UIT DE RIJNSTREEK JAANDAG 30 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG 11 NOORDWIJKERHOUT Kiesiwreeniging De R.K. Kieavereeniging „Reqfct en Orde" hield Vrijdagavond 7 uur in het café van J. J van Paridon, een ledenver gadering De voorzitter, de heer H. Langeveld, opent de vergadering met den chr groet, heet alle aanwezigen welkom en apreekt de hoop uit dat de besprekingen vriendachappelijk zijn en in het teeken van vrede ataan. Critiek kan wel geoefend worden, maar deze moet zakeliik zijn en niet tegen personen gericht. De secretaris leeat hierna de notulen van de vorige rumoerige vergadering, welke ongewij zigd worden vastgesteld. Hierna komt punt 3 aan de orde: „Rekening en verantwoording penningmeester. Dit punt en nog enkele andere punten worden uitgesteld, totdat de penningmeester op de vergadering zal komen. Overgegaan wordt daarom tot de behandeling van punt 7: benoeming commissie kascontrole, centrale Noordwijkerhout. Uit de afdeeling moet één persoon benoemd worden; voorgesteld worden de heeren C v. d. Klauw en van Deutekom .De vergadering heeft hier tegen geen bezwaar. Benoemd wordt de heer C v. d. Klauw. Punt 8. Verkiezing afgevaardigden naar cen trale Noordwijkerhout. De oude afgevaardig den waren C. v. d. Klauw en B. Broekhof. Deze afgevaardigden moeten voor elke vergadering benoemd worden. Uit de vergadering worden voorgedragen: J. v. d. Werf. C. v. d. Klaauw en B. Broekhof. Tot stemming wordt overge gaan. Herbenoemd worden elk met 16 stem men C. v. d Klaauw en B. Broekhof. Daar de penningmeester, de heer J. van Dijk, ter ver gadering is gekomen, komt punt 3 aan de orde. Uit de rekening 19301931 blijkt, dat de inkomsten bedroegen 264 97 en de uitgaven 282.82, nadeelig saldo 17 85. Punt 4. Tot leden van de commissie kas controle worden benoemd de heeren M. Smit en Deutekom. Vervolgens wordt punt 5 aan de orde ge steld, Lw. vaststellen begrooting 1931 1932. De begrooting wordt vastgesteld, de inkomsten en uitgaven op een gelijk bedrag van 185. Punt. 6. Vaststellen contributie 19311932. Besloten wordt de contributie vast te stellen op betzelfde bedrag als het vorige jaar, zijnde f 0.50 per persoon en 0.75 voor een echt- Punt. 9. Verkiezing bestuursleden wegens be danken van den heer H. van Kampen volgens het reglement, de heer N. H. de Klerk. Bij enkele candidaatstelling worden gekozen de heeren J. P van der Ploeg en M. Braun. Punt 10. Verkiezing lid voor het Centr. Be stuur Noordwijkerhout. Benoemd wordt de heer J. P. v. d. Ploeg. Punt 11. Voorstel reglementswijziging van de centrale Noordwijkerhout. De wijziging betreft artikel 15 van het reglement. Het voorstel is art. 15 te wijzigen in dien zin, dat leden van de kiesvereeniging de vergadering van het centraal bestuur kunnen bezoeken en aan de discussies deel kunnen nemen, doch geen stem recht hebben. Deze wijziging wordt algemeen goedgevonden Uit dit punt vloeide voort het voorstel van den heer A. H. van Noort om een commissie te benoemen, die een geheel nieuw reglement ontwerpt. Voorgesteld wordt, in die commis sie 3 leden uit de vergadering en 2 bestuurs leden te benoemen. Tot stemming wordt overgegaan. Van bet bestuur worden benoemd de heeren J. v. d. Voet en J. R. Zonneveld. Van de leden uit de vergadering worden gekozen de heeren J. v, d Werf, J Looijestijn en A. H. van Noort. De beide eersten nemen de benoeming aan, de heer van Noort echter niet. Voorgesteld wordt dan te benoemen de per soon, die na de heer A. H. van Noort de meeste stemmen heeft. Dit is de heer N. H de Klerk, deze neemt de benoeming echter ook niet aan. Op de heer N. H. de Klerk volgt de heer P. Koelewijn, die na eenige gedachtenwis- seling de benoeming aanneemt. Punt 12. Mededeelingen. De voorz. deelt mede dat bet bestuur der centrale Noordwijker hout gemeend heeft het initiatief te nemen tot oprichting van een R.K. Raadsfractie. De Centrale heeft succes gehad en de fractie is opgericht. De voorz. vraagt of de aanwezige rzadsleden enkele inlichtingen hieromtrent willen geven. De heer v. d. Klauw zegt, dat de fractie op gericht is, doch dat de resultaten nog afge wacht moeten worden. De heer Marijnen vraagt of elk R.K. lid aan gezocht is om toe te treden. De voorz. antwoordt hierop, dat elk lid, dat tot de R.K. Staatspartij behoort, is uitgenoo- digd. Het ligt niet op den weg van de Kies vereeniging niet-leden daarin te betrekken. Punt 13. Rondvraag. De heer Koelewijn geeft bekendmaking aan het feit, dat hij geweigerd heeft de contributie te betalen, omdat de ver gadering welke laatst bij van der Togt is gehouden bij punt 4 is geschorst Spreker bad van het bestuur verwacht, dat die vergadering zou worden voortgezet om punt 4 af te wer ken. Spr. zegt, vernomen te bebben, dat vele leden om die reden geen contributie hebben betaald. Van 600 leden kunnen geen leden ge mist worden, zegt Koelewijn. De beer A. H. van Noort vraagt naar aan leiding van het punt mededeeling wat eigen lijk de bedoeling is van het oprichten der R K. Raadsfractie» Nooit is de behoefte naar voren getreden; ik ben van meening. zegt spreker, dat geen R.K. raadsfractie noodig is. Er komen in r.nzen raad geen politieke meeningsverscbillen en verschillen op godsdienstig gebied voor. Spreker zegt, dat hij verrast is door de op richting van de fractie, hij zou graag de bedoe ling weten. De voorz. zegt dat de voorzitter van de Cen trale hier aanwezig is, en dat deze misschien wel een verklaring kan geven, daar hij er zelf met veel vanaf weet. De heer A. H. van Noort vraagt of het ini tiatief uitgegaan is van de Centrale. De voorz. zegt, dat hij het altijd wenschelijk en noodig vond, dat er een R.K raadsfractie was voor Noordwijkerhout, al hebben de R K. de meerderheid, ook een R.K. lid is niet met alle zaken op de hoogte, en het is m.i. goed, zegt spreker, om enkele vraagstukken vooraf onderling te bekijken; men komt dan soms tot een ander of beter inzicht De heer A. H. van Noort zegt dat hij bet geen overbodige zaak vindt Als alle leden toe treden, is de fractie op zijn plaats. De voorz. antwoordt hierop, dat als er men- echen, die om een reden, welke hij niet kent. niet toetreden, men niet kan zeggen, dat de fractie niet op zijn plaats is. De voorz. zegt dat het een plicht is van de anderen, om toe te treden. De heer A. H. van Noort is het niet eens met den voorz., spreker zegt, dat bet wefk van de fractie niet van zoon groot belang zal rijn als de voorzitter denkt. Als al de leden van den raad juridisch en technisch zóó ont wikkeld waren, dat ze alle zaken zouden kun nen bekijken, zonder voorlichting, dan was ik ei voor. Wanneer komt de fractie naar voren? Wanneer er vraagstukken van principieelen of godsdienstigen aard aan de orde zijn, dan zul len B. en W. zeker wel met de samenstelling van de bevolking rekening houden, omdat we nu een paar leden hebben, die geen lid van de R.K. Staatspartij zijn, vervolgt spreker, daarom is bet nu misschien noodig een R.K.- fractie op te richten. De voorz. zegt, dat de heer van Noort dus eigenlijk gezegd heeft, dat een R.K. raads fractie noodig is. Als de fractie bij elkaar komt en er is er één bij. die van een zaak iets afweet, dan kan hij toch de anderen inlichten. De beer Marijnen zegt, dat, als de wethou ders of één van hen, lid van de fractie zouden zijn, zij de zienswijze van B. en W. zouden kunnen aantoonen. De voorz. is het met den heer Marijnen eens en spreekt de hoop uit, dat de andere leden van den raad, die aangezocht zijn, zullen toe treden. De heer W Th. Langeveld zegt niet te we ten, boe de fractie zal werken Spreker zegt naar Lisse te ziin geweest om zijn licht eens op te steken bij enkele R.K. raadsleden al daar? over de werking van de Lissesche R.K.- Deze verklaarden, dat zij niet gaarne de fractie zoudeo willen missen Dit, zei «preker, gaf voor mij den doorslag om toe te treden. Daar verder geen vragen gesteld werden en niets meer aan de orde was, werd de vergade ring met den chr. groet gesloten Vermeld zij, dat een S0-tal leden aanwezig STOMPW1JK Geboren: Marinus z. van J. Geleijnse en C. P. Koole Josephinsu Theodoras Maria z. van A. Th. M. van Marwijk en J- M. Schra- der. Getrouwd: W. H. v. Meurs en P. Voge laar T. A. Zandbergen en F. L. Galkamp. VEUR Geboren: Martinus Bartholomeus Hen drikus z. van A. J Lans en J. H. Zandber gen Elisabeth Adriana Maria d. van L. P. Vieveen en M. J H Holtkamp Anna Ma ria d. van J. H. Meeuwisse en A. P Bors- boom Leonardus Matheus z. van A. v. d Noort en J. L. Paardekooper Franciscus Petrus z. van F. C. J van Ecden en E. P. v. d. Lans Livina Maria d. van J. G. Simons en A. M. V. Ruppens. Ondertrouwd: H. J. Voorburgh en E. Wiegman. TER-AAR. Het wachten op de waterleiding. Dat, voor velen de wat-erleiding eon groot ge mak zal zijn, blijkt wel uit het volgende. Door de weinige regenval in dit najaar zijn bij vele menschen de regenwaterputten leeg geraakt. Zij moesten dan bij hun buren aankloppen, of die soms nog enkele em mers met dat kostelijk goedje over had den. In den eersten tijd ging dit aardig, maar, nu buurmans put ook leeg is. moes ten zij anderen raad schaffen. Dit is dan ook gebeurd, en nu laten zij groote bus sen met water van Alphen komen. Dat zul ke menschen verlangend zijn naar de wa terleiding, is gemakkelijk te begrijpen. Geboren: Geert Jan, z. van A. Vuijk- Meijring. Cornelis Maria Geertriuda, d. van J. Vei laan-Hoek. Anthonia Maria, d. van J. J. Valentijn-Bouwmeester. Hen- drikus Hubertus, z. van P. Otto-Valent ijn. Hildogonda Antonia, d. van Th. Valo- Rostenburg. Aagje Lena Jacoba, d. van P. Hoogendijk-Scbuller. Getrouw d: H. Lek 26 j. en W. A. M Koeleman 22 j. A. Heemskerk 23 j. en A. J. v. d. Jagt 25 j. Overleden: R. Keijzer 80 j., wedr. van J. M. Kratz. Gevestigd: N. den Dekker van Aï- phen a. d. Rijn. P. Kalshoven van Alphen a. d. Rijn. J. G. van 't Hoofd van Liiso. A. Heemskerk van Leimuiden. Vertrokken: H. Lek naar Uithoorn (Kwakel). P. W. C. Voorn naar Amster dam. M. J. Hoogeveen naar Aalsmeer. A. van Leeuwen naar Nieuwkoop. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Alle leden tegenwoordig. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. van der Meulen, die de vergadering opent met gebed. De secretaris, de heer B den Braver, leest de notulen, die onver anderd worden vastgesteld. De voorz. doet mededeeling van ingekomen stukken w.o. missive van Ged Staten, houdende goeJ» keuring van raadsbesluiten. Mededeeling van den Dir. Gen. van P. en T., dat het hulppostkantoor aan den Rijndiik zal worden opgeheven en vervangen door een station, dat drie uren per dag, op ver schillende tijden, voor het publiek zal worden opengesteld. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Naar aan leiding van een schrijven van Ged. Sta ten stellen B. en W. voor. een verorde ning vast te stellen, reeelende het be roep. bedoeld in de artikelen 7 en 9 der Woningwet. Hiertoe wordt besloten en de verordening vastgesteld. Een geldleening. Op voorstel van B en W. werd beslo ten tot het aanaann»* van oen kasaeldlee- ning ten bedrage van ƒ25.000 tegen den koers van 100, en een rente van 4 1/2 pet bij den alhior gevesteden afd. van de Boeven-, Spaar en Leenbank ..Hazerswou- de-Koudekerk", ten behoeve van den bouw van 15 woninpen aan den Rijndijk door de bouwvereeniging „Volkcbelang". Besloten werd op voorstel van B. en W. tot intrekking van het raachbevlrit d.d. 30 October 1030, tot deelnemine in het maat- «chaprelPk kapitaal van de X.V. Bank voor Xederlnndsehe Gemeenten door aankoop van 5 aandeelen a f 1000 bij genoemden Bank en tevens werd besloten tot wijri- aing van het geldleeningsbeluit van 11 December 1030. Kindertoeslag werkloozen. Hierop komt aan de orde: Voorstel van B en NV. tot het verleenen van een kindertoeslag aan de wrrkloozen. waarbij werd voorgesteld te beginnen met het 3c kind. tot dpn leeftijd van 11 jaar voor elk kind een toeslag te verleenen van f 0.50 per week, daarbij rekening houdende met gezinnen, waarin kinderen zijn hoven den 16-jarigen leeftiid. Bij de gehouden be- 8preking acht do heer Scheel het beter reeds met het 1ste kind een aanvang te maken met kindertoeslag, waarmede de heer Jac. de Kort r.ich kan vereerigen: dit voorstel in stemming gebracht, wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. In betrekking tot gezinnen waarin kinderen s'oorkomen boven den 1*jarigen leeftijd, stelt de heer C'. A. van Dam voor aan B en NV. machli&ing te verleenen te hande len, naar omstandigheden en in bepaalde gevallen uitzonderhoen te maken. Het voorstel van B. en NV., aangevuld met het amendement van den hoer C. A. van Dam, in stemming gebracht wordt aange nomen met 8 toaon 2 stemmen, teeen die van de heeren M. Scheel en Jac. de Kort, De grondbelasting. Naar aanleding van uitgebracht ad vies van B. en NV. op de volgende verzoe ken wordt besloten: Van de afdeeling van de Holl. Mij. van Landbouw alhier, om de opcenten op de grondbelasting van on gebouwde eigendommen te laten vervallen. Deze zaak, door wethouder A. J. de Jong bij de behandeling van de begrooting voor 1031 reeds ter sprake gebracht, wordt breedvoerig besproken. B. en NV. advisee- ren wegens de drukkende omstand'gheden hierop thans niet in te gaan. De heer C. A. van Dam acht het een onrechtmatige belasting on zou de druk al was het maar der genieentebegrooting en die van het Waterleidingbedrijf, dient 1032. De com missie heeft bij enkele posten aanteeke- ning gemaakt, en deze worden behan deld. Met betrekking tot. het vischwater in de Loete komt het de commissie ge- wenscht voor tot publieke verpachting over te gaan. waartoe na toelichting en be spreking wordt besloten. De commissie voorloopig tot de helft willen verminderen. De heer A. J. de Jong merkt op dat het in de gegeven omstandigheden beter is crecn wijziging aan te brengen, daar in de toekomst ongetwijfeld middelen zullen moeten worden gezocht tot dek king. De heer M. Scheel wijst er op, dat de geineentefondsbelasting aanmerkelijk in opcenten zal moeten worden ver hoogd, en acht het nu niet billijk, tegen over de belastingbetalers in de gemeente hiertoe over te gaan. Nadat nog ver- sohillende leden hun meeuing omtrent dit punt bebben geuit, wordt goedgekeurd, hiertoe thans niet te besluiten, maar deze zaak voor een votgende begrooting ernstig in overweging te geven aan B. en NV. Inzake een verzoek van de Vereeniging „Effatha" om verhoogiug der «ubsiJio voor een iweetal kinderen die in genoemde in richting worden verpleegd atlln B. eu W. voor het bedrag dat reeds wordt gegeven met f 100 te verhoogen, waartoe na ee sprekina, met atgemecne stenunen wordt besloten. Omtrent een verzoek van den aemeente- veldwachter A. Paizier tot herziening van zijn jaarwedde, adviteeren B. en NV aan gezien geen termen aanwezig zijn hiertoe over te gaan, afwijzend te beschikken. Na breedvoerige bespreking en toelioh- tinge door den voorz.. wordt overeenkom stig het voorstel van R. en NV. besloten. Inzake een verzoek van de Harmonie, om f 100 subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen, adviseeren B. en NV. wegens de drukkende omstandigheden, thans niet in te gaan. Na bespreking stelt de heer J. A. van Vliet voor en bedrag van 50.— te geven. Het voorstel, gesteund door den heer J. Brugman, in stemming ge bracht, wordt verworpen niet 7 tegen 4 stemmen. Een voorstel van den heer C. A. van Dam. oni een bedrag van 25 te ge ven, wordt eveneens verworpen met 6 te gen 5 stemmen, zoodnt overeenkomstig het voorstel van B. en NV, werd besloten. Een verzoek van de afd. van den Alg. Ned. Politiebond om subsidie voor de te houden cursussen werd ingewilligd on be sloten 10 te geven daar een der veld wachters van den cursus gebruik maakt. Ds begrooting. Verschil lende voorstellen. Hierna komt ine behandeling liet rap port van de commissie inzake het nazien acht het gewenscht in verband niet de verhooging van do opcenten op de ge- meentefondbbelasting, dat ook het ver mogen met 50 opcenten wordt belast. Na breedvoerige bespreking, waarin uit komt dat de meoningeti zeer verschillend zijn omtrent deze zaak, wordt een voorste) van de commissie in stemming gebracht en verworpen niet 4 voor en 7 stemmen tegen. F.en voorstel van de commissie, om de lantaarns ook bij maanlicht te laten bran den, wordt na toelichting door den voor zitter dat hiermede een bedrag van 843 64 zou zijn gemoeid, verworpen. Vertier stelt de commissie voor het be drag van 200 voor de Burgerwacht uit getrokken te schrappen, daar dit naar hun oordeel niet noodig is. De voorzitter wijst op de groote beteekenis van het bestaan der burgerwacht en verdedigt met klem de noodzakelijkheid tot handhaving, zoo het noodig is, van het wettig gezag; en spreekt daarbij zijn leedwezen er over uit dat genoemd voorstel in den Raad dezer gemeente in behondeling moet worden ge nomen. De heer C'. A. van Dam, van zeer nabij bekend met de burgerwacht, ver klaart zich ten sterkste voor handhaving van deze post op de begrooting. Een voorstel van B. en NV. tot het verleenen van 200 subsidie voor de Burgerwacht wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem, de heer J. A. van Vliet. Op voorstel der commissie werd besloten tot het plaatsen van een urinoir bij «je staanplaats der autobus. Inzake het ophalen 'Ier vuilnis aan den Rijndijk, waartoe door de commissie een voorstel werd gedaan, zal door B. en NV. nader worden overwogen. De bijdrage aan de familie v. d. Wél ten behoeve van een der leden van het gezin, waarvoor een jaArlijksche som van 000 was gevoteerd, zag de commissie gaarne vnhoogd. De voorzitter merkt op dat in dit Beval een verhooging door Ged. Staten niet zou wor den goedgekeurd en stelt voor het bedrag onveranderd te handhaven, waartoe wordt besloten. Hierop wordt de begrooting in behan deling genomen cn stelt de lieer C. A. van Dim voor bij de post jaarwedde en pen sioenbijdrage der gemeente ambtenaren over te gaan tot vermindering van het m- laris en het volle percentage der pensioen- DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. l^drage op alle ambtenaren te verhalen, aangezien in vele opzichten de omstandig heden zijn gewijzigd in vergelijking met voorheen toen alles tot de hoogste prijs w*« onpevoerd. Spr. acht het daaróm op billijkheidsgrond verdedigbaar hiertoe ovei te gaan. De heer D. Buitenhuis verklaart lich voor het voorstel van den heer C. A van Dam, terwijl de heer M. Scheel in prin cipe zegt te zijn tegen elke aalarisvenuin dering. De heer D. de Rruijn merkt op, dat algemeene verlaging der salarissen onae twjjféld aal komen, en zou het daarom be ter achten deze raak voorloopig te laten rusten tot nader orde, Nadat door den voorz. en enkele leden dit punt ernstige i« besproken wordt het voorstel van den heer C. A. van Dam in stemming gebracht en met ft Iepen 5 stemmen verworpen. Een voorstel van den heer C. A. van Dam, om deze zaak bij Ged. Staten onder de aan dacht te brengen, wordt met- algemeene «temmen aangenomen. Bij de post onderhoudskosten der onen- bare school merkt de heer D. Buitenhui» op. dat inzonderheid wat de schoonmaak betreft, een hoog bedrag op de begrooting voorkomt spr. dringt aan op bezuiniging. De voor*, morkt op dat de onderhoudsko» ten voortdurend hoog zijn, daar het ge bouw oud ia. terwül xeker niet meer aan wordt ten koste geleed als hoog noodig i». daare in de naaste toekomst plannen moe ten worden gemaakt voor een nieuwe school. Bij de post. subsidie bewaarscholen be spreekt, de heer C. A. van Dam de wen schelijkheid, deze post, waarvoor ?0ó «ijn uitgetrokken, te schrappen, met hei oog op de noodzakelijkheid voor heruini- ginge. De heer A. J. de Jong is van oordeel dat het bewaarachoolonderwiis in het He lang is vane de lagere school, en als voor bereiding daartoe uitstekende diensten bewijst. Die een bewaarschool onderhou den moeten zich groote offers getroosten en dat allen er geeu gebruik van maker kan om hef groote nut, dat er mede wordt bereikt, zeker niet al reden pelden om de po«t te schranren. De voorzitter sluit zich volkomen bierbn am en bepleit ook het nut van de inrichting, net voorstel van den heer C. A. ven Dam. tot achrappin" ran dexe post, gesteund door den heer D. Bnitenhuis, wordt verworpen met 6 tegen 5 stenunen. Nadat nog enkele posten zijn besproken en door den voorz. toelichting is gegeveu wordt de begrooting voor de gemeente voor 1932 voorlooig vastgesteld voor wat den gewonen dienst betreft in ontv. en oitg. op f 150.300.9t 1/t, met een on voor ziene een bedrag vsn f4479.39!'®. De ka pitaaldienst Óp f 9*26 42. De begrooting voor het Waterleidingbedrijf in ontv. en nitg. nu f 14.400 en de kapitaaldienst on 3WH 85. On vnorstel van B. en NV wordt goedge vonden bij on lershandsche verhuring het voormalig tolhuis weer on dezelfde tooi waarden voor een jaar te verharen aan den heer van Xickork. en de conrjerge woning boren het raadhui* eveneens op dezelfde voorwaarde nan den heer Jar. v. Pi'len. Bij de rondvrnag vestigt de '-eer V Scheel de aandacht v*n R. en NV nn het wensebeli ke de werklonzen hij het a Kerstfeest te verrassen met een extra gave. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring. Ik zocht mijn trooat bij mijn hond Hector, het anders zoo'trouwe beest, dAt, nu hij mij zag, dadelijk hevig l>e- gon te blaffen. Men had nuj wel een» verteld, dat „blaf fende honden niet bijten doch daar waagde ik het niet op en xocht een goed heenkomen. Het was mij droef te moede, toen ik eindelijk besloot weg te gaan en hot woud op te zoeken. Daar stond ik eenzaam en verlaten en ik vergoot tranen als tuiten. NVat had ik misdreven, klaagde ik, want ik had nooit iemand kwaad gedaan. Ik vond het vertchrikkelijk dat mijn ouders, mijn broer en de anderen niets van mij wil den weten. Ik voelde me moederziel alleen. NIEUWVEEN. Ziaktnkas „Eigen Hulp". De plaat seliike zieker kas „Eigen Hulp" heeft in café Rohreuder een ledenjaarvergaderina gehouden. De voorzitter, de heer P. •S pre ij, opent de bijeenkomst. Bij aflezing der presentielijst Wijken verscheiden le den afwezig te zijn, ondanks do boete. Na voorlezing der notulen door den seereatrir, den heer C. Bon, komt aan de orde, het. jaarveralag van den penning meester den lieer J. Zekveld. Het batig saldo over 1930—'31 ia f 1615.—. De heer J. v. d. Lek brengt namena «le controle- oommiaaie verslag uit. Alles is in strikte orde bevonden. Volgt het jaaarverslag van den secre taria, waarin o.m. gereleveerd wordt de benoeming van den huidigen voorzitter, den heer P. Sprcij. wegens overlijden van den heer M. v. d. Ent Bra at. Aan de bestuursverkiezing gekomen, worden herkozen de heeren B. Rekelhof, A. van Leeuwen en P. Kok. Alsdan deelt de voorz. mede, dat het Ranatoriumfond» der N. V. 7. een gel delijke bijdrage van de leden vraagt. De bode zal een biljet met geperforeerde atrook bij de leden bezorgen. Zij kunnen op de anngeheohte strook een bedrap vermelden, dat nadien door den bode zal worden opgehaald. Op voorstel van den heer C. Camnf*n* wordt echter be sloten uit 's plaatselijk kas te trekken voor genoemd fonds. Voorta atelt de voorz. namena het ba atuur voor, in het vervolg bij overlijden van een gehuwd lid nan da weduwe ge durende vijf weken 8.per week uit te keeren. Voordien werd bij de leden, die het betalen wilden, sen kwartje op gehaald voor dat doel. Gezien de flinke kas, acht het bestuur hot beter daaruit de bijdrage te halen. Aldus besloten. Bij de rondvraag stelt de heer J. v. d. Lek voor, den penningmeester voor zijn vele werkzaamheden eenige vergoeding te geven. Besloten wordt zoowel aan den penningmeerter als aan den secretaris een gratificatie te verleenen, waarvan de grootte door het bestuur bepaald az' worden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11