Slobkousen 95,95 en 1.10 UIT DE OMGEVING VRIJDAG 20 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 1 r Gevaarlijk speelgoed. Woensdag was het twee-jarig dochtertje van den landbouwer D. G. B. te Haarlem mermeer met een jong katje aan het spe len. Plotseling krabde het dier het meisje in het gelaat en wel op dusdanige wijze, dat het linkeroog ernstig gewond werd, en zal moeten worden verwijderd. BRAND IN ONBEWOONDE HUIZEN. Vijf woningen uitgebrand. Te ongeveer half 3 gisternacht ontdekten eenige voorbijgangers een verdachten vuur gloed in het perceel Hagenkampweg 74 te Eindhoven, dat zij onbewoond waanden. Zij alarmeerden de brandweer, die bij haar aankomst een groolen uitslaanden brand vond en drie stralen op het vuur richtte. Het bleek, dat door onbekende oorzaak in genoemd bovenhuis brand was ontstaan. De aangrenzende boven- en benedenwoningen, vijf in getal, die alle leeg staan, waren door het vuur aangetast, dat zich, door een feilen wind aangewakkerd, sterk had uit gebreid. Al deze huizen brandden dan ook geheel uit en het duurde tot ongeveer uur gistermorgen eer de brandweer het ge vaar bezworen had. De schade wordt door verzekering gedekt. De recherche heeft de i&aak in onderzoek genomen. Inbraak in Gcref. kerk. Gisternacht hebben ongenoode gasten kans gezien de Geref. Kerk te Landsmeer binnen te komen en gelden te ontvreemden. Toen de vrouw van den koster gistermid dag om drie uur de kerk binnenging om als naar gewoonte hare werkzaamheden daar te verrichten, bemerkte zij tot haar schrik en verbazing dat de geheele kerke- kamer overhoop was gehaald. Onmiddellijk: haalde de vrouw haar man en toen deze een nader onderzoek instelde, bleek dat de inbrekers alle kasten hadden opengebro ken en nagesnuffeld. Uit een kast is o.a. een bedrag van 40 gestolen, welke som den inhoud uitmaakte van de kas van een meisjesnaaivcreeniging en welk geld be stemd was voor het vervaardigen van klee- ren voor arme kinderen. Tevens werden eenige kleedingstukken vermist. Merkwaar dig'is wel dat aan de brandkast niets valt te bespeuren. Waarschijnlijk is het dat de dieven geen voldoende instrumenten bij zich had cm deze te forceeren. Ook een offerbus was onaangeroerd gebleven. Het is niet onwaarsc-hijn'ijk dat de daders zich door insluiping toegang tot. het kerk gebouw hebben weten te verschaffen, want aan de buitendeur, die toegang tót de kerk geeft, was absoluut niets te besneuren. De insluipers hebben ook nog een kistje met reservesleutels uit de kerk meegenomen. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in naar de dieven, doch tet op heden heeft zij nog geen enkel spoor kunnen vin den, aldus meldt de „Tel." DE MISLUKTE ROOFOVERVAL TE DEN HAAG.' De vierde verdachte gearresteerd. Het is de Haagsche politie gelukt de hand te leggen op den vierden verdachte, betrokken bij den mislukten roofoverval in een manufacturenwinkel in de Laan va,n Nieuw Gost-Indië te Den Haag. Men weet, dat men er al vrij spoedig in geslaagd was een der daders te vatten en hem tot bekentenis te brengen. In 't geheel waren er vier personen aan dezen overval debet. Kort na de eerste arrestatie werden er nog twee aangehouden, twee zwervers, die gewoonlijk in volks logementen verblijf liouden. De politie vond echter geen ter men om ze vast te houden. Wel bleef ze zoeken naar den vierden man, bijgenaamd „de Rotterdammer'. Deze hield zich echter blijkbaar goed schuil en wist de sporen van zijn verblijf hier of elders te verbergen. Hoe hij eigenlijk heette was zelfs onbe kend. Een inspecteur der Haagsche recher che en eenige rechercheurs konden echrer in Rotterdam uitvisschen, wie hij was. „De Rotterdammer", zoo bleek nu, was in Delft wegens rijwieldiefstal in bewaring gesteld. Doch ia Delft was de vogel ook al gevlo gen. De Officier van Justitie te den Haag had hem inmiddels wegens desertie (en ziehier de reden waarom de man zijn iden titeit ook tegenover zijn kameraden ver borgen had gehouden) ter beschikking ge steld van den garnizoenscommandant te Ede, niet wetende, dat hij betrokken was geweest bij den roofoverval. Thans heeft ,dc militaire politie hem naar hier overgebracht. Het is de 20-jarige slager H. H. W. W., zonder vaste woon plaats. Het pistool, waarmee do winkelierster bedreigd is, was al in de tweede hand over gegaan. Het is nu gevonden. Gevaarlijk is het alarmpistool niet, maar het heeft ge heel het uiterlijk van een cylinderrevolver, zoodat men er wel schrik mee aanjagen kan. Alleen zit do loop dicht, maar dit ziet men natuurlijk niet dadelijk. KRANIGE GRIJSAARD. Inbreker zijn revolver ontrukt. Woensdagnacht- werd de zeventig-jarige landbouwer M. te Son (N.-Br.) gewekt door ongewoon leven in huis. Toen hij ging kij ken, zag hij een inbreker aan den arbeid. Onversaagd ging hij tot den aanval over •n wist den dief diens geladen revolver te ntnemen, waarna de indringer het hazen- ad koos. De oude man ging daarna, voldaan over zijn overwinning, weer zijn verdere nacht rust genieten. SM0KKELK0NING GEPAKT. De eigenaar van de geheimzinnige gepantserde smokkelauto's. Te Aken is een in Eupen (Nieuw-België) wonende smokkelkoning gevangen genomen, die aan het hoofd van een wijdvertakte smokkelorganisatie stond, meldt de „Limb. Koerier". Hij wordt er ook van verdacht, de eige naar van de gepantserde smokkelauto's te zijn, die o.a. eenige malen de Nederlandsch- Duitsche grens zijn DE BLOEMBOLLENZWENDEL. Betreffende de zwendel in bloembollen wordt nader gemeld, dat zich onlangs bij een landbouwer te Koudekorke (Walche ren) een bloembollenhandelaar R. uit Sas- senheiin vervoegde en hem aanbood, voor hem bloembollen te verbouwen onder voor dien landbouwer vrij gunstigje plantcondi- ties. Daar R. reeds eerder een partij gladio- lenbollen door den landbouwer had laten verbouwen, doch geweigerd had ze te aan vaarden, wilde deze er aanvankelijk mot in treden, doch tenslotte liet hij zien door R. overtuigen en werd besloten, dat er iüO roeden grond beplant zouden worden. Do landbouwer ontving eenige dagen later 20 H.L. tulpenbollen, die 45 per H.L. waaid zouuen zijn. Hiermee zou de landbouwer 800 kunnen verdienen. Zeer veibaasd was deze toen hem kort daarop een wissel van 1200 werd gepresenteerd, niettegenstaan de was afgesproken, dat de algeheele afre kening het volgende jaar na het opleveren van de bloembollen zou plaats hebben. Toen de wissellooper mot den wissel kwam, vervoegde zich juist ook weer R. bij zijn slachtoffer en deze beweerde dat alles op een vergissing berustte en de wissel voor een ander was bedoeld. Maar de wissel werd nog tweemaal aangeboden en de land bouwer vond aanleiding, zich tot de jusci- tie te wenden. Dezer dagen het deze lt. arresteeren en deze bekende den wissel te hebben vervalscht en er de handleekenmg van den landbouwer voor accept op te heb ben geplaatst. Ook in andere deelen van Zeeland zijn personen, die van het lichtvaardig plaatsen van hun handteekening de dupe zijn ge worden. Internationale dieven gepakt. Op 1 October j.l. kreeg de juweliersfirma Citroen in de Kalverstraat te Amsterdam bezoek van twee vreemdelingen, heer en dame, die zich byouterieën lieten Voorleg gen. Het kwam niet tot een keuze, maar na 't vertrek der bezoekers bleek een broche te zijn verdwenen. De firma Begeer in de Leidsche straat deed een dergelijke erva ring op. Gisteren zijn beide vreemdelingen, een Pool en een Russin, aie na verblijf buitens lands weer in Amsterdam waren terugge keerd, door de politie in hun hotel gear resteerd, evenals een derde persoon, een Rus, die in hun gezelschap was. De beide eerstgenoemden reisden op valsche passen en bleken internationale dieven te zijn. De tierde man is een bekend oplichter, die ech ter hier te lande nog niet schijnt geope reerd te hebben. Past op de zakkenrollers! Woensdagmorgen is op het Hollandsebe Spoorstation te 's Gravenhage een dame, bij het instappen in oen trein, haar porte- monnaie gerold. Als verdacht van dezen diefstal is door de recherche aangehouden een 59-jarigen electricien, woneende te Rotterdam, die door do politie, onder verdenking van zich in den laatsten tijd meermalen aan zakken rollerij te hebben schuldig gemaakt, werd gezocht. De man heeft echter kans gezien, vermoedelijk op het Hollandsche Spoorsta tion of in de omgeving daarvan, vóórdat hij door de politie werd aangehouden, de por- temonnaie weg te gooien. Het is een heel Kleine bruinlederen da- mesportemonnaie en deze moet o.a. bevat ten een 3e klas spoorkaartje Den Haag- Rotterdam. De commissaris der afdeeling B. verzoekt dengene, die de portemonnaie heeft gevon den of mocht vinden en ieder, die eenige aanwijzing kan geven, zich te melden aan zijn afdeeling, Hoofdbureau van Politie, Alexander vel-d te 's Gravenhage. MISHANDELING DOOR COMMUNISTEN. De secretaris van het P.A.S. te Rotterdam op straat aangevallen. To^n Woensuagavond de heer A. Menist, secretaris van het P. A. S. te Rotterdam, zich te ongeveer half zes van zijn kantoor naar huis zou begeven, werd hij op straat aangesproken door iemand, die hem vroeg of hij Menist was. Toen een bevestigend antwoord werd gegeven, volgde het verzoek hem dan even te mogen spreken. De heer Menist nooddgde daarop den persoon, die hem aansprak uit, om met hem mee naar huis te gaan, waar dan de gevraagde be spreking zou kunnen plaats vinden. Aan deze uitnoodiging werd oogenschijnlijk ge volg gegeven, doch toen de heer Menist zich met den persoon, die hem had aau- gesproken, op ongeveer tien minuten van zijn woning bevond, werd hij plotseling door een troep communisten en zoogenaam de R.V.O.-leden van alle kanten aangeval len en deerlijk mishandeld. Hij ontving een slag op het hoofd, welke hem tenslotte het bewustzijn deed verliezen. Met medeneming van zijn tasoh lieten de lafaards, die onder leiding stonden van een door den heer Menist pertinent herkende.n communist, hun slachtoffer liggen en kozen het hazen pad. Toen de aangevallene weer tot be wustzijn kwam, vond hij na eenig zoeken zijn tasch ergens in een tuin liggen. Naar verder wordt medegedeeld, was de heer Menist gistermorgen niet in staat zijn gewonen arbeid te verrichten. heerlijk warm KEURIG PASSENDE MODELLEN Alleen prima kwaliteiten voor EEN DERDE van ile waarde PER PAAR SLECHTS Haarl.straat hoek Donkersteeg f* «5. SWEEPSTAKE-MISTAKE. Het bericht uit Londen, dat een Leeuwar der ingezetene bezitter zou zijn van e^n lot, dat bij de gehouden trekking voor de Iersche Hospital .Sweep-Stake op het paard Oat U'Nine Tails was gevallen, weshalve hij een som van zeshonderd Pond, dus' rutin zes mille, zou hebben gewonnen, en boven dien het uitzicht op den prijs van 30.000 pond, heeft in den namiddag te Leeuwar den heel wat grappige sensaties veroor zaakt, met als onverwacht tragisch slot een teleurstellende nieL, aldus schrijft de correspondent van de „Telegr." te Leeu- j warden Toen het bericht van den gevallen prijs in Leeuwarden bekend was ge.vorden, werd de koopman van alle zijdenopgebeld. Ecli- j ter was de man, die plotseling door pers- fotografen genomen en door journalisten geïnterviewd moest worden, voor zaken op stap in de provincie. Hij deed waarschijn lijk op dat moment zeer bescheidene za ken, met niet weinig moeite, zooals dat te- j genwoordig meer en meer gebruikelijk is. I Er kwamen vrienden, die op het punt stonden hun allerhartelijkste felicitaties over den gelukkigen koopman uit te stor ten en reeds bracht een plaatselijke kraut een klein stukje over „een gelukkig stad genoot", terwijl in: Friesland de bewuste winnaar gisteravond algemeen als een man in bonis gold. Doch het verhaaltjó' van de snelverdien- de zeshonderd Engelsohe Ponden was te mooi. Het heeft niet zóó mogen zijn Toen de bewuste koopman des avonds weer in Leeuwarden terugkwam, wachtte iedereen een prozaïsche ontnuchtering. Want is het niet prozaïsch, een lot met zul ke mogelijkheden van de hand te deen voor een paar rijksdaalders? Dit was inderdaad het geval. De koopman had eenige dagen geleden het lot, dat langen tijd als een ba naal papiertje in 's mans portefeuille had gelegen, maar dat heden plotseling tot goud veredeld in de wereld was gesprongen, ver kocht voor de somma van 7.50 aan iemand te Amsterdam, wiens naam hij overigens niet eens kende. Toen de zaak zulk een wending nam, daalde zeer begrijpelijk de belangstelling in Friesland voor deze Engelsche affaire tot beneden het vriespunt en er moeten journalisten en fotografen in Leeuwarden zijn geweest, die danig teleurgesteld over dit gevalletje, leelijk met de deuren moe ten hebben gesmeten. Met boerenpetje uit Amerika. In het Algemeen Politieblad vestigt do brigade-commandant der Kon. Maieohaus- see namens den Officier van Justitie te Breda de aandacht op den koopman in ma nufacturen, genaamd Car el Gerrit Mon- frooy, 51 jaar, wonende te Rotterdam, Bui ten wechstraat No. 11 C. Hij heeft de ge woonte met manufacturen voornamelijk Noord-Brabant met een luxe-auto af te rei zen en de auto te plaatsen niet in de di recte omgeving van de woning, waar hij zijn slag denkt te slaan. Met een boeren petje op, een zak op den rug, gaat hij bin nen. Eenmaal binnen, geeft hij voor, on der vertoon van een portefeuille met bank biljetten, van Amerika overgekomen te zijn om de goederen van zijn kort geleden over leden vader te verkoopen. Meestal bedient hij zich van een naam van een persoon, die in de naaste omgeving al of niet bekend is, een groote manufacturenzaak zou hebben en om die reden de goederen beneden de waarde doet verkoopen. Zoodra hij de zak ledig heeft, tegen een spotprijs, tracht hij een bestelling te krijgen, voorgevende die goederen den volgenden dag met den voer man te zullen medegeven. Tegelijk vraagt hij betaljng en voorschot, om voor die beta ling niet. terug behoeven te komen. Zou- dra het voorschot is gegeven, vertrekt hij. De bestelde goederen worden echter niet geleverd en hij laat niets meer van zigli hooren. De jagers: Welke idioot heeft mis ge schoten? N00RDWIJKERH0UT. Volksbond. Woensdagavond half acht werd in het café van de Wed. J. L. Bra- ma, alhier, een vergadering gehouden van den R. K. Volksbond, afd. Noordwijkerhout. De voorzitter opende de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris voorgele zen en vastgesteld. Hierna kwam aan de orde het punt „Verkiezing van afgevaar digden voor den centralen raad". Als af gevaardigde werd gekozen de heer N. van der Klauw en als plaatsvervanger de heer B. J. Wessels. Daarna komt in behandeling de beschrijvingsbrief. Hierop werden geen aanmerkingen gemaakt. De afgevaardigde naar den op 14 December a.s. te Amster dam te houuen centralen raad heeft een vrij mandaat. Vervolgens komt aan de orde de bespreking voor het te houden St. Nico- laasfeest. Besloten werd om ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden het feest toch te laten doorgaan. Er werd een commissie benoemd be staande uit de heeren A. J. Wessels, A. Hoogeduin, B. van der Ploeg, Ant. van den Berg, W. van Wetten, G. Broeke en J. van den Berg, welke commissie bij <le leden zal rondgaan om een bijdrage. Bij het punt mededeelingon werd aangekondigd, dat op 30 Nov. a.s. de le cursusavond zal gehouden worden. Als spreker zal optreden de heer F. Spit, bestuurder van den R. K. Bond van overheidspersoneel St. Paulus. Als onderwerp zal behandeld worden: „Medezeggingschap". Een flinke opkomst wordt verwacht. Er zal gelegenheid tot ge- dachtenwisseling gegeven worden. De rond vraag bracht niets bijzonders. De vergade ring werd hierna op de gebruikelijke wijze gesloten. Vergunning. Bij Burgemeester eu Wethouders is door M. J. Heemskerk al hier een verzoek ingeaiend om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein in het vroegere café van den heer Job. van der Weyden, in de Dorpsstraat. Nieuwe winkels Nieuwe Duinstraat. Een der winkels van de nieuwe huizen aan de nieuwe Duinstraat is dezer dagen ge opend. Wanneer men van de Havenstraat do Nieuwe Duinstraat inloopt, levert de hoek N.-Duinstraat—Koninginneweg, 'voor al bij avond, en als straks ook de tweede winkel zal zijn geopend, door de verlichte etalages een gezelligen indruk, welke nog zal worden verhoogd door den aanleg van een plantsoentje ter plaatse, terwijl dit voor het verkeer voldoende ruimte laat. Het gemeentebestuur is hier o.i. bij zonder goed geslaagd in zijn pogingen om op deze driesprong een harmonieerend ge heel te krijgen. OUDEWETERING. Muziekuitvoering „Eruditio". Gister avond heeft de Muziek vei eeniging „Erudi tio" het winterprogramma geopend met een prachtig geslaagde uitvoering in Hotel Van den Bosch. De opkomst der leden en van het publiek was zeer goed, zoodat de zaal tot in alle hoeken gevuld was. Te kwart voor aidit opende de voorzitter, de heer W. A. van Harteveld, den avond met een hartelijk woord van welkom tot de aanwe zigen, speciaal tot den eere-voorzitter, dokter Van oer Bijl. Spr. wees erop, dat het corps het laatste halfjaar moeilijke tij den heeft meegemaakt. De gerezen moei lijkheden zijn echter wederom opgelost, ter wijl zich een aantal nieuwe werkende leden heeft aangemeld. Dit heeft echter tot ge volg, dat hoewel er met veel ijver ge oefend is, spr. toch bij voorbaat de clemen tie van de hoorders wil inroepen. Hierna werd aangevangen met de afwerking van het muzikale gedeelte van het program ma, onuer leiding van den directeur, den heer C. den Haan te Leiden. Begonnen werd met een lustige marsch, getiteld „De Rijn" van J. R. van der Glas. Dit pittige nummer bracht al dadelijk de goede stem ming erin. Hierna werd ten gehoore ge bracht de Ouverture 1' Arch d'Or van Ga- denne. Dit aardige nummer werd uitste kend vertolkt. Speciaal den heer Van Aart komt voor de keurige uitvoering van de piston-solo een woord van lof toe. In vlug tempo werden de overige nummers van het programma afgewerkt, waarvan wij nog vermelden de Fantasie Les Bord-s de la Verne en het slotnummer Zig-Zag, Marsch, waarmede het eerste gedeelte vau den avond op waardige wijze werd afgeslo ten. Het publiek toonde zich voor het ge presteerde zeer dankbaar, hetgeen bleek uit het spontane applaus, dat na ieder num mer en speciaal na het slot-nummer weer klonk. Hoewel hier en daar wel een kleine opmerking is te maken, meenen we toch, dat de voorzitter in zijn openingswoord de kwaliteit van het corps eenigszins heeft verkleind. Uit de zeer goede wijze, waarop de verschillende nummers zijn uitgevoerd blijkt in ieder geval, dat er hard is gestu deerd, terwijl de verwachting gewettigd is, dat, wanneer de nieuwe leden zich geheel zullen hebben aangepast „Eruditio" een goede toekomst tegemoet gaat. In de pauze maakt de penningmeester, de heer C. van der Berg, van de gelegen- heid gebruik om de kas, die nog wel eeni ge verstijving kan velen, op een handige en aantrekkelijke manier te versterken. Er was n.l. een tombola zonder nieten op touw gezet, waarvoor buitengewoon veel animo bleek te bestaan, zoo zelfs, dat op een ge geven moment de ton was uitverkocht. Voor dit doel waren van verschillende zijden aardige prijzen beschikbaar gesteld. Het zou ons, gezien het gr ote succes, dat met deze tombola werd bc ïaald, niet verwon deren, als het bestuur een volgende maal het nog eens op dezelfde wijze zou probee- ren. Na de pauze trad op het bekende duo Joe en Nelli. Evenzeer als het eerste ge deelte van het programma wérd ook het tweede gedeelte een succes. Het duo had met zijn aaruige liedjes al terstond een prettig contact met de zaal. Zoodoende vloog de tijd om en het was al laat, toen het duo zijn programma met een allerkod- digst en saicces-vol nummer getiteld ,De Tooneel-Repetitie" zijn programma beëin digde. De voorzitter noemde zich dan ook in zjjn slotwoord terecht de tolk van alle aanwezigen toen hij behalve aan het mu ziekcorps met haar bekwamen directeur ook aan het kranige duo zijn welgemeenden dank bracht en het een hartelijk tot weer ziens toeriep. N°g korten tijd was er gele genheid om onder begeleiding van den heer Rosenbaum een dansje te maken, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. TER-AAR. Gemeenteraad. De Gemeenteraad komt Maandag a.s. 23 November in Openbare zitting bijeen ten Gemeentehuize des voor middags 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van 2 leden voor de commissie van toezicht op het Lager On derwijs (vacature Joh. van Vliet en Joh. Kroon). 3. Adres van het Chr. Nat. School bestuur om medewerking tot verandering van inrichting. 4. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen en wijzigen der belieersverordening voor het electriciteits- bedrijf. 5. Vaststelling verordening op de hefting en invordering van keurloonen. 6. Vaststelling Gemeente en bedrijfsbegrooting voor den dienst 1932. 7. Voorstel van B. en W. om het aantal opcenten op de Gemeen- tefondsbelasting voor het belastingjaar 1932/1933 op 58 vast te stellen. 8. Comp tabele besluiten. Naar een oplossing? Velen zal het be kend zijn, dat den laatsten tijd alle pogin gen in het werk gesteld worden tot op richting van een vereen, of commissie ter bestrijding van T. B. C. Maar nu is het zoover gekomen, dat er bij de ver. „Het; Wit Gele Kruis" een commissie gevormd is, die de bestrijding van t. b. c. ter hand neemt, en ook is er nog een v e r e e n i- g i n g opgericht ter bestrijding van t. b. c. Hoe uit nu zal loopen weten we nog niet. Wel vernemen wij dat a.s. Maandag te Lei den op het Consultatiebureau voor T. B. C. de kwestie oprichting T. B. C.-commiss:e Ter-Aar zal worden onderzocht door den Rijksinspecteur der Gezondheid J. A. Put ten, door beide paftijen te hooren en wel het Groene Kruis en het Wit Gele Kruis. WARMOND. Personalia. Met leedwezen werd ver nomen, d^t de R. K. Wijkverpleegster Zus ter Carola, is overgeplaatst naar iJmuiden. Genoemde Zuster, ie tal van jaren hier is werkzaam geweest en in vele gezinnen ver zachting en troost bracht, genoot aller ach ting. Moge het haar in haar nieuwen werk kring goed gaan. In hare plaats is aange stelde de eerw. Zuster Rabana. R. K. Volksbond. De afdeeling Too- neel van den K. K. Volksbond alhiei geelt Zondag a.s. een groote uitvoering in Hotel de Zon. Opgevoerd zal worden het groote romantische spel ,,De Roode Lamp'' onder regie van C. Machen. Wij gelooven niet, dat een aansporing tot bezoek noodig is. Werkloozen. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg volgens de ingedienue lijst van den correspondent der arbeidsoe- middeling 47. Goede vangst. Dat er in deze Ge meente toch nog wel groote visoh zit, dit ondanks het vele geklaag van de vissohers, bewijst, dat de heer Z. alhier aan den hen gel een snoek heeft gevangen van circa 16 pond. Voorwaar een zeer goede vangst. WASSENAAR. R. K. Garde. In het patronaatsgebouw hield de R. K. Garde een algemeene ver gadering. De voorzitter deelde mede, dat door bij zondere omstandigheden deze vergadering vertraagd was. Medegedeeld werd, dat het bestuur der Ver. voor Kerkbollenkweekers een donatie van 10.voor de bos had gevonden. De voorzitter maakte'met erkentelijkheid hier van gewag. Het was een bewijs, dat deze vereeniging het doel en streven der Garde waardeert. Op zijn voorstel werd besloten een dankbetuiging te zenden. Door den se cretaris werd vervolgens het jaarverslag ge lezen, hetwelk onder applaus werd goedge keurd. Hierna bracht de pe r'-gmeester verslag uit van het finantiee! beheer. De kas sloot met een batig slot van 78. Door een commissie werd de rekening na gezien en accoord bevonden, waarna de penningmeesterreasc werd gedéekar- geerd onder dankzegging van het gevoerde beheer. Als voorzitter werd met bijna algemeene stemmen herkozen de heer H. Brouwer. Deze aanvaardde de herbenoeming onder dankzegging. Hij voegde erbij het verzoek aan de leden, om trouw de vergaderingen en cursussen te bezoeken en anderen tot gelijke werkzaamheid aan te sporen. Vervolgens werd een bespreking ingeleid over het winterprogramma. Verschillende wenschen kwamen hierbij naar voren. De Geestelijke Adviseur verklaarde zich be reid voor de leden en andere belangstellen den op te treden, mits hen de zekerheid werd gegeven, dat er steeds een voldoende opkomst zou zijn. De aanwezige leden ga ven deze toezegging, zoodat in de volgende vergadering nadere plannen zullen komen. Bij de rondvraag kwamen verschifende wenschen naar voren, met het resultaat, dat de propaganda voor den K.R.O en an dere propaga n'a-ar bied za! worden ter hand gen: Esn K.R.O-." vnd zal mede worden geor~ seerd. Hierna werd de ver ga aering gc 11. Gister werden in het openbaar ver pacht 6 peicce'en weiland van het burger lijk armbestuur. De totale opbrengst, welke voor 10 jaar 2270.per jaar bedroeg, is thans geslonken tot 880.per jaar.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10