DE GROOTE VERRASSING XANTHIA CADEAUX THANS 5 0% VOORDEEUGER VRIJDAG 27 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 KOLENDAMP-VERGIFTIGING. Kachelpijp door roet verstopt. Toen de deur van perceel Schoterweg 206 te Haarlem gistermiddag nog steeds gesloten bleef, was dit voor de buren aan leiding de politie daarvan in kennis te stel len. Bij onderzoek bleek, dat in de huis kamer de 60-jarige assuradeur W. H. be wusteloos op een klapbed lag. Ontboden dokters slaagden er niet in het bewust zijn te doen terugkeeren. Het bleek, dat de bewusteloosheid was veroorzaakt door kolendampvergiftiging, ontstaan, doordat roet in de kachelpijp den afvoer had tegengehouden. Ook de boven buren hadden zioh onwel gevoeld. Het slachtoffer is naar een der zieken huizen overgebracht. Hij is nog niet bij kennis gekomen. DE MOORD TE ZUIDBROEK. Een nieuw spoor gevonden. In verband met den moord te Zuidbroek in den nacht van 25 op 26 Augustus j.l. op een afgelegen boerderij aan het Winscho- terdiep onder de gemeente Zuidbroek, waarvan een oude vrouw en haar zoon het slachtoffer werden, vernemen wij, dat het spoor thans wijst in de richting van iemand, die momenteel in de gevangenis te Groningen een straf ondergaat. De Commissaris van politie te Gronin gen deelde desgevraagd mede, dat aan de justitie te Winschoten belangrijke mede delingen zijn gedaan, welke zware ver moedens hebben doen rijzen tegen boven genoemde persoon. In verband met liet onderzoek kunnen echter nog geen nadele mededeelingen worden gedaan. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Gecompliceerd auto-ongeluk. Timmerman zwaar gewond. Gistermiddag heeft in de Vrouwestraat te Vlissingen een ernstig ongeluk plaats gehad. Een timmerman w&g aan den voor gevel van een huis bezig met werkzaam heden, toen een auto kwam aanrijden. Naast het buis stond een handwagen, waartegen de auto aanreed. De timmer man geraakte daardoor bekneld tusschen den wagen en den muur van het huis. De man werd zoo ernstig getroffen, dat hij in zeer bedenkelijken toestand naar het gast huis moest worden overgebracht. Gisterenavond was zijn toestand nog van dien aard, dat hij niet kon worden ver hoord. Aanrijding tusschen tram en auto. Gisteravond omstreeks vijf uur heeft op den onbewaakten overweg OldenzaalEn schede een aanrijding tusschen een tram en een auto plaats gehad, welke nog be trekkelijk goed is afgeloopen. Een inspec teur der Rijksverzekeringsbank uit Arn hem, reed op vorengenoemd tijdstip met zijn auto op den overweg terwijl de be stuurder niet bemerkte, dat de trein Olden- zaalLosser in aantocht was, hoewel de machinist, signalen gaf. De machinist rem de krachtig, zoodat alleen het voorste ge deelte van den auto gegrepen werd en ernstig beschadigd; de bestuurder kwam met den schrik vrij. „Tel." Auto-ongeluk dat goed afliep. Een ernstig auto-ongeluk, dat bijzonder goed is afgeloopen, had gisteravond te gen half twaalf plaats op het Singel bij het Koningsplein te Amsterdam. Een auto, waarin behalve de chauffeur nog twee andere personen zaten, kwam uit de richting van het Spui. Op een gegeven oogenblik slipte de wagen en schoot voor de Universiteits-Bibliotheak over het trot toir, brak de langs den wal loopende ijze ren leuning en verdween in het water van het Singel. Een Surinamer, zekere Dubois, die daar met zijn vrouw liep, bedacht zich geen oogenblik en sprong van den hoogen wal in de gracht. Hij rukte de deur van de ge sloten auto open en kon de inzittenden stuk voor stuk uit den wagen trekken. Met toegestoken handen van anderen werden zij op een schuit getrokken die daar toe vallig lag. De drenkelingen werden even als de redder binnengebraoht in de Univer- siteits-Bibliotheek en door den G.G. en G. D. naar het Binnengasthuis gebracht. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een jongen gegrepen en gedood. Gisteravond te ongeveer negen uur von den voorbijgangers op den onbewaakten overweg bij het z.g. Zwarte Wegje te Dui- vendrecht een ongeveer 17-jarige jongen deerlijk verminkt op de rails liggen. Ver moedelijk is hij door den trein, die uit de richting Amsterdam komt en te ongeveer kwart voor negen Duivendrecht passeert, gegrepen. De jongen, die blijkens -op hem gevonden papieren waarschijnlijk te Jut faas woonde, had zijn fiets tegen een hek langs de spoorlijn gezet. Het stoffelijk overschot is naar het lij kenhuis te Ouderkerk a. d. Amstel over gebracht. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 15) Wel, meneer Ravenscar riep ze met een goed voorgewende verrassing. Ik ben maar blij, dat u 't bent en niet een vreem de. Ik begrijp zelf niet, waarom ik niet ge beld heb. Ik hoop, dat u niet boos op mij bent en dat u zich niet erg bezeerd heb door mijn stommiteit De secretaris deed alle mogelijke moei te om op te staan, zoodra hij den brief zag liggen. Hij keek er een oogenblik ang stig naar en het meisje zag aan zijn gezicht, dat hij blij was, dat de adreszijde naar beneden lag. U hoeft zich niet te excusceren, zei hij hoffelijk. Er is niets aan mij gebro ken. Ik ben alleen een beetje geschrokken, maar dat zal met een paar minuten wel over zijn. Yvonne raapte haar fiets op, die geluk kig geen averij had opgeloopen bij het .jammen'' van mr. Ravenscar. en zette het voertuig tegen een boom. Toen nam ze haar zakdoek en sloeg daarmee het stof van den man af, terwijl ze schijnbaar zóó ging staan, dat ze zich tusschen hem en den brief bevond, waarop al haar hoop was gevestigd. Eerst stond ze er met den -ug naar toe, maar langzamerhand draai- ■ic te zich om en bukte opeens, alsof ze den brief juist op dit momeo» pas ontdekte, om hem op te pakken. Kindje in brand. Woensdagavond geraakte te Utrecht een kindje in brand door het omvallen van een petroleumstel. De moeder, die even een boodschap was gaan doen, ontdekte bij haar thuiskomst het gevaar en riep luid keels om hulp. Een toesnellende man bluschte den brand, terwijl een -buurvrouw de brandende kleertjes van het kind doof de. Een agent, die spoodig ter plaatse was, behandelde het kind met melk en kalkhou- dend water. Door een broeder van den Geneeskun digen Dienst is'het vervolgens naar de kliniek overgebracht. Ongeluk met een handgranaat. De 24-jarige T. M. te Groede heeft Woensdagmiddag een handgranaat gevon den, welke hij, thuisgekomen, stuk sloeg, met het gevolg, dat een gedeelte van zijn gelaat werd weggeslagen. Waarschijnlijk zal hij beide oogen moeten missen. Nadeelige gevolgen van middageten. Het gezin van den broodbakker C. P. te De Werken en Sleeuwijk (N.Br.), bestaan de uit man, vrouw en zoon, geraakte dezer dagen na het middageten ernstig ongesteld. Vooral de zoon, die des morgens niet had gegeten en van het middagmaal derhalve nog al veel had genuttigd, was er het erg ste aan toe en bleef enkele uren bewus teloos. Dr. Mijnlief uit Werkendam, die di rect werd ontboden, constateerde ernstige vergiftigingsverschijnselen. Bij alle patiën ten keerde tenslotte het bewustzijn weer, na toediening van tegengif. Naar de oor zaak van de vergiftiging wordt een grondig onderzoek ingesteld. MET HET GELD ER VAN DOOR. Uit Leeuwarden wordt gemeld: Gisterochtend zond de vertegenwoordi ger der Turmac Maatschappij te Leeuwar den) de heer Hofman, zijn pl.m. 19-jarigen bediende naar het postkantoor met op dracht 1500 te storten op de giroreke ning van de firma en eon postwissel van 40.te innen. De jongen inde den postwissel, doch be hield de 1500 en ging er met het geld vandoor. Tot nu toe is hij onvindbaar. Te Zwolle gearresteerd. Hij had gestolen geld nog bij zich. Toen gistermiddag met den sneltrein uit het Noorden te Zwolle een jongeman aankwam en een taxi bestelde, viel het den chauffeur van den taxi op, dat er iets merkwaardigs was in de houding van het jongemensch. Hij waarschuwde de politie, die onmiddellijk ter plaatse verscheen. Een inspecteur van politie en een rechercheur fouilleerden den jongen man en bevon den, dat hij een bedrag bij zich had van 1500.— en eenige oenten, dus juist het bedrag wa«rmede de 19-jarige bediende van de Turmac-Maatschappij te Leeuwar den zich uit de voeten had gemaakt. De gearresteerde jongeman beweerde chauffeur van beroep te zijn. Het is de 19- jarige Cornelis Doorenbosch, afkomstig uit Leeuwarden. De politie heeft den jonge man in arrest gehouden. Halloriep ze uit, u heeft van den schrik een brief laten vallen. Ik zal hem even TOor u oprapen. Haar vingers grepen de enveloppe en ze had deze net omgedraaid om het adres naar boven te keeren, toen de lange rech terarm van Ravenscar uitschoot en haar pols in een ijzeren greep gevat werd. Met een zachte kreet van pijn liet ze den brief weer vallen en draaide zich ver schrikt naar haar aanvaller. Mot ppn zucht bukte hij zich en raapte den brief zelf op. Nadat hij hem in zijn jaszak had gestoken, zei hij met een flauw lachje: U moet me heusch niet kwalijk nomen, dat ik me zoo kon vergeten. In ieder geval zijn we nu quitteIk moet toch wol een beetje van streek zijn door mijn val en ik realiseerde mij niet direct, dat het een vriend was, die de goedheid had. mij den brief te willen aanreiken. Ik deed alsof u een vreemde was, die nieuwsgierig was naar het adres op de enveloppe. U bent nog heel jong, miss Wenslade. maar u bent werèldwijs genoeg, om te begrijpen dat een man in mijn positie heel dikwijls brieven heeft, waarvan hij het vertrouwde karak ter heeft te beschermen. Ik had er geen idee van. dat de hrief van zooveel belang was. antwoordde Yvon ne koel. Dat is hij ook werkelijk niet, bphalve misschien voor een enkele vreemde, rei Ravenscar met een Lachje. Ik zou de laatste zijn om mij in uw zaken of. die van min oom te willen men gen, meneer Ravenscar. rei ze onverschil lig. Uw brief of het adres er van interes seert met absoluut niet, maar omdat ik de oorzaak van uw val was, beschouwde ik het als vanzelf sprekend, dat ik den brief DE G0UDSCHE ZENDER. Uit den aether verdwenen. Het „Handelsblad" bracht dezer dagen 'n bericht, dat de Goudscho zeuder weer herleefd was. Maar dat is onjuist. Want wat. in Amsterdam gehoord is, was de go- regelde proef-uitzonding van Idzerda in de Beukstraat 10 te s-Gravenliage. Eiken Zaterdagavond na 12 uur zendt Idzerda gramofoonplaten jiit Ook Zaterdagnacht hebben wij geëxpe rimenteerd, vertelde men in de Beukstraat aan „Het Vaderland". Er is contact ont staan met onze trouwe luisteraars, die ons vaak om speciale platen vragen, aan wel ke verzoeken wij zoo mogelijk voldoen. Dat, is ook Zaterdagnacht gebeurd. De heer Idzerda kondigt persoonlijk aan. Toen zijn woorden herhaaldelijk wer den verstoord door een anderen (clan- destienen?) zender, heeft hij gedreigd den stoorder te peilen. Toen was het ineens met de storing gedaan. Een gast, waarop niet gerekend was. Woensdagmiddag was D. Z. te Zwanen burg bezig n.et het herstellen van een an tennemast op het dak zijner woning, toen hj^ zijn evenwicht verloor en op de serre- ruiten zijner benedenburen terecht kwam. Deze bleken hiertegen niet bestand, bra ken, waardoor Z. met een smak op de ta fel terecht kwam, waaraan het gezin voor het middagmaal gezeten was. De ontstel tenis was begrijpelijk zeer groot. Z. bekwam inwendigo kneuzingen en werd met een auto naar een ziekenhuis overgebracht. Ook een kind dat aan tafel zat. bekwam verwondingen door een glasscherf. Inbreker op heeterdaad betrapt. Een ongewenschte gaat is gisteravond tusschen hall negen en negen uur in het privékantoor der directie van de bakkerij L. Lindenboom, gevestigd aan do Van Hattumstraat te Zwolle binnengedrongen. Juist toen de man probeerde, de brand kast te forceeren, trad een der directeuren binnen, zoodat de inbreker spoedig was in gerekend. Waarschijnlyk heeft hij een me deplichtige gehad, die op don uitkijk staan de, het gevaar had zien aankomon en het veiliger heeft gevonden, het hazenpad te kiezen, dan zijn maat te waarschuwen. voor u opraapte. En nu zal ik maar door rijden, anders kom ik te laat in Wrox- ford voor mijn boodschappen. Ze sprong op haar fiets en reed weg, in het besef, dat dit het ergste van haar avontuur was, dat ze nu genoodzaakt was, haar tocht voort te zetten voor een pseudo-boodschap, nadat ze gefaald had. Maar ze begreep, dat het noodzakelijk was, om te doen, alsof ze naar Wroxford moest, daar haar houding anders te doorzichtig zou zijn. Toen ze in Wroxford aankwam, verzon ze een paar boodschappen in de hoofdstraat, en treuzelde zoolang met terug gaan, dat ze er absoluut zeker van kon zijn, dat, Ra venscar de stad had bereikt, want ze wil de natuurlijk vermijden, dat zo hem op den terugweg tegenkwam. Dat gebeur Ie ook niet, ofschoon ze in de verte een glimp van hem meende te zien bij het postkan toor toen ze den terugtocht naar Reacon Audley aanvaardde. Toen ze in het dorp aankwam, ging ze niet dadelijk naar de pat torie maar reed een eindje door tot z.e bij het huisje van Elisha Crowe kwam. De oude man kwam direct toen hij den klink van 't tuinhekje hoorde, naar buiten. Ts het gelukt? fluisterde hij haastig. Maar voor een héél klein deel. ant woordde ze bescheiden. En ze vertelde hem, wat er was voorgevallen. Dus dan hebt u niets kunnrn out lek ken, dan dat de brief van groot belang voor hem was zei Elisha, na haar ont kennend antwoord op zijn vraag of ze het adres had gelezen. Ik kon wel een klein stukje lezer maar ik ben bang, dat dat u niet heel hel pen zal. voegde ze er aan toe. Voor 1 hij mij bij den pols greep, en me dwong den brief te laten vallen, heb ik nog net kun UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 28 Nov. Huizen 1875 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonplaten. 10.00—11.30 Concert K. R. O.-trio. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.152.30 Concert K. R. O.-orkest o. 1. v. Joh. Gerriteen. 2.304.00 Kinderuurtje. 4.15 Sportpraatje. 4.305.50 Concert K. R. O.-kunetensembJè 5.506.10 Journ. weekoverzicht door 1*. de Waart. 6.10 Causerie door Dr. J. van Kranen- donk-Dnffele. 6.35 Esperanto-cur$ue door P. Hcilker. 7.05 Politieberichten. 7.20 Aansl. met het Sted. Theater te Aken: Uitzending van de opera ,,De Too- vorfluit" van W. A. Mozart. In do pauze Vaz Dias. 10.4512.00 Concert K. R. O.-soxtet o. 1. v. P. Lustenhouwer, oa. An der schonen blauen Donau, Strausz en Triiumerei, Sohu- mann. Hilversum 298 M. Uitfluitend V. A. R. A.-uil zending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de continubedrijven. 12.00 Concert V. A. R. A.-septet, 2.20 Zang en piano. 2.50 Lezing over de Internationale Ver houdingen en den Volkenbond. 3.10 Kamermuziek. 4.30 Toespraak voor de Anti-alcoholitsen 4.50 Beoefening der huismuziek. 5.40 Lezing over Geld- en Credietwezeu 6.00 Zang en piano. 6.30 Literair halfuurtje. 7.00 Voor de Anti-alooholisten: Concert V. A. R. A.-orkest. 8.00 Sluiting. 10.00 Teun de Klepperman. 10.15 Concert V. A .R. A.-orkeat. 10.45 V. A. R. A.-varia en voetbalnieuws. 10.50 Vaz Dias. 11.00 Voordracht door Janny van Oogen 11.15 Slot concert oa. Semper Fidelis, Sou sa. 12.00 Sluiting. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20—2.20 The Comodore Grand orkeet o. L v. Muscant. 3.50 Gershom Parkington Kwintet. Tre vor Wat,kins (tenor). 5.05 Orgelconcert door Reginald Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Moderne viool on pianosonaten. nen zien, dat de naam Miss Smith was. H ij had den brief opgeraakt en in zijn zak gesloken voor ik nog iet-s meer kon zien. Ik heb er geen flauw idee van, waar deze ..miss Smith" ergens in de wereld woont en daar er heel wat meisjes met dien naam zullen bestaan, denk ik niet, dat u iets aan mijn ontdekking hebt. Maar Elisha Crowe was het daar hcelo maal niet mee eens. Integendeel, hij greep de hand van het, jonge meisje en sloot die hartelijk in zijn bruine hand. 't Zou te veel gevergd zijn om volledig suc ces te verlangen, zei hij. Uw kranige aanval heeft ons een heel eind verder gebracht, dan dat we anders nu zouden zijn. U hebt mij in ieder geval stof tot veel en diep nadenken gegeven, miss Yvonne. En denk er om geen woord over wat n van vond hebt gedaan, ook niet tegen uw broer. Arme Dick! mompelde het, meisje, toen ze weer op haar fiets stapte in de in vallende duisternis. Hij i* ongeveer ka not van verdriet over Phyllis en den ge- heimzinnigen dood van vader. Ik hen zoo bang voor wat hij zal zeggen of doen bij het uitgestelde inquest. U kunt er zeker van zijn, dat ik niet iets zal zeggen, waar door hij nog dieper in de put raakt. HOOFDSTUK VIII. Krijgsraad Het stadhuis van Wroxford, een impo sant gebouw van witten steen en een ver gulde klokketoren, spreidde zijn breed ront uit langs de Hiffh street. Het ge bouw was tegelijk de zetel van de plaatse lijkc politie en van de gezworenen recht- bank Den dag na Yvonne's avontuur en j op denzelfJen tijd, dat Ohaloner Wenslo- 7.10 en 7.30 Lezingen. 7.50 Variété programma. 9.20—9.35 Beriohten. 9.40 Causerie. 9.55 Concert B. C. C.-licht orkest* oa. suite „Mozartiana" Tschaikowaky en Trüume, Wagnor. 10.5512.20 Dansmuziek Ambrose's Band. „R a d i o-P a r ij s 1725 M. 8.06 Gramofoonplaten. 9.20 OrkestconcorL 12.50 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconceri* 9.05 Radioconcert Avond der chanson niers, o. 1. v. Paul Coline en Le Vigan. Langenberg 473 M. 6.25—7.20 en 9.05 Gramofoonplaten. 11.20 I>ito. 12.251.50 OrkesteoncerL I.55—2.45 Gramofoonplaten. 4.205.20 Solistenconcert (viool, lopraan bariton en harp). 7.20 Vroolijke avond mot do kapel Ey- soldt. 9.50 Uitzending van oon verslag van de Zeedaageehe te Keulen. Hierna tot 12.20 dansmuziek. Ka 1 u n d b o r g 1153 M. II.201.20 Concert uit Rest. Wivex. 1.502.20 Gramofoonplaten. 2 .504.50 Orkestooncert m. m. v. V. Fischer (piano). 7.20—8.20 Operette „Der Lustige Krieg" van Joh. Strauaz. 9.06—1.20 Uitzending van don Feest avond ter gelegenheid van het Rovuo- schrijvers Bondsfeest. Brussel 508 en 338 M 508 meter: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert Omroeporkest o.l.v. A. Meu- lemans oa. Symphonic variaties voor piano en orkest, C. Franck. 336 meter: 5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Dansmuziek. 8.20 Jazzduettcn op twee vleugels door Sylvain Hamy en G. Martin. 9.20 Concert in het café des August ins. Rome (Napels) 441 M. 8.20 Uitzending van de opera's „Cavale- ria Ruaticana" van Mascagni en „Do Pal jas" van Leoncavallo. Zee sen, 1635 M. 7.20 ,Fraulein suoht Ansohluez", Wem selio senetaen, m. m. v. orkest en solisten. 9.20 Berichten, hierna tot 11.50 dansmu ziek door do kapel van Barnabas von Geozy. de op het kerkhof van Beacon Audley werd ter aarde besteld, wa* «laar een bij eenkomst belegd in de kamer van den commissaris van politie. Het gezelschap bestond uit de commis saris zelf, oon ambtenaar van Schotland Yard die op speciaal verzoek van de plaats selijkc autoriteiten gekomen was om deze bij hun onderzoek le helpen. Commissaris Wilbraham had zijn ambt voornamelijk te danken nan zijn populari teit in do Wroxford jucht-club en aan hel feit, dat, hij tot een van do meest geres pecteerde families van het grnafsehnp be hoorde. Als oud-officier van do huzaren, wist hij uitstekend do discipline in zijn korps te handhaven, maar hij pretendeer de niet detective talenten of groot* scherpzinnigheid te bezitten en luisterde in moeilijke gevallen gaarne naar het oor deel van meer ervaren speurders. Inspecteur Pearman was een nauwgezet, ijverig, tamelijk scherpzinnig ambtenaar, met het meer-vnorkomend provinciaal zwak van overdreven eerbied voor de plaatselijke aristocratie. De ambtenaar van Scotland Yard wan een zwijgzaam type van oen jaar of vijf on veertig, een man, onfeilbaar in eigen oogen. fnaar in die van niemand an«ler» Zoo, Pearman, du» je hebt alle* nauw keurig nagegaan en niet» gevonden dat de moeite waard is zei de commissaris, terwijl hij in zijn stoel achterove» leende om een sigaret aan te steken. Onder die visscherslui bij de kaap heb je ander» ruwe klanten. Kon je er geen ontdekken, die een wrok koesterde tegen Wensladat Hij muntte niet uit door een bepaald Rr«ó*!Hg optreden tegen het mindere volk I (Wordt *«»rvet SUPER - SIX B.V. VOOR EEN VOETBAL VROEGEN VU QOO PUNTEN, THANS AOO PUNTEN. DIT GELDT VOOR ALLE, GESCHENKEN IN DEN XANTHIA CATALOGUS VERMELD. BONS VAN ANDERE SIGARETTENMERKEN ZUN Bü ONS NlfcT ME=ER GELDIG.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9