NED OOST-INDIE SPORT DONDERDAG 26 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 MET DE NOORDERZON VERTROKKEN. Bankbediende en geld vermist. Zaterdag j.l. vertrok een achttien-jarige bankbediende uit Hoogevecn met een vrij groot bedrag aan geld bij zich naar Bus- sum. Hij is daar echter niet aangekomen en ook tot nu toe niet te Hoogevcen terug gekeerd. Men vermoedt dat de jongen zich naar het buitenland heeft begeven. De va-* der heeft de politie om opsporing verzocht. JUWEELEN DIEFSTAL. Aan boord van de „Statendam''. De commissaris van politie van de cen trale recherche te Rotterdam verzoekt be kendmaking van het volgende: Op 31 October 1931 worden uit een pas sagiershut aan boord van het s.s. „Staten dam" de volgende juwcelcn ontvreemd: een collier van 93 echte parels, wegende onge veer 200 gr. met platina slot, bezet met vier klcino diamanten, model „Marquise"; een platina ring, bezet met. groote parels in het midden, omgeven door acht diamanten; een armband met 77 echte parels en een gouden maliëntasoh. Belanghebbenden bobben een bedrag van 100.000 Belg. francs uitgeloofd aan dengene, die aanwijzing kan doen, welke mocht lei den tot opsporing en terugbrenging van bovengenoemde juweelcn. In geval van ge deeltelijke terugkrijging zal de belooning pro rata worden uitbetaald. De juwcelcn zijn, naar ons bij informatie bleek, gedurende de reis ontvreemd. Omtrent den diefstal verneemt 't ,,Hbld." nog, dat de sieraden gestolen zijn ten na- deele van een buitenlandsehe familie, die te Boulogna s. M. aan boord is gekomen. Naar alle waarschijnlijkheid heeft do dief in den nacht van 30 op 31 October zijn slag geslagen, in elk geval werd de diefstal don 31sten October ontdekt. Bij aankomst van het schip te New York heeft de Ame- rikaansche politic oen uitgebreid onder zoek ingesteld, dat evenwel geen resultaat heeft opgeleverd. OVER DE GRENS GELOKT. Caféhouder vrijgelaten. Naar wij vernemen is do caféhouder II. te Kotten bij Winterswijk, die op het Zollambt te Oeding was aangehouden, cn in de gevangenis te Borkcn was ingesloten, na gehoord te zijn door den rechter aldaar, op vrije voeten gesteld. EEN LAFFE DAAD. Dezer dagen vond do landbouwer E. Hi 1- lebraud te Oosseld, onder de gemeente Doctinchem, toen hij zijn kippen ging voe- ron, elf kippen met afgesneden hals dood bij het hok liggen. Dit kwam hein vreemd voor, daar in de onmiddellijke nabijheid van het kippenhok een waakhond was vast gelegd. Bij het. hok van den hond komen de, vond hij het beest stervende in zijn hok, terwijl buiten op het hok in krijt ge schreven stond. „Deze hond komt het hok niet meer uit". Naar den dader van deze laffe daad wordt een onderzoek ingesteld. „Tel." Mislukte inbraak. Gisterennacht is ingebroken in het kan toor van de Unie loterij van den hoer Max. Cohen op het Hofplein le Leeuwarden. Daags tovoren was dit kantoor een som som van f '20.000 toegezonden, de prijs die was gevallen op het lot van een inwoner en waarschijnlijk is het den inbrekers om dit. geld te doen geweest. Echter zijn de in brekers er waren er twee niet rustig genoeg te werk gegaan. De heer Cohen werd wakker van hun gestommel en waarschuw de de politie. Na een scnsationcelc vlucht over de da ken werd een der mannen op een dakgoot gearresteerd; de andere vond men op de W.C. in oen perceel in de buurt. Dc daders zijn tweo bekenden van do politie, een schilderskneobt en een stoker, beiden uit Leeuwarden. HOE DE „OPHELIA" OMSLOEG. Slachtoffers nog niet gevonden. Aueta seint uit Djambi: Een ooggetuige van de ramp van de „Ophelia" verhaalde aan den Aneta-correspondent, dat hij zag, hoe het schip al manoeuvreerendc dwars tegen oen staalkabel, die over de rivier gesjiannen is, werd gedreven. Deze staal kabel zakt in het midden eenigszins door. De locale situatie op de rivier brengt me de, dat de „Ophelia" dioht langs dc kust moest aanhouden Ion einde aldus te kun nen doorvaren onder dezen staalkabel, die bestemd is voor het trekken van een auto pont over de rivier. Gewoonlijk geschied de dit zoo. dat een matroos, voorzien van een gaffel, zich voor op den hckwieler plaatst en door middel van de gaffel den kabel optilt, zoodat liet schip passccrcn kan. Nu heeft dc bandjir, welke geduren de den laatston tijd meermalen vermeld werd, de gebeurtenissen op een fatale wijze beïnvloed. Aangezien de „Ophelia" afdreef naar het midden van de rivier en tegelijkertijd de manoeuvre mot dc gaffel door dit afdrijven mislukte, kon de ramp plaats hebben. Het ongeluk gebcurdo op dc volgende wijze: de voorstoven van de „Op'nelia" werd gegrepen door het laag afhangend deel van den staalkabel. Dit had tot ge volg, dat de zware bovenbouw van het schip omgebogen werd en dat de hckwieler begon water te maken. Dit is voor sche pen van dit platbodemtypc gevaarlijk. Dc gebeurtenissen, die elkander nu snel op volgden, werden door den ooggetuige, door dat alles zoo snel geschiedde, eenigszins verward. In ieder geval staat vast, dat ka pitein T. F. Fikenschcr, die met zijn troep op patrouille ging en die plaats had geno men op het bovendek van de „Ophelia", plotseling bemerkte, dat het schip begon te kantelen. Aanstonds sprong de kapitein overboord en trachtto vervolgens zwem mend den wal to bereiken. .Ondanks zijn pogingen werd hij door den sterken stroom afgedreven. Inmiddels was er alarm gemaakt in het kampement, waar in allerijl prauwen wer den bemand, die met den grooten spoed uitvoeren. Een dezer prauwen werd ge commandeerd door den tweede luitenant der infanterie, O. A. A. Kesselring. Het gelukte de bemanning van deze prauw den kapitein Fikenscher, toen hij boven water kwam, vast te grijpen en binnenboord te trekken. Naar wij vernemen, heeft kapitein Fikenscher geen nadcelige gevolgen onder vonden van het ongeval. Hij doet reeds we der dienst. Op zoek naar tie slachtoffers. Gistermorgen hebben ccnige Djambicrs gedoken in de nabijheid van de plaats van liet ongeval. Inmiddels bevatten de berich ten, die gisteren tot twaalf uur zijn binnen gekomen, niets dat er op lijkt; men heeft de vermiste slachtoffers nog niet gevon den. Hoden heeft zich de gewestelijke com mandant van Palenibang naar Saroelau- gocn Djambi begeven voor het instellen van een onderzoek. Dc Djoeragan (stuur man) van de „Ophelia" is gered en zal der halve zijn verklaring kunnen afleggen voor dc bevoegde autoriteiten omtrent de oor zaak van dit ongeval. Dc begrafenis van inovr. Blok zal morgenochtend om negen uur te Djambi plaats hebben. Het stoffe lijk overschot wordt per motorboot ver voerd naar Moeara Tainbesi, om vandaar uit per autobus naar Djambi te worden overgebracht. Bij het legerbestuur is bericht ingeko men, dat omgekomen zijn do sergeanten Bochcin cn SlamcL, de korporaal Goeni- wang en elf Javaansehe fuseliers, terwijl bovendien gerapporteerd wordt dat 1*1 ka rabijnen verloren zijn gegaan. De passa giers bevonden zich op het oogenblik van de ramp voor het grootste deel in hun hui ten. Bijzonder tragisch is het geval van mevrouw Blok, die moeder is van zes kin deren en wier echtgenoot, die assistent-re sident ter besohikkiug is, juist een maand geleden zijn pensioen had aangevraagd en verkregen. Haar lijk werd eerst na twee uren zoeken gevonden en dus waren de levensgeesten geweken. Tot dusverre zijn geen andere lijken van slachtoffers gevon den. Echter heeft men een gedeelte van de lading cn de postzakkon U K.M. stroomaf waarts aan den oever gevonden. De havenmeester van Djambi is met ccnige duikers derwaarts vertrokken. Mo menteel is de rivier tien meter diep, het geen dc berging van het vaartuig ernstig bemoeilijkt. Saroelangucn is 't eindpunt der rivierdiensten en daar is het kampement gelegen. De verbinding met Palenibang is verbroken, daar gedurende den tijd van bandjirs van die plaats van Djambi uit bin nen een etmaal uitgesloten is. Bovendien lijkt de telefoonverbinding zeer slecht te zijn. Hoe moeilijk Saroelangoen te bereiken is, blijkt hieruit, dat het s-toomsohip „We- ga" eerst Vrijdag op de plaats van het on heil verwacht kan worden. Kortgeleden staakte de Koninklijko Paketvaart Maat schappij de diensten op de rivier in het Djaanbische, waarna vermoedelijk het ver- voet van gouvernemenlspassagiers door middel van het gewestelijk vaartuig „Ophe- lir werd voortgezet. BUITENL. BERICHTEN. Massa-moord te Sjanghai opgehelderd. In de Fransche concessie te Sjanghai heeft men een gruwelijke misdaad ontdekt, waarvan elf personen liet slachtoffer zijn geworden. In de tuinen van twee naast elkaar gelegen huizen zijn de beenderen van verscheidene personen opgegraven. Het betreft hier de familieleden van zeke ren Koe Tsen-sjcng, adviseur van Tsjang Kai-sjek, welke personen in den zomer van dit jaar verdwenen zijn. Thans is komen vast te staan, dat deze personen door com munisten zijn vermoord. Wraak tegen Koe Tsjen-sjcng, die vroeger een leidende fi guur was in de Chineeschc communistische l>artij, zou in het sjicl zijn. Toentertijd was hij wegens communistische ongeregeldhe den veroordeeld. Hij heeft toen geheimen van de comunistische partij verraden, waarop hij begenadigd werd. Van de uit 13 personen bestaande familie van Koe Tjen-sjeng zijn nog slechts hijzelf en zijn zoon in leven. Ongenoode gasten. Naar „El Debate" uit Valencia verneemt, hebben ecnigc dagen geleden ongeveer twee honderd gezinnen de kamers van het kort geleden voltooide maar nog niet ge opende hotel Eritana betrokken. Dc mannen deelden den concierge van het hotel mede, dat zij de huur van bun eigen woningen niet langer konden beta len en dat zij daarom maar besloten had den, het hotel, dat toch leeg stond, te be trekken. De civiele garde is thans bezig, de ongenoode gasten op straat te zetten. Toestand van Tom Mix zorgwekkend. Naar uit Hollywood wordt gemeld, heeft de toestand van Tom Mix, die na een ope ratie, welke hij had ondergaan wegens blindedarmontsteking bevredigend ge noemd kon worden, een ernstige wending genomen. Uit San Francisco zijn in aller ijl goneesheeren ontboden. Een der behan delende artsen deelde een vertegenwoordi- ger van United Press mede, dat de toe stand van den filmster zorgwekkend is. BOTSING TUSSCHEN WERKL00ZEN EN POLITIE. Zes dooden, veertien gewonden. Tc Niederlindewicse in Tsjecho-Slowa- kijo hebben gistermorgen wcrkloozen-de- monstraties plaats gevonden, waarbij de politie gedwongen was van haar wapens gebruik te maken. Nadat de demonstranten ten getale van ongeveer duizend man te Stczdorf door de politie uit elkaur waren gedreven, poogden zij naar Freiwaklau te trekken. Bij Niederlindewicse werden zij echter door de politie tot staan gebracht. De ar beiders vielen hierop met wapens, stokken, stecnen cn ijzeren stangen de beambten aan. De luitenant der gendarmerie, Jir- kowski, kreeg twee slagen in het gezicht, waarop hij bcsel gaf tot schieten. Door liet salvo, dat volgde, werden zes personen gedood, één zwaar cn ongeveer twaalf licht gewond. Twee der politiemannen liepen verwon dingen op. Er wordt een nauwkeurig onderzoek naai de toedracht der zaak ingesteld. Hert doodt drijver. Een merkwaardig jachtongeval heeft zich tijdens een drijfjacht op een aan den her tog van Ratibor behoorend jachtgebied in Polen voorgedaan. Toen de drijvers daar een kring geslo ten hadden, bleek zich daarin een groot, sterk hert ic bevinden, dat plotseling op de drijvers afrende. Het woeste dier stiet een der drijvers het. gewei door het rech teroog in het hoofd, zoodat do punt van het gewei door het achterhoofd weer naar buiten kwam. De drijver was op slag dood. Slechts met moeite slaagde men er in het lijk van het gewei tc bevrijden. R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „Leiden", Morgenavond 8 uur elftalcommissie-ver gadering in de Volksbond, Steènschuur. Toegankelijk voor alle belanghebbenden. De eerste elftal-spelers worden in ieder ge val verwacht. DIOC. II AA RL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-competitie. De uitslagen van Zondag 11. luiden: Afdeeling A. R. W. D. I—S. J. C. I 3—0; Teijlingen I Leiden I 01O. V. V. ID. O. S. I 1—1. Afdeeling B. Lisse II—V. V. B. I 1—0; Meerburg I— Y. V. L. 22; Alphensche Boys I—S. M. C. I 2—1. Ingedeeld in afd. C.Meerburg II. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Afdeeling A. O. V. V. I-S. J. C. I (H. v. Velen). Leiden I—Lisse I (F. Homan). R. W. D. ITeijlingen I (F. v. d. Werff). 2 uur. Afdeeling B. Alph. Boys I-V. V. B. I (C. v. d. Zijden) V. V. L. ILisse II (P. Meershoek). S. M. C. IS. N. A. I (A. Knecht). Afdeeling C. A. S. C. IMeerburg II (S. Belt). R. W. D. II-S. M. C. II (A. Waaijer). Waar geen aanvang der wedstrijden ver meld staat is deze 12.30 uur. Aan verschillende verzoeken, die ons be reikten, om vrijstelling van juniorenwed strijden voor Zondag a.s., konden wij geen gevolg geïen. In dit verband verwijzen we, misschien wel ten overvloede, naar artikel 14 van het reglement, waarin staat, dat juniorenwedstrijden voor de competitie niet uitgesteld mogen worden door vriend schappelijke wedstrijden, serie wedstrijden e. d. Vooral nu, nu bijna alle velden dooi de senioren-elftallen in gebruik genomen worden, kan geen enkele juniorenwedstrijd worden uitgesteld. De competitieleider, P. J. A. DE VRIND wandelsport watersport uit D£ RIJNSTREEK R. K. Athletiekvereen. „De Bataven". De opgerichte wandelclub bleek wel een noodzakelijkheid te zijn. Gezien het groote succes van 1.1. Zaterdag toen „de Bataven" voor het eerst er op uit trokken voor de I z.g. trainingmarsehen. Het was een lust de j jongens te zien loopen, als echte ^Bata ven" flink in de pas pl.m. 7 km. in 't uur, vroolijk en met een flinke dosis enthou siasme. „Bataven" zoo door gaan!! A.s. Zaterdag zal volgens afspraak dc 1 tweede trainingsmarsch gehouden worden over denzelfden afstand, alleen zullen wij nu om 3 uur vertrekken vanaf de Hein- siusstraat, woonhuis van Th. Richard van Gelder. 1 Allen present en op tijd! Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersport Vereenigingen. De jaarlijksche algemeene vergadering van de K. V. I*. W. V. zal gehouden wor den op Zaterdag 19 December te 2 uur nam. in Restaurant Krasnapolsky te Amsterdam. De punten van behandeling vermelden o.a.: Uitreiking van den Brasemprijs aan den heer C. van Staveren, van den Willem de Vries Lentsch Beker aan den heer Jac. Barzilay Jr. en van den kampiocnswimpcl met bijbehooren.de medaille (12-voetsjollen- klasse) aan den heer P. J. J. Huybers. Voorstel van het bestuur, om in de B. M.-klasse de lengte van de bovenste zeil- lat vrij te laten. Voorstel van het bestuur tot het vast stellen van eene algemeene regeling t. a. v. de door het bestuur der K. V. N'. W. V. te volgen gedragslijn, wanneer op het be stuur de plicht rust om een vertegenwoor diger aan te wijzen met zijn jacht ons land in buitenlandsehe wedstrijden zal verte genwoordigen. Voorstel van het bestuur t. a. v. de kam pioenswedstrijden der Int .12-voetsjollen- klasse. Voorstel der watersportvereniging Loos- drecht om de Duitsche 12 M2. klasse op tc nemen onder de nationale klassen. (Een heidsklassen). Vaststelling van wedstrijd-data. De na volgende data werden aangevraagd: 7—8 Mei: Nachtwedstrijd K. N. Z. R. V.; 14f 15 en 16 Mei: Zaanlandsche Zeilvereni ging; 21 en 22 Mei: Haarlemscho Jaoht Club; 30 Mei. Watersportvereniging Am sterdam; 12 Juni: Watersportvereniging Aegir; 19 of 26 Juni: Watersportvereni ging De Schinkel; '22 tot 26 Juli: Kaag- week; 3 tot 6 Augustus: Watersportvereni ging Loosdreoht; 13 en 14 Augustus: Rot- terdamsche Zeilvereniging; 27 en 2b Aug.: K. X. Z. R. V.; 3 en 4 September: Haar- lemsche Jacht Club. biljarten Lisser Biljartkring. De uitslagen van de competitiewedstrij den van den Lisser Biljartkring zijn als volgt: Eerste klasse. O. N. A. IExcelsior I 22 Schoonoord IStudio I 31 Studio I—V. I. O. S. I 3—1 L. U. T. O. I—O. N. A. I 3—1* Tweede klasse. Studio IISchoonoord II 13 Excelsior II-L. U. T. O. II 4-0 L. U. T. O. III-V. I. O. S. II 3—1 V. I. O. S. II—Excelsior II 0-4 L. U. T. O. IISchoonoord II 31 Derde klasse. Studio IVSchoonoord III 13 L. U. T. O. VExcelsior III 22 Studio IV—O. N. A. II 1—3 Excelsior IIISchoonoord III 22 Vierde klasse. L. U. T. O. VI—L. U. T. O. VII 2—2 Schoonoord IVL. U. T. O. VI 13 Wedstrijden te Alphen aan den Rijn. In het café „De Prins van Oranje" te Alphen aan den Rijn had een vriendschap pelijke wedstrijd plaats tusschen de aldaar gevestigde biljartclubs A. D. O. I en II Combinatie en de biljartvereeniging „De Monopole" Papeveer Ter-Aar. De uitslag is als volgt: carb. brt. h.s. gem. G. D. Verhoef (Monopole) 150 34 24 4.41 A. v. Rijsdam (A.D.O.) 115 33 14 3,48 V belander 69 40 8 1.72 C. R—'eraat 100 40 9 '2.50 W. Slootweg 100 42 9 2.38 D. Randeraat 70 41 9 1.70 G. Egberts 100 32 17 3.12 J. Schuurmans 72 31 -0 2.32 A. de Leeuw 65 36 12 1.80 L. v. Roon 100 36 15 2.77 45 46 8 0.97 100 46 15 2.17 P. Tenzen K. Gandhi dammen Wedstrijden te Alphen. De eindstand van den gehouden borden- wedstrijd der Damvcreeniging „D. E. S." te Alphen aan den Rijn is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt. J. Oosterman 11 8 2 1 18 J. v. Oost veen 11 7 3 1 17 L. Houweling 11 6 2 3 14 K. van Leeuwen 11 5 3 3 13 H. Wolferts 11 4 4 3 12 M. Roggeveen 11 5 1 5 11 F. Oostermann 11 4 2 5 10 N. de Jong 11 3 3 5 9 Jac. v. Of wegen 11 3 1 7 7 G. Peeoeman 11 2 1 8 5 H. v. Egmond 11 - 9 4 A. v. Of wegen 11 1 10 2 Dc 2e afd. is nog niet geheel uitgespeeld De stand luidt thans: D. v. d. Neut 9 6 1 2 13 A. S. Sampimon 7 5 1 1 11 J. Wortman 8 5 1 2 11 W. den Daas 8 4 2 2 10 L. v. Zwienen 9 5 4 10 Jac. v. Stigt 9 3 2 4 8 Adr. v. d. Ent 9 3 2 4 8 H. Hulscher 9 3 1 5 7 C. Ravensbergen 9 2 2 5 6 C. v. d. Hoek 9 1 8 2 De eerste 10 spelers komen thans voor het eerste tiental voor den bond uit, ter wijl C. van Oevercn, H. van Egmond en de eerste acht spelers van de 2e afd. voor het '2e tiental uitkomen. Reservespelers zijn C. Ravensbergen en G. de Jong. Z0ETERW0UDE. (Hooge Rijndijk). Bijzondere Vrijwillige Landstorm en Mo- biiisatiekruis. Dinsdagavond werd in de Gymnastiekzaal van het patronaat een ont spanningsavond gegeven voor de leden met huisgenooten boven de 18 jaqr, van de Burgerwachten van Leiderdorp en Zocter- woude, van de Afdeeling LeiderdorpZoc- tcrwoude van den Nationalcn bond „Het Mobilisatie-kruis" en van de afdeeling Lei derdorp van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm. De zaal was tot dc uiterste hoeken ge vuld, daar niemand minder dan Pater Bor- romeus de Greeve het woord zou voeren. Gelukkig dat geen ruime bekendheid aan. dezen avond was gegeven want dan zouden velen teleurgesteld hebben moeten tcrug- keeren. Onder de aanwezigen merkten wij op het College van Burgemeester en Wet houders van Zocterwoudc en van Leider dorp, alsmede Majoor Boots en Luitenant Carens, resp. commandant en secretaris van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm. De Voorzitter, Burgemeester K. Brug, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, Het verheugde het bestuur dat zoo velen aan de uitnoodiging hadden ge volg gegeven, om hier nog eens trouw tc be loven. Als zijn wij wel verschillend in op vattingen, een ding brengt ons tesamen, dat is het nationale, de handhaving van orde en rust. Onze gezinnen willen wij veilig stellen onder de Burgerwachten en de Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Spr. verwelkomde Majoor Boots en Lui tenant Carens en deed mededeeling dat de heer J. Oostdam uit Den Haag, die het hu moristisch gedeelte zou verzorgen, wegens ongesteldheid verhinderd was. Dit gedeelte zou nu worden verzorgd door den heer De- ilee uit Leiden. Door een gemengd kooronder lei >ig an den heer Hoogzaad werd hierna een ier-stemmig Wilhelmus gezongen, waarna het steeds mooie „Slaap zacht" van H. Cui- pers. Paler Borromeus, die inmiddels onder applaus was binnengekomen werd door den oorzitter verwelkomd, waarbij spr. de ver wachting heeft dat hij ons zal bezielen en opwekken tot trouw aan onze vorstin en het Oranjehuis. Hierna kreeg pater Borromeus de Gree- het woord. Op deze vergadering, aldus spr., hebt gij mij geroepen om uw idealen in glorielicht te zetten, en ik heb die uitnoodiging gaarne aanvaard. Daarvoor is noodig dat wij een beginselverklaring afleggen, waarbij wij niets liever zouden willen, dan dat het oude monster van den oorlog zou sterven, waar bij wij verklaren dat wij vredelievend zijn en gaarne onze laatste patronen zouden af schieten over het graf van den oorlog. Om dat er echter nog steeds oorlogskan- n zijn, omdat het groeiend communism© niet terug deinst, omdat de rovolutiebedrei- ging werkelijk bestaat, waarbij de vergis sing van 1918 slechts een kleinigheid ge noemd kan worden, juist daarom willen wij ons aaneensluiten om te kunnen laten zien dat er een Nederlandsch volk bestaat, dat waakt voor gezin en vorstenhuis en gaarne «vil luisteren naar een oproeping tot stand vastige actie tegen het dreigend gevaar van het communisme. Op treffende wijze sohets de Ecrw. rede naar de revolutie in Spanje, waar Priesters en Kloosterlingen worden vervolgd, en ver klaarde dat de revolutie de grootste ramp is welke de menschen kan overkomen, daar om moeten alle die nog iets voelen voor het vaderland, zoo noodig verdedigen, ge zag, gezin en troon. Wij zullen niet trachten de heerlijke uit eenzetting over gezag, gezin en troon, weer te geven. Prachtig waren de tallooze tegenstellin gen welke de Eerw. Pater ons gaf en als een bazuin klonk het door de zaal: Presenteer het geweer voor het gezag Geef acht op het gezin! Een daverend applaus onderbrak de schitterende rede waaruit spr. consta teerde dat er nog andere menschen zijn dan communisten, de overgroote meerder heid verwacht nog meer van orde dan van bandeloosheid. Spr. huldigde de B.W.-ers en de B.V.L. maar ook de zoo dikwijls verguisde politie mannen die steeds plichtgetrouw de orde hebben bewaard. Met een aansporing steeds pal te staan voor orde en gezag, be sloot Pater Borromeus deze schitterende rede, waarop een daverend applaus en een hartelijk dankwoord van den voorzitter volgde. Na een korte pauze werden de prijzen van den gehouden schietwedstrijd aan de leden van de Vrijwilige Landstorm uitge reikt. le prijs J. Peereboom; 2e pr. G. van Driel; 3e pr. P. de Groot; 4e pr. P. van Tol en 5e pr. G. v. d. Zwaan. Ook waren er nog enkele oud-gemobiliseerden aan wien op verzoek het mobilisatiekruis werd uitgereikt. De heer Dovilee uit Leiden gaf enkele aardige goocheltoeren, waarna door het zangkoor nog werd gezongen ..Dornine sal- vum fac" en „O Jezu, amor mi". Luit. Carens en Majoor Boots spraken nog eenig'e woorden van opwekking, vooral voor daadwerkelijke deelname aan de Bij zondere Vrijwillige Landstorm. Nadat het gemengde koor het vroolijke ..Jong Hendrik" had laten hooren. sprak de voorzitter een woord van dank tot allen die aan het. welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, waarna tot slot het „Wilhelmus" door allen werd gezongen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10