik een toe- vlucntoord voor u vond in dien winkel, waar dc sleutel van het raadsel blijkbaar ligt, want ik hoef u natuurlijk niet te ver zekeren, dat ik absoluut niets van dat pis tool weet. Ik heb wel eens zaken met Jen kins gedaan en wist dat hij een meisje zocht orn zijn voorraad te catulogiseeren dat is alles. Ik begrijp niets van zijn houding noch tegen u noch tegen den re- cheurcheur en vind haar in hooge mate be treurenswaardig uit een moreel oogpunt. Hij was natuurlijk bang voor een kruisver hoor van de politie, dergelijke handelaren in tweedehands artikelen zijn dikwijls niet heelcmaal zuiver op de graat, Maar in ieder geval mogen we hein toch heel dankbaar zijn. U bedoelt, stamelde Phyllis moeilijk dat als hij aan den rechercheur de waarheid had verteld, het zou.... zou.... Voor Richard Wcnslado gevaarlijk zou zijn geweest, hielp Ravenscar haar sympa thiek uit de verlegenheid. Maar we kun nen niets met zekerheid zeggen, vóór u hom gesproken hebt. Wij, die als u en ik, hemel en aarde bewegen om hem te be schermen, moeten haar hopen dat uw ont dekking de verwarde kluwen kan ontwar ren. Volgens mijn oordeel heeft hij zich al tot 'n verkeerden stap laten verleiden. (Woi II va olg I) Even voordat Zaterdagmiddag in het Centraal-Theater aan de Lange Poten te Den Haag de voorstelling zou aanvangen, werd bij het openschuiven van het gordijn ontdekt dat baldadige handen met een mes of schaar het projectiedoek op verschillen de plaatsen hadden doorkrast en doorsne den, zoodat het op dat moment onmogelijk bleek de filmvoorstelling te doen doorgaan. Blijkbaar is hier sabotage in het spel. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Inbraak bij een R.-K. Coöperatie. Gisternacht is ingebroken in het kan toor van de R.-K. Coöperatie aan den Mo lenweg te Laren (N.-H.). De dieven heb ben zich tot de bakkerij der Coöperatie toegang verschaft door een gat in de muur van de kolenbergplaats. Hierna werd het slot van de deur van het kantoor gefor- ceerd en een brandkastje, dat zich daar

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9