SPORT Is Uw arm stijf? VRIJDAG 20 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Heb programma voor morgenmiddag luidt als volgt Eerste klasse. S. L. F. 1—A. R. C. 1Quick Boys 1 S. C. O. 1. Tweede klasse. O. D. I. 1A. R. O. 2; Terleode 2-L. R. C. 2. Derde klasse A. A. R. C. 3—Fides Pacta 3; Rijnsb. Boys 3Quick Boys 3. Derde klasse B. D. V. E. 2Fides PPacta 2; L. R C. 4 L. R. C. 5. Juniores. Fides PactaO. D. I.; AchillesL. R. C. Do wedstrijden vangen precies te kwart over drie uur aan. Belangstelling voor den wedstrijd FrankrijkNee' and. Do belangstelling vi den wedstrijd Frankrijk—Nederland, die op 20 dezer te Parijs gespeeld zal worden is gezien de tijds andighed waarlijk verbluf- fend. Verschillende organisaties organisee- ren uitstapjes naar de Fransche hoofdstad. Van Haarlem uit kan men per autobus en de langstelling voor de Sport in Beeld reis van de American Exprc overtreft vc de verwachtingen van hen, die de reis organiseeren. Als er niet in Parijs, maar in een of an il. o. r-ij gespeeld zou worden, zou er dan ook zooveel animo zijrf, vraagt de „N. R. Crt." CRISIS IN HET ENGELSCHE VOETBALSPEL. Overp'aatsing van eenir vereenigingen naar Frankrijk? Naar de „Daily Express" meldt, zijn de talrijke financieel© moeilijkheden, waaron der ve iinlende beker o Enge^'che en Schotsche voetbalclubs te lijden hebben, aanleiding geweest tot een buitengewoon voorstel, zooals in de beroepssport nog niet eerder voorkwam. Het komt hierop neer, dat het prof. voetbal zou worden ingesteld in Frankrijk en dat twee Engelsehe eerste klasse-clubs en een Schot ache vereeniging ïr Frank- ïijk zouden worden overgeplant om daar de kern te vormen van de nieuwe prof- Op heb oogenblik kent men in Frankrijk het professionalisme in het voetbal niet. Men is van meening in Engeland, dat de crisis, waaronder het spel daar lijdt, zoo danig karakter draagt, dat eenige bekende clubs gedoemd zijn in de naaste toekomst te niet te gaan. D-_e clubs nu, welke thans een hopcloozen trijd voeren, gaan liever naar Frankrijk over dan geheel op- In ..'.en te bestaan. Behalve van clu!. als Arsenal, Aston Villa, Chelsea en nog eenige andere, is de financieel© positie bedenke'iik en het is reeds maanden een open geheim, da', de drie clubs, welke nu betrokken zijn in de onderhandelingen om naar Frankrijk te verhuizen, niet weten w^t zij moeten doen cm aan geld te komen, teneinde de zaken gaande te houden. De naam van mr. Jeff Dickson wordt in deze. kwestie als een der op den voorbond ti croonen geleemd. Mr. Dickson was vroeger boks-promotor en hij was* het ock die Felden en het z.g.n. „tennis-circus" in Europa bracht. ATHL.ETIEK R. K. S. V. „Meerburg", Zoeterwoude H.R. De indoor training wordt gehouden mor genruit! lag (Zaterdag) drie uur. De athleten worden verzocht allen op te komen, daar tevens de aanstaande wed strijden besproken zullen worden. R. K. Ath. Vor. „De Ba'"ven". In de gehouden bestuursvergadering heeft liet bestuur besloten een wandelclub op te richten, als onderafdeeling van de R. K. Ath. V.er. „De Bataven". Hot Bestuur heeft daar juist aangedaan; waul die oprichting woi 11 weer vol- darn aan veler wensohen. Hot is een sterk verschijnsel, dat de wandelsport, het laatste jaar zoo hard vooruitgaat. Daarom athleten van „De Bataven", waardeert het actieve besluit en komt nu in zoo groot mogelijke getale op. Brengt uw sportvrienden mede, dan kunnen ook zij kennis maken met onze zoo mooi ge organiseerde vereenig)ng. De deelnemers worden verwacht Zater dagmiddag om half drie aan „Boerhaave Oegsbgeesterlaan. De eerste afstand die -emaakt zal worden is 15 km. Iedereen •■tag mecloopen. Allen op tijd!! WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART VOOR RAUSCHHURTG" De uitslag van de Zesdaagsche te Stutt gart luidt als volgt:.' 1. RruschHurtgen 96 p. Op één ronde: 2. RiohliBuschenhagen 516 punten; 3. CharlierDeneef 334 pnt.; 4. EhmerKrosohel 109 punten. Cp twee ronden: 5. PeixDayen 245 punten; 6. GilgenBüh1 222 punten; 7. FundaSkupynski 135 punten. Op drie ronden: 8. KilianPützfeld 208 punten; 10. TonaniMerlo 147 punten. „Tel." ZWEMMEN 10" M. VRIJE SLAG IN EEN MINUUT. Na dr. Stefan Barany heeft thans nog een Hongaarsche zwem: er op de 100 m. vrije lag de één minuut-grens bereikt. Szekely heeft namelijk de 100 m. in pre- cic- 60 seconden afgelegd. LUCHTVAART ENGELAND'S LUCHTVAART PROGRAMMA. Ontwikkeling van groote vliegbooten en snelle postvliegtuigen. Jaarlijks publiceert het Engelsehe Lucht vaart Ministerie een lijvig en goed gedocu menteerd rapport omtrent al hetgeen de Engelsehe civiele luchtvaart in het afge- loopen jaar van 1 Juli tot 30 Juni heeft gepresteerd, zoowel in het Rijk in Europa als in de koloniën en Dominions. Elk onderdeel der burgerluchtvaart wordt er in behandeld, toegelicht met tabellen, kaarten, en statistieken. Van bijzonder belang is echter in het zoojuist verschenen rapport het hoofdstuk waarin het constructie-programma van het „Air Ministry" wordt behandeld. Niet dat het luchtvaardepartement zelf vliegtuigen gaat bouwen; maar wel worden de fabrie ken in een speciale richting aangemoedigd en geeft de overheid dus leiding. Zoo heeft bijv. in de laatste jaren het luchtvaart-mi nisterie speciaal aangedrongen op het vergrooten van de werkingssfeer, zonder dat dit resultaat verkregen wordt ten kos te van betalende lading en snelheid. Uit het jongste rapport leert men voorts dat ook ontwerpen voor een GO-.tons vlieg- boot in studie zijn genomen, bestemd voor trans-Atlantisch luchtverkeer. Hierbij wordt dan in het bijzonder gedacht aan de route over de Azoren en Bermuda's. Het voordeel van deze route boven de Noor delijke is dubbel, ten eerste de gunstiger weersgesteldheid en ten tweede zijn de Bermuda-eilanden Engelsch bezit. De eischen, die het Air Ministry aan deze su- per-vliegboot heeft gesteld vallen eenigs- zins tegen, als men bedenkt, dat er min stens nog drie jaar mede gemoeid is, al vorens zulk een project' tot uitvoering is gebracht. Men eischt dan als minimum actieradius 4000 km. en een minimum kruissnelheid 190 km. per uur. Op heb oogenblik is bij Supermarine-fabriek te Southampton een 6-motorige vliegboot in bouw, die een totaal vlieggewioht zal heb ben van 35 ton. Het leeggewicht is bere kend op 23 ton, de maximum snelheid op 235 km. per uur. Bij een vïiegduur van u uur, overeenkomende met een actieradius van 1150 km., zal de betalende lading ruim 7 ton bedragen. Echter is er op gerekend, dat de brandstof medegenomen kan worden voor een actieradius van 2100 km., waar door de betalende lading wordt terugge bracht tot 3 ton. Dit geheel metalen vliegsehip, als een- dekker gebouwd, zal worden uitgerust met zes Rolls Royce motoren vn 900 p k. elk. De vleugelspanwijdte bedraagt 53 meter, de lengte van de boot 34 meter. De. maximum capaciteit der benzinereservoirs is 10.235 liter. Dit geweldige vliegtuig zal in het be gin van het volgende jaar gereed zijn, zoo- dat met het voorjaar de proefvluchten kun nen aanvangen. Een ander vliegtuig-type, waarvan het Air Ministry de ontwikkeling noodzakelijk acht, is een zeer snel postvliegtuig. Het moet minstens een snel'heid van 280 km. kunnen ontwikkelen en een actieradius hebben van 1600 km. Bovendien moet het een betalende lading van 450 kg. kunnen medevoeren. Inmiddels wlrd door de Avro- fabriek zulk een toestel uitgebracht, dat echter nog niet geheel aan de opgave vol doet. De Avi'o-627 Mailplane met 525 p.k. Panther motor heeft een maximum snel heid van 272 km. bii een kruissnelheid van 235 km. Het lean 400 leg. post vervoeren over een afstand van 960 km. Tenslotte wenscht het Air Ministry nog een amphibie-vliegtuig d. i. een vlieg tuig, dat zoowel uit het water als van het land kan opstijgen met een werkingsfeer van 1100 km. en een kruissnelheid van 175 km. De betalende lading moet 1360 kg. bedragen. Bovendien moet die „tweeslach tige" vliegtuig uitgerust zijn met drie mo toren, zoo mogelijk zelfs met vier. Het Air Ministry is van oordeel, dat de voornaamste Engelsehe luchtlijnen, over zee moeten voeren, teneinde minder af hankelijk te zijn van andere staten voor de luohtverbinding met Kaapstad, Indië en het Verre Oosten. Van belang is verder, dat het Lucht vaart-departement de mogelijkheid onder zoekt om op do ParijsLonden-route het luchtverkeer met behulp van radio-bakens te organiseeren. Daartoe zou de heen-rou te verschillend moeten zijn van de terug- route. Dit plan wordt speciaal onderzocht met het oog op een intenser nachtelijk luchtverkeer tusschen de beide wereldste den. Doen alle spieren U pijn en hebt Ge het gevoel of bij Iedere beweging Uw arm uit het lid gaat? Dan moet U eens Kloosterbalsem nemen. Vocht en tocht hebben U parten gespeeld. Wrijf die kou eruit, maar doe het dadelijk zoodat de pijn voor goed weg blijft en dat bereikt Ge met Klooster balsem. Gij zult U daarna als een herboren mensch gevoelen. 'akker* Kloosterbalsem "^Zn/oT/ H00GMADE. ONZE VOOROUDERS. Een naamlijst der bewoners in 1815. Toen in 1904 de historische beschrijving van Woubrugge en Hoogmade van de peis kwam, maakte wijlen wethouder L. J. Zwetsloot de opmerking, dat de lijst met namen van Oud-Woubruggers aanwezig »vas en die van Hoogmade ontbrak, en velen daarnaar juist nieuwsgierig waren. Oorzaak was: niet ontdekt. Thans bezig met het ordenen van een gedeelte van het oud-archief, ontdekten wij die lijst tussclien andere documenten, en willen wij, al is het wat laat, toch dat ge- wensohte aan onze Hoogmade-vrienden ter hand stellen. De ouderen zullen nog tal van bekenden vinden. Opgemerkt moet worden, dat enkel de bewoners van de Hooge,Heerlijkheid Hoog made zijn opgeLeeke.nd, degenen welke ten zuiden van de Voorwatering, Lageland en omliggende polders woonden en niet tot de Hooge Heerlijkheid Esselijkerwoude be hoorden. De lijst vermeit enkel de hoofden der gez/nnen, hun leeftijd en beroep, w.o. 1. schoolmeester (den heer pastoor woonde onder Es-selijkenvoude), 21 landbouwers, 1 vetweider, l arbeider, 1 deurwaarder, 1 waagmeester, 4 timmerlieden, 4 kleerma ker, 1 slager, 1 schoenmaker, 2 schouwlieden, 2 scheepmakers, 1 herbergier, 1 rentenier, 2 rietdekkers, 1 schipper en 2 bakkers. De trouwe nachtwaker, voorganger van Joh. Hoogenboom, missen wij, van laatst- gen, bewaart het archie/ wel zijn paspoort als militair. Afschrift van het document is als volgt: Joseph Groenintwoud, bouwman, 14 Nov. 1740; Pieter van Egmond, idem, 1 Oct. 1771; Jacob Janz Groenintwoud, idem, 12 Sept. 1770; Leendêrd P. Zwetsloot, idem, 1 .Febr. 1769; Kort T. Zandvliet, idem, 19 Oct. 1778; Cornelis van den Berg, idem, 8 Oct.. 1765; Kors Y. Strijk, idem, 5 Juli 1778; Arie Doeswijk, idem 8 Mei 1745; Krijn Zwetsloot, idem, 2 Jan. l7t>S; Gerrit van 't Wout, idem, 14 Sept. 1788; Arie Wz. van der Star, kleermaker, 24 Juni 1776; Corn, van Reijzen Junior, timmerknegt, 1 Aug. 1780; Gerrit van Heteren, timmerman, 12 Febr. 1766; Jan Hoeks; bouwman, 7 Mrs. 1772; Hendrik Veltman, schouwman, 14 Mrt. 1749; Pieter Schoenmaker, schoenma ker, 31 Mei 1772; Maarten van Vliet, deur waarder, 10 Juli 1763; Corn, de Haan, slag ter, 5 Juli 1756; Arie J. Quackenbos, bouw man, 20 Oct. 1752' Bart van der Veer, bouwman, -14 Sept. 173Ü; Jan van der Veer, idem, 2 Febr. 1777; Arie van der Veer. idem, 11 Oct. 1784; Frans van Leeuwen, kleermaker, 3 Febr. 1^65; Jacob Beugels- dijk, scheepstimmerman, 8 Mei 1763; Pieter Beugelsdijk, oud-iderh, 19 Oct. 1724; Ger rit den Dubbelden, herbergier, 11 Mei 1742; Cornelis Kraen, rentbhier, 11 Febr. 1732; Arij van der Meij. kleermaker, 24 Dcc. 1782; Andries Witteüian, bakker, 19 Juli 1754; Cornelis Witteman, bakker, 29 Dec. 1783; Jan Witteman, timmerknegt, 3 Sept. 1787; Willem van Leeuwen, Waagmeester, 5 Aug. 1752; Nicolaas van Leeuwen, arbei der, 12 Juli 1787; Willem Hulstmeijer, bouwman, 1 Aug. it48; Gerrit Tarmée, schoolmeester, 14 Dec. 1751; Jan Hilleuaar, schouwman, 5 Juli 1763; Simon Bizot, kleermaker, 2S Sept. 1780; Teunis van der Paauw, rietdekker, 17 Juli 1749; Corn, van der Paauw, rietdekkersknegt, 19 Sept. 1785; Jan A. Hakkeling, timmerman, 24 Juni 1751; Dirk J. Groenintwout, bouwman, 1 Aug. 1745; Arie Wassenaar, idem, 23 Dec. 1771; Willem Moerkerken, idem, 15 Mrt. 1751; Jacob Moerkerken, schipper, 20 Febr. 1743; Corn. Maartenz Berg, bouwman, 11 Sept. 1749; Janus Kallenberg, idem, 20 Juni 1776; Albert Vink, vetweider, 15 April 1761. 1 Augustus 1811. (Geteekend) P. VAN HEMEREN, Sous Préfèt." (De lijst was opgemaakt in het Fransch). De predikant van Hoogmade kon in de lijst niet voorkomen, aangezien de Herv. Kerk sedert 1807 vacant was. De toenmali ge bewoners kunnen nog nagegaan worden, daar do lijst begint aan de Zuidzijdervaart (oudtijds Jan van 't end) en eindigde aan de Oude Kwakel. In 1820 werden de huizen te Hoogmade voor het eerst genummerd. Mijnheer de redacteur, dankend voor de opname O. C. VAN' HEMESEN. LEIDSCHENDAM. Tooneelclub „St. Genesius". Woens dag en Donderdag gaf de R.K. Tooneelclub „St. Genesius" te Leidenschdam haar jaar- lijksche uitvoering in het Patronaat. De voorz. van den R.K. Volksbond open de de avonden met den Christelijken groet en heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder de donateurs en begunstigers, die steeds hunne medewerink en steun hebben verleend en thans van het mooie stuk .zul len kunnen genieten. De harmonie onder de eminente leiding van den nieuwen di recteur, den heer B. van Veen, zal hare medewerking verleenen, zoodat het een alleszins aangename avond worden zal. Spr. hoopt dan ook op alle mogelijke stilte om zoo van het mooie spel en de goede muziek ten volle te kunnen genieten. Hij vraagt steeds op aller steun en medewerking te mogen blijven rekenen en wenscht allen een genoeglijken avond. De harmonie „St. Cecilia", zette een vroo- lijke marsch in, welke er dadelijk de stem ming inbracht, terwijl zij verder geduren de den avond onder de keurige leiding van den directeur B. van Veen de aanwezigen op schitterende muziek vergastte, welke een aangename afwisseling bracht. Hierna verscheen de tooneelclub voor het voetlicht. Opgevoerd werd het tooneelspel in 4 bedrijven „Offerande", een inderdaad schitterend stuk, dat o>p keurige wijze werd gespeeld en waarin vooral de hoofdrollen op de juiste wijze werden vertolkt. Dat het stuk bij allen zeer in den smaak viel, bleek wel uit heb applaus, hetwelk den spelers telkens ten deel viel en dat ook volkomen verdiend was. Zeer zeker was deze opvoe ring voor do tooneelclub een mooi succes. Het waren een paar gezedige en mooie avonden, waarvoor èn tooneel èn harmonie een woord van lof toekomt en waarop zij met genoegen kunnen terugzien. KATWIJK AAN DCN RIJN. Tuinbouw. De commissie tot beharti ging van de belangen der tuinders kan reeds veel succes boeken bij haar werken. We meldden reeds, dat door Baron van Wassenaar van Catwyck 25 pCt. van de jaarhuur der landerijen werd gereduceerd, hetgeen e-en aardig bedrag uitmaakt. Ook het bestuur der domeinen gaf een verlaging, die vooral den huurders, die ho-^p vij zen betalen moeben, ten goede komt. Im mers, dit bestuur heeft een vermindering toegestaan van 40 pCt. doch zoodanig dat de pacht niet lager komt dan 0.60 per 'K'.R., dit ter toelichting op ons vorig be richt dat voor tweeërlei uitleg vatbaar was. Hoervan wordt dus niet door alle huurders geprofiteerd doch alleen door die welke meer dan j 0,60 per R.R. betalen. Ook en kele particulieren volgden het eerst gege ven voorbee'd en gaven vermi 'dering. Het R.K. Kerkbestuur gaf al eerder reductie. Gehoopt wordt dat ook sommige instellin gen en openbare lichamen die voor dit doel door de commissie bezocht zijn e be vredigend antwoord zullen geven. Intus- schen zijn er al mooie daden gesteld. De toe stand in den tuinbouw wordt steeds slech ter. De producten brengen' hoogstens ar beidsloon op. N00RDWIJK. St. Joseph-Gezellen. De Gezellen- bijeenkomst van deze week stond wel in een bijzender teeken, doordat het Gentraal- bestuur, bij monde van den heer Sluiters, centraal-secretaris, op dezen avond aan wezig was. De.v'-e raeses, kap. Heems kerk, opende deze bijeenkomst met den Kolpingsgroet en sprak n w I van wel kom tot den heer Sluiters en verleende hem hierna gaarne het woord. De enthousiaste en overtuigende spreektrant van dezen s- oi-er^ Zeker al'e aanwezigen gezellen- leden een geheel ander inzicht gegeven hebben, welke verplichtingen het lidmaat schap der gezellen fet zich nrn Vbrsngt en hoe men dit beleven moet. Want als men van meening is dat de Gezel len-vereeniging alleen is tot vermaak, heeft men het mis, daar op de allereerste plaats deze vereeni- ging een der middelen is om ons levens doel te bereiken. Spr. ging in gedachte te rug naar het jaar 1813, toen het liberalis me en materialisme hoogtij vierden en al- lerwege het zedelijk verval toenam. In dien tijd is onze groote vader Kolping zijn ze genrijk werk begonnen. Lichnmel::k zwak, doch geest pl i'l" pp vermoeid heeft hij on danks pRp bespottingen zijn streven tot ze delijke en maatschappelijke verbeterino- van het menschi *>vrez&t en zich voor deze taak geheel o-- "ee?d. Tr-t ri'11 devies godsdienstzin, arbeidzaamheid, eensgezind heid en 1 heeft Kolping overwonnen. Doch ook de Jeden hebben in hun vereeniging een roeping te vervullen, door de gave van on9 Katholiek geloof naar buiten uit te dragen, vooral nu de Kerk en godsdienst soms zoo geweldig wordt aange vallen. Spr. noemde het goede voorbeeld reeds een groote taak, waarnaast men met een eendrachtig gebed veel bereiken kan. Een oprechte trouw aan de vereeniging is hierbij noodig, waarbij men den priester steeds beschouwen moet als den Gezellen- vader. Zoo wilde Kolping het, en zoo moet het thans nog. Spr. hoopte dat met deze geest voor oogen het Kolpingswerk de pa rochie tot heil zou zijn. De vice-praeses dankte hierna den spre ker voor zijn opwekkend woord, hetwelk zeker veel zal bijdragen tot beter begrijpen van Kolpings streven en spoorde allen aan steeds trouw het Kolpingsblad te lezen. SASSENHEIM. Volksbond. Gisteravond hield boven genoemde vereeniging onder groote be langstelling een ledenvergadering in het K. S. A.-gebouw. De voorz., de heer J. Kor- tekaas, opende op gebruikelijke wijze met een bijzonder welkomstwoord tot den spre ker van dezen avond, den oud-adviseur, kapelaan v. Gastele uit Amsterdam. Spre ker stelde het op hoogen prijs, dat heden avond weer eens in ons midden was onze oud-adviseur, die bij ons zeker nog goede indruk heeft achtergelaten, gezien de groote opkomst, wat ons zeker tot tevre denheid stemt. Alvorens de agenda te be handelen, bespreekt de voorz. dat het mid- dolpunt van ons vereenigingsleven dit ge bouw is, waarvoor we zeker onzen steun moeten bijdragen, wil het gebouw renda- del zijn. Laten we daarom aan den oproep, welke het plaatselijk comité binnen enkele weken zal doen gehoor geven tot het bij wonen van een ouderavond, waarvan de datum noe na-der wordt beken gemaakt. Hierna werden de notulen van de vo rige vergadering met een kleine opmer king vastgesteld. Als ingekomen stuk werd behandeld een schrijven van „Hulp in Nood" om een bijdrage voor de a.s. Kerstuitdeeling waarvoor het bestuur voorstelt 50 te geven. Hierna was het woord aan kapelaan van Gastele. De oud-adviseur dankte allereerst het bestuur voor de vriendelijke uitnoodi- ging dat hij voor de leden van den Volks bond hier mocht spreken. Spreker schetst, hoe in dezen tijd van werkloosheid en cri sis, de mensch staat tegenover hen, die niet door de genade gesterkt worden. Hoe de Kerk waarschuwt tegen de gevaarlijke geest, welke er heerscht in de plaatsen, waardoor het zedenbederf de vervulling der plichten zoo gemakkelijk verslappen. De menschen komen zoover, dat zij nergens meer aan denken en tot misdaden over gaan. Daarom waarschuwt spr .ook de le den om toch vooral de leiders van de Kath. instellingen te volgen en een vaste overtuiging aan anderen bij te brengen. In dit verband verhaald spr. in gloed volle woorden de geschiedenis, waarvan de kranten reeds zooveel schreven, van het mysterie van Theresia Neumann uit Konnersreuth. Spr. besluit met te wijzen op de ver korte zinspreukIn hoe Signivinces" „in dit teeken zult geoverwinnen." De voorz. dankte den spreker voor zijn mooie rede en hoopt, dat deze veel vrucht moge afwerpen. Als afgevaardigde voor den Centralen Ra-ad werd door den heer Th. Schrama een duidelijk verslag uitgebracht, waarvoor hem dank werd gebracht. In verband hiermede werd gevraagd voor de volgende vergadering, welke op 14 Dec. wordt gehouden, orn bepaalde rede nen een door het bestuur aangewezen per soon te laten gaan, omdat daarin wordt behandeld -den beschrijvingsbrief en het vasttellen van een algemeen Centr. Zie kenfonds. Na studie hiervan gemaakt te hebben, bleek, dat de afdeeling Sassenheim wijzi gingen moet aanbrengen. Een amendement zal worden ingediend. Als nu werd een dankwoord uitgespro ken aan het bestuur van H. in N. voor de schoone gift en een aansporing de bus te gedenken. Ook werd met aandrang van het bestuur gewezen op het lezen van de V olkskrant. Vervolgens komt in bespreking het hou den van een St. Nicolaasfeest. De voorz. licht dit toe. Hoewel het bestuur eerst be zwaren had, meende het bij nader overwe ging toch, dat dit feest juist op zijn plaats is in déze tijd van werkloosheid der le den, en de kinderen de grootste klappen krijgen.. Besloten is de kinderen van 6 tot 11 jaar toe te laten. Opgaven moeten geschie den Zaterdag 21 en Maandag 23 Nov. des avonds 7 uur in het K. S. A.-gebouw. Trouwboekje moet worden meegebracht. Het St. Nicolaasfeest wordt gehouden op 2 Dep.; de coöperatie heeft reeds mede werking toegezegd. Hierna volgt de rond vraag welke niets opleverde, waarna slui ting. Auto in de knel. Hedenmorgen om kwart over 6 uur kwam 'een auto van de A.T.O.-Maatschappij -en bestuurd door J. W. H. Söheffers uit Amsterdam, van de richting Sasenheim met- groote snelheid aanrijden. Van richting üegstgeest kwam eens een groote vrachtauto met groote snelheid aan. De beide chauffeurs wilden geiijk een overweg over, wat na tuurlijk niet kon. De chauffeur J. E. werd hierbij in de knel gedreven door den ander, met het gevolg dat de wagen van S. tegen het aldaar staande hek en te.efoonpaal op reed en deze uit den grond rukte. Het voor stuk van de auto kwam daardoor in de knel met een aldaar staande ijzeren paal. De anderen chauffeur deed of hij niets zag en reed door. Door de firma v. Ameelen is de auto weder in orde gebracht. Verzeke ring dekt de schade. Dierenbescherming. Op Dinsdag 24 en Woensdag 25 Nov. zal in het K. S. A.-ge bouw een groote propaganda-filmvoorstel- ling worden gegeven uitgaande van de ver eeniging voor dierenbescherming afd. Sas senheim. Woensdagmiddag half twee zal een speciale kindervoorstelling worden ge geven, en 's avonds 7 uur een avond voor volwassenen. Het programma bevat eenige- films, voordrachten en na afloop fancy-fair Het bestuur vertrouwt op groote op komst en geeft bovendien nog een gratis consumptie. Het gemeentebestuur als Sinterklaar. Op 5 Dec. zal evenals vorige jaren voor de gasverbruikers welke een verbruik hebben van boven 500 kub. M. een verloting van gasverwarmingsartikelen worden gehou den. Diegenen, die in het tijdvak van 1 November 1930 tot en met October 1931 dit bedrag hebben overschreden, gelieven daarbij aanwezig te zijn. Ook zullen eenige andere prijzen verloot worden onder de aanwezigen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14