UIT DE OMGEVING DINSDAG 1 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 HILLEGOM. Uitbreiding Politiecorps. Door den neutralen en R.K. Politiebond is een adres tot den Raad gericht om voor de politie mannen alhier den 8 urendag te verkrijgen. Hierdoor zouden nog 3 agenten moeten worden aangesteld. Gezien de lendsomstan- digheden, ook in het hoofdbedrijf alhier, zal dit verzoek voorloopig wel niet kunnen worden ingewilligd. Werkloozen. Het aantal werkloozen alhier is sedert de vorige opgave met 51 toegenomen; het bedraagt thans 262. Aanbestednig. De uitslag der Gemeen telijke Aanbesteding voor den aanleg van de rioleering en de straatwerken in de ver lengde Prins Hendrikstraat is als volgt: Fa. Brand en Van Zwijferen, Den Haag f 5800; Fa. Rentenier, Krommenie f 7799; C. J. Janssen, Hillegom (onder voorbehoud) f 5944; E. Verheijen, Rotterdam f 7375; Leendertseen Dedel, Hillegom f 7375; Van Geeren-Stuifzand, Leidden f 5938; Van Herp Co., Amsterdam f 9750; Bik en Steenkist, Haarlem f 6280; Dienaar Zn., IJmuiden f 5739; J. Plijs, Assendelft f 8927; Aa-fjes en Godschalk, idem f 9000; Fa. Schoorl, Haarlem f 5499; Nijman-Rasman, Hillegom f 5958; Venhoven en Evers, Heem stede f 5429; Bazuin, Delft f 6771; Potman, A'bbenes f 5836; D. Verkerk, Hillegom f 5S51; Gebrs. Griekspoor, Hillegom f 3950 (de laagste); J. Hoogebrug Co., den Haag f 6333. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. N00RDWIJK. Gemeenteraad. De Raad vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Mede- deelingen; 3. Vaststelling Notulen; 4. Vast stelling bebouwingsvoorwaarden gedeelte Boerhaaveweg; 5. Voorstel tot het voeren van verweer tegen den eisch van den heer L. Graaf van Limburg Stirum inzake zui vering rioolwater; 6a. Verhuring tegelter- rassen aan den Noord Boulevard; b. Ver huring zeeterras voor het Palace-Hotel; c. Voorstel tot openbare verhurmg van het autopark en de parkeerplaatsen langs den Noord Boulevard; 7. Aanvaarding schen kingen Mij. Zeebad, enz.; 8. Advies inzake adres van bewoners van de Huis ter Duin straat; 9. Voorstel tot het verrichten van grondwerk ter uitbreiding van de Alge- meene Begraafplaats; 10. Aanbieding ge- meentebegrooting voor 1932; 11. Uitbrei ding personeel Gem. Eleotr. Bedrijf; 12. Aanwijzing van de bedrijven als administra tief zelfstandige takken van dienst; 13a. Aanwijzing deskundige voor opneming boe ken en kas Gemeente-Ontvanger; b. Aan wijzing boekhoudkundigen voor deugdelijk verklaring rekeningen gemeente-bedrijven; 14. Herziening salaris opzichter Algemeene Begraafplaats; 15. Herziening rechtspositie politie-agenten; 16. Advies op het adres van den agent J. Smit inzake overwerkver goeding; 17. Wijzigingen der gemeentebe- grooting 1931, nos. 8 en 9. Bevuiling van het slootwater. Naar wij vernemen heeft de heer L. Graaf van Lim burg Stirum een rechtsvervolging ingesteld tegen de gemeente Noordwijk wegens scha de ondervonden van de verontreiniging van de Woensdagsohe watering als gevolg van het daarin uitstroomen van de gemeente lijke rioleeringen. Winkelsluiting. Burgemeester en Wet houders stellen aan den Raad voor een re geling te maken ter aanvulling van de Win kelsluitingswet van den volgenden inhoud: In de maanden Juni, Juli en Augustus zijn de winkels des Zondags open tot 's avonds 10 uur op de overige Zondag zal de wet worden toegepast d.w.z. algeheele Zondags- sluiting behalve eenige uren voor een paar groepen winkels. Op de werkdagen van 1 Mei tot 15 September zijn de winkels open tot 10 uur, in den overigen tijd van het jaar tot 8 uur. Het badbedrijf. De Mij. Zeebad" en annex bedrijven hebben dit jaar als 10 bruto opbrengst van het bad- en strand- stoelenbedrijf in de gemeentekas gestort een bedrag van f 4797.58. RIJNSBURG. Gemeenteraad. De Raad heeft met 9 tegen 1 sten. de voorwaarden voor Rijks subsidie bij de werkverschaffing aanvaard. Als werkobjecten heeft men het oog op: het uitdiepen van de Vliet, het dempen van sloolen, het wegnemen van wegbermen en het twee steken of diepspitten bij par ticulieren. B. en W. vragen machtiging tot het aan- schaffen van de daarvoor benoodigde ge reedschappen en het huren van vaartuigen. Besloten werd voor het diepspitten een subsidie te verleenen tot een 50 pet. of 20 ets. per roede. W0UBRUGGE. Miltvuur. Bij den landbouwer Verburg alhier is miltvuur geconstateerd door den Rijksveearts keurmeester. Vertrokken: E. Jessunek naar Glad- bach (D.); H. S. Blonk naar Bodegraven; M. J. Boot naar Warmond; D. G. Uit den Boogaard naar Warmond; J. Ie Feber en gezin naar 's Gravenhage. Ingekomen: N. C. van der Meer van Alkemade; M. van Klink van Alkemade.; P. Kinkel van Alphen a. d. Rijn; N. C. Kin- kol van Alphon a. d. Rijn; J. H. Baak van Sassenheim; N. W. de Wit van Nieuwkoop. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Gistermorgen vergaderde de raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den burge meester. Alle leden waren aanwezig. Te on geveer kwart over 9 opent de voorzitter de vergadering, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering leest, die, na eene opmerking van den heer de Graaf, worden vastgesteld. Ingekomen stukken. De voorzitter doet dan mededeeling van de ingekomen stukken, waar van voor kennisgeving wordt aangenomen een missive van Ged. Staten, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit tot ondershandsche verhuur van een woonhuis aan L. van Crom- voirt. Naar aanleiding van het besluit van Ged. Staten, waarbij de vergoeding voor de raads leden voor het bijwonen van commissieverga deringen wordt bepaald op 1.50 per lid en per vergadering, merkt de heer de Graaf op, dat dit bedrag dan maar aan Ged. Staten ca deau moet worden gedaan, want dat is geen vergoeding. De voorzitter antwoordt dat hier niets tegen is, waarop de heer de Graaf zegt, dat hij hoopt, dat Ged. Staten dan ook het salaris van den burgemeester en secretaris zul len verlagen. Conform een voorstel van B. en W. wordt vervolgens besloten wijziging te brengen in de vervoersubsidieregeling, zoodat het voortaan mogelijk is, dat vergoeding in de reiskosten voor kinderen die een school voor buitenge woon lager onderwijs bezoeken, rechtstreeks ook aan de ouders of verzorgers kan worden betaald. Ten aanzien van een adres van diverse Rijn- diikbewoners met betrekking tot den last dien zij ondervinden van het water door het dem pen van de slooten langs den rijksstraatweg, deelen B. en W. mede, dat uit een onderhoud met den technisch ambtenaar is gebleken, dat het Rijk er niet voor voelt om de kosten eener te maken rioleering voor rekening van het Rijk te nemen. Met de motieven door ge noemden ambtenaar aangevoerd neemt de raad geen genoegen, zoodat met algemeene stemmen besloten wordt; conform een voorstel Bergers, dat B. en W. met het Rijk gaan on derhandelen. Aan de oudercommissie wordt voor 1932 een toelage verstrekt van 10, terwijl aan G. O., ingaande 1 Dec. '31 een tegemoetkoming in de huishuur wordt toegekend van 1 per week, voor den tijd van drie maanden. Subsidie wijkverpleging. Met betrekking tot een verzoek van de R.K. Ver. het Wit Gele Kruis aan den Hooge Rijndijk alhier om een subsidie toe te kennen over 1932, groot 150, stellen B. en W. voor, gelet op het feit dat aan de Ver. voor Ziekenhuisverpleging te Lei derdorp voor 70 betalende leden in deze ge meente een subsidie is toegekend van 50 aan eerstgenoemde vereeniging 75 to te kennen. Verder stellen B. en W. voor te bepalen, dat ingaande 1 Januari 1932 slechts subsidie ver leend wordt aan dergelijke vereenigingen tot een maximum van 0.50 per lid, te rekenen naar het ledenaantal per 1 Januari a.s. De heer de Graaf is tegen het toekennen eener subsidie omdat die vereeniging over bodig is, want de bestaande vereeniging te Lei derdorp werkt zeer ten genoege van de be woners van den Hooge Rijndijk. Naar aanlei ding van een opmerking van den heer Wessel dat het Wit-Gele-Kruis (Dorp) ook subsidie krijgt, antwoordt de voorzitter dat deze ver eeniging alleen subsidie ontvangt voor t.b.c.- bestrijding en dat haar werkkring zich als zoo danig over de geheele gemeente uitstrekt. De heer Bergers merkt op dat bij een groot ge deelte der R.K. Rijndijkbewoners behoefte werd gevoeld aan een R.K. Vereeniging. Op een vraag van den heer Bergers ant woordt de voorz. dat ook rekening is gehou den met de oprichtingskosten bij het formu leeren van het voorstel. In stemming gebracht wordt dan het voor stel van B. en W. aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de heeren de Graaf, Heijdam en Wessel. De zinkers in de Meerburger- watering. Zinkerkwestie. Met betrekking tot het ver zoek van den heer Starrenburg om hem een vergoeding toe te kennen van 400 omdat de zinker in de Meerburgerwatering niet op de aangegeven diepte van 85 cM. onder den bag ger ligt, deelen B. en W. den Raad het vol gende mede. Blijkens overgelegd ambtseedig rapport van den gemeenteopzichter heeft deze op 24 Nov. j.l. den toestand ter plaatse opge nomen en geconstateerd, dat bedoelde zinker ligt op 89 c.M. onder den bagger, zoodat dus aan de door den Min. van Waterstaat ge stelde eischen is voldaan. Op grond hiervan acht het college toekenning van een vergoe ding overbodig. Overigens wordt opgemerkt, dat het college nimmer aan den heer Starren- burg beeft aangeboden den Raad een voorstel te doen tot toekenning van bedoelde vergoe ding wanneer St. bewijzen zou, dat de bewuste zinker niet op de voorgeschreven diepte zou liggen. Integendeel heeft het college in de raadsvergadering van 25 Maart j.l. den Raad voorgesteld gén vergoeding toe te kennen, doch indien mocht blijken, dat de zinkers niet op voldoende diepte zouden liggen door het storten van grond ter plaatse tot ophooging van den waterbodem, waarvoor van Rijnland vergunning is verkregen, over te gaan. Het college stelt derhalve voor op het verzoek af wijzend te beschikken. De heer de Graaf brengt ter sprake dat de gemeente-opzichter op 24 September j.l. door den voorzitter gelast is om opneming te doen ter plaatse, waar die zinker ligt, in tegen woordigheid van den heer Starrenburg en den aannemer van het werk, waarop de voorz, antwoordt, dat de gemeente-opzichter er in derdaad geweest is, doch op den aangegeven tijd kon er geen opmeting gedaan worden, zoodat de opzichter weer is vertrokken. Er ontspint zich dan nog een discussie over het geven van deze opdracht en over de vraag waar om die opdracht niet is uitgevoerd, waarbij df voorzitter opmerkt, dat de gemeente-op zichter juist gehandeld heeft. Op een vraag van den heer Meijdam antwoordt de voorzit ter, dat uit het verzoek niet blijkt, wanneer de- door den heer S. genoemde opmeting ge daan is. De heer Bergers vraagt voorlezing van de notulen van 25 Maart j.l. voorzoover deze op dez« Wrekking heb ben. Door den secretaris wordt hieraan vol daan, waarna de heer Bergers vraagt of er later geen voorstel meer gedaan is aan den Raad om S. 400 toe te kennen. De heer van Bennekom zegt, dat veel vroeger aan S. 100 gepresenteerd is, doch dat bedrag heeft deze toen niet willen aanvaarden, waarna de pro cedure gevolgd is. De heer Bergers vraagt of dat schrijven dan louter fantasie is, waarop de voorz. antwoordt dat B. en W. nooit een voor stel is gedaan als in het onderhavige adres wordt beweerd. Op een vraag van den heer Bergers antwoordt de voorzitter, dat S. een e:sch tot schadevergoeding kan indienen bij den kantonrechter. De heer Meijdam zou gaar ne zien, dat B. en W. alsnog een voorstel indienden, want als hij het verloop van deze geschiedenis nagaat, dan blijkt hem, dat bij civiel-rechtelijke procedure S. in hoogste in stantie in het gelijk is gesteld, doch dat men toen van het inmiddels verschenen wetje heeft geprofiteerd. Bij spr. weegt de rechtskwestie echter het zwaarste. De heer de Graaf is het hiermede eens en wijst er op, dat uit het aan- b.eden van die 100 indertijd gevoeld werd, dat men verplicht was een schadeloosstelling te geven. Wethouder Noordman releveert dat de gemeente getracht heeft de kwestie uit den weg te ruimen en dat de taak van den Raad thans ten einde is. Het laatste wat in deze nog te doen is, is, dat Starrenburg een eisch in stelt bij den kantonrechter dan kan deze de schadeloosstelling doen bepalen door een com missie. De heer Bergers kan zich met den door den heer Noordman aangegeven weg vol komen vereenigen. Op een vraag van den heer Wessel antwoordt de voorz., dat het aanbod van 100 thans niet meer van kracht is. De heer Paardekooper is bet volkomen eens met wethouder Noordman. Met belangstelling wacht spreker af wat af de te benoemen com missie van deskundigen zal rapporteeren om trent het bedrag der schadeloosstelling. Spr. zegt, dat er hier al eens is gesproken van een wassen neus, maar die geheele zinkerkwestie beschouwt spr. als een wassen neus. Hierna wordt met algemeene stemmen het verzoek afgi Na nog enkele kleine wijzigingen te hebben aangebracht, 6telt de raad dan z.h^t. de aan geboden steunregeling, die 1 Dec. in werking zal treden, vast. Bij de rondvraag vestigt de heer Bergers de aandacht op de instructie van den ge meente-ontvanger die verouderd is, waarop de voorzitter antwoordt, dat B. en W. reeds een nieuwe instructie hebben ontworpen die in een volgende raadsvergadering ter vaststelling zal worden aangeboden. De heer Bergers in formeert verder of de jaarweddeverhoogingen voor B. en W. enz. al zijn afgekomen van Ged. Staten, want indien dat niet gebeurt dan zou de gem.-ontvanger door de vermin dering van de kantoorhuurtoelage 50 minder salaris gaan ontvangen, hetgeen niet direct de bedoeling is geweest. De voorz. kan terzake niets mededeelen. De heer Bergers verzoekt verder een paar banken te willen doen aan- koopen, opdat het publiek op de tribune be hoorlijk kan zitten. De heer Wessel vestigt de aandacht er op dat de stootpaal bij de brug van Lagerberg aan den Vliet stuk is. De heer de Graaf vraagt of het niet wenschelijk is, dat de raad eens door B. en W. wordt uitgenoo digd om het nieuwe raadhuis te komen be zichtigen, waarop de voorzitter antwoordt dat daar geen bezwaar tegen is. Hierna wordt de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN WARMOND Zorg voor besmettelijke zieken. Ziekenbarak. In behandeling komt dan een voorstel van B. en W. om te besluiten, in be ginsel, om toe te treden tot een te vormen kring van gemeenten, met als centrumgemeente Leiden, tot oprichting van een ziekenbarak. De kosten bedragen 6 ct. per inwoner gedurende 40 jaren. Op een vraag van den heer Bergers of de gemeente zich reeds bindt wanneer het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, ant woordt de voorz. ontkennend. De heer Wessel releveert dat de gemeente van hoogerhand verplicht wordt tot de oprichting van een der gelijke barak mede te wefken en zegt, dat wanneer de gemeente met de bestaande barak volstaan kon, de kosten wel lichter zouden zijn, doch dat gaat eenmaal niet. Hierna wordt met algemeene stemmen het voorstel van B. en W, aangenomen. Instructie concierge bode. Na korte bespre king wordt vervolgens 'de door B. en W, aan geboden instructie voor den concierge-bode vastgesteld. Beheersverordening waterleidingbedrijf. Even eens wordt vastgesteld een concept besluit, aangeboden door B. en W. tot aanwijzing van het waterleidingbedrf als tak van dienst inge volge art. 252 der Gemeentewet, terwijl de be staande beheersverordening wordt ingetrokken en een nieuwe wordt vastgesteld. Verordening regelende werkkring werkloo- zen-commissie wordt eveneens z.h.st. vastge steld. De steunregeling voor werkloozen. Steunregeling. In behandeling komt dan de steunregeling, door B. en W. opgemaakt in overleg met de werkloozencommissie. Ten aanzien dezer regeling merkt de heer Meijdam op, dat het hem verheugt dat B. en W. het advies der commissie in zijn geheel hebben opgevolgd, doch spr, zou gaarne ver nemen, welke uitgaven daarmede worden op genomen. De voorz. zegt, dat deze berekening nog niet te maken was, doch er is momenteel nog ongeveer 900 beschikbaar. De heer Noordman antwoordt, dat B. en W. binnen het kader der begrooting zullen blijven; is het bedrag echter op dan zal bij suppletoire be grooting daarin voorzien moeten worden. Wet houder van Leeuwen wijst er op, dat momen teel geen overzicht van de kosten is te geven, want het college weet het juiste aantal mo menteel niet, alsmede niet hoe lang die steun regeling zal moeten werken, hetgeen afhangt van diverse oorzaken. De heer Noordman wijst er nog op, dat een bepaling in de regeling voorkomt, dat niemand eenig recht op steun kan doen gelden. Naar aanleiding van een vraag van den heer de Graaf of de gemeente wel genoeg geld beschikbaar kan stellen en of niet bij het Rijk om subsidie kan aangeklopt worden, merkt de secretaris op, dat wanneer de rijksregeling wordt aangenomen de Zoeter- woudsche werkloozen daarvan de dupe wor den; o.a. staat daar een bepaling in dat geen steun verleend mag worden aan iemand boven de 60 jaar, terwijl de gemeentelijke regeling spreekt van 65 jaar. Ook kent de rijksregeling geen steun toe aan trekkende werkloozen eener werkloozenkas, terwijl de gemeentelijke regeling het toelaat ook aan die personen on dersteuning te verleenen boven bet bedrag dat zij uit de werljloozenkas ontvangen. De heer Meijdam zegt, dat de in de vorige vergadering aangenomen bepaling dat bona fide arbeiders in uitzonderingspositie verkee- ren, voor wat betreft het 6 maanden in de gemeente wonen niet in de regeling is opge nomen. Besloten wordt die bepaling toe te voe gen aan art. 1. De heer Bergers zegt dat ongehuwden, ge organiseerd of niet, een even groote uitkeering ontvangen volgens deze regeling. De secreta ris licht toe, dat in de commissie deze kwes tie besproken is, doch dat de commissie meen de geen vermindering voor ongoerganiseerden te moeten adviseeren, omdat zij het bedrag van den steun dan voor die categorie te laag achtte. De heer Bergers zegt dan dat de com missie heeft geattendeerd dat het volgend jaar een grooter verschil in uitkeering zal worden gemaakt tusschen georganiseerden en ongeorganiseerden, hetgeen de voorzitter be aamt. Onder buitengewone belangstelling van de zijde dor werkloozen had gisteren een openbare vergadering plaats van den Raad dezer gemeente. Op de gebruikelijke wijze werd de bijeenkomst door den voor zitter geopend, waarna deze den secre taris verzocht het nieuwbenoemde raadslid de heer J. Hoitlager binnen te leiden. Na dat deze hieraan gevolg had gegeven wer den den heer Heitlager de gebruikelijke en bij de wet voorgeschreven eeden afge nomen, waarna de voorz. hem een harte lijk «^elkom in het Raadscollege toeriep. Spreker hoopte dat de heer Heitlager zijn beste krachten zou schenken in dienst der gemeente. De heer Heitlager dankte den voorz. voor zijn vriendelijke woorden en zeide gaarne zijn deel te willen bijdragen tot groei en bloei der gemeente. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Vervolgens deed de voorz. voorlezing van de navolgende ingekomen stukken: Schrijven van de R.-K. Wijkverpleging en de Warmondsche Wijkverpleging hou dende dankzegging voor de toegekende subsidie. Schrijven van Gedeputeerde Sta ten dezer Provincie houdende goedkeu ring van de door den Raad ingezonden comptabiliteitsbesluiten. Schrijven van Ged. Staten houdende ontvangstbericht van de aan dit College toegezonden veror dening betreffende de beplanting, veront reiniging van wegen, wateren en gebruik-, making van gemeentegrond. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring der verordening betreffende het beroep be doeld in de artikelen 7 en 9 der Woning wet. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring van de door den Raad vast gestelde verordening betreffende de hef fing van besmettelijke ziektegelden. Con form het voorstel van B. en W. worden deze stukken voor kennisgeving aangeno men. Schrijven van het R.-K. Lyceum voor Meisjes te 's-Gravenhage, houdende ver zoek om een subsidie van 69.03 wegens het bezoek van een leerlinge uit deze ge meente aan die school. Conform het gun stig advies van B. en W. wordt met alge meene stemmen besloten de gevraagde subsidie te verleenen. Verzoek van de Stich ting Landverhuizing Nederland om een subsidie van 10.Met algemeene stem men wordt op dit verzoek afwijzend be schikt. Het oude Raadhuis als ont spanningslokaal voor werk loozen. Schrijven van de besturen van de di verse in deze gemeente bestaande onder- afdeelingen van vakorganisaties om aan hun ten dienste der werkloozen to verhu ren het oude Raadhuis tegen een huurprijs I van 50 en hun tevens een subsidie te verleenen van f 250. j De voorz. brengt buide aan de bestu- rpji dezer organisaties die heb lot der I werkloozen op deze wijze trachten te ver- zaeHen. Volgaarne, a dus spreker komen B. en W. omtrent deze .aangelegenheid met eer gunstig advies en hij twijfelt niet of de Raad zal zich met dit advies volkomen i kunnen vereenigen. De heer Bakker vraagt of bij inwilli- ging van dit verzoek ook het .straatvraag- j stuk" is opgelost m.a.w. of hiermede een einde zal nemen het aanstoot, gevend en er gerlijk spelen om geld op de straat. Te vens zou hij gaarne van den voerz. verne men of deze de verzekering kan geven dat wanneer het oude Raadhuis wordt af gestaan voor de werkloozen een en ander niet zal ontaarden in een mindei ge- wenschte samenkomst. De voorzitter zegt dat waar de besturen toch de vertrouwensmannen zijn der geor ganiseerde arbeiders hij toch wel mag ver onderstellen dat deze besturen zooveel in vloed op de leden hebben, dat zij voor der gelijke excessen bewaard blijven. Spreker twijfelt niet of ook de werkloozen zullen I deze geste van het gemeentebestuur we- j ten te waardeeren en zelf zorg dragen dat I een en ander niet ontaad in een afkeu- renswaardige toestand. De heer Bakker vraagt wie verantwoor delijk is voor een weder goede oplevering van het gehuurde waarbij de voorzitter mededeelt dat de meergenoemde bestu ren hiervoor de verantwoordelijkheid dra gen. De heer Weyers brengt het College van B. en W. alsmede de overige raadsleden dank voor het genomen besluit. Spreker voor zich is er van overtuigd, dat de werk loozen hun dankbaarheid zullen weten te loonen door geen misbruik te maken van de hun (hans toegestande bevoegdheid tot gebruikmaking van het oude Raadhuis als ontsna uningslokaal. Wethouder Oudshoorn gelooft niet dat le vrees van den heer Bakker gegrond is Hij voor zich is er van overtuigd, dat de meer ouderen onder de werkloozen hier wel het voorbeeld zullen weten te ge ven. Hij voor zich hoopt evenals de heer Bakker dat het spelen om geld een einde genomen zal hebben. Mede sluit spreker zich aan bij het gesprokene door den vooi- zitter en brengt ook hij een woord van hul de aan de organisaties voor de wijze waar op deze organisaties hun best doen het lot der werkloozen te verzachten. In deze, aldus spreker, kunnen zij steeds op den steun van het dagelijksch bestuur rekenen. Hierna werd het voorstel van B. en jVV. met algemeene stemmen aangenomen. De steunregeling voor werk loozen. Vervolgens kwam in behandeling <3e door B. en W. in overleg met de werkloo zencommissie ontworpen steunregeling voor werklooze arbeiders in deze gemeente. De in groote getale aanwezige werkloozen op de publiek tribune zullen wel ervaren heb ben, dat het zoowel van B. en W. als van de werkloozencommissie een ernstig stre ven bestaat het leed der werkloozen zoo veel in hun vermogen ligt, te verzachten. Bestond reeds een steunregeling die voor deze gemeente in geenendeele slecht ge noemd kon worden, thans is deze nog aa'n- merkelijk verbeterd. Doch vooral uit het gesprokene door den burgemeester als door de wethouders bleek dat het ge heele College met het lot der werklooze ar beiders begaan was. Zij hebben daadwer kelijk getoond waar het kan en zooveel mogelijk is verzachting te brengen. De steunregeling loopt van 16 October tot 15 April. De steun voor reglementair nog niet rechthebbenden en uitgetrokken werkloo zen bedraagt 10.per week voor ge huwden en ongehuwde kostwinners bene vens 1.per week voor ieder kind be neden den leeftijd van 16 jaar tot een maximum van 17. Óver deze regeling ontspon zich een zeer geanimeerde discussie. De heer Weyers zag gaarne nog enkele verbete ringen aangebracht speciaal wat betreft 't tijdvak van uitkeering, welk tijdvak hij uitgebreid wilde zien. De voorzitter zegt dat hiertoe altijd nog de gelegenheid bestaat, daar voor dien tijd een dergelijk voorstel nog in den Raad in behandeling kan worden genomen. Ook speet het den heer Weyers dat bui ten deze regeling de ongehuwden vielen want hij is er van overtuigd, dat ook deze ongehuwden niet meer rond kunnen ko men. De voorzitter zegt volkomen de ziens wijze van den heer Weyers te begrijpen maar zegt dat, willen wij de thans ontwor pen steunregeling tot 15 April kunnen blijven uitvoeren een verder gaan niet mo gelijk is. Nadat door de heer Weyers nog enkele bezwaren naar voren waren gebracht wel ke bezwaren dank zij de tegemoetkomende houding van Burgemeester en Wethouders terstond werden opgelost bracht de heer Weyers het College van B. en W. en de overige raadsleden dank voor hun royale en loyale houding in deze aangelegenheid De voorz. meende dezen dank terug te moeten brengen op de werkloozencom missie, doch vooral op den heer Weyers. die de commissie met zijn eerlijk en wei- overdachte adviezen krachtig ter zijde heeft gestaan. Hierna werd de concept-steunregeling met algemeene sternen aangenomen ter wijl dezelve ingaat met 7 December a.s. Met algemeene sternen werd besloten met de gemeenten Sassenheim e.a. een overeenkomt aan te gaan met betrekking tot wederkeerige hulp bij brand. Tevens werd aan B. en W. machtiging verleend tot het aangaan van een geldleening of kasgeldleeniug ten bedrage van 5700. Mede werd vastgesteld een besluit inge- volgede artikelen 122 en 252 der gemeente wet met betrekking tot het waterleiding bedrijf plhier. In verband met verzoek van den heer Vis tot aanleg van een haven stellen B. en W. voor, aldus de voorz., het stratenplan te wijzigen. De heer Oudshoorn licht deze aangelegenheid toe en zegt waar zoowel aan hem Is aan den heer Kieken destijds vergunning is verleend om van het stra tenplan af te wijken er geen enkele reden is den heer Vis de gevraagde vergunning te weigeren. Bosloten wordt meergenoemd plan te wijzigen in den zin als door B. en W. aangegeven. Bij de gebruikelijke rondvraag verzocht de heer van Schie of vanwege de gemeen te ge-en pogingen in het werk gesteld kon den worden verbetering te verkrijgen van den Zijldijk die eerstdaags in handen overgaat van de Provincie. De heer Weyers verzocht maatregelen te willen nemen ten einde het overdadige venten in deze ge meente tegen te gaan. Spreker wees in dit geval op de gemeente Noordwijk waar voor elke vent-vergunning 1.betaald moet worden. Over deze aangelegenheid ontspon zich nog een lange discussie doch tot afdoende resultaten kwam men niet Nadat de heer Bakker nog gewezen had op het rijden zonder licht en sterker politie toezicht verzocht, hetgeen door den voor zitter werd toegezegd, werd deze zeer ge animeerde zitting gesloten en overgegaan in geheime zitting.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14