STADSNIEUWS Firma G. H. MAAT RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING ZATERDAG 28 NOVEMBER 1931 l>E LE1DSCHE COURANT FINLAND Het alcohol-vraagstuk. In Finland, waar sinds cenige jaren een alcoholverbod bestaal, zal op 30 December a s. oen volksstemming plaats vinden. Aan de bevolking zal dan de vraag worden gesteld, of zij al dan niet handha ving van het alcohol-verbod verlangt. Op het oogenblik bestaat in Finland een vrij streng alcoholverbod, waartegen den laatsten tijd veel verzet merkbaar is ge worden. CHINA BEZORGDHEID IN DEN VOLKEN BONDSRAAD. Vrees voor een ernstig conflict te Tintsjau. De Parijsche berichtgever van het Hbld. telefoneerde gisteravond: Vandaag vonden behalve particulier» besprekingen tusschen dr. Szó en Briand, twee bijeenkomsten van de redaetie-com- missie van den raad en een geheime be spreking van de twaalf raadsleden plaats, met het oogensehijnliik doel de tekst voor de resolutie vast te stellen, doch in werke lijkheid verkeert de raad op het oogeblik in de grootste bezorgdheid over de mo"c lijko gebeurtenissen te Tsjinsjau en over weegt hij maatregelen om een ernstig con flict aldaar te voorkomen. Van Engelscho waarnemers in do omstreken van Tsjintsjau ontving de raad bericht, dat de Japan- scho troepen naar TsinUjau zouden op- marcheeron, hetgeen door de Japanners wordt ontkend, doch begrijpelijk hecht de I id meer waarde aan de Engclsche in lichtingen. Hot telegram uit Tokio, dat de regee ring zal aftreden, wanneer het te Tsjintsjau tot een bloedige botsing zou komen, geeft hier ook aanleiding tot ongerustheid. Een verandering van regeering toch zou weinig go"''s bet eekenen. De uitslag van de besprekingen hier hangt op het oogenblik geheel af van wat or te Tsjinlsjuu gaat gebeuren. Dr. Szé, die nog aan het vaststellen van een de*,,*,i voor de ontruiming vasthoudt, hetgeen echter thans op den achtergrond is geraakt, geeft duidelijk blijk geen defi nitieve houding te willen aannemen alvo rens zekerheid verkregen 7il zim met be trekking tot Tsjintsjau. Hij vreest n.l. dat als de raad eenmaal uiteen zal zijn ge gaan, het conflict te Tsjinstjau zal losbar sten. Zooals de zaken thans staan, hoort men er reeds over spreken, dat de zitting van den Rand nog wel tot Donderag a.s. zal duren. R K. Propagandaclub „St. Petrus" Donderdagavond kwam de R.K. Propaganda- Ciub „St. Petrus" in ledenvergadering bijeen in het Volksbondsgebouw. Te ruim half negen opende de voorz., de heer van Oyen, de vergadering met gebed, riep den aanwezigen een hartelijk welkom toe en sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst, trots het vele- vergaderen, waarin de leden, als vakvereenigingsmannen, de laat- ate weken, een ruim aandeel hadden genomen. Notulen worden gelezen en ongewijzigd vast gesteld. Intuaschen was de geestei. adviseur, rector Reijnen, ter vergadering gekomen, die door den voorz. met een hartelijk woord werd verwel komd. Na afdoening van enkele zaken van onder geschikt belang, kwam in bespreking het voor naamste punt der agenda: de propaganda- circulaire, gericht aan alle R.K. georganiseerde arbeiders te Leiden. Daarin wordt getracht, meer belangstelling te wekken voor de eigen R.K. arbeidersbeweging. Het doel dezer circu laire ia de alapende leden te wekken uit hun dommeling, de «lappen en onverschilligen tot activiteit aan te eporen, de ijverigen te ver aterken. In deze circulaire wordt een duidelijk beeld gegeven van de zegenrijke instellingen in onze arbeidersbweging, waarvan zoo noodig door ieder R.K. georganiseerde gebruik kan worden gemaakt. Verder geeft deze circulaire een overzicht van het zegenrijke, nuttige en aangename, wat de plaatselijke afdeeling van den R.K. Volks bond in de onderafdeelingen haar leden biedt. Verschillende adressen lagen ter verzending gereed, waarna huisbezoek zal volgen. In verband met dit huisbezoek gaf de voor zitter verschillende nuttige wenken, en wensch- te verder de propagandisten een groot suc ces toe. Bij de rondvraag werden de gestelde vragen naar genoegen beantwoord. Hierna volgde sluiting met den chr. groet. R.K. Verzekeringspersoneel. Donderdagavond 8 uur werd in het Bonds- gebouw een vergadering gehouden van het R.K Verzekeringspersoncel. De bijeenkomst werd door den heer Nijhuis geopend met den chr. groet. Aanwezig waren de geestei. adviseur, rector Reijnen, de voorzit, en secr. van het hoofdbestuur uit Rotterdam van den Bond St. Donatus en zeer vele R.K. Verzekeringsagen ten. Nn een krachtige opwekking door bonds voorzitter, secretaris en adviseur uitgesproken cm zich R.K. te organiseeren, is er een afdee ling van St. Donatus opgericht, met voorloo- pig 10 leden, waarvan 3 zich de keuze tot het vormen van een bestuur lieten welgevallen. Na vele discussies, welke alle tot tevreden heid werden opgelost, sloot de heer Nijhuis do vergadering met dank aan allen voor de opkomst en medewerking, met den chr. groet en een woord van propaganda voor de afdee ling. STICHTING „HET LEIDSCHE BROKKENHUIS" De jaarvergadering In de gisteravond onder leiding van den vice-voorzitter, den heer J. M. Vos Jzn. ge houden jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging werd als lid van 't dagelijksch be stuur in de vacature-J. B. A. Heydeman ge kozen de heer P. H. J. Vreeburg. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. W. Cahen ia het volgende ontleend. Ingevolge art. 2 der acte hadden 19 instel lingen te dezer stede het recht voor de eer ste maal het Bestuur te vormen door ieder een !:d daarvoor aan te wijzen. Van dit recht werd gebruik gemaakt door 14 instellingen: de Gem. Comm. voor Maatschappelijk Hulpbet., de Diakonie der Ned. Herv. Gem., het R.K. Par. Armbestuur, de Diakonie der Geref. Kerk in Hersteld Verband, de Diakonie der Evang. Luth. Gem., het Bestuur der Doopsgez. Gem., het Bestuur der Remonatr. Gem., de Diakonie der Waalsch Herv. Gem., het Armbestuur der Oud Kath. Gem., de Leidsche Mij. van Welda digheid, de Ver. Armenzorg, het Ned. Leger des Heils, de Bijz. Raad v. d. Ver. v. d. H. Vine. Paulo en de Comm. voor het Wijkge- bouw „Geloof, Hoop, Liefde. Van de Leidsche Mij. van Wedadigheid en de Waalsche Diak iie werden giften ontvan gen. De Ned. Herv. Diakonie en het Isr. Arm bestuur verleenden rentelooze voorschotten, terwijl door het R.K. Armbestuur en een par ticulier leeningen tegen geringe rente werden verstrekt. Hierdoor werd de commissie instaat gesteld de voorbereiding en organisatie der werkzaamheden te financieren. Tot de eerste verkooping bedroegen deze kosten in totaal circa 470, waar echter inmiddels goederen waren ingekomen tot een .Brokkenhuiswaarde" van nagenoeg hetzelfde bedrag, heeft deze pe riode geen deficit opgeleverd. In het tijdvak 28 October 1930 tot 1 Sept. 1931 werd voor een bedrag van c.a. ƒ2100 ver kocht, terwijl de kosten voor salarissen, hu ren, ophaaldienst, reparaties en propaganda over deze periode eveneens c.a. 2100. bedroe gen. Dat het Brokkenhuis zich in het eerste dienstjaar reeds heeft kunnen bedruipen zon der subsidies of anderen financieelen steun atemt hoopvol voor de toekomst. Er werden in het eerste dienstjaar c.a. 400 gezinnen geholpen, en wel als volgt: c.a. 150 gezinnen kochten voor eigen rekening tot een bedrag van circa 700, circa 200 gezinnen werden geheel en circa 50 gezinnen gedeelte lijk geholpen voor rekening van derden tot een totaal bedrag van circa 1400, van dit laatste bedrag werd het grootste deel, n.l. circa 1050 besteed door de Gem. Comm. voor Maatschap pelijke hulp, terwijl 10 andere instellingen ge zamenlijk circa 240 eenige particulieren circa 60 besteedden. De waarde der te verkoopen goederen be draagt in doorsnede het drievoudige van het geen in rekening wordt gebracht, zoodat de circa 150 gezinnen welke een bedrag van circa 700 hebben besteed hiermede een waarde aan goederen verkregen van circa 2100, ter wijl voorts de Gem. Comm. v. Maatsch. Hulp betoon hare totaalwaarde van circa 3150, waarvoor deze Comm. alechts 1050, heeft be hoeven te besteden. De ingezetenen van Leiden cn Omgeving hebben van den aanvang af groote hoeveelhe den goederen afgestaan. Een uitgebreid dames comité is geregeld werkzaam in het Brokken huis. De werkzaamheden, n.l. het sorteeren en prijzen der ingekomen goederen, de verzorging van den ophaaldienst, de verkoop der goede ren, enz. zijn werkelijk geen sinecure. De resultaten van den goederen-ophaaldienst hebben tot nu toe de stoutste verwachtingen overtroffen. Op Zaterdag 21 dezer werden te Leiden reeds 12 auto's goed ontvangen, terwijl ook nadien nog zeer veel binnenkwam. De Stichting zal in den komenden winter dan ook in staat zijn op grootere schaal haar werk zaamheden voort te zetten. Dit jaarverslag werd onveranderd goedge keurd. Na rondvraag volgde sluiting der vergade ring. GEHEEL-ONTHOUDERS NED. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL 10-jarig beslaan afdeeling Leiden. Het tweede lustrum van de Leidsche afdee ling van den Bond van Spoorweg- en Tram personeel Onthouders Vereeniging, werd gis termiddag herdacht in een receptie ten huize Feenstra alhier. De afdeelingsvoorzitter, de heer P. Th. Stolk memoreerde in een kort openingswoord de ge schiedenis der afdeeling. De afgeloopen ver- eenigingsjaren, aldus spr. waren jaren van strijd, gelijk van alle drankweervereenigingen. De oprichters der afdeeling huldigde spr. voor het genomen initiatief. De verschillende be stuursleden uit de afgeloopen periode bracht spr. den dank der vereeniging voor gedane werkzaamheden ten bate der afdeeling. De afgevaardigden van het hoofdbestuur, in den persoon van den heer H. G. Moolenaar, den voorzitter van de Zuid-Hollandsche Propa ganda Commissie der S. O. V., den heer J. de Ligt uit Rotterdam, de vertegenwoordigers der zusterafdeelingen uit Voorburg, Leidschen- dam, Vlaardingen, Rotterdam, rechter- en lin ker Maasoever ,de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, den heer G. Henning, den heer H. Zunderman, namens het Leidsche* Drankweercomité werden vervolgens evenals de afgevaardigden van de Vereeniging tot afschaffing van alcoholische dranken en van den J. C. G. O. B. hartelijk welkom geheeten. Door verschillende afdeelingen, o.a. Den Haag, werden bloemen aangeboden, terwijl voorts door de verschillende afgevaardigden hartelijke woorden ter felicitatie werden gesproken. De heer J. Bijlsma, gepensioneerd hoofd conducteur der Nederlandsche Spoorwegen, een der oprichters van dc jubileerende afdee ling gaf door zijn tegenwoordigheid blijk van zijn belangstelling. Verschillende corporaties op het gebied der drankbestrijding zonden te- legraphischc of schriftelijke g^lukwenschen. De heeren G. van der Laan en J. Visser luis terden de drukbezochte receptie met piano- en vioolmuziek op. BIJ AAMBEIEN, verstopping, darm- scheuren, abcessen, urine-aandrang stu wingslever, pijn in den onderbuik, be nauwde borst, hartkloppingen, aanvallen van duizeligheid, brengt het gebruik van natuurlijk „Franz-Josef'-bitterwater steeds aangename verlichting, dikwijle- zelfs vol komen genezing. Bij Apoth. en Drogisten. HOOI De feestavond. In het geheel gevulde Graanbeursgebouw werd 's avonds een goedgeslaagde feestavond gegeven, waaraan medewerking werd verleend door de Zangvereeniging „Zang en Vriend- achap", uit Den Haag, onder leiding van den heer Meyer Smeer, het Saxophone-kwartet 's Gravenhage en den declamator C. Krom. Na eenige zang- en saxophone-stukken en de clamatie was het woord aan den heer H. G. Moolenaar, algemeen secretaris van de S. O. V., die een rede hield over het onderwerp „De blauwen strijd in ernstigen tijd". In aansluiting met de voorafgegane onthul ling van een door 't dames-comité geschonken vereenigingsvlag, zette de spreker de bedoeling der verschillende kleuren: blauw, geel en rood uiteen. Met den afdeelingsvoorzitter uitte de spr. den wensch, dat de afdeeling onder dezen banier nog veel groei en bloei moet ondervin den, temeer, daar de vlag geborduurd is door een enthousiaste dame, hetgeen zeer zeker een buitengewone prestatie is. Nadat het derde couplet van het Bondslied gezongen was, vervolgde spr. zijn rede. Hij wees erop, dat na de declamatie door den heer De Krom van „De proloog van het graan", een voor de onthoudings-organisaties zeer gunstige propaganda. De heer Molenaar zette dan uitvoerig uiteen hoe strijders voor het eene ideaal zich vele moeilijkheden hebben getroost, maar ook nog zullen moeten getroosten. De kwestie van de afschaffing komt hoe langer hoe meer in het hoofdpunt der publieke atentie te 6taan. Wel iswaar is dezer dagen in de Tweede Kamer het onderwerp der plaatselijke keuze nog wel niet opgelost, doch vergeleken bij andere is reeds veel gewonnen. Hoewel in den loop der jaren het drankmis bruik is afgenomen, dienen de propagandisten 1 voor de onthouding nog niet te versagen, daar nog te velen zuchten onder de ellende van drankmisbruik. De diversen uit den kring van Spoor- en Tramwegpersoneel die tengevolge van drankmisbruik ten val zijn gebracht, kwa men nooit tevergeefs bij het hoofdbestuur aan kloppen, en is dan zooveel mogelijk geholpen. Niet alleen op ethische gronden, aldus spr., I berust de strijd voor geheelonthouding, doch ook op zedelijke. Dit werd met eenige voor- heelden nader toegelicht. Uitvoerig belichtte spr. vervolgens het af- schaffingsvraagstuk in het licht van den rao- I dernen tijd, de malaise enz. De enthousiaste rede van den heer Moole naar, die op het laatste oogenblik den secre taris van het hQofdbestuur, den heer L. G. de Haas verving, werd door de talrijke aanwezi gen met groote aandacht aangehoord. Een krachtig applaus dankte spr. dan ook voor de keurige rede. De rest van den avond werd, gelijk reeds ge- I zegd, gevuld met muziek en declamatie. De sylophoon-soli van den heer Ch. de Vries, keurig begeleid door mej. M. 'Verwer, dienen zonder achterstelling der andere nummers, apart vermeld. De afdeelingsvoorzitter, de heer Stolk, open de en sloot met een enkel woord den welge slaagden en goed bezochten avond. Missio Canonica. Z. H. Exc, de Bisschop van Haarlem heeft goedgekeurd voor de Missio Canonica de da mes onderwijzeressen J. M. L. Engels, M. J. v Teylingen, J. J. Vreeburg, allen alhier. DE GESTRANDE BUTSK0PD0LFIJN. Den achtsten keer sinds eeuwen. Dezer dagea is, zooals reeds gemeld, bij Krabbendijke een butskopdolfijn, Hyperoo- tlon rostnatus (Müll), aangespoeld. Het dier is naar ltijks Museum van Natuurlijke historie te Leiden overgebraoht. Dr. A. B. van Deinse vertelt het volgen de over dit geval aan de „N.R.Ct.": De stranding van dit voor ons land zeld zame dier heelt zich als volgt afgespeeld, inwoners van het dorp Waarde, gelegen bezuiden Krabbendijke op Zuid-Be •'eland, 1 zagen en hoorden Maandagavond, dat een groot zeedjer dicht onder de kust van de I Wester Schelde op de slikken was gezwom men en wanhopige pogingen deed om weer vrij te komen, 'ien slotte boorde hel dier zijn kop diep in de modder en sloeg heftig met zijn grouten staart in de lucht. Het is toen natuurlijk weldra gestikt en weid den volgenden morgen gevonden. Door het hoo- ge water kon men eerst niet naderbij ko men en pas Woensdagmorgen heeft een ambtenaar van den Rijkswaterstaat de vondst gemeld aan het gemeentebestuur, dat dadelijk prof. dr. E. D. van Oort, dnec- teur yan 's Rijks Museum van Natuurlijke Historie te Leidon, waarschuwde. Zoodra tot berging was besloten, is het dier verder op het land getrokken, op een vrachtauto geladen cn van Waarde naar Leiden ver- voerd. Up de binnenplaats van het Museum lag Vrijdagmorgen het ruim 5 M. lange man lijke dier tentoongesteld. Er waren juist eenige foto's van genomen en nader zou men nog alle maten nauwkeurig opnemen en het dier laten schilderen. De dolfiju was geheel ongeschonden. Dc zwarte, gladde huid vertoonde talrijke ron de grijswitte vlekjes, veroorzaakt door uit wendige parasieten, behoorende tor de groep der Crustacea. Hier en daar waren lengteschcuren in de huid zichtbaar, die met bloed beloopen waren. Na het maken van een paar afgietsels, zal men te Leiden het skelet preparoeren, terwijl bijzondere weeke deelen ook zullen worden bewaard. Deze soort is nu du» achtmaal in Ne derland aangetroffen, het eerst, voor zoo- t ver bekend is, m 1757, toen nabij de vind plaat* van heden, een butskop in het Helle I Gevestigd sedert 1833 WIJNKOOPERIJ LEIDEN gat, bij Zaamslag, gevonden werd. Resten van het skelet van dit dier kan men nu nog in de kerk te Zaamslag zien. In 1831 is ons tweede voorbeeld te Warffum, aan land gebracht. In lb38 heeft het Museum te Lei den het skelet ontvangen van dr. M. A. Hendnksz. De derde butskop i» in 1840 bij Burgsluis, Schouwen, door vissohers gedood en naar Brussel gebracht, alwaar men nu nog het geraamte bewaart. (J. Wesmael heeft dit dier geteekend en beschreven. In 1846 heeft W. Vrolik zeer uitvoerig en nauwkeurig de vierde bewerkt, die in Juli te Zandvoort levend op het strand was gevonden. Het geraamte is nu in Artis te zien. Van ons vijfde geval, Harderwijk 1861, heeft Leiden den 1.5 M. langen schedel en de halswervels. In 1884 strandde nummer zes, in Novem ber op Texel, nabij Oude bchild. Het ge raamte van dit 7.9 M. lange dier werd door Max Weber voor Artis behouden. Eerst in 1927 kwam ons voorlaatste geval, alweer in November. Toen werd er een levend op gemerkt bij de Cocksdorp, Texel, die in zijn geheel te Leiden kwam. En nu, juist vier jaar later, kwam ons achtste exem plaar te Waarde aan. De acht gevallen ver- deelen zich over zee verschillende maan den; November komt driemaal voor, ter wijl men vóór April geen geval van stran ding van deze soort kent in ons land. Uok in Engeland i», als bij ons, Hyperoodon oen najaarsverschijning. Nieuwjaarscorrespondentie. De Directeur van het Postkantoor te Leiden maakt bekend, dat, om de hieron der vermelde bestemmingen nog voor 1 Januari 1932 te bereiken, de corresponden tie als volgt verzonden kan worden (de overtochtsduur voor de gewone verzending is berekend tot de plaatsen achter de lan den vermeld. Voor verder gelegen bestem mingen is in het algemeen verzending met een vroegere gelegenheid gewenscht). Argentinië gewone mail (Buenos-Aires) 13 Dec. Australië gewone mail (Fremantie) 2 Decc. nazending 3 Dec. (Adelaide, Melbourne, Sydney en Bris bane) 25 Nov. nazending 26 Nov. Brazilië gewone mail (Rio de Janeiro en Santos) 13 Dec.. Luchtpost 17 Dec. Luchfcdienst Toulouse Santiago de Chili. Britseh-Indië gewone mail (Bombay en Calcuta) 9 Dec. nazending 10 Dec. Luchtpost 23 Dec. Luchtdienst Amster damBandoeng. Ceylon gewone mail (Colombo)) 10 Dec. Luhctpost 16 Dec. Luchtdienst Amsterdam Bandoeng. China gewone mail (Shanghai) 13 Dec. Chili gewone mal (Santiago, Valparai so) 8 Dec. Luchtpost 17 Dec. Luchtdienst TuolouseSantiago de Chili. Cuba gewone mail (Habana) 16 Dec. Curasao gewone mail (Willemstad) 16 Dec. Eeypte gewone mail (Alexandrië) 24 Dec. Irak gewone mail (Bagdad) 17 Dec. Luchtpost 25 Dec. Luchtienst Louden Karachi. Japan gewone mail (Shimonoseki) 13 Dec. Mexico gewone mail (Mexico Stad) 16 Dec. Nederlandsch-Indië Sabang, Medan en Batavia zeepost 1 Dec. mail 9 Dec. Luchtpost 16 Dec.. Lucht dienst Amsterdam—Bandoeng. Palestina gewone mail (Rafa-Haifs) 23 Dec. Luchtpost 25 Dec Luchtdienst Lon denKarachi Siam gewone mail (Bangkok 3 Dec. Luchtpost 16 Dec. Luchtdienst Amsterdam Bandoeng. Straits-Settlemens gewone mail (Penang en Singapore) 9 Dec. Luchtpost 16 Dec. Luchtdienst AmsterdamBandoneg. Suriname gewone mail (Paramaribo) 7 Dec. Luchtpost 16 Dee. Luchtdienst New- orkParamaribo Syrië gewone mail (Alepno) 23 Dec. Uruguay gewone mail (Montevideo) 13 Doc. Luchtpost 17 Dcc. Luchtdienst Tou louseSantiago de Chili Yereonigde Staten van Amerika gewone mail (New-York) 21 Dec. Zuid-Afrika gewone mail (Kaapstad 9 Dec. Canada gewone mai' (Montreal) 21 Dec. HAAGSCHE RECHTBANK Ontslag van een ambtenaar. De officier van justitie heeft gisteren gecon cludeerde tot afwijzing van een vordering van een door B. en W. ontslagen ambtenaar tot schadevergoeding tegen de gemeente 's Gra venhage. Deze ambtenaar, die eenige werkbriefjes valschelijk had ingevuld, was hiervoor door B. en W. gestraf met niet eervol ontslag. Na beroep bij het gemeentelijk scheidsge recht besliste dit gerecht, dat het ontslag niet kon worden gehandhaafd, doch dat de ontslagene moest worden teruggesteld in een andere functie. Volgens het Ambtenarenreglement is deze uitspraak bindend voor beide partijen B. en W hebben daarna het gegeven ont slag weder ingetrokken, doch tevens den amb tenaar opnieuw ontslagen, thans wegens on geschiktheid. De ambtenaar zag hierin niet anders dan een saboteeren van de bindende uitspraak van het scheidsgerecht en vorderde deswege scha devergoeding van de gemeente. De rechtbank zal op 5 Januari vonnis wij- NOORDWIJKERHOUT AUTO-ONGELUK 'en eenig kind door auto overreden en gedood Een ander kind ernstig gewond Nabij het station Noordwijkerhout liepen 2 kleine kinderen te wandelen met den bejaar den heer C. v. d. Z. De kinderen liepen te spe len met een ansichtkaart, welke op een gege ven moment wegwaaide. Beide kinderen liepen de kaart na en staken dwars over den weg. Juist passeerde daar de vrachtauto van de firma van Rijn uit Noordwijk. De twee kinde ren raakten er onder. Het 5-jarig dochtertje, het eenigst kind van de heer G. Kors, was cnmiddelijk dood, het andere kind, het 5-jarig dochtertje van den heer P. Damen, werd ern stig aan het hoofdje verwond. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. De politie was direct ter plaatse om onder zoek in te stellen. We vernemen dat den bestuurder geen schuld treft. Personalia. De voorzitter van de Veiling vereniging „Bloemenlust", de heer A. den Heijer, heeft als zoodanig bedankt. Bloemenhandel. Sinds enkele dagen wer den reeds getrokken hyacinthen aangevoerd. Zooals ^ulks bijna altijd gaat, brengen de eer stelingen een goede prijs op. Ze gingen toen voor 1518 per 100. Waar de inkoop (het zijn in Frankrijk geteelde bollen) van 912 per 100 bedroeg, was de exploitatie van deze maar juist loonend. Thans zijn ze echter reeds gedaald tot 4.70 a 7.90. Dat zegt genoeg. De eerste blauwe hyacinthen, thans aange voerd, gingen voor 1.5011.70. Ook wer den reeds etrokken tulpen aangeboden, Scar let dus; deze brachten 3per 100 op. Te aag voor de eerste. Tros-chrysanthen gingen voor Flory King 1822 ct., per bos; Marie Otter 19 24 ct. Chrycanthen geel 2024 ct. Mont Blanc wit 1724 ct. 1-bloemige chrysanthen per stuk: Pulling 1014 ct Rayonante 1014 ct. Per mand: Spaansche peper: 22.30. Per dozijn: Gele Margrieten 79 ct. Rozen per bos van 20 stuks: Hadley 1 401.60, Columbia 1.201.40, Rosalandia 1.101.25. SASSENHEIM Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 2 Dec. a.s., des voor middags 9 uur, ter behandeling der volgende agenda-punten: 1. Ingekomen stukken. 2. No tulen. 3. Behandeling gemeentebegrooting en bedrijfsbegrootingen voor 1932 Werkloozenzorg. Gisteravond is in de Gem. Burgerzaal in tegenwoordigheid van de geestelijkheid der parochie, burgemeester en wethouders, Kerk- en Armbestuur, en alle voorzitter van R.K. corporaties een bespreking gehouden, om iets te doen voor de R.K. werk loozen, om den vrijen tijd in gezellig samenzijn door te brengen. Besloten is, om aan alle R.K. werkloozen ge legenheid te geven in het K.S.A.-gebouw gedu rende hun vrijen tijd te vertoeven. Het gebouw zal worden opengesteld van 's morgens 9.30 tot 's middags 4 uur, waar dan gratis koffie, thee tabak enz. zal worden aangeboden. Maandag a.s. zal hiermede een begin gemaakt worden. Het comité hiermede belast, verzoekt de volle medewerking van de werkloozen; het zal hun dan zoo aangenaam mogelijk trachten te ma ken. ZOETERMEER—ZEGWAART R.K. tooneevereeniging „Exselsior". Dins dag 24 en Donderdag 26 Nov. heeft „Excel sior" uitvoering gegeven van het pas versche nen drama „Verzegelde lippen" en de dolle klucht „Moord". In alle opzichten mag deze uitvoering als geslaagd worden beschouwd. De leden der vereeniging hebben schitterend spel geleverd en er is alle reden voor om hen ge luk te wenschen met het succes op deze avon den behaald. Zij hebben getoond, dat zij hun naam „Excelsiormet eere dragen, en door hun spel hebben zij zich voorzeker reeds voor de volgende uitvoering een tarijk publiek ver zekerd, wan took het publiek scheen ten hoog ste voldaan. Was den eersten avond oe opkomst nog niet bijzonder groot, zij was toch oorzaak, dat de roep over het spel zich als een loopend vuur tje verspreidde, met het gevolg, dat op den tweeden avond velen zich met een bescheiden staanplaatsje moesten tevreden 6tellen. Men zou afbreuk doen aan het geheel, in dien men eenige rollen ging bespreken en be- prijzen; want ook in de kleinste onderdeden is het spel goed verloopen Maar vooral kwam scherp uit de tegenstelling tusschen waarheid en plicht eenerzijds en leugen en bedrog aan den anderen kant, tusschen den bisschop me' zijn priester en de verdorven valsche munter- zoodat ook de strekking van het stuk he?' goed uitkwam. „Excelsior", met verlangen zien de de vol gende uitvoering tegemoet.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10