STADSNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 7 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DE STORM VAN VRIJDAGNACHT. De filiaalinrichting van het Kon. Ned. Meteor. Instituut meldt: Nadat Vrijdag tot 17 u. 30 min. een krachtige tot stormachtige Zuidwestelijke wind, met 9 tot 13 m. p. s. snelheid, had ge waaid, stak tegen den avond de wind op en woei tot ongeveer 21 uur met volle storm kracht met 17 m. p. s. Deze snelheid is en gemiddelde over vijf minuten, in de vlagen, was do windsnelheid zeker 24 m. p. s. Daar na nam de wind, al ruimend naar Wert, af, om na 23 uur weer toe te nemen, tot om en bij 3 uur weer 17 m. p. s. snelheid werd bereikt. De zwaarste druk, 53 en 55 kg. per m.2, werd gemeten te 19 uur en 2 uur van 4 op 5 December. De laagste stand van den barometer was 748.3 te 19 uur van 4 December. Het onbestendige weder houdt aan. DE SMOKKELHANDEL. Kommiezen aangeschoten. De „Mndmrg." verneemt van de grens tusschen Goch en Kleef, dat de smokkel handel de laatste dagen onrustbarend is toegenomen. De tarwesmokkelhandel, welke was stil gelegd, is zelfs weer op gang gekomen. Duizenden kilo's tarwe worden weer over de grens gebracht; de boeren wagen de smokkelriten met paard en kar zelfs over dag en bijna dagelijks worden er voertui gen in beslag genomen. Des nachts gaan verschillende benden op den sluikhandel uit en dat blijken meestal werkloozen te zijn uit het industriegebied. Wekelijks worden de smokkelaars nog voor den rech ter gehaald en de meesten gaan voor één tot drie maanden achter slot en grendel alleen voor ben, die nog nimmer met den rechter in aanraking kwamen en zeer waarschijnlijk uit nood smokkelden, worden voorwaardelijke straffen geëischt met een proeftijd van drie jaar. Deze week schoot een kommies te Bevelaar op een politie man, toen deze hem wilde arresteeren we gens smokkelarij. Brandje in een bioscooptheater. De brandweer te Amsterdam werd gis teravond tegen half tien gealarmeerd voor een brand in het Luxor Theater op den Nieuwendijk. Met veel materiaal werd uit gerukt omdat, hei een bioscoop gold. Toen In brandweer echter arriveerde hadden reeds de automatische bluschmiddelen hun werk gedaan. In de cabine van hot theater was de riem, die het projectie-toe- steld in beweging brengt van do schijf ge- loopen. De operateur had het toestel met de hand gedraaid. De assistent-operateur trachtte de riem weer op de schijf te bren gen. Een oogenblik moest daarvoor het toestel stilstaan Dat oogenblik was vol doende om de film door de hitte van de lamp te doen ontbranden. Dadelijk daarop begonnen de sproeiers te werken en in een enkele minuut was de vlam gedoofd. Een oogenblik later draaide reeds een andere film. Het talrijke publiek, dat de zaal vul de, heeft tot dat oogenblik niets gemerkt van hetgeen in de cabine was gebeurd. Eerst toen brandweerlieden in de zaal ver schenen, begreep het, dat er iets gaande was geweest. De bandweer rukte dadelijk weer in. Een groote menigte stroomde sa men op den Nieuwendijk op het gezicht van zooveel brandweerwagens. GEMEENTERAAD. Een Kerstgave. B. en W. geven den raad in overweging om, indien een en ander bij den minister van binnenlandsche zaken en landbouw geen bezwaar ontmoet, in de aanstaande Kerstweek een extra-ondersteuning van 25 pet. op de gewone uitkeeringen te ver- lcenen aan gehuwden, kostwinners en al leenstaande personen, die door den ge meentelijken dienst voor sociale zaken worden ondersteund de gemeentelijke commissie voor maatschappelijk hulpbe toon te verzoeken eenzelfde extra-onder- si ouning te verstrekken aan de overeen komstige categorieën van personen, die door die commissie worden ondersteund en voorts te bepalen, dat voor deze extra ondersteuning op do gewone steunuitkee- ï'ingen eveneens in aanmerking komen de gehuwden, kostwinners en alleenstaande personen, die op 24 Dec. a.s. trekkend zijn van hun werkloozenkas en reeds van 1 Dec. j.l. af onafgemroken werkloos zijn geweest, voor zoover deze werkloozen, na .uitgetrokken te zijn, voor steunuitkeering in aanmerking zouden komen. De kasgelden. B. en W. schrijven den raad onder meer: In verband met het in de vergadering van den gemeenteraad van 26 November j.l. ge nomen besluit tot het aangaan van een leening ten bedrage van f 2.000.000, zullen zeer waarschijnlijk kasmiddelen ter be schikking komen voor tijdelijke beleg- ging. Sedert de laatste wijziging van de ge meentewet wordt echter voor het uitleenen van gelden een besluit van den gemeente wet, goedgekeurd door gedeputeerde sta ten vereischt. Met het oog op dit wettelijk voorschrift geven B. en W. den raad in overweging hen te machtigen, overtollige kasgelden uit te leenen aan: a. publiek rechtelijke lichamen en de Bank voor Nederlandsche Gemeente N.V. b. andere door B. on W. aan te wijzen instellingen; een en ander voor den tijd en onder de voorwaarden in elk voorkomend geval door B. en W. te bepalen met dien ver stande, dat het uitleenen van gelden aan de onder b. genoemde instellinaen slechts geschiedt tegen verstrekking van zake lijk onderpand ten genoegen van B. en W. Voorstellen enz. voor de begrooting. Behalve één en veertig voorstellen, enz. van de S. D. A. P. zijn voor de begrooting ook nog acht voorstellen ingediend door den vertegenwoordiger der C. P., den heer Knuttel. Waar al deze voorstellen in de verslagen van de begroolings-vergaderingcn zullen worden afgedrukt, meenen wij het ge duld onzer lezers niet al te zeer te be proeven, als wij met het publiceeren er van zoolang wachten Do begrootings-behandeling begint van middag. De Raad vergadert tot en met Vrijdag (behalve Woensdagavond). Vrijdag avond hoopt men een punt te kunnen zet ten achter de besprekingen,die wel weer voor het overgroote deel de begrooting-zelf niet zullen raken DE HUURVERH00GING IN DE KOOI. Door de Buurtvereeniging „De Kooi", is onderstaand adres aan den Gemeente raad gezonden. „Het zij ondergeteekenden vereend na mens bovengenoemde vereeniging, U hier bij te doen toekomen een uiteenzetting omtrent de ons, namens de „Vereen, tot Bevord. v. d. Bouw van Werkmanswonin gen", opgelegde huurverhooging. Zooals U bekend is. zou ons adres inzake deze aangelegenheid in de Raadsvergadering van Maandag 30 Nov. j.l. behandeld wor den, maar bij het ordevoorstel van den heer Kooistra, staakten de stemmen, en werd ons adres in handen gesteld van B. en W. voor praeadvies. Allereerst zij opgemerkt, dat in 1919, toen de woningen aan de Langegrachfc ontruimd moesten worden wegens uitbrei ding der Gasfabriek, deze bewoners, na mens het gemeentebestuur, goedkoope ar beiderswoningen zijn aangeboden, in ,.De Kooi", tegen den prijs van ƒ2 90 per week. Toen deze menschen, die plotseling voor groote uitgaven kwamen te staan, de eer ste buurafdracht betaalden, bleek dat de woningen geen f 2.90 maar f3.20 moesten -brenqrpn Vanwege de drukte, verbonden aan het plotselinge verhuizen, konden de bewoners hiervan geen verdere notitie ne men Terloops zij hier opgemerkt, dat de wo ningen welke wij moesten accepteeren wel voorzien waren van een closet, maar niet van een watersproeier, wat vor ons al di rect een groot ongerief was. Waar wij meenden, dat de woningen op dit huurniveau zouden blijven, werden wij reeds in 192 teleurgesteld door een tweede huurverhooging, en wel met bedragen van 1.50 tot 3.25 per week. Dit heeft toen aanleiding gegeven tot een huurdersactie, met als gevolg, dat het Ministerie deze verhooging veranderde in bedragen van f 0.5Ö0.70 per week. Zoodoende werd de woninghuur in 1922 gesteld on een gemid delde van ƒ3.80 per week. Dit was dus reeds twee verboogingen in twee jaren tijd. Daar het ongerief der closets zich steeds meer deed gevoelen, hebben wij in den loon der jaren herhaaldelijk het worrinebouwbestuur verzocht hierin veran dering to doen brengen. Als antwoord heb ben wij 19 Maart 1930. een bericht ontvan- sen, dat deze heeren wel iets voor hel aan brengen der watersproeiers gevoelden, maar het zou kosten met zich medebren- eena Als echter het geheele bestuur hier in beslist had. zouden de bewoners en wel van hooren. Wij willen hier nu met na druk verklaren, dat wij na dezen datum niets meer van deze heeren hebben ver nomen. In Januari 1931 is dit werk ge reed gekonjen, zonder de bewoners verder in te lichten, of dit kosten met zich zou zou brengen. Alle bewoners verkeerden toen in de meening, dat deze water sproeiers waren aangebracht op kosten van de verhoogde huur van 1922, welke wij toen al 9 jaar betaald hadden. Tevens meenden wij dat het de plicht was van het woningbestuur een einde te maken aan de onwelvoeglijke toestand der closets, zonder de kosten hiervan op ons te verhalen. Plotseling, per 1 Nov. j.l. komt de tijding, dat van de 147 woningen, er 8 zullen worden verhoogd met bedra gen van 0.25 tot 0 40 per week, en 139 met bedragen van 0.45 tot 0.60 per week, op grond der straatbelasting eu kos ten watersproeiers. Ons bestuur en verder alle bewoners zijn van oordeel, dat deze 3e huurverhooging ons niet kan worden opge legd, op deze gronden. Indien ons een goedkoope woning is aangeboden, tegen een aannemelijke huurprijs, gaat het niet op. bedragen van circa 4.50 van ons te eischen. Wij zien ons dan ook genoodzaakt, hiertegen te ageeren, daar genoemde be dragen beslist boven onze draagkracht gaan. Ook het oude bouwplan van 40 wo ningen is in huur verhoogd, en we van f 2.35 tot ƒ3.— sommigen zelfs tot ƒ3.45 per week. terwijl deze huren sinds 1598 altijd ƒ1.50 hebben bedragen. Wij meenen hiermede een eerlijke uiteen zetting te hebben gegeven van onzen huuractie, en vertrouwen, dat na rij- pelijke overweging, tot de conclusie zult komen, dat wij tegenover onz9 gezinnen verplicht zijn, deze actie te voeren. In laatste instantie hopen wij o,» nw morrelen steun te kunnen rekenen, opdat. a.s. Maan dag 7 Dec. aan ons adres recht weder- Namens het bestuur enz P.S. Juist bereikt ons lie* bericht, dat twee groote bouwblokken der Ver. „De Eendracht" zijn verlaagd met een bedrag van ƒ0.30 per week, met '.ev.i0wcrkende kracht vanaf 1 Jan. 1931. ST. NICOLAAS-MIJMERING. Op den laten avond van 15 December, nadat door ons gereed was gezet, datgene wat door onze kinderen den volgenden morgen met blij gejuich ontdekt zou wor den in volle overtuiging, dat de goede Sint dat voor hen gebracht had, namen wij nog even de Leidsche Courant tor hand. Het zal velen gegaan zijn als ons, die. bij het lezen van de St. Nicolaas-gave door de R. K. Commissie voor Werkloozenzorg even gedacht hebben aan die velen, die met zooals wij onze kinderen gelukkig konden maken en misschien nog veel meer noodzakelijke dingen moeten missen. En wat baat het of ons ouderhart al getroffen wordt omdat onze oudste jongen reeds van sociaal gevoel blijk geeft, dat hij uitroept: St. Nicolaas geeft ons zoo veel, waarom geeft hij de arme kinderen nu ook niet zooveel? als wij ons sociaal gevoel1 niet in daden omzetten? En komen wij in dezen tijd dan niet aan onzen socialen plicht te kort, wij, die toch zoo gaarne van ons sociaal gevoel naar buiten blijk geven? Wij zouden daarom gaarne medewerking willen inroepen om te zorgen dat de reeds genoemde Commis sie met het a.s. Kerstfeest niet alleen een extra, maar een buitengewoon extra Kerstgave aan de werkloozen kon ter hand stellen. Allen, die nog niet door het crisisspook vervolgd worden en geen werkloosheid kennen zullen het zich toch tot een plicht rekenen in dezen tijd hun deel bij te dra gen en de poging, om de gevolgen van de zen crisis eenigszins te lenigen, gaarne steunen. Wij deen daarom een beroep op alle chefs, bazen en andere leiders welke over personeel gesteld zijn, om in kanto ren, winkels, werkplaatsen of fabrieken voor eenmaal een inzameling te houden bij het personeel. De bijdrage moet vrijwillig zijn, doch al zullen velen misschien slechts een zeer ge ringe bijdrage storten in totaal zal dan zeer zeker een belangrijk bedrag worden bijeengebracht. Dit verzoek wordt niet alleen gedaan aan die leiders welke zijn aangesloten bij vak- of standsorganisatie, doch ook tot hen die meenen om wat voor redenen dan ook van het organisatieleven afzijdig te moeten blijven. Laten wij deze eene maal de handen ineen slaan en zorgen, dat de R. K. Com missie voor Werkloozenzorg een ruime ex tra Kerstgave kan gereedmaken. De tijd is kort, doe het daarom onmid dellijk en zend de opbrengst zoo spoedig moge-lijk aan de Commissie, liefst vóór 15 December. Deze gedachte ritel ons in jl. Zater dagavond en nu het St. Nicolaasfeest achter ons ligt en het Kerstfeest nadert vonden wij het niet, ondienstig deze ge dachte aan de „Leidsche Courant" ken baar te maken. Br. Handelsreizigersvereeniging „St. Christoffel". De afdeeling Leiden van de R. K. ITan- delsreizigersvereeniging „St. Christoffel" hield dezer dagen hare gewone ledenver gadering, welke te ca. 9 uur door haren voorzitter, den heer F. Driessen, met ge bed wordt geopend. Na een welkom tot de aanwezigen (de vergadering was niet slecht bezet), werdeu de notulen der vorige vergadering voorge lezen en goedgekeurd. Na afhandeling der ingekomen stukken en mededeehngen, werd het conceptregle ment besproken, hetwelk den anderen Jag te Utrecht zal behandeld worden in een buitengewone algemeene vergadering. De secretaris, de heer Nicolaï, wordt als af gevaardigde aangewezen. Ook wordt nog ter kennis der leden ge bracht, dat in den loop der maand Decem ber namens de afdeeling een H. Mis zal worden opgedragen in de Hartebrugkerk. Dag en uur zal in het orgaan bekend ge maakt worden. Verder komt in behandeling de feect- avond, welke op 7 Februari a.s. in den foyer van de Stadsgehoorzaal zal gehouden wor den. Verschillende plannen werden aan de hand gedaan om tusschen het dansen d ior ook te zorgen voor amusement voor de ouderen en met-dansers, om daardoor den avond nog des te beter te doen slagen. Door het bestuur werd toegezegd een en ander in de a.s. bestuursvergadering te zul len overwegen. Twee nieuwe leden zijn in deze maand tot de afdeeling toegetreden. Van de rondvraag wordt door eenige hee ren gebruik gemaakt, die allen naar wensc-h werden beantwoord. De voorzitter sloot te ca. elf uur deze vergadering op de gewone wijze. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand November 1931. 3" 10 Mej. F. A. Ie Poole, Fagelstraat 50a. 3246 Techn. Handelsbureau Roozen en de Wit, Hoogl. Kerkgracht 11a. 3245 Dr. E. J. J. G. Renaud, Lammeschans- weg 30. 3249 Jhr. D. de Brauw, Regentesselaan 26, Oegstg. 3252 Mevr. L. Wrede Land. Cobetstraat 57. 3253 H. J. Nauta, Fr. Hendrikl. 1, Oegstg. 3245 N. J. Plantfeber, Apothekersdijk 8. "'-'55 P. Planjer, Utrcchtsche Veer 2Sa. 3257 V. M. Polak, Nieuwe Rijn 15. 3256 Coöp. Broodbakkerij en Verbruiks- Yer. „Vooruit", Haarlemmerstraat 214 32^ N.V. Wernink's Kalkfabr. H. Morsch- weg 9Ga. 3253 C. VVagemaker, H. Morschweg 57. 3259 Jac. Pet, Janvossenstecg 30. 536 W. Neuteboom, St. Jorissieeg 16. 1483 O. Noëls en J. Schade, City Theater, H r, a r 1 e mm c rst raat 52. 5260 NA". Het Motorhuis (Garage) Hooge Rijndijk. 3261 N.V. Bouw- en Expl.-Mij. „Ons Eigen dom", Rijn- en Schiekade 12lb. 5265 N. de Boer, Morschweg 63. 3262 Woningbouwver. „Ons Doel", Pieter de la Courtstraat 99. MUZIEK. „SURSUM CORDA". Over ruim een maand, op 19 Januari 1932, zal het Gemengd Koor „Sursum Corda" 25 jaren bestaan. In den aanraang klein en be scheiden, gaf het onder leiding van zijn eer sten dirigent, J. Henri Berkeljon, slechts uit voeringen met begeleiding van orgel en piano Toen de heer Berkeljon een kleine twintig jaar geleden naar Indië vertrok, en Louis Robert directeur van het koor werd, stelde de toenmalige voorzitter, wijlen dr. J. Pee renboom onvermoeide pogingen in het werk, het zoover te brengen, dat S. C. uitvoeringen met groot orkest in de Stadsgehoorzaal kon geven. In den mobilisatietijd, was het weer de zelfde energieke werker en organisator, die de vereeniging er toe bracht, acappellaconcertèn in de Pieterskerk te geven, omdat de Stads- zaa! door militairen was bezet. Hoe deze con certen door den uitneraenden zangpaedagoog en koorleider Hubert Cuypers tot een zeld zaam artistiek peil werden opgevoerd, be hoeft nauwelijks in herinnering te worden ge bracht. Zoo is „Sursum Corda" in den loop der jaren opgestuwd tot een kunstvereeni- ging, die voor het Leidsche muziekleven van groote beteekenis is. Het ligt dus voor de hand, dat het 25-jarig bestaan op 19 Januari feestelijk zal worden Er is een eere-comité gevormd, waarin zit ting hebben genomen: onze burgemeester, mr. A. van de Sande Bakbuyzen, mevr. de wed. P Peerenboom-Bakker, prof. dr. J. J. Blanks- ma. ds. W. Th. Boissevain, mr. H. Burgers- dijk. Hubert Cuypers, prof. dr. L. van Ilal- lie, B. F. Krantz, ds. H. Thomas, dr. J. Ver gouwen en prof. dr. N. van Wijk. Uitgevoerd zullen worden „La Vita Nuova" van Wolf-Ferrari, en het „Te Deum" van An ton Bruckner, twee stralende werken, uitne mend geschikt voor een feest-uitvoering. Het koor is voor deze gelegenheid versterkt met een groot aantal oud-leden; een knapenkoor vervult een rol in „La Vita Nuova"; een uit nemend solisten-ensemble, waarvan we Max Kloos slechts behoeven te nemen, verleent in beide werken zijn medewerking. Het instru mentale gedeelte der composities wordt toe vertrouwd aan het U. S. O., dat te Leiden voldoende bekendheid geniet. En eind.elijk staat het geheel onder de energieke leiding van den begaafden dirigent A. van der Horst Er wordt met ijver en toewijding gestu deerd, zoodat naar alle verwachtingen het feest van „Sursum" glansrijk zal kunnen wor den gevierd. Laten dus alle ware muzieklief hebbers op 19 Januari hun avond vrijhouden, om van zang en spel te genieten. BODEGRAVEN. Volksbond. Donderdagavond verga derde de R. K. Volksbond in het patro naat. Aanwezig waren 35 leden. De voorzitter, de heer S. Steenbergen, opende de vergadering met den ohr. groet en heette allen welkom, waarna door den secretaris-, den heer C. Groe nendijk, de notulen worden voorgelezen, die orifler dank worden goedgekeurd. Uit de ingekomen stukken wordt mee gedeeld de aankondiging van een lezing door kapelaan Koopman uit Al phen over „Crisis, Kapitaal en de ency cliek Q. A.". Nader zal bekend gemaakt word' een filmavond van Herwonnen Levenskracht voor de Stuiversbijdragen. De geestel. adviseur, kapelaan H. J. van Kessel zal in Alphen een cursus houden over het onderwerp „Vrijmetselarij". Door den R. K. Vredesbond was aangedrongen de leden te doen teekenen op een pe titionnement. Nadat de voorz. allen had aangespoord te teekenen, werd besloten een commissie te benoemen, die de le den zou bezoeken om te teekenen. Te vens werd een commissie benoemd, die door huisbezoek zou trachten, nieuwe le den aante werven. Vervolgens was het woord aan den heer W. Steinmetz, centraal bestuurder, om een inleiding te houden over het Diocesane Ziekenfonds. Het oprichten van een ziekenfonds ligt in den lijn van de R. K. arbeidersbewe ging volgens art. 3 van het reglement. Temeer nu de ziekenfondswet eerstdaags in werking zal treden, is de oprichting daarvan noodzakelijk. Volgens de nieuwe wet is- een gewoon doktersfonds, zooals heden gebruikelijk is, niet toelaatbaar meer. Een centraal ziekenfonds moet mienstens 10.000 leden hebben en een plaatselijke afdeeling in d - centrale 50 leden. Lid kunnen zijn zij, die den leef tijd van 16 jaar hebben bereikt. Kinderen van leden beneden dien leeftijd zijn vrij van betalen. In dit ziekenfonds hebben de afdeelingen en leden meer medezeg genschap, dan zij hebben bij de dokters fondsen. Vrije dokterskeuze en gewoon lijk vrij dokter in medicijnen, specialitei ten, tand verzorging en eenmaal een bril. De christelijk arbeiders en oov de socia listen in N. V. V. hebben reeds een zie kenfonds. Laat dus de Katholieke arbei der? eenparig zich aansluiten, teneinde van een katholieke afdeeling verzekerd te zijn. Aan de arbeiders zullen biljetten worden uitgereikt, waarop zij, zonder verplichting, zich in beginsel er voor ver klaren. De conceptstatuten zijn te Utrecht samengesteld en op de Centrale raads vergadering te Amsterdam zullen zij be handeld worden. De ziekenfondsen zijn aan wettelijke bepalingen onderworpen. Do plaatselijke afdeelingen hebben eigen beheer en eigen kas. Zij onderhandelen zelf met de geneesheeren. Ieder, die aan de wettelijke bepalingen voldoet, moet worden aangenomen. Natuurlijk kunnen beperkende bepalingen worden gemaakt voor niet-leden. Ook al biedt het fonds niet meer voordeelen, dan het gewoon doktersfonds op heden, is het toch nood zakelijk een afdeeling op te richten. Na dat door den spreker eenige vragen wa ren beantwoord, dankte de voorzitter den heer Steinmetz voor zijn leerzame rede. Daarna kwam de bespreking over de agenda, der Centrale Raadsvergadering. Het voorstel Aarlanderveen, om de kring vergaderingen weder in te voeren, vond bij de afdeeling steun. De voorzitter drong aan om de Volkskrant te propagee ren. Het voorstel van een der afdeelin gen, dat de post van gesalarieerd vrijge stolde en wethouder niet vereenigbaar Is, vond eenige bestrijding. Tot afgevaardig de naar den Centr. Raad naar Amster dam op Maanda-g 14 December werd be noemd de heer A. Wolswijk Azn. Ten aanzien van het a.s. kinderfeest werd een commissie benoemd van 7 leden. Kape laan van Kessel wees nog op het mooie van een dergelijk kinderfeest. De heer de Koning informeerde naar den stand der kas van „Hulp in Nood". Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat 57 in kas is. In gevallen, te beoordee len door het bestuur van Hulp in Nood, zal eventueele hulp verleend worden. De heer Groep wenschte oprichting van een crisiscomité. In de vergadering wordt van andere zijde medegedeeld, dat reeds po gingen bij den burgemeester van Bode graven waren gedaan om te komen tot oprichting daarvan. Z.Edelachtb. achtte oprichting nog niet noodzakelijk. Het be stuur zal nu stappen doen, om toch een crisiscomité opgericht te zien. Ook de R. K. Raadsleden zullen op de hoogte worden gebracht. De voorzitter spoorde allen aan bij het sluiten der vergadering de maandelijksche H. Communie niet te verzuimen. „Wintersport". Donderdag hield de vereeniging „Wintersport" een ledenver gadering in Hotel v. Haaften. De -voorz., de heer P. v. Ingen, heette de aanwezigen welkom, waarop door den secretaris, den heer K. Steijn, de notulen werden voor gelezen. De voorz. geeft dan een beschrijving van de werkzaamheden verricht bij hel aanleggen der baan op het land van den heer Hooijmans. Door Tiet bestuur is een lichtinstallatie aangeschaft, zoodat de baan des avonds electrisch zal worden verlicht. Het bestuur stelt zich voor on derlinge wedstrijden te organiseeren en. zoo de kas- het toelaat, wedstrijden om levensmiddelen. Ook op Zondag zal de baan geopend zijn, echter alleen voor le den 'en houders van toegangsbewijzen. Reeds zeer veel toegangsbewijzen zijn verkocht geworden; de baan voorziet zeer zeker in een groote behoefte, daar Je gelegenheid voor schaatsenrijden steeds.minder werd. Na beantwoording van eenige vrager van ondergeschikt belang, sluit de voorz. de vergadering. STOOMVAARTBERICHTE STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. ENGGANO (thuisr.) pass. 4 Dec. te Gibraltar. P. C. HOOFT (thuisr.) pass. 4 Dec. te Gibraltar. POELAÜ LAUT (thuisr.) arr. 3 Dec. te Belawan. KON. H0LL. LLOYD. ARNFRIED (uitr.) pass. 3 Dec. Ma deira. SIERRA MOREN A (uitr.) arr. 5 Dcc. te St. Vincent. ZAANLAND (thuisr.) vertr. 5 Dec. van Rio Janeiro. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN (uitr.) vertr. 4 Dec. v. Port Soedan. SPRINGFONTEIN vertr. 5 Dec. van Durban naar East London. KON. PAKETV. MAATSCH A°PI J. HOUTMAN vertr. 4 Dec. van Port Na- tal naar Beira. N. HOLLAND arr. 4 Dec. van Singapore te Sydney. SIGLI vertr. 4 Dec. van Belawan naar Rangoon. VAN HEUTZ vertr. 3 Dec. van Hong kong naar Singapore. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDTJK arr. 3 Dec. van Rotter dam te Vancoxiver. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AMELAND (uitr.) pass. 5 Dec. Ouessant TAWALDI (uitr.) pass. 5 Dec. Vlissin- gen van Antwerpen. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. OUDERKERK (thuisr.) arr. 3 Dec. te Manilla. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK (uitr.) arr. 5 Dec. te Accra. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA PINANG (thuisr.) arr. 5 Dec. te Suez. MODJOKERTO (uitr.) arr. 4 Dec. te Belawan. PATRIA arr. 5 Dec. van Rotterdam te Batavia. ROTTERDAMZU ID-AMERIKA LIJN. ALPHACCA (thuisr.) vertr. 4 Dec. van Bahia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYMEDON, Amsterdam-Bataria ar 3 Dec. te Port. Said EURYBATES, BatavarAmsteidam ar; 5 Dec. te Suez. POLYDORUS arr. 5 Dec. van Amste dam te Rotterdam.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10