Uw zenuwen DONDERDAG 26 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE GEVANGENISKERKEN Een onzer modewerkers schrijft ons: Bij de behandeling der Justitiebegroo- ting pleegt nogal eens averechtsche men- schenliefde betoond te worden. Dit was voorheen het geval toen voor af schaffing van de cel werd gepleit wat men nu niet meer hoort 't was dit maal zoo, toen aangedrongen werd op weg neming der schotten in de gevangenisker- ken. 't Is bekend, dat de kerkzalen in onze gevangenissen verdeeld zijn in amphithea- tergewijze opgestelde rijen kamertjes, ieder bestemd voor een persoon en dien overeenkomstig van afmeting. Tusschen de rijen zijn gangen uitgespaard, waarop de deuren dier kamertjes uitkomen. Deze vertrekjes of loges, als men ze zoo noemen wil, zijn aan de voorzijde open hoewel door breedmazig gaas geïsoleerd zoo dat de inzittenden een vrij uitzicht heb ben op altaar en (of) spreekplaats, zonder elkander te kunnen zien. Feitelijk wordt alzoo het celsysteeni ook bij de kerkdiensten doorgevoerd, waarte gen nu verzet rees. Enkele afgevaardigden achtten vrije zitplaatsen beter, zoodat zij op verwijdering der schotten aandron gen. Zeer terecht wees de minister dit af, zeggende dat die schotten niet gemist kunnen worden. Dit is inderdaad zoo. Afgescheiden nog van de, immer noo- dige, doorvoering van het cel-systeem, worden door die loges de persoonlijke vrijheid en onderlinge onbekendheid d?r gevangeuen verzekerd wat de betere elementen onder hen stellig zullen toe juichen. Zij begeven zich er heen in lange rijen, op behoorlijken afstand van elkaar en beschermd door den bekenden ge- zichtskap, zoodat de ahonymitcit wordt ge handhaafd, hetgeen met het oog op den la- leren terugkeer in de samenleving een groot goed is. Wie immers stelt er prijs op, dan door een ongewenschten „makker" te worden herkend Eenmaal in de loge gezeten, slechts zichtbaar voor den geestelijke en het be wakingspersoneel, kan de gevangene zich zonder vrees voor herkenning het gezicht ontblootcn en bovendien naar eigen aard en gevoelens aan zijn godsdienstige ver plichtingen voldoen zonder gehinderd te* worden door medegevangenen, die wel licht zijn gevoelens niet doelen en daar van door hun houding blijk geven. Nie- mands stichting wordt zoodoende belem merd, nieraands vrome gevoelens gekwetst, terwijl het. mede in het belang der algemee- ne stemming is, dat op die manier de ge bruikelijke bewaking tot de geringst uoo- dige proporties kan beperkt worden en daardoor zoo weinig mogelijk hinder lijk is. Gezien dit alles, zou inwilliging van den wensch, door sommige afgevaardigden geuit, hoe menschlievend bedoeld ook, geenszins een verbetering zijn. Herinnerd zij hier, dat oen gevangenis- kerk zoowel door Katholieken als Protes tanten pleegt te worden gebruikt. In 't laatste geval wordt het altaar door gordij nen of deuren aan 't oog ontrokken en blijft dus op 't podium slechts de spreek plaats over. Bij zang- of muziekuitvoeringen, welke soms naar men wel in de courant ver meld vindt in de gevangenissen plaats hebben, is 't regel, dat de celdeuren op een kier worden gezet, zoodat van uit een centraal punt de tonen tot alle aanwezi gen kunnen doordringen. De kerkzaal zou voor zoo'n gelegenheid te klein zijn, afge scheiden nog van mogelijke andere bezwa ren. komen tot rust; slaap, kalmte, zelfbeheersching, arbeidsluet en levensvreugde keeren weer door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto van de helling gegle den. Twee inzittenden zwaar gewond. Op den weg tusschen Hoenderloo en Apeldoorn is gisteren een auto uit Apel doorn, komende uit de richting Arnhem, op den Uohelschenberg in snelle vaart van het wegdek afgegleden, de vier k vijf me ter lager gelegen heide in. De veldwach ter van Hoenderloo trof aldaar de geheel vernielde auto met twee zwaar gewonde inzittenden aan. Uit hun verklaringen bleek, dat twee andere inzittenden ver dwenen waren. Tot op heden zijn zij niet gevonden. Uit het politioneel onderzoek bleek, dat het gezelschap te Hoenderloo oenigen tijd in een oafé had vertoefd. De twee zwaar gewonden werden per ziekenauto naar het ziekenhuis te Apel doorn vervoerd. Ernstig ongeval te Zwolle. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf pas seerde de heer L. met zijn luxe auto in de Wipstrikker-alleo te Zwolle een stads autobus. Op het laatste oogenblik zag de heer L d.at een man met een handwagen zich vlak voor zijn auto bevond. Hij stopte doch kon niet voorkomen, dat de 50-jarige S. een duw kreeg en viel. Per auto naar het Sophia-ziekenhuis gebracht, consta teerden de doktoren dat het geval zich niet ernstig liet aanzien. Dinsdagavond half tien echter is S. als gevolg van een inwendige verwonding overleden. Ernstige aanrijding. Bij de beruchte bocht nabij hei „Witte Huis" aan den Rijksweg onder Terheyden kwam de motorrijder M. d. Z. uit Breda in botsing met den luxe auto van den heer B. uit Hillegom. Ernstig gewond werd d. Z. opgenomen en, nadat voorloopige ge neeskundige hulp verleend was, naar het Ziekenhuis te Breda vervoerd. Ook de auto en de motor hadden het hard te ver antwoorden. Ernstig Motor-ongeluk. Bij Heeze (N.-Br.) is de 18-jarige J. C. uit Beesel met zijn fiets tegen een motor rijder, den 42-jarigen J. 0. v. d. A. uit Hee ze gereden, toen hij een tamme torenkauw, die op zijn schouders wilde gaan zitten, af weerde. De motorrijder viel met het voor hoofd op den trottoirband. Hij liep een her senschudding op en is naar hot hospitaal in Venlo overgebracht. De fietser bekwam verwondingen aan been, armen cn hand en is in'het gebouw van liet Gr. Kruis ver bonden. Portier van een auto open geslagen. Meisje op straat gevallen en overleden. De koopman van Wijk te Geldermalsen nam gistermorgen onder die gemeente eenige kindeion in zijn personenauto op. Nadat hij den wagen op gang had gebracht, geraakte een der portieren los met het ge volg, dat het acht-jarig dochtertje van den heer v. Doorn, een zwager van den heer van Wijk, uit de auto viel en werd. overre den. Het meisje is spoedig tengevolge van verbloeding overleden. Van een wagen gevallen. Maandag is de 35-jarige gehuwde arbei der J. B., wonende onder de gemeente Ezinge, van een wagen gevallen. Met een ernstige hoofdwonde is hij naar het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen overge bracht, waar hij gisteravond aan de beko men verwondingen is overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Door een trein weggeslin gerd. Dood uit een sloot opgehaald. Gistermiddag om kwart over twee is op een onbewaakte spooroverweg tusechen Haarlem en de halte Heemstede—Aerden- hout een ongeveer zeventigjarige man door een electrischen trein gegrepen. De man werd niet overreden, maar in een nabij liggende sloot geslingerd, waaruit hij dood is opgehaald. Een arm en een been wa ren totaal verbrijzeld. De trein kwam niet twaalf minuten ver traging te Amsterdam aan. De politie heeft het lijk in beslag gcïiomen. Doodelijk ongeluk. Op een bouwwerk aan de Stevinstraat hoek Gentsohstraat, te Soheveningen, is gisterochtend de arbeider K. S. door een paal getroffen en kort daarna ter plaatse aan de bekomen schedelbreuk overleden. De Geneeskundige Dienst vervoerde het slachtoffer naar het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal. BRANDEN. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 27 Nov. Huizen 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing. 8.15—0.45 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 12.1512.30 Gramofoonplaten. 12.30 Concert. G. Strasbourg (bas-bari ton), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr (cello) en mevr. R. A. v. d. Horst—Bleek rode (piano). 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Concert door het „Hendriks Trio" (viool, cello, piano). 4.30—4.45 Gramofoonplaten. 5.00 Orgelconcert door W. de Vrits. 6.00 Causerie. 6.30 Radio-dokter. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Concert N. O. R. V.-Symphonie or kest o. 1. v. F. Schuurman. O. a. 11de Sym phonic G-dur, Haydn. 9.009.30 Causerie over Venezuela en Curasao. Na afloop: Vaz Dias en tot 11.30 Gramofoonplaten. Hilversum 299 M. 12.20 Concert, R. Amy (sopraan). H. Ca meron (bariton) en Oh. Preetor (piano). I.00 Orgelconcert door C. H. Trevor. #1.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor scholen. 4.05 Voorlezen uit „De Koopman van Venetië". 4.50 Moechetto en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. fi.50 Liederen uit Wales met Harpbe- geleiding. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. S.20 Operette Janet and Felix" van Cyrill Scott. 9.55 „Borzoi-Thc great Detective", radio- kluoht van Edward Lewis. 10.20 B. B .C. Licht-orkest o. 1. v. B. Walton O'Donnell. 0.a. Pavane pour unc infante défunte. II.2012.20 Dansmuziek door de Savoy Hotel On*he«"s. „R a d i o-P a r ij s 1725 M. 8.05, 12.50( 1.25 Gramofoonplaten. 9.05 Concert, O.a. Kreutzersonnte, Beet hoven. 9.50 Liederen. 0.a. Feldeinsamkeit, van Brahms. Langenberg 473 M. 6.257.20 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconeort. 4.206.20 Concert, Sted. Orkest van Wiesbdaen. 7.35 „Vom Hundertsten ins Tausendste", vroolijk orkestprograrama rn. m. v. Gustnv Jacoby. Hierna tot 11.20 Dansmuziek. Ka 1 u d b o r g 1153 M 12.051.20 Strijkorkest uit Hotel Angie- terre. 2.00—4.00 Blaasorkestooncert. 7.208.00 „Gudernes geueralfor&am- ling", hoorspel in 1 acte van Ernesto. 8.00 Werken van N. W. Gade door So listen. O.a. Strijkkwintet e-moll, op. 8. 9.0510.05 Internationale Ontwapenings conferentie te Parijs. Brussel 508 en 338 M 508 nieter; 5.20 Orkestconcert. 6.20 24 Préludes voor piano, Chopin. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert o. v. J. Kunips, O.a Scènes pittoresques, Massenet. 338 meter: 5.20 Orkestooncert. 6.50 Danamuziek. 8.20 „Het vrouwtje van Stavoren", ope rette van Marcel Poot. Rome (Napels) 441 M. 8.20 Operette f,Clo-Clo", van Fr. Léhar. Zessen, 1635 M. 7.20 Uit Now-York: „Worueber man in Amerika sp richt". 7.36 „Buscbiade" in wooixl en toon. Mu ziek van Karl Sozuka, 8.50 „Due Bucli Tobias", zangapel van H. Mostar. 9.45 Concert door de kapel Eyeoldt. 10.2011.20 Dansmuziek. tie boletto dit en nam een der. borden in beslag. Van de zijde der demonstranten volgde verzet, waarop enkele recherchoii.n en agenten van de sabel cn gummi.vlok ge bruik maakten. Een en ander gaf in de drukke Kalvcrstraat groote consternatie. Het publiek stoof verschrikt uiteen cn zocht een schuilplaats in de winkels. Een van do demonstranten liep den winkel van de firma van Embden binnen en werd daar achterna gezet door een agent met getrok ken sabel. In de Kalvcrstraat bij de 8t. L-ciënetccg moest de bereden politie een groep van een honderd demonstranten uit eenjagen. Later werd op het Damplein door de politie eenige keeren van de sabel gebruik gemaakt. Het bleef nog lang onrus tig. Uit voorzorg werd do bereden politie met vier man versterkt. Brand bij Apeldoorn. Dinsdagavond te ongeveer half tien ont stond brand in dc automobiel- en rijwiel zaak benevens daaraan verbonden kruide nierszaak van den heer M. Zegers Jr. aan den Amersfoortschen straatweg te Apel doorn nabij Nieuw Milligen. Een 75-tal mi litairen onder leiding van den commandant van het kamp tastte het vuur aan, terwijl later de brandweer uit Apeldoorn assisten tie verleende. Door het gemis der waterlei ding moest het water echter met primitie ve middelen uit een put gepompt worden, hetgeen het blusschingawerk ten zeerste be moeilijkte. De zaak werd dan ook grooten- dcels een pro oider vlammen. Het gelukte den militairen en brandweer echter het te genover het huis gelegen hotel, hetwelk ernstig gevaar liep, te behouden. De brand was ontstaan doordat de echt- genoote van den heer Zegers in de slaapka mer der kinderen een brandende petro leumlamp omstootte. Verzekering dekt de schade. Brand in een sloopschip Gisternacht omstreeks half 2 heeft de po litie te Pemis brand ontdekt aan boord van het 8000 ton metende Fransche stoom schip „Volubilus", dat voor sloop in het ha ventje van de scheepsslooperij van de Fir ma Simons in den Nieuwen Waterweg ligt. De politie heeft den werfbaas gewaar schuwd en daarna werd de brandweer te Rotterdam gealarmeerd. De havendienst II is vrij laat bij den brand gekomen cn toen deze drijvende itoombrondspuit ter plaatse kwam, moest eerst, met een vaste straal worden gewerkt, omdat het gevaarlijk was aan het brandende schip te gaan, in ver band met een groot aantal zuuretofcylin- ders, welke dicht bij den vuurhaard op het dek lagen. Nadat men de cylinders ceni- gen tijd koel had gehouden, konden de brandweerlieden aan boord gaan en daar hebben zij het vuur met twee stralen aange tast, waarna de brand in betrekkelijk kor ten tijd was geblusoht. De brand woedde in het koelruim en is waarschijnlijk ontstaan, doordat vonken zijn blijven smeulen van branders van snijapparaten, waarmee des middags in het ruim was gewerkt, Dc kur ken isolatie in het ruim en een groote par tij hout, welke daar lag:, zijn geheel ver brand. De firma Simons was niet verzekerd. Prettigo thuiskomst. Toen de groentenkoopman K. te Dieren van de markt terugkwam, wat zijn vrouw verdwenen en met haar een groot gedeelte der meubelen, benevens f 600 contanten die in huis waren. Bovendien had zij f 2100 van de boerenleenbank gehaald. 6.46—7.00 en 7.307.45 Gymnatsiek. 8.00 Piano-recital Joh. Jong (microfoon- looze vleugel). 8.30 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. V. P. R. O. 10.15 Voordracht door Minny Erfmann. 10.30 Concert V. A. R. A.-Septet en Gra mofoonplaten. 12.00 Sluiting. 12.002.00 Concert Omroeporkest o. 1. v. Xioo Treep. 2.00 J. Vriends: Valkenjacht (Voor Scho len). 2.30 Gramofoonplaten. 3.001.00 Kovacs Lajoe en zijn orkest. 4.00 Pianorecital Joh. Jong (microfoon- looze vleugel). 4.30 Voor de Kinderen. 5.15 Concert V. A. R. A.-orke«t. 6.00 Actueel Allerlei door het N. V. V. 6.15 Vervolg concert. 6.45 Causerie over het Kapitalisme. 7.15—8.00 Slot concert. 8.00 Causerie over het Rationaüeme door Mej. D. N. A. Bruining. 8.30 Concert Vierde Symphonie in D.- moll, R. Schumann. 9.00 Caueerie door Dr. G. H. van Sanden 9.30 Piano-concert in a-moll, R. Schu mann. I.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie over de Lectuur voor de jeugd in verband met St. Nicolaas en Kerstfeest. 10.45 Gramofoonplaten. II.0012.00 Gramofoonplaten v. d. V. A. R. A. D a v e n t ry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. RUMOER TE AMSTERDAM. Politie trekt de sabel. Pu bliek vlucht in de winkels. Gistermiddag hadden zich tijdens do Ge meenteraadszitting van A'dam in de om geving van het stadhui» wederom groepen werkloozen verzameld, die met borden, waarop opschriften stonden, rondliepen. Daar het verkeer in de Damstraat op ecu gegeven oogenblik dreigde vaat te loopeu, maakte de bereden politie ruiin baan en werden de demonstranten dc grachten op- godrongen. In de St. Pieterhalstceg wer den een paar ruiters met stocnen gegooid. Gedurende den verderen middag bleeï het in de omgeving v&n het Damplein rumoerig. Tegen vijf uur vormde zich een kleino stoet vau werkloozen, die de Kalvcrstraat wilde intrekken. Een inspecteur van poli- FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 14) Eiisha begon met haar le verzekeren, dat hij nog absoluut niet overtuigd was, dat Phyllis van de klip wa6 gevallen. Een vol komen overtuigend bewijs daarvoor was er niet, en het was heel goed mogelijk, dat zekere personen er belang bij konden heb ben, ora haar uit den weg te houden, om redoncn, die op dit oogenblik nog ni9t duidelijk waren. Heel toevallig, ging hij voort, was ik tegenwoordig bij een zonderling inci dent, dat misschien wèl, misschien ook geen beteekens heeft in verband met de verdwijning van Phyllis. Ik wipte vandaag even bij kapitein Vaughan binnen en vond daar den secretaris van Lord Monksilver. Mr. Ravenscar kwam om een schriftelijke lijst van de herstellingen, die de kapitein voor het huis gedaan wilde hebben en of schoon Vaughan zei, dat hij zich te ziek voeide om te schrijven, drong Ravenscar er op allerlei manieren op aan, dat de brief door hem zelf geschreven moest worden. Dat deed hij ten slotte. De reden die de secretaris daarvoor aanvoerde, was zoo weinig steekhoudend, dat ik het vermoe den niet van me af kan zetten, dat Ra- enscar het handschrift «in den kapitein vilde hebben, om het te kunnen copieeren oor een brief aan Phyllis, welke brief dan moest doorgaan voor een van haar vader. Een valsche brief aan Phyllis sturen Hij zou het niet durven. Bovendien, waar om zou hij het doen Ik beweer niet, dat hij het durft. Als Phyllis nog in leven is, weet ik nog het motief niet, dat me neer Ravenscar eventueel zou kunnen heb ben om haar uit den weg to houden of om haar te schrijven met het handschrift van haar vader. Maar ik weet wel, dat ik niets onbeproefd zal laten, om te bewijzen, dat miss Vaughan nog leeft, en onschul dig is, hoe moeilijk het ook mag zijn. En ik meen al een klein aanknoopingspunt gevonden te hebben. Ik kom juist uit het postkantoor waar ik zoo ging zitten, dat ik de brieven kon zien, die juffrouw Jar- nac stempelde. Op het laatste nippertje kwam Ravenscar binnen, met de brieven van de Priory, maar toen hij mij zag zit ten, zooals u weet noemen ze mij het men- schelijk fret, hield hij een brief uit den stapel, die hij bij zich had, achter en liep er dadelijk mee weg, den heuvel op. U vermoedt, dat hij dien in Wrox- ford ging posten, omdat hij niet wilde ris- kceren, dat u het adres zou zien riep Yvonne met groote oogen. Dat leek me ten minste heel goed mogelijk, was E'.isha's voorzichtige ant woord. Natuurlijk kan hij wel een heel andere ïeden gehad hebben, om te willen voorkomen, dat het adres door onbeschei den oogen verborgen bleef. Misschien doe ik hem groot onrecht met mijn veronder stelling, maar ter wille van miss Vaughan mag ik geen enkele mogelijkheid uit het oog verliezen. Eén ding i9 zeker, als de brief, in het handschrift van haar vader, voor haar bestemd is, dan stond haar eigen naam er in elk geval niet op. Ravenscar heeft er natuurlijk rekening mee gohouden, dat juffrouw Jarnac dat gezien en het da delijk overal rondgebazuind zou hebben 1 Wat wilt u dat ik doe vroeg Yvonne gretig. Wel, dat u Mr. Ravenscar achterop rijdt en op den een of anderen manier het adres op den brief probeert to zien. Als dien brief werkelijk voor Phyllis Vaughan onder een anderen naam dan bestemd is, zal het geen gemakkelijke taak voor u zijn, ben ik bang. Ik zal het in elk geval probecren, ant woordde het meisje vastberaden. Ik zal zorgen, dat hij geen achterdocht krijgt, ik zal juist heel bescheiden zijn. Ze was van de fiets gestapt, toen de oude man haar had aangesproken, ze sprong er nu vlug weer op en fietste met een flinke vaart door, voorbij de pastorie, voorbij de glas-in-lood vensters van de Priory en zoo den straatweg op, die leidde naar Wroxford, een langen weg van vier mijlen. Nu en dan kwamen haar voetgan ger» tegemoet, die van de stad kwamen, maar daar het inwoners van Beacon Aud- ley waren, die ze allen kende, deed ze geen navraag, of Mr. Ravenscar ver voor haar uit was. Ze wist eigenlijk ook nog niet precies, wat ze zou doen, als ze den secretaris zou inhalen, maar ze had een vaag idee, dat het dwaas was, om er op te rekenen dat ze er een of ander bewijs door zou krijgen. Maar na de spanning van de laatste dagen op de pastorie en in het droefgees tige vooruitzichten van haar vaders begrafe nis den volgenden morgen, vond ze de ojïdracht van Eiisha Crowe een ware uit komst. Ze voelde zich een jager op het spoor van wild en op dat oogenblik be schouwde ze haar oom'i secretaris als den rooden vos, dien ze zelf achtervolgde. Ze had ongeveer twee mijlen afgelegd, toen ze bij een kromming van den weg den secretaris op een afstand vAn circa drie honderd meter vóór zich zag loopen. Ze realiseerde zich onmiddellijk dat ze hem niet kon inhalen, zonder een plan de campagne te hebben opgemaakt, 't Zou onzinnig en onverantwoordelijk zijn op de ingeving van het oogenblik te vertrouwen. Ze sprong van haar fiets, zette die tuHsehen een paar braamstruiken aan den kant van den weg en ging eens op verkenning uit. Vóór Ravenscar was wéér een bocht in den weg, die hij met zijn gewone, groote stappen naderde. Yvonne besloot hem om den hoek te laten gaan, voor zij do jacht begon. In dien tuBschentijd keken haar jonge oogen scherp naar de zich snel ver wijderende figuur vóór haar en het duurde niet lang, of ze zag tot haar groote verras sing eventjes een sinal wit vierkant stuk je in zijn liukerhand. Dat was in ie Ier geval een goed teekeuHet witte stukje was ongetwijfeld de enveloppe, die hij in Beacon Audley niet had durven posten ou der het bereik van Eiisha Crowe's scherp ziende oogen en het feit, dat hij het stuk in de hand hield, inplant* van het in de zak te steken, waar het zou kunnen uitval len, wees er op, dat hem aan dit document veel gelegen was. Het zien van dezen brief inspireerde haar tot een vermetele onder neming. Dat hij er niet aan scheen te den ken om eens om te kijken, wees er op. dat hij niet veronderstelde, dat hij gevolgd werd. Yvonne hoopte, dat hij het ook ver der niet zou doen, want anders zou haar lieolc plan in duigen vallen. Zoo gauw- Ra venscar uit het gezicht was, haalde ze haar fiets weer te voorschijn sprong, er op en ging hAfir „slachtoffer" met een vaart ach torop. Ze reed zoo vlug, dat toen ze den hoek omsloeg, Ravenscar maar weinige me ters voor haar uit liep, met gebogen hoofd, alsof hij diep in gedachten was. Zo trilde van emotie, toen ze zag, dat zijn linker hand nog altijd heen en weer slingerde met don brief er in. Nou moet liet! mompelde zc. M'-t eon beetje geluk zal ik bij hem zijn, voor hij me hoort. Diep gebogen over het stuur, trapte ze zoo hard /,e kon. De weg was hard en droog, zonder zand, dat zou kun nen knarsen en daardoor haar aanval on tijdig verraden en Yvonne prees zichzelf gelukkig, dat zc haar fiets altijd zoo goed smeerde. Ze had zoo'n vaart en reed zoo geluidloos, dat ze vlak bij Ravenscar was, voor hij zich nauwelijks een halven slag om kon draaien, om tc zien wat er achter hem aankwam. Met kracht kwam het voor wiel legen zijn beenen aan, zoodat hij om tuimelde cn den brief losliet. Ook Yvonne viel, maar met de lenig heid van een jonge kat stond ze direct weer op haar voeten. Ze dacht aan Eiisha s raad om haar bedoeling niet te verraden en begon eerst den gevallen man te hel pen. Met een oog opslag zag ze, dnt de brief met het adres naar beneden was ge vallen, juist binnen het bereik van den be zit ter. Ze deed of ze heelmaal niet op den brief lette en of al haar aandacht bij den aangeredene was. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9