Opheffingsuitverkoop VRAGENBUS VRIJDAG 13 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BUITENL. BERICHTEN. KOOPT IN GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN ONGELUK BIJ DEN NIJLDAM TE ASSOEAN. Vier arbeiders omgekomen. Bij de werkzaamheden aan den Assoean- stuw-dam zijn een aantal arbeiders onder een lading steenen bedolven. Vier hunner kwamen bij het ongeluk om het leven, ter wijl verscheiden andere ernstig werden gewond. In verband hiermede zijn volgens berichten in de plaatselijke pers de arbei ders aan den stuwdam in staking gegaan. KOHSCHULTE's JflT SPOTKOOPJES 10228 'T CHRISTENDOM IN AFGHANISTAN UITGESLOTEN. Een Katholiek geestelijke mag niet in het land verblijven. Dinsdag j.l. kwam de vroendschap on zer gemeente Voor de derde maal binnen drie weken, in openbare zitting bijeen. We mogen wel haast spreken van „vergader- koorts". Toen we tegen achten ten raad- huize togen, keken we niet weinig vreemd op, een voor Nieuwveen zeer groote volks menigte voor het gemeentehuis te zien staan. Wij schatten het aantal op een klei ne veertig man. Onze eerste gedachte was, dat er een werkloozenrelletje op handen was waar zou men anders aan denken in deze zoo troebele tijden! Naderbij ge komen ontdekten we echter tusschen de opeengepakte massa een menigte eer zame huisvaders. Tot onze niet geringe verwondering bleken allen opgekomen te zijn om de raadszitting bij te wonen. Zoo'n groote belangstelling voor de gemeente politiek, hebben we voor dien niet in onze gemeentenaren gezocht. Het duurde ge- ruimen tijd voor allen een plaatsje in de raadkamer hadden gevonden. Velen wa ren vóór de zitting begon reeds huis waarts gekeerd, daar zij er geen kans toe zagen een behoorlijk plaatjs te veroveren. Toch stonden bij den aanvang der verga dering nog een kleine dertig man achter de balie, die allen, op de pers na, op hun „onderdanen" mochten steunen. Het geheel was een schreeuwende aanklacht tegen ons oude, kleine en onpractische raadhuis. Als een hoorbare stilte in het vertrek hangt, opent de voorz., de edelachtbaro heer J. W. Geesink, de vergadering met gebed. Vervolgens komt de heer J. Roo- vers als secretaris aan het woord, ter voor lezing van de notulen. Onder dank wor den zij goedgekeurd. Voor hen die trouwen gaan Na enkele onbelangrijke mededeelin- gen, deelt de voorz. mede, dat de leges verordening herzien is op verzoek van den ouden raad, die de huidige legesgelden be spottelijk laag vond. Ook de kosten van trouwen ten raadhuize zijn verhoogd. Dins dags en Vrijdags kan men gratis terecht. Op de andere werkdagen betaalt men 10 als het huwelijk tusschen 10 uur v.m. en 2 uur n.m. voltrokken wordt; 30 tusschen 8 en 10 uur v.m. en 2 tot 4 uur n.m. Wil men per se op Zondag zich in de echt ver binden, dan betaalt men 75. De verordening wordt goedgekeurd. Tevens wordt den raad aangeboden een herziene regeling betreffende de heffing van begrafenisgelden en de aankoop van eigen graven. Ook deze tarieven zijn hoo- ger dan tot nu toe geldende. De raad verleent aan deze regeling eveneens haar goedkeuring. Een werkverruimingsplan. De raad op de schatkst. De voorz. doet medcdeeling dat van het werkloozenplan, waarover de gemeente in spoedvergadering de vorige week beslist heeft, niets terecht kon komen, daar het uit baggeringswerk voor rekening van den Nieuwkoopschen Polder, niet aan inschrij vers uit onze gemeente is gegund. Spr. doet dan voorlezing van een re quest door de besturen der onderscheiden vak vereen igingen ingediend. In genoemd stuk wórdt er op gewezen, dat de bewo ners aan den Stationsweg, recht hebben op een trottoir langs hun huizen, daar de gemeente een gedeelte van hun grond, die zij van haar in erfpacht hebben, aan den openbaren weg heeft getrokken, onder toe zegging, dat de bewoners het recht hebben van de gemeente een trottoir te eischen. Zij grijpen nu deze toezegging aan om van de gemeente een trottoir te verkrijgen en tweedens om de voetgangers op de Stationsweg een veiliger en minder mod derig looppad te waarborgen. De voorz. wijst de leden er op, dat al leen de heer P. Egbert, volgens gemaakt contract, recht op een trottoir heeft; de anderen niet. Wat de kosten betreft schat spr. deze op 1400, waarvan het meeste weggaat aan materiaal en slechts voor een klein gedeelte de werkloozen ten goede komt. Bovendien wordt de rijweg op die manier nog smaller, dan hij al is. De heer Korfen springt voor de werkloo zen op de bres. Spr. noemt de begrootings- som van den voorz. veel te hoog. Zeker, als men het trottoir maakt als in de Kerk straat, dan komt men denkelijk wel aan 1400. De heer Koren wil echter het trot toir in cement gieten en geen tegels en trottoirbanden van de fabriek betrekken. De voorz. zegt namens de wethouders, dat deze niets voor het plan voelen. Ook aan de gemeente-financiën moet gedacht worden. De heer Koren: „Moeten die werkloo zen dan maar den heelen winter op straat loopen en moet de raad denken, lijden jul- die maar honger Zoo kosten ze ook geld De heer Bokkestijn valt den heer Ko ren bij. De heer Plomp wil liever de Sta tionsweg in gedeelten teeren. Tot slot van dit onderwerp geeft de voorz. den raad, dat de besturen die het request geteekend hebben, zelf maar eens met een offertje bij de gemeente komen. Voorloopig kan bovendien toch niets van het plan komen, daar de dienstledingen voor de waterleiding tegen Kerstmis ge legd worden. Dan zou het trottoir weer opgebroken dienen te worden. Het praedavies van B. en W., om afwij zend op het request tc beschikken, wordt aangenomen. De heeren Bokkestijn en Ko ren stemmen tegen. Behandeling der begrooting. De heer Bokkestijn als „apostaat". De voorz. brengt als volgend agenda punt de begrooting in behandeling. Spr. leest het rapport van de begrootingscom- missie voor, welke bestond uit de heeren Geesink, Plomp en Koren. Verschillende posten, die de commissie verlaagd wilde zien, zijn door B. en W. naar de wensch van de heeren gewijzigd. Ook de raad kan zich hiermede vereenigen. Een post van 25 voor subsidie aan de Bijz. Vr. Landstorm wenschen de heeren Plomp en Koren beiden om principieele redenen geschrapt. De heer Koren kan niet begrijpen, dat christenen, die echt christelijk denken, 25 kunnen uittrekken voor „moordwerktuigen" Spr. windt zich moer en meer op. De B. V. L. noemt hij nog erger dan miltairistisch. Niet met stokken, knuppels, geweren en gifgassen moet het communisme bedwon gen worden, doch met liefde. De voorz. zet het doel der B. V. L. uit een. Spr. wijst op de poging tot revolutie in 1918. Deze zou toch moeilijk met liefde bedwongen zijn geworden. Spr. hoopt on danks het gezegde van den heer Koren een goed christen te wezen, toch zal hij, zoo het noodig is, een dief neerschieten, die bij hem op „huisbezoek" mocht komen. De heer Plomp zegt anti-militairistisch gezind te zijn. Spr. beschouwt de B. V. L. als een verkapt militairisme. Daarom is hij tegen subsidie. De heer Bokkestijn acht de B. V. L. on betrouwbaar en schaart zich aan de zijde van den heer Koren. De voorz., de steeds heftiger wordende discussie moede, brengt het voorstel be treffende subsidie voor den B. V. L. in stemming. De uitslag is na hetgeen voor afgegaan is toch niet weinig verrassend. De heeren Plomp en Koren stemmen na tuurlijk tegen. Dat echter de heer Bokke stijn als vertegenwoordiger der R. Iv. Staatspartij zijn partijgenooten, de heeren Hoogervorst en Ran in den steek laat, heb ben we in het minst niet verwacht. De verrassing over zijn houding in deze kwes tie is dan ook algemeen, niet slechts on der de Katholieken. De subsidie blijft, dank zij de vier voor stemmers gehandhaafd. Een allegaartje. De begrootingscommissie stelt voor de subsidie van 200 aan de Wilhelminaver- eenigng te schrappen tot betere tijden ko men. Aldus besloten. De kinderen der la gere scholen worden dus ook al slachtoffers van de crisis, want het grootste gedeelte van het bedrag is bestemd voor t.ractatie van de jeugd. Op voorstel van den heer Koren wordt een post van 1000 uitgetrokken, althans pro-memorie, voor werkloozensteun, naast een som van 500 voor werkverschaffing, alsook 50 voor den correspondent van de arbeidsbeurs. Eveneens wordt op diens voorstel 25 in de begrooting opgenomen voor de T. B. C.-vereeniging alhier. Vestigt u te Nieuwveen! De voorz. geniet de eer, dank zij het wijs financieel beheer, dan raad namens B. en W. voor te leggen, een voorstel tot be lastingverlaging. De bedoeling is de 40 op centen op de gemeentefondsbclasting terug tc brengen op 30 opcenten. Wel kan de gemeente nog verder gaan en van 40 op 20 opcenten springen, doch B. en W. achten het raadzamer niet te hard van stapel te loopen. Beter nu met 10 opc. omlaag en het volgend jaar weer zoo mogelijk, dan, zoo de tijden nog meer achteruit gaan, tot verhooging der opcenten weer te moeten overgaan. Do heer Plomp blijft aanhouden op 20 opc. Spr. denkt dat dit voor de gemeente- buul geen bezwaar is. De voorz. en de se cretaris wijzen er op dat er nog onaange name verrassingen te wachten zijn. De Re geering schijnt snoode plannen uit te broeden. Het rechte weet niemand nog, al dus de voorzitter. De belastingverlaging in stemming ge bracht, wordt met 6 stemmen vóór en al leen die van den heer Plomp tegen, beslo ten tot heffing van 30 opcenten. Aan de rondvraag gekomen vraagt de heer Koren iets omtrent achterstelling van iemand, die als No. 1 op de lijst van de ar beidsbeurs staat ingeschreven en toch door de gemeente gepasseerd wordt. De voorz. deelt mede dat bedoelde per soon, bij besluit van B. en W., niet meer door de gemeente in dienst wordt geno men. De heer Koren: „Moet die man dan uithongeren De voorz. zegt dat hij om steun kan komenwerk krijgt hij echter niet in gemeentedienst. „Ik loop niet met een zak geld rond aldus de voorz, die van meening is, dat de man uit eigen bewe ging we! kan komen. De heer Koren moet het hiermee doen, al ia hij niet erg tevre den over het resultaat van zijn interpel latie. Niets meer voor de rondvraag zijnde, 'volgt te kort voor tien sluiting. „Niet waar, vader, wie nou het hardste schreeuwt heeft gewonnen?" Vraag: P. Z. te B. inzake onder steuning tijdens werkloosheid. Antwoord: Uw twee minderjarige zoons kunnen inderdaad gedwongen wor den naar billijkheid bij te dragen in de ondersteuning hunner ouders. Of zij het huis al of niet verlaten maakt geen ver schil. U kunt aan den burgemeester het beste vragen, welken weg u moet volgen. Vraag: Wanneer iemand eenige da gen hechtenis moet ondergaan, is dan de gemeente verplicht om zorg te dra gen voor de vrouw en kinderen? A ntff oord: Neen, dat zou een voordeelig zaakje voor wetsovertreders zijn. Wel komt de vrouw voor ondersteu ning in aanmerking, wanneer daartoe reden is, n.l.als zij geen middelen van be staan heeft. Vraag: Ik was gehuurd van Juni tot November voor een vol loon. Na Novem ber zou ik minder gaan verdienen. Nu werd ik begin October ziek en kreeg 80 pet. van mijn vol loon krachtens de Ziek tewet. Blijf ik nu SO pet. van mijn volle loon houden een half jaar lang, of wordt dat na November ook minder. Antwoord Zoolang uw ongesteld heid tot werken duurt (maximaal een half jaar) ontvangt u SO pet. van het loon, dat U in October verdiende. Vraag omtrent een speelsohe hond. Antwoord Wanneer u zich niet on derwerpt aan de door u genoemde keuring, zal waarschijnlijk zonder meer worden aangenomen, dat het dier valsch is en zult u verplicht worden, het dier buitenshuis te muilkorven. U kunt den hond ook door een door u aangewezen veearts laten keu ren, doch de politie is niet verplicht waar de aan dat getuigenis te hechten. Hoe die keuring geschiedt, weten wij niet, evenmin of u persoonlijk daarbij tegenwoordig kunt zijn. Vraag K. v. B. te R. omtrent een ent-slagkwestie. Antwoord: U hebt uw patroon re den genoeg gegeven om u direct te ont slaan. Dat hij u daarna nog een week in dienst- genomen heeft, kan voor uw patroon nadeelig zijn, daar hij daarmede zijn recht verspeeld kan hebben, om u direct te ont slaan. Veel hangt evenwel van de omstan digheden af. U geeft bijv. niet aan of u daarna ontslagen bent en op welke manier. V raag Hoe moet roos in het haar en op het hoofd verwijderd worden? Antwoord Een afdoend middel weten we daar niet voor. Wellicht kunt u bij een huidarts raad bekomen. Vraag: Op het gelaat doen zich puistjes voor, welke onder de huid begin nen en tenslotte openbersten. Hiervoor heb ik reeds geprobeerd Cremor tartari (uit- en inwendig), zwavelzeep en teerzeep. Weet u een middel daartegen? Antwoord Om te beginnen moet u zich onthouden van alle prikkelende kruiden, als peper, mosterd, nagelen, enz. Voorts verdient het aanbeveling veel kar nemelk te drinken en zuurachtige dranken, zooals bijv. water met versch citroensap en suiker, het rijkelijk gebruik van versch fruit, enz. Vraag Hoe is de rei-s van Aarlander- veen naar Uden per auto?. Welke afstand en welke ponten en veren moeten gepas seerd worden? Antwoord Aarlandervee-n, Bodegra ven, Woerden, Linschoten, Montfoort, IJsselstein, Vreeswijk, Culemborg, Buur- malsen, Geldermalsen, Zalt-Bommel. He- del, Den Bosch, Middelrode, Heeswijk, Dinther, Veghel, Uden. Afstand pl.m. 105 km. U moet overvaren te Culemborg en Zaltbommel. Vraag: Welke zijn de grootste snelhe den. die behaald zijn met automobielen, motorfietsen, vliegmachines, stoomsche pen, luchtschepen. Antwoord: Op deze vraag moeten we het antwoord gedeeltelijk schuldig blij ven. Wij kennen de volgende snelheden: automobiel: 359 K.M., 959 M., motorfiets: 242 KM 476 M, vliegmachineG57 KM 76 M. Wie weet ons de snelheid te noemen van stoomschepen en luchtschepen? Ten over vloede vermelden we nog, dat- het snelheids record voor motorboot-en 176 K.M. 99 M. be draagt Vraag: Ik heb 5 weken ziek gelegen en ben gedurenden dien tijd onder dokters behandeling geweest. Nu krijg ik 70 pOt uit gekeerd, is de baas niet verplicht de over blijvende 30 pCt. er bij te leggen of niet? Antwoord: Volgens de Ziektewet moet u 80 pOt. uitgekeerd krijgen. Het re-stee- rende gedeelte van het loon moet de pa troon gedurende een betrekkelijk korten tijd er bij leggen Hoe lang die betrekkelijk korte tijd duurt, zegt de wet niet. Wie weet het antwoord? Er wordt ons de volgende vraag ter be antwoording voorgelegd: Ik heb een schimmelplantje, zoo genaam de melkplant of Yoghurt. Hoe moet- ik die behandelen om er een stekje af te halen, wijl beweerd wordt, dat- men haar niet mag aanpakken. Kan men met die melk ook een rooms- taar aanzetten om dik te worden om dan te karnen? Is die verzuurde melk ook een middel voor dikke menschen om te vermageren? Wij weten hierop geen antwoord. Weet een onzer lezers het misschien? DE HUISZOEKINGEN OP CORSICA. Weerspanninge burgemeesters. De strijd der Fransche troepen tegen de Corsicaansche bandieten is in vollen gang. Op het eiland is de staat van bei eg afgekondigd. Er is een order uitgevaardigd, dat de bevolking zich tusschen acht uur des avonds en zes uur des morgens niet meer buitenshuis mag begeven. Tot dusver werden ongeveer 70 personen gearresteerd, zonder dat men er in geslaagd is, tot de schuilhoeken der eigenlijke leiders door te dringen. Van de zijde der bevolking wordt den militairen en gendarmes het werk niet ge makkelijk gemaakt. Zoo was te Palneca, een dorp, welks bevolking grootendeels bestond uit aanhangers van den gedooden bendeleider Bartoli, noodzakelijk, speciale maatregelen te nemen. Commissaris Toma- si, gevolgd door kapitein Bosc. met zijn mannen van de mobiele garde, begaf zich naar den burgemeester en gelastte hem, alle mannen op het marktplein bijeen te doen komen en hun mede te deelen, dat er in hun woningen huiszoeking zou wor den gehouden. Daarop nam kapitein Bosc het woord: „Wij waarschuwen u, dat er bij het eerste schot, dat op den commissa ris gelo3t wordt, zal worden teruggevuurd. Brengt de mitrailleurs in stellingDit ge schiedde en de huiszoekingen konden voortgang vinden, zonder dat iemand zich dorst te verzetten. Te Guitera weigerde de burgemeester zijn medewerking te verleenen tot het hou den van een huiszoeking bij een raadslid, dementi, die, naar algemeen bekend was, Bartoli bij zijn afpersingen behulpzaam was geweest. „Burgemeester", zoo zeide de commissa ris, „ik ontneem u uw bevoegdheid als hoofd der politie en sommeer u, mij te vol gen". De burgemeester bleef weigeren, waarop twee mitrailleurs werden gericht op de deur van de woning, welke men moest binnendringen. „Ik laat de deur for- ceeren, en dan gaat u met mij naar bin nen", voegde de commissaris den burge meester toe. Toen laatstgenoemde bleef weigeren, werd de deur opengebroken, en, terwijl 's burgemeesters echtgenoote de be volking tevergeefs tot verzet aanspoorde, drongen de gendarmes binnen en werd Clementi gearresteerd. Er is onder meer een huiszoeking ge houden in La Punta, de hooggelegen wo ning van Antoinette Lecca, de vriendin van den bandiet Spada. De woning was leeg, daar de bewoonster den vorigen dag was gearresteerd. In haar kamer vond men een hoeveelheid patronen en 30.000 francs aan bankpapier, beide, naar men vermoedt, het eigendom van Spada. DE D00DENDE MIST IN DE MAASVALLEI. Rapport der commissie. De commissie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar de oorzaken der sterfgeval len tijdens den zwaren mist in het Belgi sche Maasdal, heeft thans haar conclusies gepubliceerd. Deze luiden als volgt: De oorzaak is in de eerste plaats gelegen in de werking van zwavelzuur, gevormd door oxydatie, wel ke teweeg is gebracht door liet contact tus- solien de zuurstof in de lucht en de water druppeltjes van den mist met de stofdeel tjes en de zwavelanhydride, die zich overal in de industriecentra van hel Maasdal tua- schcn Luik en Engis in de atmosfeer be vinden. Deze oxydatie kon echter slechts de bekende noodlottige afmetingen aanne men, als gevolg van zeer bijzondere atmos ferische omstandigheden, welke de gewone luchtverversching in het Maasdal verhin derden. Hierdoor werd de atmosfeer in de streek tussohen Luik en Engis herschapen tot een soort verdund slijk, waarin zich plaatselijke besmettingshaarden konden vormen, als gevolg van de aanwezigheid van tallooze fabrieken en huizen in deze streek. De vorst, de buitengewoon zwakke wind en de zware mist verhinderden de verwarming van de aarde door de zon overdag en de uitstraling van warmte door de aarde des nachts. De commissie wijst er op, dat de sterfge vallen voor het overgroote deel betrekking hadden op vrij bejaarde personen, die aan ziekten der ademhalingsorganen leden. De oommissie verklaart, dat met spoed voorzorgsmaatregelen genomen dienen te worden, ten einde te voorkomen, dat in de industrie-centra een overmatig bederf der atmisfeer plaats heeft, met het oog op de gezondheid der in die streken levende be volking. De maatregelen, welke de commis sie te dien einde voorstelt, vormen het hoofddoel van het rapport. Zijn zoon neergeschoten. Te Listrup bij Lingen heeft in den af- geloopen nacht een vader zijn zoon dood geschoten. De man was van een kegelclub thuis gekomen en had twist gekregen niet zijn familie. In den loop van den twist had hij zijn zoon door een gesloten deur heen neergeschoten. Do dood trad onmiddellijk in. De man is gearresteerd. Volgens een bericht van de „Corriere della Sera" bevindt zich de eenige Ka tholieke geestelijke, wien het tot nu toe gelukt is, in Afghanistana door te drin gen en zich daar te vestigen, weer op de terugreis naar Rome. Afghanistan is een der weinige landen ter wereld, waar de Katholieke missie zich tot nu toe nog niet heeft mogen vestigen. De bevolking is er mohamme- daansoh en staat onder den machtigen invloed der mohammedaansche bediena ren van den godsdienst. Den thans te Rome wonenden ex-ko ning Amanoellah gelukte het niet, zijn hervormingsideeën op het gebied der volksopvoeding en van de emancipatie der vrouw door te zetten. Toen de tegenwoordige koning, Nadir Ivaihn, na langen strijd om den troon Amanoellah opvolgde, vaardigde hij een wet uit, welke de vroegere bepalingen betreffende de uitsluiting van alle chris telijke godsdiensten uit Afghanistan weer van kracht maakte. Toch gelukte het den Noord-Ameri- kaanschen Katholieken geestelijke, Georg Blatter, na- veel moeite bij het Afghaan- sche gezantschap te Rome een pas te krijgen, waarop hij vermeld stond als ge leerde en schrijver van vele werken over paedagogie en filosofie en verscheidene reisgidsen. Hij kwam 20 Juli te Kaboel aan en moet thans de terugreis aanvaarden we gens- een hevigen aanval van malaria. Gedurende zijn verblijf in de Afghaan- sche hoofdstad had de Katholieke gees telijke herhaaldelijk een onderhoud met Nadir Kahn, zijn ministers en de leden van het diplomatieke corps. Blatter maakte overigens van zijn hoedanigheid als Katholiek geestelijke geen geheim, ofschoon hij uiterlijk als on derzoeker en schrijver optrad. Na zijn herstel schreef hij den koning en den minister van buitenlandsohe za ken en maakte hen opmerkzaam op de noodzakelijkheid, dat te Kaboel een Ka tholieke geestelijke zou wonen voor de Europeanen en de Katholieke leden van het corps diplomatique. Hij weer ook op de Katholieke Indiërs, die uit hoofde van hun beroep in Afghanistan verblijven. Hij heeft echter noch van den koning, noch van den minister toestemming ver kregen om in het land te blijven. GOUDVELDEN IN MANDSJ0ERIJE. Een meevaller voor den staat. In Mandsjoerije, waarover thans de don kere wolken van een Chineesch-Japanschen oorlog hangen, zijn den laatsten tijd rijke goudvelden ontdekt. Naar de leider van het Ohineesche mijn wezen te Nanking, Wangfoe, die door de regeering daarheen werd gezonden, bij zijn terugkeer berichtte, bevatten de ontdekte velden, waarvan het middelpunt te Jehol ligt, buitengewoon veel goud en beloven ze bij deskundige ontginning een hooge opbrengst. Om deze echter aan den staat te doen toekomen, stelde hij voor, ze aan de pri vate bewerking te onttrekken door de cen trale regeering en de plaatselijke besturen zoodanig er in te laten deelen, dat de rijk ste goudlagen aan den staat en de minder rijke aan de plaatselijke besturen zouden Deze laatsten zou het dan geoorloofd zijn zich, ter bestrijding der kosten, van parti culiere Chineesche en buitenlandsche maat schappijen te bedienen. De vereischte som, om de werkzaamhe den te kunnen beginnen, schat Wangfoe op twee millioen dollar. EISCH DER OUDERS IN HET PROCES TE LüBECK. Het comité van ouders in de tuberculose- affaire te Lübeck heeft Woensdagavond een vergadering gehouden. De voorzitter eischte met grooten na/druk, dat meer aan dacht zou worden geschonken aan de straf rechtelijke zijde van het geval, dan aan de medisch-wetonschappelijke. De ouders drongen aan op een spoedige algehcele opheldering en een rechtvaardige bestraf fing van de schuldigen. Zij waren er van •overtuigd, dat hier sprake is van een on achtzaamheid, die niet ongestraft mag blij ven. Dc besprekingen hebben een vrij op gewonden verloop gehad. Veetig booten verbrand. In een oud bootenhuis van een zeilver- eeniging welke direct aan het Wannsee is gelegen is Woensdagmdidag brand uitge broken, welke in korten tijd groote afme tingen aannam. De brandweer kon voorkomen dat Het vuur oversloeg op de belendende gebou wen. Talrijke roeibooten volgens de brandweer een veertigtal zijn een prooi der vlammen geworden. In den loop van dit jaar zijn thans reeds vijf bootenhuizen met meer dan 200 booten in de omgeving van Berlijn door brand vernietigd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10