MAANDAG 23 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURAm TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL R. K. FEDERATIE. Overzicht. Dank zij het uitstekende voetbalweer kon het lijvige programma gisteren ge heel worden afgewerkt. Toch zijn er natuurlijk verrassingen ge boekt, al bleven zij slechts tot enkele wedstrijden beperkt. In de eerste klasse E wist T. Y. B. B. zich met fraaie cijfers op Graaf Willem te handhaven. S. J. C. won niet zonder moeite van D. O. N. K. en Spartaan met 20 van D. E. M. G. D. A. ech ter verloor op eigen terrein van H. B. C. en D. H. L. liet zich door Leonidas klop pen. Do stand in deze klasse is nu: gesp.gew.gel.verl.v.t.pnt. T. Y. B. B. 8 6 1 1 25—13 13 Leonidae 8 5 3 3018 10 H. B. C. 7 4 12 16—12 9 Spartaan 8 3 3 2 109 9 D. H. L. 7 3 2 2 14—13 8 Gr. Willem 7 3 1 3 21—19 7 G. D. A. 7 3 13 10—9 7 S. J. C. 5 1 2 2 8—14 4 D. E. M. 6 114 11—15 3 D. O. N. K. 7 10—32 In de tweede klasse O. heeft Lisse zich uitgesproken de meerdere getoond van de Schiedammers, die met 31 ver loren en de leiding aan de Lissenaren moesten afstaan. Teylingen hield zich kranig en ontfutselde P. F. C. eveneens een punt. De Leidenaars konden het in Den Haag niet bolwerken, al bleek het ver schil niet groot. Wilhelmus toonde intusschen weer zich haar plaats in deze omgeving waar dig en won met 32 van Graaf Florie. De stand is: Lisse 7 5 *2 18—14 10 Excelsior 6 4 11 1316 9 Wilhelmus 7 3 2 2 1416 8 L. en Snel 7 2 3 2 18—15 7 P. F. C. 8 3 1 4 20—19 7 Teylingen 8 2 3 3 17—17 7 Gr. Floris 5 2 3 12—14 4 Leiden 3 111 7—7 3 BI. Zwart 7 115 11—15 3 De uitslagen. Eerste klasse A. Sitt. BoysCaesar 11; KimbriaR. K. V. V. L. 1—1; R. K. O. N. S.—Val- kenb. 42; Volhard.Marsana 42; ChèvremontHelios 04 Eerste kjasse B. WilhelminaVenlo 22; R. K. T. V. V. S. V. B. 51; Geel ZwartMulo 03; D. E. V.Kolping 23; GennepVenl. Boys 24; UnionBrabantia 21. Eerste klasse C. S. D. O. U. C.—V. D. Z. 4-4); De Zweef—'s Heerenb. 62; GrolAltior 02; AchillesP. H. 34; QuickZwolle 12; N. E. O.Denekamp 20. Eerste klasse D. S. D. O.—E. M. M. 1—2; V. I. C.— V. V. Z. 71; Wilskr.Santpoort 24; P. V. C.De Meer 30; LimvioH. M. S. 0—4. Eerste klass.e E. D. H. L.Leonidas 34; S. J. C.D. O. N. K. 3—2; G. D. A.—H. B. C. 1—2; Spartaan—D. E. M. 2—0; Gr. Willem II T. Y. B. B. 3—6. Tweede klassè O. Lenig en SnelLeiden 43; Graaf FlorisWilhelmus 23; P. F. C.Tey lingen 2—2; Lisse—Excelsior 3—1. S.J.C. I—DONK I 3—2. De Goudsche gasten hebben de overwin ning aan S.J.C. nit. cadeau gedaan en heb ben er blijkbaar alles opgezet de eerste helft hunner wedstrijden met een overwin ning te beëindigen. Er zat dan ook van be gin tot het eind pit in dezen wedstrijd. To even 2 uur wordt onder groote belang stelling aangevangen en ontwikkelt zich spoedig een gel-k opgaand spel. De voor hoede van S.J.C. begint zich duchtig te weren, doch een tweetal goede schoten van Ruigrok, weet Houdijk even subliem te verwerken. Een vlugge tegenaanval van Donk heeft meer succes, want als hun links buiten goed voorzet, weet Houdijk verdiens telijk te scoren 01. De thuisclub komt nu direct weer op het Donk-doel. Nadat de verdediging enkele aanvallen had onder broken, maken zij bij hernieuwde bekoge ling penalty, welk door Ruigrok wordt be nut (11). Donk begint nu een flinken druk op het S.J.C.-doel uit te oefenen, waarbij de verdediging echter goed stand houdt. Spoe dig weet S.J.C. zich echter te herstellen en onderneemt weer eenige goede aanvallen. Het succes komt echter aan de andere zij de, want als Donk een vluggen aanval on derneemt en den bal voor het S.J.C.-doel plaatst, begrijpen keeper en back elkander verkeerd en rolt de bal ongehinderd het doel in. (11). Na den aftrap zweeft de bal direct weer voor het Donk-doel, waar v. d. Berg voor open doel in 's keepers handen schiet; iets later kogelt hij echter in, welk doelpunt door den scheidsrechter wegens buitenspel wordt geannuleerd. Ongewijzigd wordt rust bereikt. Na de thee komt S.J.C. enthousiast op zetten en komt het Donk-doel geweldig in het gedrang. Een vrije trap voor S.J.C. wordt door den gastenkeeper goed gestept, doch via een der backs verdwijnt de bal toch in in het doel. (22). S.J.C. is nu wel het meest in den aanval en als het eerste kwartier vol is zet Vos een goed vrijge- maakten voorzet in (3.Even later moet de Donk-linksbuiten door een oude bles sure zich naar de kleedtent begeven en speelt Donk met 10 man verder wat tenge volge hefet dat de Donkspelers nog enthou siaster aanpakken en zelfs eenige gevaar lijke aanvallen doen. 't Spel bleef daardoor tot het eindr snel afwisselend. In de laatste minuten kwam Donk nog- maa's gevaarlijk voor het S.J.C.-doel, waar in het berichte gebied hands werd ge maakt. De toegestane penalty wordt door Holst echter op verrassende wijze gekeerd. Hierop komt spoedig het einde en heeft S.J.C. haar eerste zege verdiend doch zwaar bevochten. R. K. S. V. „Leiden". Het eerste elftal toog naar den Haag om L. en S. te ontmoeten. Als de onzen voor de rust zoo gespeeld hadden als nu de rust dan hadden zij zeker niet met 34 verloren. Evenwel hebben de spe lers toch kunnen zien dat de onzen het toch ook wel kunnen. En wij twijfelen er niet aan dat zij een volgende keer een betere uitslag zullen behalen (zie verder verslag). Leiden II speelde tegen S. N. A. I. Zij moesten in S. N. A. hun meerdere er kennen en wel met 72. Gedeeltelijk is het niet de schuld van onze tweede elf- tallers, daar er voor het eerste de 2e beste menschen uit moesten en alzoo het verband uit elkaar lag. Leiden III stelde ons teleur met een vqrlies van 21> van Lisse IV. Onze junioren hebben hun best gedaan door Teylingen met 10 te verslaan. Bravo jongens met te winnen herleeft de oude animo. Vader Bekkering krijgt eer van zijn werk. A.s. Donderdag elftalcommissie-verga dering. Lenig en Snel—Leiden 43. Voor den aanvang van den wedstrijd overhandigde aanvoerder v. d. Kleij na mens L. en S. een bloemstuk aan J. Pompe als aanvoerder van Leiden, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van Leiden. De Leiden-aanvoerder dankte L. en S. met eenige welgekozen woorden. Daarna wordt getosst en Leiden stelt zich op met 2 in vallers voor F. Goddijn en L. Groenewegen. De eerste aanvallen zijn voor Leiden, wel ke niets opleveren. Het spel golft snel op en neer. Na ongeveer 10 min. doelpunt L. en S. en blijft eenigen tijd in den aanval, doch J. Pompe en H. Goddijn verdedigen op schitterende wijze. Nog voor de rust weet L. en S. haar voorsprong te vergroo- ten (20). Na de thee heeft Leiden haar opstelling gewijzigd en Jaap Lek trapt voor Leiden af. Direct is Leiden in den aanval, doch weldra is het overwicht afgeloopen en L. en S. ziet kans haar soorsprong te ver- grooten (30). Leiden komt dan overdon derend opzetten en Dick weet op eminente wijze te doelpunten (31). Leiden blijft do- mineeren, Kraan schiet hard op doel, de doelverdediger van L. en S. kan den bal niet wegwerken en onder donderend ge juich der Leiden-supporters doelpunt W. Goddijn onhoudbaar (32). De wedstrijd krijgt een spannend karak ter. Leiden blijft aanvallend, maar het suc ces komt aan den anderen kant. Op verras sende wijze weet L. en S. te doelpunten, on- EEN HACHELIJK MOMENT voor het doel van R. C. H. tijdens den voetbal wedstrijd R. C. H.Ajax, welke Zon dag te Haarlem werd gespeeld en een 41 overwinning voor Ajax bracht. houdbaar voor onzen doelverdediger H. Si- monis (4—2). Leiden ontwikkelt dan een bijzonder enthousiast spel, L. en 8. krijgt geen voet aan den grond en zelfs weet „Loop Liet" eenigë malen den internat, back v. d. Kley tc passeeren. Daarna is Lei den geregeld in den aanval en uit een scrimmage voor het L. en S.-doel doelpunt W. Kraan op resolute wijze. Leiden blijft sterker, maar kan dit niet meer in doel punten uitdrukken, en als de schei.Isrechter voor de laatste maal fluit heeft Leiden op zeer eervolle wijze verloren. Lisse IExcelsior I 31. Lisse trapt af. Er^ontspint zich direct een snel vurig spel niet Lisse in de meer derheid. Als ongeveer 15 minuten is ge speeld volgt een voorzet van links en met een harde schuiver geeft de midvoor Lisse de leiding (10). Fanatiek valt nu Excel sior aan en Lis-se wordt op eigen helft terug gedrongen, wat niet wegneemt, dat de ach terhoede van Lisse de voorhoede van Ex celsior volkomen in bedwang houdt. Na 25 minuten maakt Lisse zich uit de omklem ming los en we denkea.reeds no. 2 te boe ken, d-och de E.-keepcr redt schitterend. Plots een aanval vaq E., de Lisser-keej er loopt uit naar een ver doorgespeeldcn bal, doch kan hem niet meer bereiken en de midvoor van E. heeft maar voor liet in trappen (11). E., hierdoor aangemoedigd blijft vurig aanvallen. De rust komt met 11. Na de hervatting is Lisse weer gedu rig in den aanval, doch voor doel wil het niet gelukken. Steeds weer is er een E.-boen om de bal weg te werken. Als het spel on geveer 20 minuten oud is trapt oen Excel- sior-back onhoudbaar voor den keeper in eigen doel (21). E. is geenszins ontmoedigd en tracht het verloren terrein te herwin nen, doch de achterhoede van Lisse met den keeper aan het hoofd bedwingt ai Ie gevaar. E. neemt geruimen tijd het spel in handen. Reeds denken we dat er in den stand geen verandering meer zal komon, tot plots een doorbraak van Lisse konit. De linksbuiten zet voor en de rechtsbuiten maakt kalm no. 3. De stand is 31. E. geeft zich niet gewonnen. Corner op corner wordt op het Lisser-doel genomen, doch alles wordt weggewerkt. Vermelding dient nog hoe Mens een hard schot van dichtbij uit z'n doel houdt. Als de scheidsrechter, wel ke schitterend leidde, einde blaast, heeft Lisse den wedstrijd ten vollo verdiend ge P. F. C. ITeylingen I 22. Als P.F.C. I den toss heeft gewonnen brengt Teyl. nlen bal aan het rollen, doch P.F.C. neemt over en trekt ten aanval. De achterhoede werkt slecht weg, een schot e.i het is 10. Do Teylingers, nie| ontmoe digd, trekken voortdurend ten aanval, doch door naast of over te schieten, blijven doel punten uit. De halflinie van Teylingen is geweldig op dreef, waardoor do voorhoede menigen aanval leidt. Uit een daarvan zet de linksbuiten keurig voor, de invaller v. d. Zwaan schiet even mooi in, zoodat de stand gelijk is (11). Even voor rust den ken wij P.F.C. weer de leiding te zien ne men als de linksbinnen door den gcheelen achterhoede heen tippelt en tenslotte naast schiet. Na de rust gaat de linksbuiten er alleen van door om met een keurig doelpunt de leidöng te nemen (21). Het spel gaat nu een geruimen tijd gelijk op en neer. Nog een kwartier is er te spelen, zoodat de overwinning lang nog niet binnen is. Tot twee maal toe krijgen dc Teylingers een mooion kans doch beide schoten gaan naast. Wanneer P.F.C. ten aanval trekt, ziet de raidvoor kans om uit een kluwen van spelers te doelpunten, zoodat de stand weer gelijk is (22). Beide partijen komen er nog beter in, zoodat het spel verrassend is, doch hoe er gewerkt wordt, de stand blijft gehandhaafd. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Tweede klasse E. Meerburg ISt. Bernardus I 31, D.O.S. I—SJC II 1I (vriendschappelijk). Derde klasse G. Teylingen IIASO I 31; Leiden II SNA I 2—7; OVV I-SJC 111 2—3; BI. Zwart IISMC I 11. Vierde klasse H. SNA IIMeerburg II 0-5; SJC IV- DOS II (ach. n. o.); Leiden IIILisse IV 02; St. Bernardus IIAlphensche Boys II 4—0. Vierde klasse K. AW II—HVC II 4—2. Vijfde klasse G. St. Bernardus IVAlphensche Boys III 1—5; RW'D I—St. Bernardus III 00; SMC IIITeylingen III 10. Vijfde klasse J. Velo III—AW III 1—2. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeoling A. RW'D I—SJC 1 3-4); Teylingen I—Lei den I 0-1; OVV I—DOS 1 1—1. Afdeeling B. Lisse LIVVB I 10; Meerburg I VVL I 22; Alph. Boys ISMC I 21. Afdeeling C. SMC IIRDW II 02 (vriendsch.). R. K. Sportvereeniging „Meerburg". Zoeterwoude (H.R.). De groote strijd Meerburg ISt. Ber nardus I is wederom in een overwinning voor Meerburg geëindigd. Met 3—1 ble- DE FINALE van den biljartwedstrijd om het kampioen schap van Nederland 2e klasse is Zondag te Zwolle gespeeld. De heer Hop uit Noord-Scharwoude werd kampioen. TE HILVERSUM zijn Zondag selectie hockeywedstrijden gehouden. Een mo ment uit den wedstrijd Amsterdam Hilversum. ven zij de meerderen van de Bernard us- mensohen, die evenals de vorige keer blijk hebben gegeven een eerlijke en sportieve tegenstander te zijn, die tot het cindo toe een sportieve strijd leveren.. Voor een talrijk publiek trapt Meerburg om even over twee af. In het begin is het spel aan beide zijden onzeker. De resp. voorhoeden trachten door te breken, doah de achterhoeden blijven moester van hot terrein. Bij een Meerburgaanval breekt Verplancke door, doch wordt op het be slissende moment gehinderd. Zonder dat er gedoelpunt wordt breekt do rust aan. Na de rust krijgen we een levendiger strijd te zien. Het spel verplaatst zich vlug ger en er wordt beter samengespeeld. Meerburg komt steeds weer voor het V. V. B.-doel, doch voorloopig zondor succes. Dan bij een V. V. B.-aanval komt de bal bij hun midvoor, deze speelt zioh keurig vrij en weet met een pracht schot de score voor V. V .B. te openen. Dit schijnt Meerburg wakker te schud don. Herhaaldelijk trekt de voorhoede keurig coiubineerend op het V. V. B.-doel af. Eindelijk hebben zij succes. Bij een schermutseling weet P. Brouwer den bal over do lijn te werken. (11). Luid aan gemoedigd trekt Meerburg telkens ten aanval. Bij een dier aanvallen wordt W. v. Egmond minder fair afgehouden. Vrije schop; waaruit v. Egmond mot een fraai schot de stand op 21 voor Meerburg brengt. Even later welen Hakkaart en Ver plancke den stand op 31 te brengen. Nog eenmaal weet Meerburg to doelpunten, doch de soheidsrechter had juiet voor hands gefloten. De toegestano penalty weet de V. V. B.-doelnian te keeren. fywe- dig hierna is het einde. Dcv.o overwinning heeft Meerburg hoofd zakelijk te danken aan het fraaio spel in het laatste half uur. Volgendo weck: V. V. L. IMeerburg 1, 2 uur Meerburg II kwam met eon groote over winning thuis. Met niet minder dan 5—0 bleven zij de meerderen van do S. N. ,-re- servcn. De junioren wisten do V. V. L.-junioron een puntje af te snoepen. Met 22 kwam het einde, van dezen spannenden kamp, waarin do V. V. L.'crs wel eens onnoodig forsch speelden. Do Meerburg-junioren die nen echter beter hun plaatsen te houden, en wat minder te praten. Deze week wordt een tweede junioren- elftal ingeschreven, zoodat dus allo junio ren de volgendo week in het veld komen. R. K. Sportverecn. Alphensche Boys. De dag van gisteren bracht weer eenige belangstelling. Het tweede cltfal verloor van V. V. B. II met 40. Voor onze tweede elftallers geldt een waarschuwing dat zij nooit ruw gaan spelen wanneer do scheids rechter eon verkeerde beslissing neemt. Het derde elftal wist V. V. B. III met 01 te slaan. Ook de Junioren verriohtten uitstekend werk door S. M. 0. met een 21 nederlaag nuar huis te sturen. Over dezen laatstcn wedstrijd hot vol gende. 8. M. C. is aanvankelijk iets ster ker, doch do Boys komen er spoedig bctor in, waardoor eenige gevaarlijke momenten voor 8. M. C. doel ontstaan en van Enge len onhoudbaar weet te scoren. Niet ont moedigd spelen dc bezoekers verder en gelukt het hen na goed samenspel gelijk te maken. Na de rust gaat het spel meestal gelijk op met aan beide zijden govaarlijko mo menten. Tot doelpunten komt het echter niet. Toch weten de Boys door Floris even voor rust nogmaals het doel te vinden, waarmede einde konit van dezen prettig gespeelden wedstrijd. Scheidsrechter van, Zante leidde goed. R.K.S.V. D.O.S. Voor dc D.0.8.-elfallcn liep het gisteren erg tegen. D.Oib I wachtte tevergeefs op den scheidsrchter, zoodat een vriendschaj»- peüjke wedstrijd werd gespoeld. Wat ech ter gezien het onbelangrijke een saaie vcr- toomng werd. D.O.8. 2 maakte om dezelfde reden een vergcefsche reis naar Noordwijk. De Junioren Leverden zeer goed werk en hoewel met 0 man, brachten ze toch nog één puntje meer uit Oegstgeest. Een mooi rcsulaat dus. R. K. Ath. en Sportver. „Rood-Wit''. 't Is voor R.W.D. gisteren een goede dag geweest. Van dc 3 wedstrijden werden er 2 gewonnen en 1 gelijk gespeeld. Het eerste speelde tegen V.V.B. III en wist na geruimen tijd de overhand gehad te hebben, het niet verder dan oen gelijk spel te brongen. Dc senioren haddon dc/.o middag wel pech. Het eerste Junioren-elftal wist van S.J.C. I met 3—0 tc winnen. Jammer is zeker, dat van den leant der Noordwijkcrs ruw ge speeld word. De scheidsrechter had een goeden kijk op 't spel en stuurde terecht oen der S.J.C.-ers uit 't veld. Het 2de junioren-elftal ging naar War mond om 8.M.C. II tc bekampen. De aan gewezen scheidsrechter ontbrak op het ap pèl waardoor de wedstrijd vriendschappe lijk werd gespeeld, waarbij de Duiveltjes met 20 wonnen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5