MAANDAG 7 DECEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 R. K. FEDERATIE. OVERZICHT. De resultaten in de eerste klasse E zijn vrij normaal gebleven. S. J. C. boekte weer een gelijk spel, het vierde in zeven wedstrijden en weet daardoor zoo lang zamerhand een voldoende aantal punten te veroveren, temeer wijl D. O. N. K. zoo wel als D. E. M. er weinig van terecht brengen. De Gouwenaars ten minste wer den gisteren met 71 door Leonidas inge maakt, terwijl D. E. M. op eigen terrein door H. B. C. met 60 werd verpletterd. Ook G. D. A. leed een zware nederlaag en werd door D. H. L. met 52 De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. T. Y. B. B. 9 7 1 1 28—13 15 D. H. L. 9 5 2 2 21—18 12 Leonidas 10 6 4 3720 12 H. B. C. 8 5 1 2 21—13 11 Spartaan 9 3 4 2 109 10 G. D. A. 9 4 14 13—14 9 Gr. Willem 8 3 2 3 21—20 8 S. J. C. 7 1 4 2 9—15 6 D. E. M. 8 116 15—22 3 D. O. N K. 11 2 9 11—43 2 Ook in de tweede klasse O mogen we niet van Sinterklaasverrassingen spreken. De resultaten der wedstrijden zijn heel gewoon. Dat Lisse in Wassenaar van Blauw Zwart zou winnen wees het verschil op de ranglijst reeds uit. In de overige wedstrijden waren de thuisclubs sterker. Leiden verloor "óp het nippertje van Graaf Floris en verspeelde daarmee twee kostbare punten. Lenig en Snel boekte een 32 op P. F. C. en Teijlingen verloor van Wilhelmus met 20. De verhouding is nu: Lisse 9 6 12 18—15 13 Wilhelmus 9 5 2 2 24—16 12 Excelsior 7 5 11 14—10 11 Lenig ei Snel 9 3 4 2 2318 10 Teijlingm 10 2 4 4 20—23 8 P. F. G 9 3 1 5 22—22 7 Gr. Floiis 7 3—4 15—17 6 Leiden 5 1 2 2 810 4 BI. Zwad, 9 117 11—25 3 De uitslagen: Eerste klasse A. R. K. O. N. S.Volharding 21; Mar- sanaValkenburg 20; HeliosStt. Boys 1—6; OhévremontR. K. V. V. L. 22. Eerste klasse B. MuloVenlo 21; R. K. T. V. V.Wilhel- mina 22; Geel ZwartD. E. V. 0 GennepBrabantia 03; Venlosche Boys S. V. B. 1—3; UnionKolping 22. Eerste klasse C. Altior—V. D. Z. 2—1; S. D. O. U. C.— De Zweef 2—3. Eerste klasse D. V. V. Z.—E. M. M. 0-2; H. M. S.—Sant- poort 41De MeerLimvio 45. Eerste klasse E. S. J. C.Spartaan 00; D. E. M.H. B. C. 06; G. D. A.D. H. L. 25; Leo nidasD. O. N. K. 71. Tweede klasse O. Blauw KwartLisse 02; Gr. Floris V Leiden 82; Lenig en SnelP. F. C. 32; WilielmusTeijlingen 20. S. J.C. I—SPARTAAN I 0-0. Een puntloos spel was het gevolg van dezen entlousiasten wedstrijd tegen de nieuwe eeste-klasser, welke eveneens in een goed ,'espeelden wedstrijd hebben getoond hm plaats in deze klasse ten volle waad te zijn. Bij beide partijen bleek eohtr gebrek te zijn aan goede schutters, telke in dezen wedstrijd zeker noodig wann, daar de verdedigingen su bliem werkj leverden. Hierbij blonken de S. J. C.-recjtsback en de Spartaan-rechts back uit, tjrwijl ook beide keepers goed werk leverofn. Te preciei 2 uur wordt aangevangen en na eenig hen en weer spel lost de mid denvoor de gasten een gevaarlijk schot, dat keeper ïolst goed stopt. Het spel wis selt snel, dch beide verdedigingen weten van geen vjken. De enkele corners leve ren ook gea resultaat op: de S. J. C.- aanval hout veelal het spel te kort. Toch weten| zij een gevaarlijke situatie voor het Sp^taandoel te verwekken, wan neer een vïrlig schot van den middenvoor door een bak met beide handen terug geslagen w-rdt, zonder dat de scheids rechter zulk bemerkt. Ook bij het S. J. C.-doel spaij het wel eens, doch Holst weet steeds tijdig in te grijpen. Met een vluggen S. C.-aanval en een hard schot van den middenvoor, dat de keeper juist corner weet te tippen breekt de rust met blanken stand aan. Na de thee ontplooit zich direct weder een vurig, steeds gelijk opgaand spel, waarbij de aanvallen zich snel afwisselen, doch doelpunten blijven uit. De S. J. C.- aanvallen worden nu talrijker. Met lange centers voert de achterhoede en halflinie steeds naar voren en reeds telden we een doelpunt a-ls Ruigrok den bal vrij maakt, doch de bal springt via de bovenlat weder in het veld. Flink aangemoedigd door de vele supporters blijft S. J. C. fanatiek aanvallen en het spel verplaatst zich voor het grootste gedeelte op de gastenhelft, waar eohter uitstekend verdedigd wordt. In de laatste minuten ondernemen de gasten nog een gevaarlijken aanval, doch een reddend hoofd brengt hier opluchting waarna, spoedig het einde aanbrak van dezen spannenden en in goede verstand houding gespêelden wedstrijd. De wedstrijd van het 2de elftal, dat naar Meerburg trok, ging wegens terrein- afkeuring niet door. Het 3e speelde thuis tegen de Alphen sche Boys I en wist op het kantje af met 21 te winnen, terwijl het 4e een gelijk spel 22 uit Alphen medebracht. De junioren spanden dezen dag wel de kroon door een 70 zege op O. V. V. Daar schijnt nog wel toekomst-muziek in te zitten. R. K. Sportvereeniging „Leiden". Over de resultaten van de gespeelde wedstrijden van gisteren zijn wij tevre den. Wel had het beter kunnen zijn, maar in ieder geval zijn de wedstrijden in zeer goede verstandhouding gespeeld. Dat is toch zeker een van de voornaamste facto ren in de R. K. Sport. Leiden I verloor van Graaf Floris V met 23. Juister zou het geweest zijn, als we met een gelijk spel waren thuisgeko men. De elftal-commissie moet trachten in do voorhoede wat meer schutters te krij gen, want de achterhoede is wel safe. Toch staan wij er beter voor dan vorig jaar. Leiden II won van O. V. V. I met 41. Bravo tweede elftallers! Zoo doorgaan, de achterstand moet ingehaald worden. Leiden IIISt. Bernardus II bleken zooals voorspeld twee gelijkwaardige par tijen. Het werd dan ook een gelijk spel. 0—0. Leiden jun.D. O. S. jun. was voor de gastheeren. Onze junioren moesten in D. O. S. hun meerdere erkennen. Ons junio ren-elftal is wel erg gehandicapt door de nieuwe spelers. Daarom jongens nog 4 junioren en een tweede juniorenelftal is er. Graaf Floris I—Leiden I 32. Als het gebruikelijke kwartiertje is verstreken, trapt de Gr. Floris midvoor af. De Leidenaars nemen eohter het leder onmiddellijk over en reeds denken we Kerkvliet de score te zien openen, als zijn hard schot overgaat. De Banjamin in het Leiden-team, B. Goddijn, toont zich van z'n goede zijde. Voortdurend zijn de Rood- Zwarten in den aanval en na ongeveer een kwartier spelen weten zij dit in een goal van Kerkvliet uit te drukken. (01). Het spel gaat vlug op en neer, doch de meeste spelers hebben moeite om zich op het uiterst gladde terrein staande te houden. Pompe en H. Goddijn spelen een pracht- partij back. Dan volgen een aantal corners op het Leidendoel, die echter niets ople veren. Dat sohijnt -de Rood-Zwarten een beetje tot activiteit te prikkelen en zij gaan de Graaf Floris-veste ook eens be zoeken. De Leidsche linksbuiten geeft eenige zeer goede voorzetten, die werke lijk beter lot hadden verdiend. Wanneer dan Simonis een zacht schot in de uiterste benedenhoek heeft onschadelijk gemaakt en Fr. Goddijn een praehtsohot lost dat juist over gaat, zijn er nog slechts vijf mi nuten te spelen. We denken dat de rust on veranderd zal aanbreken, maar de Hage naars denken er schijnbaar anders over want eenige minuten voor halftime kopt hun midvoor een corner ineens in. (11). Onmiddellijk daarna is het rusten. Na de thee biijkt dat Fr. Goddijn weer hinder had van zijn oude blessure, is ver vangen door Fr. Hendriks, terwijl Kerk vliet thans middenvoor speelt. De eerste aanvallen zijn weer voor Leiden. Aanval op aanval wordt opgezet maar het beslis sende schot is óf naast óf belandt in de veilige handen van den Graaf Floris-kee- per. De „Grafelijken" worden dan ook wat vuriger en zij hebben het eerste suc ces na de rust te boeken, wanneer bij een snelle aanval hun rechtsbinnen Simonis met een hard schot passeert. (21). Er is dan nog ruim een half uur te spelen. Lei den zit er geweldig op. Pompe en Goddijn zuiveren met forsche trappen het terrein, de half-linie sluit daarbij goed aan, maar de voorhoede brengt kans op kans om hals. Wanneer* Kerkvliet eerst nog eenige malen heeft overgeschoten en een kop bal ook de gewenschte uitwerking mist, heeft dezelfde speler eindelijk met een hard schot succes en de stand is 22. De strijd om, de leiding wordt thans fel. De TE EINDHOVEN had Zondag de voetbalontmoeting P. S. V.N.O.A.D. plaats.De P.S.V.'er Van Run werd door de Eind- hovensche suppor tersvereen, gehuldigd in verband met zijn prestaties tijdens de voetbalwedstrijd Frankrijk—Nederland Zondag 29 November j.l. te Parijs gespeeld Leiden-achtcrhoede moet alle zeilen bij zetten. De Haagsche linkervleugel, die een voortdurende bedreiging voor de Leid sche veste was, begint zich dan ook weer danig te weeren en Van Teijlingen, die, hoewel geblesseerd, een zeer goede wed strijd speelde had aan den linksbuiten der gastheeren handen vol werk. De tijd ver strijkt meer en meer zonder dat de Lei- denaren, ondanks hun voortdurende meer derheid, doelpunten weten te maken. Een free-kick juist buiten het strafschopgebied brengt eenige spanning in de Leiden-gele- deren, doch de Leidsch rechtsback kopt fraai weg. Het is echter maar uitstel want als er nog vier minuten te spelen zijn, komt er plots een snelle doorbraak der Hagenaars H. Goddijn kan den snellen midvoor niet houden, en met een vrij hard schot in den rechter benedenhoek heeft Graaf-Floris opnieuw de leiding (32). Hiermede komt het einde. Een gelijk spel had de verhou ding juister weergegeven. Wilhelmus ITeijlingen I 2—0. Met niet minder dan vier invallers trok Teijlingen naar Voorburg. Om 2 uur laat soheidsreohter L. Brauu beginnen. Teij lingen heeft den vrij sterken wind in den rug. De eerste vijf minuten zitten de Voorburgers flink op het Teijlingendoel, wat weldra succes heeft. Als de achter hoede voor buitenspel blijft staan, maakt de linksbinnen hiervan dankbaar ge bruik en kogelt onhoudbaar in (10). Teij lingen is niet ontmoedigd en pakt gehol pen door den wind stevig aan, zoodat Wilhelmus benauwde oogenblikken door maakt, dooh de Teijlingen voorhoede blijkt te zwak, de mooiste kansen loopen op niets uit. Sporadisch komen de Wilhelmusman- nen over de helft, wat toch den Teijlin- gers bijna noodlottig werd, wanneer de bal eens plotseling ver naar voren wordt ge speeld. Tot de rust blijft de stand onge wijzigd. Na de thee zijn de bordjes ver hangen en is Wilhelmus sterker, zoodat Teijlingen het hard krijgt te verantwoor den. Doch door het sublieme verdedigen van backs en keeper wordt erger voorko men. Enkele aanvallen van Teijlingen zijn niet van gevaar ontbloot, dooh de voor hoede kan het niet. Wanneer Wilhelmus weer in het offensief is, komen zij vlak voor het Teijlingen-doel waarbij de links binnen keurig inkopt buiten bereik van keeper Homan (20).. Verder blijven doel punten uit, zoodat het einde weer komt met een verloren wedstrijd. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Tweede klasse E. V. V. L. ISt. Bernardus I 20; Meerburg IS. J. C. II terrein afgek. Derde klasse G. Leiden II—O. V. V. I 4-1; A. S. C. I— S. M. C. I 1—2; S. J. C. III-Alph. Boys I 21; Teijlingen IIBlauw Zwart II ter rein afgekeurd. Vierde klasse H. Alph. Boys II—S. J. C. IV 2—2; Sint Bernardus IILeiden III 00; Lisse IV Meerburg II terrein afgekeurd. Vijfde klasse G. Blauw Zwart III—Meerburg III 10; St. Bernardus IVR. W. D. I 08; Alph. Boys III—St. Bernardus III terrein afge keurd; S. M. C. III—O. V. V. II terrein afgekeurd. Junioren-competitie District Leiden. Afdeeling A. O. V. V. I—S. J. C. I 0-7; D. O. S, I— Leiden I 30; Teijlingen ILisse I terrein afgekeurd. Afdeeling B. S. N. A. IAlphensche Boys I 01; V. V. L. I—V. V. B. I 2-0; S. M. C. I— Meerburg II terrein afgekeurd. Afdeeling C. R. W. D. IIA. S. C. I 2-2; Meerburg IS. M. C. II terrein afgekeurd. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). Afd. Voetbal. Van de vijf voor gisteren vastgestelde wodstrijden konden er vier wegens ter- reinafkeuren niet doorgaan. Alleen de wed strijd B'. Zwart 3Meerburg 3 is ge speeld. Het derde verloor met slechts 10. Als men in aanmerking neemt dat BI. Zwart nog geheel ongeslagen is en zij uit een penalty wist te doelpunten is deze uitslag zeker niet slecht te noemen. De aanvoerder van het derde elftal wordt dringend verzocht hedenavond vóór 8 uur het ruilformulier van deze wed strijd bij het secretariaat in te leveren. Verzuim wordt gestraft met 1.zijnde de boete door den Bond aan ons op te leg gen wegens te laat inzenden. Afd. Athletiek. De in-door-trainings-oefeningen begin nen nu definitief Woensdagavond a.s. om 8.15 uur onder leiding van den heer Ber gers. Wc hopen, dat na de teleurstellingen van de laatste weken, waa»aan het dage- lijksch bestuur echter geen schuld heeft, al le athleten zonder één uitzondering op zullen komen en zich zoodoende goed voor het komende seizoen zullen voorbereiden. Ook degene, die min of meer interesse voor deze mooie tak van sport hebben, worden nogmaals aangespoord om deze avonden te komen bezoeken. R.-K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Het was gisteren voor de elftallen van „St. Bernardus" een dag van onfortuin, daar van do vier gespeelde wedstrijden, er slechts een was n.l. V.V.B. 2Leiden 3 welke met een gelijk spel (00) ten einde kwam. Deze wedstrijd welke onder leiding stond van scheidsrechter Mens, was een eenzijdige strijd, daar zoowel voor als na de rust St. Bernardus ver in de meerder heid was. Het mocht hun echter niet ge lukken maar één doelpuntje machtig te worden, daar de keeper van „Leiden" op zeer schitterende wijze al de aanvallen wist af te slaan, aan hem is het dan ook te dan ken, dat deze wedstrijd met blanco stand eindigde. Het eerste elftal moest zich te Voor schoten tevreden stellen met een 20 ne derlaag, zoodat zij zich nu geplaatst zien op de ondorste plaats der ranglijst. De jun. welke eveneens te Voorschoten op bezoek ging bij V.V.L.-jun. kregen ook een nederlaag te slikken met 20. Het vierde elftal dat tc 12 uur op eigen ter rein bezoek kreeg van „Alphensche Boys 3" werden verslagen met niet minder dan 0—8 De wedstrijd R.W.D.St. Bernardus 3 is niet doorgegaan wegens afkeuring van het terrein. R.-K. S. V. A.S.C. Zoeterwoude (Dorp). In een goed gespeelden wedstrijd is het A. S. 0. nieE mogon gelukken een over winning te behalen tegen S. M. 0. I uit Warmond. De uitslag was 21 in het voor deel van S. M. C. Gezien de krachtsver houding in het veld had het evengoed an dersom kunnen zijn. Om kwart over twee blaast scheidsrechter Bakker beide elftal len binnen de lijnen. A. S. C. die het beste geraden had begon met den wind in de rug, wat echter niet belette dat S. M. C. de eerste minuten sterker was. A. S. C. herstelde zich echter spoedig en beurte lings waren beide doelen in groot gevaar. De achterhoeden hielden goed stand en zoodoende kwam de rust met blanken stand. Na half time trad A. S. C. het meest aanvallend op, en was geruimen tijd ster ker. Het overwicht leverde ook een doel punt op, toen na een hevige schermutse ling Ammerlaan keihard inschoot. A. S. C. bleef sterker en bijna was de voorsprong vergroot, toen de midvoor een schitterend schot loste wat de S. M. C.-keeper keurig hield. Hierna kwam S. M. C. goed opzet ten en wist door een penalty, veroorzaakt door een handsbal gelijk te maken. Kort daarop maakte do midvoor in buitenspol- positie er 21 van. Kort hierop blies de scheidsrechter einde. De junioren deden goed werk door ge lijk te spelen tegen R. W. D. uit Leiden. Het gaat goed met de junioren. Vijf winstpunten uit drie wedstrijden is lang niet slecht. Jongens zorgen jullie nu eens voor een eerste kampioenschap. Leiden II—0. V. V. I 4—1. Als de aangewezen scheidsrechter op zich laat wachten is het de heer A. v. Sohie die genegen is de leiding op zich te nemen. Na 1 minuut neemt O. V. V. reeds de leiding en tot rust is O. V. V. het meest in den aanval. Na de rust, als Leiden het windvoor- deel hoeft, wordt er in 't begin niet best gespeeld, tot 20 min. na do rust de links buiten met 2 onberispelijke kopballen den stand op 21 brengt voor Leidon. De midvoor en de linksbinnen verhoo- gen den stand tot 41. V. V. B. II—Leiden III 0—0. V. V. B. won den toss en vanaf den af trap was men in den aanval-, doch de Leid sche achterhoede was hecht, terwijl keeper Kampfens in topvorm bleek. Puntloos brak door hem do rust jian. In de tweede helft was „Leiden" eerst goed ingespeeld en alhoewel de een na de andere doorbraak gelukte, voor doel ontbrak •sohotvaardig- heid. Tegen het einde kwam V. V. B. geweldig opzetten en had de „Leiden"-veste een zware druk te doorstaan, de keeper was nu eenmaal niet te passeeren. Door hun „feu sacré" ten slotte wisten de Leidenaars ten slotte de score blank te houdende juiste uitslag voor dezen in de beste ver standhouding gespeelden wedstrijd. R. K. V. V. Alphensche Boys. Het eerste elftal moest de puntjes in Noordwijk laten en zorgde dus voor een teleurstelling. A. B. II, dat t-huis tegen S. J. C. IV speelde, stelde door een gelijk spel eenigszine teleur. De Junioren deden hot beter en wisten van de dito van S. N. A. met 10 te winnen. De wedstrijd voor A. B. ITI word wegens terreinafkeuring afgelast. Over den wedstrijd A. B. IIS. J. C. TV het volgende: Onder leiding van scheidsrechter Heus- den wordt, begonnen. Direct ontspint zich een vlugge gelijk opgaande strijd, waar bij beide doelen in gevaar komen. Bij een dezer aanvallen hebben de bezoe kers succes, wanneer bij een schot op doel. het leder via keepers handen in het neb verdwijnt. Niet ontmoedigd trap- pen de Boys af en op hun beurt nomen zij nu het spel in handen. Tal van scho ten op het S. J. C.-doel volgen, doch re sultaten blijven uit, zoodat ongewijzigd de rust ingaat. In de 2e helft komen de Boys fanatiek opzetten en weldra heeft hun midvoor rlan ook het genoegen, gelijk te maken. De thuisclub blijft aanvallen en thans is het de midhalf, die met een hard schot andermaal doelpunt (21). S. J. C. zwoegt hard om den gelijkmaker en heeft enkele minuten voor het einde succes, wanneer de Boys-keeper uit zijn doel wordt ge lokt en de midvoor het leder in het ver laten doel plaatst (22). Met dezen stand komt het einde. De scheidsrechter leidde goed.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5