Bij Ruwe PUROL. Doos 30 ct. UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREK ZATERDAG 21 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAO. lr De stroopers ontkomen. Tusschen rijksveldwachters en gemeen teveldwachters van Balkbrug, Dedems- vaart en Xieuwlcusen ©enerzijds en stroo pers anderzijds is in het Westerhuizin- gerveld te Balkbrug, een formeel vuur gevecht geleverd, dat gelukkig geen ern stige gevolgen heeft gehad. Genoemde politiemannen waren met accu en schijnwerper in bovengenoemd veld op jacht naar stroopers. Zoekend en speurend koersten de mannen door het veld of er ook iemand was, die op on wettige wijze het veld van wild wilde ontdoen. Plotseling ontwaarden zij een lichtbak. Behoedzaam werd naderbij ge slopen, waarna de mannen de omgeving mot hun schijnwerper in het volle licht zetten. Bij het licht zagen de mannen een drietal personen, die in het bezit van een geweer waren. Daar do lamp defect rvakte, stond 'men spoedig weer in de duisternis. Hierdoor konden de stroopers een goed heenkomen zoeken, dooh de politiemannen zetten hen na. Do stroopers, zich bedreigd ziende, open den plotseling een hevig geweervuur op hun achtervolgers, terstond daarop be antwoordden do politiemannen het vuur. Door de duisternis kon men elkaar even wel niet raken. De politiehond van den rijksveldwachter Mulder kreeg ©en Bchot hagel in het lichaam en werd zwaar ver wond. Niettegenstaande zijn wonden viel de hond ©en der stroopers aan en bracht hem verschillende ernstige beten toe. Ten slotte moetot de hond het echter op geven, daar hij te veel verzwakt werd. De stroopers konden nu aan hun achter volgers ontkomen, met achterlating van een zak met hazen en verschillende an der© voorwerpen. D© politie is echter den stroopers op het rpoor en heeft reeds enkele personen verhoord, waarbij ook iemand, die ver schillende hondenbeten had, die zeer waarschijnlijk afkomstig zijn van den politiehond. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. »Tel." GEVECHT MET INBREKERS. Nachtwaker ontrukt hun een buit. In den nacht van Woensdag op Donder dag is ingebroken in een villa te Beck (L.). Een nachtwaker van don veiligheidsdienst zag twee personen uit het buitenverblijf komen, die zich snel verwijderden in do richting van een auto. De nachtwaker ach tervolgde hen en er ontstond een formeel gevecht, waarbij do waker kans zag zijn tegenstanders een gestolen actetasch te ontrukken. De dieven konden echter in den auto ontkomen. Inmiddels gewaarschuwde marechaussee stelde per auto een achter volging in, maar zonder resultaat. KATWIJK Burgerwacht. De oefeningen met buks door de leden der Katwijksche Burgerwacht zullen vanaf heden, op Zaterdagmiddag, weer aanvangen. De oefenigen zullen worden ge houden in het Parochiehuis te Katwijk a. d. Rijn. RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer van rozen was klein. De prijzen waren zeer goed. Chry- aanthen gingen tegen matige prijzen. De eer stelingen van Hyacinthen werden aangevoerd Ze brachten 17 ct. per stuk op. Anjers 1.60 2.10 per 100, Tros-Chrysanthen per bos: Marie Otter 1618 ct. November-zon 17 20 ct. Flory King 1822 ct, Mont Blanc wit 1619 ct. Idem geel 1720 ct. Idem blauw 1720 ct. Chrysanthen geel 1417 ct. 1- Bloemige Chrysanthen per stuk: Mecco 811 ct. Pulling 9—12 ct. Per mand: Spaansche peper 1.802. Per dozijn: Gele Margrieten 79 ct. Rozen per bos van 20 stuks: Op helia ƒ1.20—1.40. Golden Ophelia ƒ1.30— 1.40, Hadley 1.401.50. Rosalandia 1.10 —1.20, Butterfly 1.45—1.60, Columbia 1.30 —1.40. NOOTDORP Volksbond. Donderdagavond gaf de R.K. Volksbond, afdeeling Nootdorp, haar uitvoe ring in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg De groole zaal was zoo gevuld, als nooit te voren. Uit alle afdeelingen van dit gebouw werden stoelen gehaald om zooveel mogelijk zitplaatsen te kunnen geven, en oog moest een groot aantal zich met een staan plaats tevreden stellen. De voorz. opende deze feestavond met het gebed en sprak de aanwe zigen toe, waarna het trio Visser eenige flinke muzieknummers liet hooren. Vervolgens werd het scherm opgetrokken en vertoonden de too- neelisten zich voor het voetlicht op het schit terend in orde gebrachte tooneel. Opgevoerd werd: „De scheurende muren", drama Id drie bedrijven, het stuk met eenzelfde beteekenis als het spreekwoord: „Hoogmoed komt voor den val". Dit 6tuk werd door de tooneelisten met veel succes naar voren gebracht. Tus- schen de bedrijven zorgde het trio-Visser voor de muziek en werden een groot aantal loten verkocht. Na de pauze werden de prijzen, wel ke prachf-voorwerpen waren, verloot en aan de gelukkige winnaars uitgereikt, waarna werd opgevoerd: „Het circus komt", blijspel in één bedrijf. Dit stuk bracht de lachspieren geducht in beweging. Na afloop keerden allen beel voldaan huiswaarts. lie op reis" en „De film van het Ned. Indi sche Leger", welke boeiden door schoone na- tuurgezichten en uitnemend geschikt waren om den band met ons Koninklijk Huis en de be langstelling en sympathie voor de beide vei ligheids-instituten van B. V. L. en B. W, te versterken. Herhaaldelijk werd dan ook van de zijde der aanwezigen van deze stemming door een dankbaar applaus uiting gegeven. De avond, welke een geanimeerd verloop had, niet bet minst ook door de keurige wijze waarop het muzikale gedeelte door een strijkje werd verzorgd, werd, bij afwezigheid van den voorzitter, den edelachtb. heer Bod- dens Hosang, door den heer W. A. Boot, lid der plaatselijke Landstormcommissie, met een woord van hartelijken dank aan de me dewerkers en publiek gesloten. WARMOND Warmond's Fanfare. Gisteren gaf de Warmondsche Fanfare in hotel „De Stad Rome", een groote feestuitvoering, welke zeer druk was bezocht. Te ruim acht uur werd met een vroolijke feestmarsch ingeluid, waarna de heer Bergman, voorzitter der vereenigmg, het woord nam om de aanwezigen een har telijk welkom toe te roepen inzonder den eere-voorzitter, eereleden en genoodigden. Mede sprak hij een woord van welkom tot den burgemeester en de beide wethouders, de heeren Alb. Oudshoorn en C. Zwetsloot. Onze beschermheer, aldus spreker, heelt mij bericht gezonden dat hij tot zijn leedwezen hedenavond niet tegenwoordig kan zijn. Hierna besprak spr. de praestaties van de Warmondsche Fanfare gedurende het afgeloo- pen jaar, waarop men trotsch kan zijn Hij verzocht den eere-voorzitter de gedurende het vorige jaar gewonnen prijzen aan het vaandel te willen hechten, waaraan deze gaarne gevolg gaf, den wensch uitsprekende dat Warmond's Fanfare op dezen weg zou vcort gaan en onder de eminente leiding van haren directeur nog vele lauweren zou oog sten, Nog herdacht de voorzitter in een paar gevoelvolle woorden het overlijden van den edelachtbaren heer A. J. Schölvinck, oud- eere-lid der vereeniging die zooveel heeft bij gedragen tot den bloei en groei onzer mu- ziekvereeniging. Zijn nagedachtenis, aldus spreker, zal bij ons in hooge eere blijven. Nu werd begonnen tot afwerking van 't muziek programma. Wij hebben weder kunnen ervaren hoe 't muziekkorps de laatste jaren is vooruit gegaan, want wat ter oore werd gebracht was buitengewoon goed. Behalve dat een ieder zijn partituur volkomen meester was, liet ook het harmonisch geheel niets te wenschen over; ook het klankgehalte was zuiver wat vooral bij de beide forsche marschen tot uiting kwam De directeur had zijn mannetjes geheel aan zijn stokje en hij kan met trotsch op dit korps terugzien, dat hij van den grond af heeft op gebouwd. De verdiende hulde werd hem dan ook niet onthouden. Ook de ten tooneele gebrachte voordrachten oogstten zeer veel succes Een klein beetje meer natuurlijkheid en ongedwon genheid zou hier de aantrekkelijkheid van het spel zeer zeker verhoogd hebben, al zijn wij vol lof over de nummers 2 en 3, waarin wij de personen juist getypeerd vinden. Met dit al was het een buitengewone pret tige en amusante avond, waarvoor wij èn aan het muziekkorps èn aan de tooneelisten dank verschuldigd zijn. Zij van bun kant hebben wel gezien, dat deze door de aanwezigen zeer zeker is gegeven. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot B. Arl, le kl. brugwachter bij de Ned. Spoorwegen alhier wordt met ingang van Maandag a.s. overgep'aatst naar Rotterdam Door de gemeente werd met de Ned. Middenstandsbank alhier een kasgeldlee- ning afgesloten groot f 25000. Postduivententoonstelling. Woensdag avond wordt in de voormalige drukkerij van den heer P. J. v d. Linden aan de Hooftstraat, de Nat. Postduivententoon stelling geopend, georganiseerd door de P.V.-vereeniging „De Gevleugelde Vrien den". BODEGRAVEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling in dezo gemeente staan heden als werkloos ingeschreven: 7 timmerlieden, 27 losse werklieden, 4 fabrieksarbeiders, 1 ma chinist, 3 grondwerkers, 1 bankwerker, 1 pakhuisknecht, 2 kantoorbedienden, 7 landarbeiders, 1 chauffeur, 2 schippers, 1 smid, 2. opperlieden en 5 metselaar?'. Inlichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne verstrekt. „Crescendo". Voor een overvolle zaal in Hotel v. Rossum gaf de muziek- vereeniging „Crescendo" wederom een uitvoering voor leden en donateubs. De verschillende nummers werden weder, zooals wij van deze vereeniging gewend zijn, zeer goed uitgevoerd. Na do pauze trad het duo Joe en Nelly op, dat door hun vroolijke voor drachten de goede stemming er in wist te brengen en eens hartelijk deden lachen. Ten slotte een geanimeerd bal, waarvoor zeer veel liefhebbers waren. St. Josephsgezellen. Zondag en Maandag wordt in het patronaat door de St. JoEephgczellen opgevoerd het too- neelstuk „De Indringer". Het beloven weder een paar mooie avonden te wor den. Gevonden voorwerpen. Een isolatie tang. Verloren voorwerpen. Een belas- tingmerk porteuxonnaie met inhoud bankbiljet van 1000 kronen reserve wiel met band van een auto. Geboren: Pieter Willem z. van T. Poot en A. E. Vuij-k Jan Christiaan z. van J. C. Rcor en N. de Rooij Alida Cornelia d. van W. A. Liepelt en W. de Rooij. Ondertrouwd: M. C. Muste 23 j. en M. C. Boogerd 22 j. Gevestigd: M. van der Kaaij van Utrecht H. C. Gründmann van Enk huizen G. M. van Benten van Leiden H. S. Blonk van Woubrugge. Vertrokken: L. Batelaan naar Hoorn H. A. Disseldorp en gezin naar Zwammerdam P. K. ICoopmanns en gezin naar Mijdrecht H. van Eijk en gezin naar Zwammerdam G. C. van Welzenis en gezin naar Zwammerdam. HAZERSWOUDE. Feestvergadering „L.T B." De jaar- lijksche feestvergadering der afdeeling .,L. T.B." zal gehouden worden op Donderdag 26 Novembei a.s. des avonds te 7 uur in het Vereenigingsgebouw, op het dorp. Dezen avond zal door Pastoor J. Ruiter (den gees telijke Adviseur der Afdeeling) oen lezing woiden gehouden, waarna door den beken de fi'moperateur der K.S.A. uit Leiden een zeer bijzondere Kluchtfilm zal worden ver toond. Deze feestavond is toeganke'ijk voor allo leden, almede hun gezinsleden. Ook niet- leden worden op dezen fi mavond toege laten, echter tegen eene kleine vergoeding. Opheffing Autobus. Gel. Staten van Zuid-Holland hebben met ingang van 1 December, ingetrokken de aan C. van Gor- sel te Hazerswoude verleende, bij Kon. besl. d.d. 11 December 1930 in hooger beroep gehandhaafde vergunning tot het inwer king brengen van een autobusiienst van Hazerswoude-dorp (N.H. kerk) over Ha zerswoudeBenthuizen en Zoeterwoude naar Leiden (Stationsplein) en omgekeerd. GROENENDIJK. Gocjcdienstige conferentie. Op Donder dag 26 November des avonds te 7,20 al in de R.K. School voor alle leden der Sport- vereeniging „St. Bernardus" een gods dienstige conferentie worden gegeven door den geestelijk adviseur. Het bestuur vertrouwt dan ook dat alle werkende leden der vereeniging op deze zeer nuttige conferentie zullen tegenwoor dig zijn. VUURGEVECHT TUSSCHEN POLITIE EN STROOPERS. De inbraak te Wijk-aan-Zee. De politie te Amsterdam heeft aldaar gearresteerd een te Wijk-aan-Zee geboren man, die zijn domicilie gevestigd heeft te Amsetrdam en verdacht wordt van de in braak in pension „Kennemerduin" te Wijk- aan-Zee. Hij was eerst onlangs uit een ge vangenis ontslagen en werd voor een ander misdrijf door de politie gezocht. De man ontkent tot nu toe alle schuld. De verdwenen portemonnaie. In verband met het gisteren gedane verzoek tot opsporing van een kleine bruin-lederen damesportemonnaie, welke op het Hollandsche Spoorstation te den H ag gerold is, kan nader worden ge meld, dat bij de politie het vermoeden bestaat, dat de als verdacht van zakken rollerij gearresteerde 59-jarige electricien, wonende te Rotterdam, deze portemon naie in' den trein, die Woensdag j.l. om 10.36 uur uit den Haag naar Rotterdam is vertrokken, heeft weggeworpen. Ieder, die hieromtrent nadere inlichtingen kan geven wordt verzocht zich te melden aan de afdeeling B. hoofdbureau van politie, Alexanderveld te 's-Gravenhage. Onveilig strand. Hot strand te Scheveningen is onveilig tot Wa-ssenaarscheslag op Donderdag 26 en Vrijdag 27 November, telkens van 913 uur, wegens het schieten met mitrailleurs. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is wan neer de roode vlaggen, welke do onveilige strook aanduiden, zijn binnengehaald. Vader (na zijn zoontje een ernstige tuch tiging te hebben toegediend): „Begrijp je i»u, Dolf, waarom je een pak slaag gekre gen hebt?" Bnkskundig zoontje: ,.Ja, pa. dat is dui delijk, omdat u in een hoogcre gewichts klasse bent dan ik". VEUR. Wit-Gelc-Kruis. Dinsdag 24, Woensdag 25 en Donderdag 26 November a.s. zal in het Patronaatsgebouw alhier een bazar worden gehouden ten bate van het Wit-Gele-Kruis te VeurLeidschendam. De bazar zal worden geopend Dinsdag 24 Nov. om 3 uur nam. Er is vrije toegang en een ieder is van harte welkom. Tal van prachtige en nuttige geschenken zijn binnengekomen, welke alle aan den man moeten gebracht worden. Ook Woensdag en Donderdag zal de bazar om 3 uur geopend zijn; de avonden zullen worden opgeluisterd door de harmonie St. Cecilia en de R.K. Mandolineclub. Er zal ook een verloting worden gehouden; de schitterende prijzen hiervan zijn grooten- deels geëtaleerd bij den heer J. J. v. Haas trecht. Wij achten het overbodig een ieder aan te sporen een bezoek aan den bazar te brengen, daar zeer zeker een ieder het zijne zal bijdra gen voor deze zoo hoogst nuttige en nood zakelijke vereeniging en gaarne hieraan zijn volle medewerking zal willen geven. Allen dus volgende week naar het Patro naat! WASSENAAR Nijverheidsonderwijs voor on- en minvermogenden In een ten gemeentehuize gehouden bijeen komst is besloten tot oprichting van een ver eeniging, welke zich ten doel stelt bevorde ring van nijverheidsonderwijs voor onr en minvermogenden. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. H, Krinman, tot secretaris de heer H. C. van Os, Voorts zullen in het bestuur zitting ne men drie hoofden van scholen, vertegenwoor digende de verschillende richtingen, waarvoor zullen worden aangezocht de heeren M. C. Kors, M. Peereboom en A. C. Verschoor, als mede de heeren T. J. van der Veen namens Patrimonium en J. R. W. Janse namens den middenstand. Door den burgemeester werd het eere-voorzitterschap aanvaard. Boerenleenbank. Het bestuur van de Boerenleenbank alhier heeft besloten de zit tingsuren van den kassier in den avond voor- loopig niet te houden. WOUBRUGGE Filmavond Burgerwacht. Vanwege de plaatselijke afdeelingen B. V. L. en B. W. was in de zaal van hotel Swaraa een' film avond georganiseerd, welke bijzonder ge slaagd mag worden beschouwd. Van de film, welke met belanglooze medewerking van den heer Verleun, reserve le luitenant te Alphen aan den Rijn, werd vertoond, moge met name worden genoemd „Met de koninklijke fami- Damsport. Donderdag speelde D.E.S. I Alphen haar eerste competitiewedstrijd voor het Rijndistrict: tegen haar 2de tiental. D.E.S. II bleek goed op 6lag en wist op haar 1ste tiental een overwinning te boe ken van niet minder dan 137. Gaat zij zoo het a.s. seizoen verder dan zal zij zeer zeker een goede plaats weten te veroveren. Hieronder volgt de uitslag. D.E.S. I: D.E.S. II 1. J. v. Oeveren, N. de Jong 02; 2. J. Oosterman, H. v. Egmond 2- 0; 3 L. Hou- we'.ing, D. v. d. Xuet 11; 4. H Wolfert, W. den Daas regl. 20; 5. K. v. Leeuwen, A. S. Sampimon 02; 6. M. Roggeveen, H. M. Hulscher (regl) 0—2; 7. Jac. v. Of we eën, Jac. v. Stigt 0—2; 8. C. v. Oeveren (res) L. v. Zwienen (res.) 0—2: 9. G. Peeneman, Adr. v. d. Ent 11; 10. F. J. Oosteman, C. Ravensbergen 11. (7—13). Gevonden voorwerpen. 2 bel. merken, een kinderportemonaie, een nikkel horloge met ketting, een sehcen'cest, een zilveren broche, een heerendas, een mcdai.lon met portret ZEVENHOVEN. De vleeschkeuringsdienst. B. en W. do zer gemeente stellen voor, alles ter kennis van Ged. Staten te brengen, hopende daar gehoor te vinden, wat betreft de voorstel len der vleeschkeuringsdaenst, daar de Raad van Nieuwveen deze heeft verworpen. Overleden: Aaltje Barbara van Rijs, eohtgenoote van J. Rijneveld, 69 j. te Loos duinen. KOUDEKERK Groene Kruis. Donderdagavond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" haar jaar vergadering op de bovenzaal van hotel de Bruin alhier. De voorzitter, de heer Ant. van Egmond, opende de vergadering met een woord van welkom en sprak zijn spijt uit, dat de me dische adviseur dr. Vla.' :deren alhier, door ongesteld verhinderd was. Uit het verslag van den secretaris, den heer J .C. Ketel, bleek o.m. dat het ledental bedroeg 131. Uit het verslag van den penningmeester, den heer M. Schenkeveld, bleek, dat met in- ONS DAGELIJKSCH BROOD. Dionysos als uitvinder van het broodbakken. Duiven- mest voor tarwebrood. Allerlei broodsurrogaten. De eerste kneedmachine. 'n Grap van Pompernikkel. „In den Herfst eet de mensch het moest", beweerde reeds de wijze Aristote- les. En wanneer wij de voeding symboli- seeron, dan denken wij, menschen van den tegenwoordigen tijd, die rüeer' dan ooit door economische crisissen geplaagd worden, in do eerste plaats aan het brood, dat nog altijd het voornaamste voedings middel voor het grootste deel der monsch- heid vormt. Pheniciërs of Egyptenaren brachten het eerst het brood naar Euro pa, waar hot, voornamelijk, dank zij de hoogontwikkelde Grieksche kookkunst zeer verfijnd werd. Bij de wijnoogstfeesten in den Herfst werden ter eere van den god Dionysos, die algemeen als de uitvinder van het broodbakken beschouwd werd, ge weldige toonbrooden in processie rondge dragen door vroolijke menschen, die zich mot kransen van wijnloof omkranst had den. Het duurde echter lang, eer de bak oven als broodbakker zich in de keuken der Ouden kon installeeren. Vroeger bakte men het brood gewoonlijk in heete asch of in aarden potten. Pas in de tweede eeuw na Christus verschenen de eerste bakovens in het Romeinsche Rijk, of schoon er ten tijde van keizer Augustus 3000 bakkerijen in Rome waren. En de Germaanscho volkeren gingen voor een gedeelte pas bij het begin der Middel eeuwen er toe over om brood te eten, na dat zij zich eeuwen lang hadden verge noegd met het eten van deegachtige pap- sprijzen. Voor men het brood, zona's wij het tegenwoordig eten, kon bereiden, moest de procedure van het rijzen worden ontdekt (de Gal'iërs gebruikten blijkbaar het eerst van alle Noordelijke volken gist bij hot bereiden van brood) en er moesten molens uitgevonden worden. Zoolang dat niet het geval was. stelde men er zich lan gen tijd mee tevreden, het graan rauw of zonder eenige toebereiding, hoogstens door toevoeging van eenig water of wijn te eten. In de 18e eeuw is met de verfijning der ze den. echter ook als gevolg van de verwee- kelijkte levenswijze der voorname standen, het tarwebrood vooral in de westelijke landen van Europa in gebruik gekomen en verdrong daar het roggebrood meer en meer Om het witte tarwebrood zoo week mogelijk te maken bedienden de Fransche bakkers in Parijs zich een tijdlang zelfs van duivenmest als middel om het brood te doen rijzen. Beroemd was vroeger het uit fijn tarwemeel vervaardigde „Florentijnsch huisbrood" dat het meest geleek op het Fransch en Engelsch brood, maar sterker cezouten was en uit grover tarwe was sa mengesteld. Waren de tijden slecht dan nam men zijn toevlucht tot broodsurrogaten, zooals wij het immers zelf i - de jaren van den wereldoorlog moesten eten. In streken waar men weinig graan had was dit een algemeen voorkomend ver schijnsel. Zoo bedienden vroeger de Zweed- s"he boeren zich van boomschors. Noorsche visschers gebruikten o.a. gedroogde vis- schen om brood te bakken, de Italianen sarris gemalen Erotische boonen. Tn Bra zilië is tegenwoordig nog het z.g. Caarsava o: Manierbrood dat uit de Mandinka be reid wordt, zeer gezocht. Honderd jaar "elerlen werden in Holland 15 bakkers ieder tot 5 maanden gevangenisstraf en eon hoove geldboete veroordeeld omdat zij 'oor toevoeging van aluin hun brood ge kleurd hadden. De eerste kneedmachines werden in 1887 in Oostenrijk en Holland ingevoerd en in 1^79 in Genua in bedriif gesteld. De Fran- schen Lembert en Fontaine perfection- neerden in de eerste helft der vorige eeuw 'eze machines, dus in een tijd toen in Ueitschland nog overal het aan huis ge- hakken ro*eb-nod fe~- •»-» wpH «••-•vrtoe ook het. Westfaalsche „Pumoernickel" rit grof gemalen koren gebakken be hoord o. Do naam „Pumpernickel" moet blijkbaar van het latijnsche „bonum paniculum" af- omstig zijn, dat omstheeks 1550 voor de mrste maal on'er de armen van Osna- bruck verdeeld werd. Andere onderzoekers verwijzen naar bak ker Nicolaas Pumper uit Osnabruek, die door verfijning van het gewone boeren- "oocl werkelijk tot de verbreidi .g hiervan '•"odracen moet hebben. m"p>* ook on een Fransch cavalerist, die. toen hem op Duit- sohen bodem dit zwartbrood gepresenteerd "erd, het zijn paard Nicolaas toewierp met de woorden: „Bon pour Nickel", waaruit dan de naam „Pumpernickel" ontstond. begrip van het batig saldo 232.75^, en de entvangsten hadden bedragen 452.67 en de uitgaven 97.68batig saldo bedraagt 354.98 waarvan evenwel nog ongeveer 100 zal moeten afgetrokken worden als on kosten gemaakt voor de uitzending van een patiënte naar een rustkolonie. Tot bestuursleden werden herkozen: de heeren J. van Beek, J. C. Ketel en M. Schen keveld. Een gezellige bespreking vond nog plaats over enkele aan te schaffen artikelen, welke van groot nut kunnen zijn voor de verple- g:ng in het huisgezin, waaruit bleek, hoe noo- dig het was, dat nog meerderen zich als lid lieten inschrijven. De vergadering, welke jammerlijk slecht bezocht was, werd na een kort slotwoord door den voorzitter gesloten. Overleden: Rijntje van Varik 48 j. echtg. van G. de Graaff.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10