VOETBALLEN Lederhandel A.VERHOQG WOENSDAG 18 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. f VOETBAL FRANKRIJK—NEDERLAND. Het Fransche Elftal. De Parijsche sport-correspondent van de „N. R. Crt." schrijft: Tenslotte is in den nacht van Maandag op Din6dag het Fransche elftal, dat 29 November tegen Nederland in het veld zal komen toch nog bij verrassing samenge- tseld. Geen der ochtendbladen van Dins dag immers geeft eenig commentaar op de Fransche ploeg hetgeen bewijst, dat de samenstelling er van te laat hiervoor werd bekend gemaakt. Zooals blijkt, wijkt hot definitieve elftal niet veel af van de door ons als waarschijnlijk opgegeven ploeg. Nader zal worden bepaald of Thepot van de Redstar dan wel Tassing van de Racing het Fransche doel zal mogen verdedigen, Beide doelwachters kunnen aanstaanden Zondag nog voor het laatst hun vorm de- inonstreeren in belangrijke wedstrijden van de Parijschfe competitie. Beide achterspelers Matler en Sochaux en Chardar van Sete hebben wij genoemd, evenals de reserve Durbec, terwijl de mid denlinie bestaande uit Tinot van C. A. P., Kauskar van Montpellier en Hornius even eens van Montpellier, geen verrassing brengt. Deze middenlinie heoft meermalen haar deugdelijkheid bewezen en blijkbaar heeft de omstandigheid, dat Kauskar momenteel milicien is niet veel invloed gehad op zijn vorm. Op Kaufmann na, van Straatsburg, be staat de aanvalslinie eveneens uit reeds door ons genoemden. De speler Veinante van Racing heeft zijn verkiezing in hoofd zaak te danken aan de beide doelpunten die hij tegen Arsenal heeft gemaakt. Deze voorspeler is vooral door zijn uitmuntend sohot bekend en moot hierom van zeer groote waarde geacht worden voor het Fransche elftal. Als middenvoor is de keuze gevallen op Mercier, die voor de Club Francais een zeer goeden wedstrijd heeft gespeeld en ook het vorig seizoen uitstekend heeft vol daan, terwijl de keuze van Laurent van Sochaux en Langillier van Roubaix waar- sch' -.lijk ook wel de goedkeuring der cri- tiek zal wegdragen. Beide laatstgenoem den immers hebben reeds eenige malen hun waarde in het nationale elftal bewe zen. Alles bij elkaar genomen is de Fransche ploeg wel een der beste die op de been geroepen had kunnen worden en wij ver wachten dan ook van de zijde der Fran sche sportpers geen of zeer weinig critiek. Tenslotte nog de bijzonderheid, dat de ploeg beslaat uit 7 Parijsche en 5 provin ciale spelers, waaruit wel blijkt welke waarde wordt gehecht aan het Parijsche voetbal. WANDELSPORT De internationale vierdaagsche afstandsmarschen. De Internationale Vierdaagsche Af standsmarschen zullen in 1932 worden ge houden van 26 tot en met 29 Juli. BOKSEN OM HET EUROPEESCH KAMPIOEN SCHAP LICHT GEWICHT. Van Klaveren wint op punten van Scilly. Onder zeer groote belangstelling wer den gisteravond in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Den Haag in ternationale bokswedstrijden voor profes sionals gehouden. De hoofdpartij van dezen avond werd gevormd door die tussohen den Nederlan der Van Klaveren (60.640 kg.) titelhouder en den Belg, Scilly (60.340 kg.) uitdager, om het kampioenschap van Europa in het licht gewicht. Begonnen werd met een tweetal aan vullingspartijen, nl. tusschen Disoh cn Benoit en Donnars en den Belg Van Hooft. Deze beide partijen, welke gingen over 8 ronden van 2 minuten werden beide door de Hollanders op punten gewonnen. Hierna kwam de hoofdpartij. Beide boksers werden met daverend applaus be groet, terwijl achtereenvolgens de beide volksliederen gespeeld werden. De partij ging over 15 ronden van drie minuten. Scheidsrechter was de Franschman Sche- mann, terwijl als touwrechters fungeerden de heeren Collard (België) en D. van Kla veren (Holland). Gedurende de eerste ronden werd een matig tempo gebokst, dat allengs werd opgevoerd. Scilly dekte voortreffelijk, plaatste eenige rake stooten, maar de meeste treffers werden door van Klave ren gegeven. In de zesde ronde reclameer de de Belg voor een te lagen stoot, doch de scheidsrechter wees zijn protest af. Van Klaveren nam meestal het initiatief tot den aanval, doch miste nog al een% en volgde niet regelmatig. Toch kwam hij in de meer derheid en slaagde er tenslotte in den ge- r '-?rt-den i-;ngvec)*~-. dro Scilly on getwijfeld toonde te zijn, te overtroeven. De Belg bleef echter moedig volhouden. Zoo verliep rondo na ronde, zonder dat er van een bepaalde overheersching sprake kon zijn, al bleef van Klaveren het meest in den aanval. In de laatste ronden werd alles op alles gezet. Harde stooten volg den wederzijdsch, waarbij de Hollander nog al eens miste, maar tenslotte werd hij met 2 tegen 1 stem winnaar op punten verklaard. Van Klaveren werd door deze overwin ning dus kampioen in het lichtgewicht van Europa. Na de pauze vond nog een partij in het lialfzwaargewicht plaats tusschen den - Belg Etienne en onzen landgenoot Rinus de Boer, welke ging over 10 ronden van 3 minuten. Zij werd na feilen strijd door den Belg gewonnen. HAARLEMMERSTR. 57 t/o. CITY. geheel compleet met Binnenbal Spotprijs No. 5 f. 3.15 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Volksbond. Zondag a.s. viert de R. K. Volksbond het feest van St. Wil- librord. Het zal zioh bepalen tot een kerkelijke viering. Des morgens verwacht hot bestuur zooveel mogelijk leden ter H. Tafel. Na de H. Mis gemeenschappe lijk ontbijt in het Parochiehuis. Een korte herinnering aan een en ander is mogelijk niet overbodig. Pachtprijzen verlaagd. Na Baron v. Wassenaer v. C'atwijck heeft ook het be stuur der Domeinen aan de huurders van gronden onder Katwijk en Noordwijk over 1930 een gedeelte der huur kwijt gescholden, en wel 40 pet. van de pacht som tot een maximum van 0.60 per Rijnl. Roede. VOORHOUT. Muzlekvereeniging „St. Cecilia,P Maan dag- en Dinsdagavond gaf de R.K. Muzlek vereeniging „St. Cecilia" alhier, hare 20ste groote uitvoering in het Café „Boerhaave". De voorzitter, de heer G. Witteman, opende beide avonden met een toepasselijk wolkomswoord en wenschte de bezoekers een genoegenlijken avond toe. De Zeereerw. heer pastoor en de weleerw. heer kapelaan hadden bericht van verhindering gezonden. De burgemeester, beschermheer der vcr- eeniging, was Maandagavond tegenwoordig. Het program van de muziekvereeniging was als volgt: 1. Vieux Camarades, marsch, C. Teike; 2. Atalanta, Overture, Aug. Een haas; 3. Heinzel mannohens Wachtparade, C. Noaoh; 4. Sous la Tonelle, fantasie, J. Martin; 5. Les lilas Bleus, overture, J. Ga- denne; 6. Flots du danube, vals, J. Ivano- vici; 7. Un Jour de Fête, Divertissement Champ, Michel Krein en 8. The Gladiators' Farewell, marsoh, H. L. Blankenburg. Dit program werd vlot en keurig gespeeld De Heinzelmiinnohens Wachtparade werd zelfs uitmuntend ten gehoore gebracht. De Directeur, de heer M. Bolderdijk, kan voor zoover het program van de muziekvereeni ging betreft, op een paar welgeslaagde avonden terugzien. De heeren Spaander man en Zitman vulden het verdere gedeelte der avonden met hun voordrachten, grap pen, liedjes enz. Zij lieten de bezoekers herhaalde malen schaterlachen en brachten hiermede vToolijkheid in de goed gevulde zaal. De tweede avond werd besloten met een geanimeerd bal. WARMOND. Tooneelvereeniging „St. Matthias"Zoo als wij reeds schreven is de uitvoering van de R.K. Tooneelvereeniging „St. Matthias" alhier een groot succes geworden. De keu ze van het stuk „Wat niet sterven kon.." bleek een zeer gelukkige keuze te zijn ge weest. Immers het stuk past geheel in het leader van den tegenwoorddgen tijd, waarin met voorbij zien van het eenige groote doel, slechts gestreefd wordt naar wereldlijke maoht door satanschen dans om het gouden kalf en de aanbidding van den mammon. Het was een stuk met rijke strekking en van zeer opvoedende waarde. Zooals gewoonlijk bij Matthias waren de rollen uitstekend verzorgd en de types bui tengewoon goed uitgebeeld. De oude ban kier en zijn zwager, door welke beide spe lers het stuk hoofdzakelijk gedragen werd, speelden hun rol op een wijze die bewon dering afdwong, doch wij willen hier mede niets te kort doen aan de overige spelers want ook zij speelden den hun toebedeel den rol met élan en vooral goede voor dracht. Een bijzonder woord van lof komt voorzeker toe aan den heer J. v. d. Voort, die geheel belangloos voor het lioht-effect op het tooneel heeft zorggedragen. Na af loop der voorstelling werden wij even in de gelegenheid gesteld zijn installatie in oogen- schouw te nemen. Als leek was het moeielijk uit het gewirrewar van draden wijs te wor den, maar dat het zeer vernuftig in elkaar gezet was bleek uit het groote effect dat met deze verlichting op het tooneel bereikt werd. Mede een woord van lof komt toe aan het Warmondsche strijkje dat onder leiding van den heer I. te Wiel den ge- heelen avond heeft zorg gedragen voor prettige en opwekkende muziek en last not least voor een gezellig dansje. Zooals ge bruikelijk werd door den voorzitter voor den aanvang der uitvoering een woord van wolkom gesproken tot do aanwezigen, in- zonder tot den pastoor en den burgemees ter. Hoewel, aldus de voorzitter, ik in de algemcene vergadering reeds de verdien sten heb geschetst van onzen overleden oud-beschermheer, den Edelachtbaren heer A. J. Schölvinck, wil ik hier nogmaals in herinnering brengen het vele wat hij voor Matthias heeft gedaan en zijn groote sym pathie voor onze vereeniging. Hiermede behoort deze eerste winter uitvoering van Matthias wederom tot het verleden. Gezien het winterprogramnia staan echter de leden nog versohillende aangename doch ook leerzame avonden te wachten. Matthias steunen is. zich zelf vreugde en ontwikkeling scheppen. LISSE. Volksbond. Gisteravond hield de afdeeling van den R. K. Volksbond een ledenvergadering onder presidium van den heer C. Sohrama. Deze opende met den chr. groet. Hij wees op de penibele tijdsomstandigheden, doch zeide hij, de arbeiders zullen schouder aan schouder moeten staan om dezen tijd te helpen doorworstelen. Na dezen tijd, dat was zijn vaste overtuiging, krijgen we een betere tijd, een meer christelijke samen leving, een intenser Katholiek leven. Spreker wees er nog op, dat nog te veel wordt besteed aan genotmiddelen. Het groot-winkelbedrijf overstroomt de burgerij met attracties, waardoor de menschen gelokt worden tot koopen, soms overbodig. Spreker hoopte, dat de mentaliteit van de leden zoo zal zijn dat zij zich met zaken niet laten verleiden door dergelijke lokmiddelen. Men zal zeggen: de coöperatie doet dat ook; ja, zij doet dat noodgedwongen en om dat de mentaliteit der leden tot heden nog niet van dien aard is dat de coö peratie dat kan nalaten. De notulen wer den gelezen en vastgesteld. De installa tie werd aangehouden tot een volgende vergadering, aangezien de penningmees ter geen insignes bij zioh had. In het bestuur moest een aanvulling plaats hebben wegens het bedunken van de 2e voorzitter, de heer W. Sprengers. In zijn plaats werd bij enkele candidaatstelling gekozen de hoer J. de Jong. De voorzit ter deelde mede, dat kapelaan Kuypers wegens de benoeming van kapelaan Ag- terof als secretaris van mgr. den Bis schop, meer belast is met de opvoeding der jeugd in de patronaten en alzoo geen geestelijk adviseur van den Volken bond kan zijn. In diens plaats is aan gewezen de weleerw. heer Schotten. Spr. bracht een woord van hulde aan kape laan Kuipers voor alles wat hij op so ciaal terrein heeft verricht. Hij richtte een woord van welkom tot kapelaan Schotten en hij hoopte dat hij een ijverig werker moge zijn voor den Volks bond en haar onderafdeelin'gen. Kapelaan Schotten, het woord verkrij gend, zeide dat hij nog geen Bisschoppe lijke benoeming als geestelijk adviseur van den R. K. Volksbond had ontvangen. Toch, ook tijdens deze voorloopige benoe ming zal hij zijn best doen voor de so ciale beweging te Lisse. Spr. zeide, dat op de agenda staat „Lezing door den Geestelijk Adviseur". Aangezien ik ech ter, aldus zijneerw., nog geen adviseur ben, kan ik als zoodanig geen lezing houden. Toch zeide zijneerw. wil ik wel een korte rede houden doch daar zijn eerw. geheel onvoorbereid was zou hij een onderwerp behandelen op geestelijk terrein en wel over „de bekeering van Nederland". In alle stilte werd spreker gevolgd en een dankbaar applaus loon de hem voor zijn moeite. Hierna werd de heer J. de Jong door den voorzitter gefeliciteerd met zijn bestuursbenoeming en hij hoopte in hem een ijverig bestuur der te ontmoeten. Bij de rondvraag werd gevraagd, wat de resultaten zijn van de huisvesting van de werkloozen in het Bondsgebouw. De voorzitter zeide, dat de resultaten be vredigend zijn. De menschen krijgen hier een kop warme koffie en ze kunnen kaarten enz. Er is zelfs iemand onder de burgerij, welke een partij spek heeft gegeven en waarom de werkloozen zon der kosten kunnen prijsjassen. Dit vond de voorzitter prijzenswaardig. De werk loozen zijn intusschen van de straat af, wat zeer zeker goed is en een betere indruk geeft. De heer Werkhoven gaf het bestuur in overweging om met het Kruisverbond in overleg te treden over een te houden propaganda-avond. De voorzitter zou dit in overweging nemen. De heer Bon vroeg, hoé het stond met de oprichting van een ziekenfonds. Voorts hoopte hij dat onder de Lissers een weinig liefde en vuur voor de orga nisaties zou overwaaien van de liefde en het vuur hetwelk de oude 80-jarige Jan Smit uit Amsterdam voor de organisa tie heeft. Inzake het Ziekenfonds, zeide de voorzitter, dat op 8 December een vergadering z-1 worden gehouden tot behandeling van statuten en reglement.. Met e>en dankwoord van den voorzit ter werd de vergadering gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Tros-Ohrysanten p. bos: Marie Otter 1720 ct. Novemberzon 1619 ct. King of the White 1418 ct. Flory King 16—22 ct. Sous d'or 2226 ct. Triumphant 1822 ct. Mont Blanc wit 1621 ct. Idem geel 1823 ct. Idem blauw 13—23 ct. Chrysanten geel 1419 ct. 1-bloemige Chrysanten per stuk: Mec- co 911" ct. Rayonnante 69 ct. Pulling 10—14 ct. Per mand: Spaansche peper 2.002.30. Per dozijn: Gele Margrieten 710 oent. Rozen per bos van 20 stuks: Hadley 1.10—1.25. Golden Ophelia 80 90 oent. Rosalandia 7080 ct. Butterfly 8090 ct. Columbia 0.901.00. Veilingvereniging „Bloemenlust". De veilingver. „Bloemenlust" hield een ledenvergadering in „Central". Na ope ning en notulen lezen, deelde het be stuur mede dat de kweekers zich in h^t vervolg van kisten van de vereeniging, tegen betaling van statiegeld kunnen voorzien. Over het voorstel van het bestuur om zich van een ander afmijntoestel te voor zien was nogal verschil van meening, doch aangezien de reparatiekosten van het oude toestel nogal hoog zullen zijn, werd het bestuursvoorstel ten slotte aan genomen. Met de groep Bloemisterij was geconfereerd om te komen tot oprichting van een brine van veilingen, dit om ge meenschappelijk verschillende belangen te kunnen behartigen, als eenheid in verpakking, minimumprijzen, inlichtingen over wanbetalers enz. Tot een definitief besluit kwaam men in deze niet. Tot verificatiecommissie werden benoemd de heeren M. v. d. Heul en Dan. van Eg- mond. De rondvraag bracht nogal tongen in beweging. Inlichtingen werden gevraagd over gummibanden onder de wagens, over kistenhuur, over een aan te brengen dubbele deur in de telefooncel, een in te stellen vragenbus, en over het afge zaagde punt salarieering. Vooral over het laatste liep men zooals te doen ge bruikelijk is. nogal warm. Men wilde loonsverhooging voor het persone^ dat bloemen ophaalt en afgeeft en verl - ging van het salaris van de bestuursleden. Dit punt zal het bestuur nog eens over wegen, waarna het de volgende maal nog eens aan de orde komt. Na sluiting verloting van eenige prij zen. SASSENHEIM. Waterbedrijf. Op de gemeentebe- grooting welke de volgende maand zal worden behandeld zal worden voorge steld de prijs van het water te verla gen en wel op een basis van 30 op 25 ct. per M3. Ook zal het maximumver- bruik worden verhoogd. De verlaging zal voor velen niet merkbaar zijn daar ver schillende perceelen in een hoogere huurklasse worden gebracht in verband met de laatste herziening van huurwaar den voor de belastingen. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. DOOR GAS BEDWELMD. Een geval van gasvergiftiging in de gasfabriek. Maandagavond om 10 ur werd door een arbeider van de gasfabriek in de afdeeling bij de calorimeter een sterke gaslucht waargenomen. Toen hij de geopende deur binnentrad vond hij de eerste boekhouder van het gas- electriciteitsbedrijf, de heer C. M, in bewustelooze toestand op den grond liggen als gevolg van gasvergif tiging. Door dr. Dishoeck, die spoedig ter plaatse was, werd kunstmatige ademha ling toegepast, met succes, waarna de man in ernstigen doch niet hopeloozen toe stand naar het Algemeen Ziekenhuis werd overgebracht. Kiesvereeniging. Dinsdagavond had in café Ruys een weinig bezochte ledenver gadering plaats van de R.K. Kiesvereeni ging „Recht maakt macht". Na een kort openingswoord door de voor zitter, de heer J. P. v. Breukelen en het voorlezen der notulen is aan de orde het punt mededeelingen. Ingekomen is een schrijven van de kies vereeniging Bleiswijk om op een door haar gestelde candidaten te stemmen, benevens de agenda voor de te houden Partijraads vergadering. De voorzitter herdenkt in een korte toe spraak den overleden staatsman, leider der Katholieke Kamerfractie, Mgr. Nolens, w .arin hij op duidelijke wijze schetst, wat de overledene heeft beteekent voor hot Ka tholieke staatkundig en sociaal leven en hoe hij zijn dood ook van niet-katholieke zijde hulde is gebracht voor het werk, door de overledene verricht. Op verzoek van de voorzitter wordt ge zamenlijk een kort gebed verricht voor zijn ziele* ..st. De voorzitter spreekt dan over de zeer ernstige toestanden, die op 't oogenblik in de geheele were'd heerschen. We moeten echter, aldus spr., optimis tisch blijven, wijzend op de door Paus Pius XI uitgevaardigde encycliek. En optimis me, waaraohtig en geoor.oofd, berustend op het geloovend vertrouwen in Gods almacht en liefde. Spr. wekte tenslotte, naar het voorbeeld van de encycliek, op tot naastenliefde, in deze tijd. Na deze met applaus toege juichte réde had de aanwijzing plaats der afgevaardigden naar de districtsvergade ring te Gouda. Aangewezen werden de heeren Mr. A. v. d. Bosch en O. Snel; als plaatsvervan ger de heer A. Smits. Bij de bespreking om de candidaatstel ling der gehouden Provinciale- en Raads verkiezingen brengt de voorzitter dank aan de bij de verkiezingen vurig werkzaam ge weest zijnde propagandisten en licht toe hoe het mogelijk geweest is dat destijds eenige namen niet op de kiezerslijst voor kwamen. De heer Ruys vindt, dat de pro paganda van de Statenkieskring zelf wel aan eenige critiek onderhevig was. Iu verband met de gehouden gemeente raadsverkiezingen wijst de voorzitter er op, dat we bij deze verkiezingen altijd op onze hoede moeten zijn. indien we niet wat de uitslag betreft wel eens op een teleurstel ling of succes kunnen rekenen. Het bestuur heeft verder besloten, om, indien bij candidaatstelling voor de gros lijst der raadsverkiezingen propaganda wordt gemaakt voor een bepaalde candi- daat, speciaal mede te deelen, dat deze propaganda niet uitgaat van het bestuur. Dit om te voorkomen, dat sommigen hier door eenigszins zouden mis'eid worden. Over deze kwestie voeren de heeren v. d. Werf en Snel het woord. Deze beide sprekers bevelen ook aan om de verkiezingsstrijd met meer materiaal (circulaires enz.) te voeren. Met deze op merking zal worden rekening gehouden, hoewel de heer Ruys d? meening, dat niet genoeg met papier is g verkt, niet deelt. Op de agenda kwam verder voor het punt de gemeentepolitiek der raadsfractie. De heer Ruys zou graag willen hooren hoe of de pogingen zijn verloopen voor de verkiezing van een eventuee'en katholieke wethouder. De heer Snel vindt, dat voor die verkie zingen ook een ledenvergadering had moe ten worden gehouden. Tevens, na de voor ons teleui stellende uitslag der wethoudersverkiezing, was spr. teleurgesteld dat de voorzitter der Katho lieke raadsfractie in de raad geen woord van protest heeft geuit. De heer v. d. Bosch geeft hierna uitvoe rige toelichtingen betreffende de door de Katholieke Raadsfractie gedane pogingen om een Katholieke wethouder gekozen zien te krijgen. De voorzitter zou gaarne willen wijzen in verband met gemeentepo litiek, op de groote gewinnen en do verbe tering der woontoestanden. Spr. uit dit als persoonlijke wensch. De heer Snel zou gaarne verder een door de kiesvereeniging aangeschafte bibli otheek zien, -waaruit de raadsleden bij gelegenheid boeken zouden kunnen raad plegen. De voorz. zegt. toe medewerking te verleenen, opdat dit plan zal kunnen wor den uitgevoerd. De heer 'R'uys is door de gedane pogin gen om een katholiek wethouder te krijgen niet bevredigd, en vindt dat deze krachti ger hadden kunnen gevoerd worden. Bij de rondvraag bracht de heer Snel de wensch nog naar voren een vaste propa^ gandacommissie in te stellen. De heer v. d. Werf vraagt, in verband met de stemming der katholieke Tweede Kamerfractie, voor de loonsverlaging, ho6 deze houding te kunnen verdedigen tegen over anderen. De voorzitter beantwoordde de sprekers op bevredigende wijze, waarna hij nog wees op de nu binnen korten tijd te houden actie vanuit de katho'ieke vereeni ging is Woerden voor de vrede. KOUDEKERK. Gymnastiek. Maandagavond gaf de gymnastiekvereenigng „Aspasiaalhier, haar 6e openbare uitvoering onder leiding van den drecteur, den heer G. W. de Jong, te Alphen aan den Rijn. Het bestuur had ditmaal extra goede maatregelen getroffen omtrent de zitplaat sen voor het publiek, zoodat een ieder ge makkelijk de oefeningen kon zien. De voorzitter, de heer H. Wille opende den avond met allen een hartelijk welkom te heeten, waarna hij de leiding n handen gaf van den directeur. Voordat hiermede een aanvang werd gemaakt, werd de ver eeniging hartelijk toegesproken door den heer Mets, voorzitter van den Turnbond te Leiden, die de Ver. geluk wenschte met haar 5 jarig bestaan. Het programma werd hierna qp uitstekende wijze afgewerkt. Mooie oefeningen werden uitgevoerd, zoo als brug, rek, volksdansjes voor de klein tjes enz. waarom hartelijk werd gelachen. Dank zij de voortreffelijke leiding van den directeur, kan „Aspasia" op een van de best geslaagde uitvoeringen terug zien. Pluimveetentoonstelling. Het bestuur van de eierenveiling „Koudekerk-Rijndiik", heoft in haar laatst gehouden vergadering besloten een pluimveetentoonstelling te organiseeren, welke zal gehouden worden op Woensdag 2 en Donderdag 3 December a.s. op de bovenzaal van hotel de Bruin, alhier. Het bestuur mocht voor dit doel reeds vele toezeggingen, benevens eenige medail les en geldprijzen ontvangen. In totaal zijn 32 inzenders met 231 die ren voor deze tentoonstelling ingeschreven. We hopen, dat een ieder zal medewer ken tot hot welsslagen van deze eerste tentoonstelling en het wakkere bestuur zoo veel mogelijk in hun veel omvattenden ar beid zullen steunen. Z0ETERW0UDE. Hanze. Gisteravond werd door de R.-K. Middenstansvereeniging een pro- paganda-feestvergadering gehouden. Waar deze vergadering ook toegankelijk was voor de huisgenooten was de groote Patronaatzaal tamelijk bezet. Do heer Joh. Vlasveld, voorzitter, ver welkomde de feestelingen waaronder ook de Hoogeerw. Deken de gast wilde zijn. Het programma ving aan met de film: „Hoe ik mijn kind gedood heb." Tusschen deze filmvertooning hield de heer Jan Mol een rede over het onder werp: de middenstandsorganisatie en de crisis. De heer Mol begon met te wijzen op den ernst van de gevolgen die deze crisis kan hebben voor den middenstand schetste hoe de middenstand in dezen tijd de zon debok is, waarbij alles gedaan wordt om door laffe beschuldigingen de middenstand weg te werken. Spr. houdt een beschouwing om aan te toonen, dat de middenstand de wanke le positie niet ziet, althans de ernst van den toestand niet. Velen steunen op het werken van anderenen beroepen zich als zij over den toestand spreken nog op de organisatie, waar zij zelf niet eens lid van zijn. Verder gaande wijst spr. op de gevaren voor den middenstand oor het monipolisee- ren van de bedrijven door het grootkapi taal en door de gemeenschap. Dan komt spr. tot de eeuige macht in dezen strijd: de organisatie, om ten slot ie te komen aan de organisatie voor de Ka tholieken, onze Hanze. Na een vlotte en vluge behandeling van de instellingen eindigt spr. zijn propagan- de-rede. Met veel succes werd nu de film verder vertoond. De K. F. O. heeft daarbij veel waardcering ondervonden. In de pauze werd propaganda gevoerd onder de aanwezigen met het mooie resul taat dat het ledental weer opgevoeid werd en waarbij een groot aantal vaste begun stigers voor het Santos-fonds werden ge wonnen. De kleine verloting ten bate der kas was in enkele minuten afgeloopen. Hierna werd nog een vroolijko film ge draaid waarna de voorzitter om half elf uur de goed geslaagde feestavond met een woord van dank voor de belangstelling cn medewerking sloot.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6