WAALS DONDERDAG 3 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. G HAARLEMMERSTRAAT 130-133 Blij zullen Uw kinderen zijn, die het krijgen. Blijook zijt U zelf, als U het geeft. Het prachtige en solide SPEELGOED, dat U uit een onbeperkte sorteering kunt kiezen in iedere prijs en op elk gebied. AUTO'S, VLIEGTUIGEN, PAARDEN, SCHOMMELS, GYMNASTIEK-WERKTUIGEN, BOUW- EN CONSTRUCTIEDOOZEN, POP PEN, POPPENWAGENS, POPPENWIEGEN, TAFEL- EN GEZELSCHAPSPELEN, WEEF- EN VLECHTDOOZEN, TOOVER- LANTAARNS, ELECTRISCHE EN MECHANISCHE TREINEN. U vindt bii ons alles en nog veel meer. Onderscheiding. Gisteren was het 30 jaar geleden, dat de Agent van Pulitie le klasse, de heer J. Veen, in dienst der po litie trad. In tegenwoordigheid van den In specteur van het politiecorps werd hem door den Burgemeester liet door den A"g. Politiebond voor dit jubilé ingestelde ver guld zilveren medaille met eenige toepas selijke woorden op den borst gespeld. KATWIJK. EEN EIGENAARDIGE AANBESTEDING De een vraagt f 20.000 voor het karwei, een ander geeft f 1500 toel Door B. en W. is gisteren aanbesteed het egaliseeren van het terrein van het voormalig Groot Badhotel, Paviljoen en aanhoorigheden. Een eigenaardige uits'ag had deze aanbesteding De hoogste in schrijver b.v. wil ruim f 20.000.— van de ge meente ontvangen, terwijl de laagste f 1550.aan de gemeente wil betalen. Ingeschreven was als volgt: Te betalen door de gemeente: Vessen- daal en Huisman te Nieuw-Beiorland en Geervliet f 20.3-13; Joh. van Dordt te Lei tien f 12.835; Joh. Herp Co. te Amster dam f 12.000; A. T. v. d. Heonhoven te Delft f 12.C00; P. van Rijn te Katwijk aan Zee f 11.750; Idem met voorwaarden f 8.970; A. W. de Groot te Leiden f 0.000; H. Com peer en Timmers te Leiden f 8.000; Smet-h te Hoofddorp f 7.880; Fa. Koet to Delft f 4.970; T. Guy en C. v. d. Plas te Katwijk aan Zee f 4.850; K. G. Schuitemaker te Kat wijk aan Zee f 1.500: Joh. Boesaard te Kat wijk aan Zee, Gratis doch onder beoaalde voorwaarden; D. Parlevliet te Katwijk aan Zee, Gratis en zonder voorwaarden. Te betalen door den aannemer aan d" ge meente: Jac. Hoogerburg te Den Haag f 1550. Gevaarlijk. Op de electrische lantaarn bij „De Roskam" stond door een defect, gisteren een flinke stroom. De jeugd had hierin groote pret, begreep niet het. gevaar hiervan, en sommige lieten zich elect-risee- ren. De Directie der bedrijven heeft er in- tusschen spoedig in voorzien. KATWIJK AAN DEN RIJN. Inenten. Donderdag 10 Dec a.s. des voormiddags 2 uur is er in het gemeente huis gelegenheid zich kosteloos te laten in enten of herinenten. LEI DSCHENDAM. WINKELWEEK. Intocht van Sinterklaas en Zwarte Piet. Ter opluistering der winkelweek werd Woensdag door St. Nioolaas een ro - gemaakt door het dorp. Des middags om 2 uur werd, speciaal voor de kinderen, een omgang gemaakt. Do goede Sint was geze ten in een open landauer, bespannen met 2 mooie schimmels. De zwarte Piet zat def tig op den bok, terwijl naast en bij St. Ni- colaas een paar bestuursleden der W.W. hadden plaats genomen. Overal werd de Sint met enthousiasme ontvangen en voor al de kinderen waren vol vreugde, vooral als door den zwarten knecht met kwistige hand ponernoten en anderszins werd rond gestrooid. Des avonds te 7 uur werd wederom een optocht gehouden. Onder de lustige toonen der Harmonie „£?t. Cecilia" trok de stoet-, vergezeld van honderden belangstellenden, door het dorn. Voorop de Harmonie m daarachter St. Nicolaas te paard met ziin zwarten knecht en hierachter in een 4-tal auto's Keüzer en Mevr. Veü- ze-r en de bestuursleden der winkelweek. Er hadden zich zeer velen langs den weg ge schaard en overal nrr-ote en gezellieo drukte, znodat een en ander voor het Bestuur der W.W. een mooi succes is poverst. Oprichting R. K. Jonge Middenstands- vereeniging. Naar wij vernemen is er op Donderdag 10 December a.s., des avonds 8 uur in het R. K. YoreeTpflrin~s,?eb*M*'v U-im- laan een groote Propaganda-avond om te komen tot oprichting van een Katho'ieke Jonge Middenstandsvereeriiging. Geen en kele middenstander blijve dien avond thuis en kome dezen mooien avond bijwonen Sprekers en verdere bijzonderheden staan op de raambiljetten vermeld. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Aanrijding. Aan de Zuidkade ter hoogte van de overscheping had Dinsdag morgen en aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een luxe-wagen. De kap en de spatborden van de luxe-wagen werden ernstig beschadikd. Verzekering dekt de schade. Rijkspostspaarbank. Aan het post kantoor te Boskoop werd gedurende de mttand November 1931 ingelegd 20S8S.65. Terugbetaald 5290.11. Het laatste door dat kantoor afgegeven boekje draagt het nummer 51.8. ALPHEN A. D. RIJN. St. Nicotaasfeest. Evenals vorige jaren bracht gisterenmiddag de goede Sint ver gezeld van zijn zwarte knecht, een bezoek aan den R. K. Vo.ksbond. De jeugd en vele hunner ouders waren in de St. Josephzaal bijeengekomen, vol verwachting wat de goede Sint hen brengen zou. Toen dan St. Nicolaas voor hunne oogen verscheen, wer den den Kindervriend door de jeugd uit volle borst liederen toegezongen. Dat St. Nicolaas dit zeer op prijs stelde, mochten de kleuters weer ervaren. Een voor een moesten zij voor den Sint verschijnen, waar bij St. Nicolaas de kinderen toesprak en hen met menig geschenk vereerde. De goe de Sint had vele helpers om de jeugd bo vendien pp versnaperingen te onthalen, die zij zich maar wat goed iet smaken Zwarte Piet was voor menigeen de gevreesde man. Hij bleek evenwel dezen middag goed ge mutst, zoodat de vrees der kinderen wel dra in vrooüjkeheid veranderde. De R. K. Vo'ksbcnd kan ongetwijfeld op een goed geslaagd St. Nicolaasfeest terug zien. Een mooi voorbeeld Door het perso neel van verschillende bedrijven is naa.r wij vernemen aan h"n directie of patroon ver zocht elke week pen zeker percentage of bedrag van hun loon in te houden en dit te storten in de kas van het plaatselijk crisis comité. Een goed voorbeeld ter navo'ging. Bruggenbouw. Vanwege het Prov. Be stuur van Z.H. werd gisteren aanbesteed het maken van 3 vaste bruggen met bijbe- hoorende werken in den te maken nieuwen verkeersweg lancs de Oostzijde van het Aarkamal tusschen de Ri v~''gen Aardam onder deze gemeente en Ter-Aar. Lsacste inschrijver was W. Bakker Tzn. te Gouda voor de som van f 36.543. Z0ETERW0UDE. DE STEUNREGELING VOOR WERKLOOZEN. Rijkssubsidie wordt niet aanvaard. De Raad heeft in haar laatste vergade ring de volgende steunregeling vastge steld Bij de beoordceling van de vraag of en in welke mate werk zal worden verschaft of uitkeering zal worden verstrekt wordt met. inachtneming der normen, die als maxima gelden, nauwlettend met den toe stand van elk gezin in het bijzonder reke ning gehouden. Niemand kan aan deze regeling eenig recht op ondersteuning ontleenen. Als kostwinners worden alleen diegenen beschouwd, die door hun loon in het on derhoud voorzagen van het gezin, waartoe zij behooren, zulks ter beoordeeling van B. en W. Zij die steun ontvangen, benevens de wcrklooze leden uit het gezin, zijn ver plicht, zich als werkzoekenden bij den gemeentelijken dienst der arbeidsbemid deling en bij hun vakvereeniging te laten inschrijven en zich naar de daaromtrent te geven voorschriften te gedragen. De ondersteunde is verplicht het door de gemeente aangeboden werk, waarvoor hij lichamelijk geschikt kan worden geacht, to aanvaarden of te blijven verrichten. De door den raad vastgestelde werk- en rusttijden der vaste geineente-werkliedeD zijn op hem van toepassing. De normen der ondersteuning zijn: voor georganiseerde gehuwden en kost winners 13.50 per week, benevens 0.60 per week voor elk kind beneden den 14- jarigen leeftijd. voor ongeorganiseerde gehuwden en kostwinners 12 per week en 0.60 per week voor elk kind benoden den 14 jarigen leeftijdvoor georganiseerde ongehuwden f 8 per week, en voor ongeorganiseerde gende werkdagen per week. Het bedrag van het uit te keeren loon voor verricht werk wordt berekend uit de volgende normen: georganiseerde gehuwden en kostwin ners 3 per dag, benevens 0.10 per dag voor elk kind beneden den 14-jarigen leeftijd ongeorganiseerde gehuwden en kost winners ontvangen de ondersteuning van georganiseerde gehuwden (zie boven) mi nus 10 pet. De tewerkstelling dezer categorie zal niet langer duren dan drie achtereenvol gende werkdagen epr week. Georganiseerde en ongeorganiseeide on gehuwden ontvangen 2 per dag. De te werkstelling dezer categorie zal niet lan ger duren dan twee achtereenvolgende werkdagen per week. Volgens het voorstel xan B. en W. zal de steunregeling ingaan in normale om standigheden per 1 November er duren tot 1 Maart d.a.v. en gelden voor wcrklooze arbeiders, die gedurende de zes vooraf gaande maanden in het plaatse-ijk be volkingsregister ingeschreven hebben ge staan. Aan de georganiseerdo ongehuwden kan volgens deze regeling naast het loor over twee werkdagen nog worden uitgekeerd uit- de werkloozenkas over vier da een, ter wijl, wanneer zij uitgetroken zijn, nog een bedrag van f 4 per week steun kan worden toegekend totaal dus 8. Aan de onseorganiseerde ongehuwden kan volgens deze regeling naast het loon ad f 4 per week nog een steun worden toegekend van maximum 2.50, totaal dus 6.50 per week. Van de inkomsten, die de ondersteunde zelf, alsmede de leden van diens gezin ge nieten, uit welken hoofde ook, wordt bo ven het bedrag van 3 2/3 gedeelte in mindering gebracht. Slechts één lid van het, gezin kan voor steun overeenkomstig deze regeling in aanmerking komen, behoudens beschik king van B. en W. Steun wordt niet verstrekt aan of zal worden ingehouden van: diegenen die den leeftijd van 65 jaar hebben overschredenwegens ziekte, werkloos zijn of wegens invaliditeit, on wil om te werken, dronkenschap en dei- gelijke persoonlijke omstandigheden werk loos zijn geworden; diegenen, die een jaar lang uit een Vrouw: Kom liever maar weer thuis, mannetje, 't Is zonde voor je nieuwe pa- rapluie. werkloozenkas en/of volgens deze steun regeling uitkeering hebben genoten, zon der in dien tijd anders dan bij de werk verschaffing ten minste vier maanden te hebben gewerkt; diegenen, die opzettelijk verkeerde in lichtingen omtrent eigen of gezinsinkom sten verstrekken diegenen, die handelen in strijd met dit reglement en van diegenen, die misbruik maken van alcoholhoudende dranken. Een gesteunde, die in drie achtereen volgende jaren telkens 20 weken of langer gesteund is, zal in het daarop volgende jaar geen steun worden verleend volgens deze regeling. Met de uitvoering dezer regeling zijn be last B. en W., die daartoe worden bijge staan door een commissie, bestaande uit 4 leden uit- den raad te benoemen. In Leiden gevestigd. J. van den Berg en Fam., zetkastelein, Oude Singel 2 G. Brand, dienstbode, Garenmarkt 16 W. Brouwers, dienstbo de Cegstgee-sterlaan 12 W. J. Burck, Breestraat 121a N. Duiker, dienstbode, Haarlemmerstraat 238 R. Eppenga, chauffeur, Mandenmakersteeg 15 M. K. Förster, dienstbode, Rijns-b.weg 141 S. Godijn en Familie, letterzetter, Mus- schenbroekstraat 3a C. C. de Gra-aff, kinderjuffrouw, Rijnsburgerweg 43 J. v. Haastrecht, huisschilder, Levendaal 179 A. M. Habioh, verpleegster, Meezenstraat 2 M. Chr. Hansen, kellner. Steenstraat 37 J. J. Hoogeveen, melkslijter, Mus- sohenbrookstraat 10a C. van Houten, kinderverzorgster, Uiterstcgracht 12 E. W. Ja-bs, dienstbode, Rapenburg 36 R. W. de Jonge, colporteur, Oude Vest 129 J. Beens-Korporaal, de Genest et straat 28 P. van der Lit, schippersknecht, Lan- gegracht 16 C. Chr. van der Meer, -H. Rijndijk 272 P. Minarzik, dienstbode, Rijnsb.weg 114 W. de GrootMooi, Dief- steeg 3a J. Overduijn, Heerengracht 77 K. W. J. M. Peterse, banketbakker, Noordeinde 31 H. E. Salamon, dienst bode, Breestraat 70 J. Gautschy-Seguy, opticien, 3 Octoberstraat 43 F. J. Sirks Cronesteijnkade 6 H. G. Smaal, ban ketbakker, H. Morschweg 36 M. van Steenbergen, Oranjegracht 137 G. Stegenga, dienstbode, Oude Singel 8 W. A. H. Stigter en familie, electricien, Pie- terskerkh. 1 I. Stuhm, dienstbode, Wa tersteeg 3 A. van Swet, Rijn- en Schie- kade 116e J. W. M. van Swet, alsvoor J. Tkat-zik, Kapper, Breestraat 148 H. J. Veggel, winkeljuffrouw, Vreewijkstr. 11 C. H. Vosveld, Breestraat 43 J. A. Weers en familie, meubelmaker, de Ge- nes tetst raat 39. Uit Leiden vertrokken. M. H. Arens, Eindhoven, Porderslaan 38 Tli. J. Bahlmann, Zandvooit, Kruisstraat 9 A. J. van Bemmelen en familie, Was senaar, Langstraat 18 J. R. van Hoven Blcm, Naaldwijk, Endeldijk 7 S. M. van ZalingenBlcm, Groningen, J. Is- raëlstraat 41 W. J. de Boevé, Katwijk, Duinoord 21e *A. Bringmann, Velsen, Duinweg 24 J. MooijColthof, Alp'hen aan den Rijn, Gouwsluisscheweg 68 P. Dresse'huys, Den Haag, Zeestraat 99 J. /H. Dviijzend, Heemstede, Havenstraat 42 C. E. van Ek, Voorschoten, Rijndijk 64 A. van Es, Utrecht, Boschstraat 13 N. C. J. Fransen, Oegstgeest, Emmalaan 11 O. Fiirbach, Weenen, Laayerstr. 1620 C. Fransen—van de Geer, Ban doeng W. J. de Graaf, Utrecht, Lange Nieuwstraa't 37 A. Hamzan, Rotterdam .Aert van Nesstraat 142a J. Harms, Amsterdam, Beukenweg 19 II J. J. Hesse, Soerabaia, Passa Besar 31 J. M. Heuff, Den Haag, Frankenslag 402 L. HIER EN IN MOSKOU. Een moment uit de Dinsdag gevoerde de batten in de Tweede Kamer: De heer De Visser (Communistische Par tij) zegt: Ik zal hier morgen niet zijn, om dat ik dan het proletariaat zal opruien De Voorzitter hamert. De heer De Visser: Opruien tegen deze brutale poging der regeering. De Voorzitter: lk roep u tot de orde. De vergadering wordt te 5 uur 35 ge schorst tot s avonds 8 uur. Het „Handelsblad" stelt zich voor, hoe een soortgelijke discussie zich zou hebben ontwikkeld in Moskou, waar de heer De Visser zijn instructies pleegt te halen; bij voorbeeld in het Executie! Comité. Oppositioneel lid: Ik zal hier morgen niet zijn, om-dat ik het proletariaat ga op ruien tegen de knevelingspolitiek van Sta lin. Volstrekt stilzwijgen. Verbijstering. De zitting wordt gesloten. In de stille nachtelijke uren van denzelf den dag verschijnen een paar leden van de G.P.Oe in het huis vau het oppositio- neele lid. Onder den dwang van een paar goed geladen revolvers wordt hij uit-genoo- digd in een auto pLaat-s te nemen. Den volgenden dag is het lid „met ver lof". Het vertoeft in de gevangenis, of is op weg naar een doodelijk-venaten plek in Siberië. Maar in Nederland, waar volgens den heer De Visser en „De Tribune" (in hun propagandistische momenten) 't leven door de wreedste kapitalistische (en „sociaal- fascistische") willekeur wordt geterrori seerd, kan de heer De Visser rustig op ruien. En als hij klaar is en terugkeert met zijn eerste klas vrijbiljet op de spoorwe gen naar het Binnenhof en w het parle ment, dat hij „als opruier zijnde" princi pieel ondermijnt met revolutionnair dyna miet, dan vindt hij zijn stoel wachten op Zijn HoogEdelgestrenge, mitsgaders zijn onverkorte burgerlijke vrijheden. G. van den Heuvel en Familie, Oegstgeest, H. Morschweg 30 J. F. Heijman en familie, Hilversum, Jacob Catsstraat 44 H. G. Holtz, Den Helder, a. b. H. M. Wachtschip Emma G. Kleinveld, Bode graven, Brugstraat 5 A. Koets, Baarn, Veldst-raat 6 A. Laan, Beemster, Nek- kerweg 56 H. J. Laterveer, Brielle, Dr. de Snooplaan 198 M. G. de Louw en familie, Rotterdam, Aleidisstraat 99a J. W. de Man en Familie, Rotterdam, Zwaanhals 186a J. H. van der Meulen, Den Haag, ten Hovestraat 56 S. Mooij, Alphen aan den Rijn, Gouwsluisscheweg 63 A. van Mourik Broekman, Haarlem Wilhelmina-straat 7 C. H. Midderman de Munnik en Familie, Oegstgeest, W. Juf- fermansstraat 12 W. I. Petit en Fam., Breda, Slingerweg 7 J. E. de Langen Planjer, Den Haag, Loenenscheplein 17 C. le Poole, Batavia S. J. le Poole, Haarlem, Parklaan 49rood H. E. L. Schilling, Rotterdam, Coolsingel 45b G. A. Slot-, N. O.-Indië W. H. van Some ren Greve, Den Haag, R. J. Sc-himmelpen- ninckl. 24a C. Spierenburg, Leiderdorp v. d. Doesstraat 19 M. van der Velden, Zwammerdam A 138 A. Vis, Zierikzee, Posts..raat C 105 P. C. Vis, Haarlem, Vijverlaan 12 P. van Vliet en Familie, Oegstgeest, Emmalaan 15 J. J. Voogd en Familie, Oegstgeest, Regentes-selaan 41 J. M. E. Wakka, Ede, Klinkenbergerw. 27 J. L. Wijnmalen, Amsterdam, R. Vin- keleskade 81 M. van Zalingen, Gronin gen, J. Israëlstraat 41. LEIDEN. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inhoud, ledige por- temonnaie, huissleutels, Lipssleutel, Ha-hn- 8leutel, handschoenen, ceintuur, rijwielbe- lastingplaatje, rijwielbelastingplaatje in étui, kosteloos rijwielbelastingplaatje, paardenzweep, kinderkousje, auto-step, muilkorf, kindermuts, horlogeketting, re genjas, rozenkrans in étui, bankbiljet a 10.bankbiljet a 50.—, bruin lederen kinderschoentje, windkap van een rijwiel, damestasohje met inhoud, kindertasohje met inhoud, mesje in scheede, zwarte om slagdoek, tasch boeken, gouden damesarm band, parapluie, paardendeken, schroeven draaier, notitieboekje, zakmes, dop van een benzinetank, kist sinaasappelen, buig tang, bus conserven, gleufhoed, foto, zil veren rozenkrans in étui, vulpen, vulpot lood, zilveren armband, schooltasch, wol len shawl, hangslot, zilveren vulpotlood, étui met schrijfbehoeften, étui inhoudende een sleutel, kist, 4 pakken matten, papie ren zak inhoudende bloembollen, gouden collier. Gevonden in de Electrische Tram (Stads lijn): parapluie. Gevonden in een autobus van Stadsver keer: Portemonnaie met inhoud, hand schoenen, regenjas, manspet, parapluie, handtaschje. Terug te bekomen en inliohtingen te verkrijgen ten Politie-bureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrrrlng, trsscV i f DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Aldus het verhaal van een prinses, die in een muis werd veranderd. We hebben den armen kabouter verlaten, die door de heks was opgesloten en zijn lot afwachtte. Gelukkig was hier de uil, jullie weet wel de professor, die in een uil was veranderd. Hij maakte de deur van de cel van den kabouter open en zeide: ..Maak maar van de gelegenheid gebruik, nu de lieve juffer van huis is'. En de kabouter, gevolgd door de muis, kwam uit de cel. „Ik dank je wel, professor", zeide de kabouter. „Niet te danken, vriend", antwoorddo de uil, „wc zijn op de wereld om e'kanr lo bel en En terwijl de kabouter met zijn tooverstaf bijlichtte, waardoor hij weer kon zien, dat de uil een professor en de muis een prinses was, ging de professor naar zijn ge heimen bergplaats en haalde daaruit allerlri potten en fleschjes en een stamper. „Daarmee zal ik n. u eens zien of ik niets tegen de heks kan beginnen. Ik zal niet rus ten voor ik haar klein heb gekregen". „Zou je dat heusch kunnen", vroeg de prinses. „Een man een man, een woord een woord", zeide de professor.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6