Vreemde cheques !Ren bankpapier. WOENSDAG 11 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Botting tusschen wielrijders Een doode en een ernstig gewonde. Op den rijksstraatweg nabij Den Helder heeft Maandagmiddag een ernstige aan rijding tusschen wielrijders plaats gehad, welke den 23-jarigen H. van 't Hert, wo nende in de Nieuw-straat aldaar, het leven heeft gekost, terwijl het 14-jarig meisje Hen- driksem een ernstige hersenschudding heeft opgeloopen De aanrijding is waarschijnlijk te wijten aan het ondoordacht rijden van Van 't Hert. die bovendien links van den weg reed. Het meisje reed zonder licht. H. van 't Hert was ongehuwd. Motorongeluk. Een doode. Maandagmiddag omstreeks 4 uur is tus schen Heiloo en Limmen de achterband ge sprongen van een motorrijwiel bestuurd door zekeren Goedhart uit de Ambon- straat te Amsterdam. De motor sloeg over den kop en berijder en duo-passagier, de heer Homan (een buurman van Goedhart) sloegen tegen de straat. G. had een kleine schaafwonde aan zijn w-ang, de duorijder werd ernstig gewond en overleed tijdens het vervoer naar een ziekenhuis te Alk- Ernstig auto-ongeluk. Een zwaar gewonde. Gistermiddag even vóór vijf uur, reed op den Rijksweg tusschen de Gooische Boer en Crailoo een groote vrachtauto met aardappelen van de Gebr. Nebig te Bussum, van Bussum naar Laren, toen van den anderen kant een platte vracht wagen, bespannen met een paard, na derde en daarachter in razende vaart een auto. Deze wilde tusschen de beide voertuigen doorrijdende bestuurder van de groente-auto gooide het stuur naar rechte om. De automobilist, die de situa tie te laat zag, deed hetzelfde en kwam hierdoor tegen den platten wagen aan, waarna hij wegzculde naar het fietspad. Zijn kleine auto werd geheel in elkaar gedrukt. De kapstang stak door de voor ruit, terwijl de twee achterwielen los vlogen. De automobilist was er verschrikkelijk aan toe. Hij had twee hevige hoofdwon den, een hersenschudding en eenige wonden in het gezicht en een fractuur aan den rechterelleboog. Hij was buiten kennis en werd in ernstigen toestand naar de Majellastiohting overgebracht. Dr. Buma, de gemeente-arts van Bussum, was spoedig ter plaatse. De bestuurders van de andere voer tuigen kregen geen noemenswaardig let sel. De automobilist, die gewond werd, bleek te zijn de ongeveer 25-jarige lui tenant-vlieger Schot uit Soesterberg. Aan de gevolgen overleden. Het dochtertje van den heer Huys te Gastricum. dat de vorige week door een auto werd aangereden, is thans aan de be komen verwondingen overleden. MET VUUR GESPEELD. Meisje ernstig gebrand. Dinsdagmiddag waren eenige kinderen aan den Bov^nkerkerweg te Nieuwer Am- stel bezig een vuurtje te stoken. Op een gegeven moment vlogen de kleertjes van een der kinderen, de 12-jarige A. H. in brand. Op het zien hiervan namen de an dere kinderen de vlucht. Een bloemist uit Aalsmeer die juist op zijn motor passeer de, greep het meisje en dompelde het in de sloot, waardoor de vlammen doofden. De man bekwam hierbij zelf brandwonden aan de beide handen. Het meisje werd op dok tersadvies naar een ziekenhuis overge bracht. Het had ernstige brandwonden aan het onderlichaam bekomen. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch HAEDON HILL. HOOFDSTUK I. De tuin van de pastorie. De verblindende glans van een gloeiend- heeten Augustusmiddag lag over de groote klip van de kaap, op de kalme zee en op de dorpsstraat van Beacon Audley met een felheid, die 't leven haast tot een last en het bijna onmogelijk maakte te arbei den op de velden, in de vallei achter de heuvels. Maar in den tuin van den predi kant van Beacon Audley was koelte en schaduw onder de oude boomen, die tus schen heesters stonden langs de slinge rende voetpaden. Te midden van deze heerlijkheid liepen een jonge man en een jonge vrouw lang zaam op en neer, terwijl ze nu en dan stil stonden en elkaar diep in de oogen keken Ze waren beiden nog heel jong, eigen lijk nog maar een jongen en een meisje, maar hun gesprek was buitengewr.o i e stig, gegeven het feif, dat er tot nu toe nog nooit een woord van liefde tusschen hen was gewisseld. Als ik ooit iets anders word dan een nietsnut «o onverbeterlijke deugniet. DE MOORD TE GORCUM. Het gestolen geld verbrand. De echtgenoote van den dader van den moord op notaris Courrech Staal te Gor- kum heeft Dinsdagmiddag aan de politie verklaard het gestolen geld, ten bedrage van 61000, te hebben verbrand. Zij wordt heden'ter beschikking gesteld van den of ficier van justitie ta Utrecht. De politie zet het onderzoek nog steeds voort. ROOFOVERVAL IN DEN HAAG OPGEHELDERD. Een der daders in arrest. Spoediger dan verwacht kon worden is er licht gekomen in den brutalen roofoverval in den manufacturenwinkel van mej. Boode aan de Laan van Nieuw Oost-Indië te 's-Gravenhage. De politie heeft sedert Vrijdag niet stilgezeten, maar zij kon er niet in slagen een be paald spoor te vinden. Gistermorgen was het geluk haar eohter gunstig gezind, want omstreeks elf uur zag mej. Boode, die van achter haar toonbank even naar buiten keek, uit de richting van de The- resiastraat een man naderen, in wien zij terstond een dergenen herkende, die Vrijdag aan den overval had deelgeno men. Op haar verzoek belde eon klant, die juist in den winkel was, de politie op. die terstond drie agenten op de fiets stuurde. De man was inmiddels de Laan van N. O. I. uitgeloopen en den hoek op het Bezuidenhout omgegaan. Ter hoogte van de De Carpentierstraat hielden de agenten hem staande. Zonder verzet te plegen liet hij zich naar het politiebureau aan de Louise Henriëttestraat brengen. Mej. Boode en haar winkeljuffrouw werden daarop ten politiebureele ontbo den, waar zij beiden in den aangehou dene een der aanvallers herkenden. Do kleeding verschilde wel eenigszinr, maar het gelaat was duidelijk dat van een der bandieten. Na aanvankelijk ontkend te hebben met den overval iets uitstaande te heb ben, heeft de man, die een omstreeks 30-jarige zwerver bleek te zijn, ten slotte bekend den overval gepleegd tc hebben. Hij heeft den laatsten tijd in verschil lende. logementen daar te. stede ver toefd. Omtrent zijn medeplichtige wensch- te hij geen inlichtingen te verstrekken. Op elke vraag, die kon leiden tot aan wijzingen bleef hij het antwoord schul dig. Gevraagd naar het motief van zijn tocht langs den winkel gistermorgen deelde hij mede, dat hij daar liep te venten. Hij was zoo vast overtuigd, dat tooh niemand hem zou herkennen, dat hij het niet noodig achtte een andere stadswijk voor zijn werkzaamheden uit te zoeken. Uit een soort van bravour moet hij opzettelijk langs den winkel van mej. Boode geloopen hebben. Deze over moed is hem echter noodlottig geworden. „Tel." DE POGING TOT DOODSLAG TE ETTEN. Bekentenis van den dader. De 25-jarige inwoner uit Leur, die we gens poging tot doodslag op zijn 17-jarige bruid uit Etten ter beschikking van den officier van Justitie te Breda is gesteld, heeft thans volledig bekend, het mes, waar mede hij het meisje trachtte in de keel te steken, gekocht te hebben met het doel zijn bruid te dooden, daar hij niet meer wenschte met haar te trouwen. OP EEN TREIN GESCHOTEN. Op den werkliedentrein van de Henvbrug naar Amsterdam is Dinsdagavond ter hoog te van den IJpolder door onbekenden ge schoten Een venster van een der coupé's werd doorboord. Van de passagiers werd niemand gewond. De kogel schijnt aan den anderen kant de coupé weer verlaten te hebben. De politie heeft een onderzoek ingesteld. miss Vaugnan, dan zal i. u te danken hebben, zei Dick Wenslade. Elu ik ben u nu al heel veel dank ver schuldigd, want ik heb het vaste besluit ge nomen dat ik mijn studie in de rechten ernstig op zal vatten, want ofschoon ik veronderstel, dat ik eenmaal Lord Monk- silver zal zijn, is dat toch geen reden, om inmiddels niet aan 't werk te gaan. Ik moet in ieder geval een beroep hebben, als ik niet afhankelijk wil zijn van mijn vader. U hebt mij 't oneervolle daarvan doen in zien. U had alleen maar iemand noodig een vriend om u daar op te wijzen, zei Phyllis Vaughan vriendelijk. Ik voelde wel, dat het vrij brutaal van me was om een poging te wagen, maar er was nu een maal niemand anders! Dick lachte bitter. U hebt gelijk, dat er niemand anders was. Ik weet, dat ik me als een dwaas heb aangesteld in Oxford en schulden maakte, die ik nog maar voor de helft heb opgebiecht, maar net als u zegt, ik werd meegesleept. Toen ik na m'n tweede jaar alles eerlijk aan mijn vader vertelde, raasde en tierde hij zoo dat ik me er op 't laatst niets meer van aan trok. Hij is een hard man, miss Vaughan, zijn manier van doen prikkelt me ontzet tend. Mijn moeder telt niet mee, die arme ziel, ze durft geen boe of ba te zeggen, 't Is geen dwang, maar leiding wat ik noo dig heb, en 't is ter wille van u, dat ik mijn leven zal veranderen Uw goede invloed.. Stilviel het meisje hem in de rede. Daaf gaan Lord Monksilver en Mr. Ra vei scar. En u hoeft uw zonden niet van de da ken af te verkondigen. Dwars over het pad langs de heesters, waarin ze stonden, liepen twee heeren 10400 EEN DIEVENBENDE AANGEHOUDEN. Twintig diefstallen bekend. De marechaussee van Oudenbosch en Roosendaal hebben, in samenwerking met de gemeentepolitie te Oud- en Nieuw- Gastel, de hand gelegd op een dievenben de, welke zich heeft schuldig gemaakt aan een serie diefstallen, gepleegd in Oud-Gas tel en omliggende gemeenten. De verschillende feiten, welke aan deze bende worden toegeschreven, loopen over circa acht maanden Het bleek buitenge woon moeilijk de daders te pakken tc krij gen. In hoofdzaak betroffen het kippen diefstallen. Huiszoekingen werden verricht en het bleek al spoedig, dat men de schuldigen te pakken had Kleedingstukken, landbouw werktuigen, paardentuig, timmergereed schappen. meel. aardappelen, kumstmest, rijwielplaatjes enz. kwamen voor den dag, alles van diefstal afkomstig. Hoofdzakelijk vond men echter kippen Alle aangehoude nen legden een bekentenis af. In totaal hadden zij meer dan twintig diefstallen ge pleegd. Er moest echter ook nog een heler in het spel zijn. Als verdacht hiervan werd iemand uit Oudenbosch gearresteerd. Ook deze legde bij zijn verhoor eon bekentenis af. Het viertal werd Maandag naar Breda overgebracht DIEVENBENDE TE BOXTEL GESNAPT. Familie gearresteerd. De gemeentepolitic te Boxtel heeft do hand weten te leggen op een dievenben de, welke zich op uitgebreide schaal aan rooverijen van allerlei aard schul dig maakte, meldt dc „Tel." Donderdagavond werd de politie een bijzonderheid bekend, in verband met een fietsendiefstal te Vught, welke haar aanleiding gaf iemand uit Onrooy, al daar aan een verhoor tc onderwerpen. Ofschoon hierbij aanvankelijk niets kwam vast te staan, gaf een der huis- genooten, die een weinig abnormaal is, een reeks aanwijzingen, die tot arresta tie van den man cn zijn vrouw, dochter en schoonzoon, leidden. Op aanwijzing van genoemden huisgenoot worden ach tereenvolgens een 15-tal rijwielen, op de meest onmogelijke plaatsen te voor schijn gebracht. Verschillende waren in stroomijten of in rle bosschen verborgen, sommige zaten zelfs in) den grond, zoo dat zij in zeer gehavenden toestand ver keerden. Verder is een waschketel op gegraven, die geheel gevuld was met rij- wielonderdeelen, als lantaarns, sloten e.d. Ook werden groote partijen wasch- goed ontdekt, zelfs meubelen, bontstel len en andere kleeding, welke van dief stal afkomstig bleken, alles bijeen een sleperswagen vol. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Bevreemding verwekt de omstandig heid, dat dc manier, waarop een en an der bewaard werd, het waardeloos wor den van vrijwel het meeste goed ten ge volge moest hebben. De dochter was eerst j.l. Donderdag gehuwd. Een belangrijk geval van oplichting. Wij vernemen, dat de politie van het bureau E. D. Meyerplein te Amsterdam zich bezig houdt niet eon belangrijk geval van oplichting. Het gaat om een bedrag van ruim 20.000 De betrokken politie-aulori- teiten van dit bureau, tot wie wij ons om inlichtingen omtrent deze zaak wendden, wensehen geen nadere inlichtingen te ver strekken. achter elkaar aan. Voorop liep een bedrij vig, klein, oud heertje, met witte bakke baarden, die zijn rood, een beetje komiek, maar toch niet onwelwillend gezicht omga ven. Hij had een eigenaardig, huppelen den gang, die deed denken aan den loop van een vogel, die bezig is wormen te zoe ken. Hij keek links en rechts en merkte niets van het tweetal, dat daar verscho len tusschen de heesters op en neer liep. Achter hem liep een imposanter figuur een lange man met een donkere gelaats kleur en met breede schouders die, als hij niet zoo voorover had geloopen, hem het uiterlijk van een athleet zouden hebben gegeven. Na een paar seconden waren ze uit 't gezicht verdwenen. Ze hebben ons niet gezien, zei 'z meis je, met een zucht van verlichting. „Mijn oom niet. maar ik ben niet zoo ze ker van zijn dierbaren secretaris ant woordde Dick. Er is maar heel weinig, dat mr. Carter Ravenscar niet ziet. Ik be grijp eigenlijk nooit, waarom m-jn oom zoo gesteld is op dien kerel, die hem overal als een schaduw schijnt te,\olgen. Als ik ooit een particulier secretavis noodig heb laat ik hem aan zijn schrijfbureau zitten, om cheques voor me in te vullen en te tee keren. Maar, vervolgde hij op ernstiger teen, ik stond juist op het punt oin te ver tellen. hoe dankbaar ik ben voor de be moedigende woorden, «lie de grondslag voor mijn carrier^ zullen vormen, en eer lijk gezegd, wilde ik het gesprek gelei le lijk op iets anders overbrengen. Lieve .Phyllis, 't zou 't won lerlijks.e en mooiste zijn dat ik me denken kan, ais ik mocht aannemen, dat je niet kon hebben, dat ik naar den kelder ging. omdat je een beei- je van me houdt. Wil je me niet aankijken UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 12 November Huizen 1875 M 9,009.15 en 10,0010,15 Gramofoonpl. 10,15 Ziekendienst 10 4511,30 Gramofoonpl. 11,30 Gods. Halfuurtje. 12,152,00 Concert KRO-orkest o.l.v, J. Gerritsen 2 00 Handwerkcursus 3,003.45 Vrouwenhalfuurt-je 4,00 Ziekenuurtje 5 00 Cursus handenarbeid voor de jeugd 5,436.45 Pianoduetten door mej. T. Steliemaker en H. Brugman 6,45 Knipcursus 7.00 Vragenhalfuurtje 7,45 Ned. Ohr. Persbureau 8,00 Uit de Ev. Luth. Kerk te Deventer. Concert, Dubbelkwavtet ,Ad Dei Gloriam" o.l.v, A. J Mooy Mevr v EssenVenne- man (sopraan) en A J Mooy (orgel) Spre kers: Ds. P. Prins, Ds. W J Kooiman, P C Tijssen en Ds C v d Zaal Hierna Vaz Dias en tot 11.30 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8,0010,00 Gramofoonpl. 10,00 Morgenwijding 10 15 Gramofoonpl. 10,3011,00 Soiis-tenconcert. Lien Fle- gelBloeme (piano), A. de Bruin (zang). Begeleiding: Egbert Veen. 11.0011,30 Modepraatje 11,301,30 Concert door het Winkels Trio (viool, piano, cello) I,302.00 Gramofoonpl. 2.30 Viool-recital door Henri Tibbc. Be geleiding F LoopuitRoeper 3.00 Knipcursus 3,45 Gramofoonpl. 4,00 Ziekenuur 5,006 00 Aansl. Carlton-Hotol, Amster dam 6,00 Gramofoonpl. 6.30 Sportpraatje 7.00 Omroeporkest o.l.v N. Treep 7,30 Engelsche les Fred Fry 8,00 Omroeporkest, o.l.v. N. Treep, o a Ouverture Mart-ha Flotow 9,30 Zangrecital door Smirnoff 10,00 Vaz Dias 10.1511,00 Kovacs Lajos en zijn orkest II,0012,00 Gramofoonpl. D a v e n t ry 1554 M. 10,35 Morgenwijding 11,05 Lezing 12,20 Orgelconcert 1,20 Gramofoonpl. 1.35 Ooncert door het Birminghamsche orkest De smokkelhandel bij Aken. Men schrijft uit Aken aan het „Vad.": Nu de maatregelen van dc douane verspherpt worden, neemt het vernuft der smokkelaars toe. Zoo zijn dezer da gen een vrouw eenige brooden afgenomen die823 sigaretten bleken te bevatten. Maar tegelijkertijd worden do smok kelaars ook brutaler. Eenigen tijd geleden werd oen grens- kommies door een smokkelaar beslopen en met een boksijzer zwaar aan het hoofd verwond. Zondag ontdekte een grenskommirs in het bosch bij Sehmidthof twee smok kelaars. beladen met. pakken. Hij loste twee waarschuwing8schoter, waarop dc smokkelaars een dreigende houding aan namen. Ten einde zijn collega's te hulp tc roe pen, wilde de ambtenaar een derde schot lossen, dooh de revolver ketste. Dc smok kelaars sprongen toen op hem toe, ont namen hem het wapen en knevelden hem. Den ambtenaar lieten ze gebonden liggen en gingen er met revolver cn smokkelwaar vandoor. De grensambte- naren hebben thans opdracht gekregen, ten strengste tegen weerspannige smok kelaars op te treden. Het Hauptzellambt Aachen vermeldt over October: 2158 strafvervolgingen. In cn zeggen dat 't zoo is 'I Je z«»u ine zoo'n geweldigen prikkel voor mijn werk geven. Phyllis Vaughan sloeg haar eerlijke bruine oogen verlegen op, waarin een uit drukking van de uiterste verbazing lag. Neem me niet kwalijk, maar u bent, ge loof ik, niet wijs. Bent u misschien verge ten, wie bent, en wat ik ben -- dat u eenmaal de drager van een beroemde ti tel en de eigenaar van eon groot landgoed zult zijn, terwijl ik de dochter van een gepensioneerden kapitein ben en do gou vernante van uw zuster? Dick Wenslade lachte opgewekt. Als dat alles is, wat je tegen me hebt, zie ik de zaak niet somber in, zei hij. Mijn oom is niet erg sterk, dat is waar, maar mijn vader, zijn erfgenaam, is in de volle kracht van zijn leven en ijzersterk. 't Zal nog wel een jaar of dertig duren, voor ik dien beroemden titel, waarover u het hebt, zal bezitten, en lang voor dien tijd moet ik maar zien. dat ik er zelf een ver worven heb, eerlijk verdiend, dank zij jou aansporingBovendien, je hebt geen ant woord op piijn vraag gegeven of je van me houdt! Hij boog zich naar haar toe, om in haar aardige oogen het antwoord te zoeken, dat ze nog niet had uitgesproken en hij scheen het er in gelezen te hebben, want 't volgende oogenblik lag ze in zijn armen, terwijl hun lippen elkaar in een zachte kus ontmoeten. Ik heb gehoopt en nog eens gehoopt, maar je wou je geluk niet zien, zei de jon gen, terwijl hij haar nog vaster in zijn ar men sloot. Hou je werkelijk van me, lieveling, al is 't ook maur een heel klein beetje 1 Een heel klein beetje maar, zei ze 2.25 Voor de scholen 2.50 Lezing 3.20 Vesper 4,10 Voor de scholen 4.30 Jack Payne's BBC Dansorkest 4,50 Licht orkestconcert 5,35 Kinderuur 6 20 Berichten 6,50 Moderne Pianomuziek 7.10 Duitsche lezing 7,50 Lezing 8,20 Opera-concert, BBC orkest o.l.v Per cy Pitt en Solisten. O a Aïda, Verdi c Figaro. Mozart 9,20 Berichten 9,40 Lezing 10,10 Concert, sopraan en piano 10,50 Kerkdienst 11,0512,20 Dansmuziek Radio P a r ia 1725 M 8,05, 12,50, 1,25 en 6.50 Gramofoonpl 8,20 Vrooüjk halfuurtje 9.05 Scenes uit „Tartuffc" Moliège 10,20 Concert a-moll, Schumann (piano Alfred Oortot en orkest) Langenberg 473 M. 0,23—7,20, 9,33—11.05, 11,05 en 1130 Gra mofoonpl. 12 251,50 Orkest-concert. (Werkloozen- orkest o.l.v Dr. H Paulig) 420—5,20 Orkcstconccrt 8 20 Orkest en Solistencowccrt (viool cello). O.a. Cello-concert van E d'Albcrt Ka lundborg 1153 M 11,201 20 St rijkeoncert 2,504.20 Orkestconcert 7,209 20 Opera-Avond. Troubadour. Verdi. 9 40—11,50 Dansmuziek Brussel 508 en 338 M 508 M 5.20 Orkestconcert 6.50 Gramofconpl. 8,20 Concert. 1ste Suite „L'Arlesicnne", Bizet 9.20 Vervolg concert 338 M. 5,20 Orkest-concert- 6 50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert 9 20 Vervolg o.a. Ouvert. Dichter und Bauer, Suppé Rome (Napels) 4-11 M. 8.20 Symphonieconcert. O.a. concert a-moll (2 violen, piano), Vivaldi Z e e s e n 1635 M. 7.20 Zie Kalundborg 9 20 Berichten en hierna tot 11,50 Dans muziek door Barnabas von Geczy en zijn orkest beslag genomen werden: 3400 K.G. kof fie, 111 K.G. cacao, 20 K.G. chocolade, 3 K.G. thee, 160 K.G. margarine en vlcesch, 015 K.G. tabak, 816.000 sigaret ten, 5740 sigaren, 18.000 boekjes rigv.- rettenpapier, 1395 K.G. meel, 1716 K.G. graan, 3310 K.G. suiker en 404 K.G. brood. Het. smokkelen van brood neemt groo te afmetingen aan. Een aanrander? Een dcz.er avonden om half 11 belde aan eon vi La aan den Nieuwen 's-Gravon- landsehen weg te Bussum ren man aan. die het dienstmeisje, dat de deur o|ien deed. onder bedreiging gelastte het licht uit te doen en naar boven te gaan. Het meisje begon tc gillen en dit trok dc opmerkzaam heid van het tweede meisje, die den chanf feur in diens bijgelegen woning waarschuw de Deze wist den aanrander tc grijpen, doch de laatste kon na een hevige worste ling vluchten. Dc politic heeft thans ecu verdachte aangehouden en deze blijft hard nekkig ontkennen. Men meent echter den zelfden man te pakken te hebben, dien men verdenkt van de aanrandingen, die den laatsten tijd te Zeist, Soest en Blarieurn zijn gepleegd Het- personeel meent den man beslist- te herkennen. ,.N.R Crt." zachtjes lichend. Ik zou je niet zoo be preekt hebben als ik niet van je hield, maar ik zou het zeker niet gedaan helt- ben, als ik bad kunnen vermoeden, wat je er uil concludeeren zou Ik dacht, dat ik m'n droom goed verborgen had gehouden en ik ben eigenlijk bang, dat liet beter zou zijn geweest, als hij verborgen was ge bleven Plotseling klonk op ongeVecr hetzelfde punt van het pad, waar de twee heeren zoo even te voren waren gepasseerd, een dreigend geluid, 't Was alleen maar een kuch, maar 7.00 Hard en metaalachtig van klank, dat een klein kind er van in hui len zou zijn uitgebarsten. Allemachtig .'fluisterde Wiek, over preken gesproken, daar komt de „ouwe heer" aan en hij ziet er niet bepaald vriendelijk uit. De eerwaarde Chaloner Wenslade kwam op hen toe over het met heesters om zoomde pad. als de belichaming van een dreigende donderwolk. Hij was forsch ge bouwd en ofschoon hij zich bij enkele go leeenheden als een minzaam waardig- heidsbekleeder van de kerk kon voor loen, was hij inderdaad in zijn eigen omgr ving niets anders dan een tyran van het zuiverste water! Miss Vaugharn, zei hij met een onaange name stem. ik ben verplicht 11 naar huis te sturen. Mevrouw Wenslade wil u spre ken over een kostbare ring, die zij kwijt is. iets wat buitengewoon onverklaarbare (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9