ACADEMIENIEUWS SPORT 8 Firma G. H. MAAT B 8 8 UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Radio DËstpËfoufÊe! L. v. GEtLEN, Haarlemmerstraat 55 STADSNIEUWS ZATERDAG 21 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 'o richting behalve „misdeeld", waarop laardoor de nadruk valt. De kleur van de zen tekst en van het waardecijfer is an ders dan die van het beeld en van het woord „Nederland", n.l. 1 1/2 ct. beeld en Nederland rood, tekst en waardecijfer blauw; 5 ct. resp. groen en paars, 6 ct. resp. paars en groen, 12 1/2 cent, resp. blauw en rood. Zooals steeds wordt de netto-opbrengst fgedragen aan den Bond voor Kinderbe scherming ter verdeeling onder de daar voor in aanmerking komende vereenigin- gen. DE STAKING TE ENSCHEDE. Duitsche werkkrachten. Er zouden reeds 300 getouwen loopen. Gistermorgen is een autobus, waarin zich twaalf Duitschers bevonden, bij de fabriek der firma G. Jannink en Zn. te Enschede gearriveerd. Deze Duitschers zijn in de we verij, waar gestaakt wordt, te werk gesteld. Er was een groote politiemacht op de been, doch daar er voor de aankomst der Duit schers geen belangstelling bestond, gebeur de er niets bijzonders. Naar do firma Jannink aan het „Hbld." meedeelt, loopen thans in de weverij on geveer 300 getouwen. Do firma verwacht nog een groot aantal Duitsohe werkkracn- ten. In verband daarmee wordt langs de wegen, die naar Duitschland leiden, door politie en marechaussees druk gepatrouil leerd. CONTINGENTEERING VAN «NVOER IN FRANKRIJK. De directie van den landbouw deelt mee, dat blijkens telefonische mededeeling van don rijkslandbouwoonsulent te Parijs, de Fransche regeering than* ook den invoer van afgesneden bloemen, versche en gezou ten hammen, versche volle of afgeroomde melk, room, gecondenseeide melk met en zonder suiker, melkpoeder, kindermeel met suiker en kaas heeft gecontingenteerd. De contingenten zijn als volgt: Afgesneden bloemen: 20 Nov.—31 Dec. 80.000 K.G. Versche of gezouten hammen: 20 Nov. 31 Dec. 30.000 K.G.; 1 Jan.—31 Maart 90.000 K.G. Versche volle of afgeroomde melk: 20 Nov.—31 Dec. 30.000 K.G.; 1 Jan.—31 Maart 60.000 K.G. Boom: 20 Nov.31 Dec. 3000 K.G.; 1 Jan. 31 Maart 9000 K.G. Gecond. melk en melkpoeder met suiker: 20 Nov.—31 Dec. 300.000 K.G.; 1 Jan.—31 Maart 800.000 K.G. Gecond. melk en melkpoeder zonder sui ker: 20 Nov.—31 Dec. 200.000 K.G.; 1 Jan.— 31 Maart 500.000 K.G. Kindermeel met suiker: 20 Nov.—31 Doc. 60.000 K.G.; 1 Jan.—31 Maart 160.000 K.G. Kaas, Italiaanscke soorten: 20 Nov.31 Dec.: 800.000 K.G.; 1 Jan.31 Maart 2.200.000 K.G. Elke andere kaassoort: 20 Nov.31 Dec.: 1.500.000 K.G.; 1 Jan.—31 Maart 3.000.900 K.G. Ten aanzien van de contingenteering van bovenstaande producten is tevens bepaald* dat van 1 December af alleen aan in Frank rijk gevestigde importeurs invoervergun ningen zullen worden verleend. Die impor teurs zullen die vergunningen op daartoe vastgestelde formulieren in viervoud moe ten aanvragen aan het departement van landbouw, dat ze aan een controlecommis sie ter goedkeuring onderwerpt. De contingenten voor den invoer van eieren, geldende tot 1 Januari, zijn reeds bereikt, behoudens een kleine hoeveelheid van het aan België toegewezen contingent. De invoer van eieren is in verband daar mede tot 1 Januari verboden, behoudens die van bovenbedoelde kleine hoeveelheid uit België. UIT HET BL0EMB0LLENBEDRIJF. Collectieve arbeidsovereenkomst opgezegd. De R. K. land- en tuinbouwbond heeft aan de landarbeidersbonden meegedeeld, dat zijn leden de bestaande collectieve ar beidsovereenkomst voor het bloeaibollen- bedrijf na 1 Maart 1932 niet wenschen te continueeren. De nieuwe commies-griffier. Na verschillende stemmingen heeft de Tweede Kamer gisteren mr. Deurvorst be noemd tot commies-griffier* De griffie zal dus nu beheerd worden door den (Vrijzinnig-Democratischen) grif fier, Mr. Reaper, den (Vrijzinnigen) com mies-griffier mr. Wéry en den (Katholie ken) oommies-griffier mr. Deurvorst. LEIDEN. Geslaagd: Cand. examen Nederl. taal- en letter kunde de heer C. A. Zaalberg (den Haag) doctoraal examen klass. lett. mojuffr. C. D. M. Zwiebcl (Eindhoven); cand. examen Rom. taal- en letterk. de heer C. F. Schotborgh (Heemstede); doctoraal examen rechtsgeleerdheid mejuffr. J. H. U. vaD Drooge (Dordt) en do hoeren H. M. Foyer (den Haag) en G. de Bakker (R'dam); cand. examen rechtsgeleerdheid de heeren J. C. Dudok van Heel (den Haag), A. J. E. van Emden (A'dam) en H. W. Poldermans (den Haag). De heer E. Heringa, geb. te 's-Gra- vonhage, promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid, cum laudc. Voor het examen van Apothekers-as sistent slaagden de dame- H. H. van Lommei -(Haarlem), P. J. Mul (Gouda) en J. W. Dike (Soerabaia). HERHALINGSOEFENINGEN. In 1932 zouden bij de landmacht voor herhalingsoefeningen aan de beurt zijn de lichting 1929 nagenoeg in haar geheel en verder in hoofdzaak de lichting 1927, al leen voor zooveel de infanterie en de zie kendragers betreft en de lichting 1926 met uitzondering van de infanterie en de zie kendragers. De Regeering heeft in de Memorie van Antwoord nopens de Defensiebegrooting de Tweede Kamer mededeeling gedaan van haar voornemen om de herhalingsoefenin gen, welke in 1932 zouden worden gehou den voor het meerendeel der dienstplichti gen te verschuiven tot 1933. In 1932 komen dan voornamelijk diegene voor herhalings oefeningen in werkelijken dienst voor wie dt verschuiving om wettelijke redenen be zwaar oplevert, alsmede de dienstplichti gen, die in 1931 hadden moeben opkomen, d-ooh uitstel verkregen tot 1932. Dientenge volge zullen in 1932 voor herhalingsoefenin gen uitsluitend behoeven op te komen de dienstplichtigen van de Landmacht van de lichting 1926, behoorende tot de wielrijders, den motordienst, de artillerie, waaronder begrepen de treinafdeeling, de genietroe pen, de pontonniers en torpedisten, de hu zaren en de intendancetroepen en verder zij, aan wie uitstel tot 1932 werd verleend. Bij de infanterie sijn het derhalve alleen een aantal uitstel-genietenden die in 1932 voor herhalingsoeefningen moeten opko men. Het ligt, in de bedoeling om ook voor de zeemacht een dergel ijken maatregel te tref fen. In 1932 zouden voor herhalingeoefe ningen moeten opkomen do dienstplichti gen der zeemacht van de lichting 1929, of voorzooveel de kustwachters betreft, van de lichting 1928. Hun opkomst wordt in haar geheel verschoven tot 1933. Wel ech ter zullen bij de zeemacht, evenals bij de landmacht, moeten opkomen de in 1931 voor herhalingsoefeningen opgeroepen dienstplichtigen, die uitstel tot 1932 hebben De Regeering stelt zioh voor in 1933 en volgende jaren de herhalingsoefeningen weer regelmatig te doen plaats hebben, met dien verstande, dat bij de meeste on derdeden van leger en vloot de dienst plichtigen elke herhalingsoefening of een der herhalingsoefeningen een jaar later vervullen dan tot dusver. WIJNKOOPERIJ Gevestigd sedert 1833 10621 LEIDEN SCHIETEN Leidsche Politie Schietvereeniqing „Burgemeester De Gijselaar". Gisternamiddag had in de theoriezaal van het Politiebureau, de opening plaats van den 6en jaarlijkschen onderlingen schietwedstrijd. Te half vier nam de voorzitter, de heer Uitendaal, het woord. Na allen een hartelijk welkom te hebben toegeroepen doelde hij mede, dat de heeren Jhr. de Gijselaar en de Commissaris van Poli tie verhinderd waren dezen wedstrijd te openen, waardoor thans- aan hem die taak was opgedragen. Spreker memoreer de in het kort het verloop der vereeni- ging, waarna hij de dames Bruins en Impelmans dank bracht voor den aan koop van de prachtige prijzen, die zoo als blijkt, zeer naar genoegen zijn van de schutters. Als blijk van waardeering overhandigde hij haar ieder een pot mooie bloemen. Na den wensch te hebben uitgespro ken, dat deze wedstrijd weer even gezel lig mogen verloopen als de vorige, ver klaarde hij den wedstrijd voor geopend en werd een aanvang gemaakt met schie ten. WARMOND. Feestavond Maria-Congregatie. Gis teravond is met een gi-oot succes de feestavond geslaagd. Half acht waren allen present. Met muziek werden de meisjes ontvangen. Mej. A. Walenkamp heette de congreganisten van harte wel kom en gaf het woord aan den zeereerw. heer pastoor A. Oudejans, die de feest avond opende. Al gauw werden eenige voordrachten gedaan. Ook werd opge voerd een zangspel in 3 bedrijven „De Ontevreden Waschvrouw". De hoofdrol, gespeeld door mej. O. Burckxen als waschvrouw Kee, was goed ingestudeerd. Ook de andere medespeelsters een woord van hulde- Bij het slot was nog „De Schnitzel- bank" die algemeen de aandacht trok. De teekeningen gemaakt door de dames- A. Slager, O. Burckxen en Th. v. Nie'- kerk waren prachtig. Nog werd gespeeld een gesprek over Congregatie en Graal, geheel zelf op rijm en muziek gezet door mej. M. Ma- ohen, aan wie een bijzonder woord van dank. Nog een extra woord van dank aan het bestuur die deze genotvolle avond geleid heeft. Deze goed geslaagde avond mag voor de niet-congreganisten een aansporing zijn om zich zoo spoedig mogelijk bij het bestuur op te geven, ook voor de Graal. TER AAR. R. K. KIESVEREENIGING. Het bestuur bijna voltallig afgetreden. Gisteravond hield de R. K. Kiesver- eeniging alhier een ledenvergadering in het café van den heer Verhoef onder voorzitterschap van den heer W. Togni alhier. De voorzitter opende "de vergadering met den Clir. groet, heette de aanwezi gen, 89 in getal, van harte welkom, hoop te dat de besprekingen en besluiten in goede harmonie gevoerd mogen worden, en strekken tot do éénheid in onze R. K. Kiesvereeniging. Voorts releveert spr. wat gedaan is met de laatst gehouden Raadsverkiezing. Er is iemand met een vrije lijst op de proppen gekomen; die daad kan nooit goedgepraaat worden, aldus de voorz. Laten wij hopen, dat we van dergelijke uitwassen bevrijd mogen blijven. De secretaris, de heer H. Markman, las daarna de notulen. Als volgend punt krijgen we de ver kiezing van een afgevaardigde in de Land- en Tuinbouwvertegenwoordiging naar den Partijraad, ter voorziening in de vacature-Balvers, Hillegom. De heer Robertz stelde voor de heer Brand van Boskoop te benoemen, de heer Post stelde voor de heer P. de Jong uit R. A.-veen. Na gestemd te hebben met zitten en opstaan, werd P. de Jong ge kozen. Vervolgens deelt de voorz. het niet aannemen van den heer Post als lid van den Raad mede. Nadat de voorz. punt 4 van de agenda heeft voorgesteld, wil do heer Volgering eerst punt 5 nemen, want nu gaan we werk verrichten door het bestuur voor gesteld, maar het nieuwe bestuur neemt misschien geen genoegen met die wijzi ging. Beslc\ n wordt punt 5 eerst af te han delen wat aangeeft „het bestuur stelt zijn mandaat ter beschikking van dc le den, behalve de heer Otto". De voorz. zegt, dat de heer Otto er heeft bijgezegd: wanneer het geheele be stuur door de beslissing van de vergade ring weggaat, hij dan ook mede gaat. De heer C. v. d. Vlugt wil niet heb ben dab het bestuur aftreedt. Spr. prijst den daad van den heer Otto, dat hij niet aftreedt. De vorige vergadering zijn en kele heeren hier geweest die z.i. niets in hebben te brengen dan „leage briefjes en om eenige strijdvoerende menschen hun zin te geven stelden die „lui" voor dat het bestuur na de verkiezing af zou treden. De heer H. Volgering memoreert het voorgevallene op de vorige vergadering, welke incidentener toen voorgevallen zijn tegenover de leiding. Een groot deel van do leden was niet tevreden en cm de goede gang van zaken, heeft het be stuur goedgevonden na de verkiezing af te treden. Zij hebben een offer gebracht voor het belanag van onze eenheid- Dit vindt spr. een mooie daad. Ik ben van meening, zegt spr., wanneer er een nieuw bestuur komt, de leden dit hun vertrou wen schenkt. Al het oude is dan begra ven en we gaan een nieuwe toekomst te gemoet. De voorz. zegt dat het bestuur nu haar mandaat ter beschikking stelt; de vergadering kan doen met ons wat zij willen. De heer Volgering zegt, dat dit op de vorige vergadering al besloten is. Wij hebben nu alleen maar een nieuw be stuur te kiezen, z.i. had op de agenda moeten staan „verkiezing" van een be stuur. Nu gaat u uitlokken dat het be stuur weggejaagd wordt. Neen, het be stuur heeft een prachtig offer gebracht. Het is al heengegaan. Dit is toch het besluit van de vorige vergadering. Waar om moeten nu genomen besluiten ver draaid worden. De voorz. zegt, dat het bestuur una niem heeft gezegd, we stellen nu het mandaat ter beschikking van de leden. Den heer Volgering wijst de voorzit ter op de verantwoording en op het door het bestuur royaal genomen besluit. De heer Egberts kan niet begrijpen waarom men een bestuur zonder stem ming kan wegjagen. Spr. wil nu stem men zooals het agendapunt vermeldt. De heer Volgering merkt op dat het bestuur zelf is weggegaan. Spr. wil geen critiek op hen uitoefenen. Hij heeft zelfs altijd naast het bestuur gestaan, maar recht is recht. De heer A. C. Hoogervorst oefent cri tiek uit op het beleid van den voorzit ter. De voorzitter zegt dat hij naar beste overtuiging heeft gewerkt voor onze R.K. zaak, De hepr P. Hoogervorst vraagt alleen maar wat er in de notulen staat. De voorz; etelt voor, tot stemming over te gaan; het bestuur blijft bij haar genomen besluit en wil stemmen om „blijven of weg te gaan". Een protest stijgt op van een 30-tal personen, die niet wenschen te stemmen. Er worden uitgebracht 59 stemmen waar van 3 blanco, en 37 vóór dat het bestuur blijft en 19 tegen. Terstond na deze uitslag maken de heeren W. Togni, H. Markman, C. v. d. Hoorn, Vork en mevr. Post-Uiterweer be kend dat zij bedanken als bestuurslid, en danken de vergadering voor het ver trouwen wat zij in hen hebben gesteld. De voorz. stelt vóór punt 4 van de agenda uit te stellen tot de volgende vergadering, wat wordt goedgevonden. Bij de rondvraag betreurt de heer Hoogervorst dat het zoo geloopen is. De voorz. zegt, dat hij niet langer een speelbal wil zijn. De heer Volgering zegt, dat hij in het begin er al pp gewezen heeft. Er had op de convocatie moeten staan: verkie- I zing van een bestuur. Dan had zulks I niet voorgevallen. Het gaat om geen wantrouwen maar om het recht. De voorz. stelt vervolgens voor, dat de leden het op prijs stollen dat de pastoor op de vergadering komt, en de kwestie Mank in orde gemaakt zal worden. Aan het einde gekomen zegt de heer Egberts, /da,t het .✓in vreemd is nu het verloop zoo is. Men krijgt een agenda thuis bezorgd. Waarom moet niet verga derd worden zooals de agenda het aan geeft. Verder werd door enkelen nog het woord gevoerd, waarna de voorz. tot slui ting overgaat. Spr. spoort de leden aan dat v'j toch altijd voorzichtig moeten zijn, en zegt dat het bestuur naar beste weten de belangen heeft behartigd. Spr. staat bij het overlijden van Mgr. Nolens uitvoerig stil en -schetste zijn groote verdienste voor de goede zaak. Voor de zielerust werd een Onze Vader gebeden, waarna sluiting met den Ohr. groet. Agenda EEN NIEUW ONDERZOEK IN DE WONING VAN S. Een hoofdrechercheur uit Gorcum is hier hedenmorgen gearriveerd om wederom een onderzoek in te stellen in de woning van S., verdacht van de mcord op notaris Ucriisch Staal te Gorcum. Wij vernamen, dat nog 1500.— van het geroefde bedrag zoek was. De hoofd.ercheur is, op 't oogenblik dat wij dit melden, bezig de bovenverdieping en vooral de omgeving van het bed nauw keurig te doorzoeken. ZOETERWOUDE. IJsclub. De aigemeene vergadering van de IJsclub „Zoeterwoude" heeft haar ouden roem van te zijn de drukst bezochte onverplichte vergadering gisteravond we der gehandhaafd. Er waren 136 leden in het café van den heer Roeleven bijeen en toen na veel schuifelen en schikken allen een plaatsje hadden gevonden, werden zij in het openingswoord van den voorzitter, den heer Jac. van Leeuwen Adr.zn., hartelijk welkom geheeten. Met de verzekering van bijzondere waardeering van hunne tegen woordigheid, werd de öere-voorzitter, de edelachtbare heer Burgemeester en het eerelid, de heer Adr. van Leeuwen, harte lijk welkom geheeten. De notulen van de vorige jaarvergadering werden door den se'cretaris, den heer Jac. v. Leeuwen Adr zu. gelezen en onveranderd vastgesteld. Hier na volgde het jaarverslag 19301931, dit maal volgens aankondiging van den ver- slaggever-seoretrris, ernstig, kort en zake lijk samengesteld. Nu in den afgeloopen winter geen bezem op het ijs is geweest, bleef er voor de tweede keer na de echte ouderwetsche winter voor de verslaggever niets te vermelden dan het huishoudelijk nieuws. Toch was het slechts goed nieuws dat te vermelden was. In het bestuur was geen verandering gekomen, het college van commissarissen, 27 man sterk, is op die „sterk-ijs sterkte" gebleven door benoeming van drie nieuwe commissarissen, de heeren A. de Wit, Joh. de Wit en J. v. d. Voort. Verheugend is het feit, dat ondanks de ge dwongen non-activiteit het ledental stij gende blijft; het getal 300 is bereikt n.l. 251 heeren en 49 dames-Ie Jen. Waar in vroegere jaren het droeve verschijnsel was waar te nemen, dat het ledental bij open winters smeltepde was, getuigt dit een goe de activiteit. De financieele positie is dan ook weer stijgende, waardoor zonder groote vreeze een wintertje tegemoet kan gezien worden. Het verslag, dat ondanks de sombere aanhef toch nog den geestigen toon had be houden, eindigde met een opwekking tot blij venden steun en werd met een dank baar applaus gewaardeerd. Weder was nu dezelfde functionaris aan het woord om het financieel verslag uit te brengen. Het saldo vorig jaar had met de nieuwe inkomsten 18.09 rente opgebracht, donatiën gaven 7.50, contributiën 275.50 en met een bijdrage van 1.was het to taal ontvangst 767.43. De uitgaven wa ren besteed aan bodeloon, vergaderkosten, drukwerken, bewaarloon materiaal en aan koop verrassingen, totaal 97.82. Het be zit der vereeniging is van 465.34 gestegen tot ƒ669.55. Een controle-commissie bestaande uit de heeren W. M. van der Salm J.W.zn. en M. Kraan, rapporteerde gunstig, zoodat de penningmeester door den voorzitter werd bedankt voor zijn goed beheer. Als een der belangrijkste mededeelingen vermelden wij, dat de contributie voor 15 December weder zal geïnd worden. Naar aanleiding van een gemaakte op merking in de vorige jaarvergadering, heb ben commissarissen het betreffende wijk toegezegd te zullen zorgen voor het leggen van een baan in de meest geschikte sloot tusschen Meerburg en de Vliet. Bij aftreding van den len en 2en voor zitter moest de eere-voorzitter, zooals hij geestig opmerkte, de ij schuit die nu vast zat verder voortduwen. De stremming was gauw uit den weg geruimd, want beide functionarissen werden bij enkele candi- daatstelling herkozen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter, dankend voor de groote belang- Dinsdag Donderdag, Zaterdag. Vincentius» Bibliotheek, geopend e avonds van 7.30—8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: de Graaff Kist, Poortman en Timmermans. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Uegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Nov. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, telef. 523. CRYSTALPH0NE (EDISON) Luidspreker aan de spits Proefondervindelijk de beste ge bleken (Zie Etalages) Vraag demonstratie (Vrijblijvend) IN PRIJZEN VAN F 28.50 tegenover City-Theater TEL. 593 stolling in de IJsclub, de wensch uitspreekt, dat hoewel geen strenge winter in dezen crisistijd gewenscht is een klein winter tje de IJsclub in de gelegenheid zal stel len haar doel, voor dezen tijd zoozeer ge- eigend, te bereiken en de werkeloosheid zal kunnen helpen bestrijden. Nu werd de stroom van verrassingen los gelaten, 81 nieten gaven wel teleurstelling maar üe 55 verrassingen als evenveel be looningen voor het vergaderingbezoek wer den onder vroolijk gelacn uitgedeeld. Toen kwamen de kaarten op de taiels, meerdere kaarttafels werden geïmproviseerd en me nig dubbeltje werd nog van eigenaar ge wisseld. Zoo bleef deze jaarvergadering ge heel in den vorm. Kinderfeesten. Al is er nu voor de groote menschen „bezuinigen geblazen'1, ►Sinterklaas zal voor de kinderen niet mee kunnen gaan doen aan die gedwongen fraaiigheid van onzen tijd. Hij zal zoo heeft Hij aan de kinderfeest-commissie van de Parochiale Jeugdraad beloofd op zijn feest in het Patronaat aan den Schenkel- weg komen en een leuk feestje bereiden aan de kleinen. Nu meer dan ooit, hebben de groote men schen den goeden Sint geholpen bij zijn plannen, want die kleuters kunnen het ook niet helpen, dat de malaise zoo lang duurt. GEMEENTERAAD. CENTRALE RIOLEERING B. en W. stellen den raad voor, 62.000 beschikbaar te stellen ten behoeve van den bouw van het zuidelijk rioolgemaal der cen- i trale rioleering op het terrein tusschen de Gee- regracht en het Plantsoen en een bedrag van 17.200 ten behoeve van de verbetering van de verbinding tusschen de Geeregracht en de Jan van Houtbrug. DE GEMEENTE ALS AANDEELHOUDSTER IN DE LEIDSCHE DUINWATERMAAT SCHAPPIJ. B. en W. herinneren er aan, dat zij hebben toegezegd den raad een regeling te doen toe- j komen betreffende de uitoefening van de rech ten, die de gemeente als aandeelhoudster toe- komen in de Leidsche Duinwater Maatschappij j In een uitvoerigen den raad toegezonden brief komen B. en W. tot de volgende conclusie 1. Stemrecht en alle andere den aandeel houders komende rechten worden uitgeoefend door een persoon, aangewezen door het col- lege van B. en W.; i 2. van het stemrecht voor het aanwijzen van twee commissarissen bedoeld bij artikel 10 der I statuten zal gebruik gemaakt worden overeen komstig de volgende regelen: de stemmen zullen worden uitgebracht: a. op een candidaat, aan te wijzen door den ge meenteraad, b. op een candidaat aan te wijzen door en uit het college van B. en W.; 3. bij de benoeming van een directeur zullen de stemmen worden uitgebracht na overleg met den gemeenteraad. Verder wenschen B. en W. den z.g. gemeen telijke commissaris (die een honorarium van 3000 gld. jaarlijks ontvangt) te handhaven on der de vijf Gemeentelijke verordening met betrekking tot den aanleg van straten. j B. en W. deelen den Raad mede, dat de ge meentelijke verordening met betrekking tot den aanleg van straten naar hun meening wijziging behoeft. Ten opzichte van den straataanleg, voor zoover deze een straatbreedte van twin- tig meter niet overschrijdt, wordt de tegen- j woordige regeling gehandhaafd, d.w.z. de kos ten daarvan worden geheel gebracht ten laste van de direct aangre»zende bouwgronden. De voor straat bestemde grond, voor zoover de genoemde straatbreedte niet wordt over schreden, zal voorts evenals tot dusverre j om niet aan de gemeente in eigendom moe ten worden overgedragen, j Voor zoover betreft de gedeelten straat, plein, enz, waarbij een straatbreedte van twin- ting meter wordt overschreden, zal de regeling als volgt zijn. De gemeente neemt die gedeel ten in eigendom over tegen een bepaalde ver goeding, welke eenvoudigheiclshalve voor de geheele gemeente ware te stellen op een vast bedrag van 1 per vierkante meter. Deze vergoeding kan in elk voorkomand geval in mindering worden gebracht van de aan de ge meente te betalen bedragen wegens straataan-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2