VRIJDAG 13 NOVEMBER 1S31 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 A. S. C.—RIJSWIJK. A. S. C. speelt Zondag aan de De Kem- pcnaerstraat een vriendschappelijken wed strijd tegen Rijswijk, waarbij de rood zwarten met het volgende proefelftal zul len uitkomen (van rechts naar links). Versteege, doel; Stephanus en Thé ach ter; Parjatmo, De Jongh en Sondag, mid den); De Ruiter, Janssen (of Brouwer), Walden, Tissing en Tjiam, voor. A. S. C. gebruikt derhalve den vrijen Zondag om haar geblesseerde spelers rust te geven en enkele nieuwelingen te pro- beeren, die overschrijving naar A. S. C. hebben gevraagd en reeds hebben verkre gen of die spoedig zullen krijgen. Verstee ge keepte tot dusver voor Laakkwartier, Sondag speelde voor Nept un us en Tissing voor Norvicus. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddagcompetitie. Het programma voor morgenmiddag luidt als volgt: Eerste klasse. A. R. 0. 1R ijnsburgsche Boys 1; Fides Pacta 1Quick Boys 1; L. R. C. 1S. C. O. 1; S. L. F. 1Terleede 1. Tweede klasse. Terleede 2Rijnsburgsche Boys 2 S. C. 0. 2—D. V. E. 1; O. D. I. 1—Quick Boys 2. Derde klasse A. AchillesRijnsb. B. 3; L. R. C. 3F. Parta 3 (L. M. C.-terrein); Quicak Boys 3 -S. L. F. 3. Derde klasse B. Rijnsb. Boys 4L. R. C. 4; D. V. E. 2 L. R. C. 5. Alle wedstrijden vangen precies te 3 uur aan. HOLLANDS INTERNATIONAAL PROGRAMMA. De „Sportkroniek" schrijft: Leek het tot voor kort, dat het in het seizoen 19311932 bij één thuiswedstrijd van het Nederlandsch elftal zou blijven die tegen België nl. thans hebben diver se onderhandelingen tot het resultaat ge leid, dat er zeer veel kans bestaat op nog twee thuiswedstrijden, nl. tegen Iersche Vrijstaat en Joego-Slavië. Aanvankelijk waren de door de Ieren gestelde voorwaarden onaanvaardbaar, doch thans is de K. N. V. B. met hen tot overeenstemming gekomen, waarbij o. m. de verplichting voor een return-wedstrijd niet werd vastgelegd, wat niet uitsluit dat het later eventueel best tot een wed strijd in Ierland zou kunnen komen. Met Joego-Slavië is overeengekomen, dat Nederland in 1933 een tegenbezoek zal komen afleggen. De data van de beide ontmoetingen staan nog niet vast; daarover wordt nog correspondentie gevoerd. Wel is er een groote kans, dat ze beide in Mei 1932 plaats vinden, en wel één van de twee op 8 Mei. Komt er nu verder geen kink in de ka bel, dan wordt Hollands internationale pro- gra: ~ma voor het seizoen 19311932: 29 November 1931 te Parijs: Frankrijk Nederland; 20 Maart 1932 te Amsterdam: NederlandBelgië; 17 April 1932 te Ant werpen: België—NederlandMei 1932 te Amsterdam: NederlandIersohe Vrij staat; Mei 1932 te Amsterdam: Neder land—Joego-Slavië. HET V00RL00PIG NED. ELFTAL. Tegen het Rotterdamsche. In het voorloopig Ned. Elftal dat Zon dag a.s. in Rotterdam uitkomt tegen het Rotterdamsch elftal om den Gouden Onaf hankelijkheidsbeker, zijn eenige wijzigin gen aangebracht. Ophorst, de H. B. S. mid- voor, die op de linksbinnen-plaats was ge zet, heeft medegedeeld, dat hij weinig voor de bezetting van deze voor hem onbe kende plaats gevoelt en daarom bedankt. In zijn plaats Is thans gekozen Mol van K. F. C. Ook Adam zal niet meespelen, daar hij dan voor dezen wedstrijd een reis Zürioh Rotterdam v.v. zou moeten maken, het geen hem te veel tijd zou kosten. In zijn plaats speelt P. van Reenen (Ajax). De voorhoede ziet er dus van links naar rechts als volgt uit: Van Nellen, Mol, Lagendaal, Van Reenen, Wels. Overigens blijft dit elftal ongewijzigd. HET SCHOT V/»'- LAGENDAAL. Onder „Korte Schetsjes" schrijft Joris van don Bergh in de „Sportkroniek het volgende Als indertijd Huug de Groot het roemruchte Rotterdamsche kanon zijn buffelrug kromde en hij op één been een beetje uit het lood kwam te staan, dan riep het publiek al: Pang!! Want dan volgde er een knoert, waar de keepers hun vingers op konden breken. En als hij een vrijen schop kreeg te nemen dan plaatste hij zich 20 meter ach ter den bal en nam hij op zijn lompe schoenen een woedenden rhinoceros-aan- loop. En dan ging hij den bal te lijf alsof dat ding zijn vader en moeder had ver moord en alsof zijn broers en zusters er nog van in het ziekenhuis lagen. Ik zie hem nog zijn aanloop nemen voor den vrijen schop waarmede hij, nu al bijna 20 jaar geleden, op Houtrust aan de Engel- sche supprematie een einde maakte. De bal lag zeker 25 meter van het doel vandaan en de Engelschen hadden zich tusschen den bal en het doel opgesteld als kerels die bij den felsten bliksemslag nog niet eens met hun oogen zouden knip pen. Huug had den vrijen schop te nemen en hij keek naar den halfback die op een me ter of twaalf voor hem stond, alsof hij zeggen wilde„als je zoo blijft staan zal ik je een schot tegen je Constantinopel geven dat de Dardanellen uit je Bosporus han gen." Toen kromde hij zijn buffelrug en toen na het gedreun van zijn stormloop de bal als een projectiel kwam aansuizen was er een belangrijk hiaat in Brittannia's slag orde en kon de Engelsche pers schrijven dat De Groot met een „verschrikkelijk schot" Holland had doen winnen. Ik wil hier maar mee zeggen, dat De Groot zijn schoten loste bij een geweldige actie, bij hem had er een explosie van sa- gengeperste krachten plaats, bij hem zat het publiek te snuiven en te hijgen; het voelde zijn spel als een onweersbui, als een dreigement. Maar bij Lagendaal.. Ik wil gerust bekennen, dat als ik daar dat lang end vent zie spelen ik achter het masker van mijn rustige toeschouwersge zicht doorloopend zit te lachen. Er krie belt doorloopend in mij een stiekum ge not van vóór-pret, van echte lekkere voor pret omdat ik weet dat hij straks den bal weer zoo'n transcend entalen lel zal ver knopen en ik toch volkomen verrast word door het moment waarop hij dien lik uit deelt. Bij De Groot zag je het schot aanko men; je verwachtte het, want het werd door een gierende actie aangediend. Maar Lagendaal schiet altijd op een moment dat je ze>gt: hoe is het mogelijk. Nog meer dan het moment is het de ma nier waarop hij schiet die zoo verrassend is. Er valt een aparte studie te wijden aan de manier van schieten van Lagendaal. Een hard sohot kan resultaat zijn van kracht en van elasticiteit. Maar als ik Lagendaal op zijn hooiberg-beenen bezig zie, dan denk ik aan geen kracht en aan geen elasticiteit en aan geen souplesse, maar dan denk ik aan een laboratorium waar ze slingerproeven nemen. Ik beweer dan ook dat Lagendaal hee- lemaal niet schiet. Hij slingert den bal naar het doel. En hij geeft hem de vaart van een zwerfsteen zonder dat zijn wezen eenige speciale actie uitdrukt. Bij een schot van Lagendaal beleeft men de sensatie alsof een zoete koek een oli fant zou vellen Als Lagendaal schiet, zit er net zooveel actie in zijn wezen als in een stuk jujubes. Daardoor giert het publiek het dan ook altijd uit wanneer het Lagendaal ziet schieten. Het gaat zoo verrassend ge makkelijk, dat het net is alsof Lagendaal er feitelijk weinig aan doet en alsof het de bal is die aan zichzelf een verbluffende vaart geeft. Ik heb in allen ernst een dame hooren vragen of de Bond het niet moest ver bieden zoo hard te schieten. Dat was na de match A. D. O.Xerxes. Daar heeft Lagendaal een schot gelost in de richting waarin zich toevallig Weber de betonnen back van het Nederlandsch Elftal bevond. Weber was niet in staat eenige actie van tegenweer te maken. Nog vóór hij hand of voet had uitgestoken lag hij ter aarde. Hij was finaal ondersteboven geschoten. Valt het nu te verwonderen dat het schot van Lagendaal in de spraak der bur gerij komt te liggen? Lastige of onhebbelijke kinderen dreig de men vroeger met den boeman of met den politieagent die gehaald zou worden. Maar daarnet ging er een jongen met zijn vader langs en dat jong zeurde erg. En toen hoorde ik den vader plotseling woedend roepen: „aap van een jongen, als je nou je bakkes niet houdt, laat ik Lagen daal op je schieten!" SCHAKEN De competitie van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Het programma voor deze competitie is vastgesteld en luidt, als volgt: (De Schaak club Deliciae Nostrae te Zoeterwoude (H.- R.) trad ook als lid tot den Bond toe en neemt met een tiental aan de competitie deel). De Leidsche schaakclub „Philidor" speelt op Maandag 23 November alhier te gen Zoterwoude, op Dinsdag 15 Dec. te Voorschoten, op Dinsdag 19 Januari te Boskoop tegen Inter Nos II, op Maandag 22 Februari in café Neuf alhier tegen het Leidsch Schaakgenootschap en op Don derdag 3 Maart te Leiderdorp. Zoeterwoude speelt op Maandag 14 De cember thuis tegen Boskoop II, op Maan dag S Februari eveneens thuis tegen Voor schoten, op Donderdag 25 Februari te Leiderdorp en op Maandag 11 April te Zoeterwoude tegen het Leidsch Schaak genootschap. Boskoop II speelt verder op Dinsdag 24 Nov. te Voorschoten, op Dins dag 5 Januari tegen L. S. G. te Leiden, en op Dinsdag 12 April thuis tegen Leider dorp. Voorts speelt Leiderdorp nog op 3 Dec. thuis tegen L. S. G. en op Dinsdag 12 Ja nuari te Voorschoten. Tenslotte is de wedstrijd L. S. G.Voor schoten vastgesteld op 1 Maart te Leiden. Als com petit iele id er treedt wederom op de heer A. C. van ter Tooien, Sportlaan 126, 's-Gravenhage, tevens secretaris der Voorschotensche Schaakclub, aan wien de uitslagen door de ontvangende vereeniging moeten worden toegezonden. DAMMEN Christelijke Leidsche Damvereeniging. Bekerwedstrijd. Eerste klasse. De uitslagen luiden: v. d. Boschde Jeu 20; OptendreesGastelaars 11; v. d. Wijngaard—Meinema 2—0; de JeuTcu- nissen 20; v. d. StelTeunisse 20; v. d. Me ijSirag afgebr.; KieerOudshoorn 20 w.n.o.; v. Zwieten Jr.Optendrees 2—0. De stand is nu: v. d. Stel 6 5 1 11 Optendrees 7 4 12 9 v. Zwieten Jr. 5 4 18 Kleer 6 3 2 1 8 v. d. Wijngaard 6 2 4 S Gastelaars 5 2 3 7 de Jeu 7 3 13 7 v. d. Bosch 7 2 2 3 6 v. d. Me ij 5 2 12 5 Oudshoom 5 2 3 4 Meinema 7 12 4 4 Sirag 5 113 3 Teunisse n 9 9 A.s. Dins l ag spelen: Meinemade Jeu; Siragv. d. Stel; Oudshoornv. d. Me ij; OptendreesKleer; Gastelaarsv. Zwie ten Jr. Tweede klasse. De uitslagen luiden: HanekampKar stens 02; J. H. v. d. Wijngaard—Hane kamp 20; olpade Graaf afgebr.; v. d. BoschKwaadgras 0—2 w.n.o.; VisJ. B. v. d. Wijngaard 02; KarstensDreef 20 w.n.o. Van Egmond 1 ft zioh wegens studie redenen terug moeten trekken. De stand is nu: J. B. v. d. Wijngaard 8 6 2 14 de Graaf 7 5 1 1 1 11 Karstens "7 5 1 1 11 J. H. v. d. Wijngaard 6 4 2 10 Teleng 7 4 3 8 Colpa 6 3 12 7 Kwaadgras 6 3 3 6 Vis 7 2—54 Dreef 7 1 6 2 Hanekamp 8 1 7 2 v. d. Boven 7 16 1 A.s. Dinsdag spélen: KwaadgrasVis; Teleng—v cl. Bosch; Hanekamp—Colpa KarstenJ. H. v. d. Wijngaard; Dreef J. B. v. d. Wijngaard. Donderdag 19 Nov. speelt het 2de tiental zijn 1ste competitie-wedstrijd tegen Wad- dinxveen II in Mafson Bernsen, Bree- straat. BILJARTEN NEDERLANDSCH® BILJARBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd die Haghe D. O. S. voor de comp. N. B. B. afd. F. luidt: P. Schouten (111) (D.O.S.) 46 30 7 1.53 D. v. Tuil (40) (die Haghe) 46 30 10 1.53 J. Ciispijn (97) N. Bosch (40) 84 41 10 2.04 46 41 9 1.12 C. P. Fasel (88) 01 44 6 1.38 D. v. Overeem (44) 44 44 5 1. L. de Koning res. (88) 59 37 8 1.59 M. Ris (30) 30 37 4 0.81 die Haghe 2 en D. O. S. 0 punten. LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. Do uitslag van dei| wedstrijd de Krans I de Kroon I voor dp *2e kl. comp. L. B. B. luidt: A. v. Duivenvoorde 111 49 12 2.26 (de Kroon) B. Montfoort (de Kraps) 125 49 21 2.55 L. Blonk J. Zaalberg 82 37 11 2.21 125 37 11 3.37 M. Zuiderdaiin 108 54 9 2. J. Ouwerkerk 125 54 17 2.31 De le partij door de Kroon gewonnen gegeven. De Krans 2 en de Kroon 0 pun ten. De uitslag van den wedstrijd O. G. 2 Gorgel ook op straat natuurlijk droog - met 25. 45 en 65 ct». S. D. O. 3 voor de 4e kl. L. B B. luidt N.N. 75 33 21 2.27 J. Gressie 57 32 10 1.75 W. Hanselaar 57 34 6 1.67 J. Hartcvelt 75 34 9 2.20 N. X. res. 75 26 11 2.88 J. de Ru, res. 38 25 8 1.52 W. v. d. Kaaij 58 28 11 2.07 H. Bijl 75 28 8 2.07 O. G. 1 en S. D. O. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd O. G. 3 't Gr. Laken 3 voor de 5e kl. co-mp. L. B. B. luidt: N. v. d. Hoog! ('t Gr. L.) 52 29 7 1.79 D. Piket (O.G.) 60 29 12 2.06 A. Hillebrand 46 32 5 1.43 B. v. d. Burg -60 32 12 1.87 A. Crama 59^ 40 7 1.47 J. Thelen (50 40 6 1.50 I. Binnendijk 40 42 5 0.95 N. Keizer 60 42 7 1.42 O. G. 2 en 't Gr. Laken 0 punten. De uitslag van den wedstrijd ,T. O. G. 3 S. D. O. 4 voor de 5e kla-sse comp. L. B. B. luidt: X.N. (S.D.O.) 60 35 7 L71 H. Wassenburg (T.O.G.) 54 34 12 1.58 LUCHTVAART NIEUWE POOLTOCHT DER ZEPPELIN IN 1932. Duitsch-Russische besprekingen. Prof. Wize, een der wetenschappelijke leiders van den in dit jaar ondernomen Pooltocht van de Zeppelin, is dezer da gen, naar de „Krasnaja Gazeta" bericht, van Leningrad naar Berlijn vertrokken, waar hij met vertegenwoordigers van de Zeppelin-onderneming voorbereidende be- spi'ekingen zal voeren voor een in. 1932 te ondernemen nieuwen Pooltocht. Bij de besprekingen zal het probleem op den voorgrond staan, hoe oen expeditie zal moeten worden verwezenlijkt, die er op berekend is een Poolvlucht te worden van aanmerkelijk langoren duur dan de vorige. De nieuwe tocht zal in nauw verband staan met het internationale Pooljaar, waaraan, zooals men weet, ver schillende landen, w.o. Nederland, zullen deelnemen. Het ligt. in de bedoeling der Russi sche autoriteiten tegelijk met den Pool- tooht weder een expeditie met een ijs- breker te organiseeren, die dan in Oos- teijke richting van Archangel naar Wla- diwostok zal varen. Tijdens den tocht zal men trachten een nauw contact tus schen luchtschip en ijsbreker tot stand te brengen met het oog op het coördi- neeren van do wetenschappelijke werk zaamheden. Ook een daling van de lucht reus op het water van de Poolzee zal vermoedelijk weder op het programma staan. INGEZONDEN STUKKEN N.N. J. Wassink 53 40 10 1.3-2 60 40 7 1.50 P. Poelijoe 60 45 6 1.33 J. Sohouten 27 44 4 0.61 i De 4e partij is door S. D. O. verloren j wegens niet opkomen. T. O. G. 1 en S. D. O. 1 punt. Mijnheer de Redacteur. Gaarne verzoek ik u plaatsing van dit stuk in uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dajik. Zangers-Retraite. Voor de 2de keer heb ik het genoegen mogen smaken op te gaan naar Bergen (N.-H.) St. Petrus Canisius Retraitenhuis als kerkzanger. U een verslag geven van hetgeen ik daar heb mogen hooren, gevoe len en aanschouwen, is mij natuurlijk on mogelijk; wel zal ik. trachten in vage trok ken u er het een eri ander van mede te deelen. H.H. Kerkzangers, het doel van dit stuk is, propaganda te maken onder kerkzan gers, overtuigd zijnde, hoe goed het is, als zanger een kerkzangers-retraite mede ma ken, om er niet van te spreken of de kerk zanger al dan niet overtuigd is van do hooge functie, die hij bekleedt. Een ke-rkzangers-retraite xs geen gewone retraite, daarvan ben ik overtuigdik niet alleen, dat zeggen ook de Paters onder wier zeer bekwame leiding deze laatste re traite gehouden is. Dat zegt het milieu, waarin we deze dagen hebben mogen ver toeven. Kortom, dat gevoelt een ieder, die deze retraite heeft meegemaakt. Het is op vallend, dat bij aankomst sommige retni- tanten met een zekere schuwheid en bon zend hart het genadeoord binnen stap pen, met het vaste besluit, indien het hun dienzelfden avond niet zou bevallen, weder terug te keeren, hetgeen natuurlijk anders uitviel. Een vriendelijk welkom door een Pater Redemptorist overwon onmiddellijk de met eenige schuwheid geslagen rctrai- tanten en gaf hun een stemming van blij heid. Wel is waar, het zijn dagen van levens ernst. maar ook dagen van onuitputtelijke genade, die wij menschen in deze wereld zoo noodig hebben. De prachtige reeks van meditaties en conferenties deed ons een steeds meer helderde kijk krijgen op de on eindige rechtvaardigheid maar ook op de onmetelijke liefde van God. Verdiept weid onze overtuiging, dat wij verheugd moeien zijlij dat- Maria ons aller Moeder is, dat zij is de Moeder der bedrukten, Moeder van altijddurenden bijstand. Ook geven de/.e dagen ons te zien, dat wij, kerkzangers, zoo'n hooge functie hebben te vervullen in den dienst van God, wat helaas nog maar door zoo weinigen wordt begrepen.Wanneer we zoo'n kerkzangers-retraite hebben mee gemaakt, dan komen we zeker tot de over tuiging, hoe weinig we daaraan denken, in tegendeel, hoe graag we ons op den voor grond stellen b.v. om onze mooie stem te laten hooren. Dan komen we tot de over tuiging, dat wij, wanneer we zingen ter verheerlijking van God en om de harten der geloovigen te verheffen tot God, een niet te onderschatten functie vervullen is. Dat, H.H kerkzangers, geven u de retrai- tendagen in het Petrus Canisiushuis te Ber gen (N.-H.). Mogen wij verwachten, dat de komende retraite zal worden overrompeld, ook door Leidsche kerkzangers, zoodat het aantal zal moeten worden gesplitst? Dit jaar mocht de retraite zich verheugen in een aanvrage van 101, waarvan er 7 zijn te leurgesteld. U, geachte mijnheer de Redacteur, nog maals mijn hartelijke dank voor plaatsing, teeken ik N. Ph. v. L., Retraitant Bergen (N.-H De hooge prijzen van levensmiddelen te Nieuwveen. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u, plaatsing in uw blad van anderstaande regelen. In het Gemeenteraadsverslag van Nieuwveen, opgenomen in uw blad van 6 dezer, staat o.m. met vet gedrukte let ters: „De levensmiddeleiileverariciers over de tong; de tuinders krijgen de sohuld". Nu is over do tong gaan als regel iets onsmakelijks, zelfs al is dit over de rciue tong eens Buigemeesters. Aangezien hier echter onrechtmatig een blaam wordt ge worpen op een deel der burgerij, meen ik hier even te moeten ingaan. Ter sprake worden gebracht de hooge prijzen der lo- vensuiiduelen. Nu is het verwijt, dat de kleinhandelsprijzen zioh niet aanpassen aan de daling der groothandelsprijzeii, met nieuw. Deze Klacht werd zoo algemeen, dat de Regeering het noodig oordeelde een commissie'te üenoemeu, bestaande uit de prof. Polak en Kaag, welke commissie oen onderzoek moest instellen. En wat was het resultaat van hot rapport, dat door deze heeren werd- uitgebracht? Dat de prijzen in den kleinhandel, over het algemeen ge nomen, zioh in voldoende mate aanpassen aan de groothandclsprijzen. Thans krijgen we dit verwijt to Nieuw veen te hooren, doob in eenigszins andere vorm. De edelachtbare heer Burgemeester pegt, dat de inwoners van Nieuwveen lijden onder de hooge prijzen tier levensmiddelen en noemt dan als oorzaak de wanbetaling der tuinders. Dus zou het risico dal de win keliers hebben, door wanbetaling of mach teloosheid der tuiuders, in do verkoopsprij zen zijn verdisconteerd. M.a.w., de even- tueele verliezen welke hierdoor worden ge leden, worden afgewenteld op de welbeia- lende consument. Als het publiek dit leest, en er waarde aan hecht, zal men zich zeker verongelijkt gevoelen, en niet zonder reden. Doch er is geen sprake van dat men zich dat in oen tijd als tegenwoordig zou laten welgeval len. Maar men weet, dat het tc Nieuwveen niet duurder is dan in andere plaatsen. Zou dit wel het geval zijn, dan zou men de levensbehoeften ook meer uit andere plaatsen betrekken, wat zeer gemakkelijk is, daar men ook van andere plaat sen gaar ne bereid is franco thuis te bezorgen. Thans wordt zeer weinig van eldérs betrok ken, uitgezonderd misschien door oen en kele, welke regelmatig de stad bezoekt. Wat de melk betreft, zou men den in druk krijgen, dat hierop een winst gemaakt wordt van cent per Liter. Er woxdt gezegd, dat de boeren hiervoor l y, cent krijgen, wat ik echter sterk betwijfel, daar mij oen minimumprijs bij levering aan fa briek van by cent werd genoemd. Naar men mij echter mededeelde moeten do melk boeren aan hun leveranciers 7 y cent per Liter betaden, wat dus een heel andere liijk op de zaak geeft. Neem dan b.v. een voor naam artikel als suiker, üp liet oogenblik is de concurrentie zoo, dat dit artikel door enkele winkeliers voor de inkoopsprijs, dus z nder één cent winst, wordt vorkoout. Laat Z.Edniehtbare alvorens lichtvaardig, zonder eenige grond, iets te zeggen, oen ie gelijk onderzoek instellen, en dan bewijzen leveren. Met gerustheid zal de handeldrijven Ie middenstand over het algemeen, zulk oen onderzoek tegemoet zien. Tot mijn verwondering werd door geen der Raadsleden op de woorden van Jen voorzitter gereageerd, zelfs ook niet dour wethouder Muogeivorst, welke we toch ach ten tot de middenstand te behooren. Men zou hierdoor onwillekeurig den indruk kiij- gen „wie zwijgt stemt toe'. Nogmaals, laat oen vader aller burgers zorgen eerst gued op de hoogte te zijn al vorens een deel der burgerij in een ver keerd daglicht te stellen. Het moet zaak zijn, het onderling wan trouwen, dat toch al gioot genoeg is, niet nog grooter te maken. U, M. de R. beleefd dankend voor de ver leende plaatsruimte, Hoogachtend, J. VREEKEN, Jr. Nieuwveen, 11 November 1931. Weledele heer Redacteur. De driestar van uw blad van j.l. Vrijdag avond bespreekt do dansexcessen. Ik hoop en wensch dat alle R. K. ouders, na het lezen van den zin: „Men leze goed, dat de publieke dancing vooral voor minderjarigen een uiterst g e v a a r 1 ij k c plaats is. Er staat, voor- a 1 voor minderjarigen, wat, terecht, in houdt, dat ook voor anderen daar zeer groote gevaren liggen". er toe zullen besluiten, hun kinderen te verbieden de dansscholen, die als padde stoelen uit den grond verrijzen tc bezoeken voor hun 20ste jaar, en n.a die datum of ouderdom moeten zij nog goed begrijpen, dat het dan nog met tegenzin is. Toch is het misschien wel good, dat u een torcoht- zetting in uw blad plaatst, daar er wellicht wel meerdere lezers zullen zijn, die het er niet mee eens zijn, dat er aanbevelingen of advertenties tot dansgelegenheid wor den geplaatst in zijn lijfblad, terwijl aan de andere zijde (zie 3-star) er zoo voor ge waarschuwd wordt (zie boven). Met de meeste hoogachting, P. C. VAN LATUM. Verkeerde advertenties voor dansgele genheden e.d. worden zooveel moge lijk geweerd. Zooveel mogelijk; er kan een of andere advertentie tusschen door glippen. Een advertentie is nooit een aanbeveling onzerzijds. L. Crt.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 15