5PORT 5PEL FRANKRIJK-NEDERLAND 3-4 maaINDAG 30 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Haandag Bijvoegsel DRIE HOLLANDSCHE GOALS IN DRIE MINUTEN. Een aantrekkelijke partij. Rust 41 voor Holland. De angstige tweede helft. (Eigen correspondentie). De voetbalwedstrijd tussohen Frankrijk en Nederland bleek voor vele Hollandsche voetbalenthousiasten een welkome gele genheid om kennis te maken met de Fran sche Lichtstad. Per trein en autobus waren 35e de Hol landsche en Belgische grens met eenige duizendtallen overgetrokken en zij die misschien gouden meenen dat dit voor Parijs betrekkelijke handjevol mensohen in de massa zou verloren gaan, vergisten zich danig. De Hollander heeft nu eenmaal de eigenaardige gewoonte om de volle 100 procent van zijn schuchterheid in het bui tenland af te leggen en dies wemelde het Zondagochtend in de omgeving van Gare du Nord en St. Lazare. het punt waar de spelers hun kwartier hadden opgeslagen, van groote oranjestrikken en dito mut sen. Vroeger was Antwerpen een reis voor den voetbalenthousia-st, die weken van te voren werd besproken, thans maakt men zich voor Parijs niet koud of warm meer, ondanks de malaise zelfs niet. Maar we wilden over voetbal schrijven en de match te Colombes levert stof ge noeg daarvoor. leder steeds gevaarlijk voor de Fransohe veste. Neen, de Hollanders te Colombes kun nen geen spijt hebben gehad van hun uit stapje. Fraai was do strijd door zijn snel en verrassend spel, fraai door de vele doelpunten en niet in het minst fraai door de talrijke kansen en de manier waarop ze ontstonden. DE WEDSTRIJD. Colombes ligt niet bijzonder gunstig en voor het tegenwoordige verkeer met auto en bus zelfs zeer ongunstig. De Parijze- naars kunnen er zich in het centrum van hun schoone stad al niet op beroemen het verkeer bijzooder goed geregeld te heb ben en het spreekt dan ook welhaast van zelf dan het'in Colombes nogal eens mis liep. Maar de Franschen verstaan nu een maal de kust om met hun vehikkels zoo vreemd mogelijk door elkaar te krassen, zonder dat er ongelukken gebeuren. Zoo was het ook hier en zelfs kreeg iedereen nog tijdig een plaatsje. Na de welhaast gebruikelijk geworden plechtigheden werd getosst. Frankrijk won en de onderstaande ploegen stelden zich op: AANVOERDER VAN DER MEULEN ontvangt uit handen van den Franschen aanvoerder een krans voor den aanvang van den wedstrijd. Vooreerst dan ons compliment, aan de spelers, die de kastanjes in genoemde Pa- rijsohe voorstad uit het vuur hebben ge sleept. Het is een kranig stukje werk ge weest van het geheele team, de spelers, die misschien iets minder hebben voldaan, niet. uitgezonderd. Want, gewerkt is er ge weldig hard, vooral na de rust, toen de snelle Fransche spelers zienderoogen ter rein wonnen. In die periode heeft onze ploeg een voorsprong weten te behouden, niet door uitsluitend verdedigend spel, maar zoo, dat het ondanks het Fransche overwicht lang niet onmogelijk scheen dat de Nederlandsohe aanvallers den bal voor de vijfde maal langs Thepot zouden zenden. Als wij die tactiek op naam van den Hollandschen aanvoerder v. d. Meulen kunnen schrijven, dan kunnen wij hem een woord van waardeering over zijn captaincy niet onthouden, daar een verdedigend spel in gegeven omstandigheden hoogstwaar schijnlijk funest was geworden, iets, waar over wij straks misschien nog wel gelegen heid krijgen iets meer te vertellen. Over de vraag, of de overwinning al dan niet verdiend was zullen de meenin gen w-el uiteenloopen. Voor de rust scheen het dat de Franschen een zeer zware ne derlaag te slikken zouden krijgen. Drie doelpunten scoorde de Hollandsche aan val in drie minuten, een succes dat de te genstanders voor eenigen tijd geheel lam sloeg. Tot half time heeft verder de Fran sche verdediging met veel moeite stand gehouden en ook in de eerste vijf minuten na de hervatting zag het er in 't geheel niet naar uit. dat het Fransche team nog zoo gevaarlijk zou worden. Dit geschiedde pas toen de gasten hun tweede goal had den gescoord en dermate kwamen opzet ten dat de Hollanders met angst en vreeze het verder gedeelte van den strijd hebben gevolgd. Gelukkig zorgden de oranje-aan vallers steeds voor opluchting en is er dan ook van eentonigheid geen moment spra ke geweest. Lagendaal's schot was tot het einde een ernstige bedreiging voor Thepot en onze snelle vleugelspelers brachten het r a n k r ij k Thepot Mattier Chardar Finot Veinante Kaufmann Kauscar Mercier Laurent Langiller Nellen Mol Van Heel Adam Wels Paauwe Lagendaal Andriessen Van- Run Weber Van der Meulen Nederland De gang zat er al spoedig in. Het spel bewoog zich vliegensvlug op en neer en op een ingooi van Finot kreeg Kaufmann de eerste kans. Onze verdediging wist ech ter het gevaar te bezweren en van Nellen trok er tusschenuit om zijn ren te beslui ten met een hard laag schot, dat echter naast het Fransche doel vloog. DE DRUKTE op DE TRIBUNE tijdens den wedstrijd Frankrijk Nederland. Spoedig blijkt dat de Fransche vleugel spelers bijzonder snel zijn. Van Heel had zijn handen vol aan Kaufmann en Paauwe niet minder aan Langiller. Overigons stond het Fransche spel technisch niet bijzonder hoog. De onzen waren hierin hun tegenstanders de baas en spoedig gingen de oranjemannen dan ook aanvallend op treden. Vooral Adam was bijzonder actief en zette zijn vleugelman herhaaldelijk aan het werk. Toch namen de Franschen onverwacht 3c leiding. Mer cier kreeg plot- ïeling het leder toegspeeld. Do Fransche mid- voor loste van grooten afstand een schot, waaruit do bal met heel veel effect in het Holland soho doel verdween, v. d. Meulen, die zich in eer ste instantie naar den hoek bewoog, waar- Aanv. v. d. Meulen in hij meende, dat de bal terechtkomen zou, kon het leder slechts ton deelc on derscheppen en de poging van den H. F. C.'er om den bal alsnog van de doellijn te trappen had geen nut meer. Zoo was de stand na vijf minu ten spelen 1—0 voor Frankrijk. De Fransche aanval bleef ook hierna gevaarlijk, voornamelijk door de snelheid waarmede de vleugelspelers steeds den bal opbrachten. Niettemin bleef het spel verdeeld. Van Nellen kreeg nog eens een kans na een snellen ren, doch zag thans zijn goede schot door Thepot gestopt. Vijf minuten na het Fransche doelpunt ontstond er bij een Hollandsche aanval 'n scrimmage voor het Fransche doel, waar uit de bal tenslotte bij Lagendaal te recht kwam. De laoge Rotterdammer stond op dat moment net genoeg vrij om Thei>ot met een hard hoog schot te kunnen passee- ren. Dit fraaie doelpunt bracht de partijen op gelijken voet (1—1). Dat waren dus twee goals in tien mi nuten, doch het tempo zou spoedig aan merkelijk worden opgevoerd. In do vol gende minuut dreigde er alweer gevaar voor onze veste, waar v. d. Meulen nog maar juist uit een voorzet van Langiller den bal voor de voeten van Veinante kon wegslaan. Toen dezelfde Franschman even De linksbinnen Mol later hoog in schoot, stond onze doelman jp de juiste •laats. Nadat leze momen ten het Fran sche publiek in vervoering hadden ge bracht kwam Holland weer aan het woord. Na 26 mi nuten spelen \reeg Lagen- lnal don bal van onze ver dediging toe- ROOD-WIT-BLAUW. Toerr hot eindsignaal dan trilde Liet heel Holland luid een zucht, Allo Nederlanders voelden Zich aanmerk'lijk opgelucht. En zij gaven 011» geen mist meer Om geen regen, om geen kou, Bij de blijde overwinning Van het Hollandsch Rood-Wit-Blauw. Wij ontsnapten op het kantje Aan een wissen voelbaldood 1—1, 2—1, 31,^41, Holland juichte zich toen rood, Maar toen kregen elf Franschen Plots dat nationaal gevoel, Zij bestormden cn bestookten Onvermoeid het Hollandsch dool. Schot op schot vloog naar het doel vap Van der Meulen, ai.... die zitI Franschen waren niet te houden En toen werd heel Holland wit. 2i, 34, Holland raakte Toen tooh danig in het nauw En van angst en voetbal vreeze Werden wij van wit toen blauw. Maardaar ia het bij gebleven, Holland heeft daar pal gestaan En ie met de overwinning Blij en trotsch naar huis gegaan. Maar waarom die angst en vreeze Vraag 'k mij af na dit festijn, Hoe 't ook ging, het moest toch immer 'n Rood-Wit-BInuwo zege zijn! TROUBADOUR. DE HOLLANDSCHE DOELVERDEDIGER VAN DER MEULEN. die in topvorm was, tijdens een van zijn tijgerachtige uitvallen. gespeeld. Met een lange center ging het leder naar van Nellen, die, ook a-l weer heel fraai, voor het Fransche doel plaatste waar Mol met een lagen schuiver voor do rest zorgde. Holland leidde met 21. [et ijs was pu gebroken. De EEN VAN DE VIER Nederlandsche doelpunten wordt gescoord. volgende minuten b ijzon- sensatio- Nauwo- s weer af getrapt of La feudaal pas seerde van wel meter af stand met een raohtschot den •ïiets kwaads vermoedenden Thepot en zon- ler dat gen i.insclunan da len aftrap den bal behoorlijk Lagendaal top-scorer had kunnen raken gaf Van Nollen weer een uitstekende voorzet en plaatste de Xerxcs-man op het juiste moment zijn hoofd onder het leder. Hoog vloog dit voor de vierde maal in het Fransche doel. Een 41 voorsprong. Er hcerschte groote vreugde in het Hol landsciie kamp, welke zich om meer dan één reden liet verklaren. Vooreerst »a* daar de prachtige voorsprong en vervol gens raakten de tegenstanders er finaal door van streek. Wel bezochten zij v. d. Meulen vaak genoeg, doch voor het dool raakten de aanvallers het hoofd kwijt. Do vleugelspelers maakten hot. onzen doelman het meest, lastig, dooh hun schoten vonden geen genade. Aan den anderen kant haddon onze s|xv lers den weg tot. miecos gevonden. Men ging het echter Lagendnal geducht la-t g maken. Verdere doelpunten bleven uit. Met lang vf»or halftime scheen het nog dat do l'ransclion <len aolitei M» n«l zou-ien ver kleinen toen bij een voor/H van rechts v. Run en v. d. Meulen over den bal heen- trapten, doch dit angst ige moment had gelukkig geen verdere gevolgem. Met een 41 voorsprong kon den de Oranjemannen bij half time aldus met vrij veel ver- trouwon de tweede helft togs- moetzien. DE TWEEDE HELFT: Na een zeer korte rust werd weer Ho- gunnen. Spoedig werd v. d. Meulen door Mercier aan het werk gezet en een ge vaarlijk moment voor onze goal werd ver oorzaakt door Andriessen, die bij een voorzot van Langiller den bal maar half raakte. Er was echter geen Franschman in de buurt mn hiervan te kunnen profi- Hierop volgden weer een paar Holland sche aanvallen, waarbij Thepot zijn talen ten kon toonen. Van Nellen probee 1» 't voor de dorde maal met een vleugel-ehot, doch luid ook nu geen succes. Toch «lach ten w ij den voorsprong nog te zien «»pgo- voerd toen Mol had ingeschoten en The pot uitstekend stopte, doch «le bal niet ver genoeg kon wegwerken. Er ontstond e«-n vrij Langdurige scrimmage voor het Fransche doel, waaruit tenslotte van Nel len juist naast den goal schoot. Een hoekschop, welke hierop volgde, had geen resultaat.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5