Lederhuis „BRABANT'' Voetballers MAANDAG 30 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 R.-K. FEDERATIE.' De uitslagen. Eerste klasse A. ValkenburgKimbria 62 R.K.V.V.L. Marsanea 02VolhardingeV.V.H. 0—0; CaesarR.K.O.N.S. 02; Helios Kerkrade 12. Eerste klasse B. Venloche BBoysUnion 42; Brabantia R.K.T.V.V. 1-1DEV-MULO 0-8; Ven- loKolpineg 11WilhelminaGennep 10 SVBGeel Zwart 43. Eerste klasse C. 's HeerenbergSDOUC 22; VDZ Grol 2—0; De ZweefAltior 30; Zwolle NEO 2—0; Eerste klas se D. PVCWilkracht 32; EMMLimvio 2—0; HMS-VIC 3-5. Eerste klasse E. GDALeonidas 1—0; SJC—Gr. Willem 1—1; DONK—TYBB 0—3; DEM—DHL 2—3. Tweede klasse O. ExcelsiorGraaf Floris 10 Wilhel musBlauw Zwart 80 LeidenLisse 11; TeylingenLenig en Snel 33. S. J. C. I—GRAAF WILLEM I 1—1. S. J. C. begint zoo zachtjes aan weder haar ouden vorm terug te krijgen en heeft in haar zesden wedstrijd, nu tegen de Grafelijke club, een enthousiast en goed vlottend spel ontwikkeld, waardoor zij een waardige tegennstander was voor de technisch beter spelende gasten, met hun zeer gevaarlijke voorhoede. Bij S. J. C. was de achterhoede en halflinie in uitste kende conditie. Wanneer nu de voorhoede nog wat schot vaardiger wordt mogen wij zeker nog wel op eenige successen reke nen. Tc 2 uur werd onder groole belang stelling begonnen en ontplooit zich direct een snel wisselend spel, waarbij beide ver dedigingen goed werk leverden. De gasten- aanvallen waren wel het gevaarlijkst. Hier uit kwamen enkele corners welke wel en kele èritieke momenten veroorzaakten. De tegenaanvallen van S. J. C. waren ook door snelheid soms zeer gevaarlijk, zoo zelfs, dat Vos met een mooi schot kon doel» punten, doch juist floot de scheidsrechter af voor buitenspel. Aan de andere zijde wordt bij een Gr. Willem-aanval onnoodig hands geslagen in het beruchte gebied. De penalty werd goed doch ruim zacht geno men en kon door Holst juist corner wor den gewerkt. Enthousiast geven beide partijen een goed en snel spel met wisse lende kansen. Reeds telden wij een doel punt voor S. J. C. als Ruikrok voor open doel komt waar hij echter onzacht op zij wordt gezet. Dit feit ontgaat den arbiter doordat hij juist ook gevallen was, waar door dit zekere doelpunt S. J. C. ontging. Rust kwam met blanken stand. Na de rust kwam S. J. C., niettegenstaande Vos door een blessure was uitgevallen, overweldi gend opzetten en als de keeper uit zijn doel is gelokt, schiet de rechtsbinnen in het verlaten doel (10). Het spel blijft goed vlotten en de partijen wegen - tegen elkander op. De S. J. C.-verdediging weet hierbij de gevaarlijke schutters Kemper man en Bakker iedere gelegenheid tot schie ten te ontnemen. Ruim een half uur is verstreken, zonder dat eenige verandering in den stand is gekomen. Als Vink onnoo dig hands maakt weten de gasten uit de toegestane penalty gelijk te maken (1—1). De overwinningsgedachte at S: J. C. echter nog niet varen en Gr. Willem die zich eenigszins op verdedigen ging toeleg gen, kwam hierbij soms danig in de knel. Het mocht echter niet gelukken hun doel meer te doorboren en het einde kwam niet den 1—1 stand, hetwelk goed de ver houding weergaf. Het tweede kwam onverrichter zake te rug uit Hazerswoude, evenals vorige week wegens niet opkomen vn den scheids rechter. Het derde won thuis met 5—0 van een onvolledig A. S. C.-team, terwijl het vier de in Warmond met 8—0 den kous op den kop kreeg. De Juniorenwedstrijd in Oegstgeest kon geen doorgang vinden wegens afkeuring van het terrein. R. K. S. V. „Leiden". Met groote vreugde memoreeren wij de uitslagen van de gehouden wedstrij den. Leiden ILisse I werd een gelijk spel en dat nog wel tegen onze sterkste te genstanders. Bravo! Leiden-spelers. Zoo door gaan! A.s. Zondag tegen Graaf Floris. Ook dat moet een dag worden die onverge telijk wordt voor onze wedstrijdenreeks. Alph. Boys IILeiden II werd efen gelijk spel (33). Een uitslag die niet verwacht werd. Jongens zoo doorgaan. Onze Junioren moesten in de Lisse I- junioren hun meerdere erkennen. Een volgende keer beter! LEI DEN—LISSE 1—1. In een gelijkopgaanden wedstrijd, met afwisselende perioden van overwicht nu voor deze, dan voor gene partij, hebben Leiden en Lisse de punten broederlijk ge deeld. Lisse speelde met invallers voor Langelaan en v. Zeist, voor wier resp. M. Buschman en Jan van Diest invielen. Lei den was volledig. Het begin was voor Lisse en gedurende een lange periode wis ten zij in het veld een overwicht tc behou den, doordat de Leidsche verdediging en middenlinie zich te veel lieten insluiten, terwijl de binncnspelers te weinig terug kwamen. Gevolg was, dat de Lisse-verde- diging ver naar voren opdrong. Een meer actieve voorhoede had hier ongetwijfeld doelpunten kunnen maken. Aan den ande ren kant was het spel der Lissenaren dik wijls tekort, zoodat de verdediging telkens tijdig kon ingrijpen. Keeper Simonis wist tenslotte doelpunten te voorkomen, zoo dat de rust met blanken stand komt. In de tweede helft bood Lisse niet zoo veel tegenstand, waardoor de Leiden-aan- val gevaarlijker werd en ook de Lisse-kee- per werk kreeg. Hij weerde zich echter goed, doch kreeg daarbij enkele gelukkan- sen. De meerdere druk der Leidenaars doet de gasten intusschen actiever wor den en de aanvallen op het Leidsche doel nemen steeds toe, waardoor het daar een zenuwachtig gedoe wordt, met het ge volg, dab de keeper den bal uit een schot van Kortekaas laat glippen (01). Er is dan nog ruim vijf minuten te spelen. Lei den zet er alles op om nog gelijk te maken hetgeen Kerkvliet na goed voorhoede-spel gelukt. (11). Onveranderd komt tenslotte het einde. Jammer, dat van elk der partijen een speler naar de kleedkamer werd ver wezen Teylingen IL. en Sn. I 3—3. De eerste 10 minuten verloopen met snelle aanvallen van beide kanten. Ver schillende schoten falen vooral door de gladheid. Wanneer de halflinie van Teyl. den bal opdrijft, trekt alles naar voren. v. d. Ploeg krijgt den bal te pakken rent door, de achterhoede van L. en Sn. blijft staan voor een vermeend handsgeval, zoodat Teylingen met een hard schot de leiding heeft. Na een half uur trekt L. en Sn. ten aanval, een voorzet van rechts, de midvoor slaat den bal voor zijn voe ten en kogelt in (11), zoodat op ongeldi ge wijze de stand weer gelijk is. Wanneer nog 5 min. voor rust te spelen is vangt Vink den bal op, doch komt te vallen. Een L. en Sn.-spe'er werkt den bal vrij voor den buitenspel staanden rechtsbinnen, die maar voor het intrappen 'heeft. Hierna rust. Na de thee hetzelfde vlugge spel, waarin L. en Sn. een tikje de meerdere is. Wanneer er een kwartier is gespeeld, zet L. en Sn. nog eens flink op, de links- binenen rent op doel af, doch de linksback van T.eyl valt ongeoorloofd aan, zoodat een penalty volgt, welke hard wordt inge schoten (3—1). Het ziet er duister uit voor Teyl., maar dan trekt de voorhoede ten aanval, gesteund door de halflinie en schot op schot wordt gelost, doch v. d. Klei en de zijnen verdedigen wat zij kun nen. Voor een kei van v. d. Ploeg moet alles echter zwichten, zoodat de achter stand is verkleind. Bij den aftrap neemt Teyl. het spel weer in handen. Verbazend snel gaat het spel van man tot man, maar er is voor Teyl. geen doorkomen aan, tot de rechtsbuiten van Teyl. een kans krijgt en op schitterende wijze weet te doelpun ten (33). De laatste tien minuten golft het spel weer op en'neer, waarbij doel punten uitblijven. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Tweede klasse E. V. V. L. I—Meerburg I 0—2 (gestaakt); Stt. Bernardus I—S. J. C. II (sch. n. o.) Derde klasse G. Alph. Boys I—Leiden II 3-3; S. J. C. Ill—A. S. C. I 5—0; S. N. A. I—Teijlin- gen II 12—0. Vierde klasse H. Meerburg II—Alph. Boy? II 2—0; S. M. C. II—S. J. C. IV 5—0. Vierde klasse K. H. V. V. I—A. V. V. II 1-4. Vijfde klasse G. Meerburg IIIS. M. C. III 23. V ij f d e klasse J. A. V. V. Ill—G. D. A. IV 4-0. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling A. Leiden ILisse I 06; R. W. D. I Teijiir.C'en I 101. Afdeeling B. S. M. C. T N. A. 2—2. R. K. Sportvereeniging „Meerburg"' Zoeterwoude (H R.). Het is voor Meerburg gisteren weer een succesvolle dag geweset. De beide e ftal- len met kampioenskansen wisten zich te handhaven daar beide met 20 wonnen re3p. van V.V.L. I en Alph. Boys II. De wedstrijd Meerburg IV.V.L, I te Voor schoten is 17 min. voor het einde door den scheidsrechter gestaakt, daar hij de ver antwoordelijkheid niet op zich durfde te nemen om verder door te laten spelen, waartoe de meer 'dan treurige houding van het publiek de aanleiding is geweest. Over den wedstrijd het volgende: V.V.L. trapt af, maar Meerburg neemt direct den bal over en trekt op het V.V.L.-doel af, doch de achterhoede weel met verre trap pen het terrein te zuiveren. Beurte ings ko men dan de beide voorhoeden in actie. Bij een V.V.L. aanval schiet de midvoor uit moeilijke positie hard op doei, doch H. de Vrind stopt het schot schitterend. Telkens weer trekt Meerburg, dat uitstekend speelt, ten aanval, Eenmaal dribbelt J. de Vrind door de V. V. L.-verdediging heen, waarbij hij op minder zachte wijze in aan raking komt met een V.V.L.-schoen, waar door deze sohitterende kans door naast schieten te niet gaat. Met blanco stand breekt de rust aan. Na de rust is Meerburg overwegend ster ker, telkens is liet V.V.L.-doel in gevaar. Eindelijk weet Meerburg haar meerderheid door een schitterend doelpunt van Ver- plancke in cijfers uit te drukken (0—1). Spoedig hierna weet Beekman schitte rend door te breken en schiet onhoudbrar in. (0- 2). Zeventien minuten voor het ein^e sta.i'ri de scheidsrechter, die uitstekend floot, we gens reeds genoemde reden, den wedstrijd. Meerburg 2 won in een uiterst faire wed- speelt een wedstrijd met de Speciaal Bal a f 7.50 U wint zeker. Haarlemmerstraat 299 10622 strijd van Alph. Boys 2. Evenals bij het eerste ging de rust met 00 in, doch daar na wist M. Zandbergen 2 maal voor de thuisclub te doelpunten, waardoor het twee de dus haar kans op het kampioenschap be hield. Meerburg 3 stelde teleur door van S.M.S. 3 te verliezen. Jongens zoo gaat het niet, de volgende keer beter, anders blijven jullie onderaan. Het tweede junioren-elftal verloor even eens van de A.S.C.-jun. met 7—1. Jongens niet ontmoedigd, een anderen keer beter R. K. Sportvereeniging A.V.V. Zondag speelde het 2e elftal te Den Hoorn tegen H.V.V. I. Vanaf den aftrap ontwikke.t er zich een vlug spel, waarbij echter al spoedig blijkt, dat A.V.V. tech nisch beter speelt dan H.V.V., ofschoon de de aanvallen van H.V.V. door hun enthou siasme niet van gevaar ontbloot zijn. Doch de A.V.V.-verdediging b'eek voor haar taak berekend," en zet met verre trappen de voor hoede aan het werk. A.V.V. had dan ook spoedig succes en wist er in korten tijd 30 van te maken. H.V.V. maakte toen een ver diend tegenpunt. 3—1. Na de rust werd de strijd hoofdzakelijk op het middenveld gespeeld. A.V.V. wist nog eenmaal te doelpunten waartegen H.V. V. geen doelpunt ste len bon. zoodat A.V.V. met 4 —1 won. Het 3e elftal speelde om 2 uur op eigen terrein tege" G.D.A. 4. Beide elftaren pak ken direct flink aan en beide, doelen ver- kepren om beurten in gevaar, doch de ver dedigingen geven niet thuis. Aan weerszij den werd' T)"oi aanvallen ongezet doch tot doelpunten komt men niet. zoodat met bl""trein wordt iredraaid. Na dc rust, aanvanke'i'k het/elfde spel. doch langzamerhand komt A.V.V in de wnrrUri p^nvaFen ongezet en met succes, want sno<»d:? "t de G.D.A.-keener visschen 1-0. A.V.V. blijkt dan de smaak te pakken te hebben, want in krvl->r> tüd voe^n zii d-°n «tand on tot. 4—0. G.D.A. kan het net niet v'nd-n, ofschoon zij wel een tegenpunt verdiende. Ook V.V.A. vindt bet, we'leFes als spoe- die de scheidsrechter einde fluit, heeft A.V.V. een verdiende 40 overwinning be haald. Ook de Junioren wisten de A.V.V.-kleu- ren op keurige wijze te verdedigen. A.V.V. a. speelde op Hoornpark tegen V.V.P. a. en wist een 0—0 gelijk spel te behalen, terwijl A.V.V. b. op eigen terrein tegen Rfepiditas b. een 71 overwinning behaalde, zoodat er van de 8 te behalen punten ook nu weder om 7 werden binnengehaald R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Van de vijf voor gisteren vastgestelde wedstrijden zijn er drie afgelascht, we gens terreinafkeuring. De thuiswedstrij den alleen konden doorgang vinden, maar door het niet- opkomen van den scheids rechter voor den wedstrijd V. V. B. I— S. J. C. II moesten de spelers onverrich- terzake wederom huiswaarts teeren. Te 12 uur speelde op eigen terrein V. V. B. III tegen Blauw Zwarat III uit Wassenaar. Deze wedstrijd welke onder leiding stond van den heer Bakker, ein digde met een gelijk spel 22. R. K. Athletiek- en Sportver. Rood-Wit. Het is voor Rood-Wit gisteren weer een suceesdag geworden. Het eerste ju nioren-elftal wist in een eenzijdige wed strijd tegen Teijlingen een 101 over winning te behalen. De cijfers duiden niet zoo zeer op de kracht der duivels, maar op de zwakheid der tegenpartij, die meerdere invallers telde. Ook het tweede junioren-elftal be haalde de overwinning tegen S. M. C. II. De duiveltjes hebben in hun afdeeling wel eenige kans. En als zij zoo doorgaan klinnen ze zeker nog wel eenige suc cessen boeken. R.K. S. V. S.N.A. (Stompwijk). Onder leiding van scheidsrechter v. d. Reep werd eze wedstrijd gespeeld. S.N.A. verpletterde Teylingen en nestelde zich vaster op de bovenste plaats. S.N.A. be gon met den toss te winnen, en Teylin gen trapt af. Al direct bemachtigt S.N A. den bal en leidt den eersten aanval welke op niets uitloopt. Ook Teylingen valt aan doch ook dezen aanval levert niets op. S. N. A. 'valt heftig aane en er ontstaat epn doelworsteling voor het T.-doel waar uit de linksbinnen S. N. A. de leiding geef (10). Direct daarop mist de T.-kee- per en de S.N.A.-linbsbuiten vergroot de voorsprong (20). Dan volgt een periode dat T. aanvallend optreedt doch de S. N. A.-verdediging is ook safe. Nog voor de rust weet S. N. A- tweemaal te doelpun ten zoodat met 40 de rust ingaat. Na de rust is het gauw verteld. Teylin gen had niets meer in te brengen en S. N. A. bekogelt steeds het T.-doel. Een drie tal penalty's bezorgt S. N. A. slechts één doelpunt door haar midvoor die het goed deed. S. N. A. voert geleidelijk den stand op totdat het dozijn vol is. Een tweetal doelpunten werden nog ge annulcerd wegens buitenspel. De junioren waren in Warmond bij S. M. C'. op bezoek en delen goed werk door liun een gelijk spel af te dwingen (2—2). Goed zoo, jongens er is weer een kostbaar puntje binnen. Zoo doorgaan, dan zullen jullie een goed figuur slaan iu deze afdeo ling en misschien een hooge plaats inne men. R.-K. S. V. S.M.C. (Warmond). Als eerste nummer van het programma werd gisteren de wedstrijd S.M.C.-junio- ren contra de S.N.A. dito's gespeeld. Het is een heel aardige wedstrijd geworden. Beide elftallen waren om beurten in de meerderheid. Voor de rust was de stand 11, na de rust doelpuntte iedere club nog eenmaal zoodat de wedstrijd eindigde in een 22 gelijk spel. Een kranige pres tatie van onze juioren. Hierna speelde S.M.C. IItegen S.J.C. IV. Voor de rust wat dit een aantrekke lijke partij voetbal. Door de gladheid voor het doel kon S.M.C. niet meer dan één doelpunt fabriceeren en had S. J. C. door de goed opgezette aanvalleh zeker een te genpunt verdiend. Na. de rust had S.J.C. niets meer in te brengen en kwam slechts zelden over de helft van het veld. In deze helft wist S.M.S. 4 maal te doel punten zoodat er met 50 werd gewon nen, waarmede de reserven volkomen aan de verwachting voldeden. Het 3e elftal ging op den goeden weg voort en klopte Meerburg III met 3 Bravo jongens De kleinste junioren speelden weer te gen R.W.D. II nu op de Maaldrift. De stand werd ook daar 20 in het voordeel van R. W. D. R. K. Sportver. A. S. C. Zoeterwoude (D.) Gisteren speelden de Junioren hun tweeden wedstrijd tegen het tweede Ju- nioraen-elftal van Meerburg. Als op het vastgestelde uur de scheidsrechter op zich laat wachten, wordt met goedvinden van beide partijen de leiding overgeno men door soheidsrechter v. d. Akker. Al spoedig blijkt dat A. S. C. ver in de meerderheid is, daar zij na tien minuten de leiding hebben met 2—0. Meerburg geenszins ontmoedigd blijft volhouden en al spoedig weet de rechtsbinnen van Meeiburg met een fraai en vinnig schot een tegenpunt te scoren. Als er door A. S. C. nog een doelpunt gemaakt wordt, komt de rust met 31. Na de rust is A. S. C. wederom in de meerderheid. Na een mooie ovorzet van de rechtsbuiten van A. S. C. wordt recht op den keeper ingeschoten, deze stopt het leder doch het glijdt uit z'n handen waardoor A. S. C. gelukkig aan een doelpunt komt. Als er in het beruchte gebied door een der Meerburgspelers hands wordt gemaakt ontgaat dit den schiedsreohter niet en wordt een penalty toegekend, welke wederom in een doel punt wordt omgezet. Na nog tweemaal te hebben gescoord komt het einde met een 71 overwinning voor A. S. C. Teylingen 3—Alphensche Boys 3 2—1. In een van beide kanten slecht gespeel den strijd was het Teyl. gelukt een voor sprong te nemen. Wanneer echter na de rust een der Alphen-spelers uit het veld is gezonden wegens ongeoorlofde uitingen, zien wij even daarna den keeper van Al phen een Teyl.-speler tc lijf gaan. Alphen wenschte niet verder te spelen onder deze leiding en verliet het veld. Zwitserland—Oostenrijk 1—8. Voor een zeer talrijk publiek vond gis teren te Bazel de interlandwedstrijd Zwit serland tegen Oostenrijk plaats. In de eer ste helft hielden de Zwitsers goéd stand, rust ging in met 2—1 voor Oostenrijk. In de tweede helft wonnen de Oostenrijkers, zooals zij wilden. Eindstand werd 8—1 voor Oostenrijk. KORFBAI NEDERLANDSCHE KORFBALBOND De uitslagen WESTELIJKE AFDEELING Eerste klasse A. D. T. V.Olympia 42. Eerste klasse B. VeloxVitesse 33. Derde klasse G. H. S. V. IIOns Eibernest II 15. OOSTELIJKE AFDEELING Eerste klasse A. E. C. K. A.Rapiditas 01. Eerste klasse B. RijtersbleekNaas 23. VeloxVitesse 33. Omstreeks half drie stellen beide twaalftal len zich op onder leiding van scheidsrechter Schaap Jr. De eerste aanvallen zijn voor Vi tesse, waarbij Gongrijpde Jong met hun speelsters keurig samenspelen en eenige mooie schoten lossen. Het zit Vitesse echter niet mee, en bovendien speelt de Velox-verdediging, Mo lenaar Sr. speciaal, erg „op de man". In het middenvak moeten v. d. WelieSmit het meer malen afleggen tegen Uittenbroek en Noord- hoek Hegt, terwijl de Rotterdamsche aanval lers meer gevaarlijk zijn door hun forceerend optreden en dan door hun goed samenspel. Hoewel Vitesse beter, en vooral lichter speelt, neemt Velox na een verdedigingsfout de lei ding (10). Vitesse is echter niet ontmoed gd en weet kort voor de rust gelijk te maken, door mej. Ballego. Binnen de minuut geeft mej. Bakker den bezoekers de leiding (12). In de tweede helft heeft Vitesse een over wicht, dat na ruim twintig minuten door een doelpunt van Noordhoek Hegt wordt uitge drukt (13). Ook in volgende opstelling b'ijft Vitesse sterker, maar haar aanval kan niet schieten. Een vrije kans wordt door een speel ster benut om de achterstand in te loopen (<s3), en even later forceert mevr. v. Dijk Vijfwinkel een gehinderd doelpunt: 33. In de beginopstelling doet Vitesse alle moei te den wedstrijd uit het vuur te sleepen, maar haar aanval schiet slecht. Een strafworp gaat naast de mand en het einde komt met een gelijk spel. SCHERMEN Schermvereeniging „Leiden". De uitgestelde scherm wed strijden ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan der schermvereeniging Leiden" zullen mor genavond in de zaal Gijsberti worden ge houden. PAARDENSPORT DE MANCHESTER NOVEMBER HANDICAP. Geen der favorieten wint. De Zaterdagmiddag geloopen Manches ter November Handicap, de laatste groote ren op de vlakke baan, waaraan de lotciij voor de Iersche ziekenhuizen verbonden is. is gewonnen door de outsider Nortdrift van den heer Downing, gereden door den leer- ling-jokey C. Dowdall, een halve lengte voor Signifer van den heer B. Davis. Pard van majoor F. B. Sneyd was derde. 42 paarden liepen mee. Er is van de drie winnaars geen enkel lot in Nederland gevallen. Nortdrift etend 8/1 en Signifer 40/1 en Pard 66/1 genoteerd. DE COURSES VAN DUINDIGT De uitslagen van de gisteren te Duindigt ge houden rennen en draverijen luiden als volgt: Mariendorfprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Sympathie (eig. J Vrij- ïandt). 2. Quetteur (eig. N. G. Pennings). Prix „Louis Royer", handicap-draverij le klas se over 2000 Meter: 1. Cernunnos (eig. C. F. Ockhorst). 2. Bella V. (eig M. Franco). Omnium van Duindigt, ren op de vlakke baan over 1700 Meter: 1. Milano (eig. W. Jo- chems). 2. Arnhemia (eig. luitenant M. J. van der Hoog). Magnolia-prijs, prijzendraverij 2e en 3e klas se over 2040 Meter: 1. Numas M. (eig. J L. van der Knoop). 2. Peter Kerrigan St. L. (eig. Th. Schermer). Old Kentuckyprijs, heerenprijs handicap le klasse over 200-0 Meter. 1. Robert D. Lee (eig. Stal Birkhoven). 2. Lehigh Volo (eig. J. Kruit hof Sr.) Terminalprijs, prijzendraverij 3e en 4e klas se over 2040 Meter: 1, Vlieger D. (eig. D. de Vlieger). 2. Ulpia H. (eig. M. France). ZWEMMEN NEDERLANDSCHE ZWEMBOND Buitengewone algemeene vergadering. In café „De Kroon" te Den Haag hield de Nederlandsche Zwembond gisteren een buiten gewone algemeene vergadering. De heer C. Kellenbach gaf een overzicht van den stand van zaken en deelde mede, dat 130 vereeni- gmgen zijn aangesloten. De vereenigingen in de Provincie Noord-Brabant zullen in het be gin van 1932 tot den Bond toetreden, zoodat alsdan geheel Nederland onder den Bond res sorteert. Het bestuursvoorstel om de entree prijzen bij de wedstrijden met 5 cent te ver- hoogen ten bate van de Olympische Spelen in 1936, werd verworpen. Het voorstel-Sabel om de contributie met 10 pet. te verhoogen, vond algemeene instemming onder voorbehoud, dat de vereenigingen, welke daartoe niet in staat zijn dispensatie kunnen krijgen. De voorstel len van de polo-commissie tot wijziging van het spelreglement werd onveranderd goedgekeurd. Het concept-reglement en statuten werden na enkele technische wijzigingen goedgekeurd. IJSSPORT ZUID-HOLLANDSCHE IJSBOND Vergadering van bestuur met afdeelings- al gevaar digd en Zaterdag vergaderde in de bovenzaal van café Sprenger (Hollandais) te 's Gravenhage het Dagelijksch Bestuur van den Zuid-Holland- svhen IJsbond met de afgevaardigden zijner afdeelingen, van welke bijeenkomst wij in 't kort datgene zullen weergeven, wat voor Lei den en omstreken het meest van beteekenis is. Aanwezig waren de afgevaardigden van een vijftiental afdeelingen. Open;ng, notulen en mededelingen werden met bekwamen spoed af gehandeld. Bij punt 4: verslag over het afge- loopen jaar, werd geklaagd, dat de secretaris van bijna geen enkele der afdeelingen de ge gevens ontvangt, die hij voor het samenstellen van zijn jaarverslag noodig heeft. Het aan 't einde der vergadering te behandelen reglement zal hierin verbetering brengen. De vier leden van het dagelijksch bestuur werden met alge meene stemmen herkozen. Dan volgde naar aanleiding van het finan cieel verslag van den penningmeester een zeer geanimeerd debat over het bedrag, hetwelk de afdeelingen voortaan aan het hoofdbestuur heb ben af te dragen. Na langdurige discussie werd tenslotte besloten, dat de afdeelingen 5 cents per lid aan het bondsbestuur zullen afdragen. Dit beteekent dus een groote verbetering voor de vereenigingen, die afgesloten banen exploi- teeren en waarvan er nog vele niet bij den bond zal zijn aangesloten. Thans zal de aan- s'uiting voor dergelijke clubs geen beletsel meer vinden in de hooge kosten, die fce met zich brengt. Een woord van lof komt hier zeker toe aan den heer Kortman van Oegst geest, die deze regeling voorstelde en met kracht verdedigde. Moge de heer Kortman het genoegen smaken, thans ook de Leidsche IJs club tot den bond te zien toetreden, nu door zijn initiatief het financieele en dus het groot ste bezwaar is opgeheven. Dan klaagde nog een enkele afdeeling over haar isolement bij ijsgelegenheid. Hieraan zal men trachten tege moet te komen door in de plaatsen, waar thans de hiaten liggen een krachtiger actie •e voeren tot oprichting van afdeelingen en tot aansluiting van bestaande clubs. De burgemeesters der betrokken gemeenten zijn bij circulaire van Z. Exc. den commissa ris der koningin, tot steun aangespoord, in 't belang van het ontstaan van goede ijswegen in de provincie Zuid-Holland Blijven onverhoopt nog hiaten over, dan zal de bond daar zijn om ze te overbruggen. Tenslotte werden nog het concept huishou delijk reglement en de concept statuten met enkele ondergeschikte wijzigingen aangenomen en zal daarop koninklijke goedkeuring worden gevraagd, waarna de bijeenkomst werd geslo ten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7