UIT DE OMGEVING Dr'SDAG 17 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 Vrijdag te 7,30 uur kwa-m de raad der ge meente Stompwijk in openbare vergade ring bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, seer H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behalve de heer Vink met kennisgving. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notu len onveranderd worden goedgekeurd. De heer Bloemheuvel vraagt hoe het staat met de reconstructie van den Broekweg. De voorz. zegt niet te mogen beginnen, omdat men geen geld krijgen kan; de plannen lig gen gereed, doch B. en W. mogen niets uit voeren. Ingekomen is procesverbaal van kasop- neming en rapport van het verificatiebu reau, enz.; de stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. B. en W. bieden den raad aan de gemeen- tebegrooting, dienst 1932. De voorz. zegt, dat volgens het regle ment van orde in de commissie drie perso nen moeten benoemd worden, doch hij wil ook wel 5 personen benoemen om daardoor ook de kleinste minderheid in den raad (S.D.A.P.) gelegenheid te geven in deze commissie zitting te nemen en hij doet een beroep op den raad om ook de kleinste min derheid in deze combina tie te benoemen. De heer Willemse zegt, dat het de ge woonte is 5 leden te benoemen; wat de kleinste minderheid betreft, deze kwestie is opgelost en deze zal nu ook in de comm. komen; vroeger ging dit niet, omdat toen het lid der kleinste minderheid zelf aan leiding gaf, dat hij niet in deze commissie werd gekozen. Na enkele bespreking wordt tot stemming overgegaan en worden in de oommissie benoemd de heeren Willemse, Vink, de Groot, Bloemenheuvel en de Lange. Bij het voorstel tot verleening aanvul lingssubsidie aan het burgerlijk armbestuur voor het jaar 1931 vraagt de heer De Lange of van deze subsidie ad 4000.ook de uitgetrokken werkloozen zullen trekken, tot dat deze weer van hun eigen kassen trek ken. De voorz. zeg* de zaak te zullen onder zoeken en zegt alle medewerking toe, waar na het voorstel z.h.s. wordt aangenomen. Tot lid der schattingscommissie, wet op de inkomstenbelasting 1914 (vacature H. van Wijk) wordt gekozen de heer H. G. van Kampen. Bij het voorstel tot aanvulling der bouw verordening merkt de heer Willemse op, dat hij reeds eerder aandrong op algeheele herziening der bouwverordening en hij ver wacht nu spoedig deze herziening. De voorz. zegt, dat de bquw verordening in de maak is en dat hij uiterlijk in Janu ari a.s. een nieuwe bouwverordening hoopt te kunnen aanbieden; het voorstel wordt dan z.h.s. aangenomen. Voorstel tot opheffing der onbewoonbaar verklaring der woningen Veenestraat 68 en 136. De heer de Lange vraagt, of aan B. en W. reeds iets bekend is over de woningen van den heer Ham en of B. en W geen me dewerking kunnen verleenen deze onbe woonbaarverklaring zoo spoedig mogelijk op te heffen. De voorz. antwoordt, dat Ham nog niet aan zijn verplichtingen heeft voldaan en deze in het geheel geen medewerking heeft verleend licht dit nader toe; hij hoopt in de volgende vergadering hiermede te kunnen komen; B. en W. zullen gaarne medewer ken, als zij zelf medewerking krijgen. De heer Bloemheuvel vraagt, of het wel gewenscht is de onbewoonbaarverklaring der woningen Veenestraat op te heffen, daar volgens het rapport der gezondheids commissie nog niet alles in orde is. De voorz. zet een en ander nader uiteen, waar na enkele besprekingen het voorstel z.h.s. wordt aangenomen, met alleen de heer Bloemheuvel tegen. L - "ding Voorstel terzake de grensregelingsvoor- stellen in de grensregeling. De voorz. zegt, dat dit punt wel de hoofd schotel is van dezen avond. Hij betreurt het, dat deze week in een vergadering te Den Haag onze gemeente in opspraak is geko men. Hij vindt dat iedere gemeente zijn VAN STOMPWUK eigen wasch maar waschen moet en hoopt in het vervolg hiervan verschoond te blijven De heer Bloemheuvel zegt, dat het ge makkelijker geweest zoude zijn, de grens regeling te beoordeelen, als ged. staten te gelijk gekomen waren met samenvoeging van Veur en Stompwijk. Hij kan echter vol komen met het voorstel van B. en W. accoord gaan en zet zijn standpunt duidelijk uiteen. De heer Willemse bespreekt de houding welke de ST* A.P. in deze aanneemt. Hij zegt, waar de kwestie Stompwijk en Veur niet mag besproken worden, hij niet an ders dan het voorstel van B. en W. kan steunen en men zich met hand en tand moet verzetten tegen het voorstel van ged. staten en het afnemen van den Westvliet- weg nimer mag dulden. De heer Van Dam verklaart zich namens zijn fractie voor het voorstel vaa B. en W. De heer Mooijm^n zegt, dat bet voor hem bewoner van den Veen weg iets anders is. De Veenweg wil liever bij Nootdorp, omdat deze in alles op Nootdorp is aangewezen en deze door Stompwijk maar stiefmoeder lijk wordt bedeeld, er is geen gas, geen schoolarts enz. en daarom zou hij voor het voorstel van ged. staten moeten stem men. De voorz. zegt, dat het gas er komt en de schoolartsendienst in werking is en geeft hem in overweging alsnog zijn stem te motiveeren. Ook de heer Willemse geeft den heer Mooijman in overweging de zaak alsnog gced te bekijken. Als de Veenweg bij Noot dorp gaat, heeft men toch ook nog geen gas, ook de belasting is hooger. Hij is van meening, dat men ieder stuk der gemeente moet behouden en het beter is bij zijn eigen gemeente te blijven. De heer Mooij man zet zijn standpunt nog nader uiteen, en verklaart zijn stem wel te kunnen geven aan het voorstel van B en W. De voorz. zegt, dal ieder tegen het voor stel van ged. staten zal moeten stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt dan z.h.s. aangenomen. De heer Bloemheuvel stelt voor een adres te richten tot de Tweede Kamer in zake de door de regeering genomen maatre gelen tegen de vereeniging van Ned. Ge meenten. De voorz. zet dit nader uiteen en zegt, dat de vereeniging hiertegen zelf reeds geageerd heeft, zoodat hij het over bodig vindt van hieruit nogmaals een adres te richk Na lange besprekingen kan het voorstel van den heer Bloemheuvel geen ondersteuning vinden. Een tweetal vragen van den heer Willem se, of het juist is, dat kinderen van de Te- dingerstraat, enz. nog naar de O.L. School in Veur en niet naar de O.L. School in eigen gemeente en een vraag over koop van grond in den Tedingerpolder en het stich ten van een grondbedrijf door de gemeen te Den Haag, zullen B. en W in de vol gende vergadering beantwoorden. De heer Willemse vraagt, of het recht vaardig is, dat door de gemeente aan een gedeelte der gemeente reductie wordt ver leend op de electicititeitsprijs tijdens een winkelweek. De voorz. zegt, dat hij dit niet onrech- vaardig vindt, omdat B. en W. dit hebben gedaan, omdat de bewoners daar door re constructie van die straat schade hadden geleden en B. en W. meenden iets te moe ten doen. Er is nu weer sprake van een win kelweek, doch hij kan nu wel zeggen, dat er geen reductie zal gegeven worden. De heer Willemse zegt met dit antwoord bevredigd te zijn en dankt B. en W. voor de toezegging, dat dit niet meer zal geschie den, omdat z.i. anders het eene gedeelte zou bevoordeeld worden. De voorz. zegt, dat B. en W. iedere zaak afzonderlijk zullen behandelen en als b.v. de geheele gemeente een winkelweek zou organiseeren, zouden B. en W. waarschijn lijk wel reductie verleenen, daar dit zeer zeker voordeel voor de gemeente brengen zou. De heer Willemse zegt hiertegen zeer waarschijnlijk ook niet te zullen zijn, wan neer het de geheele gemeente zou betref fen. Groote besprekingen over wei nig zaken. De heer Willemse vraagt verder om de raadsvergaderingen in den winter op den dag te houden, omdat het voor hen, die ver af wonen ondoenlijk is in den winter meest al door bar weer zoo laat huiswaarts te moeten. De voorz. zegt steeds zooveel mogelijk met alle wenschen rekening te houden, doch kan hier geen toezegging doen. Er worden hierover zeer lange bespre kingen gehouden, echter zondér resultaat. De heer Willemse doet dan een voorstel om des winters de vergaderingen over dag te houden; dit voorstel wordt met 7—3 stem men verworpen. Een verzoek van Veldw. van Beuningen om te mogen verhuizen vraagt nog lange re besprekingen; wij volstaan echter met mede te deelen, dat door enkele heeren wordt aangedrongen op bouwen van eigen woningen voor de politie, terwijl de heer Willemse aandringt op de uitvoering van een raadsbesluit, waarin reeds is besloten eigen woningen voor de politie te bouwen. Tenslotte wordt besloten en goedgekeurd, dat Van Beuningen kan verhuizen en dat alle kosten hiervan voor de gemeente ko men en de kwestie inzake bouw van eigen woningen voor de politie nader zal worden onderzocht en bij de begrooting zal worden behandeld. De voorz. deelt nog mede. dat de gemeen ten in ongenoegen is met de aannemers van de Stompwijksche brug en de zaak in han den is van een arbitrage-commissie. Hierna sluiting. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente vergadert Woensdag 18 November des namiddags om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Opnieuw vaststelling van de verordening op de heffing van be smettelijke ziektegelden. 2o. Benoeming van 3 leden van de Algemeen Burgerlijke Armbesturen in deze gemeente, wegens pe riodieke aftreding op 1 Januari 1932 van de heeren G. Hölscher, G. van der Meer en C. Heemskerk. Voordracht van B. en W.: lo. G. Hölscher, 2o. N. Bakker, lo. G. van der Meer, 2o. J. P. Uljee, lo. C. Heemskerk, 2o. J. S. Pennings. 3o. Vast stelling van de verordening tot regeling van het beroep, bedoeld in de artikelen 7 en 9 der Woningwet. 4o. Instelling van een crisis-commissie, in verband met de ma laise in den tuinbouw. 5o. Vaststelling van een steunregeling voor uitgetrokken werkloozen reglementair nog niet recht hebbende en ongeorganiseerde werkloozen. 6o. Opnieuw vaststelling van de verorde ning op de heffing van opcenten op de ge- meontefondsbelasting, met opnieuw vast stelling van het raadsbesluit tot vaststel ling van het aantal opcenten voor het be lastingjaar 19321933; 7o. Benoeming van een lid van het Algemeen Bestuur der Stichting Drinkwaterleidng „De Drie Ge meenten'. wegens ontstane vacature. 8o. Reclame hondenbelasting. 9o. Reclame schoolgeld. lOo. Wijziging gemeentebegroo- ting, dienstjaar 1931. llo. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. Jubileum. Maandag herdacht de heer P. van Hoeve, 1ste ambtenaar ter secre tarie, den dag zijner 12 1/2-jarige ambtsver vulling in dienst dezer gemeente. Te half elf werd de jubilaris door het college van B. en W., in tegenwoordigheid van de overige ambtenaren op het gemeentehuis ontvangen. Allereerst werd hij toegespro ken door den heer burgemeester, die deed uitkomen, dat hoewel een trouwe 12 1/2 ja rige ambtsvervulling voor de gemeente geen reden was om officieel te vieren, spre ker, de wethouders, de secretaris, de ont- vangor en de ambtenaren en beambten ter secretarie persoonlijk toch gemeend heb ben dezn dag niet geheel ongemerkt te doen voorbijgaan. Het was Bpreker een vreugde uiting te kunnen geven aan de gevoelens van dankbaarheid, die hem be zielden, wegens de trouwe plichtshetrach- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 18 Nov. Huizen 1875 M. Uitsl N G.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonpl. 10.00 Zang N. C. R. V. dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumspel. 12.15—12.30 Gramofoonpl. 12.30 Concert door N. C. R. V.-kwartet. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.004.00 Concert Holl. Harpkwartet (harp, viool, celle, piano en harmonium). 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Kindnruurtje. 6.00 Uurtje voor de landbouwers. 6.45 Causerie over de Reformatie-periode 7.15 Causerie door H. Amelink. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Bostuursmededeelingen door mr. A. v. Deure. 6.1510.15 Concert N.C.R-V.-orkest. Na afloop Viaz Dias en tot 11.30 gramofoonpl. Hilversum 293 M. Uitsl. VAR A-uitzending. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Adolf Bouwmeester (voordracht) en gramofoonpl. 12.00 Concert VARA-septet en gramo foonpl. 2.15 Keukenpraatje P. J. Kers. 3.00 Zang door het kinderkoor „De kleine Stem". 3.30 „De Schat in het Zilveiroeer" (II) van Carl May. 4.30 Vraaghalfuurtje. 5.15 Concert VARA-orkest. 6.00 J. de Roode: „De verkiezingen in Engeland". 6.45 Causerie over het Kapitalisme. 7.05 Joodsch uurtje. 8.00 Uitzending van den V. R. O. 8.00 De Wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit". 9.15 Piano-recital door Joh. .Tong. 9.30 „Clown tegen wil en dank", comedie in 3 bedrijven van K. Maul. Het Groot- Volkstooneel. 10.45 Piano-recital (microfoonlooze vlou- gel). 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 gramofoonpl. ben dezen dag niet geheel ongemerkt te betoond. Namens, genoemde heeren bood de burgemeester den heer Van Hoeve een geschenk aan in den vorm van een gouden vulpen met standaard. Hierna werd nog het woord gevoord door den secretaris, die den jubilaris prees wegens zijn groote werklust. Nimmer, aldus spr., doet men tevrgeefsch een beroep op uw werkkracht, ook dan niet, wanneer 't geen verplicht werk is. Spr. hoopte, dat de jubilaris nog vele jaren onder zijn lei ding op dezelfde aangename wijze zou mo gen samenwerken. Nadat ook do ontvan ger nog had gewezen op de prettige ver houdingen, die onder de ambtenaren on derling heerscht, dankte de heer Van Hoe ve hartelijk voor de hem gebracht hulde, die in dezen vorm zeer heeft verrast en welke voor hem een spoorslag is om op den ingeslagen weg voort te gaan. Op de gemeente-secretarie was do lesse naar van den heer Van Hoeve rijkelijk met bloemen versierd, o.a. van het politie personeel en van den gemeente-opzichter. Geboren: Adriana Clasina d. van C J. Uljee en Th. C. van der Geest. Johan nes zoon van G. M. Vermij en A. A. van der Meer. Petrus Johannes zoon van L. J. van den Broek en A. l'Ami. Gehuwd: Gerardus José» hus van der Meer jm. 25 j. en Jacoba Maria van der Meer jd. 21 j. Anthonius van Zanten jm. 26 j. en Elisabeth Clasina van der Klugt jd. 21 jaar. Diventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1? 20 Orkestconcert. 1.35 Orgelconcert door O. D. Cunning ham. 2 45 Voor de Scholen. 3.50 Symphonioorkest-coniwt uit Bourne mouth o.l.v. Sir Dan Godfrey. Frank Mann- heimer (piano). O.a. Symphonic fantastique Berlioz. 5.05 Orgelconcert door Reg. New. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Volksliederen uit West-Europa (gramofoon). 7.10; 7.30 en 7.50 Lezing. 8.35 Symphonieconcert. BBC Sympho nic, Beethoven. Radio Parie 1725 M 8.05; 12.50; 1.25 Gramofoonpl. 9.05 „Julius Caesar", Shakespeare. 10.20 Gramofoonpl. 0.a. La vie brêve, de Falla. Langenberg 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 12.201.50 Kwartet en Solistenconcert. 3.401.25 Concert en tooneol. O.a. 6de Symphonie in h-moll, op. 74, Tschai- kowsky. 7.50 Boetedag-concert. Mis in C-dur voor soli, koor, orkest, Beethoven. Kalundborg 1153 M. 2.204.20 Orkestconcert. 7.208.10 Moderne operettemuziek. O.a. uit Das Land des Lachelns, L,har. 8.40 Hobo-soli door W. Welsing. 8.55 Blijspel. .2510.25 Roemeenschc muziek. 0.a. Roemeensche Rhapsodie No. 1, Enescu. Brussel 508 en 338 M 508 M.5.20 Dansmuziek. 6.20 Missa Solemnis, Beethoven. 650 Gramofoonpl. 8.20 Roemeensche muziek. O.a. Rhapso die, Golstan. 338 M.: 5.20 Gramofoonpl. 6.60 Gramofoonpl. 8.20 „Luna", fantasiespel van Piet «n Poot. Rome (Napels) 441 M. 8.20 Opera „Madame Butterfly" van G. Puccini. Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Religieus concert. Koor, orkest, solis ten o.l.v. Max Ludwig. 9.20 Berichten en sluiting. NOORDWUK. Gemeentewerken. Door B. en W zijn benoemd tot arbeider in vasten dienst bij gemeentewerken de heeren P. Kloos, J. Paa8chier en J. Steenvoorden. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik 240, waarvan 41 bouwvakarbeiders, 120 landarbeiders, 27 visschers, 17 losarbeiders, 4 boekdrukkers en 26 jongenB. Voor den tijd van hot jaar is het aantal werkloozen vergeleken met het vorige jaar zeer groot. Radio-ochtend-gymnastiek. „Nu maken wij een kniebuiging en vou wen de handen achter het hoofd." FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 6) Neen, antwoordde lord Monksilver beslist. Als zij zelfmoord heeft gepleegd, dan heeft zij don dood verkozen boven het onder een dak wonen met dien ouden dronkelap van een Phil Vaughan. Ik zal naar de pastorie gaan en trachten dat die lastige familie van me aan het verstand te brengen. Een wandeling van nauwelijks vijf minu ten bracht Lord Monksilver en zijn secre taris aan het voorhek van het landgoed en na het hoofdpad nog een honderd meter gevolgd te hebben, staken ze het kerkhof over, openden een klein ijzeren hek en stapten op den grond van den predikant. Dit was een korten weg, de hoofdtoegang naar de pastorie begon dicht bij de dorps straat. Met Ravenscar op zijn hielen, trip pelde lord Monksilver, met zijn eigen aardige loop, over het lommerrijke gras veld naar de openstaande deuren van de studeerkamer, waardoor ze den eerwaarden Chaloner Wenslade aan zijn schrijfbureau zagen zitten. Onaangediend stapte de oude edelman het vertrek binnen. Ben je bezig een dosis stichtelijke rhe- thorica voor a.s. Zondag te bereiden, Cha loner? grinnikte hij op niet al te vriende lijke manier. Leg je werk even ter zijde als je wilt en verzoek Diek en je vrouw en je dochter' even hier te komen, ik heb een hartig woordje met jullie te spreken. Hij wist dat dit autoritair optreden zijn broer zeer moest instemmen. Dominee Wenslade rees uit zijn stoel, terwijl zijn heele wezen protest tegen den voorge stelden inval uitdrukte. Als het jou hetzelfde is, Charles, zul len we liever naar de ontvangkamer gaan, om naar je toespraak te luisteren, zei hij. Ik heb het te druk, om mijn papieren op te ruimen. Ik kan de heel bende hier niet hebben. Zooals je wilt, antwoorde Lord Monksilver met zijn ironisch lachje. Ga je mee hij wende zich tot Raven scar, die bescheiden buiten de deur was blij ven staan. Neemt u mij niet kwalijk, Milord, maar als het uw bedoeling is om een in tiem onderhoud met uw familie te hebben, zou ik het prefereeren in den tuin te blij ven, tot u me noodig zult hebben, en den secretaris vermeed den blik van den pre dikant, die hem uitvorschend aankeek. De burggraaf gaf zijn instemming door een onverschillig schouderophalen en ging door de glazen deur, die zijn broeder quasi eerbiedig voor hem openhield. Het tweetal liep door de kleine hall naar de aardige ontvangkamer. De dominee liep naar den haard en belde. Het meisje dat verscheen, gaf hij opdracht, onmiddellijk mevrouw Wenslade, mijnheer Richard en miss Yvonne op te zoeken en ze te zeg gen, dat zijn lordschap hen wenschte te spreken. Toen het meisje weg was, wendde de predikant zich prikkelbaar tot zijn broer. Ik veronderstel, dat je geen onaange naamheden zult veroorzaken tusschen mij en de leden van mijn familie, waarmee ik op het oogenblik een verschil van mee ning heb? vroeg hij. In het minst niet. Ik ben integendeel gekomen in de hoop, olie op de stormachti ge wateren te kunnen gieten. Mevrouw Wenslade, bleek en bevend, was de eerste die de kamer binnen trad, haar gezicht verried een in tranen door- gebrachten, slapeloozen nacht. Een oogen blik later stormde Yvonne binnen, als ge woonlijk het gezag van haar vader ne- neerend onder de bescherming van den oom, die haar aanbad, en ten slotte kwam Dick, de belichaming van gemelijke gram schap. Luisteren jullie nu allemaal eens goed begon Lord Monksilver met de deur in huis vallend, 't is over Phil Vaughan's dochter, dat ik jullie een en ander te ver tellen had. Ik wensch niet, dat haar naam door de modder wordt gehaald om die ge schiedenis met dien ring. Denk wat je wilt. maar houd je gedachten voor je anders zal dat een breuk tengevolge hebben tus schen jullie huis en het mijne en je weet, wat dat beteekent. Ze vertellen me, dat 't het heele dorp al rondgaat, dat jullie' haar beschuldigt van diefstal. Dat wensch ik riiet, onthoud dat goedZij heeft net zoo min dien ring gestolen als.... als ik! De eerwaarde Chaloner Wenslade keek buitengewoon onbehagelijk. Daar hij de eenige was, die een dergelijke verdenking had uitgesproken, was deze heele uitval dus uitsluitend tegen hem bedoeld en hij zou niet gaarne een breuk tusschen zich zelf en zijn broer riskeeren. Hij was zoo wel in privé als ambtenlijk in veel opzich ten van het hoofd der familie afhankelijk. Ik heb de aanklacht, die ik tot mijn groote spijt moest indienen, ingetrokken, zei de dominee na een korte pauze. Ik heb inspecteur Pearman in Wroxford last gegeven, de zaak verder te laten rusten. De vermoedelijke dood van het meisje deed mij daartoe besluiten. Ik zou de aan klacht nooit ingediend heben, als ik geen bewijzen had gehad.... bewijzen, die on mogelijk genegeerd konden worden. Hou toch op met uw ellendige haar kloverij bulderde Dick plotseling. Maar Lord Monksilver hief zijn hand op en legde den jongen het zwijgen op. Laat het aan mij over, jongen, kwam hij tusschen beide. Al ik het dus goed begrijp, heb je de politie in kennis gesteld met het bewijs, dat jou overtuigde dat het meisje den ring heeft weggenomen, ging hij door, ter wijl hij zioh weer tot zijn broer wendde. Dat deed ik niet, omdat ik mijn zegs man uitdrukkelijk beloofd had, niet over dat punt te zullen spreken, antwoordde de dominee. Ik gaf den inspecteur al leen maar een wenk, waar de ring vermoe delijk te vinden zou zijn. Juist, maar daar dit een intieme fa milie-bijeenkomst is, samengeroepen met het doel deze pijnlijke kwestie op te helde ren, en de vrede te herstellen in je huis, kun je gerust den naam van je zegsman noemen. Meer verlang ik niet. Ik sta er als hoofd van de familie voor in, dat niemand hier in deze kamer misbruik van je mede- deeling zal maken. Op deze wijze in het nauw gedreven, begon de dominee ongo- woon angstig rond te kijken. Hij bleef ech ter hal star rig. Ik weiger beslist, den naam van mijn zegsman te noemen, zei hij na lang overw_e-. gen. Dan, Chaloner, moet je me niet kwa lijk nemen, als ik aan zijn bestaan twij fel, zei lord Monksilver snel om 'n uitbar sting van Dick, die zich bijna niet meer in kon houden, te voorkomen. Maar hij wil de nog iets anders vragen. Welke reden is miss Vaughan gege ven voor haar ontslag? Is haar verteld, dat ze verdacht werd, den ring te hebben go- stolen Het was een oogenblik doodstil, maar het antwoord kwam niet van den predi kant, maar van de laatste persoon van wie men dat verwacht zou hebben. De ar me mevrouw Wonslade, die het nog nooit in haar leven gewaagd had haar eigen meening te uiten, in tegenwoordigheid van haar man, stamelde: Ik was het, die haar zei, dat ze moest vertrekken, op bevel van Chaloner. Ik gaf de reden op, die mij ook gezegd was, dat ze tete familiaar met Dick was. Ze was al vertrokken, toen haar naam in verband met de vermissing van den ring werd genoemd. Ik geloof dat het een schande is, dat er zoo over haar gespro ken wordt. Als ze voor mij stond, zou dat het eerste zijn, wat ik haar zou vertel len. Lord Monksilver was aangenaam verrast bij het hooren van de verdediging die van zulk een onverwachte zijde kwam. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9