Luxe Artikelen Het Huis der Beschenken CENTRALE VERWARMING B ÏÏÏE5 SANITAIRE INSTALLATIES UIT DE OMGEVING Agenda UIT DE RIJNSTREEK PU Lift» U (OOR 1914 CRISTALLA BREESTRAAT 36 ZATERDAG 28 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HET R. K. WERKLIEDENVERBOND EN DE CRISIS. Dozer dapon vergaderde het Bestuur van het R. K. Werkliedenverbond. Medegedeeld werd: a. de stand van zaken in de textielin dustrie in Twente, waar eene algemeene loonsverlaging van 5% is aangekondigd, die moest worden aanvaard, terwijl bij de fir ma Janmk een partieel conflict is uitgebro ken, verband houdende met de sterk door gevoerde rationalisatie en daarmede ge paard gaande verslechtering der positie van de betrokken arbeiders; b. het resultaat der onderhandelingen tussehen den R. K. Metaalbewerkersbond en den R. K. Fabrieksarbeidersbond met betrekking tot het organisoeren van het personeel der Philipsfabrieken. Besloten werd zit tins te nemen in het op initiatief van H.K.H. Prinses Juliana in het leven geroepen Nationaal-erisis-eomité en tevens in het comité, dat zal worden ge vormd om onder 't ooe te zien al wat kan worden gedaan ter voorkoming van verdere inzinking in hot bedrijfsleven. De be "rooting voor 1032 werd in concept vastgesteld. Besloten werd het fi'mfonds r.oo moge'ijk tot f 23.000 te verhoogen. Verder werd besoroken de situatie op so ciaal-economisch gebied en nader 't stand punt van het Verhondsbestuur ter zake be paald. Mede werd onder het oog gezien het Ro- geeringsbele:d, voor zoover dit gericht is op de beinvlocdintr van de ontwikkeling der sociaal-economische verhoudingen. Hoewel erkc-^ndo. dat in de huidige economische moeilijkheden in bepaalde ge- val'en 'oonsverlntrine niet zal kunnen wor den gekeerd, handhaafde het bestuur zün oorsnronkeliik intrenomen standent dat de omstandigheden van het oogenblik een al gemeene verslechtering der pos'tie van de werknemers niet vorderen en dat dus ver oordeeling verdient de Regeerincstaktiek, welke er. blijkens verschillende uitineen en daden, er op gericht is e«ne algemeene da ling van het, levenspeil der werknemers te stimuleeren. Het bestuur kon zich daarom evenmin vereenigen met het in de Tweede Kamer gevallen besluit ter zake van de salariskor- ting van het Rijkspersoneel, wijl deze moet worden beschouwd als ren onderdeel van een geheel plan, dat moet leiden naar een ongunstige beinvloeding der positie van de werknemers in het lagemeen. Het bestuur betreurt, dat ten opziohte van de zorg voor de werkloozen door de 'P?c- geering tot dusverre een zoo schriel stand punt wordt ingenomen, handhaaft zijn wen- sehen met betrekking tot dit punt en zal trachten niet alle passende ten dierste staande wettige midde'en een behoorlijke zorg voor deze slachtoffers van de crisis te bevorderen. VERSTREKKING CRCHIETEN VOOR BEDRIJVEN. Geen maatregelen der regeering te wachten. Op de vragen van den heer Kortenhorst betreffende het nemen van maatregelen van Repeeriiigswego in verband met de moeilijkheid om in de tegenwoordige om standigheden credieten te verkrijgen voor verschillende bedrijven, heeft minister Ver schuur geantwoord, dat ofschoon deze moei lijkheid do volle aandacht der regeering heeft, geen toezegging kan worden gedaan, dat in deze credietverleening door maatre gelen van Overheidswege zal woren voor zien. Een dergelijke kunstmatige crediet verleening zou, aldus de minister, de in trinsieke crediet waardigheid der betrok ken ondornemingen meer schaden dan be vorderen en bovendien, op eenigszins rui me schaal toegepast, de natuurlijke gren zen van alle oconomisch verantwoorde cre- dietverstrekking uitwisschen, waardoor ten slotte de veiligheid van ons ruilmiddel zou kunnen worden in gevaar gebracht. HET CONFLICT IN DE TWENTSCHE TEXTIEL-INOUSTRIF.. Een nieuwe loonsverlaging van 5 pet. Aangezien inzake het conflict Jjij de fir ma Jannink geen overeenstemming is be- leikt en het werk bij de stoomspinnerij Twentho te Almelo, ondanks het ad* ies der organisaties, niet is hervat, terwijl de or ganisatios der textielarbeiders Vrijdaguud dag om twaalf uur nog geen mede leu.ing ii.zake hot aanvaarden van Je voorste"'.en <J«r werkgevers aan de werkgeverv-rgsm- ■atie hadden gedaan, staat het thans vast, dat de door de werkgevers aangekondigde nieuwe loonsverlaging van 5 pet. in de an- gesioten Twentscho fabrieken heden zal worden afgekondigd. Deze loonsverlaging geldt voor 18.000 ar beiders. De toestand van de band- en veterindustrie. Een dertiental fabrikanten van band, leden van de R.-K. Ver. van Werkgevers in de Textielindustrie hebben zich gewend tot do Regeoring met eon adres waarin zij er op wijzen, dat het voortbestaan der Nederlandsclie band- en veterindustrie einstig bedreigd wordt, eenerzijds door den omvang steeds grooter wordenden import, waardoor het afzetgebied der Ne- derlandscho band- en veterindustrie ook in eigen land voortdurend beperkte wordt. Zij verzoeken den Minister zijn aan dacht te willen wijden aan dei zeer on- gunstigen toestand, waarin de inhee-: sche band- en bastband- en veterindustriver keert en dringon met klein aan p nat tuf ten van maatregelen door welke vorbete ring in dezen toestand zou kunnen worden gebracht of verderen achteruitgang daar van voorkomen. BERNARD SGHULTE - Voorhout bij Leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 INSTELLING BEDRIJFSRADEN. De samenstelling en bevoegd heid der radon. Advisee- rende taak jegens de Over heid. Door de regeering is thans bij do Twee de Kamer een wetsontwerp ingediend tot instelling van beürijfsradcn. In de Memorie van Toelichting wordt de indiening van dit ontwerp op de volgende gronden verdedigd. Het karakter der vak- vereenigingen van werkgevers en arbeiders heeft langzamerhand een wijziging onder gaan: zij hebben zich ontwikkeld van ver enigingen van strijd tot vereemgingen van overleg. Van dit standpunt uitgaande voert het ontwerp hot instituut van bedrijfsraden m, dat zijn instellingen die in een bedrijf (oorn- plex van ondernemingen, die een soortge lijk product voortbrengen) worden gevormd. Het ontwerp bepaalt dan in elk bedrijf, waarvoor de omstandigheden daartoe aan leiding geven, hetzij voor het gcheele land, hetzij voor een gedeelte des lands, een be- drijfsraad kan worden ingesteld. Zulk een raad. zal bestaan uit een door de regee- riug te bepalen even aantal leden, ten minste en ten hoogste 20 bedragend, wel ke voor de helft worden benuemd door de vakvoreemgingen van werkgevers en werk nemers, daartoe door den minister van Ar beid, Handel en Nijverheid aangewezen, en voor de andere helft door de door genoem den minister daart-oe aangewezen vakver- eenigingen van arbeiders, wier leden allen of voor een gedeelte in het bedrijf werk zaam zijn. Alles te zamen zal de Bcdrijfsraad optre den als orgaan van overleg, van advies, van uitvoering, van beslechting van geschil len en als orgaan van bemiddeling. Tot het toekennen van een verordende bovoegdheid aan den raad meent de regee ring voorloopig nog niet te kunnen over gaan. Het wetsontwerp bevat verder verschil lende bepalingen ter regeling van samen stelling en werkwijze der bedrijfsraden. De regeering kan in overleg met den raad daaraan een „onpartijdig voorzitter", al of niet met stemrecht, toevoegen. Do kosten van den bedrijfsraad komen in het algemeen ten laste van de werkge vers en arbeidersorganisatie, die daarin vertegenwoordigd zijn. Het ontwerp opent echter de mogelijkheid, dat de overheid een tegemoetkoming in die kosten verleent, varieerend van 500 tot 2000. DE ST. NICOLAAS-DRUKTE. De bezorging op Zondag. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft toegestaan, dat in afwijking van het bepaalde in artikel 2 van het llustdagbesluit voor Transportarbeiders 'e land 1929, door mannen of vrouwen rp Zon dag 6 December 1931 arbeid syordt vor ï.ciit, bestaande in het vervoeren van ban ketbakkerswaren. VEUR-LEIDSCHENDAM. Winkelweek. Gisteren werd de winkel week te Veur-Leidschendam officieel ge opend. Des avonds om 6 uur hadden het Bestuur en Burgem. Keiizer zich bij Café „De Roode Molen" verzameld en vandaar trok men in optocht onder de vroolijke tonen der R. K. Harmonie in optocht door het dorp. Voor op reed St. Nicolaas met zijn zwarte knecht en hierachter volgden in een 4-tal auto's burg. Keijzer en Mevr. Keijzer en het Be stuur der Winkelweek. Langs den geheelen weg en vooral op het Sluisplein had zich een groote menigte opgesteld, terwijl zeer velen met den stoet medeliepen, zoodat het een ware optocht was. Na een rondgang door het dorp, verza melde men zich op het Sluisplein voor de R. K. kerk, waar burg. Keijzer allereerst den goeden Sint hartelijk verwelkomde en hem dank bracht voor zijn aanwezigheid bij deze opening der Winkelweek. Hij roemde den Leidschendamsohen Middenstand, dat bij deze inkelweek in deze tijden durfde organiseeren. Zijn Edelachtb. spreekt den wensch uite dat de winkelstand en publiek elkaar in deze dagen zullen vinden en be grijpen en deze Winkelweek een succes zal zijn en b'ij ven coor alle winkeliers. Hij ver klaart dan de Winwelweck voor geopend. Wij namen na de opening in het dorp eens een kijkje bij de verschillende etala- ge's en wij moesten constatceren, dat- het op vele plaatsen keurig was en de étalage's mochten gezien worden. Door de deelne mende winkeliers zijn zeer vele schitteren de cadeaus beschikbaar gesteld, welke bij den hoeren J. v. Haastricht en Oudshoorn te bezichtigen zijn. Ieder kooper, die bij een der deelnemers voor f 0.23 besteed, ont vangt een bon, welke bij verloting recht geft op een der mooie cadeaus. Wij ook wensehen de deelnemende winkeliers alle succes toe. Vermeld zij nog, dat a.s. Woensdag 2 De cember St. Nicolaas wederom een omgang zal maken door bet dorp..speciaal voor de kinderen: St. Nicolaas vertrekt dan in open landauer om 2 uur van het huis van burg. Keijzer. Des avonds om 7 uur zal oveneens een optocht worden gehouden, waarbij ook de goede Sint wederom aanwezig zal zijn, ter wijl de Harmonie St. Cecilia hare mede werking verleent. Vertrek 7 uvanaf de molen van do firma N. Blonk. Wit-Gele Kruis. Donderdag werd de Bazar, welke gehouden werd teen bate van het Wit-Gele Kruis te Veur-Leidschendam gesloten. Zooals wij reeds meldden, werd de Bazar Dinsdag druk bezocht en ook Woensdag was de groote zaal van het Patronaat over vol en werd er aan de diverse stands druk gekocht en trok ook nu het Klad van Avon tuur ve'en aan. Donderdag 26 Nov. te 8 uur bracht St. Nicolaas met zijn knecht en bezoek aan de Bezar Het was er toen zoo druk. dat velen buiten moesten blijven. Burg. Keijzer verwelkomde op hartelijke wijze den goeden Sint, terwijl ook St. Nico laas harteüike woorden tot de aanwe*i?ren richtte en vooral burg. Keijzer en Mevr. Keiizer en het Bestuur huldigde voor hun werk. Het Bestuur en genoodigden en de ver pleegsters mochten allen uit de handen van St. Nicolaas een eeschenk ont-vancen. Hier na vertrok de Sint onder het zingen van de bekende St. Nicolaasliedjes, terwijl Zwarte Piet noe een en ander ronddeelde. Er werd toen begonnen met de loterij om de mooie prijzen, terwijl daarna nog zeer vele mooie en nuttige duiten on hot Bad van Avontuur werd-n verdraaid, wat een zeer vlot verloop had. De R. K Harmonie St. Ceci'ia en de R. K. Mandolineclub zorgden des avonds met- mooie muziek voor een aangename af wisseling. A'les bii elkaar kunnmi wij zegeen. dat dp Bazar alleszins is gesHatd en ten volle beeft- beantwoord aan hpt doel waarvoor deze is daerteste.ld, roodst- bet Bestuur e«n verdiende be'ooning befet tekreten voor al hun werk en een goeden steun hebben ont vangen voor bet- zoo mooie en nuttige werk van bet Wit-Gele Kn>is. Aan bure. Keizer Bestuur enz. past daarom een woord van hulde en lof. 0EGSTGEEST. IJsclub. Onder voorzitterschap van den heer B. J. M. Kortmann hield de IJs club gisterenavond in café Averdich haar jaariijksche 'algemeene vergadering. Deze vergadering kenmerkte zich door de aange name joviale toon die er steeds heerseht. Te ongeveer acht uur opende de voorzit ter Kortmann de goed bezochte bijeen komst en gaf een-^kort overzicht over de gedane werkzaamheden, die doordat er geen ijs is geweest, niet zoo buitengewoon omvangrijk waren. De notulen werden na voorlezing goedge keurd. Vervolgens bracht de secretaris v. d. Burg, zijn welvegzorgd jaarverslag uit, waarvoor hij een dankwoord van den voor zitter en een applaus der vergadering bad in ontvangst, te nemen. Het ledental be draagt than*- 213. De be«r Hoogendoorn gaf een financieel overzicht waaruit, we aanstippen: ontv. f 637.12. uitg. f 122.52. Batig saldo f 514.60. Door d- A. Dr fferhoff en F. S- -- ling werden de bescheiden nagezien en in orde bevonden, waarna den peningmeester dank werd gebracht voor zijn accuraat be heer. De voorzitter brengt vervolsens nog in herinnering de gezinsledenkanrten a 23 ct. waardoor ook de kinderen zijn verzekerd tegen ongevallen op 't ijs. De periodiek aftredende leden, de hee- ren M. C. v. d. Burg .L. v. Nieuwkoop, G. Lubbe Thz. en Dr. H. Varenkamp werden herkozen. In de vacature Uitenboogaard werd benoemd e heer A. J. v. Noort, die zijne benoeming niet aannam, waarna de heer K. v. d. Kwaak werd gekozen. De traditioneele verloting had nu plaats met de volgende uitslag: W. de Ruytér 1 p. schaatsenW. Ruigrok. 1 n. schaatsenB. J. Averdich, sigaren; L. Wigman, sigaren; J. Koot, sigaren. Bii de rondvraag vestigde de heer Th. Lubbe de aanaeht op aanschaffing van reddingsmateriaal. De voorzitter zegt. on derzoek toe. De heer A. Kol'man infor meert waar de de verbandtxommel aanwe zig is. „Bij C. de Wit" antwoordt de voor- z'tter. Voor de wedstrijden van den Ztiid-Holl. Ijsbond gaven zich op de heeren L. Wij man en W. Ruigrok. Daarna werd de vergadering gesloten. Winkelweek. Onder verwijzing naar het advertentie in dit nummer, waarin o.m. wordt- vermeld de opening der winkelweek hedenavond, deelen wij nog mede dat de R. K. Harmonie „Triumph" te 8 uur een muzikale omgang zal maken door het dorp Het zal ve'en zijn opgevallen dat naast het officieele Winkelweek-artie-commissie. de neutrale Winkeliersvereenging met 13 deel nemers een reclame-week houdt. V ij zullen over deze betreurenswaardige splitsing nu niets zeggen, doch na afloon der winkelweek onze meening daaromtrent schrijven. WARMOND. Raadsvergadering. - De Raad dezer ge meente komt Maandag a.s. in openbare ver gadering bijoen ter behandeling van de na volgende punten: 1. Opening; 2. Beëedi- ging nieuw benoemde raadslid 3. Vaststel ling steunregeling voor werkloozen; 4. Machtiging om met de gemeenten Sassen heim e.a. een overeenkomst aan te gaan met betrekking tot wederkeerige hulp bij brand; 5. Aangaan geldleening of kasgeld- leening ten bedrage van f 57.000.— 6. Comptabiliteit; 7. Verzoek van verschillen de vakorganisaties in deze Gemeente om een subsidie van f 250.ten behoeve van de inrichting van een ontspanningslokaal; 8. Wijziging stratenplan; 9. Vaststelling be sluit ingevolge artikel 122 en 252 gemeente wet; 10. Wat verder ter tafel zal worden gebracht; 11. Rondvraag en sluiting. Woningbouw. Naar men ons mede deelt is de heer K. de Vos alhier voorne mens een 4-tal werkmanswoningen te bou wen op den zoogenaamden Schakenbosch- dam, naast zijn werkplaats. Do aldaar staande woningen zullen dan worden afge broken. Een mooi object voor werkverschaf fing. Collecte. Door Burgemeester en Wet houder is aan de Vereeniging het Zoeklicht te Zeist vergunning verleend voor het be zoeken dezer Gemeente met een propagan- da-orgel. Verloting. Aan de Christelijke Meisies- vereeniging is door Burgemeester en Wet houders vergunning verleend tot het hou den van een verloting ten bate dier vereeni ging tot een gezamelijke waarde aan prijzen en premies van een honderd gulden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Ware het niet, dat we in de laatste helft van October drie ongeluksdagen hadden beleefd, n.l. drie dagen vorst die ont zaglijke schade veroorzaakt heeft aan alle op den kouden grond staande producten, dan kon oen we van een zeer mooi najaar spreken. Voor de bloembollenkweekers b.v ia het droge najaar al bijzonder gunstig. Het planten der bollen ondervond geen of bijna geen vertraging en het tot heden geplante kon zonder moei lijkheden onder dek gebracht worden. Vandaar dat nu de werkzaamheden ten einde loopen, sommigen hun personeel of 'n gedeelte daarvan reeds konden ontslaan. De uitkomsten laten niet toe, dat het personeel zelfs een dag lan ger dan strikt noodig ia, wordt in dienst ge houden. Spoedig zal er, naar we vernemen, van gemeentewege met de werkverschaffing begonnen worden. Hier voor zou o.m. in aan merking komen: Het dichten van het Hooge Mallegat, het verplaatsen van rand aan de Boulevard voor het maken van parkeerterrei nen, het uitdiepen van het Lage Mallegat, het uitdiepen van de Valkenburgsche Wetering, bet verharden van paden in het Ridderplantsoen, helmplanten enz. Allemaal werkzaamheden die wil men productieve werkverschaffing zien, door land- en tuinbouwarbeiders moet worden verricht. LISSE Winkelsluiting. In verband met de St. Nicolaasweek zijn de winkels dezer gemeente, krachtens de bepalingen van de verordening op de winkelsluiting, geopend van des mor gens 5 tot des namiddags 11 uur en wel vanaf 29 November 1931 tot en met 6 December a.s. Personalia. Tot directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier is be noemd, de heer J. H. Halm te Utrecht. Speldjesdag B. en W. dezer gemeente hebben aan den weleerw. heer ds. Tichelaar, alhier, vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag op 2 Dec. a.s. ten bate van ..Zonneglorenafd. Lisse. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatselijken correspondent der arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering staan 252 werkzoekende personen ingeschreven, t.w. 194 landarbeiders, 15 timmerlieden, 9 metselaars, 9 schilders, 5 schippers, 5 chauffeurs, 4 grondwerkers, 3 kan toorbediende, 2 monteurs-lasschers, 1 loodgie ter, 2 fabrieksarbeiders, 1 machinist, 1 stoffeer der en 1 scheepstimmerman. VOORHOUT Winkelsluiting. Vanaf 29 November —6 December mogen de winkels in verband met de St. Nicolaas geopend zijn tot des avonds 11 uur, zulks overeenkomstig de politieverorde ning dezer gemeente. NIEUWVEEN. MR. VAN DRIEL SASSE. t Gisteravond tegen 10 uur is alhier plot seling overleden op 75-jarigen leeftijd mr. v. Driel Sasse. Mr. van Driel was vroeger griffier bij het kantongerecht te Zaandam, vervoleens kantonrechter te Woerden en te Schiedam. In 1928 vestigde hij zich te Nieuwveen, zijn geboorteplaats, waar hij zijn laatste jaren sleet op bijn buitengoed „Sassen- oord". De overledene was ridder in de Orde van Oranje Nassau, oud-lid van Prov. Sta ten van Zuid Holland en oud-lid van den gemeenteraad van Schiedam. De bijzettincr van het stoffelijk overschot in het familiegraf op de Algemeene Be- granfolaats te Nieuwveen is vastgesteld op Dinsdag 2 uur. WOERDEN N.VWoerdensche ijzer- en bouwmat han del. Voor de statutenwijzigingen, welke in de aandeelhoudersvergadering van 29 Mei j.l. zijn aangenomen, heeft de minister van Justitie thans de verklaring afgegeven als bedoeld bij at. 45d van het Wetb. v. Koophandel, dat hem ten aanzien van de voorgenomen gewijzigde voorwaarden van bezwaren niet is gebleken. In genoemde aandeelhoudersvergaderig wa ren o.a. de personen aanwezig, tegen wie des tijds door een advocaat in Bodegraven een actie was geforceerd door middel van het Utrechtsche Parket, welke actie in Juli 1930 zulk een opzien en verontwaardiging heeft verwekt. De minister beeft de verklaring afgegeven „na ingewonnen ambtsberichten" o.a. bij den officier van justitie te Utrecht. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.3(1 uur Zaterdag. Revue „Champagne", Stads gehoorzaal, 8 uur. Zondag. Revue „Champagne", Stads gehoorzaal, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren Bruining, Merz, Niemer en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1918. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Nov. a.s. waargeno men door apotheek: P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807. 10 dig. Crem. modern Theeservies 3.95 24 dig. Crem. Eetservies10.95 Mat Crem. Melkbel :er 25 ct. Groom Lepel of Vork m. gar. 32l/o ct. Groom Theelepel, m. garantie ÏZ1/^ ct. Saus-, Aardappel- of Groenten- lepel, groom 88 ct. Vlek- en roestvrij Dessertmes 271/2ct. Nikkel gekleurde Taartschep 39 ct. Blauw Engelsche Kop en Schotel 38 ct. Porselein Goudüjn Ontbijtservies Rio Zwart Koperen Bloempot 1.29 Chocoladekan m. nikkel deksel 671/2 ct. Echt Koperen Wandspreuk, in soorten 30 ct. Oud-Hollandsch Koper Borstelstel, 2 borstels 2.98 24 dig. Porselein Eetservies, modern decor12.95 ZIET CNZE ETALAGE WAARIN ALLE ARTI KELEN GEPRIJSD STAAN TEGENOVER TRIANON. ALPHEN AAN DEN RIJN Wegverbetering. Dezer dagen werd een aanvang gemaakt met het verlengen van den buitenweg gelegen benoorden de Spoorhaven. Gevonden voorwerpen. 2 geiten, 1 zwarte portemonnaie, 1 kinderportemonnaie, 1 baal bruine boonen, 2 belastingplaatjes in étui. Het plantsoen. De grond voor het sta tion, waarop eertijds het bestaande plantsoen werd aangelegd, blijkt niet geschikt voor den groei. Thans zal worden getracht door aan brenging van andere grond, daarin verbetering te brengen. ZOETERWOUDE (Dorp). Vrouwenbond. De rij van feestavonden vóór den advent werd gisteravond gesloten met een feest van den R.K. Vrouwenbond. De vele opgekomen dames werden verwel komd door den geestel. adviseur, den weleerw. heer H. Brans, waarna het programma werd aangevangen met zangstukjes door het dames koor, onder leiding van den heer C. H. de Boer. Het tooneelstukje ..Poppemie als heraelcan- didate" dat hierna opgevoerd werd, had veel Voor de Graal-propaganda waren ter ver gadering aanwezig mej. Spronk, Vrouwe van Nazareth en de Graal-leidsters mej. Raaphorst j en Ravensbergen. Mej. Spronk hield een rede om het doel enz. van de Graal bekend te ma ken, waarna in de zaal de propaganda werd I voortgezet. De eerste namen zijn genoteerd en het belooft ook hier een groote en krachtige Graalwacht te worden. De K. F. O .verzorgde met een drietal vroo lijke films het amusante gedeelte van den avond. De pauzes waren nogal langerekt om verlotingen ten bate van een vaandel te hou den, waardoor deze feestavond langer dan ge woonlijk duurde. Eerlijk gezegd: toen de tooneelclub van den Vrouwenbond nog op volle kracht was, waren

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2