MAANDAG 30 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat Hol land tot op dat moment- nog niet veel te vreezen had. Een kwartier na de rust be gonnen de kansen echter plotseling te keeren. Juist na een periode waarin Hol land voornamelijk aan het woord was ge weest kreeg de snelle Kaufmann den bal te pakken. Het leder werd voor ons doel geplaatst, en er ontstond een worsteling, waaruit Veinante met een laag onhoud baar schot den achterstand verkleinde 24 Dit vrij onverwachte succes inspireerde onze tegenstanders tot groote daden E. was toen een kwartier gespeeld en nog geen vijf minuten later was het weer Vei nante die- scoorde. Eerst redde v. d. Meu- len prachtig bij een aanval van rechts, maar de bal werd teruggezonden, waarna de Fransche rechtsbinnen, weer met een laag schot, onzen doelman voor de derde maal passeerde. Zoo werd onze voorsprong tot 43 gereduceerd. Dat was echter nog niet alles. De Fran- schen kwamen nu onweerstaanbaar op zetten. Andriessen scheen teveel van zijn krachten te hebben gevergd en raakte den bal nog slechts bij uitzondering goed. Paauwe kon den pijlsnellen Langiller niet meer houden, zoodat herhaaldelijk gevaar voor onze goal dreigde. Gelukkig wachtte de Fransche linksbuiten vaak te lang met voorzetten en kreeg onze verdediging meestal gelegenheid zich te herstellen. Het. Fransche overwicht was nu duidelijk, doch niettemin bleef de strijd voor eenzij digheid bewaa-rd. Daarvoor zorgden onze aanvallers, die bijkans uit eiken bal, wel ke hen werd toegespeeld en behoorlijken aanval wisten te distilleeren. Zelfs werd in die periode van Fransch overwicht bij na het vijfde Hollandsche doelpunt gebo ren, waarvan Mol dan de vader was ge weest. De Zaankanter zag echter zijn schot door den binnenkant van den paal onderbroken en de bal stuitte in het veld terug. Van Heel, de beide backs en in laat ste instantie v. d. Meulen blijven zich tot het einde dapper weren. Het schieten der gasten liet te wenschen. Tegenover het overwicht der tegenstanders stelden de oranjemannen diverse snelle aanvallen. Lagendaal probeerde het met verre schoten. Ze vlogen ver over het Fransche doel, doch hadden de verdienste dat er kostbare seconden mee verstreken. Toen de bal op het middenveld was kondigde de arbiter het einde aan en barstte de Hollandsche kolonie in luid gejuich uit. Het Nederlandsche elftal had de verwachtingen niet teleur gesteld. SPEL EN SPELERS: Over het spel zeiden wij reeds een en ander. Het is een goede, zeer aantrekkelij ke wedstrijd geweest, waarin in elk geval het best spelende team heeft gewonnen. Het feit dat de Franschen door hun en thousiasme en snelheid het spel geruimen tijd op onze helft wisten te houden doet hieraan niets af. De goede voorbereiding heeft haar vruchten afgeworpen. Het feit, dat ons spel zich weer in stijgende lijn beweegt is in Kopenhagen reeds tot uiting gekomen en thans te Parijs bevestigd. De vraag, of het Parijsche team niet voor verbetering vatbaar is, durven wij niet geheel ontkennend te beantwoorden. Ten opzichte van de verdediging blijve alle zorg verre van ons. v. d. Meulen, zoowel als Weber en Van Run, hebben zich uitstekend geweerd. Dit kwam vooral tot uiting toen onze middenlinie in de twee de helft het vele werk niet meer af kon. Het spel van Van Heel is nog steeds subliem, al begint de Rotterdammer mis schien iets van zijn snelheid te verliezen. Doc-h het uitstekende werk van den Feiier oordman is niet op snelheid gebaseerd. Andriessen begon uitstekend. Wij zijn volkomen bekend met de fouten, welke kleven aan het spel van den Ajacied, doch voor de rust trad er hiervan niet een aan het licht. Integendeel, de wijze waarop de spil tijdens de eerste helft zijn aanval aan het werk zette, heeft niet wei nig bijgedragen tot het groote succes in die periode. Daarom juist viel hij na halftime zoo tegen. Men kon duidelijk zien dat An driessen toen het tempo niet meer kon volgen. Geef ons een beteren, zal de T. C. zeggen. Wij weten hem momenteel niet aan te wijzen. Paauwe's spel is minder dan in het vorige seizoen. Wij hebben dit in eenige competitiewedstrijden reeds gezien, en constateerden dit Zondag weer. Elke spe ler kent echter dergelijke inzinkingen. Verwacht mag worden dat deze jeugdige speler wel weer op zijn volle capaciteit komt. In dat geval is hij zeker één der beste basspelers, waarover we beschik ken. Afgaande op de vier doelpunten zou men reeds kunnen zeggen, dat op den aanval weinig of niets te zeggen valt-. In derdaad, dit vijftal heeft zich kranig ge weerd. Lagendaal, die drie goals maakte, willen wij het eerst noemen. De lange Xerxes-man is in negen van de tien geval len een fractie van een seconde telaat, doch dat tiende geval levert dan immer een doelpunt op. Dit is in Parijs weer duidelijk bewezen. Met een anderen spe ler op de belangrijke midvoorplaats had den wij geen vier goals gekregen. Van de vleugelspelers was van Nellen het meest actief. Hij hoedde zich echter voor schie ten, wanneer voorzetten geboden is. Wels viel wat minder op, maar blijft zijn plaats waard. Van de beide binnenspelers was Adam verreweg het meest actief. Schieten is niet zijn sterkste zijde, maar de wijze waarop deze Zwitsersche Hagenaar de ballen weet op te brengen en zijn handig heid bij het duel met een tegenstander zijn onovertrefbaar. Mol voelde zich vaak nog wat onwennig temidden van het uit verkoren gezelsohap. Echter zal de K. F. C.'er, gedachtig het „never change a win ning team", zijn tweede kans wel krijgen. In dat geval hoedde hij zich voor teveel solo-werk. De Franschen zijn nog steeds zooals wij ze reeds geruimen tijd kennen. Vaak on benullig, maar dikwijls ook zeer gevaarlijk. Het groote verschil in hun spel tijdens de eerste en tweede helft was er een duidelijk bewijs van. De beide vleugelmenschen wa ren hun beste spelers in den aanval. De Hongaar Kauscar trad niet op den voor grond. Trouwens, het aantal uitblinkers in de Fransche ploeg was niet groot. Snelheid is het gevaarlijkste wapen van de Fran sche voetballers, doch deze factor alleen, kan niet immer een ploeg ter overwinning voeren. Arbiter Ruoff leidde correct. Meeningen van anderen. De Fransche officials en spelers waren van meening, dat Holland meer gekregen had, dan zij verdiende. Nogal schamper merkten zij op, dat drie goals van Holland in drie minuten veroorzaakt waren door evenveel stommiteiten in de Fransohe ver dediging. Scheidsrechter Ruoff, die voortreffelijk leidde, zeide, dat hij niet verwacht had, dat Holland zoo goed zou spelen. Over van der Meulen geraakte hij niet uitgepraat. Dat Holland vooral het Fransche tempo kon bijhouden, is vooral te danken aan de intensieve training en voorbereiding. Volgens de meening der Fransche offi cials had de wedstrijd te vroeg in het seizoen plaats gevonden. Beter ware het geweest, dat de ontmoeting tusschen Maart en April had plaats gevonden. Zeer enthousiast was vooral onze ge zant Jhr. Loudon, die na afloop alle spe lers persoonlijk in de kleedkamers kwam gelukwenschen. Dit gebeurde bij een bran dend lucifertje, aangezien het electrische licht niet wilde branden. De K. N. V. B.- voorzitter, Dr. van Prooye, zeide ons, dat deze wedstrijd na UruguayNederland de beste wedstrijd was, die onze ploeg in het buitenland gespeeld had. Jan van den Berg, de Stadiondirecteur was vol bewon dering over het tempo en de prachtige reeks van doelpunten, door de onzen ge scoord. Hulde bracht hij aan de Franschen voor hun spel na de rust. De stemming on der de 2500 Nederlandsche sunporters was natuurlijk uiters vroolijk. Karei Lotsy zeide, dat de uitmuntende verstandhou ding onder de spelers, welke tot vriendschap was uitgegroeid, dit mooie resultaat had bewerkt. Van der Meulen, onze aanvoer der vond het Fransche spel uitmuntend, beter dan dat der Belgen. De Nederland sche officials en spelers roemden om het hardst, de schitterende regeling voor hen gemaakt door het toedoen van den K. N. V. B.-consul te Parijs. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Nederland 4 4 215 8 Frankrijk 4 4 521 KON. NED. VOETBALBOND. De uitslagen. Internationaal. FrankrijkNederland 34. AFDEELING I. Eerste klasse. StormvogelsHVV 53; West Frisia 't Gooi 3—2. Tweede klasse A. Ale. VictrixWFC 43; HaarlemZVV 104; BloemendaalHRC 31; WADe Spartaan 23; DWSKinheim 41. Tweede klasse B. HerculesTOG 43; DECVelox 3—3; Zeeburgia— BFC 3—2; EDO—AFC 7—3. Derde klasse D. DOS—Elinckwijk 9—1; ZNC—UW 1—3; Alphen—Utrecht 2—3. AFDEELING II. Tweede klasse A. St. HoogerON A 34; ExcelsiorVIOS 5—1; RFC—SVV 1—2. Tweede klasse B. BECVOC 45; FortunaQuick 45; CVV-BMT 4—1; Gouda—VDL 4—2. Derde klasse A. Af'^—Scheveilingen 22; Bodegraven Lugdunum 41; GSV—LFC 11; UVS RVC 31; HillinenAlphia 30. Vierde klasse A. BTCArchipel 11; Zwart BlauwVO GEL 15; Leidsche B.—Ooievaars 42; VOST—DVS 7—5. Res. 3de klasse A. HVV 4—ASC 2 3—3; RVO 2—BEC 2 16; Delft 2Laakkwartier 2 01; ADO *3—DHC 3 4—2. Res 3de klasse D. ON A 2Bodegraven 2 23. Res. 3de klasse E. Hercules 3— Kampong 2 35; UW 3— Vriendensch. 3 4—1. AFDEELING III. Eerste klasse. Heracles—PEG 20; Vitesse—Wagenin- gen 10; Robur et VelocitasAGOVV 12; TubantiaEnschede 13; ZAGGo Ahead 07. AFDEELING IV. Eerste klasse. BSS-Willem II 3—2; LONG A-NO AD 13; Valk—Bleyerheide 41. AFDEELING V. Eerste klasse. GVAVV een dam 21. A. S. C.—SCHEVENINGEN 2-2. In een uiterst spannenden wedstrijd, met een sensationeel verloop heeft A. S. C. bewezen tot betere resultaten in staat te zijn dan de tot nog toe verkregen uitslagen. Bij de rood-zwarten hebben wij eindelijk de wil kunnen constateeren om een bevredigend succes op een zeer ze ker sterker tegenstander te behalen. Scheveningen daartegenover viel ons bar tegen. Van de zeer snelle en goed com- bineerende voorhoede hebben wij in deze ontmoeting niets bemerkt. Over den wed strijd het volgende: In de A. S. C.-voorhoede zagen wij van Goor rechtsbinnen, en Brouwdr linksbinnen. Direct zet A. S. C. voor het Scheveningsche doel, waar Brouwer uit een goed aaangegeven bal van rechts naast schiet. Vlak daarna een felle aan val van Scheveningen, maar Josson redt op zijn sublieme manier. Opnieuw komt Scheveningen terug, onophoudelijk is het rood-zwarte-doel in gevaar, maar einde lijk komt aan deze spanning een einde, doordat Scheveningen overkopt. Stepha- nus als linksbuiten is een voortdurend gevaar voor de Scheveningsche achter hoede. Weer is hij den rechtsachter te vlug af, maar zijn prachtige voorzet wordt onbenut gelaten. Dan is het wederom de Scheveningsche voorhoede die fel aanvalt een doelworsteling volgt, de midvoor maakt een doelpunt maar de scheids rechter heeft offside geconstateerd. Di rect een tegenaanval van A. S. C. keu rig combineerden maar Brakel kanjert tegen de-bovenlat, tot groot* verdriet der A. S. C.-aanhangers, terwijl Brouwer de terugspringende bal glansrijk naast schiet. Als beide doelen voortdurend on der handen zijn genomen, breekt de rust met blanken stand aan. Na de hervatting een sensationeel ver loop. Brouwer en van Goor zijn beide wegens een blessure vervangen, maar dit belet Stephanus niet als linksbinnen keurig te spelen, en hij is dan ook spoe dig oorzaak dat Brakel een goede kans krijgt die deze subliem benut (1—0). Even gaat- de strijd gelijk op, maar dan is het de Ruiter die -een scherp toegespeel de bal keurig binnen de lijn weet te houden, even keurig voorzet, en Brakel opnieuw een kans biedt, de leiding te vergrooten (2—0). Heel Scheveningen valt verwoed aan, zelfs een enkele maal te verwoed, maar Josson en zijn mannen houden dapper stand. Totdat Janssen onoordeelkundig wil terugspelen, waar door een doelworsteling ontstaat en Scheveningen scoort (21). A. S. C. kan zich op 't oogenblik moeilijk staande houden, enkele snelle uitvallen brengen echter opluchting. Een goede voorzet van invaller Alt kan de Ruiter niet berei ken, waardoor deze schitterende kans verloren gaat. De rechtsbinnen van Sche veningen komt in botsing en wordt ver vangen. Als' er nog. zeven minuten te spelen zijn, onderneemt Scheveningen de zooveelste aanval en maakt gelijk (22). Wel krijgt Brakel 2 minuten voor tijd een schitterende kans, die door treuze len verloren gaat. - Nog is het gevaar niet ten einde, maar als de Ruiter een moeilijke kans door de Scheveningsche keeper ziet gehouden, breekt spoedig het einde aan en heeft A. S. C. verdiend gelijk gespeeld. HILLINEN—ALPHIA 3—0. In dezen wedstrijd wist de thuisclub de beide puntjes thuis te houden. Hillinen heeft echter lang geen gemakkelijke over winning behaald, bijna gedurende het ge- heele verloop van den strijd was Alphia in de meerderheid. Keeper van der Jagt was evenwel goed in vorm en wist vele gevaar lijke 'schoten op zijn doel naar behooren te verwerken. De Hilhnen-achterhoede trachtte met verre trappen telkens haar terrein te zuiveren, doch aan de overzijde retourneerden de Alphia-backs het ieder weer even spoedig. Eerst enkele minuten voor de rust gelukte het den linksbinnen van Hillinen het leder langs den uitgeloo- pen Alphia-doelman in het net te plaat sen. De bezoekers blijven sterker, maar het zuiver schieten laat rog al eens wat te wenschen over. Toch lijkt het er op, dat de bezoekers nog zullen gelijk maken, als Roodenburg op korten afstand een kogel inzendt, die de Hillinen-keeper schitte rend verwerkt. De rust breekt aldus onge wijzigd aan. In de tweede helft nemen de bezoekers weer aanstond het spel in handen, d-och net spel hunner voorhoede is te doorzichtig, zoodat de Hillinen-achterboede telkens weer in te grijpen. De aanvallen der thuiscmb zijn minder talrijk, maar door hare vlugge vleugelspelers zeer gevaarlijk. Einde ijk heeft Hillinen door haar linksbinnen net genoegen de voorsprong te vergrooten. Even voor het einde weet Hillinen uit een scrimmage voor doel nogmaals te doelpun ten, waarna het einde komt met een geflat teerde overwinning der thuisclub. U.V.S.—R.V.C. 3—1. Een wedstrijd vol activiteit, en waarin U.V.S. toonde flinke ausdauer te bezitten, tegen het pittige spel der Haagsche gasten. Intusschen hebben de „Blauwwitten" te overwinnings-puntjes zeer nooclig om in deze competitie een behoorlijk figuur te blijven behouden. R.V.C. begon al direct scherp ten aanval te trekken, waardoor keeper Kramp gelegenheid kreeg om zijn talenten ten toon te spreiden. Midvoor La- man ontfutselt op handige wijze het leder, vlug combineerend nadert de voorhoede het Haagsche doel, maar een schuiver van Arbauw Jr. gaat naast. De rechtsbuiten Boom glipt vrijwel geregeld door de achter hoede, hoewel zijn voorzetten meestal on solide worden benut. Kort daarna schiet Boom over de deklat. Graafmans en Burgy spelen wat te hardhandig, en R.V.C. krijgt hiervoor tot tweemaal toe een vrije schop te nemen, maar sticht gelukkig geen on heil. De Hagenaars benutten alle momen ten om te doelpunten, doch Kramp weert zich subliem. U.V.S. spant zich meer in en nu verkeeren de gasten in voortdurend ge vaar. Beekman schiet tegen 't zijnet. De R.V.C.-achterhoede móet daarna corner werken. R.V.C. kopt nogeens extra over het U.V.S.-doel. Thans volgt een rake aan val der blauwwitten. Boom zet onheilspel lend voor, en H. Laman deponeert het eer ste doelpunt m de R.V.C. touwen (10). Een tegenbezoek van R.V.C. loopt op bui tenspel uit. Zelfs een corner tegen U.V.S. bezorgt de Hagenaars geen doelpunt. Beek man staat meermalen buitenspel, en be derft daardoor menige kans. Voor de rust intreedt, heeft Arbouw Jr. succes, en hij sooort keurig (20). De de rust neemt R.V.C. revanche op de twee doelpunten. Geweldig is het offen sief, een der achterhoede-verdedigers maakt hands, en een penalty is het gevolg er van. Keeper Kramp stompt echter keu rig retour. Kort daarna kanjert R.V.C. naast. U.V.S. forceert een corner. Spil Ar bouw kanjert van verre. Daarna gaat Boom er in zijn eentje vandoor, en trapt in keepers handen. U.V.S. speelt thans weer in goeden vorm. Een doelworsteling der R.V.C.-ers brengt het verlangde doelpunt (21). Daardoor gesterkt speelt R.V.C. on eindig beter, en weldra verwacht men den gelijkmaker. Het goede werk van back Graafmans voorkomt dit echter. Beekman kopt onhandig naast. De laatste 10 minuten is het spel vrijwel geheel voor de kanaal bewoners, en wanneer Arbouw Jr. een mooie pass krijgt, lost deze het probleem op door het derde doelpunt te fabriceeren (3—1). Zoo verstrijkt langzaam de tijd. üp een moment denkt men H. Laman de scjre te zien verhoogen, als juist op het critieke oogenblik de back ingrijpt. Nog een enkele verwoede uitval der R.V.C.-ers en dan is het einde daar. G. S. V.—L. F. C. 1—1. L. F. C. mist nog steeds doelverdedi- ger Duffels, maar aanvoerder Segaar was gelukkig weer van de partij. Direct na den aanvang pakten beide clubs de zaak stevig aan, van doelpunten fabri ceeren heeft men echter ge-en begrip. Wel komt L. F. C. gevaarlijk dicht bij het G. S. V.-doel, doch de G. S. V.-kee- per weert zich geducht. Na een 20 minu ten spelen, zet G. S. V. een hoog schot in, wat door den L. F. C.-keeper ver keerd wordt beoordeeld, en G. S. V. aan een doelpunt helpt (1—0). Hoe goed de Leidenaars ook verder spelen, voor rust. wordt niet meer gedoelpunt. Na de hervatting zijn de bezoekers steeds aan het woord geweest, zoo zelfs dat de Leidsche keeper in geen 25 mi nuten een bal te verwerken kreeg. Ge lukkig slaagde de L. F. C.-voorhoede er in, in deze periode den gelijkmaker te scoren (11). Nadien heeft de G. S. V.- keeper zijn club voor een groote neder laag behoed en kwam het einde van dezen prettig gespeelden wedstrijd met een verdeeling der punten, een uitslag waarmede G. S. V. iets meer kreeg, dan het in werkelijkheid verdiende. BODEGRAVEN—LUGDUNUM 4—1. Te ruim twee uur stelden beide elf- tllen zich op onder leiding van den heer Krosschel op een zeer glad terrein. Lug dunum had één invaller voor Mom. Direct van den aftrap loopt Bodegra ven hard van stapel en voor het doel van Lugdunum ontstaan dan ook hache lijke situaties, mede doordat Lugdunum's achterhoede zich zeer moeilijk op het gladde terrein kan bewegen. Wanneer Lugdunum's rechtshalf den bal denkt weg te werken en daarbij uitglijdt is de middenvoor van Bodegraven er als de kippen bij en scoort onhoudbaar (1—0). Geen minuut later heeft Lugdunum geen geluk, wanneer een schot van haar mid denvoor door den paal gekeerd wordt. Na eenig heen en weer getrap mist de Lug dunum rechtsback tengevolge van de gladheid en de linksbinnen doelpunt on houdbaar (2—0). Direct daarop begrijpen achterhoede en keeper van Lugdunum elkander verkeerd en tergend langzaam huppelt de bal in het verlaten Lugdunum- doel (3—0), zoodat Bodegraven binnen 7 minuten op zeer gelukkige wijze zich van een veiligen voorsprong heeft verze kerd. Lugdunum niet ontmoedigd door dezen tegenslag tracht door goed samenspel het Bodegraven-doel te doorboren, maar niets mocht lukken, zoodat de rust in gaat met 30 voor Bodegraven met Lug dunum sterk in de meerderheid. Na de rust traohtt Lugdunum den achterstand in te halen maai door stug verdedigen van Bodegraven en mede ten gevolge van het zeer gladde terrein mocht dit niet geluk'-sn, niettegenstaan de Lugdunum steeds in de meerderheid was. Zoowel Bodegraven als Lugdunum doelpunten elk nog een keer, zoodat het einde komt met een zeer geflatteerde 4—1 overwinning voor Bodegraven. De spelers van Bodegraven deden zich kennen als zeer sportieve tegenstanders. ALPHEN—UTRECHT 2—3. De wedstrijd AlphenUtrecht is een kleine nederlaag voor de leiders geworden, die zich nog wel in eigen home met 2—3 lieten slaan, hoewel een gelijk spel zeker de verhouding beter had weergegeven. Vooral tijdens de eerste helft hebben de Utrechtenaren benauwde oogenbbkken doorstaan en 't leek soms onbegrijpelijk, du" doelpunten uitbleven. Het geluk was niet aan de zijde van de thuisclub, bovendien was de Utrechtsche doelman buitengewoon in vorm. Hij heeft ongetwijfeld de wed strijd voor zijn club gewonnen. De verdo- diging van Alphen bleek niet erg safe en 1; *-t zich nog al eens passeeren. De door braken der Utrechtenaren waren lang niet zonder gevaar. Zij beschikten over *en snelle en goede voorhoede, waarin de vleu gelspelers bijzonder opvoelen. Onze mea ning is, dat Alphen deze wedstrijd niet had behoeven te verliezen. Het spel van hare voorhoede was evenwel te doorzichtig, zoo dat de Utrecht-achterhoede steeds tijdig kon ingrijpen en derhalve succes uitbleef. Over den wedstrijd hét volgende. 41s scheidsrechter van Rijsdijk laat beginnen komen de bezoekers dadelijk in den aa.i- val, maar Alphen neemt het leder spoei'g over, waarbij weldra eenige gevaarlijke mementen voor het Utrechtsche doel ont staan. Aan de andere zijde blijven tw._c corners onbenut. Bij ee"1 doorbraak .u Alp1 \.ordt Windhorst unf.ri - aaiv evil- len. De scheidrechter geeft penalty, doch Hesseling schiet den hal in handen van den Utrechtschen doelman. Alphen komt telkens vinnig opzetten, maar de meest goede voorzetten van den rechtsbuiten worden jammerlijk te niet gedaan. De doorbraken, welke de bezoekers nu en dan forceeren, blijken intusschen niet zonder gevaar en wanneer er ongeveer eeu half uur is gespeeld, weten de Utrechtena ren onverwacht door hun rechtsbuiten de leiding te nemen. De thuisclub begint de zaken nu wat beter in te zien en geruimen tijd worden de bezoekers op eigen helft teruggedrongen. Alphen heeft daarbij geen geluk en menigmaal ontsnapt het Utrecht- doel op verrassende wijze aan doorboring. Kort voor de rust heeft Alphen ten slotte het genoegen door van lvoojrk gelijk te ma ken (11). In de tweede helft blijft Alphen aanvan kelijk sterker; een prachtschot van haar midvoor verdwijnt via de paal en komt naast. Het wil voor de thuisclub niet luk ken, de meest gevaarlijke momenben vuor he doel der Utrechtenaren leveren evenmin doelpunten op. De bezoekers nemen het spel dan weer eenigen tyd in handen en weten tweemaal hun voorsprong te ver grooten. Alphen valt nog eenige malen verwoed aan en verkleint weldra uit een corner den achterstand (23). De aanval len der thuisclub blijven voortduren, maar de Utrechtenaren verdedigen zich met hand en tand, zoodat doelpunten uitblijven en het einde onveranderd aanbreekt. EEN NIEUW TERREIN VOOR FEIJENOORD. Reeds geruimen tijd is men in de kria- gen van Feijenoord voornemens om aan tien Overkant te doen verrijzen een groot sta-dion, dat berekend zou zijn op de be langstelling, die er voor de internationale voetbalwedstrijden in den lande bestaat. Vorige weea heeft een persconferentie plaats gehad en daar vertelde de heer L. van Zandvliet, de ijverige voorzitter van de club aan den Overkant, dat men dezer dagen aan het gemeentebestuur drie plan nen had voorgelegd. Plan A bevat het volgende: Feijenourd wil voor zichzelf, voor de stad en ook voor het Rijk een stadion bouwen, dat 60 tot 65.000 menschen kan bevatten. Het zou dan komen aan den Dordbschen Straatweg, on geveer 300 meter zuidelijker dan waar leijenoord thans ^ïaar terrein heeft, op den hoek van den Oharloiselien Lagead.jk, naast de terreinen van ue ijscluo neb Zui den. De bouw van dit stadion zou 1.3c>0.00d kosten, volgens de berekeningen van den heer Wils, den bouwer van het Olympisch Stadion te Amsterdam, die men ook voor dit werk heext aangezocht. Feijenoord kan van dit bedrag zelf fourneereu lOO.UUü. De vereeiuging stelt zich dan voor een obli- gatieleenmg van ƒ250.000 k 4 pOt. uit te schrijven en zij hoopt bij gruote instellin gen een millioen te kunnen leenen, waar voor zij de gemeente zal verzoeken garant, te willen blijven. P 1 a n B is soberder. Dit plan wil, op de zelfde piaats als in plan A omschreven, eon stadion bouwen, plaats biedend aan 25 a, 30.000 toeschouwers, waarmede gemoeid zou zijn 350.000, die men zich voorstelt te ver krijgen uit eigen middelen en uit de in plan A omschreven obiigatieleening. Mon zou dan vragen aan B. en W. om den grond billijk aan de veieeniging te willen verkoopen of om een matigen huurprijs ie bedingen. Hierbij dient evenwel opgemerkt, dat de gronden thans nog niet geaeel het eigendom van de gemeente zijn. Plan C voert naar den Kreek weg in den Varkenoordschen polder. Daar ligt een terrein dicht bij de plaats, waar de tram over de viaduct het spoorwegrangeerter rein snijdt. Feijenoord zou dit terrein kun nen huren van de huidige eigeuuresse voor 15.000 per jaar. Daar zou een stadion ge bouwd kunnen worden voor 30 a 35.000 men schen. Men zou dan een concessie van 10 a 15 jaar aan de gemeente vragen. Ook dit bouwplan kost 350.000 die men op de wijze als in plan B omschreven hoopt te fourneeren. In alle drie de plannen zou men de be schikking krijgen over een terrein van 7 y H.A. groot. In de plannen A en B zijn auto parken gedacht van 2500 auto's, in plan C heeft men gerekend op 1500 auto's. Het ligt n.et in de bedoeling om een luxueus en ar chitectonisch fraai stadion neer te zetten; mon zal solide en practisch bouwen en uit sluitend met utiliteitsoverwegingen reke ning houden. De verhouding van zit- en staanplaatsen zal, in alle drie de plannen zijn van 16.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6