MAANDAG 23 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 EEN BESCHOUWING OVER DEN OECONOMISCHEN TOESTAND. REDE VOORZITTER ALG. R. K. WERKGEVERSVEREENIGING. In de op heden gehouden Federatie- vergadering der Algemeehe It. K. Werk- geversvereeniging sprak de Algemeene Voorzitter, Mr. M. P. L. Steenberghe, een openingsrede uit, waaraan het vol gende is ontleend De eerste'maal, aldus spr., dat ik voor de jaarvergadering van ons Federatie bestuur als Voorzitter het woord tot u mag richten, geschiedt dit in een voor geheel Nederland, maar vooral voor do Xederlandsche bedrijven, somber tijdperk. Reeds lang heeft onze vereeniging haar waarschuwende stem doen hooren, doch te vergeefs. Eerst moest de cata- strophale daling van het Pond Sterling de meest verblindende oogen openen, al vorens Regeeringsmaatregelen beraamd werden. Alleen de gevaren, waaraan ons betaalmiddel bloot ging staan, hebben tot activiteit geprikkeld, terwijl ver schillende anderen, zooals' de Gemeenten en de socialistische leiders thans nog niet geheel den ernst van den toestand beseffen. Spr. wijst dan op de noodzakelijkheid van vermindering van den invoer en ver meerdering van den uitvoer. Vermindering van den invoer. Alle andere landen toch, die tot rm toe naar Engeland exporteerden, worden thans en in de naaste toekomst door de dubbele onovcrsohrijdbare muren van valutaverlaging en invoerrechten geweerd. Zij zullen nu hun heil in Nederland zoe ken met zijn hoogen gulden en lage in voerrechten, temeer waar ook de Skan- dinavische landen, voorzoover hun in voerrechten nog geen beletsel waren, thans door valuta verlaging den buiten- landsohen invoer weren. Inplaats dug' van hoog noodigc beperking van den invoer voorzagen wij een overstroomende ver meerdering van den import. In ons re quest verzochten wij met klem, dat de Regeering aan de Staten-Generaal mach tiging zou vragen invoerverboden met contingenteeringen uit te vaardigen. Dankbaar kan ik vermelden, dat de Re geering dezen wenk ter harte heeft ge nomen -n met een desbetreffend ont werp bij het Parlement is gekontèn. Moge onze volks vertegen woordigipg bij de be handeling den spoed betrachten, die deze zaak zoo zeer vereiseht! Het bestaan van ons volk staat op het spelDaar naast is een spoedige totstandkoming van een verbeterde Anti-dumping-wet dringend gewenscht. Dit klemt temeer, waar Re contingenteeringswet geen dif ferentiatie mogelijk maakt en verschil lende- artikelen, waar geen contingentee- ring op toegepast zal worden, toch van dumping te lijden kunnen hebben. Vermeerdering van den uitvoer. Ook bij vermeerdering van den uitvoer beheerscht de handelspolitiek de situa tie. Natuurlijk zullen de productiekosten zooveel mogelijk verlaagd moeten wor den. Doch hiormede alleen is de situatie niet te redden. Wanneer wij overal voor onoverschrijdbare tariefmuren komen te staan, kan men zelfs met de laagst denk- bara productiekosten niet exporteeren. Daarvoor is in de .eerste plaats noodig, dat alles worde gedaan, wat de buiten- landsche tariefmuren naar beneden kan halen. Van Genève is in dit opzicht niets te verwachten. De meest bescheiden Con venties worden niet aangenomen, of niet geratificeerd een autoriteit als dr. Colijn heeft nog de vorige week er kend, dat de goede geest van Genève morsdood is en van de laatste poging, om n.l. Vrijhandelstaten concessies te verleenen, is in de bijna 2 jaren, dat deze belofte plechtig aan Êngeland en ons land is gedaan, nog niets terecht gekomen. Do meestbogunstigingsclausule wordt hoe langer hoe meer uitgehold en Ne derland, de risée van Europa, oogst met zijn passieve handelspolitiek tal van diplomatieke complimentjes en waardee- rende toespraken, doch, als het op za ken aankomt, beschouwt men ons land met zijn koloniën met 60 millioen inwo ners als een quantité negligeable. Do laatste contingenteeringen van Frankrijk, waarbij met onze belangen in geen enkel opzicht rekening is gehouden, zijn hier voor de jongste bewijzen. Wij laten over ons heen loopen en men is dan verwon derd, dat men zich niete van ons aan trekt. Wederkeerigheid is geboden. Wan neer Frankrijk zou weten, dat wij voor nemens zouden zijn, als het noodig was, den invoei* van Fransche wijnen te con tingenteeren en met een beetje min der wijn zal de volkswelvaart niet ge stoord worden zou men wel anders handelen met onze steenkool zuivel en eierbelangen. Doch het contingentee- ringswetje maakt een dergelijke politiek niet mogelijk. Het is dan ook in hooge mate te betreuren, dat de Regeering nog niet tot dit inzicht is gekomen en een krachtige actie om in deze koersveran dering te verkrijgen is meer dan ooit geboden. Engeland, waaraan wij ons steeds spiegelden, geeft het voorbeeld. Het is thans wel duidelijk, dat dit land door actieve handelspolitiek tot meerde ren vrijhandel wil komen, zooals wij ook steeds gepropageerd hebben. Engeland zal zijn politiek voortaan zoo voeren, dat het alleen goederen toejaat van zijn afnemers. Indien wij onze politiek niet wijzigen, zullen wij ook ten opzichte van Engeland in groote moeilijkheden kernen. Immers Engeland zal ons gunstig behan delen, indien wij Engeland gunstig be handelen. Waar onze meestbegunstigings- nolitiek en daardoor ook de contingen- leeringswet het niet mogelijk maakt En geland beter te behandelen dan een an der land, zal ons deze politiek nieuwe moeilijkheden brengen. Beter ware het, ons thans onmiddellijk op Engeland te oriënteeren en hiermede te onderhande len, dan verder zonder eenig practiseh resultaat eindelooze besprekingen met de Oslo Staten te voeren. Uit dit alles blijkt wel, dat actieve handelspolitiek een drin gende eisch is. De loonen. Verlaging van productiekosten, ten einde de internationale concurrentie vol te kunnen houden, is noodzakelijk. Ver laging van het geldloon "in evenredig heid met de daling van de kosten van levensonderhoud kan hierbij niet worden gemist. Met do eatastrophale dalingen van de grondstoffenprijzen drukken de loon- en algemeene onkosten dubbel zoo zwaar. Als voorbeeld moge ik de katoen industrie vermelden, waar de prijs van de katoen in Maart 1929 21 y. dollar-cent was en thans 6% dollar-cent. Indien echter, en de socialisten mogen dit in heb bijzonder wel bedenken geen handelspolitieke maatregelen, zooals bo venbedoeld worden genomen, zal een ea tastrophale inzinking van het loonpeil niet te vermijden zijn. Hiertegen kan gewaakt worden door thans de noodige maatregelen te nemen. Laten zij, die dit tegenhouden zich hunne verantwoorde lijkheid, vooral tegenover de arbeiders, bewust zijn. Zij en zij alleen zullen hier voor verantwoordelijk gesteld worden. Tegen de politiek der S. D. A. P. en van de Gemeenten. Dan waarschuwt spr. voor de „socia listische lapmiddelen", om verbetering in den oeconomischen toestand te brengen. Hij zegt: „Het Engelsche volksoordeel moge hier een voorbeeld zijn, dat, indien hun volgelingen hun kreupele politiek doorzien, zij zich ook hier tegen hen zul len keeren. Maar dan zijn de nadeelen reeds aangericht en is het volk reeds tot ellende gebracht". Vervolgens noemt spr. het beleid van de gemeenten „ergerlijk", daar deze niet medewerken, om de bedrijven te helpen, de productiekosten te verlagen. Kapitalisme. Nationale eenheid. Spr. wil niet uitweiden over het ka pitalisme, doch er alleen op wijzen, dat de ondervinding aantoont, dat do Staat niet mot gunstiger gevolg dan de parti culiere ondernemers de leiding van" de bedrijven op zich kan nemen. De particuliere ondernemers moeten echter uit deze crisis de les trekken, dat zij, voorzoover het in hun macht ligt, alle maatregelen moeten nemen, om tot een meor-geordende productie te komen. Dan wekt spr. op tot nationale een heid, en hij stelt dc vraag: „Is het niet in hooge mate ergerlijk, dat tegen elko handelspolitieke of vermeend-handelspoli tieke maatregel, welke, onze landbouw en industrie in haar moeilijken strijd kon steunen, heftige protesten komen uit onze groote handelssteden?" Mr. Steenberghe besluit met een op wekking tot gezond optimisme: Gezond optimisme. In het voorafgaande heb ik u den ernst van den toestand uiteengezet. Be- teekent dit zwart pessimisme? Geenszins! Voor de verantwoordelijke leiders is overdreven pessimisme zoowel als opti misme af te keuren. Men hebbe een open oog en bezie den toestand, zooals hij in werkelijkheid is. De noodzakelijk te nemen maatregelen hebben wij aangege ven. Maar indien hieraan gevolg gege ven wordt, ben ik niet pessimistisch. Ons bedrijfsleven is goed en modern ge outilleerd; wij hebben bekwame en ener gieke ondernemers en ijverige, toegewijde en vakbekwame arbeiders. Ons volk is een nuchter volk, dat in tijden van nood met gezond verstand zijn juiste leiders volgt en zich niet dior demagogen en oproerkraaiers van de wijs laat brengen, die hen steenen voor brood brengen. On der deze omstandigheden en met Gods onmisbare hulp zie ik de toekomst met vertrouwen tegemoet. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Ernstig auto-ongeluk. Eén doode. Een vrachtauto, toebehoorende aan en bestuurd door W. Alberts uit Aarlerveen, gemeente Hellendoorn, is waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting op den Almeloschen weg in een sloot gereden. Mede inzittenden waren C. Kwakkel en J. Niks, eveneens uit Aarlerveen. De heer K. en do chauffeur konden zich redden, doch de 23-jarige Niks raakte in de cabine be kneld, daar de auto was omgeslagen. Ver moedelijk is hij door verdrinking om het leven gekomen. Hij is gehuwd en vader van twee jonge kinderen. Ernstig auto-ongeluk. Een meisje zwaargewond. Een ernstig auto-ongeluk heeft gister middag te Amsterdam plaats gehad op de Reguliersgracht bij de Prinsengracht. Een auto kwam uit de richting van het Thor- bockeplein langs de Reguliersgracht, toen bij do Prinsengracht een paar kleine kinde ren liepen. Een van deze kinderen, onge veer acht jaar oud, wérd door de auto gegrepen en meegesleurd. Vermoedelijk is de chauffeur door den schrik het stuur kwijt geraakt en botste de wagen tegen perceel Reguliersgracht 69. Het kind raak te bekneld tusschen de muhr en de auto. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 24 Nov. H u i z e n 1375 M Uitsluitend K. R. O.-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00—11.30 Grnmofoonpla- ten. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje. 12.15—1.45 Concert K. R. O.-Trio. I.45 GramofoonpLaten. 2.00 HIRO-uitzending. 3.00 Vrouwenuurtje. 4.15 Sonaten-cyclus door L. Wijngaarden (viool) en Joh. Ligtelijn (piano). 5.00 Gramofoonplaten. 5.50 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.20 Bedrijfseontrole-cursus. 8.45 Engelsche les. 7.10 Sociaal economische voordracht. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.0011.00 Uit „De Harmonie", Gronin gen: Opera Samson en Dalila" van C. Saint-Saëns. R. K. Gem. Knor, Groninger Orkestvereeniging en V. Binnendijk (alt mezzo en sopraan), J. v. Kempen (tenor), Joh. Nelissen (bas-bariton). ca. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Causerie over den a.s. naaicursus. II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 298 M. Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending. 8.0010.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Modepraatje. 11.0011.45 Concert. Mevr. F. Clausen (zang) en Leny Kamerling Lintner (piauo) 11.45 Gramofoonplaten. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Pauze. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Hollandsch halfuurtje. Strijkkwar tetten. 4.30 Radio-Kinderzangkoor. 5.00 Uit Café ^Moderne" te Amster dam: Het „Haxanola-Club" orkest. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Radio Volks-Universiteit. 7.00 Modern Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 8.30 „Do Strafzaak Vivienne Ware". Ra dio-drama v. Kenneth M. Ellis. (Zesde en laatste zitting). 9.15 Omroeporkest oa. Fantasie „Rigo- letto", Verdi. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg Omroeporkest. Als inter mezzo: A. V. R. O. Radio-tooneel „Ge meubileerde Kamers te huur". 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. Do ahnc kleine, die in dó Noorderstraat woont, werd in zeer ernstigen toestand naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. De onderpui van het huis word ontzet. Do wagen, die door do politie in beslag geno men werd, bleef boven don kelder han gen. Mist op den weg. Motor rijder in een berm geslagen. Zaterdagavond te zeven uur heeft op den Rijksstraatweg bij het Kruithuis on der Halfweg weer een verkeersongeluk plaats gehad. Vermoedelijk tengevolge van den dikken mist geraakte een motorrijder in den berm van den weg, sloeg over den kop en bleef bewusteloos liggen. De G. G. D. uit Amsterdam en dr. J. P. Baumann uit Halfweg werden gewaarschuwd. Laatst genoemde verscheen het eerst ter plaatse en verleende de eerste hulp. Het bleek dat de motorrijder de heer Keyzor was, "wonende te 's-Gravenhage, Celebestraat 75. De man had een ernstige hoofdwonde en vermoedelijk een hersenschudding be komen. Na verbonden te zijn werd hij dooi den G. G. D. uit Amsterdam naar een der ziekenhuizen vervoerd. 12.20 Orgelconcert Edw. O'Honry. I.20 Leonardo Keiup en zijn Piccadilly Orkest. 2.25 Voor scholen. 4.50 Hot Trocadero-orkest o. 1. v. Alfred van Danf. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Moderno viool- en piano-sonates. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Variétó-programma. 8.50 Literaire Causerie. 9.20—9.35 Berichten. 9.40 A. J. Alan: „Wottic". Piano-recital door Katharine Goodson. O. a. Hong. Dans Nr. 7 in F. Brahms. 10.50 Literaire voordracht. II.0512.20 Dansmuziek door Henry Hall's Glcneaglcs Hotel Band. Radio Paria 1725 M 8.05, 12.50, 1.25 Gramofoonplaten. 8.20 „Die Groysherzogin von Gcrolstein" operette van Offenbach. Langenborg 473 M. 6.25—7.20, 905, 10.40—11.10 en 11.20 Gra- mofoonplnten. 12.251.50 en 4.20—3.20 Orke.stoonccrt. 7.207.50 Onbekende operetten van Of fenbach. 7.50 Orkest- en Solistenconoert. O. a. Pianoconcert Nr. 21, C-dur, Mozart. Kalundborg 1153 M. 11.20—1.20 Strijkconcert. 2.201.20 Orkest- en Solistonconcort. 7.20 Suite a-moll, C. Nielsen (strijkorkest) 7.35 „Hadda Padda", drama in 4 aeten van Kamban. 9.3510.20 Si»aansohe muziek door Om roeporkest. O. a. La Fcria, Lacomo. 10.2011.50 Dan-smuziek. Brussel, 508 e n 338 M. 508 meter: 5.20 Orkostooncort. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestooncort. O. a.: Uit Messias Handel. 338 meter: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplatonooncert. o. a. Künstlcrlobon, wals, Straus. Rome, 441 M. 8.20 Gevarieerd orkestconcert. O. a. Rhapsodic in Blue, Gershwin. Z e e s e n, 1635 M. 6.50 Orkestconccrt. 7.35 Liberale uitzending. 8.30 Vervolg orkestconcert. 9.05 Voordracht over hot Mijnreddings- wezen. 9.35 Lezing en hierna tot 11.20 Concert door de kapel Ilja Livsehakoff. Auto over den kop. In de Van Wouslraat te Amsterdam naderde Zatordugmiddag een taxi, dio in do richting van de Stadhouderskade reed de Govert Flinckstraat, toon uit dezo richting van don Ainstoldijk naar do Eer ste Sweelinckatraat. Dc taxi-chauffour zag pas op het laatste moment den wagon en aangezien deze, als van rechts komende, don voorrang had, trachtte de taxichauf feur juist voor den hoek te remmen en gooide het stuur naar links. Do taxi had zulk een snelheid, dat hot voertuig over den kop sloeg. Do chauffeur moest met een kuitbeenfractuur naar het Ncd. Isr. ziekenhuis worden vervoerd. Uit het raam gevallen. Een 17-jarige moubolmuker, C'. P., stond met eenigo andere arbeiders voor oen raam in de derde verdieping van oen mou- belfabriek u;iu dc Rochtbooiuslraat to Am sterdam le kijken naar con passeeronde brand wocr:a ulo. Plotseling gleod do jongen uit en viel uit hot venster. Zwaar gowond werd hij opgenomen on naar hot Binnen gasthuis vervoerd. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit bet Engelsch van HAEDON HILL. 11) Hijsloot de deur en zocht zijn weg langs de opeen gestapelde goederen naar den winkel, waar Mr. Jenkins bezig was een klant een koperen theeblad* aan te pra ten. Zonder daaraan verdere aandacht te besteden, verdween Ravenscar door de tux- sehendeur naar de kwalijk riekende ka mer, die de antiquair als kantoor gebruik te en ging toen door een andere deur naar dc keuken, waar een stevige, oudere vrouw zich over een vleeschpan boog. De vrouw keek op, toen ze iemand hoor de aankomen en gaf een kreet van blijde verrassing. Mijn jougen begon ze. maar Carter Ravenscar viel haar terstond in de rede. Doe niet zoo theatraal, als je blieft, zei hij norsch, blijkbaar behandelde hij zijn moeder, een trieste huissloof, met nog minder égard dan zijn vader. Ik kwam alleen maar, om je nog een extra instruc tie te geven. Overmorgen zal er met de eerste post een brief komen, geadresseerd aan miss Smith, de jonge vrouw, die voor de eata'.ogiseering van den winkel zal zorgen. Ik wil dat je goed let op het ef fect, dat dc brief op haar zal maken en da-t je me precies zult vertellen, wat je opgemerkt heb, als ik den volgenden keer kom. Heed goed ik doe altijd wat je zegt, dat weet je heel goed, antwoordde de vroiiw deemoedig. Maar ik hoop, dat je dat onschuldige kind geen kwaad zult doen, voegde ze er schuchter aan toe. Ravenscar lachte grimmig. Laat dat maar aan mij over! Hij uegeerde den blik vol droef verlan gen, waarmee de vrouw naar hem keek en verdween door den winkel, waar hij den antiquair, die nog bezig was met zijn klant, in het voorbijgaan toeknikte, naai de straat. Ondertusschen overdacht Phyllis Vaug- han haar gesprek met Lord Monksilver's secretaris en ze koesterde niet het minste wantrouwen. Haar vertrouwen zou hij nooit gewonnen hebben, als hij haar had willen doen gelooven, dat zijn interesse haar persoonlijk betrof. Maar steeds had hij als motief voor zijn gedragslijn aange voerd zijn toewijding aan zijn nobelen meester en de schande voor Lordi Monk- silver, als een telg van de familie als een dief zou worden geurresteerd. Zoo was Ravenscar, die haar schijnbaar bij toeval dien dag van het ontslag ojr de pastoiie op het klippad had ontmoet, er heel gemakkelijk in geslaagd om haar over te halen hem te steunen in zijn pogingen om te voorkomen, dat de eer van de Wens- lades zou worden bezoedeld. Maar het was niet ter wille van die eer maar ter wille van Diek, dat ze willig toestemde de ver denking van diefstal en zelfmoord op zich zelf te laden, door haar hoed van den ran I van den afgrond te laten vallen. Het drong niet tot haar door dat Ravenscar's voorbereidingen voor deze toch volkomen onvoorziene gebeurtenis wel zeer in alle bijzonderheden waren uitgewerkt! Hij niet een introductie voor mr. Thomas Jen kins bij wien ze haar eigen brood zou kun nen verdienen door de goederen in zijn magazijn te catalogiseeren. Het meisje had zich dit goed voorbereide'in de handel wijze van Ravenscar niet meer gereali seerd. toen deze haar omstandig had ver teld hoe Dick door Lord Monksilvcr was betrapt, toen hij den ring, nadat hij dien in de ontvangkamer gevonden had, in zijn zak had gestoken maar dat de jonge man het feit geloochend had, toen zijn va der, die door diens broer was ingelicht, hem had ondervraagd. Lord Monksiiver was er voor geweest de zaak le laten rus ten en te doen, alsof ze de leugen geloof den, in de hoop, dat Dick het ten slotte zichzelf zou bekennen, maar dominee I\ enslade, die toc-h al boos was op den jon gen, had aangedronden op een ontmaske ring. En loon Phyllis had toegestemd de schuld van den diefstal op zich te nemen, lerwille van den jongen dien zo enkele uren tevoren haar jong hart gegeven had, kon zo weinig vermoeden, dat haar daad spoedig zou gecomjilicoerd worden door de vreeselijke tragedie in dc studeerkamer op de pastorie. HOOFDSTUK VI. De brief van den kapitein. Carter Ravenscar haalde den verloren tijd van zijn vacantiedag naar Londen weer in door dubbelen ijver in zijn waardigheid van secretaris. Den \olgendcn dag was hij onafgebroken in het gezelschap van Lord Monksiiver in de bibliotheek en hield dezen, zeer tegen zijn zin, wel een uur bezig met achterstallige aangelegen heden van liet landgoed en een stapel 1 correspondentie. Toen het werk klaar was, I laakte hij zijn papieren bij elkaar en zei mot een gezicht alsof hij zich plotseling iets herinnerde: Tusschen twee haakjes, uw lordschap staat gewoonlijk de verzoeken van kapi tein Vaughan, betreffende het huis, waarin hij door uw welwillendheid woont. toe. Ik ontmoette hem een dag of veertien gele den, voor al deze ongelukkige gebeurtenis sen en hij vroeg om enkele reparaties aan dak on aan de dakgoten. Dat is nog al vaag, zei de burggraaf, die voor dien morgen meer dan genoeg had van zakelijke besprekingou. Ik bon al- lijd blij, als ik wat voor Paul Vaughun kan doen, inuar ik kan hem geen „vnrte blanche geven om het heele huis zoo ongeveer op nieuw te bouwen. Ravenscar glimlachte voelbeteekenend. Ik denk, dat hij wel voor 'n schikking te vinden is, milord en dat hij tevreden is niet een paar flesschen wiskey, inplaats van do reparatie, zei hij. Ik wou eigenlijk voorstellen, dat hij zijn verzoeken in hot vervolg schriftelijk zou indienen, en dat u die dan bij gelegenheid eens' zou inwil ligen of gedeeltelijk inwilligen. Uitstekend, antwoordde Lord Monk siiver. Vraag hem een schriftelijke uiteen zetting. Dat zal zijn gedachten meteen wat afleiden van het verdriet over zijn dochter. Ecnige oogenblikkcn later wandelde de secretaris de dorpsstraat af on lioj) hpt kleine erf oj>, dat het huis van kapitein Vaughan scheidde van den weg. Een kloji op de voordeur werd met oen schor „bin nen" beantwoord en Ravenscar ging het kleine kamertje binnen, waar de aan den drank verslaafde veteraan zijn jichtige voet koesterde op een verwaarloosde sofa. Do \ochtigc oogen van don kapitein en het half gevulde glas waren welsjirekende be wijzen van de afleiding do hij zioli op dit oogeublik bezorgdo. Ah goede morgen, Ravenscar, begon hij met een ietwat neerbuigende minzaam heid. Altijd welkom, beste man, on dub bel welkom, als u mij tijding over mijn klei ne Phyllis brengt. Dat ze zich van die klip hoeft afgegooid, in allemaal laster, weet u. Er gebeuren vreemde dingen, maar hot is onniogolijk, dat zoo'n lief kind als mijn kleine meid zich van kunt. maakt om oen beschuldiging, verzonnen door dien CJhalo- ner Wenslade. Maar Ravenscar schudde treurig het hoofd. Ik breng u geen goed nieuws, kapi toin, antwoordde hij. Dat ii zoo hardnek kig blijft hopen is hot gevolg van uw va derlijke genegenheid maar het zou heel verkeerd van mij zijn, u hierin aan te moe digen. Ik vrees, dat uw vertrouwen in het lot vnn miss Phyllis dechts op teleurstel ling kan uiiloopen. Noen, ik kom alleen in verband niet de reparaties die U* ge vraagd hebt. En hij deelde den kapitein mede, dat Lord Monksiiver te zijner tijd de zaak zou overwegen, z.oodra hot verzoek schrifte lijk was ingediend. Dat was misschien een beetje overdreven vormelijk ten opzichte van zoo'n oud en gowraardeerd huurder, maar de formaliteit was noodzakelijk mot het oog op do administratioc van het land goed. (Wordt vervolgd'

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9