I I„KALUNA s I Weefgetouw mi ni|| Uw succes zal groot zijn, als U Uw keuzrfhaakt uit onze uitgebreide collecties DINSDAG 1 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 hm w Pullovers, Lumberjacks, Vesten, Deux Pieces, SJjirtm, Handschoenen in wildleder en met bont gevoerd, Slobkousen, haarlemmerstr. 130—136 Dassen, Overhemden. Zoowel voor Dames als voor Heeren is het een genoegen gekleed te gaan me! een dezer fraaie geschenken. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Uit Enschede: Zooals bekend, hebben de besturen van de Moderne, R.-K. en Chris telijke organisaties van Textielarbeiders geadviseerd aan den arbeid te gaan, waar tegenover echter de Landelijke Federatie vnn Textielarbeiders op staking had aan gedrongen. De organisatiobestureu hebben gister- ochtend vergaderd en bij de arbeiders aan gedrongen op hervatting van het werk, ter wijl zij pogingen zullen aanwenden om de loonsvermindering .te voorkomen. Dinsdag middag zullen zij opneuw bijeenkomen om hun definitief standpunt te bepalen. De stakingsbeweging heeft zich gisteren, in tegenstelling met de verwachting, aan zienlijk uitgebreid. Op verschillende fabrie ken, waar gisteren nog niet werd gestaakt, is heden een deel der arbeiders niet naar binnen ergaan. Uit. Winterswijk: Een staking bij de fir ma Willink en C'o. omvat zestig wevers. Gistermiddag te half twee trokken de sta kers van de firma Willink en Co. naar de fabriek van de firma J. H. Meijerink en Zn. Hoewel de getouwen liepen, ging een deel der arbeiders niet aan het werk. Een van de directeuren stond de arbeiders te woord, doch niet kon worden voorkomen, dat een deel der arbeiders in staking ging. Het resultaat was, dat bijna het geheele personeel, voornamelijk de weven, de snoe iers en een deel der confeetie-nfdeeling, niet aan het werk gingen. De staking om vat hier honderdvijftig man. In den loop van den dag heeft de sta kingsbeweging bij de firma's, aangesloten bij de Twentsrh-Geldersche fabrikanten- \ereeniging, zirh hier nog uitgebreid. Na de middagpauze bleven de arbeiders voor de fabriek van de firma Meijerink staan en eischten intrekking van de aangenlakte aankondiging der nieuwe vijf proeents ver- Inging. Toen de tamensnreking met de di- roeiie nirts baatte, weigerden vele arbei ders binnen te gaan. Op verdere uitbre: ling moet waarschijn lijk worden gereken" Conflict In den Nederlandschen Kappersbond. Gisteren liep het ultimatum van do af- doeling Den Haag aan 't hoofdbestuur van don Nederlandschon Kappersbond ten oin- de. Wegens het niet voldoen aan den oischintrekking van het royement van zes bestuursleden, door haar gesteld, heeft de afdeeling zich afgescheiden. Onmiddel lijk daarna is met toezegging tot medewer king van afgevaardigden van elders opge richt dc Nederlandsche Bond van Kap perspatroons, welke de volledige garantie van uitkeering bij ziekte voor uitgetreden en uit to treden ledon op zich heeft ge nomen. Do nieuwe bond hoeft zich in ver binding gesteld met alle buiten den Ned. Kappersbond staande kappersorganisaties Tiet voorloopig hoofdbestuur is als volgt samengesteld: T Hollinga, H. H. Heus- schen. J. Kronenburg, J. van Eerp, allen in Den Haag, en D. de Krijger te Amster- Do qemeonte 's-Gravenhage heeft drie Rijswijksche buitengoederen aangekocht. Do Ha&gsche gemeenteraad heeft Maan dagmiddag zonder hoofdelijke stemming 't voorstel van B. en W. tot aankoop van de in de gemeente Rijswijk gelegen buiten plaatsen „Overvoorde", „De Voorde" en „Steenvoordo", tezamen groot circa 54 h. A., tegen een prijs van 2 per vierkanten Meter aanvaard. Loonsverlaging gemeente-personeel. Blijkens de begrooting voor 1032 stellen B. en W. van roningen den Raad voor do salarissen van het geineentepersoneel met drie procent te verlagen. Geen goede dag! Wij schreven gisteren in een artikeltje, rlat. de vergadering van den Partijraad van de Katholieke Staatspartij, te 's-Gravenhage gehouden, voor do Katholieke Twedee Ka merfractie een goede dag is geweest. Wij hadden een minder goeden dag I Be doeld artikeltje was in een gedeelte onzer oplang gedeelte'ijk onleesbaar. Wij zullen het niet opnieuw drukken; vandaag zijn er weer andere dingen, die den lezer interesseeren. Alleen herplaatsen wij hier een in een gedeelte onze oplage door eikander geloopen passage: „Haar voorzitter, prof. mr. Aalberse als aoodanig ook voorzitter van den Partij raad heeft een rede gehouden, welke de geheele vergadering klaarblijkelijk de overtuiging heeft geschonken of verste vigd, dat do Katholieke Tweede Kamer leden bij de motie-Marehant. inzake sala risverlaging niet anders hebben kunnen stemmen, dan zij gestemd hebben En die overtuiging is een kostbaar goed, we'ks waarde niet gemakkeliik wordt overschat. Want, zoo ooit, dan is het vooral in dezen moeilijken tijd van het grootste belang, dat het Katholieke volk fijn afgevaardigden in het Parlement vertrouwen kan schen ken De gemeente Arnhem heeft een 5 pet. leeiïiug uitgegeven, groot 4 millioen gulden tegen 98 1 '2 procent De provincie Gelderland heeft een uitgifte gedaan van 2.500.000 gulden 4 1/2 pet. obligaties tegen 08 1/2 procent. De Kamer van Koophandel te A m- s t e rd a m heeft bij Ged. Staten van N.- Holland geprotesteerd tegen de door den Raad aangenomen algemeene winkelslui ting op Dinsdagmiddag. KERKNIEUWS Goudén Klooster Jubilé Br. Aloysius. Op 6 Dec. a.s. hoopt de eerw. Br. Aloy sius (in de wereld L. Vroeeinstein) den dag to herdenken waarop hij het religieuse kieed in do Congregatie van de Broeders van O. L. Vrouw van zeven smarten mocht aannemen. Gedurende deze jaren is Br. Aloysius in verschillende huizen der Congregatie werkzaam geweest. De laatste 22 jaren was hij werkzaam in het H. Laurentius Jongens Gesticht te Rotterdam, alwaar Br. Aloysius door zijn eenvoud en werk zaamheid zeer bemind was. Sinds Mei jl. moest de Broeder zijn dierbaar geworden Laurentius huis om gezondheidsredenen verlaten. Sedert dien tijd geniet hij zijn welverdiende rust in de St. Aloysius Stichting de Heibloem te Heythuizen. Op 31 Augustus jl. werd hem de zilveren eere-medaille van de orde van Oranje Nassau verleend. Moge Br. Aloysius nog vele jaren zijn welverdiende rust genieten. SPORT SCHAKEN. Om het kampioenschap van Leiden en Omstreken. Voor de 4e maal zal de wedstrijd ons bovengenoemd kampioenschap gespeeld worden. Tot dusver gaven de volgende spelers ziob op: Van do schaakclub Phili- dor: W. F. Snioder, G. Pels en A. H. Hooijer, van de schaakclub te Zoeterwou- de: E. v. d. Valk, P. v. d. Hoeven en F. J. de Bmijn, van het Leidsoh Schaakge nootschap: G. Bosscha, en W. H. Bosscha; en van Alphen aan den Rijn: R. Admiraal; in totaal 9 deelnemers. Dit is in vergelij king met vorigo jaren wel een geringe deelname. In verband met mogelijke onbekend heid van den sluitingsdatum voor aangifto (27 Nov. jl.) is deze datum nog met een week verlongd. Liefhebbers kunnen ziel» dus nog opgeven bij den hoer H. I. de Nic, De Wetstraat 8, alhier, secretaris van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. De wedstrijd zal vermoedelijk pas in Ja nuari 1932 beginnen. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KEULEN. Hodeninorgcn te zes uur hadden de deel nemers aan de Zesdaagscho te Keulen na twee-en-tachtig uur 2052.2 K.M. afgelegd. Het koppel Tietz-Rieger heeft twee ron den ingehaald en in den afgeloopen nacht de leiding genomen. Rausch heeft opgege ven en zijn partner Huertgen heeft een koppel gevormd met den reserve Miethe, waarmee hij goed werk heeft geleverd, zoo dat het nieuwe koppel op de derde plaats is gekomen. Overigens deden zich geen sensationeele gebeurtenisen voor. De stand hedenmorgen te zes uur na de neutralisa tie luidde: 1. Tictz— Rieger 158 punten. 2. Schoen—Goebel 110 p., 3. Miethe—Huertgen 41 punten. Op één ronde: 4. BuschenhagenFran kenstein 199 p. 5. Oszmolla—Braspenning 89 punten. Op twee ronden: 6. Pijnenburg—Bulla 101 punten. Op drie ronden: 7. SchornBuehler 73 punten, 8. DammDumm 62 punten. Op vier ronden: 9. Duray— Martin 92 p., 10. ZimsPerelaer 52 punten. Op acht ronden: 11. van KempenVan Hout 169 punten. UIT DE OMGEVING N00RDWIJKERH0UT. Een Jonge Mlddenstandsvereeniging opgericht. In het café van de wed. J. L. Brama had een propaganda-avond plaats uitgaande van den R.-K. Bond van Katholieke Jon ge Middonstandsvereenigingen in het Bis dom Haarlem. Aanwezig waren de bondsmoderator, Roctor J. B. M. Timp, uit Haarlem, en de bondsvoorzitter de heer A. Lohman. Do beide kapelaans der St. Jozef-Parochie waren eveneens in de zaal. De welecrw. heer kapelaan van Strne- len opende de vergadering met den chr. groet, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en gaf hierna het woord aan den bondsmoderator. Deze wees er op, dat op het gebied van de organisatie van den middenstand steeds een groot hiaat is geweest. Daarom is in ons bisdom opgericht een boud van Kat'i. Jonge Mi Idenstandsverecnigingen. fn do groote steden vooral zijn reeds flinke ver- eenigingen met een groot getal ledefr op gericht. Juist in dezen tijd is het noodig dat de middenstanders elkander leeren begrijpen, doordat hot individualisme tc ver is inge worteld. Het is niet dc bedoeling hier in Noorwijkerhout een club van vermaak op t« richten, doch de bedoeling is jonge man nen een apostolaat te doen uitoefenen om het Koninkrijk van Christus steeds verder te verbreiden, hierdoor staat op don voor grond godsdienstige vorming door apologe tische cursussen, retraites enz. waarnaast zich aansluiten een boekhoud- en 'alen- cursus en sociale vorming. In hun clubs vinden de jonge mannen vriendschap en ontspannini?. De bondsvoorzitter gaf hierna nog ceni- go toelichting op het streven vin den bond. Er was gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Aan het einde van de vergadering- ca ven zich 27 personen op als lid, zoodat de op richting van een jonge mi tdenstandsver- eeniging te Noordwijkerhout een feit is ge worden. De vergadering werd door kapelaan van Rtraelcn met den Christelijken groet ge sloten. Auto-ongeval. In den nacht van Za terdag op Zondag is in de Kerkstraat door een tot nog toe onbekende (vracht)at.to een paal van de elektrische verlichting omver- gereden. De politie stelt een onderzoek in. De auto zal wel een leelijke knak gekre gen hebben daar de paal totaal is afge broken. BiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiimimiiimiimiHf e Een begeerenswaardig i is het E met draaibare ketting en doekboom 5; Voornaamste voordooien zijn, dat men iedero lengte en all»} Technieken kan weven op dit getouw E Enkelvoudig toestel f 5.95 Spoelen 10.10 I A. PARMENTIER's 1 wolma:azijn I Breestr^at 123 TEL. 1936 aiiiiiiiilliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'i KAAG. IJsclub. De Kagerijsclub hield Vrijdag een vergadering in café Tromp. Aanwezig zijn 7 bestuurders en 62 gewone leden. De voorzitter, de heer P. Stokman, opent de vergadering met een hartelijk welkom, waarna hij den secretaris, den heer J. Bie- moud, verzoekt de notulen van de vorige vergadering voor te iezen, hetgeen ge schiedt. Hierna verzoekt hij den penning meester, den heer de Bruin, verslag uit te brengen. De ontvangsten plus het vorige kassaldo blijkt te zijn een bedrag groot 420.27, uit gaven ƒ82.62, alzoo is een saldo in kas van 337.65. De voorzitter verzoekt nu de heeren P. Sehuilenburg en P. Biemond do boeken te controleeren, hetgeen door genoemde hee ren geschiedt; na accoordbovinding wordt den penningmeester decharge verleend, waarna de voorzilter de coutroleerende heeren dankt voor de gedane moeite. Onder de uitgaven komt oa. een be drag voor ad 5.90, zijnde inningskosten van de diploma's. De heer P. Sehuilenburg maakt de opmerking, dat hij dat bedrag vrij hoog vindt. De penningmeester legt uit, dat hij 5 cents per lid inningskosten berekent, hetgeen toch niet te hoog te noemen is. De voorzitter vraagt den heer Sehuilenburg, of hij het misschien voor 2 1/2 cent wil doen, waarmede de heer S. accoord gaat. Alzoo besloten. Nu is aan de beurt voorlezing van de ingekomen stukken. Alvorens hiermede te beginnen deelt de voorzitter mede. dat de beer Jac. Biemond als secretaris zal aftreden en brengt hem hulde en dank voor de vele diensten aan de ijselub bewezen en hoopt dat hij als bestuurslid nu niet ver loren zal gaan. Als nieuwe secretaris zal nu fungeeren de heer A. K. Verelzen de voorzitter spreekt den wensch uit dat de nieuwe functionaris zijn nieuwe taak met genoegen zal verrichten en verzoekt den heer .T. Biemond den nieuwen secretaris te willen helpen, indien en waar noodig. De secretaris leest nu de ingekomen stukken voor on wel: 1. dal de heeren L. Loogman en J. Clemens bedanken als be stuurslid2. dat de rente der Spaarbank, waar het kassaldo a deposito is gegeven is verlaagd van 3 1/2 tot 3 pet; 3. dat B. en W. van Warmond ook dit jaar wederom toestemming hebben verleend tot het mo gen aanleggen van een agesloïen ijsbaan op de Kagermeren. De heeren Biemond, Hoff en Sehuilen burg worden tot bestuurslid gekozen. Hierna volgt als attractie, een voor ieder aanwezig lid aangename verrassing. Bij de rondvraag stelt de secretaris voor eenigc baan-coiumissarisen te benoemen, want als cr ijs is en er wedstrijden gehou den worden, heeft het bestuur genoeg tc doen en kan geen oog houden op de con trole van de baan. Een beroep wordt dus op de leden gedaan, met als gevolg, dat na te noemen heeren zich opgeven om als baancommissaris te willen fungeeren en wol: van Gelswijk, J. Sehuilenburg, A Loogman, H. van der Mey, Ko de Vrie» en Tulen. Tot slot dankt de voorzitter de aanwe zigen voor hun opkomst, het gezellig sa menzijn, en sluit daarmede de vergade ring. STOMPWIJK AFSCHEID VAN DEN HEER FLEUREN Dankbare woorden en schoone geschenken. ZooaLs wij gisteren in 't kort meldden, ving dezen dag aan met een H. Mis uit dannbaar- heid en Algem. H. Communie der leerlingen tot intentie van den heer Fleuren. Om 10 uur had de afscheidsreceptie plaats in het gym nastieklokaal der R.K. school, waar de school- leugd reeds had plaats genomen. Onder de aanwezigen merkten we op den burgemeester, den pastoor, den kapelaan, het nieuwe hoofd der school, den heer Boogmans, het R.K. Kerkbestuur, een deputatie van oud- leerlingen en het onderwijzend personeel. Even 10 uur traden de heer en mevrouw Fleuren en familie het lokaal binnen. Nadat deze op hun zetels hadden plaats genomen, werd hun door Jantje Waayer en Piet van Vliet een programma aangeboden. Met een woord van welkom aan den h*er burgemeester, Kerkbestuur en verdere aanwe zigen opende de zeereerw. Keer pastour Floor deze receptie en las een bericht van verhinde ring van den deken en van den inspecteur van het lager onderwijs, den heer F. W. Santman. Er is een tijd van komen, er is een tijd van gaan. Deze spreuk vond de eerw. spreker zeer toepasselijk op dezen dag. Na een 45 jarigen arbeid, waarvan de laatste 30 jaar in Stomp- wijk, waar hij zijn beste krachten voor het onderwijs gegeven heeft, gaat de heer Fleuren thans de school verlaten. Toen u hier kwam. vond u. aldus spr., hier een gemeente-school, en het gebouw, waarin u toen kwam, kon niet eerste klas genoemd worden. De nieuwe wet voor het L. O. vergemakkelijkte de stichting van een nieuwe school. Bij mijn verplaatsing naar Stompwijk wees de deken van Beverwijk op het nut van het R.K. onderwijs. Door de welwillendheid van het gemeentebestuur wvd de openbare school in 1920 in een R K. school veranderd, met aanvankelijk 2 lokalen, waar bij spoedig een 3de en later meerdere lokalen bijgebouwd werden. Deze vergrootingen be zorgden den heer Fleuren steeds hartzeer, want ieder die den heer Fleuren kent, weet, dat zijn tuin steeds zijn lust was, en deze tuin kwam bij de verbouwing in 't gedrang. Voor alles wat u voor onze jeugd gedaan hebt, zijn wij u zeer dankbaar. Gelukkig gaat •j Stompwijk niet verlaten, want Stompwijk zonder den heer Fleuren is niet denkbaar. Rust kent u niet. Ik hoop namens Kerkbestuur en ouders dat u nog vele jaren in ons midden moogt zijn. Het Kerkbestuur heeft gemeend, dat niet met woordelijke dank kan volstaan worden, en biedt u hierbij een stoffelijk aandenken aan. Hierbij bood de pastoor onder applaus den heer Fleuren een prachtig pendulestel aan Daarna kreeg namens de oud-leerlingen de heer Jo Elderhorst het woord. Door een ^roep, gevormd uit uw oud-leer!m- gen is mij opgedragen, aldus spr., namens allen hun dank aan u te brengen bij uw vertrek als hoofd dezer school, in welke functie gij gedurende 30 jaren uw beste krachten aan het onderwijs gegeven hebt 30 jaar onderwijzer, mede-opvoeder en karakter-vormer van kinderen van zoo ver schillende aanleg. Ik zeide: van kinderen, ja, maar ook van andere en volwassen menschen. Want ook na het verlaten uwer school hebt gij uw werk voortgezet door ieder, die dit wenschte, met raad en daad te steunen. Uw eigen edel karakter, uw wilskracht en werk kracht is velen tot voorbeeld geweest en menig oud-leerling zal daardoor het slagen in het leven en in de maatschappij voor een groot gedeelte aan u te danken hebben. Voor alle opofferingen, voor al het goede aan ons gedaan en aan ons medegegeven, brengen wij u dan ook onzen welgemeenden hartelijken dank. Wij hebben gemeend het niet enkel bij woor den van dank te moeten laten, doch door het samenbrengen van vruchten onzer arbeid u iets te mogen aanbieden. Names de oud-leerlingen bood spr. een prachtige haard aan. Daarna verkreeg de burgemeester het woord Spr. zou in zijn plicht tekort schieten, als hij hier niet aanwezig was. Hij had den heer Fleuren leeren waardeeren door zijn groote plichtsbetrachting. Als oud-militair schatte hij dit zeer hoog en stelde den heer Fleuren als voorbeeld voor allen. Rust is den scheidenden hoofdonderwijzer onbekend en hem rust toe te wenschen zou uit den booze zijn, daar spre ker zijn taak aan de bank blijft vervullen cn tuinbouwcursussen blijft geven en in zijn vrijen tijd in den tuin te vinden is. Stompwijk Is den heer Fleuren zeer veel verplicht en name**' het gemeentebstuur dankt de burgemeester den heer Fleuren voor alle diensten aan de ge meentenaren bewezen. Aardsche dank verwach ten wij wel niet, aldus spreker, wij werken voor hiernamaals, maar u kunt er van overtuigd zijn Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet B. en W. van Leidengezien het ver zoek van P. N. G. van Tol om vergunning tot het opriohten van een instrumentma kerswerkplaats in het perceel Hooigracht no. 54; gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet; geven kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op do Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Zaterdag, den 12n December e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. Agenda Dinsdag. Donderdag, Zaterdaa. Vincentiue- Bibliotheek, geopend s avond* var 7.30—8.3U uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 N o v. tot en met Zondag 6 Dec. a.s., waargenomen door apotheek: M. Boek wijt, Vischmarkt 8. telef. 552. dat dc dank van het geestelijk en wereldlijk gezag oprecht gemeend is. Ik wenscb u niet een welverdiende rust, maar een prettig ver blijf in het bankgebouw. Een krachtig applaus beloonde deze dank- Hierna kwam de jeugd in actie met een too- neelstukje: „Bij St. Pieter". Dit stukje, dat met groote belangstelling werd aangehoord en door de jongens keurig werd uitgevoerd, oogstte een dankbaar ap plaus. Na een pauze, waarbij versnaperingen aan de schooljeugd werd aangeboden, kwamen de dwergjes en zongen keurig- ,,'s Nachts, als de groote menschen slapen". Ook dit leuk uitge voerde stukje werd met applaus beloond. Met een woord van dank door Wim v Vliet namens de leerlingen, boden Jaap v. d. Zijden en Adriaan v. d. Meer den heer en mevrouw Fleuren een mooi inktstel en kleed aan. Een laatste stukje: „In de war", werd nog door de jongens uitgevoerd, waarbij danig ge lachen werd. Hierna werd een danklied gezongen door een jongenskoor onder leiding van mej. Wee- zenbeek. De bisschoppelijk inspecteur van het onder wijs sprak een woord van dank voor de toe wijding van den heer Fleuren voor het onder wijs betoond, waarna de pastoor een huldi ging voorlas van de eerw. Zusters. Spr. bracht den heer Fleuren persoonlijk dank voor de samenwerking en vriendschap, welke de heer Fleuren getoond heeft. Tot slot dankte de heer Fleuren voor de be langstelling en gebrachte dank. De heer Fleuren dacht aan de spreuk: „Van de dooden geen kwaad", maar hier was het: „Aan de levenden allen lof". Of ik het ver diend heb weet ik niet, aldus spreker. Hij dankte het Kerkbestuur en gem.-bestuur en onderwijzend personeel voor de vriendschap en medewerking ondervonden, en de leerlingen en oud-leerlingen voor de hulde hem gebracht. Hiermede was de geslaagde receptie geëin digd. Een woord van hulde aan de onderwijzers (essen) mej. Aarts en Weerenbeek en den heer M. Mulders, voor het vele werk aan deze af scheidsreceptie besteed. KATWIJK AAN DEN RIJN Gevaarlijk Zooals al meerdere malen ge beurd is zakte ook Maandagmiddag een stuk van het bovendek van de brug aan de Sandt- laan in. Daar dit gevaar opleverde voor fietsers en automobilisten, is door de politie onmid dellijk het bestuur van Rijnland gewaarschuwd die er voor zorgde, dat tegen den avond de brug voorloopig hersteld en het gevaar gewe ken was. In de sloot. De twee jongelieden M. en v d. B. kwamen Maandagavond op den Noord wijkerweg een auto tegen met zulke hel ver blindende lichten, dat M. hierdoor met de fiets in de sloot terecht kwam. Het bleef bij den schrik en een vuil pak. Dat men toch eens voorzichtiger moge worden bij het tege moet komen van fietsen of voertuigen. NOORDWIJK Geboren: Hendrica Alida Theodora d. van Th. v. d. Weijden en A. H Klijn Ja cobus Cornelia z. van M. J. Smit en M. de Best Johanna Elisabeth Louise d. van J. M. Vos en D. M. G. v. Eijk. Ondertrouwd: Th. J. Beurse 28 j. en L- Wassenaar 26 j. Getrouwd: A. Bos 25 j. en M. C. Vink 25 j. Overleden: Neeltje Houtenbos 78 j. wed van L. Henneman Theodorus Maria Elisa beth Piza 81 j. Adrianus Johannes Jozef Langelaan 2 j. Maria v. d. Linden 77 j. Theodora Johanna Beijer 69 j. Johannes Brederode 59 j. gehuwd met P. Waasdorp Marix Paadekooper 68 j. wed. van Kr. Nieu- wenbroek. OEGSTGEEST Personalia. Den 27sten November werden te Zwolle, onder de auspiciën van de Neder landsche Broederschap van Gediplomeerde Makelaars te Utrecht en de Kamer van Koop handel en Fabrieken van Gooiland, afgenomen de examens voor het diploma der Makelaardij in Onroerende Goederen, Hypotheken en As surantiën. Voor dit examen slaagde de heer J. C. J. Witmans alhier.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2