WAALS ACADEMIENIEUWS UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DE LEIDSCHE COURANT Kinder Skisokjes uni met j&quard boord, leeftijd HAARLEMMERSTR. 130—136 Dames Kousen macco, ge ribd of glad, alle modetin- ten 0.52 0.37 Y1% 0.30 Zijden geplatteerde Dames Kousen 0.85 0.670.59 0.46 Zuiver Wollen Dames Kousen 1.75 1.27 y, 1.— 0.80 Fil d'Ecosse Dames Kousen 1.50 1.25 0.95 0.73 Waschzijde Dames Kousen 1.65 1.25 1.15 Zuiver wollen Dames Kousen extra fijn 2.20 1.75 1.40 11 13 0.55 0.60 0.70 0.75 Dames Skisokjes uni met jaquard boord 0.82 0.95 1.10 Dames Slobkousen solide en prartisch 1.75 1.15 1.25 1.05 Dames Slokkousen zijden tricot 2.50 2.— 1.50 Kinder Slobkousen gebreid 1.0.85 0.65 Kinder kou sen macco geribd leeftijd 2 4 7 10 0.19 0.25 0.33 0.40 Gekleurde Wollen Kinder kousen leeft. 2 4 S 10 0.32 S 0.50 0.80 0.95 Wollen Kinder Schoolkousen extra sol. leeft. 3 5 7 9 0.57 S 0.67 H 0.77 H 0.85 BAROMETER. ^2** TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Nov. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometedst.: 778.1 te Vardo. Laagste barometerst.: 739.6 te Malinihead. Verwachting tot den avond van 28 Nov.: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. De voornaamste verandering in den toe stand bracht een drukstijging in het Zuid- Westen, doch het is, gezien de nieuwe ba rometerdaling op den den Oceaan ten Wes ten der Britsche eilanden de vraag, of deze stijging meer dan een voorbijg'aande zal zijn. In elk geval laat zich verwachten dat deze nieuwe depressie of depressie- nitlooper in het Westen zich oostwaarts zal bewegen evenals de secundaire die vanochtend voor de Iersche kust gelegen is. De hooge druk in het Noord-Oosten nam slechts weinig af. De ochtend tempe ratuur is over bijna het geheele gebied la ger dan gisteren wat niet wegneemt dat bijna overal en vooral in Scandinavië die temperatuur boven de normale was; in ons land gemiddeld vier graden. Een ver andering in dit opzicht is nog niet in het zicht. LUCHTTEMPERATUUR: 7.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «a.- Van Vrijdagnamiddag 4.23 uur tot Zaterdagmorgen 7.12 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Ze» op Zaterdag 28 November voorm. 4.10 uur en REVUE CHAMPAGNE. November is de maand van de Revue. Dan komt Buziau in Leiden, vroeger in de revue van Henri ter Hall, tegenwoor dig in de revue van Louis Bouwmeester. En nu Bouwmeester overleden is? Zal deze Champagne-fuif de laatste revue van Bu ziau zijn Hoe dit ook zij, deze dagen staan in het teeken van Champagne. U vraagt, wat de naam met deze revue te maken heeft? Niets hoegenaamd: de ti tel werd gekozen om zijn opwekkenden klank, zegt het voorwoord van het pro gramma. Champagne doet denken aan feest en vroolijkheid en de revue moet het publiek in gelijke stemming brengen.. Nu. dat doet deze revue niet minder dan haar voorgangsters. Stemming zit er in en er zitten zelfs brokstukjes van een draad in Kan het mooier? Het verhaal is als volgt: Vijf duizend jaar geleden leefde er in Egypte land een groote Pharao Menes I. Wij zien de schit tering van het Egyptische hof, en van den Egyptischen eeredienst van god Amon Re, de god van het licht; een schittering^dic zelfs Toetankamen in al zijn levende pracht wel nooit gedroomd zal hebben. De glans der Pharao's verbleekte en het volgende tafereel speelt in onzen verlich ten tijd van wetenschap, nu de mensch- heid zoo knap is geworden, dat zij zelfs mummies ten leven kan opwekken. Menes I wordt weer wakker, tezamen met zijn schoonmoeder, zijn dochter en zijn minis ter van financiën. De mummie van Menes (Manus, zegt Henriëtte Davids, die subiet verliefd op hem wordt) gelijkt als twee druppels Va- ter op Buziau en die van den minister op Siem Nieuwenhuyzen. De prinses is Mimi Boesnach en de schoonmoeder is H. Bood. Natuurlijk bezit het illustere gezelschap geen cent. Een milliardair wil den Pharao begiftigen met een millioentje, maar eerst moet hij leeren de waarde van het eeld. Hij mag een jaar lang niet meer verteren dan 1.— per dag en deze gulden moet hij verdienen. Zoodoende zien wij Biziau als tramconducteur in Amsterdam, waar hij kennis maakt met de ingewikkeldheden van de „overstapjes", als inbreker (wat hem nog geld toe kost) en als straatzan ger. Als tramconducteur zou deze komiek geen slecht figuur maken, al zijn de om standigheden op de Leidsche tram iets an ders dan op de Amsterdamsche. Behalve de Pharao in ziin twaalf am bachten en dertien ongelukken, is er nog de prinses, die door den secretaris van den professor wordt rondgeleid en van alles te zien krijgt, zooals schilderijen, die le vend worden, een echter Hollandsche boer derij met alle m^'i'hk dieren, een levend schaaktournooi, if? sprekende film enz. Die sprekende film is een aardige trou vaille. Werd vroeger al eens meer door middel van lichteffecten een beeldengroep herschapen in levende figuren ook dit maal geschiedt dit in de „Schildersdroom" deze dooreenhaspeling van film en wer kelijkheid is voor ons nieuw en aardig ge vonden. Buziau en Nieuwenhuyzen treden boven dien nog op in twee losstaande stukjes rpsp. als de lastige Schouwburgbezoekster en de nieuwe wethouder. „Finales" zijn er dezen keer niet, al thans ze heeten nu anders, zooals het „Le vende Schaaktournooi", „De Bloemen" en „Het Cabaret". Men ziet, er valt heel wat te bewonde ren en tusschen al deze bedrijven door dansen The Brack GiGrls stepdansen, siea- rendarfsen, zeecadettendansen en wie weet wat al meer. Er valt, zooals gezegd, heel wat te be wonderen aan kleurenschittering en cos- tuumweelde; er valt ook heel wat te lachen, want de heele zaal zingt: „Ach ik ben toch zoo verliefd Op Buziau". Tan 25 dezer tot en met 1 Devember wordt aan de storm school te 's-Gravenhage een stormcursus gehouden, waaraan deel neemt het dienstplichtig kader van het 4e regiment infanterie uit Leiden. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld „Het ontogenetisch veran deren van de samenstelling der lichaams vochten, gezien den groei en de differen tiatie van daarin gekweekte weefsels" de heer P. J. GaiHard, geboren te Rotterdam. Op proefschrift getiteld „De bepaling van de drempel waarde voor glucose volgens Chabanier" de heer J. F. Touw, geboren te Leiden. Geslaagd doctoraal-oxamen (vrije studie) rechts geleerdheid do heer G. Belzer (Schevenin- gen).- arfcs-examen eerste gedeelte mejuffrouw S. P. Bartha (Vreeland) en de heeren F. .T. P. Dom (den Haar), G. J. Nales (den Haag) en J. C. F. Klusman (Montreux). Bevorderd zijn tot arts de heeren: Ann- noeddin Pohan (Leiden) en A. A. J. Schuurman (Hulst). ALPHEN A.D. RIJN. Opdracht. Door Gemeentewerken van 's-Gravenhage is bij onderhandsche aanbe steding opgedragen aan de N.V. Aanne mersbedrijf van G. Bergshoeff alhier, de bouw van 2 scholen voor Openbaar Lager Onderwijs aan de Nijkerklaan met gewa pende betonwerken voor de som van f 238.500.—. Verkooping. De uitslag van de giste ren ten overstaan van de notarissen D. E. Huender te Utrecht en M. G. Bon te Lei den in het hotel „De Vergulde Wagen" bij afslag gehouden verkooping van de 2 kapi tale boerenhofsteden ..Zomerlust" en „Zo- merzorg" gelegen resp. te Benthuizen en te Hazerswoude te samen groot 69.86.58 H.A. in gebruik bij de heeren I. J. Koopman en P. J. Koopman geveild in 13 perceelen in bod staande op totaal f 141.900.is als volgt: de perceelen werden niet afgemijnd en toegewezen aan de N.V. Nationale Hy potheekbank te 'R'otterdam. Konijnendieven. Ten nadeele van een zoontje van O. werd van Woensdag op Donderdagnacht een viertal konijnen ont vreemd, uit een hok staande op het erf van den aannemer van D. in de Raadhuisstraat. Juist den vorigen dag waren de konijnen van woonplaats n.l. van de Hooftstraat naar de Raadhuistraat verhuisd. De poli tie werd door v. D. van een en ander in kennis gesteld en tracht de(n) dader(s) op te sporen. Botsing. Op de gevaarlijke hoek Brug- gestraatJulianastraat kwamen gisteren avond 2 uit de richting Utrecht komende auto's met elkaar in aanrijding, doordat de voorste nlotseling moest stoppen voor een uit de Bruggestraat komend voertuig. Do achterste reed daarna op eerstgenoemde wagen met het gevolg dat beide wagens be langrijke schade bekwamen. De auto's wa ren afkomstig uit Monster en den Haas:. De schade wordt door verzekering gedekt. Persoonlijke onge'ukken kwamen niet voor. Speldjesdag. De opbrengst van de gis teren gehouden spe'djesdag ten bate van 't sanatorium „Zonneeloren" bedraagt f 238.63 Personalia. Te 's-Gravenhage i« voor het 3e gedeelte van het notarieel staatsexa men geslaagd de heer J. van den Berg al hier en tevens bevorderd tot cand. notaris. Ingekomen van: Boskoop H. Bak ker en gezin, kantonier. Gouwsluisseheweg 11; Amsterdam Hendiika Kalshovon. zon der, Noordeinde 75; Haarlem J. M. Stou- tjesdijk en gezin, reiziger, Hooftstraat 45; Duitschland Grete Smidt, dienstbode, Hooftstraat 26. Vertrokken naar: Zierikzee Janna Hagesteijn, wed. van J. van Biemen, zon der, Hortensiastraat 47; Amsterdam, Jan Eversstraat 144 III radio telegrafist. Bloem hofstraat 37; Haarlemmermeer, Bmmetje Verlaan, zonder, aan boord, Hoofddorp; Beek H. Rehorst, electricien, Pr. Hendrik straat 22; Enschedé. Oldenzaalsche straat 75b W. Buter onderwijzer Hecrenweg 53; Duitschland. Hedwig Engelbreeht, dienst bode, Steokterweg 59; Meerkerk, H. J. van Weenen en gezin, arbeider, Ileerenweg 8. AARLANDERVEEN. Bekroningen. Onze plaatsgenoot de heer J. v. d. Lijn behaalde op de pluimvee tentoonstelling te Amersfoort met 6 inzen dingen konijnen 5 eerste prijzen en een der de prijs en met 4 inzendingen kippen 3 eerste prijzen en een tweede prijs. Personalia. Alhier is benoemd tot overwegwachter bij dé Ned. Spoorwegen de heer J. C. v. Zanten, die in gelijke be trekking was te Leiden. Volksbond. Een belangrijke maand vergadering voor de Volksbonders alhier is zeer zeker de St. Nicolaas-vergadering van Donderdag a.s. Niet alleen is er een eroote agenda, maar ook de gezelligheid zal men op deze vergadering trachten te vergrooten door, zooals andere jaren, gratis surprises. Ook voor de kinderen van de leden en donateurs is weer de mededeeling ontvan gen. dat St. Nicolaas met de Pieterman hun een bezoek zal brengen in de zaa' van d^n heer W. v. d. Bertr. Waarschijnlijk zal de Sint op zijn paard dit bezoek afleegen. Mag mag de k'nderen vel aen'sden hun St. Nicolaasversjes g.»ed te leeren, want Pieterman is er ook bij! W'lA BOSKOOP. Muzikale rondging. Ter ge'egenheid van de opening der Boskoopscne winkel week hielden de niuziekvereemgingen „Ex celsior en „St. Caeciha'' oen inuzikaio rondgang door het dorp. Verschillende vroolijke marschen weiden ten gehoore ge bracht. Er heerschte een gezeliige drukte. „Concordia zal a.s. Zaterdag zijn. mede werking ver.eenen, terwijl de op het Raad huisplein opgesteld luidspreker do overige avonden gramofoonplaten-nuiziek ten ge hoore zal brengen. ,'V.j GROENENDIJK Aanrijding. Dezer dagen werd alhier nabij „Nieuw Rozenburgh" de vischhandelaar J. de B.t afkomstig uit Katwijk, door een ach ter hem aankomende auto aangereden, met gevolg dat de man, nadat deze aldaar bij een der inwoners was binnengedragen, zich onder geneeskundige behandeling moest stellen De zeer beschadigde bakfiets werd door de poli tie gestald bij den rijwielhandelaar van N'. om aldaar de noodige reparatie te ondergaan. KOUDEKERK Gouden huwelijksfeest. ZooaLs we reeds vermeldden, vierden de heer M. de Wit en mej. A. van der Sluia, wonende in de Hoo- gewaard alhier. Woensdag het feit, dat zij vóór 50 jaren in den echt werden verbonden. Het was te verwachten, dat dit feit voor het jubileerende echtpaar niet onopgemerkt voor bij zou gaan. Van vele zijden mocht het gou den echtpaar felicitaties en bloemen in ont vangst nemen, en hun woning was dan ook versierd in een ware bloem^ntooi. Ook zijn zeer gewaardeerde patroon, de heer Jac. Op- pelaar te Leiden, vergat zijn oude trouwe ge diende niet en kwam het echtpaar eveneens met een bezoek vereeren, terwijl ze van den burgemeester dezer gemeente, wegens diens verhindering, een hartelijk schrijven in ont vangst hadden te nemen. De gebruikelijke serenades waren ditmaal wegens nog kort geleden familieomstandighe den achterwege gelaten. Het is zeker voor het gouden echtpaar met hun kinderen en familie een onvergetelijke dag geweest. ZEVENHOVEN. De St. Jansclub op 't podium. Alhier gaf de St. Jansclub haar eerste goedge slaagde uitvoering van dit seizoen in het Bondsgebouw. De voorzitter opende den feestavond en heette allen van harte wel kom. Hierna was het woord aan den Pas toor. die den voorz. van den R. K. Volks bond van harte feliciterede me-t het 12 1/2- jarig voorzitterschap dezer vereeniging en hem namens den 'R*. K. Volksbond een vul pen aanbood. Hierna was het woord aa-n de tooneel- vereeniging. Allereerst werd opgevoerd „Samson en Moot als wonderdokters", klucht in drie bedrijven. Dit stuk werd op meesterlijke wijze gespee'd, waarvoor de tooneelisten dan ook een dankbaar applaus oogst ten. Na de pauze werd opgevoerd „Misver stand" klucht in één bedrijf. Ook met dit stuk heeft de club veel succes gehad. Tot s'.ot werd nog een stukje opgevoerd, dat getiteld was „De trouwlustige". Hierna s! -t de voorzitter de feestavond en bracht daarbij hulde aan de tooneelvereeniging, daar zij zoo schitterend gespeeld heeft. Maar vooral b-s"ht hi' hu'de aan den regis seur J. Spring in 't veld voor zijn moeilijke taak. LAATSTE BERICHTEN WINKELSLUITING TE AMSTERDAM. Verplichte Dinsdagmiddag-sluiting. De gemeenteraad van Amsterdam heeft hedenmiddag in tweedo lezing zonder wij ziging aangenomen de verordening op de winkelsluiting met 236 stemmen. Zooals men weet is hierbij inbegrepen, dat op de Dinsdagmiddagen alle winkole gesloten moet zijn. NATIONAAL CRISISCOMITé. Aan het bureau van het Nntionaa.ii Cri sis-Comité worden thans reeds kleeren en andere goederen afgegeven ter distributie. Daar op het secretariaat geen gelegen heid bestaat tol berging dezer goederen en de distributie bovendien slechta zal kunnen geschieden door plaatselijke oonii- té's, welke in de meeste plaatsen nog moeten worden opgericht, verzoekt het Comité thans sleahte schriftelijke toezeg gingen van dezen aard te mogen ontvan gen. De firma Constant Arnouta, dames- en lieerenklee ling, Hoogstraat 27 en Etgfae Arnouta, Regenkleeding, Passage 68, bei de te 's Gravenhage, hebben ter beschik king van het N.C.C. gesteld 3 pet. van de opbrengst van hun uitverkoop gedurende de maand December. Het Nationaal Crisis-Oomifé bericht on'. dat de N.V. Vleeach waren- cn Conserven fabrieken van den Berg cn Gerzon te Was senaar, een gift heeft doen toekomen van 1000 blikken Erwtensoep met kluif en worst en zich bereid heeft verklaard ver dere levensmiddelen tegen kostprijs aun het N.C.C. te leveren. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Te Alphen aan den Rijn kun eeh aantal menschen niet a-1 te best opschieten met den winkelier en horlogemaker M. Eenigen tijd geleden werd tegen M. een aanklacht ingediend wegens onceilijke con currentie, omdat hij z.g. „weerprofeetjes" ten geschenke had gegeven aan klanten, die tot koopen verlokt waren door de aan kondiging, dat zij oen barometer zouden ontvangen. In hooger beroep werd M. door het Gerechtshof van hot ten laste gelegde vrijgesproken. Op Zondag 6 Sept. wilden M. en zijn vrouw uitgaun. Toen zij hot. raam open schoven om de weersgesteldheid oens op te nemen zagen zij den overbuurman A. P. J. en diens zoon in hun portiek aan do over zijde van de straat suian. J. zou toen geroe pen hebben: „zijn jc weerprofeetjes al be taald" en toen daarop met gebaren gerea geerd werd, zou J. de vrouw van M. oen leelijk scheldwoord hebben toegevoegd, dat hem heden in de verdachtenbank bracht. Verdachte zeide dat de aanklagers de inen schen ter plaatse voortdurend sarren. M s vrouw had dien morgen op haar wangen getikt om haar lichamelijken welstand ic toonen en toen het gezicht in de plooien getrokken en er met de vinger» langs ge streken om te beduiden dat verdachte s vrouw zoo mager was. Het O.M. vorderde 10.— boete sub?. 10 d. hechtenis wegens eenvoudige belee diging. Vonnis overeenkomstig den eisch. HET ONGELUK OP DEN 0NBEWAAKTEN OVERWEG. Het gisteravond op den onbewaak'en overweg bij het Zwarte Wegje te Duiven- drccht gevonden lijk (Zie Gem. Ber. 3de blad) is van den ongeveer 20-jarigen C. v. d. Vet uit de Soendasiraat te Amsterdam. DOOR EEN TREIN AANGEREDEN EN GEDOOD. Toen hedenmorgen omstreeks zeven uur de spoorwegarbeider Elout, wonende aan den Johannaweg te Hengelo, zich van zijn huis naar zijn werk wilde begeven en daai- toe gebruik maakte van de spoorbaan, werd hij door den van Zutphon komenden paasagierstrein aangereden en op slag go dood. D00DELIJK AUTO-ONGEVAL. Hedennacht ia een luxe auto ter hoogte van Vijfhuizen onder de gemeente Blok land, tegen een boom gereden en totaal in elkaar gedrukt. De inzittenden waren do drie gebroeders Van Dijk uit Lexmond. De 27-jarige G. van Dijk, die achterin was gezeten was op slag dood. De bestuurder, de ongeveer 30-jarige P. van Dijk, werd aan het hoofd gewond. De oudste broer bleef ongedeerd. Inmiddels was medische hulp geroepen, die slechts den dood van G. van Dijk kon vaststellen. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. De auto hadden zij van een kennis geleend en zij hadden, zon der voorkennis der familie, een bezoek gebracht aan een muziekuitvoering te Hoog-Blokland. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. In aanraking met hoogspanning. Aan de oentrale van de gemeentelijke elcctriciteitswerken te Amsterdam is he denmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Een monteur zou op de hoogspanninga- plaat een kabel in oogensehouw nemen vsn een transformator. Er stond daar een span ning van 50.000 volt. Met deze hooge span ning is de monteur op nog niet opgehel derde wijze in aanraking gekomen en in brand gevlogen. Een andere employe, die hem vergezelde, heeft hem de kleeren van het lijf gescheurd en de vlammen gedoofd. Daarbij liep hij brandwonden op ami ge laat en handen. Beide mannen zijn in net Gasthuis opgenomen. De toestand van den monteur is ernstig. INDIANEN IN NOOD. Negen Indianen doodgevroren. NEW YORK, 27 Nov. (V.D.) In het ge bied van de Zunj Mountains in Nieuw Mexico verkeert een troep van dertienhon derd Indianen, die in dit gebied bezig wa ren niet het oogsten van noten, in nood, doordat de troop werd overvallen door he vige sneeuwstormen. Negen Indianen zqu doodgevroren en den gcheelen troep dreigt hetzelfde gevaar, aangezien de stam ver stoken ia van alle middelen en niet ver dacht was op de plotseling ingetreden he vige koude. Een ruitorafdeeling is naar do Zuni Mountains vertrokken met oen hoe veelheid hulpmiddelen als dekens, levens middelen enz. Zeven Wit-Russen ter dood veroordeeld. WARSCHAU, 27 Nov. (V.D.) Uit Wilna wordt gemeld, dat het staudgcrecht te B-i- runowusji na eon proces, dat drie dagen duurde, gisteren zeven wit-Russen, die wer den beschuldigd van spionnage ten gunste van Sovjet-Rusland heeft veroordeeld tot den dood door de strop. Aangezien tegen oen Htandicchielijk vonnis geen betoep mo gelijk is. heeft de verdediging zioh tot den Poolscben Staatspresident gewend met een verzoek om gratie. Wanneer do Presi dent binnen 21 uur van zijn recht tot gra- tieverleenirg geen gebruik inaakt, zal het vonnis terstond worden uitgevoerd. LEIDEN, 27 Nov. Vee. Aangevoerd: 700 runderen, 74 kalveren, 630 schapen, 332 varkens, 850 biggen, 8 paarden, i veulens, 4 bokken on geiten. Prijzen29 stieren 105335; 181 kalf- en melkkoeien 170 300, handel stug; 268 varekoeien 135 275, hande! matig; 209 vette ossen on koeien f 10f> 310, schoon aun de haak 40 78 cent handel strr.ef; 153 gras-kul veren f 40 -95; 14 vette kalveren 45 75, schoon aan do haak 75100 cent, cn 60 nuchtere kalve ren 510, handel traag; 155 vette scha pen 222« en 175 weid oscha pen 1821 handel traag; 352 meatvark<ans 11—24, Londensehe 2123 cent en Zouters 2528 cent per kg. levend gewicht, handel traag; 850 bigaen 3—7; 8 paarden 170230, en 4 bokken en geiten 310. Kaas, Aangevoerd 73 pmtijen waar van 53 Goudsche en 20 Leidsolie kaas. Be steed werd voor: le soort Goudsche 34 36, 2c soort 3133; le soort Leidache 35 40 en 2e soort Leidache 30—34. Handel voor Goudsohe en Leidache kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen: 48 partijen, 1060 stuk*, 13800 kg. DELFT, 26 Nov. Vee. Aanvoer 98 run deren, 66 nochtere kalveren, 278 magere varkens, 655 biggen en 4 geiten. De prijzen waren: vette koeien 145315, kalfkoeien 185—325, varekoeien 125—225, nuchtere kalveren 5—16. magere varkens 1236, biggen 410, alles per stuk. Rundvleeach 52, 06 en 76 cent per kg. Boter. Aanvoer 21 achtste en 6 zes tiende vaten, wegende 480 kg. boter. Prijs 1.301.45 per kg. LEEUWARDEN, 27 Nov. Vee. 126 en terstieren 100190, 88 twenterstieren 180320, 330 vette koeien 130—270 per stuk, 5070 cent per kg.; 310 melk- en kalf koeien 120290, 327 pinken 110-ISO, 26 vette kalveren 30—70, 1210 graskalve- ren 2575, 209 nuchtere kalveren 510 104 vette schapen 2026, 35 weidesc-ha- pen 15—23, 303 lammeren 15—20, 1148 vette varkens 20—80 per stuk, 28 -34 ct. per kg. en Zouters 26— 27 cent idem, 58 magere varkens 20—50 cent idem; 376 klei ne biggen 5—0 per stuk; 31 bokken en geiten, 18 paarden. Totaal aanvoer 4759 stuke. Kaas. Sleirtclknas 2131, Goudaknns 1745, Edammerkaas 13—44. Aanvoer 42.355 kg. Boter. Mijnboter 1.080.95—0.73 per kg.; veilingboter 0.790.61 per pond. Aanvoer 10 derde, 17 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissienoteering 1.10. Eieren. Kippeneieren aanvoer 15.000 kg. prij» 4.5—7 cent per stuk. handelaprij» 0.95—1.00 per kg.; eendeneieren aanvoer 250 kg, prij» 5.5—6.5 cent per stuk, handels- prije 70—80 een' per kg. AARLANDERVEEN, 27 Nov. Eierenvei- ling. Kippeneieren 6.50-7.50 en eenden eieren 4.805.10 per 100 stuks; boter 61 —73 cent en kaae 3336 rent per pond. ALKMAAR, 27 Nov. Kaas. Aangevoerd: 78 stapels, zijnde 08.000 kg. Fabriekskaai kleine 24, fabriekscommissie 25, boe renkaas kleine 26.50, boerencommiuie 25. Handel stug.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3