STADSNIEUWS DINSDAG 24 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PA-~ GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente vergadert op Maandag 30 November a.s. des nam. te 2 uur, in liet gebouw „Tot Nut van 't Alge meen" (Steenschuur 21). De vergadering, zal, zoo noodig, des avonds worden voort gezet. Te behandelen onderwerpeer 1. Prae-advies op het verzoek vaii J. J. Yallentgoed, om ontslag als lid van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. 2. Benoeming van een lid van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. 3. Benoeming van een Begent van het Oeref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 4. Benoeming van een lid der Commissie voor de Bewaarscholen. 5. Benoeming van een lid der Plaatselij ke Schoolcommissie (vac. prof. Dr. N. J. Krom). 6. Benoeming van vijf leden der Plaat selijke Schoolcommissie (periodieke aftr.) 7. Benoeming van een leeraar in het Hebreeuwsch aan 't Gymnasium, voor den verderen duur van den cursus 10311932. 8. Benoeming van een fröbel-onderwijze- rse aan de school verbonden aan het ge sticht „Voorgeest". 9. Voorstel tot overplaatsing van Mej. M. Th. J. Reuscr, van de school Ha ver st raat B naar dc school Zuidsingel B. 10. Voorstel tot wijziging van het be sluit betreffende de benoeming van Ir. A. A. Lagaay tot tijdelijk leeraar in de wis kunde aan het Gymnasium. 11. Prae-advies op het verzoek van G. Ma rijt, om eervol ontslag als onderwijzer aan do school Medusastraat A. 12. Staat van af- en oversohrijving op dc begrooting voor 1930 van het Grondbe drijf. 13. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1930, van het Grondbedrijf. 14. Snppletoire begrooting, dienst 1930, van de gestichten „Endegeest-Voorgeest Rhijngeest". 15. Balans en verlies- on winstrekening dienst 1930, van de gestichten „Endegeest- Voorgcest-Rhijngeest." 16. Suppletoire begrooting, dienst 1930, van het Openbaar Slachthuis. 17. Balans cn verlies- en winstrekening, dienst 1930, van het Openbaar Slachthuis. 18. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1030, van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden. 19. Balansen en verlies- cn winstrekenin gen, dienst 1930, van de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit. 20. Balans cn verlies- en winstrekening dienst 1930, van de Gemeentelijke Bank van Leening. 21. Balansen en verlies- en winstrekenin gen, dienst 1930, van den Gemeentelijken Reiniging- en Ontsmettingsdienst. 22. Rekening, dienst 1930, van het Ge meentelijk Wasohbureau. 23. Rekening, dienst 1930, van de Ste- dolijke Werkinrichting. 24. Rekening, dienst 1930, van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. 25. Balans op Verlies- cn winstrekening, dienst 1930, van de Vereeniging tot Bevor dering van den Bouw van Werkmanswo ningen. 26. Rekening, dienst 1930, van de Ge zondheidscommissie. 27. Begroot ing, dienst 1932, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. 28. Rekening, dienst 1930, van het Leidsch Muziekkorps. 29. Rekening van do ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1930, met inbegrip van die der Haarlemmer- trekvaart. 30. Voorstel tot verhuring van het boven huis aan do 3 Octoberstraat no. 27a, aan W. Noppe. 31. Voorstel: a. in zake de ontbinding van de met B. Hogewoning aangegane huur van een strook grond aan den Apothekersdijk; b. tot verhuring van de sub a bedoelde strook grond aan S. P. J. de Groot. 32. Voorstel tot verhuring van verschil lende perceelen wei- en toelland. 33. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een tweetal strookjes grond, resp. aan den Lagen Morschweg. Sectie P no. 1646 ged. en aan den Hoogen Rijndijk, Sectie M. no. 4119 ged. 34. Voorstel a. om te verklaren, dat de verbindings straat tusschen do Julianastraat en de Anna Paulownastraat niet meer voor den openbaren dienst ie bestemd; b. inzake het aangaan van een overeen komst van ruiling betreffende de percee len Sectio K. Nis. 3909 ged. en 3677 ged. en het perceel Sectie K no. 3257 ged.; c. tot beschikbaarstelling van gelden voor de verlegging van de sub a bedoelde verbindingsst raat. 35. Prae-advies op het verzoek van A. G. Gijzenij e. a., om verbetering te bren gen in den toestand van de bestrating van de Waardgracht. 36. Verordening, tot wijzing van de ver ordening van 2 Augustus 1920 (Gemeen teblad no. 35), laatstelijk gewijzigd bij de verordening van 1 December 1930 (Ge meenteblad no. 21), betreffende het. ver- leenen van een bijslag op de pensioenen aan gemeente-ambtenaren en hunne wedu wen en weezen toegekend, krachtens de verordening regelende het verleenen van pensioen en wachtgeld aan gemeente-amb tenaren en de verordening, regelende het orleenen van pensioen aan weduwen en kinderen van senieentc-ambtenaren, zooals deze luiden na de wijziging van 26 Maart 1914. 37. Voorstel in zake het vestigen van een erfdienstbaarheid van voetpad naar- cn van de te verlengen Borneostraat, ten laste van het aan de gemeente toebehoo- rende perceel Sectie N No. 815 en ten nut te van het aan de Gereformeerde Rchool- vereeniging toebehoorende perceel Sectie N No. 8'3. 38. Prae-advies op het verzoek van de Gereformeerde School-vereeniging, om be schikbaarstelling van een bedrag van 1500.—, ten behoeve van dc aanschaffing van leermiddelen voor de school voor U. L. O. aan dc HoogLandschc Kerkgracht No. 20a. 39. Voorstel om de aan dc Vereeniging voor Schoolkinderkleeding en Sohoolkin- dervoeding voor 1931 toegekende subsidio met 3500.te vorhoogen en tot vast stelling van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. 40. Voorstel tot het sluiten van eene ver zekering tegen fraude, diefstal, roof, enz., ter zake van geld en waardepapieren. 41. Prae-advies op het verzoek van de Staatkundig Gereformeerde Partij, afd. Leiden, om het venten met onchristelijke lectuur op Zondag, bij verordening te ver bieden. 42. Voorstel tot het doen rooien en ver- koopen van boomen. 43. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ben behoeve van de verbouwing van het Stedelijk Museum „de Lakenhal''. 44. Prae-advies op het voorstel van den heer Verweij, inzake het weekloon van oen 4-tal suppoosten bij het Stedelijk Mu seum „de Lakenhal". 45. Prae-advies op het verzoek van den Ned. Bond van Hotel-, Café- en Restau ranthouders in het Vorlofbodrijf „Hoca/- res", om bij de vaststelling van de Per- soneele Belasting voor het jaar 1932 den grondslag biljarten te doen vervallen. 46. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden a. ten behoeve van den bouw van het zuidelijk rioolgemaal der centrale rioleering op het terrein tusschen de Geeregraeht en het Plantsoen; b. ten behoeve van de verbetering van de verbinding tusschen dc Geeregraeht en de Jan van Houtbrug. 47. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 18 December 1913 (Gem. blad no. 43), op den aanleg van straten cn wegen. 48. Vaststelling van de Regeling van de uitoefening van het stemrecht en andere rechten verbonden aan de aandeelen in de Leidsohe Duinwatermaatschappij der gemeente. 49. Verordening op de heffing van eene belasting onder den naam van Straatbe lasting. 50. Verordening regelende de invorde ring van de Straatbelasting te Leiden. Benoemingen. Ter vervulling van vacatures stellen B. en W. op voordracht van desbetreffende besturen of commissies voor te benoemen uit de onderstaande dubbeltallen: tot regent van het Gerei. Minne of Arme Oude Mannen cn Vrouwenhuis (vacature Dir. G. André de la Porte): prof. dr. N. J. Krom en mr. dr. J. W. Verburgt; tot lid van de PI. Schoolcommissie (vac. prof. dr. N. J. Krom): 1. B. F. Krantz, 2. G. E. E. Kuyntjes; tot leden idem (periodieke vac. van eorstgenoemden): a. 1. J. W. Harting, 2. J. Ober; b. 1. J. L .(J. Timmerman, 2. G. Mol- kenboer; c. 1. W. Koops Azn., 2. A. Meer burg; d. 1. C. Willemse, 2. J. v. d. Woerd; e. 1. A. Couvée PJzn., 2. Ds. M. J. Pun- selie; tot lid van Maatschappelijk Hulpbetoon (vac. J. J. Vallentgoed, oie ontslag als zoo danig heeft gevraagd): 1. J. C. M. de Roo, 2. O. Koole; tot lid van de Commisise voor de Be waarscholen (vac. mevr. (J. v. d. Elst-Coe- bergh): 1. D. Voltman, 2. mej. C. Korsso; tot leeraar int het Hebreeuwsch voor den verderen duur van den cursus 19311932 aan het Sted. Gymnasium (wegens ontsdag, verleend aan dr. G. J. Tieriy): 1. Mej. dra. C. E. te Lintum, assistente voor het He breeuwsch aan de Rijksuniversiteit, te Lei den; 2. Dr. W. D. van Wijngaarden, con servator aan het Rijks Museum van Oud heden te Leiden, te Voorschoten; tot overplaatsing van mej. M. Th. J Heuser, onderwijzeres aan de L. O. school aan dc Ha verstraat B. naar de O. L. school aan den Zuidsingel B. Voorts stellen B. en W. voor aan den heer G. Marijt, onderwijzer aan do O. L school aan de Medusastraat en tijdelijk te werk gesteld aan de Centrale School voor het 7e cn 8e leerjaar, op zijn verzoek we gens benoeming te Noord wijk, eervol ont slag te verleenen. Begrootingen, balansen en rekeningen. Onder verwijzing naar het rapport, van de Commissie van Financiën geven B. en W. den raad in overweging: a. goed te keuren: lo. den staat van at en overschrijving op de begrootuig voor 1930 van liet Gronubedrijf2o. de suppletoire begrooting, dienst 1930, van de gestichten „Endegeest- Voorgcest-Rhijngeest 3o. de suppletoire begrootiug, dienst 1930, pan het „Openbaar Slachthuis 4o. de begrooting, dienst 1932, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis; 5o. de rekening, dienst 1930 van de Gezondheidscommissie; 6o. de re kening, dienst 1930, van de Stedelijke Werkinrichting; 7o. de rekening, dienst 1930, van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon; So. de teke ning, dienst 1930, van het Loidsoh Muziek corps; b. voorloopig vast te stellen: lo. de ba lans en verlies- cn winstrekening, dienst 1930, van het Grondbedrijf; 2o. de balans en verlies- en winsterekening, diensi 1930, van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden; 3o. de balansen en ver lies- en winstrekeningen, dienst 1930, van de Stedelijke fabrieken van Gas en Elee triciteit; 4o. de rekening, dienst 1930, van het Gemeentelijk Waschbureau; 5o. de ba lans en verlies- en winstrekening, dienst 1930, van de gestichten .Endegeest-Voor- geest-Rhijngeeet"; 6o. de balansen en ver lies- en winstrekeningen, dienst 1930, van den Gemeentelijken Reinigings- en Ont smettingsdienst; 7o. de balans en veriics- cn winstrekening, dienst 1930, van do Ge meentelijke Bank van Loening; 8o. de ba lans en verlies- en winstrekening, dienst 1930, van het „Openbaar Slachthuis'. Vereeniging voor Schoolkinderkleeding en Schoolkindervoeding. Door het bestuur van de Vereeniging voor Schoolkinderkleeding en Schoolkin dervoeding is een verzoek ingediend om het ovor het loopende jaar aan die ver eeniging toegekend subsidie aHnog met 3500.te verhoogen. Uit de bij het adres gevoegde memorie van toelichting blijkt, dat het hoogerc sub sidie voornamelijk wordt gevraagd in ver band met het groot aantal kinderen, dat van de schoolvoeding gebruik maakt en voor schoolkleeding in aanmerking komt. Naar de meening van B. en W. dient dit verzoek te worden ingewilligd. Zij geven den raad mitsdien in overwe ging te besluiten: a. het over het jaar 1931 aan dc Vereeni ging voor Schoolkinderkleeding en School kindervoeding toegekend subsidie, ad 23-150.alsnog te verhoogen met 3500 zulks eveneens onder de voorwaarden ge noemd in artikel 10 van het Koninklijk be sluit van 19 November 1900, laatstelijk ge wijzigd bij Koninklijk besluit van 4 Februari 1921 b. over te gaan tot vaststelling van den begrootingsstaat, dienst 1931, groot 3500. Op den post voor „Onvoorziene Uitga ven", waarvan bet bedrag van 3500. moet worden afgeschreven, is nog be- sohikbaar 19.603.67. Leermiddelen U. L. 0.-school. In de raadsvergadering van 19 October jl. werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld een f^dres van het bestuur van de Geref. Sohoolvereeniging alhier, houdende verzoek, op grond van het be paalde bij artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 een bedrag van 1500.beschik baar te stellen voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van zijne sohool voor u. 1. o. aan d(j Hooglandsche Kerk gracht °0a. Ter toelichting v4n dit verzoek merkt het bestuur op, dat"*hët aantal leerlingen van deze school dermate is toegenomen dat uitbreiding van de leermiddelen noodisr is. Naar de meening Van B. en W. behoo- ren de kosten van aanschaffing van leer middelen in dit geval niet tot de onder- houdsuitgaven, welke moeten worden be streden uit de ingevolge artikel 101 jaar lijks te verleenen explotatievergoeding, maar tot de kapitaalsuitgaven, bedoeld in artikel 72 der wet. Onder verwijzing naar het bij de stuk ken gevoegd advies van de Commissie voor het Onderwijs geven wij U in over weging te besluiten het verzoek in te wil ligen. Op den post voor „Onvoorziene Uitga ven", waarvan dit bedrag moet worden afgeschreven is nog beschikbaar 16.103.87 Verhuring perceelen wei- en teeltand. Binnenkort eindigt do huur van verschil lende landerijen, zoodat, met uitzondering van de gedeelten, waarover de gemeente voor straataanleg enz. zelve de beschik king behoeft, in de verhuring waarvan we der moet worden voorzjen. Met de tegenwoordige huurders, voorzoo ver zij bereid, waren dc landerijen weder in te huren, is omtrent de verlenging van de huur overeenstemming bereikt. Behoudens een enkele uitzondering, zijn, zooals te verwachten was, de nieuwe huur prijzen tengevolge van de huidige tijdsom standigheden lager dan de tegenwoordige. De gronden, welke de tegenwoordige paohters niet in huur wenschten te behou den, zullen uiteraard bij openbare inschrij ving worden verpacht. B. en W. geven den raad nu in overwe ging te besluiten onder de thans gelden de, m.m. gewijzigde voorwaarden te ver huren: lo. de perceeleu weiland aan den Mare- dijk, groot plan. 2.86.95 H.A., aan F. Die ben voor den tijd van drie jaren, ingaande 1 Januari 1932, tegen 125.per H.A. en per jaar; 2o. de perceelen weiland in den Stads- polder, groot 5.80.70 H.A., aan J. Roelofs, voor den tijd van drie jaren, ingaande 1 Januari 1932, tegen 125.per H.A. en per jaar; 3o. het teelland aan den Leidschen Straatweg, gemeente Oegstgeest, groot pl.m. 1.42.08 H.A. aan A. van Varik, voor den tijd van twee jaren, ingaande 1 Ja nuari 1932, tegen 220.per jaar 4o. de perceelen teelland aan den Wasse- nanrschen Weg, groot 0.85.00 H.A. aan J. Bul, voor den tijd van een jaar, ingaande 1 Januari 1932, tegen 135.per jaar; 5o. *a. de perceelen teelland, gemeente Oegstgeest, niet uitzondering van de aan wezige woning met erf en bollenschuur, groot resp. pl.m. 0.70.00 H.A. en pl.m. 3.14.34 H.A. tegen J 350.per H.A. en per jaar; en b. de woning met erf en bollonsohuur op het perceel gemeente Oegstgeest, groot pl.m. 0.0S.04 H.A., tegen 400.per jaar aan de N.V. VereenigJe Bloembollencul turen voorheen Gebrs. Do Graaff en S. A. van Konijnenburg en Co., te Noordw.jk, voor den tijd van één jaar, ingaande 1 De cember 1931, en voorts met bepaling, dat de huur daarna stilzwijgend telkens voor een jaar wordt geacht verlengd te zijn, in- uien zij niet 3 maanden voor het eindi gen van den huurtermijn door één der ;ur- tijen is opgezegd, doch tot uiterlijk 6 jaren na den aanvang van dc huur. JulianastraatAnna Paulownastraat. In verband met de omstandigheid, dat het terrein op den hoek van den Heerensin- gel en de Julianastraat door het R. K. Kerkbestuur der St. Joseph Parochie aan derden is verkocht en thans als bouwgrond in exploitatie zal worden gebracht, stelt het Kerkbestuur voor de verbindingsstraat tusschen de Julianastraat en de Anna Paulownastraat te verleggen. Door deze verlegging van de verbin dingsstraat wordt voorkomen, dat de Anna Paulownastraat aan het Zuidelijk einde doodloopt, hetgeen vooral van belang is, wanneer ter plaatse woonhuizen worden gebouwd. De kosten van het verleggen van de straat, waarbij zooveel mogelijk het ma teriaal van de bestaande straat zal wor den gebruikt, worden geraamd op pl.m. 50.welke bedrag ten kuste van de ge meente komt. De te verkrijgen verbetering wettigt naar de meening van B. en W. deze uitgaaf volkomen, waarom zij den raad in overwe ging geven: te verklaren, dat de verbin dingsstraat tusschen de Julianastraat en de Anna Paulownastraat niet meer voor den openbaren dienst is bestemd en met den eigenaar van het op de desbetreffende kaart in roode kleur aangegeven terrein, kadastraal bekend gemeente Leiden, secfie K, Nis 3909 (ged.) en 3677 (ged.), oen over eenkomst van ruiling aan te gaan, waarbij deze aan de gemeente dit terrein in eigen dom afstaat, en de gemeente aan hem in eigendom afstaat het op die kaart in gele kleur aangegeven gedeelte grond, kada straal bekend gemeente Leiden, sectie K, no. 3257 (ged.). Op den post voor Onvoorziene Uitgaven, waarvan dit bedrag moet worden afge schreven, is nog 20.103.87 beschikbaar. Verbetering van de Waardgracht. Door den heer A. G. Gijzenij is mede namens een 45-tal bewoners van de Waard gracht en omgeving een adres aan den raad gezonden, om verbetering te bren gen in den toestand van de bestrating van de Waardgracht. Hoewel de ligging van de bestrating niet slecht is, verkeert zij toch inderdaad in minder goeden toestand en is verbete ring met het bestaande straatmateriaal niet wel mogelijk. Het is echter het voornemen van B. en W. om bij de verbetering van den Morsch weg, het alsdan vrijkomend bruikbaar ma teriaal te benutten voor de verbetering van ee":"p andere straten. Daarbij komt dan in de eerste plaats de Waardgracht in aanmerking. Aangezien dus binnenkort de verbete ring van de Waardgracht zal plaats heb ben, geven zij den raad in overweging het adres van A. G. Giizenij e. a. te stellen in handen van hun College ter afdoening. Ver. tot Bev. bouw van Werkmans woningen. B. en W. bieden den raad ter goedkeu ring aan de balans en de verlies- en winst rekening over 1930 van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmans woningen. De rekening sluit met een batig saldo van 2.571.06, zoodat na uitkeering van 3 pet. dividend ad 1.674.nog een over schot overblijft van 897.06, welk be:lrag in de gemeentekas moet worden gestort. Verbouwing „De Lakenhal". De Commissie voor het Stedeliik Mu se.- m „de Lakenhal" heeft B. en W. een voorstel gedaan tct verbouwing van dit museum. De commissie acht het wensche- li'k over te gaan tot het weder in gebruik stollen van den vroegeren incang van het museum aan den Ouden Singel, alsmede tot restauratie van de historische zaal. Wat het eerste betreft merkt de commis sie op, dat de tegenwoordige ingang met zijn vestibule een groote ruimte in be slag r.eemt, welke, mede wegens het daar gunstige licht, zeer goed voor de opstelling van voorwerpen zou kunnen worden ge bruikt. Boyendien acht zij den bestaanden ingang aan de Lange Scheistraat door zijn ligging aan een onaanzienlijke zijstraat ongunstig met het oog op het bezoek aan het museum. De voor een en ander noodige verbou wing zou omvatten: liet vernieuwen van de geheel versleten klinkerbestrating van het voorolein overeenkomstig den vroege ren toestand, het wegbreken van e?n binnenmuur in de vestibule en van de be staande trap naar de historische zaal, het maken van een garderobe en een concierge kamer aan de Oost- en Westzijde van de vestibule, het constmeeren van een trap penhuis in eij gedeelte van dc binnen plaats achter de vestibule en ten slotte het weder brengen van de historische zaal in zuiver ze ven tiend e-eeuwsche stijl. Ook naar de mecning van het College van B. en W., evenals van de Commissie van Fabricage, zal deze verbouwing een verbetering van het museum beteekenen, zoodat zij zich met de uitvoering op zich zelf wel kunnen vereenigen. De kosten, aan een en ander verbonden, worden geraamd op pl.m. 14.000.Aan gezien de commissie nader heeft medege deeld, dat de helft daarvan uit de ter ha- rer beschikking staande middelen kan worden gevonden, zal nog slechts een be drag van pl.m, 7000.noodig zijn, welk bedrag door geldleening kan worden ver- krpgen. B. en W. meenen, dat onder deze om standigheden tot de gewensohte verbou wing kan worden mede ewerkt, weshalve zij den raad in overwegi. t geven door vast stelling van den ovcrge'egden begrootings stint, een bedrag van 14.000.ter be schikking te ste'len ten behoeve voor de verbouwing van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". Verzekering tegen fraude, diefstal, roof, enz. Ingevolge raadsbesluit van 26 Januari 1925 werd bij de verzekeringsmaatschap pij „Fatum", te 's-Gravenhage, een assu rantie gesloten tegen geldelijk nadeel, dat de gemeente tijdens den duur van do ver zekering kan lijden als gevolg van dief stal, verduistering, bedrog en oplichting door haar ambtenaren. De verzekering geldt voor elk van daarbij betrokken func ties voor het in de polis omschreven be drag. De premie bedraagt 5 pet. per jaar (dit is 1132.meF restitutie van 10 pet. der premie over het jaar, dat zonder schade verloopts Door tusschenkomst van de firma Marin- kclle en Co. is inmiddels een aanbieding ontvangen voor een fraudeverzekering te gen een belangrijk goedkoopere premie en met een ruimere omschrijving van het te dekken risico. Deze assurantie zal boven dien niet iedere functie afzonderlijk voor een bepaald bedrag betreffen, maar zij zal tot een maximum van 50.000 per geval, zonder meer gelden voor schade aan geld en waardepapieren door roof, diefstal, brand, verduistering of inbraak, onver schillig door wien gepleegd, evenwel met een franchise van 70.voor iedere scha de. De verzekering omvat derhalve ook schade, toegebracht door anderen dan ambtenaren, terwijl desgewenecht ook z.g. semi-pemeentelijke instellingen, als de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, er kunnen worden on dergebracht. De premie bedraagt 625.per jaar. Onder mededeeling, dat „Fatum" de door haar berekende premie niet kan ver lagen en de loopende overeenkomst met die maatschappij dientengevolge tegen 1 Ja nuari a.s. is opgezègd, geven B. en W. den raad in overweging hun College te machti gen door bemiddeling van de firma Ma- iinkelle en Co. voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Januari 1932, met stilzwijgende verlenging van jaar tot jaar. behoudens opzegging, voor een jaarlijksehe premie van 625.— een verzekering te sluiten te gen fraude, diefstal, roof, enz. ter zake van geld en waardepapieren, op den voet als is aangegeven in de „Bankers' and Brokers' Policy", met een maximum dek king van 50.000.per schadegeval, doch met een franchise van 70.— voor iedere schade. De bloemenkiosk op den Apothekersdijk. Bij raadsbesluit van 22 April 1929 werd aan H. Hogewoning, alhier, tegen een huur prijs van 125.— per jaar verhuurd een strook grond op den Apothekersdijk, nabij de Schapensteeg, ter grootte van pl.m. 10 M2., ten einde daarop een bloemenkiosk te hebben, zulks voor den tijd van één jaar, met bepaling, dat de huur met 1 Mei tel kens voor een jaar wordt geacht te zijn ver lengd, indien zij niet drie maanden tevo ren door een der partijen is opgezegd. De heer Hogewoning richtte zioh tot B. en W. met het verzoek de huur van deze strook grond te willen overschrijven op naam van den heer S. P. J. de Groot, al hier, die bereid is de huur over te nemen tegen den geldenden huurprijs en onder de bestaande voorwaarden. De heer de Groot is voornemens de exploitatie van de bloe menkiosk voort te zetten. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen onder dezelfde voorwaarden. Verhuur van een bovenhuis. Bij raadsbesluit van 18 Mei 1931 werd aangekocht het huis met erf aan de Drie Octoberstraat No. 2727a. Van den heer W. Noppe is een verzoek ingekomen om het onlangs uit de huur ge komen bovenhuis van dit perceel te mo gen huren. Met den door den adressant geboden huurprijs van 336.per jaar, welke gelijk is aan den tot nog toe geldenden huurprijs, kan genoegen worden genomen. Ook gaat de heer Noppe accoord met de aan de ver huring te verbinden voorwaarden, welke, behoudens een enkele aanvulling, eenslui dend zijn met de bij de gemeente gebrui kelijke. Zooals bekend, is het benedenhuis be- noodigd voor het maken van een tweeden toegang tot het schoolgebouw aan de Dui- venbodestraat en komt dit derhalve niet voor verhuring in aanmerking. B. en W. stellen voor het huis aan den heer Noppe te verhuren. Venten met onchristelijke lectuur. In de raadsvergadering van 30 Maart 1931 we:d een adres van het bestuur der Staat kundig Gereformeerde Partij, afd. Leiden, gesteld in handen van B. en W. om prae- advies. Zij merken nu dienaangaande het volgende op. Het des Zondags op den openbaren weg ten verkoop aanbieden van onchristelijke lectuur, hetgeen adressant bijzonderlijk verboden zou willen zien, valt reeds onder het voorschrift van artikel 2 der wet van 1 Maart 1815, houdende voorschriften ter viering der dagen aan den openbaren christelijken godsdienst toegewijd, terwijl aan de handhaving van dit artikel ten op zichte van colporteurs van gedrukte stuk ken, behoorlijk de hand wordt gehouden. Derhalve bestaat daargelaten, dat de raad op grond van artikel 193 der Gemeen tewet niet bevoegd is een voorschrift, als door adressant bedoeld, in het leven te roepen ook aan zoodanig voorschrift geen behoefte. B. en W. geven mitsdien in overweging afwijzend op het adres te beschikken.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10