WAALS Onze kleinmeubelen zijn Geschenken die hun waarde behouden HAKTCG's Tandheelkundige Inr. MAANDAG 30 NOVEMBER 1931 EERSTE BLAD PAG. 2 HAARLEMMERSTR. 133—136 Rookstoelw, Clubfauteuils, Schemerlampen, Boekenkasten, Schrijfbureaux, Wandkastjes, Spiegels, Kapstokken, Tbeekasten, Theemeubels, Theedressoirs. Een kamer, waarin WAALS kleinmeubelen zijn toegepast, is zeker een mooie gezellige kamer tot dag Op bet allerlaatst was de fractie zolf niet zeker: er waren meer gneven, dan de salariskorting alleen. Ik beb meege deeld, wat bereikt is. Men kan wel zeggen, dat het niet veel is, maar als de sociaal democratische fractie het had bereikt, zou dagenlang hun pers gedaverd hebben (in stemming). .Spr. i* niet voor audiënties k la Vening Meinisz, maar wie weet hoe de situaties ui de Kamer snel veranderen men de.i- ke aan den nacht van Staal ziet ook in, uat Kamerleden met toezeggingen voor zichtig nflbeten zijn. Wat mr. v. Spaendonck's desiderata be- trclt, we zitten vast aan veel haixlelstrac- Uten met meest beguiisiigingsclausule. Oe tulunio met Indië is in de atdcelingen uit voerig besproken. De heer bergers vraag over de regof- ringspolitiek ten opzichte van „Q. A. geeft spr. aanleiding to zeggen: „Hier merkt men wel uit, dat één kiezer meer kan vragen dan tien afgevaardigden ant woorden. De keer B. bedoelt te vragen: is de saiariskorting niet in strijd met „ij. A."1 Spr. meent, dat daarop geantwoord i* door prof. Tribels. De onderneming de staat met zijn tekort 18 geen floris sant bedrijf. Korting op de salarissen /an landsdienaren kan dus in het algemeen be lang zijn. Spr. herhaalt wat hij aan 't slot van zijn re e in de Kamer heeft gezegd: „Wij moe ten bedenken in dit land eon minderhe'J to zijn. Wij hebben na tientallen jaren door Schaopinan en Nolens een krachtige positie bereikt. Maar wij kunnen die in zeer korton tijd verliezen. Er is maar één ding noodig, dot wij beseffen allen bij elkaar te hoore.i Met een applaus, dat tot een gejuich overging, we d prof. Aalberse bedankt voor zijn uiteenzetting. Dozo nam daarop het presidium van mr. Goseling over. TOEZICHT OP HET BANKWEZEN. Vervolgens was aan do orde de behan deling van de reeds door ons vermelde pracadviezen over hot toezicht op hot bankwezen Aan de besprokingen nam o.a. deel prof. mr. Ch. Raymakers S.J. Hij betoogde, dat toezicht van overheidswege noodzakelijk is, maar verzotte zich tegen socialisatie der circulatiebanken. Ten slotte bepleitte spr. een organisatie van het bankwezen in con publiokrechtelijken boroopsstand. Do heer mr. Van Hellenberg Hubar vond hot onjuist, dat er verschil van toezicht op groot e en kleine banken zou worden uitgeoefend. De heer G. Kevenaar vroeg, of de ban ken niet te veel invloed gaan oefenen op het financioelo beleid dor gemeenten 1 Do beide prao-adviseurs beantwoordden do sprekers. De heer Kahmanrt ontkent tegenover mr. v. Hellenberg Hubar de mogelijkheid van een behoorlijk toezicht op de groote ban ken. Trouwens de meeste ongelukken ge schieden met de kleinere instellingen. Over de gestie der groote banken bestaat vriiwel goen reden tot klagen. Een groote bank mag gerust dit aan hot adres van den heer Verboeten een spaarinstellirvg aan zich verbinden. Het is dan echter zeer wenschelijk, deze spaar bank als een afzonderlijke X.V. te exploi- tceren. De voorzitter sprak dankwoorden aan de prae adviseurs en sloot de bijeenkomst met hulde te brengen aan het partijbestuur voor zijn beleid en voor de wijze waarme de de deelnemers aan de vergadering zijn tegemoet getreden. Prof. Kaag behandelt dp princinieele rechtvaardiging van de socialisatie dor cir culatiebanken. Aan de hand van de En cycliek „Qundragesimoe Anno" zet hij uit een. dat het hier niet gaat om „een zaak van minder belang", die de Staat volgens den Paus aan het particulier initiatief macht overlaten Handhavneg van onze geldstandaard behoort thans uits uitend tot de competentie van de purticuliere in- *ie :ine, althans in theorie. "iverigtus is nok gebleken, dat het p-aciisrp zoo is, daar de rceering verklaarde bij het recen- ln communiqué der Nederla dsche Bank Tl ijctn kkon te zijp gewee.it. De organisatie van hot bankwezen tot een boroopsstand, door prof. Raaymakers geopperd, vindt speker's instemming. De macht der banken over de gemeen ten is door iemand, die niet volkomen in hot bankwezen thuis is, zeer lastig te he- oordee'en. Uit het communiqué der Rot- terdamsche banken blijkt echter wel. dat in dat troval invloed op het gemeentebeleid geoefend is. Het moge dan zijn, dat men daarmede het openbaar belang op hot oog gehad heeft, wenschelijk is zulk een invloed toch niet. LUCHTVAART Fransche vliegers in Marokko gedood. Een Fransch militair vliegtuig moest in het niet onderworpen gebied van Marokko een noodlanding verrichten. Do beide in zittende vliegers zijn door de inboorlingen om het leven gebracht. Twee Britsche vliegers gedood. Twee aviateurs zijn te Lee-on-the-Solfint (Engeland) om het leven gekomen, doordat hun vliegtuig in een tuin is neergesturi. Hierdoor is het aantal militaire vliegers, dat in den loop van dit jaar bij ongevallen gedood is, tot een en zeventig gestegen. BUITENLAND VOLKENBOND ONTWAPEN INGS-CONFERENTIE. Zwitsersche critiek op de V.B.-methoden. in antwoord op de aan alle deelnemers van de aanstaande ontwapeningsconferen tie toegezonden vragenlijst over den huldi gen toestand der bewapening van de af zonderlijke landen, heeft de Zwitsersche regeering aan het volkenbonds-secretariaat een sohujven gezonden, waarin zij er op wijst, dat de door den volkenbond verlang de opgaven geen nauwkeurig beeld geven van de werkelijke verhoudingen. Ecu methode tot vermindering der bewa pening, welke gedeeltelijk berust op de be rekening van het dagelijksche gemiddelde van het effectief, kan slechts bij een staand leger op rationeele wijze worden toegepaet. Bij andere georganiseerde legers krijgt de beantwoording van de door de voorbe reidende ontwapeningscommissie opgestel de tabellen daarom noodzakelijk iets wil lekeurigs. Hot zelfde geldt voor de voor stellen van de begrootingsdeskundigen. Bij de opgave van de afzonderlijke r.e- wapeningscijfers wijst de Zwitsersohe re- gecring er o.a. op, dat Zwitserland genood zaakt zijn zal, het aantal van zijn vlieg tuigen en hun gezamenlijke motorsterkte 125 vliegtuigen met totaal 75.000 P.K. in het belang van de landverdediging aan merkelijk te verhoogen. DUITSCHLAND DE NAT. SO C.-DOCU MENT EN- HISTORIE. Moties in den Pruisischen Landdag. De Pruisische Landdagfractie der staats- paitij heelt naar aanleiding van de publi catie der nationaal-socialistische documen ten in Hessen een motie ingediend, waarin geconstateerd wordt, dat uit deze publica tie opnieuw gebleken is, dat althans eeu deel der nntionaal-socialistische partij er naar streeft, don staat met geweld ten val te brengen, een onuienschelijk schrikbe wind in te voeren en het economisch leven geheel te gronde te richten. In de moiio wordt erop aangedrongen, dat de rijkvie- geering den ambtenaren zal vei bieden, aan revolutionnaire bewegingen deel te nemen, evenals dit reeds in Pruisen is geschied. Daarentegen hebben do Duitsch-natiiaa- len een motie ingediend, waarin het gevon dene een „onbelangrijk particulier dooi- ïuent" wordt genoemd en waarin het ver moeden wordt geuit, dat door de publi catie, welke door den minister van Bin- nenlandschc Zaken tegen den raad van Jen procureui-generaal is geschied, een verre gaande schending van ambtsplichten hcott plaats gehad. De regeering wordt uit-ge- noodigd to verklaien, of zij het optre.ien van den minister al dan niet goedkeurt. Vooronderzoek naar het hoogverraad gelast. Officieel wordt medegedeeld, dat de pr->- cureur-generaal een onderzoek heeft gelast naar de pogingen tot het plegen van hoog verraad door de nationaal-socialisten ui Hessen. Met de leiding van het onderzoek is belast door den voorzitter van het Rijks gerecht het lid van het Rijksgerecht Zoe!l- ner. FRANKRIJK DE VREDESBESPOTTING. Blamage voor Parijs en voor de congres leiders. Hot ontwapeningscongres te Parijs heelt, zooals reeds gemeld, een buitengewoon be treurenswaardig einde gevonden, waa;m de gebrekkige congres-organisatie niet v&o medeverantwoordelijkheid is vrij te plei ten. In de groote Trocodéro-nieeting is de congresleiding den toestand geen enkel oogcnblik meester geweest, zoodat de ultra- nationalistische fracties een handvol oel- hamels van de „Action Lran$aise" de zg. patriottische oud-st: Iers en dergelijke Ls*- sche liga's het congres wellustig heb ben kunnen ringolooren en het Fransche gastvrijneidsbegrip hebben geblameerd op v.en wijze, die den voorzitter Herriot dwong den buitenlanders zijn verontschuldiging t te bieden. Ongetwijfeld waren ket handjevol fas- ci l waarvoor de congres-orgianis »f ie zich liet omver luopcn, het Fransche votu niet, maar het foit is daar, dat zelfs heC politie-ingrijpen niet hoeft kunnen vermij den, dat er meer klappen gevallen zijn, dan er woorden zijn verstaan. Geen der sprekers heeft de vergadering met een enkel woord kunnen bereiken, tro- dat dit congres slechts uit de geschreven reuevoeringen bestaat, zonder dat het mo gelijk is geweest, de reactie van het con gres op eenige geuite mecning te bepalen, zoodat het doel volkomen is gemist. Het buitenland, dat geen rekening houdt met Parijsehe meetings-gewoonten, zal het congres-verloop, dat eindigde met een be storming van de tribune (foor de fascisten op het oogcnblik, dat alleen Herriot zijn kalmte behield, doch de congres-organisa tie een hopelooze verwarring bood, natuur lijk streng beoordcelen. Men begrijpt, dat de ontevredenheid Jer congressisten algemeen is. HONGARIJE PUTSCH-GERUCHTEN IN HONGARIJE Plotselinge arrestaties te Boedpast. Te Boedapest is zekere ongerustheid ge wekt door de plotselinge actie van de po- Uie, oir- c«' groot aa.ual personen gear resteerd heeft. Verschillende geruchten, o.a. omtrent een monarchistisch complot, doen de ronde. Het gerucht, dat aartshertog Otto in Hongarije opgedoken c c tci als een verzinsel beschouwd. PALESTINA GROOT PLAN DER ZIONISTEN. Voor vestiging in Palestina. De Zionisten hebben een plan opge maakt tot vestiging van 1000 nieuwe Jood- sche gezinnen. Deze zullen zich hoofdzakelijk vestigen in het sinaasappelgebieJ 'akt° Na zes jaar krijgt elk gezin ocu stuk land voor zijn economische zelfstandighe'd, :i I. Ti' 0 M u e i voor huis erf en tuin. Als alleen het geld hier de beslissing moost gevon, zou het plan, evenals het ge- neeie Zionisme, gemakkelijk geiukken. het is evenwel de vraag of het is door ie voeren tegen den algen-eenen wil van het Arabische volk in. BRITSCH-INDIE DE „GOUDEN KRAAI" GEEXECUTEERD. De rebellenleider Saya San (de Gouden Kraai) die den opstand gedurende de eer ste maanden van dit jaar leidde, is Zater dagochtend vroeg in de gevangenis van Tharrawady terechtgesteld. CHINA JAPAN STAAKf VERDERE OPERATIES Bezorgdheid sterk verminderd. De zich in het hoofdkwartier van gene raal Honjo bevindende oorlogscorrespon dent van de „Lnite-i Press maakt meld'.ng van een algelieole wijziging in de houding der Japansche militairen. Alle agressieve aanwijzingen zijn als bij tooverslag verdwe nen. De naar Moekden terugkeerende sul- daten worden bij Japansche onuerdanen in gekwartierd. Aan deu genoemden coriespondent werd verklaard, dat 111 vei baud met het feit, dut in Korea de bandieten de overhand heo- ben geivrcgen, tiet waarschijnlijk is, dat de Kureaunscue buguue naar naar standplaat sen zal teiugkceieu. Naar aameiding van de wijziging, die in den toCstauu ui Mandvjoerije is uigeiro- den, zijn blijkbaar alle door de Japanneis beraamde operaties opgegeven. Voor de te iVioekden woonachtige buitenlandors vurrut deze plotselinge verandering in de situa tie «en volslagen raauscl, temeer uaar te Moekuen geenorlei berichten uit het bui tenland binnenkomen, in eik geval heeft de ontwikkeling der gebeurtenissen tot ge volg gehad, dat de groote bezorgdheid, wegens den ernsugen loop, dien het Cbi- neeseh-Jupansche conflict scheen te zullen nomen, grootendeels is weggevaagd. Goede indruk te Parijs. Het berioht, dat de Japansche troepen op bevel van huu regeeung hun opmarsch naar isjmgisjau hebben gestaakt, neeit op de leuen van den Volkenbonusraad een goeden indruk gemaakt. Zoodoende ver liep ook de gedaentenwissehng, die heden tusschen het redactie-comite en den Cni- neescnen gedelegeerde heeit plaats gevon den, in een wat vreedzamer atmosfeer. Of schoon dr. Sze zich door de Japans-ohe no ta tot op zekere hoogto gerust gesteld voelde, bleef hg er nioltemin op staan, dat de Raad gevolg zou geven aan China s eisch inzake het vaststellen van een ter- mgu, waarbinnen Japan het bezette gebied zal moeten hebben ontruimd. Door de le den van het redactiecouuté werd evenwel uiteen gezet, dat ernstige politieke rede nen een wijziging op dit punt in hot ont worpen accoord beletten. Japan gezwicht voor Amerika? Ook do „Evening News" meldt, dat de Japansche troepen, bevel hebben ontvan-. gen om zich terug te trekken, in officieuze kringen te Tokio verluiut, uat dit bevel ge geven is, omdat de regeering te Tokio iedere verwikkeling met de Vereenigde Citaten, Frankrgk oi een andere mogeuu- heid wilde vermijden, welke het gevolg van een aanval op Tsjingtao zou kunnen zijn. Volgen? het genoemde blad, zou dit oe- sluit cler Japansche regeenng vooral een gevolg zijn van het ingrijpen der Vereenig de blaten. Washington moet gevolmachtigde verte genwoordigers naar Tokio hebben gezon den, die een onmiddellgke staking der vijaudolgkheden geëischt hebben. Ook het bericht, dat de Ve.eenigJe Sta- ton eventueel huu gezanten te Tokio zou den terugroepen, moet tot het besluit tier Japansche regeering bijgedragen hebben. BUITENL. BERICHTEN. MIJNONGELUK Vier dooden. In de Charlottemijn in Ruedustau (dis trict ituebnik) is een steunpijler geb.ekeu, tengevolge waarvan 7 arbeiders werden bedolven. Na de reddingswerkzaamheden, die ver scheidene uren duurden, kon men 3 der be- dolvenen redden. De overige 4 waren reeds overleden. CHINEESCH ZEER00VERSSCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. Drie en twintig man verdronken. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat een Ja- pansch marine-vaartuig nabij Tsjefoe door Chineesche zeeroovers is beschoten. Het Japansche vaartuig beantwoordde het vuur en bracht het stoomschip der piraten tot zinken. Drie en twintig leden der be manning zijn verdronken. Van Japansche zijde werden geen verliezen geleden. AARDSCHOKKEN IN PERZIE. In een uitgestrekt berggebied ten Noord oosten van 'ïeheran werden Zaterdag hevi ge aordsohokken gevoeld. De bewoners van de dorpen in dit district werden door een panischen schrik bevangen. In tal van dor pen werd schade aangericht. AARDVERSCHUIVING TE LAUSANNE. Aardschokken over heel Zwitserland. Een aardverschuiving in een der buiten wijken van Lausanne heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag verscheiden men- schen uit hun woning opgeschrikt. Terzelf- dertijd werd over geheel Zwitserland een aardbeving geregistreerd, waarvan het oentrum op ongeveer 150 K.M. van Zürieh lag. Deze aardbeving werd gevoeld te St. Moritz en in Engadin en zelfs in het kan ton Tessino. De eerste schok werd ree-s ge voeld om half acht des avonds en ging ver gezeld van een geluid als het rollen van den donder. Een tweede schok volgde om twee ïur nachts. De bevolking in alle steden, die in het betrokken gebied liggen, bleef Jen geheolen nacht wakker en vluchtte bij den tweeden schok uit de woningen. Men noemt aan, dat de aardbeving in verband 6taat met de aardverschuiving te Lausanne. Deze had te middernacht plaats. De bewoners van twee groote huurkazernes, welke war den bewoond door 23 gezinnen, vluchtten de straat op, daar zij vreesden dat de ge bouwen zouden worden meegesleurd door de in de onmiddellijke nabijheid verschui vende aardmassa's. De paniek werd nog vergrOot doordat de lichtvoorziening door de aardverschui ving werd verstoord. In het stikdonker gre-» pen de bewoners hun have bijeen, wat hun voor dé hand kwam, en vluchtten de straat op. Verscheiden moe .ers klemden haar slechts in hansopjes gehulde kinderen in de armen. De vluchtelingen konden ecluer gelukkig spoedig bij buren worden onder gebracht. De aardverschuiving versperde den toe gang naar een grcot aantal woningen en i ,.ele fabrieken. Bij de pogingen om yen doorgang te maken had er een ontploffing plaats, waarbij uit de gesprongen gaslei dingen een hoi lam opsloeg. Meer Jan 0.000 kubioke voe* aarde heeft zich in -i water gestort. Er bestaat nog eenige n- gerustheid voor een verdere verzakking in dezé wijk. BRUTALE STRAATROOF TE JERUSALEM. Vooraanstaande Engelsc-he inwoners van Jerusalem, waaronder de dochter van Jen Anglikaanschen Bisschop in Jerusalem, zijn slachtoffers van een verineteicn straatroof geworden. Een oonvooi van 12 wagens werd op den weg van Jerusalem naar Jericho door gewapende roovers aangehouden, die de bestuurders met den dood bedreigden, indien ze niet stopten. De bandieten üo- roofden de reizigers, onder bedreiging van hun geweren, van hun geld en trokken hun de ringen van de vingers. lersch Kanaalschip door brand verwoest. Het Iersehe Kanaalschip, de „Duc of Lancaster", waarop, toon het in de haven van Heyshum voor vertrek gereed lag, op mysterieuze wijze brand is uitgebroken, is thans geheel verwoest. Men zal zich herin neren, dat nauwelijks een wees geleden door brand groote schade werd aangericht aan de ..Bermuda", welk schip in de haven van Belfast lag. Brand in het Stadstheater van Bologna. Gisterennacht ia brand uitgebroken in het stedelyk theater van Bologna, weike eerst na eomge uren van ingespannen ar beid kon worden gebluscht. De mateneele schade is zeer groot. Men* schenlevens zijn niet te betreuren. BINNENLAND LOONSVERLAGING BIJ PHILIPS. De directie van de Philips Gloeilam penfabriek te Eindhoven deelde het pers bureau Vaz Dias mede, dat zij besloten heeft, met ingang van 1 Jan. 1932 eon algemeene salarisverlaging met progres sief karakter in te voeren. Agenda Dinsdag. Donderdag, Zaterdaa. Vincentiu* Bibliotheek, geopend 's avonds van 7 30gur NOORDWIJK AAN ZEE, HOOFDSTRAAT 95 BOVEN KAPSALON LANGENDIJK eiken Woensdag van II4 uur 10S1 o NATIONAAL CRISlS-COMITé. De Prir.ses geeft dertig duiz Guld H. K. H. Prinses Ju'.iana heeft aan het Nationaal Crisismomité een gift van f 30.000.doen toekomen. Twe- duizend gulden van de Koningin-Moeder. H. M. de Koningin-Moeder heeft een gift van f 2D00.aan het comité doen.toeko- Met inbegrip van de giften van het Ko ninklijk huis is thans in totaal ontvangen 50.C20.38 gulden. Het secretariaat is geves tigd Kneuterdijk 20, gironummer 186000. CRISIS EN MIDDENSTAND. Is verdere prijsdaling in den kleinhandel mogelijk. Een onderzoek op korten termijn. In het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid vond dezer dagen wederom een conferentie plaats tusschen de bestu ren van de drie landelijke Middenstands bonden. Daarbij werden, onder voorzitter schap van den heer C. J. G. Struycken, in eigen kring voortgezet de besprekingen, welke reeds vroeger onder leiding van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een aanvang namen. Besproken werd de vraag, of het moge lijk zou zijn do aanpassing van de prijzen der eerste levensbehoeften aan de daling der grootkandelsprijzen, waar die eventueel nog -niet voldoende mocht zijn, in sneller tempo te bevorderen. In verband daarmede stelde de vergade ring nogmaals uitdrukkelijk vast, dat hot publiek in de meeste gevallen ten onrech te klaagt. Met lal van voorbeelden werd het feit, dat vele prijzen reeds scherp daal den soms zelfs te sterk aangetoond. Daarbij werd tevens in het licht gesteld, dat vele lasten van economischen en socia len aard verdere prijsdaling tegenhouden, terwijl ook de overheid door handhaving van bedrijfstarieven, slacht- en keurloonen, e.d. op hetzelfde peil en het instellen van nieuwe maatregelen (belastingen, invoer rechten) weinig medewerkt. Deze lasten zgn door den middenstand zelve met te beïnvloeden. Ten einde een zoo volledig mogelijk in zicht in de materie te verkrijgen en de uit voerbaarheid van bepaalde maatregelen te kunnen beoordeelen werd besloten op kor ten termijn een enquête te houdon onder de vakorganisaties van de voornaamste' branches, die levensbehoeften produceeren en distribueeren. Voor het onderzoek, dat reeds in de ko mende weken zal plaats vinden, zijn, deels telegrafisch, opgoroepen vertegenwoordi gers van organisaties in het bakkers-, krui deniers-, zuivel- en slagersbedrijf, alsmede van de handelaren in groenten, aardappe len en brandstoffen. De te verwachten ge gevens zullen dienen, zoow-el tot informa tie van autoriteiten en publiek als tot be oordeeling van de vraag, in hoeverre voor de betreflende branches verdere maatrege len tot prijsdaling mogelijk zijn. VERHOOGDE INVOERTARIEVEN IN BELGIë. Op boter, margarine, onbewerkte tabak en bovroren vleesch. De afdeeling Handel en Nijverheid van het departement van Arbeid maakt bekend dat volgens bericht van Hr. Ms. gezant te Brussel de Belgische regeering op 27 No vember j.l. een besluit heeft uitgevaardigd waarbij de invoerrechten verho^* word i van de artike'.en: boter en wel van frs. 0.20 tot frs. 350 per 100 K.G. Verder zal nok be- frs. 1.— en onbewerkte tabak van frR. 240 tot frs. 350 per lOOK.G. Verder zal ook be vroren vleesch dat tot dusver vrij van rech ten was door een invoerrecht getroffen wor den. De bier be loeide verhoocingen zijn on middellijk, d.w.z. op 27 November, in wer king getreden. DE ENGELSCMHE INVOERTARIEVEN. Opdracht aan onzen gezant te Londen. Naar het Corr. Bur. bij navraag aan het Dep. van Buitonlandsche Zaken is geb'eken is Hr. Ms. gezant te Londen opoedrag-m het noodige te verrichten om voor de Ncder- landsche belangen, die door de jongste en nog te verwachten economische maatrege len van de Enge'sehe regeering bedreigd worden, te waken. In et bijzo- >r is den gezant verzocht te relcveeren. dat dc Engelsche goederen hier ste Js of vrij of tegen een zeer matig tarief 't laagst in Europa binnenkomen, het geen voor de Enge sche regeering onge- twijfe'd eer t van overweging zal zijn. DE STEUNVERLEENING. De minister van binnenlandsche zake.i en landbouw heeft met ingang van 1 De cember benoemd tot rijksinspecteur voor de steunverleening, den heer C. W. F. van hoeven, hoofdcommie sbij zijn departe ment.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2