DINSDAG 17 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAO BAROMETER. paar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Nov. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.763.te Haparanda Laagstb barometerst.: 741.9 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 18 Nov.: Meest zwakke Oostenlijke tot Noorde lijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. De hooge drukking breidde haar kern boven 780 m.M. in Noord-Soandinavië nog ■wat uit en bracht daar lichte tot matige vorst maar een ondiepe depressie over de Oostzee veroorzaakt vochtig weer met lichte regen in haar omgeving, zoodat ook hier te lande geen vorst van beteekenis in de eerste dagen te wachten is cn alleen plaatselijk in Engeland, Frankrijk en Zuid-Duitschland zeer lichte vorst voor kwam. Het groote lage drukgebied op den Oceaan voert krachtige warme en vochti ge winden naar de Noorsche kust, zoodat waarschijnlijk de hooge drukking over Scandinavië geen stand zal houden. Alleen van de Iersche en Schctsche kusten wordt regen van beteekenis gemeld. LUCHTTEMPERATUUR: 5.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 4.35 uur tot Woensdagmorgen. 6.55 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 18 November vo5rm. 9.23 uur en nam. 10.02 uur. DE ST. ANTONIUS-HERDENKING. Vanavond om 7.30 uur zal de groote Stadsgehoorzaal worden geopend. Men verzoekt ons, de bezoekers dringend uit) te noodigen om tijdig op hun plaatsen aanwezig te zijn, om iets vroeger te komen ook al hebben zij een bespro ken plaats opdat om 8.15 kan worden begonnen. Nog slechts enkele kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Vereen. R. K. Dilettanten. Zaterdagavond gaven de Ver. R. K. di lettanten in de zaal van Zomerlust de eei- sfe uitvoering in dit seizoen. Jammer ge noeg was de zaal in het begin van den avond met geheel gevuld. Later op den avond liep het echter vol. Er is weer^ on bedaarlijk gelachen. De opvoering van n Verwarring", heeft weer danig de lachspie ren in beweging gebracht. Pucky en Baby. de clowns van den avond, werden zoodanig met elkaar verward, dat het Mortimer bijna tot krankzinnigheid voerde. In het derde bedrijf komt echter alles weer tot klaarheid cn is de Verwarring weer uit de Dat dit stuk „het goed doet" bleek wel uit het dankbaar publiek, dat na elk be drijf hartelijk applaudisseerde. Er was geen moeite ontzien om alles zoo goed mo gelijk tot zijn recht te laten komen. Vooral de aankleeding was tot in de puntjes ver zorgd. Eiken speler persoonlijk te beschrij ven zou ons te ver voeien, maar wij mogen gerust zeggen, dat allen (dames zoowel als heeren) op de juiste plaats waren. Het blijkt, dat hun regisseur, de heer Joh. v. d. Steen, den juisten man op de juiste plaats weet te zetten, en de karakters zeer goed aan elkander weet aan te passen. Alles bij elkaar vormde het een goed geheel. Met een gezellig bal met goede muziek weid dezen avond besloten. Demping Middelstegracht. Hedenmorgen is door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. aanbesteed het ten doelc dempen en ten deele verbouwen tot haven van de Mid delstegracht met het maken van den onderbouw van een hefbrug en het uit voeren van rioleerings-, bestratings- en andere bijkomende werken. Er waren 25 biljetten ingekomen. Ingeschreven was als volgt Sanders en Co., Gouda I 49.448, II f 12.968, in massa 62.416; Klokgieter, 'Rijswijk I 44.150, II 23.300; Hoog straten, Leiden II 16.465; Voordouw, Zwammerdam II lö.SOO; de Winter en van Weeren, Leiden 14.767de Later en Meijers, Oeg.stgeest I 76.000, II. 20.300, in massa 96.000; Linsel, West- dijk ij Jan Oldenkamp, Leiden II 17.300 Jac. Bringersma, Gouda II 16.930; Th. L. J. Zitman, Leiden I 65.500; Sanders Delft I 79400, II 17.612, in massa 96.536; v. d. Geer en Stuifzand, Leiden 63.170, II 15.267, in massa 75.777; van Dordt, Leiden II 20.700; Mij. van Parera's Aann. bedr. Amsterdam, I 83.200, in massa 107.500; Timmers Jr. Leiden II 3S.330; I. 56.100, in massa 94.000; v. d. Schaaf, ltitterdam I 84530, II 25.480; N. V. Goldschalk, Eindhoven I 86.230; II 24.650, in massa 105.400; Houtgraaf en Bolse- broek, Bloemendaal I en II 107.639; F. Snoeker Leiden I 64.000, I 35.000, in massa 99.7S0; Müller, Leimuiden 16.530; Baax en Steenkist, Haarlem II 17.376; Kiebert, Sassenheim I 60.980, II 19.890, in massa 79.900; Marcelis cn Heemskerk, in massa 103.200; Bac ker, Haarlem in massa 118.000; A. V. v.h. v. Wijnen, Dordt I 101.300, in ^«b- sa 124.300. De alhier tot arts bevorderde semi-arts J. M. Heuff is bestemd tot reserve-offic'.er van gezondheid 2e kl. bij het reserve perso neel van den geneeskundigen dienst der landmacht. De alhier tot semi-arts bevorderde stu dent D. W. Duijsaer is bestemd tot rss. officier van gezondheid bij den geneeskun digen dienst van het leger hier te lande. "(Berichten, reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. OVERNAME VAN DE ZIJL DOOR DE PROVINCIE. Vernieuwing van de Spanjaardsbrug. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland stellen aan de, Prov. Staten voor, van de gemeente Leiden over te nemen in eigen dom, beheer, enz. den Zijldijk en de Span jaardsbrug, alsmede de rechten en ver plichtingen van de gemeente Leiden met betrekking tot het water de Zijl, d.i. de voortzetting naar het Noorden van hot Rijn-Schiekanaal en een voor de Provincie zeer belangrijk vaarwater. De gemeente Leiden draagt een derde gedeelte, tot een maximum van 50.000 Bij, in de kosten van de vernieuwing van de Spanjaards- brug, waaronder begrepen de te maken op rit van den Leiderdorpschen kant, door de Provincie uit te voeren. De Provinqie draagt een derde gedeelte, tot een maxi mum van 10.000, bij in de kosten van den oprit aan den Leidschen kant, voor re kening van dé gemeente Leiden komende. De gemeente betaalt aan de Provincie cenige jaarlijksche bijdragen in zekere on derhoudskosten. WONINGBOUWVER. TU INSTADSWIJK. Officieele ingebruikneming van het derde bouwplan Het bestuur van bovengenoemde woning- bouwvereeniging heeft aan de ingebruikne ming van het complex woningen, behooren- de tot het derde bouwplan, een officieel tintje gegeven door Zaterdagmiddag ver schillende autoriteiten en afgevaardigden van zustervereenigingen uit te noodigen samen te koinen in het pand Ivoninginne- laan 49. Onder degenen, die aan deze uit- noodiging gevolg hadden gegeven merkten we op den burgemeester, de wethouders Splinter en Romijn, den heer Kiers, direc teur van het Bouw- en Woningtoezicht en den heer Huisman, chef van de afdee'.ing Financiën. De voorzitter, de heer J. de Jong heet te hen allen hartelijk welkom en begroette voorts nog den architect en den opzichter, de heeren Schol, zoomede de versohi lende aannemers. Spr. bracht dank aan allen, die aan de totstandkoming van het derde bouw plan hebben medegewerkt en sprak de hoop uit. dat bij de uitvoering van het vierde bouwplan deze medewerking over de gansohe linie even groot zou mogen zijn. Er is tijdens de thans beëindigde werkzaamhe den geen enkele wanklank vernomen en het bestuur ziet dan ook met groote vreug de en dankbaarheid op den verrichten ar beid terug. Tenslotte verzocht spr. den burgemees ter een gevelsteen te willen onthullen. Al vorens aan dit verzoek gevolg te geven, sprak de burgemeester woorden van hulde tot het bestuur van T. S. Het gemeentebe stuur juicht het werk der woningbouwver- eenigingen van harte toe. Even zeer als het poogt het oude momentale beeld der bin nenstad te bewaren, zoo verheugt het zich over den aanleg van moderne woningcom plexen in de buitenwijken. Leiden is aan alle kanten door dergelijke fraaie kwartie ren omrinngd, die terecht de bewondering van stadgenoot en vreemdeling opwekken. Het is de plicht van de overhoid niet om zelf voor woningen te zorgen, doch het behoort wel het particulier initiatief te steunen, waar dit te kort schiet en zoodoende den bouw van goede woningen mogelijk ma ken. Ten slotte dankte spr. het bestuur voor de prettige samenwerking en wenschtc hem ,geluk met het gereed komen van dit blok. Daarna onthulde hij den eenvoudigen gevelsteen, welke den naam der vereeni- ging en de oprichtingsdatum vermeldt. Na afloop bleef men nog eenigen tijd bijeen. ONTSLAG BIJ VAN NELLE. Reorganisatie van het distributie-systeem. Naar „Het Volk" berichtte, zou de di rectie van het filiaal Leiden der firuia Erven Wed. J. van Nclle, Aalmarkt 17, het geheele personeel, bestaande uit 19 man, hebben medegedeeld, dat zij, wanneer zij een andere betrekking konden krijgen, die moesten acceptceren. Dit beteekent, zeiJe het blad, dat na Dordrecht, binnen afzienbaren tijd ook het filiaal Leiden zou worden opgeheven en met. Den Haag samengesmolten. Bij informatie is ons gebleken, dat het filiaal aan de Aalmarkt niet wordt opge heven. Wel wordt er een concentratie in het distributie-systeem der firma doorge voerd, waardoor geleidelijk meer werk zaamheden naar Rotterdam worden ver plaatst. Dit zal tot gevolg hebben, dat het personeel van het Lcidsche filiaal metter tijd zal worden ingekrompen. Het bekende kubusgebouw aan de Aalmarkt blijft even wel in handen van de firma v. Nelle. Hoeveel personeel er ontslagen zal wor den is nog niet bekend. Ned. R. K. Slagersgezellenbond „St. Joris". Gisteren heeft de afd. Leiden van den R. K. Slagersgezellenbond „St. Joris" haar tienjarig bestaan herdacht. Het feest was des morgens begonnen met een H. Mis in de St. Josephkerk voor de levende en overleden leden, waaronder alle leden ter H. Tafel naderden. Hierna had een feestelijk ontbijt plaats in de groote zaal der pastorie waaronder de algemeene Geest. Adviseur der vakver- eenigingen, Rector R. Reijnen, bestuur en leden kwam complimenteeren Bij den feestavond, die des avonds in de groote zaal van Concordia gegeven werd waren o.m. aanwezig de geest. adv. Kapelaan L. Oudde en de Bondsbestuur- der, de heer Soharff uit Amsterdam. Voor een goed bezette zaal werd deze feestelijke avond geopend met een wel komstwoord van den voorzitter der feest commissie. die alle aanwezigen hartelijk welkom heette en aan het bestuur een bloomengeschenk aanbood, Hierna werd gesproken door den bonds- bestuurder. den heer A. Seharff, die in een propagandistisch woord het nut der orga- nistie naar voren bracht. Hierna was het woord aan het duo Van Leeuwen en UI jé, dat alleen of te samen een tiental liedjes ten gehoore bracht. Een collecte voor de R. K. werkloozen na een hartelijke aanbeveling van kape laan L. Gudde onder de pauze gehouden, bracht ongeveer 20 op. Zeer verdienstelijk was weer de mede werking van het muziekgezelschap „Aufge- past". dat ook bij het gezellig samenzijn, dat onder de bekwame leiding van den dansleeraar Evert Castelein zeer goed ver liep, muzikale medewerking verleende. Tot sluitingstijd ging hpt er zeer vroolijk naar toe, zoodat de slagersgezellen op een prettigen avond kunnen terugzien. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n 5182. G. Zijderveld, Alkemade C 70. Broed- en Banketbakkerij. Uittr. E.: G. Zijdeveld. Alkemade dd. 13 October 1930. Wij?, handelsn.: J. M. Corts. 3289. E. de Jongh. Leiden, Kloksteeg 6 depothouder van brood, en handel in koek en chocolade Overl.: E. de Jongh. Leiden, dd. 10 Nov. 1931. 2519. D. de Jone. Katwijk aan den Rijn. Kerkplein 2, handel in mest en vracht vaart. Overl. E.: D. de Jong, Katwijk dd. 18 Dec. 1820. Het aandeel van' de mede- eigenaren: L. Je Jong eo L. Schipper, is gewijzigd. VVijz. handelsn.: L. C. de Jong. Geslaagd ie voor het examen Fransche Handelscorrespondentie, afgenomen door de „Xederlandsche Vereeniging tot Be vordering der Handelswetenschappen" te Rotterdam, de heer E. Kooreman, alhier. T00NEEL. Münchener Künstler. Paul Brann's Marionettentheater. Zij, die het fijne Marionettenspel, zooals Paul Brann het spelen laat, met kennen en überhaupt niet weten, wat met een ar tistiek Marionettentheater als van dezen Duitscher te bereiken is, zullen misschien daarbij nog verwonderd zijn, als zij de medewerkers in een Marionettentheater als Künstler zien betiteld. En toch zijn zij dit in den vollen zin des woords. Misschien is dat intusschen de re den, dat er Zaterdagavond in de Stadsge hoorzaal minder bolangstclling was, .tan wij verwacht hadden. Ongeveer 300 men- schen waren er gekomen om van Paul Brann's geestige poppen te genieten. Men weet niet wat men meer moet be wonderen, de fijne décors en de prachtig uitgevoerde poppen oi het artistieke spel, dat met dit materiaal werd vertoond. Want dc inhoud van het spel zelf staat op zeer hoog litterair peil en de uitvoering was on berispelijk. Zoo in het eerste spel „Goethe in exa men". Dc figuren zijn grotesk, do examen commissie (waarvan wij Vrijdag een foto publiceerden) staat of zit achter de groene tafel en speelt zoo levendig mee, met de vragensteller, dat men aanstonds ge boeid is. De drie alleswetende heeren tegenover de jongeling, genaamd Wolfgang Streber, die bijna evenveel weet en telkens daarbij met zijn vinger in zijn neus boort en de jongeling Züst, die niets weet. Het wordt een steekspel van vragen en antwoorden, dat uitloopt op de dwaasheid der veelweterij, die hier verpersoonlijat wordt. Het is kostelijk amusant. Goethe maakt het examen voor den sleohten scholier en naiuurlijk weet hij oict meer, wanneer hij Wetzlar verliet en wan neer hij zijn „Tasso" schreef. Maar Wolfgang, de knappe leerling, weet dat allemaal precies en zoo wordt het oen ironie om van te smullen. De poppen-spellen en het vraag- en ant- woordenspel wordt een onweer van 'cijfers, jaartallen, namen en definities in steeds sneller tempo als het geklik der degens bij een schermwedstrijd. Na de pauze werd La Sërva Padrona (van Dienstmaagd Lot meesters opgevoerd) een komische opera van Giovanin Pergajex niet poppen en décors van prof. Joseph Wackerie. De rol van Lcrbina werd gezon gen door Frl. Helene bommer van de S taatsopera te München en bij het prachtig j muzikale van dit werkje, bij de verschei denheid van melodiek eii de rake draaia- j tick was de vertooning weer zoo - verfijnd dat wij gerust van een Meesterschap dezer I Münchener kunstenaar mogen spreken. I Alleen deze opmerking. Zulk een spel I geve men niet meer in de groote zaal der Stadsgehoorzaal. Bij de slechte acoustiok van deze zaal koint nu bij, dat de Duitsche tekst van achter de coulissen hoorbaar hioet worden gemaakt, zoodat veel van het gesprokene verloren gaat. Dit phantastisch-dichterlijke poppensuel moet u zeker eenmaal gehoord en gezien hebben. De koning drinkt. N.V. Vereen. R'damseh-Hofstad Tooneel. Cor v. d. Lugt Melsert, de directeur van het Vereenigd R'damseh-Hofstad Tooneel heeft met dit tweede blijspel van den Vla ming Jos. Janssen niet zooveel eer inge legd als met diens vorige ailerwege niet vreugde begroete spel „Dc Wonderdok- toor". Wat was die „Wonderdoktoor" ©en echt Vlaamsohe schets uit het boerenleven! En Vlaamsche leute trekt. Maar „De koning drinkt" (een titel «lie vrij zonderling bij het stuk bengelt, al is er wel een aanknoopingspunt te vinden) is evenzeer een schets uit het Vlaamscho boe renleven, met veel vroolijkheid en sche.rs, en zelfs met iets meer diepgang dan do „Wonderdoktoor". En toch is de waardee ring van Zaterdagavond in den Leidschen Schouwburg ver achtergebleven bij die voor den Wonderdoktoor van verleden jaar. Het spel laat de opkomst zien van de Vlaams-che pachtboeren, die door den oor log (oploopen der prijzen, daling van de valuta en onmogelijkheid om de oudo pach ten te verhoogen) in beteren doen zijn ge raakt en nu tegen elkaar opbieden, groot ^loen en bluffer.. Vooral boer Vranime ziet zijn duiten zich ophoopen en beleeft het genoogen, dat zijn pachtheer jonker Jean Quapenninck bij hem komt aankloppen om geld. Boer Vrani me krijgt het hoog in de bol; hij leent geld en wil daarmede slechts doorgaan als de jonker trouwen wil met zijn dochter. De arme schoolmeester, die de liefde van de knappe Rika heeft gewonnen, is een vent van niks in Vramme's oog. Maar trouwen met de dochter van zijn pachtboer is toch wel een boei je erge mésalliance voor den jonker en hij gaat daarop niet verder in. Maar als boer Vranime (tusschen haakjes, wat maakte Joan Elsensohn van dien boer efcn prachtige creatie!) al rijker en rijker wordt Rn de jonker (Ednard Palmer) de eene bezitting na den ander moet ten gel de maken, dan wil de jonker wel toebijten maar dan weigert boer Vranime, die in tusschen zelfs burgemeester geworden i>, cn de schoolmeester, die van bankzaken wat verstand heeft, krijgt zijn Rika, om dat het niet „anstnodig" zou zijn, als bij, die samen met den ex-boer een bank gaat oprichten, zoo'n aardige typiste bij zich zou krijgen, die niet zijn vrouw zou zijn. Alles loopt dus goed af, behalve voor den jonker, wiens kasteel tenslotte' dooi den boer-bankier wordt gekocht. Naast Joan Elsensohn als boor Vranime, de hoofdpersoon, stond zijn rivaal boer Priem, waarvan Anton Roemer een heer lijk type maakte. Hans van Eos was de ,.vent van niks" die toch met Rika (Willy Dunselman) ging strijken. Tezamen met Louise Kooiman. d«ï boerenmeid, die niet voor de poes is, een vlot spelend drietal. Onder de kundige regie van Hermann Schwab was trouwens het geheel een zeer vlot en uitnemend spel. BINNENLAND. HET AUTO-ONGEVAL BIJ F0XH0L. Het kinderlijkje thans opgehaald. Hedenmorgen is uit het Winschoterdiep bij Westerbroek het lijk opgehaald van het kindje der familie Drenth uit Stadska naai, dat sinds 5 dezer werd vermist toen het met een auto, waarin zich ook vier vol wassenen bevonden, nabij Foxhol in het water reed. Zooals bekend, is bij dit ongeval ook een der volwassenen, de heer Bonos uit Stads kanaal, om het leven gekomen. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK. Vrijgesproken werd door «Ie TTnagscho Rechtbank de vertegenwoordiger P. F. van G., te Leiden, tegen wien drie maanden gevangenisstraf was geëischt wegens op lichting. Verduistering uit een po&tzending. Door het vinden van een bedrag van 16.in een papiermand in het postkan toor te Winschoten, is man daar tot dc ontdekking gekomen, dat uit een dienst- zending, afkomstig uit Peimin 1000 is ontvreemd. Een onderzoek wordt inge steld. Aan de gevolgen overleden. De 60-jarige heer K. Mulder «e Bockel- te, die Zaterdagavond door de tram, ko mende uit de richting Stconwijk, werd aangereden, is zonder tot bewustzijn te I zijn gelromen, aan zijn verwondingen over leden. TELEGRAMMEN Nieuwe Chineesche aanval cp den spoor weg TaonanTsitsikar. LONDEN 17 Nov. (V.D.) Op den rechter vleugel van het Ja pan ache front kwam liet opnieuw tot een gevecht met Chineesche oavallerie, waarbij acht Japanners werden gedood. De trans-Siberische Express is ie Taonan opgehouden aangezien uit Agan* -ji gevechten op «len spoorbaan werden ge meld. Ohincesche oavallerie heeft getracht een spoorbrug nabij Tasjing in de lucht te doen springen, doch dit werd door Japan- sche troepen voorkomen. Chineesche bandieten hebben te Went- sjau in de provincie Sjekiang een opslag plaats van do Japansche groothandelso i- derneming Jwai Yoko Company in brand gestoken. Dc schade wordt geschat op een kwart millioen yen. De Raad van den Volkenbond. PARIJS 17 Nov. (V.D.) De particulier* besprekingen van de deelnemers aan de zitting van den Raad van den Volkenbond Parijs, die Maandagmiddag onmiddellijk na de geheime zitting aanvingen, werden hedenochtend voortgezet. Een openbare zitting heeft hedenochtend niet plaats ge had. Bommen gevonden. LONDEN, 17 Nov. (V. D.). Tc Santa Iria bij Lissabon is de politic ren huis bin nengedrongen, waar radicale elementen een vergadering hielden. Daar de politie op tegenstand stootte, moesten uit Lissabon versterkingen ontboden won!en. Toen het huis bezet werd, waren de dee'neniers aan de vergadering verdwenen. Bij dé huiszoe king werden veertig bommen gevonden. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 16 Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.50 -1.90, bloemkool J -i.io11.bloemkool II 1.503.80, roodekool 1.801.savoyekool 1-70 4.50, groenekool 1.10—3.Chinakool 1.50—2.—, pieterselie 1.80 -2.40, prei 1.00—2.80, kropsalade 0.50—2.10, selde rie f 1.402.40, knolselderie 1.803. wortelen 2.10—5.10. per 100 kg.: kroten 1.50—2.50, kroten; gek. 4—8, snijboonen 75, witloof 25—28. spinazie 9-15, uien 3 00 4.50, spruiten I 3—8, sprui ten 11 1l. Melkveiling. Aanvoer 722004 liter. Hoogste prijs 7.20. fcagote 6.10 per 100 liter. 17 Nov. Vette Varkens. Aanvoer 515 stuks, waarvan 501 zwaar 10—11 cent en 14 licht 36—38 cent per kg. levend ge wicht. Zouters 32— 30 cent enkele beate 1 cent boven noteering. Handel matig. ROTTERDAM, 16 Nov. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst 6.50—7.25; Ha ver 0.006.75; Erwten kleine groene 12 7514, Overigens van 8.5012: Schoker-erw ten 19.22.50 verder van 10 18; bruineboonen naar kwali'eit van 8 11, extra kwaliteit meer betaald. Alles per 100 kg. BODEGRAVEN, 17 Nov. Kaas. Aange voerd 276 partijen. Ooudsche kaas. w. o. 272 met Rijksmerk totaal 10688 stuks, we gende 90.192 kg. prijs met Rijksmerk Ie osort f 32— 31. -> soort 35—37. Handel matig. Z0ETERW0UDE, 17 Nov Veiling „Ik leer nog". Kippeneieren f 6.70—8.00, kui keneieren 5.50—6.10, eendeneieren 6.50 —6.60 per 100 stuks; boter 60—72 cent, kaas 3035 cent per pond, kippen 0.701.00 hanen 0.75—1.00. duiven 18—22 cent, een den f o.so1.00 en konijnen 0.253. per stuk. HAZERSWOUDE, IT Nov. Eierenveiling Aanvoer 2281 stuks. Kippeneieren 7.60 8 30, eendeneieren 5.355.75 per 100 stuks, lianen 0.751.— per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 1« Nov. Groentenveiling. Tomaten A f 9.0013.80, idem B 10.40-13.80, idem C 2.50 9.00, idem CC 1.202.70, per 100 pond. Andij vie 1.00—1.10, sla 0.60—5 20 per 100 krop, bloemkool 27 cent per stuk. drui- ven 16 cent per pond. BOSKOOP, 16 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 20 47 cent, Golden Ophelia 25—56 cent. Hnd- ley 5080 cent, Claudius Pc met 5487 cent, Columbia 3175 cent, But'erfly 35 68 cent, Mac Keiler 19—65 cent, Wilb. Kór- des 39—90 cent, Mad. Jules Hou oil 45 cent Rosa land ia 30—63 ©ent, Kil ha in 66-80 cent. Geruiania 3559 cent, Gloria nmndi 31 —58 cent. Edith Helen 0.901.10, E. G. Hill 25—53 cent, Florcx f 0.8O—ï.oo. Di versen: Chrysanten, grootblocmig 0.90 —1.70, idem tros lt 33 cent., Gcrbera 60 cent, Clematis Prins Hendrik 2.50—3.10 ROTTERDAM. 17 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd; 150 paar den, 1096 magere runderen, 424 nuchtere kalveren, 5 overloopers, 2 veulen», 695 vette runderen. 340 graskalveren, 190 biggen. 165 vette kalveren, 195 schapen of lammeren, 8 bokken of geiten. Prijzen per half kg; koeien 87—39, 31—33 cn 18—23 cent, ossen 34—30, 30—32.5 en 23—25 cent, stieren 33— 34, 2830 en 24 cent, vette kalveren 62.5— 65, 5055 en 37.542.5 cent. Prijv.en per stuk van. mager vee: melkkoeien 195 305, stieren 110150, graskalveren 40 —85, werkpaarden 200305, slaohtjwinr- den 100 210, hitten 75150, veulens 5080, nuchtere fokkalveren f 1017, nueh'ere slachtkalveren 710. kalfkoeien 190—300. pinken 140—190, vaarzen 160200, biggen 710, biggen per week 1.201.60. Koeien en ossen kalme handel le kwal. hooger, 2e en 3e onveranderd stieren trage handel. prijzen lager dan vo rige week; vel te kalveren vlugge handel, prijzen honger «lan gisteren, schapen en lammeren handel en prijwen als gisteren; melk- en kalfkoeien handel stil, prijzen onveranderd; jong vee weinig kooplust stationair; graskalveren handel traag, prijs per pond 19, 21 en 23 rent, nuchtere kalve ren handel willig, vaster, paarden hun lel stiy, prijshoudend, biggen kalme handel, on veranderd. WlÖSELNüTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieol). Berlijn 59.10 Londen 9.42' '2 New York 2.49.15 Parijs 9.76 Brussel 84 61l/7 Zwitserland 48 21 2 Milaan 12.85 Madrid 21.55 Oslo BI.?6 Kopenhagen 52.50 Stockholm 52.25 Weenen 84.50 non Praag 7.3b Boedapest

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3