ACADEMÏENIEUWS UIT DE OMGEVING HARTOG's Tandheelk. Inr. UIT DE RIJNSTREEK Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 18 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. r BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van IS Nov. 1931, medegedeeld door het Kon. N'ed. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.781.8 te Haparanda Laagste barometerst.: 745.3 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 19 Nov.: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets zachter over dag. De depressie in het Westen vormde een uitlooper bij Schotland, die daar en in Ierland storm en zware regen bracht, te Valencia zelfs 59 m.M. Het zachtere weer breidde zich nu ook over Engeland uit. De hooge drukking in het Noord-Oosten wijkt langzaam. Zij veroorzaakte in Scandinavië nog minder vorst dan gisteren, maar de ondiepe depressie over de Oostzee is Z,.i wsarts getrokken, zoodat bij stijgen de barometer Duitsohland wïldstil weer, met lagere ochtendtemperatuur, maar zonder vorst had. Ook in Frankrijk is bijna overal windstilte met nevel en zeer lichte vorst, gedurende den nacht in het Noord- Westen. De algemeene toestand duidt op uitbreiding van het zachtere weer over geheel West-Europa. LUCHTTEMPERATUUR: 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 4.35 uur tot Donderdagmorgen 6.55 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Ze» op Do.ideidag 19 November voonu. 10.39 uur en nam. 11.11 uur. Hedenmiddag te 12 uur werd door den garnizoenscommandant in de Doe'.enkazerne aanbesteed de levering van rundvieesch, gerookt en pekelspek over het tijdvak 1 Jaunari 193230 Juni d.a.v. Ingeschreven was als volgt: S. Marsman rundvteesoh f 0 69.5 per KG.; Ph. v. Gelderen 0.72 j. K.G.; C. v. Maslrigt runvleesch 0.65 per K.G.H. F. W. v. Luyken, rundvieesch 0.70 p. K.G.Th. W. M. Bergers, verach pekel- en gerookt spek 0.46 per K.G. De levering is voorloopig aan de laag ste inschrijvers gegund. LEIDEN. Gslaagd: candidaatsexamen ind. recht de heer H. F. W. Luiking (Lemmer); candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heer S. Kingam (Den Haag) en mejuffrouw M. A. H. Gentis (Leerdam). OEGSTGEEST. Film van Bloem tot Bol. In de groote mal van het TL'.K. Vereenigingsgebouw, ruim en aangenaam van bouw met vast staand ingebouwd bioscooptoestel, hield gisterenavond de alg. Ver. Bloembollencul tuur afd. Oegstgeest en Omstreken een buitengewone bijeenkomst. De oele ~»e'ling was groot. De voorzitter, de heer T. van Egmond, begroette bij de opening de aanwezigen en herinnerde eraan, dat de vcreeniging a.s. voorjaar vijftig jaar bestaat en nu zoo on geveer in de bruidsdagen verkeert Spreker L»rengt dank aan het centraal- comité, dat de vertooning der genoemde film mogelijk maakte. Van deze film zelf behoeft spreker wei nig te zegen: deze spreekt voor zich zelf en laat zien hoe mooi de situatie is. Voor al bij de vergrooting komt, in tegenste'ling met het menschenwerk, de grootheid van den Schepper, die dit alles heeft gemaakt, naar voren. De film voerde ons eerst naar de met sneeuw bede'--te Hollandsche landerijen en de daartussehen gelegen wateren, waarop druk werd geschaatst Daarna kreeg men te zien het bewerken van t land, het poten der bolgewassen en het dokken van den naderenden winter. \ervolgens hoe in 't voorjaar de natuur ont waakt en de bloeienden bolgewassen. Het drukke bezoek der bollenstreken, het enor me autoverkeer en de volgepakte stoom tram was niet vergeten. In 't kort werd het geheele leven in den bollenstreek dui delijk weergegeven. Ook werd niet vergeten de plaats die de Hollandsche bollen en bloemen op de bui- tenlandsche markten innemen. En menig leuk markttafereel uit Londen, Berlijn en Kopenhagen werd op het witte doek vertoond. Hoogst voldaan en dank baar gestemd verliet men na afloop het patronaatsgebouw. ATTENTIE. 10fi85 Katwijk a/d. Rijn. .Hotel de Roskam'' Eiken VRIJDAGOCHTEND van 10-1 uur NOORDWIJK. Ned. Mij. van Tuinbouw. De maande- lijksche bijeenkomst van de Ned. Maat schappij v. Tuinbouw stond weer in het teeken van belangstelling zoowel van den kant van de loden als door een i'.inke col lectie planten en bloemen, welke deze ver gaderingen steeds zoo aantrekkelijk maakt» Naast mooie Cyclamen. Begonia Gloire de Loraine, Primula's, Asparagus en Saxigraga, stond een mooie collectie cacteën en succulenten van tien heer Grul- lemans. Het was den voorz. den heer H. de Boer, een vreugde de aanwezigen tusschen deze Flora's kiuderen wolkom to heeteu. De voorz. sprak den wensen uit, dat de vergadering in den komenden winter aan genaam en leerrijk moge zijn. Na lezing der notulen werden enkele ingekomen schrijven behandeld o.m. een schrijven van de afd. Leidon met bekendmaking van de te houden Siebold-tentoonstelling van 43 Mei te Leiden. Besloten word voor 10 in het garantiefonds deel te nemen. De zelfde afd. zond haar agenda voor de vergadering op 25 Nov. in „In den Vergul den Turk", waar enkele inreressante on derwerpen zullen behandeld worden. De afd. Oegstgeest van Bloembollencultuur deed mededceling van de te houden ten toonstelling van bloemen en planten op 16 19 Februari, waarvoor verschillende prijs vragen zijn uitgeschreven. In het komende seizoen zal de heer Wirtz worden uitgencodigd tot het houden van een lezing over Centrale-verwarming, terwijl de reeds besproken lezing van den heer Schoevers over plantenziekte alsnog werd uitgesteld. Tevens zullen stappen ge daan worden om de film van de Maat schappij hier te doen vertoonen. Door den heer Overvelde werd verslag uitgebracht van de Alg. Vergadering gehouden te de Bilt 9 Oct. 1.1., waarvoor hem dank werd gebracht. Alsnu hield de voorzitter een causerie over het verrottings-proces van organische stoffen, waardoor deze weder in den kringloop van het leven terugkomen. Dit proces zou alleen onder de atmosphe- rische invloeden slechts zeer langzaam gaan, doch geholpen door de bacteriën of splijtzwammen wordt dit ten zeerste be spoedigd, terwijl tevens deze splijtzwam men optreden als de reinigers. In een be vattelijke uiteenzetting gaf de heer de Boer een duidelijk inzicht in dit zeer be langrijke proces. Ter gelegenheid van het 45-jarig huwelijk van den heer Grullemans was den jubilaris door de afd. een wandel stok met zilveren knop aangeboden, waar voor deze hartelijk dankte. Op de eerstvol gende vergadering zal de heer Rakhorst een causerie houden over Lathyrus-teelt, terwijl op deze vergadering tevens een wedstrijd zal plaats hebben voor de mooi ste inzending planten of bloemen, waar voor de voorz. reeds een prijs toezegde. In de Januari- en Februari-vergadering zul len wedstrijden gehouden worden met in gezonden geforceerde bloembollen, waar voor hot bestuur enkele prijzen zal be schikbaar stellen. Hierna volgde onder dank van den voorz. sluiting dezer geani meerde vertradering. Een jubileum. Gisteren herdacht Zus ter v. d. Helm 't feit dat zij 25 jaren in onze gemeente als wijkzuster werkzaam is. Te midden van een schat van bloemen werd de alom geachte wijkzuster in het gebouw der Chr. Bewaarschool een spontane hulde gebracht, waarbij Mevr. v. Panhuys de jubilaresse in hartelijke woorden toesprak, dankend voor de groote liefde en plichts vervulling waarmede zij zich van haar taak heeft gekweten. Namens velen bood zij haar een enveloppe met inhoud aan, als waar deering voor haar werken. Hierna had oog een zeer druk bezochte receptie plaats. Zooals wij verwacht hadden is deze dag voor de jubilaresse niet ongemerkt voor bijgegaan. zen zijn mede helpers genoemd kiftinen wor den. Z.Eerw. is pastoor van Perambore, een voorstad van Madras, hoofdstad van een provincie ondei Engelsch hebe*— in het zuiden van Voor-Indië, op de kust van Co- romandei met 827.000 inwoners, de stad waar eenmaal de Apostel St. Thomas ar beidde en wiens graf men er nog vereert. Nu zou men kunnen meenen, dat een streek waar reeds in Christus tijd het ge loof werd verkondigd, geen missioneering meer behoefde. Dit is echter verre. De pa rochie van Z. Eerw. telt 1200 Engelsoh sprekenden en ongeveer 800 paria s, aooh daarnaast zijn nog duizenden en duizenden paria's, die nog leven in een volslagen hei dendom, het is een vo'.k, dat in het bezit is van een eigen taal, van eigen gebruiken, menschen.... waar ieder ander met ver achting op ueerziet. Geen Engelsche spre kende, zelfs niet de overige Indiërs willen omgang met hen hebben, zij worden ver- stooten en zij gevoelen zich verstooteling te wezen. Vandaar dat de Missionaris daar steeds rekening mede moet houden. Nu ligt het in de bedoeling van Pater Koperdraad om, met de goedkeuring van Rome, van uit Pcambore een geheel eigen missioneering op te zetten voor die paria- me ischen in Madras. Z.Eerw. kent hun taal van nota bene 300 letters, kent hun gebrui ken en weet ook, dat zij ontvankelijk zijn voor het geloof .en voor den missionaris, die hen niet afstoot, maar liefdevol nadert om te voorzien in hun geestelijke en tijdelijke nooden. Het is een ontzaggelijke onderneming, de Bisschop van Madras heeft reeds zijn volle instemming er mede betuigd, een berg, van moeilijkheden zal overwonnen moeten worden, doch Z.Eerw. hunkert naar de terugreis en naar die heerlijke taak, met een zwak lichaamsgestel, doon met een on wrikbaar Godsvertrouwen wil hij zich daar op gaan werpen, maar heeft hulp noo- dig, missionarissen voor dat geheele aparte apostolaat, maar ook medehelpers, van wie niet gevraagd wordt de ontbering en opof fering van het missieleven, doch van wie slechts gevraagd wordt een liefst dage- lijksoh gebed en een milde gave* hetzij in eens, hetzij dagelijks in een busje geworpen. Perambore telt 2000 Katholieken en heeft een kerk welke... 300 menschen kan be vatten, dus bij de vroeg- en Hoogmis op Zon- en feestdagen moeten er telkens 700 buiten de kerk H. Mis hooren. Een school.... slechts een gehuurd huis. Een pastorie.... met één kamer, met een afge scheiden hoekje om er te slapen, te schrij ven en te eten. Het eerste wat de parias behoeven zijn op verschi lende plaatsen ka pelletjes met aangestelde catechisten. De parias zijn doodarm en de Engelsch spre kenden gevoelen niets voor hen en al zou den zij er voor gevoelen, ook hier als in den regel elders, de katholieken behooren tot de minst bedeelden. Herhaaldelijk ontvangt Z.Eerw. reed» brieven, waarin de paroohie-parias, ken nende zijn grootsche plannen, hem vragen, ja smeeken toch gauw terug te komen voor zich, maar ook voor hun rasgenooten, die nog in zoo groot aantal en in een zoo al lerellendigst heidendom rsnddolen. Men zal opwerpen, dat het thans geen tijd is voor Noorden en omgeving om al thans met geld de helpende hand te bic den, de nood in eigen kring laat dit niet toe, doch even ste.lig plaatsen wij hier tegenover, dat het nu juist de tijd is om wat extra te geven. Wij moeten thans bezui nigen op ons levensonderhoud en de uitga ven beperken tot het alleruiterste, doch be zuinigen op onze liefdegaven zou de wijs heid bedriegen zijn. Beseffen wij slechts, dat het enkel is Gods zegen, waaraan alles is gelegen en dat wij die zegen aftrekken door een deugdzaam leven, maar op de tweede plaats door vee! te doen. Pater Ko perdraad heeft toch Zeker wel 'n paar dui zend menschen die hem kennen en reeds als gevolg daarvan een goed hart toedra gen en laten wij eens even aannemen dat deze 2000 menschen niets van hun overdaad kunnen geven, of dat de mannen 10 ets. per week uitsparen op hun biertje of sigaar en de vrouwen op hun toilet of koekje, dat den Pater per jaar 10.400.— in het laad- je brengen! Wie glundert daar. Onze Missionaris.... die zoo graag o zoo veel tot stand wil brengen voor O.L. Heer en o zooveel paria's wil redden, doch wacht op de noodige medehelpers. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen getuig schrift voor spreekonderwijs, afgelegd voor de vereeniging voor Logopaedie en Pho- niatrie te 's-Gravenhage, slaagde onze plaatsgenoot» mej. J. Tuinman. Jongetje van verdrinking gered. Gis teren viel een 4-jarig jongetje van een schip, dat in de Raadhuisstraat aan den wal lag, in den Rijn. Toen men met behulp van een schippershaak de kleine drenke ling bijna op het droge had, viel het kind weer in het water, doch toen wist een schipper, die met een roeiboot ter plaatse kwam, het jongetje dat reeds bewusteloos was, te redden. Het gelukte weldra de kleine weer tot bewustzijn te brengen. NOORDEN. MISSIE-HULP. Wie glundert daar Op St. Willibrord was het 21 jaar geleden dat Noorden's Missionaris, de Z.Eerw. Heer F. Koperdraad den heimat verliet om in het verre Indië zich aan het zieleheil van den inboorling te gaan wijden. Gedurende deze 21 jaren vertoeft Z.Eerw. voor de tweede maal alhier om nieuwe kracht op te doen, teneinde straks andermaal zijn apostolisch werk voort te zetten. Het ver trek is reeds vastgeste d. Op 2 Februari gaat Z.Eerw. scheep te Genua, doch maakt deze reis via Rome om eerst bij Z.H. den Paus en Z.Era. Kardinaal van Rossum de belangen van zijn missie te bespreken maar tevens den zegen te vragen over zijn werk en over degenen, die door gebed en aalmoe (Berichten, reeds geplaatst In een groot gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. Handelsregister K. v. K. Opheffingen: 4460. J. W. Boeh- mer, Leiden, Raamstoeg 43, koper- en blikslager, winkel, huish. artikelen. 1682. D. S. Dickhoff, Leiden, Haven 24, huish. artikelen. Wijzigingen: 1982. Maatschappij tot hotel exploitatie „Huis ter Duin", Noord wijk, Zuid-Boulevard 5. Uittr. Dir. H. Chr. Tappenbeck, Voorburg. Wijz. uitgeoef. bedr.: het drijven van of deel nemen in een of meerdere Hotel-Restau rantzaken, alsmede de exploitatie van villa's en duingronden. 4518. „Onderling Hulpbetoon", Nieuw- ve>en, Dopsstraat 123, ziekenhuisverzor ging. Uittr. 2e Voorz.: P. Spreij, Nieuw- veen. Uittr. Comm.: M. Notenboom, Lei- muiden. N. Voorz.: P. Spreij, Nieuw veen. N. 2e Voorz.: M. Notenboom, Leimuiden. N. Comm.: C. de Vries, Nieuw veen. 2429. Gebrs. van Egmond, Oegstgeest, Hooge Morschweg 70, vaste planten- kweekerij. N. Gevolm.: A. P. van Eg mond, OegstgeeBt. 727. Firma J. van der Poel en Zonen, Zoeterwoude Weipoort B. 89, graanhan del, graanmalerij en mcelhandel. Uittr. Venn.: J. van der Poel Nzn., Zoeter woude,'d.d. 1 Mei 1930. Demping Middelstegracht. Hedenmorgen is door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. aanbesteed het ten deele dempen en ten deele verbouwen tot haven van de Mid delstegracht met het maken van den onderbouw van een hefbrug en het uit- j voeren van rioleerings-, bestratings- en andere bijkomende werken. Er waren 25 biljetten ingekomen. Ingeschreven was als volgt: Sanders en Co., Gouda I 49.448, II 12.908, in massa 62.416; Klokgieter, Rijswijk I f 44.150, II 23.300; Hoog- straten. Leiden II 16.465; Voordouw, Zwammerdam II 16.800; de Winter en van Weeren, Leiden 14.767; de Later en Meijers, Oegstgeest l f 76.000, II. 20.300, in massa 96.00U; Linsel, West- dijk en Jan Oldenkamp, Leiden II 17.300 Jac. Bringersma, Gouda II 10.930; Th. L. J. Zitman, Leiden I 65.500; Sanders Delft I 79400. II 17.612, in massa 96.536; v. d. Geer en Stuifzand, Leiden I 63.170, II 15.267, in massa 77.777; van Dordt, Leiden II 20.700; Mij. van Parera's Aann. bedr. Amsterdam, l 83.200, in massa 107.500; Timuiers Jr. Leiden II 88.330; I. 56.100, in massa 94.000; v. d. Schaaf, Rotterdam, I 84530, II 25.480; N. V. Goldschalk, Eindhoven I 86.230; II 24.650, in massa 105.400; Houtgraaf en Bolse- broek, Bloemendaal I en II 107.639; F. Snoeker Leiden I 64.000, II 35.000, in massa 99.780; Müller, Leimuiden 16.530; Bax en Steenkist, Haarlem II 17.376; Kiebert, Sassenheim I 60.980, II 19.890, in massa 79.900; Marcelis en Heemskerk, in massa 103.200; Bac ker, Haarlem in massa 118.000; A. V. v.h. v. Wijnon, Dordt I 101.300, in mas sa 124.300. De Kerst- en Nieuwjaarsdiensten voor militairen. In de eerstvolgende Legerorders ver schijnt een mi-isterieele beschikking, vol gens welke op Zaterdag 2 Januari 1932 behoudens noodzakelijke diensten dienst wordt verricht op Zondagen. Den militairen aan wie ter gelegenheid van het Kerstfeest en van den N:euw jaars dag, verlof wordt verleend, kan worden vergund te vertrekken onderscheidenlijk op Dcr.Jerdag 24 December 1931 en op Don derdag 31 December 1931 op beide dagen na 12 uur en terug te keeren per eerste reisgelegenheid, onderscheidenlijk op Maandag 28 December 1931 en op Maandag 4 Januari 1932. Voor hen, dio, bij vertrek uit het garni zoen na 12 uur, de woonplaats van ge zin, ouders of naaste betrekkingen niet vóór 23 uur kunnen bereiken, kan het tijd stip van vertrek met verlof vroeger wor den gesteld. De familie van wijlen prof. dr. H. A. Lorentz heeft aan den Senaat der Leid- sche Universiteit ten geschenke aangebo den zijn door M. Kamerlingh Onnes in 1916 geschilderd portret, ter plaatsing in de Senaatskamer. De Senaat heeft dit zeer gewaardeer de geschenk met groote dankbaarheid aanvaard. De alhier tot arts bevorderde semi-arts J. M. üeuff is bestemd tot reserve-ofxic'.er van gezondheid 2e kl. bij het reserve perso neel van den geneeskundigen dienst der landmacht. De alhier tot semi-art» bevorderde stu dent D.' W. Duijster is bestemd tot res. officier van gezoudheid bij den geneeskun- j digen dienst van het leger hier te lande. DE 0NTV...POSTZAK TE ALMELO. DE ROOVERS OPGESPOORD. Men meldt ons uit Enschedé: Eenige maanden ge.eden is te Almelo een poetzak ontvreemd, waarbij een be drag van eenige duizenden g en werd buitgemaakt. In verband met deze dief stal i« thans door de pliiie te Enschedé aangehouden de opperman H. H. R., die bekend heeft in samenwerking met zijn broer, de postzak te hefcLcn ontvreemd. De broer, die in Almelo woonachtig is, is eveneens aangehouden. De ontvreemde waardepapieren zijn ech ter nog niet gevonden. AUTO OVER DEN "nP GESLAGEN. Een doode. Gisteravond is bij het Woudhuis op den weg van Zutfen naar Apeldoorn een auto, vermoedelijk door het springen van een band, in volle vaart tegen een boom ge reden en over den kop geslagen. De inzit tende, de ongeveer 40-jarige H. Spekreis uit Twello, werd op slag gedood. Een ongeval bij eon begrafenis. Hedenmorgen, ongeveer half twaalf, is op de Binckhorstlaan te Den Haag, een volgrijtuig van een zich naar het R. K. Kerkhof begevende begrafenisstoet, door dat de paarden schrokken voor een auto, welke van een zijweg kwam, in de sloot langs dien weg geraakte. De vier inzitten de heeren, konden bijtijds door het perso neel van den begrafenis-ondernemer wor den gereu. Het rijtuig, dat gedeeltelijk vernield is werd daarna door den kraanwagen van de poHtie-fcrc: !wccr op het droge gebracht. LEIDEN. G e \fo r e n: Wilhelmus Theodorus, zn. van O. A. M. Bik en S. J. C. M. Breede- ve d. Maatje, dr. van R. H. Feijen en L. Suurland. Geboren: Pieter, zn. van P. Nievaart en C. S. de Wekker. Johanna Maria, dr. van J. A. Vink en W. van der Ploeg. Pe ter Hendrik, zn. van P. H. Kirl en E. M. Hondriksen. Antonie, zn. van A. Schaap en J. S. Legrt. Gerardus Lourentius, zn. van G. L. van Leeuwen en A. M v. d. Meer. Martha, dr. van W. Tameries en A. Blij- leven. Henrietie Jeaneita Virginia.-dr. van B. A. de Bek en H. J. V. Schutte. Christel, dr. van K'. W. F. Dalchow en E. Linsenbarth. Aiuonia, dr. van J. J. de Kleijnen en A. Wigman». Anthony Carl, zn. van J. de Graaf en W. J. M. Hen- drich». Maria Johanna Thercsia, dr. van J. van der Jagt en A K H. M. Winter. Wobine, dr. van A. de Sitter en H. J. Zoe telief Tromp. Cornelia, dr. van G. Carree en M. C. de Blauw. Ondertrouwd: G. Verlind jra. 23 jaar en R. Mulder jd. 23 jaar. Overleden: B. Hertel, zoon, 27 j. Overleden: O. Verhoeven dr 2 we ken. F. Breibach m., 73 jaar. J. Krol Ariens, wed. 69 jaar. R. Keijzer wedn. 80 jaar. AMSTERDAM, 18 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 259 Vette Kalveren: le kwal. 78—85 cont, 2e kwal. 68—70 cent, 3o kwal. 55—56 cent per kg. levend gewicht; 33 nuchtere kalveren 6 11 per stuk; 740 Varkens: Vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 4748 cent, zware 45—46 en vette 4415 cent per kg. slacht ge wicht. Uit Denemarken 11 wagons geslachte runderen. WOERDEN, 18 Nov. Kaas. Aanvoer 355 paitijen. Met Rijksmerk le kwal. 3538, 2o kwal. 32—31. Handel matig. VOORSCHOTEN, 17 Nov. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren J 6.107.90, eenden eieren 5.20—6.40 per 100 stuk»; kippen 0.80—1.15, hanen 0.90—1.30, konijnen 1.60—2.50, duiven 20—25 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Nov. Groen- tonveiling. Uien per 100 kg. 4.104.80, peen per 100 bos 4.20—6.30, bloemkool I soort per 100 2.00—4.10, gelekool per 100 3.90—4 80, peen per 100 kg. 24, roodo kool per 100 4.00—5.40. Aanvoer: 2400 kg. uien, 1000 bos peen, 24000 bloemkool, 2300 gelekool, 5500 kg. peen, 1800 roode- kool. ALPHEN a. d. RIJN. 17 Nov. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 6.00—0.50, peen 3.spruitkool I 5.006.20, idem II 2.—, kroten 4.— per 100 bos: sel derie 2.peen 5007.60, boerenkool 4.—, andijvie 1.60—2.00; per 100 stuks: kropsla I 3.—, bloemkool 1 1012, bloemkool II 4—6, roodekool BOSKOOP, 17 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 27 49, Golden Ophelia 30—61 cent. Marcel Rouyer 0.Hadlev 4260 eent, Co lumbia 48—65 cent, Butterfly 15—68- cent, Willi. Kordes 0-60—1.00, Mnd. Jules Bouohé 30 cont, Rosalnndia 4062 cent, Phoebe 4265 cent, Edith Helen 0.70 1.30, Kilham 0.70—1.00, Gennania 4563 cent, E. G. Hill 33—65 eent, Paul Grampel 3860 cent. Diversen: Chrysanten, groot- b'oemig 0.601.20, idem tros 10 -25 cent. WLÜbELNOTEEKlNGEN (AMb 1 EltDAM) (Niet officieel). Berlijn 69.071 Londen Ü.43!'a New York 2.49 Parijs 9.751/2 Brussel 34 60 Zwitserland 48 50 Milaan -12.85 Madrid 21.55 Ualo 52.— Kopenhagen 5'2.— Stockholm -52. Weenen 35.25 Praag 7.36 Boedapest Prol. 11/2 BEURSOVERZICHT. De ongunstige factoren, die t. o. v. don algemeenen toestand zijn aan te voeren, maakten op de AmsterdamiHiie beurs weinig indruk. De verkoopen waren heden tot een minimum verminderd en ofschoon ook de kooplust nauwelijks eenige uitbrei ding had ondergaan, bloven de koersen van gisteren goed gehandhaafd. Hier en daar kon zelfs een klein herstel plaats vinden. In Philips vonden vrij groote om zet'en plaat». Na on veranderden inzet trokken zij enkele pets aan. Unilevers be gonnen iets vaster, maar daalden vervol gens tot op het koerspeil van gisteren. De Accoustieken bleven op peil evenals Aku s. In Kon. Olies ging zoo goed als niets om. De noteering bleef op het vorig niveau go- handhnafd. Do Amcrikaansche soorten bleven op peil. Suikers op kleine schaal verhandeld. De tendenz wa» vrij vast en 5 pet. hooger dan gister voor H. V. A.i. Waarschijnlijk hield dii verband met de tendenz op de New Y< e Suikermarkt die gisteren iets vaster was. Rubbers stil en eerder iets lager, evenals Tabakken. Young eerder iets lager. Amerikanen ver loren -neerendeels iet» van hun koers. GEVRAAGD: oen FIRMA SIMON DE WIT. Donkersfeeg II, Leiden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3