HEERENBAAI UIT DE OMGEVING HARTOG's Tandheelk. Inrichting UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 23 NOVEMBER 1931 DERDE BLAD - PAG. 10 WEER EEN BRUTALE ROOFOVERVAL. LANDBOUWER OVERVALLEN EN GEKNEVELD. Dc dader(s) met 1600 gulden verdwenen. Zaterdagavond tegen middernacht heeft te Ravestein een brutale roofoverval plaats gehad. Tc ongeveer half twaalf werd dc alleen wonende, ongeveer 70-jarige landbouwer Koesier te Neerloon, gemeente Ravestein, in zijn woning door onbekende personen overvallen en gebonden, waarna dc da ders het huis doorzochten en met mede neming van ongeveer 1000 gulden verdwe nen. De heer K. wist zich te bovrijden en stelde de buren van het voorgevallene in kennis. Onmiddellijk werd door dc politie een onderzoek ingesteld, doch tot nu toe ont breekt van do daders ieder spoor. Aan de „Mndmrg." wordt nog het vol gende gemeld: Dc oude man, die alleen een huisjo be woont buiten de bebouwde kom, hoorde omsl reeks elf uur gerucht in zijn woning en tot zijn grooto ontsteltenis dringen plotse ling drie gemaskerde mannen de kamer, waarin hij zich had ter ruste begeven, bin nen. De onverlaten overmeesterden hem en knevelden hem aan handen en voeten. Ver volgens doorzochten de individuen het ge- hoele huis en ten laatste ontdekten zij een klein geldzakje, waarin zich een bedrag van ongeveer 1600 gulden bevond. Hierop hebben dc drie mannen het huis weder ver laten. Toen Koester geen gerucht meer hoorde, heeft hij kans gezien, zijn bed to te verlaten en is zoo goed on zoo kwaad als het in zijn gebonden toestand ging, naar zijn naaste buren gestrompeld, die dc touwen doorsneden en de politie waar schuwden. De brigade-commandant der marechaussee uit Grave was om 5 uur ter plaatse. Het onderzoek, dat den geheelen dag voortduurde, heeft nog niets opgele verd. Slechts enkele voetsporen zijn ge vonden. Daar Koester zijn woning des avonds ter deze gesloten had, acht men de moge lijkheid niet uitgesloten, dat een der da ders zich heeft laten insluiten en vervol gens zijn medeplichtigen gewaarschuwd heeft. Men heeft goede gronden om aan te nemen, dat de daders afkomstig zijn uit Oss, in de nabijheid waai-van enkelo we ken geieden eveneens een roofoverval plaats vond. Onder de dorpelingen heeft het verwon dering gewekt, dat Koester, die als onbe middeld bekend stond, zulk een groot be drag in huis had. Het politie-onderzoek duurt nog steeds voort, doch wordt zeor bemoeilijkt door het feit, dat zoo goed als geen sporen zijn achtergelaten en het slachtoffer evenmin een signalement van de daders kan geven. TWEE INBREKERS IN DE VAL. Een pientere werkvrouw. D'^ chef van een kantoor op de Heeren gracht bij de Brouwersgracht te Amster dam verliet do zaak en trok de deur achter zich dicht zonder die op het nachtslot to doen, omdat hij het voornomen had in de avonduren terug te komen. In dien tus- schentijd zijn insluipers met een valschen sleutel het gebouw binnen gegaan. Toen zij eenmaal binnen waren kwam een der-vrou welijke kantoorbedienden terug en deze, do deur niet op hot nachtslot vindende, sloot, daar zij onraad bemerkte, de deur op het nachtslot en ging weg. De insluipers waren dien.engevolgo opgesloten en konden het gebouw niet verlaten. Dc door hen ingestel de pogingen om het slot te forceeren faal den. Toen de chef later, overeenkomstig zijn voornemen, naar het kantoor terug keerde, vond hij de deur op het nachtslot en zag hij mensehen in het kantoor. Hij bleef toen buiten voor de deur staan en vroeg voorbijgangers de politic te willen waarschuwen. Toen deze ter plaatse kwam drong zij met den chef het kantoor binnen waar zij twee mannen aantrof, een typograaf on een stucadoor, die naar het bureau Warmoesstraat werden overge bracht. Het bleek dat alles overhoop was ge haald. Een aantal pakken was klaar gezet om medegenomen te worden. Met de kippen op stok. In den Raad van Driebergen kwam aan do orde een verzoek om in een laan, waar den laatsten tijd voel is gebouwd en waar een sloot in het donker gevaar oplevert, ook na elf uur 's avonds een lantaarn te laten branden. Er werd opgemerkt, dat die lantaarn inderdaad geen weelde zou zijn, en dat men met do laatste verbindin gen uit Utrecht komend, toch zijn woning moet kunnen vinden. Toen sprak het lid Lucasscn de klas sieke woorden: Ik ben met den toestand wel op de hoogte, maar zie het nut er niet van in, <lat do mensehen na 11 uur nog op straat zijn. EEN HELDERSCHE DIEVENBENDE. Te Roosendaal aangehouden. Vrijdagavond ontving dn commissaris van politie te Rosendaal het telefonisch verzoek van zijn ambtgenoot te Den Hel dor tot opsporing en aanhouding van oen drietal personen, verdacht van diefstal en resp. heling van ruim drie duizend gulden, welke diefstal Woensdag 13 Nov. j.l. te Den Helder plaats had. Onmiddellijk be gaven zich de candidaat-inspecteur van politie Hcernia van Voss en de recher cheurs Dietze en v. Geel naar het station, waar verwacht kon worden, dat dc ver dachten hun weg naar België zouden ne men. Bij hun speurdienst meent het hun gelukken twee leden van het Heldersche trio te ontdekken en aan te houden, ter wijl de derde een varensgezel, op het laat- slo cogenblik nog kans had gezien den dans te ontspringen en bi den trein .nar België te ontkomen. banc zou zijn vrijheid toch ook niet duren, want, terwijl de can didaat-inspecteur en de rechercheur v. tien' d» twee aangehouden sn naar het poiitel.u reau overo'-ac'dcn belde recher cheur Dietze de gendarmerie te Esschcn i.p die haar nieJe.rerking verleende en al daar nummer drie een „welkom vreemde ling" bereidde. Deze bleek de hoofddader nog wel te zijn en nog in het bezit van 2100. Het edele trio, dat Donderdag en don daarop volgenden nacht te Amsterdam aan het passagieren was geweest en een deel van den buit had opgemaakt, is Za terdag gevankelijk naar Den Helder over gebracht en aldaar ter beschikking van de politie gesteld. POSTZAK GEPLUNDERD DOOR EEN BRIEVENBESTELLER. Omtrent den diefstal van den postzak te Almelo verneemt de „Msbd." nog nader, dat men aanvankelijk meende, dat de zak, waarin de aangeteekende stukken zich hadden bevonden, geheel verdwenen was. Later echter bleek dit niet het geval te zijn, daar andere stukken uit dien zak aan do geadresseerden besteld waren. Bij on derzoek vond men den label, welke aan den postzak bevestigd was geweest op de stortplaats van den Reinigingsdienst. Ten einde raad gaf men de zaak in handen van de politie. Hen wist niet, wel ke stukken vermist waren, maar naar aan leiding van een oproep van den burgemees ter van Almelo, meldden zich enkele af zenders aan. Zoo bleek, dat o.a. vermist werd een brief inhoudende 6 obligaties, Staatsspoor wegen a 5 pet., een pakje waarin een zil veren vingerhoed, een pakje met vulpen houders en nog een pakje met 2 zilverbons en een abonnement op de Spoorwegen. Na lang zoeken kwam de politie oo het spoor van den vermoedelijken dader N. R. in Almelo, als hulpbesteller bij de poste rijen in dienst. Door de Enschedesehe po litic is later gearresteerd den daar wo nenden broeder van R., die van heling werd verdacht. Ook H. R. werd gearresteerd. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd. Van de ontvreemde voorwerpen is niets teruggevonden. Wij vernemen nog, dat dc broeder van R. uit vrees voor ont dekking alles verbrand heeft, uitgezonderd de zilverbons De politie kwam er aan te pas. Toen in de raadsvergadering te Sittard dc burgemeester waarschuwde tegen een voorstel van den heer Erkens om 150 uit to trekken voor de asfalteering van een straat, ontstak dit. raadslid zoo in woede, dat hij opsprong, met de vuist op de tafel sloeg en hem toeschreeuwde: „U hebt niet to waarschuwen". Aan bet gehamer en geroep van den voorzitter om zijn mond te houden verkoos hij zich niet te storen en toen de voorzitter onder het geroeo van dezen edelachtbare door, van den Raad toestemming kreeg hem voor tien minu ien uit do vergadering te schorsen, hield hij zich niet stil, zoodat hij door do poli tie uit de zaal moest gezet worden. Met 113 stemmen werd het voorstel Erkens verworpen en toen de stoute jon gen na een kwartier beloofde voortaan zoet te zijn, mocht hij verder mee vergade- Brand te Valkenswaard. Door onbekende oorzaak is Zaterdag nacht omstreeks kwart over twaalf een ernstige brand ontstaan in de boerderij van J. van Grootel aan den Haag weg te Valkenswaard, welke hoeve bewoond werd door de weduwe Vaassen. In minder dan geen tijd stond do geheel boerderij in lichte laaie en met den inboedel gingen de voor raden en alle landbouwwerktuigen in de vlammen op. Men slaagde er in een gedeel te van het vee te redden. Twee paarden kwamen brandend naar buiten loopen. Een dezer dieren liep tegen een muur en inoest ter plaatse worden afgemaakt. De vonken sloegen inmiddels over op het rie ten dak van de nabijgelegen boerderij, be woond door Curijns, waar de brandweer ei met de grootste moeite in slaagde ver dere uitbreiding te voorkomen door het gcheele dak uit elkaar tc rukken. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Schoenmagazijn uitgebrand. Gistermorgen omstreeks 10 uur brak- brand uit in perceel Hoogendijk 32 te Zaan dam waarin gevestigd liet. schoenenma gazijn Noord-Brabant, waarvan de eige naar in Amsterdam woonachtig is. Of schoon de brandweer direct met veel ma tcriaal ter plaatse was kon zij niet voor komen dat het perceel geheel uitbrandde waardoor de magazijn- en win! elvoorraad geheel uitbrandde. Dc vermoedelijke oor zaak is het laten branden van een gas kachel. Wolken van genot en bovendien gratis 'n fraaie Imit. Oud-zilveren Tabakstrommel! Deze fraaie Imit. Oud-zilveren Tabakstrommel ontvangt U bij aankoop van een half-pond D'E Echte Friesche Heeren-Baai vanaf 65 ct. per */2 pond. Zachte, geurige rooktabak van voortreffelijke kwaliteit en een practisch geschenk van blijvende waarde; maak nog vandaag van dit aanbod gebruik! ECHTE FRIESCHE 20-50CT. PER ONS verschaft U wolken van genot. ENGELSCHE STOOMSCHEPEN AAN DEN GROND. Gistormiddag te omstreeks 12 uur is het Engclscho s.s. „Umvotis" bij Bath tenge volge van den dikken mist. op een zand plaat geloopen. Zeven Belgische sleepboo- ten hebben assistentie verleend, doch zijn er niet in geslaagd het schip vlot te trek ken. Thans zal gewacht worden op hoog water. Het schip zit gevaarlijk. De „Urn votis" was op weg naar Antwerpen. Omstreeks denzelfden tijd i^ het Engel- sche s.s. „Kalyan" uit Liverpool, ook op weg naar Antwerpen, eveneens aan den grond geloopen. Door twee Be'gische sleep- I booten is het schip weer vlot gesleept en heeft de reis voortgezet.. HARINGDRIFTER AAN DEN GROND. Gisteravond strandde bij Egmond aan Zee de Engelsche haringdrifter 479 Yar mouth. Met een vlet werd het visschers- vaartuig genaderd, doch er werd geen as sitentic verlangd. Waarschijnlijk zal de Yarmouth met den vloed loskomen. Aan boord bevinden zich tien man. Er bestaat geen gevaar. HILLEGOM Arbeidsbeurs. Alhier staan als werkzoe kenden ingeschreven 211 personen, n.l. 31 bouwvakarbeiders, 171 landarbeiders, 1 man denmaker, 4 fabrieksarbeiders, 1 winkelbe diende, 1 étaleur, 1 metaalbewerker en 1 "bak ker. Begin werkverschafifng. Heden 3 we ken vroeger dan het vorig jaar is aange vangen met de werkverruiming. Begonnen wordt met de verbreeding der Mariastraat, de verbetering van den Loo-.terweg I, het ophoo- gen van het terrein bij Openbare Werken en van het voetbalveld bij de zweminrichting. Rijwielplaatjes! Nog steeds zijn er wiel rijders, die om een rijksdaalder te sparen zich aan een risico van 't dubbele blootstellen. Bij de deze week gehouden controle ontvingen weder 13 personen een proces-verjïaal. Boven dien kregen 5 personen een bekeuring, omdat zij geen bel op de fiets hadden. Wordt men dan nooit wijzer? Geboren: z. van G van den AkkerBes- selsen d. van E. C. LommerseRusman d. van A. RomijnHeerings. Getrouwd: B. van der Klashorst en R. A Eland C. P.' Buschman en A. G. van Leeuwen Q. Th. Pennings en A. A. Meskers VOORHOUT Verkeersongeval. Zaterdagmorgen reed een auto van den heer H. te Noordwijk, ko mende uit de richting Noordwijk, ter hoogte van de schuur van de firma van Zonneveld en Filippo op den Jacoba van Beierenweg, al hier, door een verkeerde manoeuvre een aldaar staand ijzeren hek en een radiopaal stuk Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto bekwam lichte beschadigingen. KATWIJK AAN DEN RIJN In de sloot. De bestuurder v. Z. uit Den Haag reed in de „Mient" met zijn vrachtauto, een zeer oud beestje, in richting Wassenaar en werd door de verblindende lichten van een uit de richting Wassenaar komende auto van den weg afgeleid de sloot in. De wagen, die toch al niet veel hebber, kon, was geheel onbruikbaar en is eenigen tijd later met een kraanwagen gelicht. De bestuurder kwam er goed af. Ven de auto met verb'incD-de lichten is niets bekend. Deze was doorgereden. KATWIJK Burgerwacht. Zaterdagmiddag werd in het parochiehuis de jaarlijksche ledenverga dering van de Katwijksche Burgerwacht ge houden. De waarn. voorzitter, de heer H. de Boer, opende de vergadering met een woord van welkom. Hij deelde mede, dat de voorz., bur gemeester J. Schokking, bericht had, dat hij op dit uur verhinderd was, maar dat hij hoopte in den loop van den middag van zijn belangstelling blijk te kunnen geven. Spr. hoopte, dat de leden vol ambitie aan de winteroefeningen zullen deelnemen en dat na de oefening de voorjaarswedstrijden een geanimeerd verloop zullen hebben. Hierna verkeeg de secretaris, de heer Jac. Meijer, gelegenheid de notulen te lezen van de vorige vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Vervolgens was het punt bestuursverkiezing aan de orde. Het ge'ieele bestuur trad af, doch w.as terstond herkiesbaar. Ook moest voc-zien worden in de vacture F. Schaap, die had bedankt en in de vacature E. Schoneveld, die in den loop van dit jaar is overleden. De uitslag was als volgt; herkozen werden de heeren: Jac. Meijer, C .van Leeuwen, H. de Boer en J. Slingerland Gekozen werden de heeren J. de Kreek en C. Schuitemaker. Alle heeren aanvaarden hun benoeming. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Naar aanleiding van een vraag van een der leden of de burgerwacht ook niet an dere dingen moet beoefenen, dan alleen het gebruik van vuurwapenen, kreeg de voorzitter gelegenheid om het doel en het algemeen ka rakter der burgerwacht nader uiteen te zetten Deze leerzame beschouwing werd met applaus beloond. Besloten werd, dat, volgens het re glement, de leden, die nog niet den eed van trouw hebben afgelegd, daartoe in een van de volgende vergaderingen in de gelegenheid zul- 'en worden gesteld. Besmettelijke ziekten. In de week van 15 tot en met 21 November is binnen deze ge meente een geval van diphterie geconstateerd. Versiering St. Agatha-kerk. In de afge- ioopen week is de middelste der drie schilder stukken bij het St. Jozef-altaar aangebracht, voorstellende; „De vlucht naar Egypte". Het kerkgebouw is daarmede een fraai kunststuk rijker geworden. Si Elisabethvereeniging. Uit het jaarver slag der St. Elisabethvereeniging ontleenen we, dat in 't afgeloopen jaar aan zieke en arme gezinnen zijn verstrekt: 9541 liter melk, 520 pond vleesch, 108 pond spek, 9 pond rook- vleesch, 1784 stuks eieren en verder lever traan, fruit enz. enz. Voorts 233 kleedingstuk- ken, wollen dekens, molton dekens, kinder bedjes, etc. De vereeniging heeft niet minder dan 44 zieken bedeeld en aan 31 gezinnen steun verleend bij blijde gebeurtenis met de noodige partijen baby-goed. Een woord van dank brengt zij aan de milde gevers door welker gaven zij in staat zijn gesteld met milde hand te geven en zij voegt er aan toe, dat de ernst der tijden vraagt om ook thans bij een eventueel bezoek de dames goed te bedenken! Geboren: Hendrica Sophia d. van A. v. d. Meer en C. S. v. Kampen Emerentia He lena d .van N. Stokman en H. M. Walkers. Marfinus z. van A. Molenaar en C. C. v. Nieuwkoop. Getrouwd H. A. J Kort en C. J. E. Kanteyn. C Spierenburg en C. H. Bouma E. v. d. Berg en C. J. v. Nieuwkoop C. J. Kn'jr.enburg en C. Th. Grimbergen Bu-rman en H W. Veldkamp Ch. v. d. Wcerd en M. M, de Kooker. Overleden: Arnoldus Biesheuvel echtg. van A- v. Andel 59 j. Jacobus v. d. Voort echtg. van M. v. d. Zon 80 j. STOMPWIJK Geboren: Johanna Cornelia Gerarda d. van G. Belt en C. J. Kemper Martina Ma ria Theresia d. van G. A. Ham en A. A. v. d. Burg Daniël z: van D. Meeberg en G. v. Vogelpoel. Getrouwd: N. Kappetein en S. M Ver meer M. C .Huisman en H. L. v. Teilingen G. Beun en B. M. C. Hake J. Oudshoorn en J. P. v. Meurs. VEUR Geboren: Anna Maria d. van H. v. Kam pen en M. Chr. M. Lans Maria Cornelia d. van A. van Veen en A. Borst Gerardus Cornelis z. van A. P. Beugelsdijk en A. D. Christiaansen Martinus Bartholomeus Hen- drikus z. van A. J. Lans en J. H. Zandbergen Elisabeth Adriana Maria d. van L. P. Nie- vten en M. J. M. Holtkamp. Getrouwd: S. de Groot en M. A. G. Bergman. NOORDWIJK AAN ZEE, HOOFDSTRAAT 95 BOVEN KAPSALON LANGEKDIJK eiken Woensdag van 11—4 uur 10816 BOSKOOP EEN TENTOONSTELLINGSGEBOUW. Naaml. Vennootschap opgericht. In een vergadering in het gemeentehuis on der voorzitterschap van burgemeester P. A. Colijn is in beginsel besloten tot het oprichten van een naamlooze vennootschap met het doel een gebouw te stichten voor algemeene tuin- bouwdoeleinden en het aan de bouwssom ont brekende bedrag bijeen te brengen. Door een 40-tal personen werd reeds in het aandeelen kapitaal deelgenomen. Een commissie werd benoemd bestaande uit de heeren J. Dijkhuis voorz., H. W. E. Struve, J. H. van Straaten van Nes, H. T. Hoofdman, D. van der Geur, Rien Grootendorst, M. Koster Dz. Deze com missie zal het oprichten der vennootschap voorbereiden en de nog ontbrekende gelden bijeen trachten te brengen. Winkelsluiting. Door B. en W. is onthef fing verleend van het verplicht sluitingsuur voor de winkels op werkdagen gedurende het tijdvak 25 Nov. tot en met 2 Dec. 1931. Het sluitingsuur is voor die dage nbepaald op 11 uur des avonds. Tooeeluitvoering. Dinsdag 24 en Woens dag 25 Nov.- a.s. zal de R.K. Tooneelclub „St. Genesius" een tooneeluitvoering geven. Opge voerd zullen worden „De roman van een kran tenjongen", tooneelspel in 4 bedrijven en een klucht „Een noodlottige fuif" in één bedrijf. Beide avonden zullen worden opgeluisterd met muziek. Pluimveetentoonstelling. Naar wij verne men zal door de pluimveevereeniging „Nut en Sport" dit jaar wederom een tentoonstelling worden gehouden van hoenders, konijnen, wa tervogels, duiven, etc. en wel op 25 en 26 December a.s. Een aantal prijzen zijn beschik baar gesteld, w.o. in de eerste plaats geld prijzen, verder bekers, medailles, etc. Nog een beperkt aantal vraag-programma's zijn voork handen en verkrijgbaar bij den secretaris-pen ningmeester I. Dool. Evenals vorige jaren is er wederom een ver loting aan verbonden met als hoofdprijs een toom raskippen. Geboren: Cornelis Marinus z. van P. Kuystermans en C. J. Jacobs Wil ma Johan na d. v. W. J. Spaargaren en P Bakhuijzen Willem z. van J. Viveen en W Viveen Gerardus Wilhelmus z. van Th. de Wit en C. J. Klaverveld. ZOETERWOUDE Tooneeluitvoering. De goede naam van de tooneelvereeniging „St. Genesius" van de St. Jozefgezellenvereeniging waarborgt een veile zaal. Het patronaat was tot op de galerij bezet, en het was een dankbaar publiek. Deze waarborg werd door de spelers afgedwongen, want „Offerande" van Ian Grosveld is een mooi tooneelspel, waarin „elck wat wils" te genieten valt. Na de tooneelwedstrijd hier gehouden in 't vorig jaar, hebben wij geleerd bij het opvoe ren van tooneelstukken critisch te zijn. Wij zouden natuurlijk op fouten en zwakke pun ten kunnen wijzen, maar het geheel was zoo goed, er is zooveel mooi spel gegeven, dat wij, ondanks de scherpe pen die wij hadden mee genomen, de opvoering alleen maar willen prijzen Als wij dan toch een opmerking willen maken dan zou dit zijn: zorgt als vroeger dat de souffleur minder werk krijgt en laat het laatste bedrijf bij uw studies niet het stief kind, want nu was er op het laatst een inzin king die de goede sfeer verzwakte. Wat jam mer was. De nieuwe Gezellenvader was vol hartelijke gastvrijheid en oogstte daarvoor een mooie lijst donateurs in de pauze. St. Genesius moet weer met ijver aan de studie, een paar goede nieuwe leden er bij winnen en ons weer gauw zoo'n mooie avond geven De St. Jozefgezellen moeten voor die leden zorgen, want dat zijn zij ter beoefening van een der vier deugden verplicht. GROENENDIJK Enkel gebroken. Dezer dagen had de ruim 80-jarige rentenier J. de J. bij het naar de kerk gaan, onderweg het ongeluk te vallen, waardoor hij zich zoodanig aan zijn been be zeerde, dat geneeskundige hulp moest worde- ingeroepen. Het bleek, dat een enkel gebrokc

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10