Zthhd GARIBALDI HERDACHT UIT DE RIJNSTREEK dinsdag 1 december 1931 de leidsche courant vierde blad pag. ..tT! werk! als gorgelen e( voorkomt verkoudheid. Een feest, dat beter achter wege had kunnen blijven. Gebrek aan echt doorleefde Katholiciteit. (Van onzen Romeinschen correspondent). Een Hollandsche kennis, die met een reisgezelschap juist 8 dagen in een groote touringcar door Home's straten gereden had en nu Italië „door en door kende", was vol begeestering over de katholiciteit van de Italianen. „Nee maar, ru wist hij er bij ondervinding over mee te praten, hoe goed katholiek ze waren: hij had een Madonna-processie meegemaakt, alle hui zen waren versierd, heel het volk op de been, en toen het Madonna-beeld voorbij trok, presenteerden soldaten echte sol daten hoor het geweer en het volk riep heel hard: Leve de Madonna. Maar toen ik dien vriend vertelde, dat wanneer hij in Juni eens in Rome geweest was, hij had kunnen zien hoe diezelfde Italianen kruis beelden kapot sloegen en het beeld van den Taus vertrapten en schreeuwden: „dood aan den Paus", antwoordde hij: „maar nu. moet je geen oude koeien uit de sloot ha len, de vrede is toch immers weer bereikt en men is toch op weg, om tot een duur zame goede verstandhouding te geraken. En op die goede raadgevingen, ging ik dan ook weer mijn best doen te gelooven in de duurzame goede verstandhouding, totdat dezer dagen weer een berichtje in de kran ten stond, dat iederen doordenkenden ka tholiek weer eens deed opschrikken. Den eersten Juni/ 1932 zal het n.l. 50 jaar gele den zijn, dat Giuseppe Garibaldi, de over weldiger der Pauselijke Staten, in het Ita- liaansche stadje Caprera stierf en dit feit heeft de regeering meenen te moeten her denken door een grootsche nationale vie ring en door het jaar 1932 té betitelen met den aam „anno Garibaldineo". Garibaldi-vereering. De overweldiger der Pauselijke staten ge niet in Italië een vereering,- zooals mis schien nog nergens een nationale held gehad heeft. Een groot monumet werd hem ter eere opgericht op de Gianicolo- heuvel te Rome, waar „de held" hoog op zijn paard gezeten, met verachtelijken blik half over zijn schouder op het overwonnen Vaticaan neerziet. En elke stad of plaats, die ook maar een beetje zelfrespect had, haastte zich Rome's voorbeeld te volgen en een monument voor Garibaldi op te richten, zelfs het nietigste dorpje in de Apennijnen heeft toch altijd bij een of an dere waterput een pleintje, dat de weid- schc naam draagt van „Piazza Garibaldi". Het werd ook een wedstrijd, herinnerin gen van „den held" te hebben, en in de gevel van elk huis, waar hij ook maar iets mee te maken had gehad, werd plechtig een gedenksteen geplaatst, om die relatie te vereeuwigen. Nu was er ergens stadje in het binnenland, dat maar geen herinnering aan „den held" vinden kon, mischien zelfs had deze nog nooit van het bestaan van die stad eenig vermoeden ge had. En toch moesten ze ook daar iets van Garibaldie hebben, om hun vaderlandslie vend hart te toonen. Enfin, de „podesta" van het stadje wist raad, en in een gevel van een huis werd plechtig een gedenk steen onthuld, waar, voor de oogen der be geesterde burgerschaar op rijkte: In questa casa, dove non nacque Giuseppe Garibaldi, I suoi concittadini riconoscenti. Li dit huis, waare Giuseppe Garibaldi niet geboren werd, zijn dankbare mede burgers Vreemd voor ons buitenlanders is ook, dat de Italianen een heel andere gedachte hebben over de overweldiging der Pause lijke staten dan wij. Wij beschouwen het nog steeds als een onrechtmatge roof, vooral opgehitst door vrijmetselaars, die ook direct daarna de macht in handen kre gen, maar onder de Italianen (ook onder der z.g. goede katholieken), heerscht nog algemeen de gedachte, dat de Paus niet het recht had, zich gewapend tegen de wil van het Italiaansche volk te verzetten en het is voor ons tergend te hooren, hoe onze dappere Hollandsche zouaven, die voor hun Roomsch ideaal neergeschoten werden door de Garibaldisten, zelfs door tegenwoordige ontwikkelde Italianen ge kwalificeerd worden als „vreemde huur lingen". En nu wil men weer, nadat nog betrekkelijk kort geleden de vrede geslo ten is nog eens de oude haat gaan aanwak keren door een plechtige Garibaldi-viering. Het programma. Ezio Garibaldei, een kleinzoon van „den held", en die wat zijn anticlericalisme be treft, op „waardige"( wijze in het parle ment de traditie van zijn grootvader voortzet, is met Mussolini alles omtrent de halve-eeuwfeest-viering overeengekomen en verklaarde in een interview aan de „Mes- sagero" het volgende: Vooreerst zal in Juni, op de Gianicoloheuvel, dicht bij het monument van „den held", een ander mo nument opgericht worden, ter eere van zijn vrouw Anita Garibaldi. (Deze Anita heeft hij leeren kennen in Brazilië, toen zij daar als 18-jarige virago met een kara bijn in haar hand aan het hoofd stnnd van een bende oproerlingen, en die hem later ook altijd terzijde stond in zijn oproer te gen den Paus). Anita ligt begraven in Nice, maar met verlof van de Fransche regeering zal het lijk opgegraven worden en met een extra- trein in triomf naar Rome gevoerd wor den, waar het door de hoogste autoritei ten van regeering en partij zal ontvan gen worden. Dan zal er nog een nationale bedevaart plaats vinden naar het graf van den „held" zelf in Capreraer gaat een critische uitgave verschijnen van zijn „memoires", terwijl in het tentoonstel lingspaleis van Rome een Garibaldi-ten toonstelling georganiseerd gaat worden. Dit halve-eeuwfeest zal ook een bijzonder „cachet" krijgen, door een gezamelijke plechtige zitting van de beide kamers, de eerste maal, dat een gezamelijke zitting plaats vindt in het Italiaansche parle ment. En als het hoogtepunt van het feest, zullen er Garibaldi-herdenkingszegels uit gegeven worden, juist als verleden jaar bij het eeuwfeest van Sint Antonius. Beleedigend voor den Paus. Gelijk men aanstonds inziet, is de vie ring van dit jubileum, vooral in een tijd, dat nog de grootste voorzichtigheid in acht genomen moet worden, om tot een goede verstandhouding te komen, een di recte beleediging van den Paus. Want al kan men als modern Italiaan accoord gaan met het ééne Italië, dan nog moest men niet op zoo'n opgeschroefde manier een herdenkingsfeest vieren van een van de meest verbitterde vijanden van den Paus. Men vraagt zich toch onwillekeurig af, hoe zoo iets nu weer mogelijk is in een ka tholiek land, als Italië toch altijd beweert te zijn. En dan komt men tot het ant woord, dat vooreerst het volk omtrent deze kwestie buitengewoon eenzijdig is voorge licht. Een jongen hier, die aan de universi teit studeeren ging en daar eenige buiten- landsche geschiedschrijvers bestudeerde, was geheel ontgoocheld, toen hij las, dat Garibaldi toch niet de heilige held was, waarover hij op school altijd gehoord had. En dat in dezen wel geen verbetering zal komen, blijkt wel hieruit, dat den tweeden Juni van het volgend jaar, leeraren, die daartoe door het ministerie van nationale opvoeding zullen aangewezen worden, in alle scholen van het rijk en op de pleinen der steden „den held" zullen herdenken. Maar daarbij is deze viering ook moge lijk door het gebrek aan een logisch katho lieke mentaliteit, wat men bij het gros van de Italianen maar al te veel aantreft. Dat is die mentaliteit, waardoor het volk. dat begeesterd is bij een procesie, 's Zondags niet naar de Mis gaat: waardoor diezelfde menschen, die de kruisbeelden kapot sloe gen en het beeld van den Paus vertrap ten, woedend waren omdat de Paus de processies toen verbood, en waardoor er in die dagen niemand was, die voor den Paus opkwam. Zou dat misschien niet een beetje lij ken op die katholiciteit waarvan Spanje nu de vruchten" plukt?.... NOORDEN. Uitvoering. Donderdag en Vrijdag j.l. gaf de tooneelvereeniging Cecilia haar eer ste uitvoering voor een tjokvolle zaak. Er werd uitstekend gespeeld en alles was goed te volgen, mede omdat het muisstil in de zaal was. De rollen waren goed verdeeld en werden bijzonder goed afgespeeld. Voor al het eerste stuk „De Anarchist". Dit was zoo boeiend, dat velen met tranen in de oogen zaten. Het tweede stuk, een klucht, bracht de lachspieren in beweging. Vrijdagavond zette voor de spelers niet mooi in. De persoon, die de hoofdrol moest vervullen, kon wegens droeve familie-om standigheden niet komen. Toen is de heer P. de Jong, die regisseur was, voor hem op getreden. Zoo zijn er voor Noorden weer een paar mooie avonden voorbij. Moge „St. Cecilia" groeien en bloeien tot genot van de Noor- sohe burgerij. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Johanna d. van P. de Kok en C. Bruines Grietje d. van J. Blouw en G. Noorla-nder Lambertus z. van MM. v. d. Hoek en A. G. v. Leeu wen Adriana d. van T. v. Staveren en R. C. Barth Nicoline Cornelia d. van N. Delfos en C. van Heijst Klaas- z. van J. Bosma en A. Kok Aaltje d. van E. Veltkamp en H. J. v. d. Louw Huibert z. van A. v. Doorn en D. v. Sprang. Gehuwd: M. H. v. d. Hoeven 30 j. en W. Bakker 25 j. J. Vis 26 j. en J. Vis 23 j. J. Casteris 26 j. en J. W. v. d. Kalk 22 j. Overleden: J. Stoof, echtg. van J. v. Soest, 76 j. G. Verduin wedr. van G. op 't Laandt, 75 j. H. Reijn- goud 6 j. A. L. Huijgens 2 j. G. Boogerd echtg. van M. v. Eijk, 6S j. F. Oskam echtg. van A. v. Dam, 34 j. ZEVENHOVEN Personalia. De nieuw-benoemde rijks veldwachter, J. Scheepmaker te Dordrecht, beeft voor zijn benoeming bedankt. LEIDERDORP GEMEENTERAAD De subsidie van het Rijk bij werk- verschaffing. D^voorziter opent de vergadernig met ge bed, waarna de notulen van de vorige verga dering worden gelezen en goedgekeurd. De voorz. zegt, dat in de vorige vergadering een regeling is gemaakt voor de werkverschaf- fin, welke aan de goedkeuring van de regee ring is onderworpen, ter verkrijging der rijks subsidie. De minister is bereid 25 van de loonen der werkverschaffing voor rekening van het j rijk te nemen, mits de voorgestelde regeling in den door den minister aangegeven zin wordt gewijzigd. Om deze reden is deze vergadering met spoed belegd. Alvorens tot bespreking der voorgestelde re geling over te gaan, stelt de voorzitter voor, eerst eenige redactie-wijzigingen aan te bren- genn in de precario-verordening, welke door Ged. Staten gewenscht worden. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten de wijzigingen aan te brengen. De voorz. stelt aan de orde de werkver schaffing en leest in dit verband voor den ontvangen brief van den minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, die bereid is een rijksbijdrage te verleenen in de kosten der werkverschaffing tot een bedrag van 25 der loonen mits de volgende regeling wordt ge troffen. lo. Alleen werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners (één uit een gezin) mogen worden tewerkgesteld. 2o. Er zal zooveel mogelijk in accoord moe ten worden gewerkt, tegen een zoodanig loon, dat bij flink werken gedurende 48 uur per week gemiddeld 28 ct. per uur kan worden verdiend. Onderscheid in belooning tusschen ge- en ongeorganiseerden mag er niet zijn. De rege ling van de arbeidsvoorwaarden, zooals deze was uitgevoerd, dient geheel te vervallen. Toeslagen in welken vorm ook mogen zonder machtiging van den minister niet verleend wor den. 3o. Bij verzuim wegens regen, mogen de eerste drie uren per week niet worden ver goed, de volgende regenuren met 24 ct. 4o. Het algemeene toezicht op de werkver schaffing dient te worden opgedragen aan de Nederlandsche Heidemaatschappij te Arn hem. 5o. De premie, welkè verschuldigd is inge volge de Ziektewet, moet voor de helft op de arbeiders worden verhaald. De toezegging op de subsidie gaat in, als door den Minister bericht is ontvangen, dat de gestelde voorwaarden worden aanvaard, en is voorloopig van kracht tot en met 2 Ja nuari 1932. Over invoering van de bijslag regeling voor trekgerechtigden uit de werk- loozenkassen moet tevoren overleg worden ge pleegd met den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, dus moet de bijslagregeling voor trekgerechtigden voorloopig worden stopgezet. De voorz, zegt dat B. en W. het uurloon te laag achten en het niet wel mogelijk is, in den winter de werkweek op 48 uur te stellen. B. en W. stellen voor, de rijksregeling te aanvaarden, omdat ze het niet verantwoord achten, met het oog op de toekomst, op den ingeslagen weg voort te gaan, opdat later niet aan de gemeente verweten kan worden door eigen schuld in moeilijkheden te zijn geraakt. Voorts stellen B. en W. voor den minister te verzoeken goed te keuren, dat de volgende toeslagen worden toegekend- 1 toeslag voor huishuur, 1 toeslag per kind, dat geen eigen verdienste heeft en een toeslag tot het bedrag wat aan de organisaties betaald moet worden, alles per week, voor trekkenden en niet-trek- kenden. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat de minister van toeslagen niet wil weten, voor dat geval stellen B. en W. voor het uur- Icon te brengen op 33 cent met een werkweek van 45 uren. De heer Klaver is sprakeloos en zou haast willen voorstellen de subsidie te laten loopen. De heer Groenendijk zou de subsidie niet wil len aanvaarden. De heer de Haas zou graag willen weten, welk bedrag er mede gemoeid zou zijn, wan neer de subsidie niet wordt verkregen. De voorz. zegt, dat op het oogenblik des noods het zonder subsidie gedaan zou kunnen worden, maar of dit in de toekomst ook het geval zal zijn is onzeker en wanneer ze na wordt afgewezen, dan zal de regeering zich later ook niets aan de gemeente gelegen laten liSSen. De heer Klaver zou er mede kunnen accoord gaan, wanneer de toeslagen worden toegekend De heer de Haas acht het loon veel te laag, de huishuren bedrag :n gemiddeld 5 per De heer van Leeuwen vraagt of de defini tieve beslissing zou kunnen worden uitgesteld, totdat iets over de toeslagen bekend zal zijn. Wethouder de Bruijne acht zich niet ver antwoord de 25 subsidie te laten varen. De voorz. zegt, dat er niets anders op zit, dan de regeling te aanvaarden en pogingen in het werk te stellen daarin verbetering te brengen. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. De vergadering gaat daarna in geheime zit ting. Na heropening der vergadering worden B. en W. gemachtigd straatklinkers en tegels aan te schaffen en de arbeid te regelen, zoodanig dat het werk zooveel mogelijk in de gemeente blijft. De heer van Leeuwen bespreekt de smalle weg bij wed. Bos en zou willen, dat verbree ding plaats vond door het afsteken van den berm. De voorz. zegt toe, dat B. en W. dit zullen overwegen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voor zitter de vergadering. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Vrijdagavond half aoht kwam de Raad dezer Gemeente in een spoedeischende ver gadering bijeen onder voorzitterschap van den waarnemend Burgemeester, den heer A. J. den Hartog. Aanwezig alle leden. De regeeringsvoorwaarden inzake de werkverschaffing aanvaard. Na opening met gebed wordt medege deeld, dat wegens ziekte van den secretaris de notulen van de vorige vergadering nog niet waren opgemaakt, zoodat deze in de eerstvolgende vergadering ter vaststelling zullen worden aangeboden. Hierna komt in behandeling het eenigste punt der agenda „werkverschaffing". Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten dit punt in een geheime zitting te behandelen. Nadat weer tot een openbare vergadering is overgegaan blijkt, dat men besloten heeft tot het aangaan van de 'Rijkssubsidie voor de werkverschaffing op do doer hot Rijk bepaalde voorwae-Ln. Voor het dagelijksch toezicht wordt weder om aangewezen de werkman van het Ge meentelijk Ontginningsbedrijf. Jac. van der Voorn, wiens werkzaamheden in tegenstel ling met de vorige alleen zullen bestaan in het houden van controle, zoowel op het verbeteren van het Meije-pad alsook bij het gra-ven van de nieuwe vaart en op het Ont- ginningsbedrijf, waar de werkloozen te werk zullen worden gesteld. De heer Breedijk vraagt of de eigenaren van het rietland bereid zijn hun land af te staan ten behoeve van de nieuwe vaart. De voorzitter deelt hierop mede, dat slechts 4 eigenaren nog niet geteekend heb ben, zoodat hij niet bang is dat stagnatie zal voorkomen. Wethouder Augustinus zegt, dat dit een zaak is om niet bij stil te staan. De heer van Leeuwen wil met de vaart achter het dorp eerst aanvangen omdat men bij eventueele vorst daar eerder uitge werkt zal zijn dan in het Zuideinde. De werkloozen op leeftijd zal men op den weg te werk stellen. Nu volgt een bespreking over het Meije- pad waarbij men tracht een oplossing te vinden van den last dien metl Leeft van het water bij golfslag van den Zuideind- schen plas. Met de doorgraving van het Meijepad zal spoedig worden aangevangen. Besloten w-dt de daar ter plaatse komen de kwakelbrug te laten maken door werk looze vaklieden. De heer Breedijk vraagt wat er ge beurt met het oude hout van het Ontgin- ningshedrijf. Is hij goed ingelicht dan wordt dit door de werklieden verkocht. De heer Zwart zegt, dat het niet ver kocht mag worden. De voorzitter zal hier aandacht aan ge ven. Hierop volgt de rondvraag, die in tegen stelling met vorige vergadering niet rijk voorzien is. De heer van Leeuwen vraagt of het niet mogelijk is, dat door de werkloozen het eerste perceel ontgonnen land wordt gelijk gemaakt, waarop de voorzitter zijn aan dacht toezegd. Hierna sluiting. Nachtverlichting. Zaterdagavond is de i nachtverlichting voor het eerst in gebruik genomen. De lampen die den geheelen nacht, doorbranden zijn geplaatst aan De 1 Hoogt, bij de dokterswoning, voor het Ge meentehuis, voor de R. K. Pastorie en te genover het Meije-pad. Voorwaar een heele verbetering die door velen zal worden toegejuicht. WOERDEN IJsclub. Ondanks het verleden jaar be- pleite en aangenomen punt: gratis verloting op de agenda, was de gehouden ledenvergadering der IJsclub „Woerden" niet bijzonder talrijk bezocht. Wegens bedanken van den huidigen I voorzitter, den heer H. v. Wijk, stond de ver- 1 gadering onder leiding van den heer P, A. Riedé, die alle leden hartelijk verwelkomde. I Na voorlezing der zeer uitvoerige notulen, deelt J de voorz. mede het ingekomen schrijven van de heeren H. van Wijk en Jac. Braak, waarin deze als bestuursleden bedanken. De voorzit- ter betreurt het bedanken van den heer van Wijk, die 30 jaar lang bestuurslid is geweest i waarvan 10 jaar voorzitter. Spr. bedankt de beide heeren voor het vele werk door hen voor de IJsclub gedaan. Op het verzoekschrift om een schuif te mo gen plaatsen bij de Postkantoorgracht, is goed gunstig beschikt. Van de Woerdensche Reddingsbrigade is een schrijven binnengekomen met de aanbie ding, om eiken avond, dat er gereden wordt, twee leden der Brigade op de ijsbaan aanwe zig te doen zijn. Deze aanbieding wordt dank baar aanvaard. Uit het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester ontleenen we het volgende: Op 1 Uov. 1930 bedroeg het aantal leden: 269, wat tot op heden is geslonken tot 228. De finan ciën bieden een gunstig aspect. Inkomsten, verminderd met uitgaven bedraagt op 31 Oc tober 1931: 684.55. De controlecommissie heeft hel kasboek voor accoord afgeteekent, wat bij monde van den heer v. Ekelen wordt bevestigd. De heeren Nap en v. Doorn worden benoemd tot leden der controlecommissie. De vergadering keurt goed, dat bij gunstige j toestand der kas een dubbel aantal aandeelen van vijf op de ijstent zal worden uitgeloot. I Aan de orde is dan de bestuursverkiezing. De beide aftredenden, de heeren G. P. Bael- de en P. A. Riedé, werden met op 1 na alge- meene stemmen herkozen. I In de vacature-v. Wijk en Brak worden gekozen de heeren J. Griffioen en Maarten Nap. Het bestuur heeft gemeend, wegens de slech te tijden, de contributie te verlagen van 3 op 2, om zoodoende geen leden te verliezenf Deze contributieverlaging zou alleen gelden voor dit jaar. De heer v. Ekelen wil dan dat nieuw toe I te treden leden 3 zullen betalen. De voorz. j is hier tegen. Omtrent dit bestuursvoorstel be- staat verschil van meening. Na stemming si vis pacem Trouwens niet alleen in de zaal heerschte een oorverdoovend lawaai, het publiek in de loges ging zich met de zaak bemoeien. Eenige loges wer den onder hevigen tegenstand ont ruimd. Er ontstond een veohtpartij en slechts met moeite slaagden Herriot en de Jouvenel er in het veege lijf te bergen. Onder besoherming van een cor don politie-agenten slaagde de Jou venel er in, het congres formeel met enkele woorden te sluiten. (Uit het verslag van het ontwape- ningscongres te Parijs). Als je zooiets in de krant leest, Wrijf je toch je bril eens op. Kan ik nou niet goed meer lezen, Of.... is 't enkel maar een mop? Nee, 't is waar, het is November, En nog lang geen 1 April, En ik lees het nog eens over En.... dan ben ik even stil. „Voor ontwapening en vrede!" Dat was 't groote, schoone doel, Laten wij verstandig wezen, Handen thuis en hoofden koel. „Voor ontwapening en vrede", Houden wij nu dit congres Dan wordt volgend jaar Genève, Vast een ongekend succes. „Voor ontwapening en vrede" Op nu mannen, naar Parijs, Steek de handen uit de mouwen. Sticht een vredesparadijs. Steek de handen uit de mouwen, „Wat vertelt me daar die vent?" Steek de handen uit de mouwen, Voor een nd argument. „Voor ontwapening en vrede" Hief men daar een strijdkreet dn 't Werd een ouderwetsche oorlog, Met een strijd van man met man. Toch hoeft U niet te verbazen Dit onsmakelijk cadeau. Want de president der herrie Was toch zeker Herri-ot? Voor d'ontwaap'ningsconferentie. Hebben wij nu dit geleerd Dat het zaak is, dat de leden. Grondig worden gefouilleerd. En dan vraag ik bovendien nog Vóór 't ontwapeningsfestijn, Of er in de stad Genève Wel genoeg agenten zijn? TROUBADOUR. blijkt het te zijn aangenomen met 22 tegen 5 stemmen, nadat de heer v. Ekelen zijn voorstel heeft ingetrokken. Een voorstel van het bestuur tot het plaat sen in ijstijd van een hekwerk en luik voor de duiker, ten bedrage van 173, na aanbeste ding wordt met algemeene stemmen aangeno men. De heer v. Ekelen stelt voor 10 pet. der contributie dit jaar af te dragen aan het crisis comité. Daar dit voorstel niet wordt onder steund, wordt het niet in stemming gebracht. Uitgeloot worden hierna van de aandeelen op de ijstent de nummers 73, 49. 44, 66, 26, 2, 1. 31, 86, 63. (De laatste vijf nummers wor den alleen uitbetaald bij gunstigen toestand der kas). Betreffende ijsfeesten en wedstrijden wor den de regelingen aan het bestuur door de vergadering overgelaten. De heer Baelde zou graag willen zien, dat aan een comité, zooals eerverleden jaar is gevormd, tot 't houden van wedstrijden op 'n andere baan, de baan der ijsclub zal worden ter beschikking gesteld. De voorz. zegt dat dit door onderlinge bespreking vermoedelijk zal worden geregeld. Bij de rondvraag stelt de heer v. Doom voor de gratis verloting voor de toekomst af te schaffen, gezien de opkomst. Na stemming wordt dit voorstel aangenomen met 15 tegen 11 stemmen. Op voorstel van den heer v. Soe- ren werd unaniem besloten de secretaris-pen ningmeester voor zijn vele werk een St. Ni- colaas-surprise in den vorm van een kistje si garen te geven. Onder applaus wordt dan het voorstel uit de vergadering aangenomen om den oud-voorzitter, den heer v. Wijk, als blijk van waardeering een stoffelijk huldeblijk aan tc bieden. De voorz. sluit dan met eenige opwekkende woorden deze geanimeerde vergadering, nadat de te verloten paren schaatsen, ter waarde van 15, ten deel waren gevallen aan de heeren A. Pak en C. H, van Dam. Waarom werk je niet? Mijn schop is gebioken. Heb je zóó hard aangepakt? Neen, ik heb er zóó o pgeleund.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13