UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK uUINUbKÜAU 26 INOVLMBLR 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 port van prof. Visser ter sprake. Bij die gelegenheid deelde de heer Bakhuizen mij mede, dut hij van deskundige zijde vernomen had dat, wanneer de gemeenten Alkemadc, Loimuiden en Rijnsaterwoude gezamenlijk een waterleidingbedrijf zou den stichten, dit voordeeliger zou 7-ijn, dan wanneer zij met nog meer andere ge meenten zouden samenwerken. Het be drag per aan te sluiten perceel zou althans belangrijk lager zijn. dan het bedrag ge noemd in het rapport van prof. Visser. Op mijn vraag wie of die deskundige was, deelde de heer Bakhuizen mij mede, dat hij zich had laten voorlichten door den lieer A. J. Lafeber, directeur der X V. wa terleiding te Bussum. Aangezien het voor deel in dezen ons kon dienen, besloten wij den heer Lafeber uit te noodigen tot een bespreking. Spoedig werden verschil lende plannen overwogen, met gevolg dat op 10 September 1928 door den heer La feber een voorloopig rapport werd uitge bracht met waterlevering door het ge meentelijk drinkwaterlcidingsberijf te Al phen aan den Rijn. Uit het rapport bleek, dat de directeur van het Alphcnscne wa terleidingbedrijf bereid was, voor de drie gemeenten drinkwater en gros te leveren tegen 0.1] per M3. Uit de voorloopige begrooting, welke bij het rapport was ge voegd, bleek dat de totale kosten ƒ240.000 zouden bedragen, terwijl het rapport van het 10-gemecntcplan, de kosten voor de combinatie van dc drie gemeenten be groot werden op 425.000. Tn de commissievergadering van 2 Oc tober 1020 werd dan ook in beginsel be sloten, dat de gemeenten Alkemadc Lei- muiden en Rijnsaterwoude zich tot een groep zouden vormen, temeer noc daar door uittreden de andere gemeenten in geen nadeeliger positie zouden komen. Spoedig bleek dat het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn wel wat huiverig was om aan buitengemeenten water le le veren. Tot onze groote teleurstelling ver namen wij op 6 Januari 1030 dat de raad dor gemeente Alphen aan den Rijn z*eii in zrine vergadering van 30 December 1920 had uitgesproken tegen waterlevering aan de drie gemeenten. Ook het Provinciaal Noord Hollandsch Waterleidingbedrijf was niet bereid tot. waterlevering over te gaan. Thans werd het plan levering van drinkwater door het waterleidingbedrijf der gemeente Bf-skoop onder de oogon gezen. In de Raadsverga dering van Alkemadc van 28 Januari 1030 v prd door Burgemeester en Wethouders uitvoerig niededeeling gedaan omtrent het stadium waarin de waterleidingplnnnou verkeerden. Met algemecne stemmen werd een erediet toegestaan van 500 om het plan Boskoop op korten termijn te on derzoeken. Op 5 Februari IfMO had dc eerste vergadering plaats van Burgemees- sier en Wethouders van do genieenten Al kemadc, Loimuiden en Rijnsaterwoude. In die vergadering werd spreker tot voorzit ter van do eventueel te vormen Stichting gekozen, terwijl do heer W. A. van Harte- veld, gemcontc-sccretaris van Alkemade, met het secretariaat werd belast. Den lieer A. J. Lafeber werd opgedragen een rapport met begrooting samen te stellen voor waterlevering door Boskoop. Inmid dels had het gemeentebestuur van Bos koop reeds bericht gezonden aan den Raad een voorstel te zullen doen drinkwa ter en gros aan de drie gemeenten re le veren legen tien cents per kubieke Meter. Overeenkomstig dit voorstel werd door den Raad van Boskoop in zijne vergade ring van 24 Februari 1930 besloten. In de vergadering dor commissie van 26 Maart 1030 werd het rapport van den heer A. J. Lafeber behandeld, en werd aan hem op dracht vertrekt tot het maken van een de finitief plan voor waterlevering vanaf den watertoren gelegen aan den Prijn onder de gemeente Hazerswoude. Tn dezo vergadering werd ook het con tract omtrent waterlevering door de ge- moenlo Boskoop voorloopig vastgesteld. In de commissievergadering van 1 Juni 1030 werd besloten voor het waterleidingbedrijf den stichtingsvorm aan te nemen en zich tc verbinden, dat elke gemeente in ver houding tot het aantal aansluitbare per ceclen, de betaling van rente en aflos sing van de door dc stichting aan te gario geldleening zou garandeeren. Op 6 November 1930 had de laatste ver gadering van de commissie van voorberei ding plaats. Modcdeeling word gedaan dat heoren Ged. Staten bij hun besluit van 4 November 1030 aan do gemeente Boskoop vergunning hadden verleend tot waterlo- vering en gros aan de drie gemeenten. Den 13en November 1930 werd besloten tot aankoop van een perceel bouwgrond van de gemeente Alkemade ten behoeve van den bouw van een watertoren, voor de som van 4000.— Na lanedurige onderhande lingen werd aan dc firma Merrem en La Porto te Amsterdam opdracht gegeven tot. levering der benoodigde gegoten ijzeren waterleidingbuizen voor een bedrag van 117.600. Op 27 Maart 1031 had de aanbesteding plants voor den bouw van den watertoren. Het laagst, word ingeschreven door de N.V. Beton- en Bouwbedrijf Tubantia te Enschede, voor 24.680.Het. werk werd aan genoemde N.V. gegund. Door dc verschillende aannemers werd mot spoed aan hot werk begonnen alles had een vlot verloop cn zonder eenig noemenswaardig ongeval of incident is het werk tijdig voltooid. Vervolgens werden de tarieven voor wa terlevering vastgesteld, welke gebaseerd zijn op de door het Dagelijksch Bestuur geschatte huurwaarde, benevens een veror dening regelende de verplichte aansluiting onder bepaalde voorwaarden van de ver schillende perceelen. Op 16 Juli 1031 werd in tegenwoordigheid vin het Algemeen Bestuur een gedenksteen geplaatst in den watertoren, vermeldende do namen vnu alle bestuursleden der Stich ting. Door het bestuur der Stichting werd nog het besluit, genomen dat al degenen, die rij willig besloten tot aansluiting van hun ne perceelen aan de waterleiding vóór 15 Augustus 1931 gratis zouden worden aan gesloten. Van ongeveer 85 pet. van de in gezetenen kwam het betrekkelijk verzoek daartoe in bij het bestuur. Uit de hier volgende cijfers moge blij ken, hoeveel de kosten tot op heden heb ben bedragen Lengte van het buizennet 38543 Meter. Kosten aankoop buizen 122.000 Leggen van het hoofdbuizennet met zinker en brugovergan- gen 78.000 Dienstleiding 30.000 Watertoren met meterinrichting, waterstandaanwijzer en aan koop van grond2S.500 Watermeters 12.635 Honorarium, salarissen, rente, reis. en verblijfkosten en bureaubehoeften 16.650 In totaal 287.783 Wat de exploitatie betreft kan het vol gende worden medegedeeld. Dc totale stich- tingskosten van het bedrijf zullen vermoe delijk bedragen 300.000. welk bedrag niet zal worden overschreden. Hiervan zal aan de Provincie moeten worden be taald een rente van 4.07 pet. voor watorinkoop wordt het eer ste jaar gerekend op een bedrag ad dc kosten van beheer, waaronder begrepen belooning aan voorzitter, secretaris-admi nistrateur en presentiegel den leden aan onderhoud buizennet, bu reau-kosten en assuran- 12.210 aan incassokosten, recognities en en onvoorziene uitgaven 1.350 In totaal 21.060 Aan inkomsten is gerekend op een aan sluiting in het eerste exploitatiejaar van rond 1100 perceelen met een gemiddelde opbrengst van 20.per perceel is 22.000. Hieruit blijkt, dat het eerste exploitatie jaar, onvoorziene omstandigheden uitge sloten, reeds een klein winstsaldo zal ople veren. De tarieven zijn door het algemeen be stuur zoo gekozen, dat de perceelen met een geschatte huurwaarde tot ƒ200 slechts 13.— aan watergelden, exclusief meter- huur en onderhoud dienstleiding, behoeven te betalen. Uit de gehouden telling is ko men vast te staan, dat 738 perceelen in de laagste klasse van 13.— vallen. Voorts komen 150 perceelen in aanmerking voor een tarief ad 15.—, 1S3 perceelen a ƒ22. 158 perceelen a 28.—, 106 perceelen a 32.83 perceelen a 38.43 percee len 44.—, 29 perceelen a 50 en 13 perceelen varieerende van f 55.tot 100.per perceel. Het totaal aantal per ceelen, hetwelk voof aansluiting in aan- Moge onder Gods zegen dit. bedrijf bloeien merking komt bedraagt 1503. Uit het voren gereleveerde moge duide lijk blijken, dat bij het vaststellen der ta rieven met de draagkracht der ingezete nen in ruime mate is rekening gehouden. Op liet oogenblik bedraagt het aantal vrij willig opgegeven abonnementen 1119, een getal, waarover wij zeer tevreden kunnen zijn. Moge onder ods zegen dit bedrijf bloeien tot een krachtige bevordering van do volksgezondheid, zoodat het waterleiding bedrijf tot in lengte van dagen zal mogen strekken tot het waarachtig belang van de ingezetenen van de gemeenten Alkemade, Loimuiden on Rijnsaterwoude, Spr. verzocht hierna Z.Exc. het water leidingbedrijf te willen openen. TOESPRAAK VAN DEN COMMISSARIS. Onmiddellijk hierna nam de commissaris het woord en zeide heel gaarne gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging om do opening van de waterleiding te verrich ten, om daardoor blijk te kunnen geven van zijn belangstelling voor deze gewichtige zaak en de gemeentebesturen te kunnen complimenteeren. Z.Ex. wees erop, dat de aandacht van het college van Ged. Staten in ruime mate ge wijd is aan dc drinkwatervoorziening in dit gewest. In den persoon van den heer Van Boeyen bezit het college een lid, dat aan dit voor de volksgezondheid zoo belangrijke onder werp, bijzondere aandacht wijdt. Z.Exc. weer erop, dat onze volksaard me debrengt, dat het niet gemakkelijk is tot samenwerking te komen. Doch, wanneer deze samenwerking tot stand komt, dan is deze van goede constructie. Ongetwijfeld stemt het tot groote voB doening, dat een dergelijke samenwerking op dit belangrijke gebied is tot stand ge komen. De burgemeester van Alkemade, aldus Z.Ex., heeft gewezen op de eenvoudige wij ze waarop deze opening plaat6 vindt. Door aldus te handelen, hebt ge geheel gehan deld in mijn geest. De tijden zijn er inder daad niet naar een meer luisterrijke feest viering te organiseeren. Er heerseht nog te veel onzekerheid en de prospectieve» zijn niet zeer opwekkend. Daarentegen bezit onze volksgeest vele goede kwaliteiten, als: geduld, zin voor orde, en afkeer van destructieve machten, zoodat dc toekomst met vertrouwen mag worden ingezien. En het stemt tot groote vreugde, dat juist in deze drukkende tijden een dergel ij-k groot werk als de stichting van deze waterlei ding tot stand wordt gebracht. Z.Exc. besloot met den wen se h uit. te spreken, dat dit hoogst belangrijke werk zal mogen strekken tot zegen van de inwo ners der drie gemeenten. Hierna begaf het gezelschap zich naar de watertoren alwaar de Commissaris door het opendraaien van een afsluitkraan, het bedrijf officieel in werking stelde. Na bezichtiging van de watertoren ver zamelde men zich weder ten gemeentehui- ze alwaar eerewijn werd rondgediend. De voorzitter bracht een toast uit en sprak den wensch uit, dat de stichting lan ge jaren mag strekken tot zegen van de in woners. Voorts werd nog het woord gevoerd door den Burgemeesters van Boskoop en Lei- muiden, door den heer Lafeber, door Bur gemeester Geesink van Nieuwveen, door den heer Kersfolder, door den secretaris- administrateur en door de wethou der van bedrijven te Boskoop, den heer Van Gelderen. LEIDSCHENDAM. Inbraak en diefstal. Tijdens het melk- venten door den heer V. alhier, is bij hem ingebroken en een bedrag van 200.ge stolen. Een laffe daad, vooral waar het be treft een man, die in deze benarde tijden blij is, zelf aan zijn verplichtingen te kun nen voldoen. Een dag tevoren heeft hij juist 100.elders gebracht. Uit alles blijkt, dat men met de situatie ter plaatse op de hoogte was. De politie doet een streng onderzoek. LISSE. Personalia., Tot onderwijzeres aan de R.-K. Jongensschool van de par. „St. Aga tha alhier, is benoemd mej. C. A. W. E. van Ruiten. Vorlotingen. Door B. en W. zijn de navolgende vergunningen verleend tot het houden van een verhflingo: a. aan het be stuur der pluimvee- en konijnennsportver. ten behoeve dier vereenigingb. aan de ecrw. Zuster Jozepha ten behoeve van de R.-K. Wijkverpleging. Bouwvergunning. Aan gebrs. Moole- naar alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een zestal middenstandswo ningen langs de Tulpenstraat. SASSENHEIM. Gevonden voorwerpen. Een nummer bord G41645, een bruinlederen tasch inh. 1 handfietspomp, 1 schroevendraaier, 1 Eng sloutel, 1 ventielslang, 2 platte sleutels, 1 „Bosoh" bougie, 1 steker en een paar sluit- ringen, en zwarte damesportemonnaie inh. 2.een vulpotlood. Verloren. Een wit vulpotlood, een tang (een soort conducteurstang), een don kerbruine damesportemonnaie inhouden de 10. Geboren: Abraham Nicolaas z. v. N. Lugtigheid en G. J. Guldemond. Si mon Adrianus Maria z. v. P. M. v. Tol en A. J. v. Tol. Antoon z. v. A. v. Duijn en P. C. M. Dannijs. Louise Maria d. v. C. Rotteveel en N. E. Schoenfeld. Adriana d. v. G. C. v. Couverden en M. C. Bouw meester. Hendrik Lucas z. v. H. L.L Bo ter en G. Duthler. Ingekomen: B. Jonkman en vr. Menncweg 77 v. Lisse. H. Hewer, Hoofdtraat 253 v. Eindhoven. B. Groe ne veld en gezin. Oude Haven 7, v. Ame rika. Ver#trokken:J. Baak, v. Klinken berg 13 naar Woubrugge. Mej. H. Kool man v. Kerklaan 19 naar Lisse. Mej. C. Elstgeest v. Fl. Schoutenstraat 24 naar Oegstgeest. Mej. A. Groenen, v. Hoofd straat 224 naar oorhout. H. Niesing, van Hoofdstraat 238, naar Amsterdam. A. J. v. Dissel, van Wilhelminalaan 14, naar Warmond. VOORSCHOTEN. Geboren: Petrus Anthonius Godefri- dus, z. van M. J. D. Opfergelt en P. M. A. wan Ruijven. Maria Adriana, d. van P. J. van Klaveren en M. A. van Zuiden. Johanna Maria, d. van P. van der Werf en G. M. J". B. de Hossen. Cornelis, z. van A. Verhoog en C. Boon. Ondertrouwd: A. G. van Gaaien 22 j. en A. Brugge 24 j. Gevestigd: Mej. M. H. Waardenburg Lcidscheweg 29 van Rotterdam. J. Broc- kema, Rijndijk 146 van Oegstgeest. C. J. Zwetsloot, Rijndijk 160 van Warmond. Mej. M. Anker, Landweg 2 van Renkum. Mej. G. Caldonazzi, Leidscheweg 112, 's-Gravenhage. Vertrokken: J. J. L. Keegel en go- zin naar België. Mej. J. O. van Leeuwen naar Leiden. D. J. B. Al laar t en gezin naar N. O. I. V e r 1 o r e n: Een velgentrekker. OEGSTGEEST. Autobotsing. Op de grens Sassenheim Oegstgeest reed gisterenavond een luxe auto, komende uit de richting Sassenheim, tengevolge van het slippen tegen een langs dien weg staande boom aan. De bestuurder Z. uit Utrecht, werd bloedend verwond en werd door een mede-inzittende dokter ver bonden. De auto was eenigszins beschadigd, doch kon echter voorzichtig haar reis naar Utrecht vervolgen. VEUR—LEIDSCHENDAM. Bazar Wit-Gele Kruis. Dinsdag nam. to 3 uur had de opening plaats van de Ba zar ten bate van het Wit-Gele Kruis to V eur-Leidschendam. Burg. Keijzer opende met den Christe- lijken groet en heette alle aanwezigen har telijk welkom namens bet bestuur van het Wit-Gele- Kruis. Het bestuur heeft mij ver zocht, aldus de Burg., deze Bazar te ope nen en ik heb dit met zeer veel genoegen gedaan. Hij dankt allen, die hebben mede gewerkt en hun giften en gaven hebben geschonken voor het daarstellen van deze Bazar. Deze medewerking heeft de ver wachtingen verre overtroffen en een ieder zal versteld staan, wanneer men dadelijk eens oen kijkje neemt, welke groote, nut tige en kostbare geschenken gegeven zijn. Hij dankt de fa. Biesiot uit Leiden, die een gratis koffie- en theeschenker ij voor de Bazar heeft daargesteld. Hij geeft een uiteenzetting van de verschillende stands en hoopt, dat de dames-verkoopsters, wel ke hij nog bijzonder dankt voor hun bereid willigheid, goede zaken zullen doen. Ver volgens deelt zijn Edelachtbare nog mede, dat den kaatsten avond de Heilige uit Span je in eigen persoon een bezoek zal bren gen aan de Bazar, terwijl de avonden met muziek van de R. K. Harmonie St. Ce cilia en de R. K. Mandolineclub zullen wor den opgeluisterd. Tot slot beveelt hij nog de loterij aan en dankt Zuster Claudia voor haar vele werk en de familie van wijlen dr. Huijser voor datgenen, wat deze aan het Wit-Gele Kruis heeft geschonken, wat ten zeerste op hoogen prijs wordt ge steld. Hij vertrouwt op aller medewerking en verzoeat .en Zeereerw. heer Pastoor de Bazar te openen. De Zeerec-r.7. heer Pastoor zegt, dat het hem. hoogst aangenaam is deze Bazar te mogen openen. Het heeft zijn verwachtin gen verre overtroffen. Hij dankt allen voor de medewerking en steun, in het bijzonder burg. Keijzer en mevrouw Keijzer en hij hoopt, dat deze Bazar alleszins moge sla gen en de opbrengst den nood. van het Wit- Gele Kruis geheel moge lenigen, opdat dit een belooning zij voor het vele werk door allen zoo spontaan hiervoor gedaan. Hij is er van overtuigd, dat allen zonder uitzon dering gaarne dit zoo mooie en nuttige werk naar vermogen zullen steunen. Zijn eer w. knipt dan het iir.t door en verklaart de Bazar voor geopend. De dames-verkoopsters, colportrices en wat dies meer zij kwamen in actie en ble ken voor hun taak berekend, vooral in de avonduren, toen de Bazar zeer druk be- zooht werd. Vooral het rad van Avontuur trok zeer veler, aan en maakte zoodoende goede zaken, doch ook de overige stands, enz. was het zeer druk, zoodat deze le avond als welgeslaagd mag genoemd wor den, wat voor het mooie doel ook ten volle verdiend mag heeten. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Juist kwam de linnenjuffrouw van het kasteel in de kinderkamer en toen ze mij zag gilde ze en liep hard weg. Daardoor liep zij mijn tafel met serviesje omver. En vluchtte op haar bcurt^ Ze zette me een keel op van je welste. Ze leek me zoo bang als een wezel. De koning, de koningin en de prins zaten al aan tafel, toen ik dc eetzaal binnenkwam. Waar zou de prinses blijven, vroeg de koningin. Dat weet ik niet, zeide de ko ning, maar laat ons maar beginnen. Als ze te laat komt, moet ze maar den hond in den pot vinden. DE WINKELWEEK GEOPEND! De winkeliers hebben geen moeite ge spaard. Gisteren is de Boskoopsche win kelweek officieel geopend. Des namiddags te 3 uur haddon de deelnemers der B.W.W. zich in de raadszaal van het gemeentehuis verzameld. Tussohen de aanwezigen merk ten wij o.a. op het dagelijks bestuur der ge meente, de heeren A. Brand Pz., voorz. van de 11. K. Middenstandsvcreeniging „De Hanze'' afd. Boskoop, W. M. de Vos, voorz. van de Boskoopsche Midd. Ver. de Mol, af gevaardigde van het Centraal Hanzebureau in het Bisdom Haarlem, Schreudcr, afge vaardigde van de Kamer van Koophandel Gouda en verder enkele gemeenteraadsle den. De voorzitter \^n de W.W.-commissie 1931, de heer J. C. Vermeulen, opende deze bijeenkomst, en sprak zijn genoegen uit bij de opening van deze winkelweek zooveel publiek tegenwoordig te zien. Spr. bracht dank aan den burgemeester, den Edelachtb. heer P. A. Colijn, voor het aanvaarden van het eere-voorzitteischap der W.W.- commissie en tevens voor het bij deze offi- cieele gelegenheid beschikbaar stellen der raadzaal. Hierna gaf dc voorzitter het. woord aan den burgemeester. Toespraak van Burgemeester P. A. Colijen. De Burgemeester sprak z'n genoegen uit enkele woorden bij de opening van deze W.W. te mogen uiten. Reeds in het plaat selijk blad had spr. het genoegen een arti kel over de winkelweek 1931 te mogen schrijven, waarin hij prees dat de Boskoop sche Middenstand ook in de moeilijke tij den welke thans doorleefd worden over vol doende initiatief beschikt om een Winkel week te organiseeren. Een winkelweek wel ke in de eerste plaats dient te demon- streeren, dat men met zijn tijd weet mee tc gaan zoowel wat betreft keuze als prijs der artikelen. De winkelstand behoort aan te kunnen toonen dat het niet economisch is elders te koopen wat in eigen plaats ook verkrijgbaar is. Concurrentie kan men niet ontloopen; deze is voorwaarde voor een gezond bedrijfsleven. Wel is waar is een winkelweek soms een prikkeling voor het doen van niet noodzakelijke uitgaven. Voor burgers is dit koopen van niet noodzakelijke uitgaven te duur. Een verheugend feit is "het thans dat deze winkelweek juist nu in de St. Nioolaastijd gehouden wordt. Een winkelweek moet niet. zijn een opleving voor enkele oogenbükken, maar moet een blijvend succes zijn; en dit kan alleen in dien men de artikelen van welken aard ook tegen uiterst concurreerende prijzen kan aanbieden. Niet in de le plaats is dit in het belang der burgerij, maar ook in dat der winkelstand. Het publiek weet zich ten slotte wel te redden. Al leen dan kan men de positie verbeteren indien men met z'n t-ijd meegaat en tegen de laagst mogelijke prijzen verkoopt, Spr. wenscht aan het- einde van z'n toe spraak dat winkelstand en publiek elkaar zullen vinden en deze winkelweek een suc ces zal worden en blijven voor de toekomst. Hiermede verklaarde spr. dc winkelweek geopend. Na het „Wilhelmus" dat int-usschen ge speeld werd, dankte de voorzitter der W.W. commissie den burgemeester voor z'n mooie rede in het belang der winkelstand en bur gerij geuit. Nog verschillende heeren kregen hierna het woord o.a. de heeren de Mol, Schreu- der, A, Brand Pz„ W. M. de Vos etc., welke allen er in 't bijzonder op aandrongen, de kleinhandelsprijzen zooveel mogelijk de groothandelsprijzen te doen benaderen. De heer Vermeulen dankte alle sprekers voor hun toespraak en sprak eveneens de hoop uit dat deze winkelweek een succes mocht worden. Hierna sloot spr. deze bij eenkomst en bood den aanwezigen eenige verversohingen aan, waarvan een dankbaar gebruik gemaakt werd. Vermeld dient te worden, dat deze gehee- !e opening ook od hei raadhuisplein was te volgen. Een groot aantal inwoners had zich hier verzameld en konden alles, dank zij de i geluidinstallatie welke op het dak van het j gemeentehuis door de Algemeene Radio- Distributie Onderneming (Ardo) was opge steld. zonder veel moeiten volgen. Wij waren verder in de gelegenheid na de opening de verschillende etalages te be zichtigen. Velen dor deelnemers hebben geen moeiten gespaard om dezen keer eens iets bijzonders van hun etalages te maken, en wij moeten erkennen, dat zij daarin op voortreffelijke wijze geslaagd zijn. Als at tractie zijn door de deelnemers een 200-tal prijzen beschikbaar gesteld welke in de etalage van den heer Valkhof aan de Dorp straat te bezichtigen zijn. Ieder kooper, die bij een der deelnemers voor f 1.— besteed ontvangt een bon, welke recht van deel name geeft bij de verloting der prijzen. Zeer zeker een mooi systeem. Ook wij mo gen hopen, dat de moeite en kosten voor het organiseeren van deze W.W. niet te- vergeefsch zullen zijn. ALPHEN A. D. RIJN. Postduivententoonstelling. Gister avond werd in de voormalige drukkerij van den heer van der Linden, de achtste Nat, Postduivententoonstelling geopend, geor ganiseerd door de P.V „De Gevleugelde Vrienden". Als gewoonlijk maakte de ten toonstelling weer een goed verzorgde m- druk. Hoewel de inzendingen niet zoo tal rijk zijn als vorig jaar, is de kwaliteit en geha'te der vogels zeer goed. Als keur meester fungeerde de heer A. Unterhorst te 'Rotterdam, die zijn zeker niet gemakke lijke taak naar aller genoegen heeft ver vuld. De tentoonstelling is ook heden Don derdag geopend en wc raden liefhebbers van duiven gaarne aan een kijkje te ne men.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6