LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 23 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD - PAG. 7 Alphen- U. V. V. 2—1. Met zeer groote belangstelling is het treilen tusschen Alphen en U. V. V. te gemoet gezien. Dat de wit-zwarten hun uiterste best zouden doen om de beide punten thuis te houden stond vast en dus werd een spannende strijd verwacht. Een Alpben-elftal in eigen huis en op volle kracht spelende te slaan, is niet gemakke lijk; dat hebben reeds meerdere clubs en thans weer U. V. V. ondervonden. De wedstrijd heeft wat Alphen betreft in de eerste helft niet aan de door velen ge stelde verwachtingen voldaan. Zooals meestal in dergelijke wedstrijden het ge val is. speelden de zenuwen bij diverse spelers een groote rol en menigmaal ha-d de Alphen achterhoede de handen vol om do snelle doortastende U. V. V.-voorhoede in bedwang te houden. De Utrechtenaren speelden in deze periode stukken beter, maar in de tweede helft bleken de bordjes te zijn verhangen. Bij U. V. V. bleek de fit er uit. Alphen zette toen een tempo in als we tevoren nimmer zagen. De Utrechtenaren werden geheel op eigen helt teruggedrongen en slechts een enkele maal werd keener van Leeuwen aan den tand gevoeld. Keeper Pino heeft voor zijn club goed werk verricht en heeft vele ge vaarlijke schoten op zijn doel goed ver werkt. Over den wedstrijd het volgende: Onder leiding van scheidsrechter M. A. Sterke wordt afgetrapt. Nadat de eerste minuten het spel gelijk is opgegaan komt de eerste aanval van U. V. V. De linksbui ten lost een kogel, die van Leeuwen keu rig onderschept, de snelle U. V. V.-voor- hoede komt weer terug, waarbij tol van ge vaarlijke momenten voor het doel der thuisclub ontslaan. Voorloopig weet de verdediging stand te houden. Toch han gen er doelpunten in de lucht. Bij een nieuwen aanval van U. V. V. is het haar midvoor. die zijn club de leiding weet te geven. Aan den anderen kant scheert ecu kogel den bovenlat. Toch komen de Utrechtenaren weer in den aanval die voor Aiohen groot gevaar oplevert. Bij een bekogeling van het doel der thuisclub is het meer geluk dan wijsheid dat een doel punt uitblijft. Even later is er voor Alphen weer gevaar als van Leeuwen uit zijn doel geloo^en is en het leder naast wordt ge schoten. Alphen schijnt het nu genoeg te vinden, want aanstonds gaat de voor hoede tot den aanval over. R. v. Kooijk wordt den bal toeeespeeld en met een on houdbaar schot brengt hij den stand op ge lijken voet (11). Spoedig daaiyia komt de rust. Na de rust komt Alphen direct beter opzetten en weet gedurende het verdere verloop van den strijd het beste van het sriel te behouden. Er ontstaan voor het U. V. V.-doel meerder zeer gevaarlijke mo menten, waarbij de achterhoede voorloopig weet stand te houden. Een doorbraak der Utrechtenaren wordt aan de andere zijde door van Leeuwen keurig verijdeld. Al phen bliift sterker. Corner op corner op bet U. V. V. doel ontstaan, doch bijna heel U. V. V. legt zich toe op verdedigen. De rechtsbuiten van Alphen, die bijzonder op dreef schijnt, doet vele goede voorzetten, doch het leder belandt meestal naast, of de voorzetten worden door de rest niet benut. De tijd verstrijkt steeds meer en meer cn we denken reeds met een gelijk spel het einde te zien komen, als Wind- horst uit een voorzet van links onver wacht nogmaals het net weet te vinden. De bezoekers trachten alsnog den gelijk maker te scoren, maar verder dan een cor ner brengen zij het niet, Even voor het einde scoort H. van Kooijk No. 3 in de touwen doch dit doel punt wordt door den scheidsrechter gean nuleerd. Spoedig komt het einde met een verdiende overwinning van Alphen. U. V. V. Ill—Alphen II 5-3. Onder leiding van scheidsrechter Top wordt afgetrapt. Alphen neemt het spel dadelijk in handen en een schot van den midhalf gaat naast. U. V. V. neemt het leder spoedig over. Ras veroorzaakt daar bij een strafschot, die U. V. V. benut. Al phen is eenigen tijd beduidend sterker, doch het is juist de thuisclub die uit enkele doorbraken de score tot 30 weet op te voeren. Vijf min. voor rust heeft Alphen het genoegen door haar midvoor den ach terstand te verkleinen. De bezoekers heb ben nu de smaak te pakken en bij een voor zet van den rechstbuiten springt het le der via een U. V. V.-er in doel (32). Met dezen stand komt de rust. Daarna zijn het weer de bezoekers die na plm. 15 min. door hun linksbuiten het net vinden. Alhoewel Alphen beduidend sterker blijft weet U. V. V. uit een straf schot weer de leiding te nemen. De wed strijd wordt ruw. U. V. V. weet nogmaals het net te vinden. Het einde komt met een onverdiende overwinning der thuisclub. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN PRO PATRIA Ned. records verbeterd. Gistermiddag heeft de Rotterdamsche Ath- letiek Vereeniging Pro Patria nationale wed strijden op den openbaren weg georganiseerd, en wel rond het Rotterdamsch park. De snelwandelaar C. A. Gubbels won het kampioenschap van Nederland over 10 K.M. snelwandelen. Tijdens dezen wedstrijd deed hij een aanval op het 8 K.M. record, dat hij van 38 min. 47,2 sec. bracht op 38 min. 6.4 sec. Een tweede recordverbetering vond plaats in het nummer 10 K.M. hardloopen. Baars- Steineman wist met een tijd van 33 min. 22,8 sec. zijn eigen record over dezen afstand 40 6ec. te verbeteren. KORFBAL XEDERLAXDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.H. SwiftKoog Zaandijk 43; DVDHer cules 4-1—2; Olympia^Westerkwart, 25. Eerste klasse Z.-H. Het ZuidenFluks 41; VeloxHKV 25; VitesseDKC 53. Derde klasse G. Ons Eibernest 2Emma 2—1; OdiHSV 4—1. Oostelijke afdeeling. EersteklasseA. ZKC—Be Quick 03; RapiditasNovio- magum 41; Onder OnsHellas 52. Eerste klasse B. HKCB.auw Wit 30; Ons Clubje Dü.S 0—5; Naas AKC 2—0. Noordelijke afdeeling. EerBte klasse. Wordt KwiekU'riso 102. Vitesse—D.K.C. 5—3. Gelukkig weer eens een korf-baloverwin- ning in onze sleutelstad. Was de wedstrijd vóór rust tamelijk onbeduidend, na de thee kwam er meer fut in en raakte D.K.C. ten slotte uitgespeeld, zoodat de Lcidsohe overwinning verdiend is. Er werden niet minder dan 4 strafworpen toegekend, die echter alle vier gemist werden 1 Vitesse begint goed. Als de bal is uitge worpen ihaakt De Jong onmidde.lijk 10. Dan volgt een slap spel, waarbij geen der partijen dommeeite. Na ongeveer een kwar tier maakt Hulsinga gelijk. Wisselen brengt geen verandering. Ter Poorten weet door goed individueel spel enke.e kansen te krij gen, maar het samenspel in den aanval loopt met. Een straischot wordt gemist, Be- suyeu is aan den anderen kant met zijn aanval een enkele maal gevaarlijk, maar ook hier worden weinig kansen gemaakt. Ook hier wordt een straischot gemist. Bijna is het rust, wanneer Waldeck met een ver zuiver sohot den stand op 21 brengt. Als na de pauze ongeveer een kwartier ge speeld is, maakt mej. Van Rossen weer ge lijk. Voor de derde maal wordt daarna een strafschot toegekend, nu weer aan D.K.C., hetwe k echter wederom worat gemist doch vlak daarop wordt door dameshanden ge lijk gemaakt: 3—3. Met de beginopste.ling is Vitesse wederom gelukkig en niet lang duurt liet, of Uongrijp brengt den stand op 43. Het vierde strafschot in dezen wedstrijd wordt door Gongrijp gemist. Ten slotte maakt De Jong handig, maar twijfel achtig wat gedekt of ongedekt betreft, het vijfde Leidsohe punt. Besuyen tracht met verre schoten den achterstand in te halen, maar D.K.C. speelt nu een verloren strijd. Hoewel Vitesse do mineert, komt er vervolgens geen verande ring meei in dezen stand. Het Zuiden—Fluks 41. Onder leiding van scheidsrechter Koste- ring ste.t Het Zuiden zich op zonder Dors man, voor wien Looy invalt. Fluks is volle dig. Het veld is glad, wat echter niet verhin derd dat het aanstonds een snelle partij wordt. De aanvallen hebben niet veel kans om zich tegen de verdedigingen kansen te 6cheppen. De aanval der thuisclub schiet van groote afstanden en de TTuks-aanval doet het evenzoo. Het succs is echter voor loopig nihil. Pas kort voor de rust krijgt v. Roon, na een fout van het Leidsche mid denvak, een bruikbare kans, die hij in een doelpunt omzet 10. Fluks krijgt dan een strafschot te nemen, dat echter wordt ge mist, In de tweede e ft zet de thuisclub er alles op. Fluks wordt eenigen tijd ingegoten, doch de verdediging weet stand te houden. Dan is het de beurt van Fluks. De aanval geeft fraai spel te zien, maar dan komt juist aan de andere zijde en doelpunt van den jongsten Beverdam (20). Na de wis seling is het Zuiden overwegend sterker. Weldra maakt Beverdam Sr. 30. Maar Meylink redt dan de eer voor de bezoekers (31). Reeds denken we dat hiermede de strijd zal eindigen, wanneer Looy op min der fraaie wijze een kans schept en 41 no teert. WIELRENNEN De Zesdaagsche van Keulen. Voor de KeuLsche Zesdaagsche welke op Vrijdag a.s .een aanvang neemt, bestaat zoo- als gewoonlijk enorme belangstelling. Ook onze renners zijn in deze zesdaagsche goed vertegenwoordigd. Jan Pynenburg, Jan van Kempen, Jan van Hout, en A. Braspenning hebben contract ge- teekend, zoodat hunne deelname zeker is. De definitieve samenstelling der koppels heeft nog niet plaats gehad. Het is echter vrijwel zeker dat Jan Pijnenburg, Oscar Tietz als maat krijgt, terwijl Braspenning, met den po- pulairen Kölner Osmella zal rijden. Jan van Kempen met Jan van Hout zullen een koppel vormen. Dat onze Hollandsche jongens in deze zes dagen een groote rol zullen spelen is zeker. Pijnenburg en Braspenning behooren lot de allerbeste zes dagen renners van den tegen- woordigen tijd. Terwijl men van Jan v. Hout en J. v. Kempen groote verwachtingen koes tert. MOTORBOOTSPORT Een nieuw snelheidsrecord. De Engelschman Shilman heeft het wereld record voor motorbooten met buitenboord-mo tor verbeterd door een gemiddelde snelheid te bereiken van 92 K.M. 517 M. per uur. Het re cord stond op naam van den Amerikaan Dyan met 89 K.M. 105 M. ZWEMMEN ZUS PHILIPSEN—BRAUN VESTIGT EEN NIEUW EUROPEESCH RECORD In de 200 meter vrije slag. Bij de Zaterdag te Amsterdam in het Sport- fondsenbad gehouden zwemwedstrijden heeft mevr. Zus PhilipsenBraun een Europeesch record verbeterd. In het nummer200 M. vrije slag dames be reikte zij, met een vijftal meters voorsprong op mej. Baumeister, de finish in den bizonder iraaien tijd van 2 min. 404/5 sec. Het oude record (dat op haar meisjesnaam Marie Braun stond) was 2 min .42 sec. Het publiek was enthousiast over deze mooie prestatie. De uitslagen luiden als volgt: 100 M. vrije slag heeren, vrije deelneming 1. G. Dijkema (U.Z.C.), in 1.6 3/35; 2. J. v. Hemsbergen (Haarlem) in 1.6 4/5; 3. W. Del- wel (R.Z.C.) in 1.6 4/5. 100 M. vrije slag dames, vrije deelneming: 1. C. Laddé (Het IJ) in 1.13 4/5; 2. M. Vier dag (Het IJ) in 1.14; 3. J. Selbach (A.D Z.) in 1.15. 200 M .schoolslag, dames, vrije deelneming: 1. J. Kastein (H.D.Z.) in 3.131/5. 4 x 100 M. vrije slag, heeren. vrije deelne ming: 1. Haagsche Zwem- en Polo Club met Ingenluyff, Prins, Van Eelst en Van Kleef in 4.40 4/5; 2. Amsterdamsche Zwemclub in 4.44; 3. H.P.C. (Heemstede). 200 M. vrije slag, dames, op uitnoodiging: 1. M. PhilipsenBraun (O.D.Z.) in 2.40 4,5 (nieuw Eur. en Ned. record); 2. T. Baumeis ter (R.D.Z.) in 2.481/5; 3. G. Klapwijk (R. D.Z.) in 3.121/5. Schoonspringen, vrije deelneming: 1. C. E. Heaterman (Het IJ) met 43.46 p.; 2. A. Han ja (A.D.Z.) met 40.78 p.; 3. B. Zegger (A.D.Z.) met 40.32 p. 3 x 50 M. wisselslag, heeren, vrije deelne ming: 1. Zwemclub Haarlem met A. v. a. Meer, H. Kooy en J. van Hemsbergen in 1.41 1/5; 2. Het IJ in 1.43 2 5; 3. A. Z. in 1.45 3/5. Zweedsche wisselslag estafette, dames, vrije deelneming: 1. Rotterdamsche Dames Zwem club in 6.58 3/5; 2. Het IJ in 7.2 2/5; 3. H.D.Z. in 7.16 1/5. SCHAKEN NEDERLANDSCHE SCHAAKBOND De jaarvergadering. Zooals men zich zal herinneren, werd de jaarvergadering op 29 Augustus tot naderen datum uitgesteld in verband met een tekort van circa 3000, dat de vergadering eerst gaarne zag opgehelderd, alvorens de altreden de bestuursleden opnieuw te verkiezen. In het October-nummer van het tijdschrift van den N. S. B. is intusschen een lijvig rap port verschenen, door het geheele bestuur on derteekend, waaruit blijkt, dat er van on juiste handelingen geen sprake is. Men heelt eenige jaren op te grooten voet geleeid en door zuinig te zijn een algemeene eisch des tijds hoopt men het tekort in enkele jaren weg te werken. Reeds is een bedrag van 1000 genoemd als batig saldo over het jaar 1931. Gaat men op dezen weg voort, dan heeft men in 1933 weder schoon schip. In de gehouden jaarvergadering van den bond bracht de voorzitter, mr. G. C. A. Os kam, uit Rotterdam, direct den finaucieelen toestand ter sprake. Over dit onderwerp voer den resp. de heeren Weenink uit Amsterdam, Boer uit Utrecht, Burgersdijk uit Hilversum en vele anderen het woord. De heer Boer vestigde er vooral de aandacht op, dat in de jaren van 1920 lot 1928 de jaar- lijksche uitgaven voor het tijdschrift tusschen 2000 en 3000 bedroegen, terwijl in 1929 ruim 4000 en in 1930 bijna 7000 voor het tijdschrift werd uitgegeven. De heer Schol, voorzitter van den Noord- Brabantschen Schaakbond stelde, tezamen met den Limburgschen Schaakbond, 'n reor ganisatie van den N. S. B. voor. Tot slot werd een voorstel van den Amster- damschen Schaakbond, om een commissie van voorlichting, bestaande uit de heeren Schol (Breda), Liket (Amsterdam) en de Bruin (Rot terdam) te installeeren, met 163 tegen 140 st. aangenomen. De heer Wildeboer werd gekozen als 2e secretaris, de heeren Euwe en Zittersteyn wer den herbenoemd als redacteuren van het tijd schrift. Bij de rondvraag deelde dr. M. Euwe mede, dat de schaokmeester A. Rubinstein, uit Polen in den aanvang van het volgende jaar een tournée door ons land zal maken. O.m. zal hij simultaan-séances in de groote steden geven. Het bestuur van den N. S. B. zal ditmaal zelf de plaats bepalen, waar in 1932 de groote bondswedstrijden worden gehouden. PAARDENSPORT RENNEN EN DRAVERIJEN TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duindigt ge houden rennen en draverijen luiden: Vijfde aanmoedigingsprijs (prijzendraverij 4e klasse over 1740 M.): 1. Robbedoes B, eig. T. Vos; 2. Troubadour, eig. J. Mensinga. Venturaprijs (ren op de vlakke baan oyer 1300 M.): 1. Milano, eig. W. Jochems, 2. Pommard eig. A. G. v. Tol. Valenciaprijs (prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2040 M.)1. Prodigal St. L., eig. G. En- sing, 2. Quick G, eig. W. H. Geersen. Va Viteprijs (ren op de vlakke baan over 2150 M.)1 .Marialva, eig. R. L. Portocarrero; 2. Kaboul, eig. H. v. d. Pol. Victoireprijs eerste serie (handicap le klasse over 2000 M.)1. Cernunnos, eig. C. F. Ock- horst, 2. Queen G, eig. W. de Jong. Victoireprijs tweede serie: 1. Judge Scott, eig. Joh Span, 2. Newbold, eig. S. v. d. Voord. Tot weerziens prijs (prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2040 M.): Deadheat tusschen: Troubadour, eig. J. Mensinga, en Uitblinker K, eig. C. Kleyne. Zondag 29 November wordt de laatste extra cursusdag te Duindigt gehouden, waarvan de netto-opbrengst zal komen ten bate van lief dadige doeleinden. ROEIEN Njord. Het bestuur van de Studenten-Roeivereeni- ging Njord is als volgt samengesteld: praeses: R. O. H. F. Werdmüller von Elgg; quaestor (en vice-praeses) C. A. van Hees; abactis: J. J, Vriesendorp; commissaris van materieel: C. H. W. d'Artillac Brill; commissarissen: J. A. James, A. F. Deutman en J. R. Schaafsma. MILITAIR FOTOGRAAF VALT UIT EEN VLIEGTUIG Het reddende valscherm. Uit Stockholm wordt gemeld: De militair Palander vloog Zaterdag mede in een vliegtuig om fotografische opnamen te doen. Toen het toestel zich op een hoogte van 500 M. bevond, boven den kerktoren van het p.aatsje Kimstadt, viel Palander, doordat hij zich te ver uit het toestel boog. naar beneden. De overige inzittenden verwachtten niet an ders dan hem verpletterd op den grond terug te vinden. De fotograaf had echter een val scherm omgegespt en dit ging automatisch na een val van ongeveer 100 M. open. Palander bleef in een boomkruin hangen. Tijdens den val had hij zijn fotografietoestel krampachtig vastgehouden; hij bleef volkomen ongedeerd. Twee dooden bij vliegongeval. Zaterdag is bij Molilla een Spaansch mili tair vliegtuig in zee gevallen. De beide inzit tenden, een officier en een mecanicien, kwa men in de golven om. ZWEEFVLIEGEN IN NEDERLAND De Noordzeekust voor zweefvlucht-opleiding ongeschikt. De Alg. Ned. Zweel Vereeniging heeft een verslag gepubliceerd, over haar in den afge- loopen zomer te Egmond aan Zee genouden cursus voor zweefvliegers. Gememoreerd wordt dat eerst enkele weken vóór den aanvang van den cursus bekend werd, dat het opleidings kamp te Schouwen geen voortgang kon vin den, wegens de zwakke zeewering daar ter plaatse. Daarop werd toestemming verkregen aan den duinenrand bij Egmond aan Zee te oefenen. Doordat de heer van Tijen zich onver wacht verplicht zag als instructeur te bedan ken, werd den Duitschen zweefvlieger Ludwig Rhön-Rossitten Ges. aangezocht zich met de technische leiding te belasten. Deze heeft met veel energie en toewijding het onderricht ge geven. Aan den cursus, die gehouden werd van 17 Augustus tot en met 6 September, namen in de eerste week 16 en in de tweede week 26 personen deel. Op de vraag, of onze Noordzec-kust wel gschikt is gebleken om ook den volgenden zomer weer als opleidingsterrein te worden benut, meent het bestuur der A.N.Z.V. een „neen"! te moeten antwoorden. Juist voor het eerste deel der opleiding, de sprongen op het vlakke land, is de smalle kuststrook met de gesloten duinketen een hindernis gebleken. Ze maakt namelijk een gelijkmatigen, naar alle zijden te benutten luchtstroom onmogelijk. Landwind is voor geoefenden een hindernis, voor beginners zeer gevaarlijk. Een open ter rein, waar elke windrichting te benutten is en dat voldoende gelegenheid biedt om veilig tc landen, is voor het houden van een oplei dingscursus een eerste vereischte. Een tweede bezwaar van den Noordzee- duinenrand is gebleken, dat de overgang van vlak naar heuvelterrein langs onze geheele duinstrook door de steilte der duinen te groot is Mede door het te korte strand bedroeg de duur van den (angsten sprong niet meer dan 26 seconden. Aangezien voor het verkrijgen van het brevet A drie sprongen worden ver- eischt van elk 30 seconden, werden, op advies van den instructeur Röhm, pogingen in het werk gesteld, om voor Holland als vereischte te verkrijgen twee sprongen van elk 20 secon den. De vereenigingsleiding heeft ingezien, dat zij over een terrein moet beschikken dat zoo wel groote vlakten, als zacht gloinde en steile heuvels bezat, opdat ieder, al naar ge lang van zijn vorderingen, het goede terrein kon vinden. In deze richting wordt thans door de A.N.Z.V. gezocht. WASSENAAR Jongens achter 't stuur. Zaterdagmiddag wilden twee jongens, die de vrachtauto van den expediteur van V. alhier hadden schoon gemaakt, den wagen nog even probeeren. Zij reden daartoe in de Berkheistraat nu eens vooruit, dan weer achteruit, alhoewel zij geen bevoegdheid hadden een auto te besturen. Plots reden zij te ver achteruit, met het ge volg, dat zij den benzinepomp bij de garage van der Velde onderst boven reden en een schutting tegen de vlakte wierpen. De auto werd licht beschadigd. Een voetganger aangereden. Zondagmid dag is de motorrijder V. van hier in de Lang straat in botsing gekomen met den voetganger V. De motorrijder werd een eind weegs over de straat geslingerd en met ernstige hoofd wonden bij den heer K. binnengebracht. Hier verleende dr. Baart de la Faille de eerste hulp, waarna hij naar buis is vervoerd. R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond hcudt een ledenvergadering morgenavond te 7 uur in het Patronaat. De agenda luidt: Ope ning. Notulen. Mededeelingen. Ingekomen stuk ken. Bespreking Centr. Raadsvergadering Causerie, te houden door de districls-be- stuurder, den heer J W. v. d. Akker, onder werp: Waarom katholiek georganiseerd zijn. Rondvraag. Sluiting. Wegens belangrijkheid der agenda aller op komst dringend verzocht ZEGWAART BRAND IN EEN GARAGE Drie autobussen uitgebrand. Omstreeks halftwaalf gisteravond werd de gemeente voor de tweede maal gealarmeerd voor brand. In de garage van den autobus ondernemer geraakte een der bussen, vermoe delijk door kortsluiting in brand. Een der chauffeurs, die zich in de garage bevond, om z'n rekening op te maken, bemerkte denbrand Met een snelbluschapparaat trachtte hij den brand te blusschen. Zonder aucces echter. Een der autobussen kon hij echter uit de garage rijden. De drie overigen werden een prooi der vlammen, evenals een groot gedeelte der garage. Omstreeks 2 uur was de brand ge- bluscht. Verzekering dekt de schade. Een hooiberg afgebrand. Door nog onop gehelderde oorzaak brak gisteravond pl.m. half zes brand uit in een berg, gevuld met hooi, tarwe en kanariezaad van den landbou wer A. v. S. aan den Zegwaartschenweg. Met dc slang op de waterleiding werd het huis nat- gehouden en behouden. Tot laat in den nacht orandde de massa nog fel. Juist twee maan den geleden verbrandden van v S. twee ge vulde bergen. Alles is verzekerd. ALPHEN AAN DEN RIJN Tooneel. De eerste tooneelavond van de R.K. Tooneelvereeniging „Ons Tooneel", wel ke gisteravond voor de led^n der St. Joaeph- vereeniging werd gegeven, ia bijzonder ge- slaagd. Het eerste deel van den avond werd door onze tooneelisten verzorgd, met de opvoering van het mooie tooneelspel ,,'t Hoogste goed". De drie achtereenvolgende bedrijven werden weder op keurige wijze door „Ons Tooneel" vertolkt en menigmaal viel den dilettanten een flink applaus ten deel. Na de pauze „Recht door zee", een klucht die telkens de lachlust bij de aanwezigen deed opwekken en zeer zeker een goed slot vormde van dezen zeer geslaagden tooneel avond. Heden- en morgenavond wordt deze uitvoering ook voor niet-leden der St. Joseph- vereeniging toegankelijk gesteld. Jubileum Zaterdag herdacht de heer H. van Sprang, den dag, dat hij gedurende 25 jaar als kantonnier werkzaam was bij de Pro vinciale Waterstaat. De jubilaris werd ten huize van den heer D. J. Boon, opzichter bij den Waterstaat alhier, toegesproken en ge huldigd door den heer Manders, bouwkundige hij den Prov. Waterstaat tc Leiden, onder aan bieding van een getuigschrift, benevens een enveloppe met inhoud. Namens het personeel uit de Rijnstreek, werkzaam bij de Provincie, werd den jubilaris een fraaie rookstoel aan geboden. Serenade. Gistermiddag werd aan B. Ede- Icnbroek en echtgenoote, benevens aan Th. Averes en echtgenoote resp. ter gelegenheid van hun 40- en 50-jarige echtverecniging door de R.K. Harmonicvcreeniging Leo XIII een zeer goedgeslaagde serenade gebracht. Bedrijfsslapte. Wegens slapte in het be drijf is aan de motorenfabriek „de Industrie" alhier, de arbeidsduur van 48 op 32 uur per week teruggebracht. Tentoonstelling jeugdlectuur. Zaterdag middag zal in de voorzaal van het patronaats- gebouw een tentoonstelling worden geopend, bevattende lectuur op jeugdgebied. 848® STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 23 November 1931. le KLASSE, le LIJST, tlooge Pril zen: 16741 f 5000.—. 4V94 1000.-» 10704 f 400 2939 7144 11358 14006 15311 19819 20532 100.—. Prilzen van 1 20. 35 6t 172 208 216 263 278 302 3D 9 373 459 518 552 581 623 721 740 808 916 992 997 1017 1060 1108 1109 1171 1318 1324 1340 1362 1416 1460 1167 1506 1591 1594 Nil 7 1732 1776 1789 1815 1820 1854 1859 2015 2040 2249 2250 2272 2307 2308 2321 2323 2336 2368 2430 2434 2530 2562 2567 2591 26.35 2643 2652 2667 2716 2721 2754 2763 2802 2818 2*28 2SJ6 2937 3073 3128 3214 3227 3240 3285 3301 3373 3376 3441 3536 3563 3583 3593 3781 3790 3908 3979 4009 4039 4051 4052 4117 4119 4226 4258 4296 4299 4328 4418 4467 4.542 4.863 4.572 4658 4679 4682 4731 4740 4765 4766 4778 4790 4799 4814 4823 4875 4880 4886 4895 5021 5033 5160 5191 530S 5.146 5.362 5370 54.30 5484 5499 5516 5535 5539 5.6.53 557.3 5645 5664 5674 5806 5848 5881 5901 5992 6021 61-27 6065 6143 6217 6322 6364 6422 6504 6547 6589 0644 6652 6678 6686 6688 6690 6706 6709 6710 6721 6746 6779 6W1O 6964 7044 7071 7209 7276 7304 7.308 7351 7429 7468 7535 7601 7005 7632 7675 7679 7703 7707 7711 7716 7776 7789 7811 7859 7830 7974 8127 8201 8306 8336 8.370 6466 8.V<8 8.518 8702 8H20 8836 R9M 9068 9217 92.35 9312 9324 9356 9365 9379 9426 9577 9b20 9621 9628 9742 9771 9773 9832 9866 9901 100.53 10086 10190 10244 10364 10371 10381 10389 10446 10447 104*4 10508 1052.3 10533 10628 10665 10678 10721 10760 10812 10878 10888 10916 11014 11021 11050 11082 11113 11122 11181 11196 11209 11242 11245 11306 11445 11504 11541 11579 11604 11647 11705 11826 II 891 11901 11943 11981 11982 12016 12083 12122 12161 12189 12228 12237 12247 12267 12322 1235.3 12375 12398 12420 124.37 12727 12763 12898 12923 I.VHI 131352 13076 13132 13159 13164 13172 13178 13293 13369 13480 13549 136.37 13652 13704 137.38 13758 13814 13830 13838 13809 13902 13933 1397.3 13985 14105 11152 14182 14328 14349 14451 14522 14527 14573 14578 14602 14617 14620 14625 14646 14675 14787 148.37 14886 14959 14964 14978 15024 15049 15055 15081 15221 I522M 15234 15280 15300 15375 15390 15404 15497 1.5507 15532 15585 15606 15644 15825 1.6856 15861 15902 15958 16006 16163 16177 16186 16202 16218 16225 16277 16293 16297 16342 |6,?54 16408 16474 16495 16612 16783 16808 16850 16886 16905 16961 16969 17032 17125 17281 17331 17.343 17352 17.3.53 17.398 17410 17439 17466 17471 17492 17497 17503 17513 17542 17567 17608 17639 17653 17705 17745 17775 17621 17871 17910 17939 17964 I8i00 18160 18164 18176 18200 18378 18419 18422 184.39 18444 18173 18485 18545 18578 18604 18625 18667 18749 18770 1.772 1878| !R7h7 18"57 18865 189.35 18947 18969 19002 19074 I9M2 19116 I927D 19.300 19318 19331 1935? 19361 19388 19422 19439 19568 '9605 19653 19672 19675 19676 19740 19746 19783 19808 19884 19892 19912 19988 20080 20173 20179 20280 20299 20465 20507 20514 20542 20547 206.36 20673 21668 20722 20786 20839 20846 20957 21000

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7