SPORT LUCHTVAART RECHTZAKEN Uit de Landbouwwereld R.K. LflNDBOUWWINTERSCHOOL UIT DE OMGEVING UIT DE PERS WOENSDAG 11 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. If R.-K. FEDERATIE. INTERDIOCESANE BOND GOEDGEKEURD. De Federatie heeft bericht ontvangen van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, dat de statuten van den interdiocesanen bond zijn goedgekeurd onder het voorbehoud dat de naam van de nieuwe organisatie niet zal mogen zijn, zooals de bedoeling was: In terdiocesane Voetbalbond, doch de naam is door het doorluchtig episcopaat als volgt vastgesteld: Interdiocesane bond voor de regeling en verzorging van inter diocesane voetbalcompetities. De ..Sportillustratie' teekent hierbij het volgende aan: Door dezen naam, die een nauwkeurige omschrijving van de taak der nieuwe orga nisatie in zich bevat, wordt de werkings sfeer van den bond waarschijnlijk heel wat beperkter dan menigeen die zich zal heb ben voorgesteld. Er volgt immers uit, dat de zuivere taak van den bond zal zijn de regeling en ver zorging van de interdiocesane voetbalcom petities. En voor degenen, de meenden, dat de nieuwe bond zou kunnen uitgroeien tot een R.-K. Xederlandschen Voetbalbond, zal thans wel vaststaan dat het doorluchtig episcopaat dien bond niet wenscht. Daartegen zullen zij, die prijs stellen op behoud van de Federatie., met eieren alge- meene taak, die men niet verdrongen wenschte te zien door een organisatie voornamelijk van de grootere of juister ge zegd sterkere clubs met aan zich onderge schikte diocesane bonden, juichen, dat, juist door dien gewijzigden naam, de taak van den nieuwen interdiocesanen bond wordt beperkt tot uitsluitend de regeling en verzorging van de interdiocesane competi ties. Door deze beslissing van het doorluch tig episcopaat is een einde gemaakt aan den strijd dien men ook door het rapport der laatste commissie nog niet definitief afgedaan beschouwde, tusschen de voor standers van de Federatie van Diocesane Voetbalbonden en die van den R.-K. N. V. B. PAARDENSPORT Interacademiale Ruiterwedstrijd. Gisteren zijn te Leusden en Maarn voor de vijfde maal interacademiale ruiterwed- strijden gehouden, uitgeschreven door de Utrechtsche Studenten Rijclub Bellere- phon. De uitslagen luiden: Gehoorzaamheidsproef1. R. P. van Kerkwijk, Leiden2. Jhr. II. A. Loudon, Utrecht; 3. J. B. Hillen, Utrecht. Cross-country over 3 K.M. (om den van Leeuwenburg-beker): 1. J. B. Hillen, Utrecht 2. Jhr. H. A. Loudon, Utrecht 3. H. Simon Thomas, Delft; 4. J. W. Jong Schouwenburg. Wedstrijd voor oud-studenten (om den Pegasusbeker): 1. Jhr. J. P. A. van Leu- ncp (Amsterdam) Heemstede 2. Mr. S. J. Baron van Tuyl van Scrooskerken (Utrecht). Een nieuw groot vliegtuig. Het Britehe luchtvaartministerie is voor nemens een vliegtuig te laten bouwen voor 100 pasagiers, da-t een sneüheid zal moeten kunnen bereiken van circa 250 K.M. per uur. Het krijgt een hollen vleugel, die slaap gelegenheid zal bevatten voor ongeveer de helft van de passagiers. Boven de kajuit komt de dienstafdeeling voor de twaalf kop pen tellende bemanning. Het toestel zal met acht of twaalf motoren worden uitgerust, en bestemd zijn voor een dienst op Canada. Op die manier zullen straks alle deelen van het Britsche rijk door een luchtlijn met En geland verbonden zijn. OOGONDERZOEK DOOR EEN OPTICIEN. In dit geval geen geneeskundige behandeling. De Hooge Baad heeft arrest gewezen in de zaak van een Amsterdamschen opti cien, die, met vernietiging van een vonnis van den Amsterdamschen kantonrechter, door de rechtbank aldaar is ontslagen van rechtsvervolging van het hem 'en iaste gelegde onbevoegd uitoefenen der genees kunde. Tegen dezen opticien was proces-ver baal opgemaakt ter zake van het feit, dat hij van een meisje de oogen onderzocht heeft, waarna hij haar een bril voorschreef. De officier van justitie teekende tegen het vonnis cassatie aan. De Hooge Raad heeft nu o.m. overwo gen, dat onder geneeskundigen raad of bijstand moet worden verstaan raad of bij stand, die de werkelijke of voorgevende strekking heeft om genezing van een ziek te of kwaal te bevorderen dat nu, in het midden gelaten of een onderzoek, als door gerequireerde ingesteld, uitsluitend het werk van een medicus en niet van een op ticien is en voorts, of elke afwijking van iet gezichtsvermogen een ziekte of kwaal, m diensvolgens het door onderzoek der oogen constateeren, daarvan steeds het trekken van eon geneeskundige conclusie en het aanraden van een bril tot het ver helpen van het geconstateerde gebrek immer geneeskundige raad mag heeten, ten opzichte van gerequireerde slechts dan van uitoefening der geneeskunst sprake zou kunnen zijn, als vaststond, dat hij op grond van zijn onderzoek bij het meisje een afwijking van het gezichtsvermogen heeft vastgesteld en haar een bril heeft aange raden met de werkelijke of voorgevende strekking, genezing van zoodanige afwij king te bevorderen, \Hslk een en ander niet kan worden afgeleid uit het enkele feit, dat hij na een onderzoek van haar oogen een bril aan het meisje heeft aangera den en te haren behoeve verkocht. Op dezen grond heeft de Hooge Raad het cassatieberoep van den officier van justitie te Amsterdam verworpen. Telefunken radio-toestellen. Zekere H.. die te Rotterdam en te Schie dam winkels in radio-artikelen drijft onder den handelsnaam „Het Radiowonder", heeft in de advertenties en bij reflectan ten den indruk gevestigd, alsof de door hem verkochte Telefunken radio-toestellen door alle Telefunken Service Stations gra tis zouden worden gerepareerd, terwijl hij zichzelf ook uitgaf voor Telefunken Ser vice station. Aangezien noch het een, noch het ander het geval was, deed de firma Siemens en Halske te 's-Gravenhage, die voor Nederland het verkooprecht der Tele- kunkentoestellen heeft en daarvoor de be doelde service stations heeft ingericht, ge noemden H. in kort geding dagvaarden en werd hij door de presdent der Haapsche rechtbank veroordeeld om onmiddellijk op te houden met de geïncrimineerde hande lingen. (Nadruk verboden). Vaste planten voor den bloementuin. Een sehoonc plant, waarvan bladeren en bloemen beide onzen tuin tot sieraad strek ken, is de Thaiictrum aqui.egiafolia. Het zeer fijne ingesneden loover brengt in t najaar, op stengels van 50 a 60 M hoog, schoone witte bloempjes voort., die in bloemperken zeer wel te gebruiken zijn. Een zeer oude plant, die sinds jaren en ja ren in onze tuinen is gekweekt en nog door velen wordt gewaardeerd, is de Hemero- callis flava met lange smalle bladeren en ge.e leiie's gelijkende bloemen. De bond- bladerige variëteit is ook zeer schoon, doch groeit minder forsch dan de voorgaande. Hemeroca.lis Middendorfij met oranjege le bloemen is een der schoonste sierplanten, wenker bloemen ook voor bouquetten een geschikt materiaal zijn. Een schoone klimplant, die eiken tuin een beva lig aan zien geeft, is de Lathyrus Latifolius, de overblijvende latyrus, die zonder bedekking onze strenge winters doorstaat en van Juni af tot aan den winter prijkt met een schat van schoone paarse bloemen Lathyrus la- tifol al-bus is een zuivei witte variëteit, die die niet genoeg te waardeeren is. Vooral als men deze twee soorten aan een groep op 't ga-zon plant en over den grond laat krui pen, dan komen de bloemen zeer schilder achtig boven 't frissohe groen uitsteken en maken een schoon effect. Als schoone herfstbloemen mogen de Phlox, ook wel herfstseringen genoemd, niet vergeten wor- den. Twee goede eigenschapen, namelijk dat zij lang doorbloeien en dat de bloemen, op water gezet, lang haar frischheid be houden, verleenen haar groote waarde als snijbloemen. Alle variëteiten van de Phlox Decussata, die in vele kleurverscheidenhe- den voorkomen ,te noemen, zou bijna on doenlijk zijn, daar vele bloemisten in hun catalogi wel tientallen soorten aan bieden. Genoemde Phlox is evenals de Phlox suffruticosa, waarvan de bloemen iets kleiner zijn dan van de voorgaande, zeer geschikt a is rand langs Hoog heester gewas, of als t-ussohenplantinig in kleine sier heesters, coniferen of jonge rhododendron- groepen. Een zeer aanbevelenswaardige variëteit van genoemde Phlox is „Snow- den; deze is zeer rijkbloeiend en sneeuw wit van kleur. Voor beplanten van voor jaarsvakken ziet men nog als eens aange wend Phlox frondosa en Ph ox setacea, beide kruipende plantjes met rose, roode, lila en witte bh einjjjes; deze zijn zeer wild- bloeiend en geschikt voor 't beplanten van rotsjes. (Slot volgt.) Vetplanten. Alle vetplanten, als alvë's, agave's, cactussen, sedunis enz. gedijen veel beter in kleine dan in groote potten. Veel bloemenvrienden weten dit niet en nemen veel te groote petten. Deze sap rijke planten nouden van voedzame aarde, doch jok van d-oogte, en 111 kleine potten kan het vocht gemakkelijker weg dan in groote. Evenwel begrijpe men dit niet ver keerd en denke. dat de potten heel klein moeten zijn De pot moet geëvonredigd wezen aan de grootte der plant, maar kan in verhouding kleiner zijn dan bij 't kwee ken van andere planten het geval is. Zieke potplanten. Het komt dikwijls voor, dat de potplanten niet goed groeien willen. Daarvoor kunnen twee oorzaken zijn: óf de potaarde is door het vele gieten ver zuurd en er heeft zich humus7uur gevormd; óf er zitten wormen in de wortelkluit, der plant. In beide gevallen is het beste mid del: door de pot warm water te gieten, van 45 graden Réaumur; de wormen worden daardoor gedood en het humuszuur is ver dwenen. als het afloopende water helder van kleur is. Het zuur worden der aarde voorkomt men door niet te veel aarde aan de potplanten te geven. Het zit niet in de hoeveelheid, maar in het behoorlijk vermen gen der aarde. VOORHOUT. Vakschool voor boeren en veehouders, met internaat Mos in 't gazon. Om mos op grasperken te verdrijven kan men, behalve andere mid delen, ook ijzervitriool toepassen. En dit gebeurt het best in het tegenwoordige jaar getijde. Het vitriool wordt in een ongeveer 10-procentische oplossing (dus 100 gram (1 ons) ijzervitriool op 1 Liter water) gebruikt en dan met een broesgieter op het grasperk gesproeid op de plaatsen waar het mos woe kert. Bij groote oppervlakten strooit men het vitriool als fijngestooten poeder over 't gras; het best kort vóór regen of sneeuw; en men rekent dan ongeveer 20 gr. op den vierkanten meter. Het mos zal reeds na weinige dagen verdwijnen, terwijl de gras planten er geen schade van ondervinden. Prei. Van de wintergroenten staat o.a de prei nog in December te velde Deze is volkomen winterhard. Evenwel komt het herhaalde malen voor, dat zware planten door regen en vorst lijden. Een deel der buitenste bladeren begint alsdan te rotten, waardoor de waarde zeer vermindert. Om dit te vookomen en om tevens steeds te kunnen beschikken over deze wintergroen ten, nemen wij een deel der planten en wel de zwaarste op. Wij kui en ze dicht naast elkaar, 't zij in een bak onder een raam, in een schuur of stal, of wel buiten in eenigs- zins droge bodem in, terwijl we tusschen en over de planten wat droog blad brengen. De prei heeft dan niets te lijden en men heeft ze steeds bij de hand. Jachttermen. Het woord „haas" is in jagertaai onzijdig. Van de dee'en van het haas noemt men zijn kop zijn bol, zijn oogen de spiegels, zijn ooren de lepels, zijn staart de pluim, zijn pooten de 'oopers, zijn ach terbouten de kussens, zijn vel de rok, zijn haar de wol. zijn bloed het zweet, zijn uitwerpselen de kommer, de ingewanden het gewei, het indruksel van zijn pooten op den grond het spoor of de voet (in Friesland: prent); het beentje, dat in elk der voorpoo- ten zit, en dat men we! als pijpuithaler ge bruikt, de sprong Het nestje is zijn leger; hij meet, a's hij in zijn nest ligt worden „opgestooten" om hem te doen „rijzen", op dat hij in zijn loop kan worden gevangen of geschoten. De omgeving waar hij zich ver- scholen houdt, heet zijn sterkte, en als hij die verlaat, heet het, dat hij ruimt; als hij, gevangen wordende, van angst schreeuwt, zegt men. dat hij schreit: a's de honden zijn spoor ruiken, hebben zij lucht, en als zij daarop beginnen te b'affen, zegt men, dat zij aanslaan Eindelijk heet het grijpen van de windhonden naar het haas: ramen Het mannetje yan het haas heet rammelaar en het wijfje moerhaas. Een jager heette vroe ger een weid- of weiman; de jacht weide- werk; een weidmes een jachtmes, en een weitasch is een jagerstasch. Korte wenken. Selderij te vroeg uit den grond te nemen, is niet aan te raden; ze kan tamelijk lang in den grond blijven. Eerst bij aanhoudend zeer koud weer wor de ze, in zand of aarde gelegd, in den kel der bewaard. Nieuwe bloempotten zijn niet geschikt voor hyacinten, of ze moeten zeer poreus en niet te hard gebakken zijn. Men gebruike liever oude potten, en alleen nieuwe, als deze vooraf 24 uur in 't water gelegen hebben. De Clivia is een onzer dankbaarste kamerplanten B'oem en blad zijn beide fraai. Om het bloeien te bevor deren, zet men de planten op een zonnige plaats, en wel voor- en 's namiddags. Tegen de felle zon op 't midden van den dag moet de clivia beschut worden. Liever droog I brood gegeten, dan kaas gebedeld. De I domme heeft geluk, zegt men. maar hij houdt het gewoonlijk niet. Die water wil maken tot land, sta met zijn goudbeurs in de hand. (Nu denkt u aan de Zuiderzee, niet waar?) VOORHOUT. Volksbond. Gisteravond vergaderde de R. K. Volksbond, afd. Voorhout, in café „Boei'haave". De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet en een kort welkomstwoord, waarin hij in het bijzonder verwelkomde den spreker van dezen avond, den heer Lansing. Hierna werden de notulen door den secretaris gelezen en onveranderd vast gesteld. De voorz. deelde mede, dat voor de j berging van de bibliotheek een kast be- noodigd was. Na eenige discussie werd i besloten het bestuur hierin vrijheid te I laten, doch voorloopig mag slechts hier- voor 100.worden uitgegeven. Betreffende de vraag in de vorige ver- j gadering gesteld inzake het aannemen i van werk ten behoeve van derden door een gemeente-werkman buiten zijn dienst tijd, deelde de voorz. mede, dat deze persoon zich verklaard heeft dit niet meer te doen, zonder in overleg te zijn getreden met de organisaties. De heer Lucassen is hiermede niet te vreden, doch wenscht liever een schrij ven van de organisatie aan het betrok ken college. Ingekomen is voorts nog een schrijven inzake een petitionnement voor alge- meene ontwapening, uitgaande van de R. K. actie. Staande de vergadering wer den lijsten geteekend. Vervolgens wer den door den voorzitter nog eenige le den geinstalleerd. In behandeling kwam de bespreking van het St. Nicolaasfeest. De voorz. deelde mede, dat in de laatste bestuurs vergadering besloten was om een pop penkast te laten komen voor de kinde ren, hetgeen 25.per middag zal kosten. Voor het St. Nicolaasfeest is in het totaal 75.uitgetrokken, zoodat wanneer er niet op andere wijze wordt voorzien het noodzakelijk zal zijn om de tractatie der kinderen te beperken. Wat denkt de vergadering van een bijdrage per lid van 10 cent, voor dit doel? De heer Lucassen zegt namens de bouwvakvereeniging een bijdrage toe. De heer B. v. d. Lubbe zegt, dat de Land- en Tuinbouw vereeniging dit jaar haar bijdrage van 20.niet zal kun nen voteeren in verband met bijzondere uitgaven wegens het 25-jarig bestaan dier afdeeling. Na bespreking werd overeenkomstig het bestuursvoorstel besloten, met dien verstande, dat elk lid vrij blijft te geven wat hij kan missen, zulks op voorstel van den heer P. v. Werkhoven Bzn. Hierna kwam aan het woord de heer Lansing, die sprak over „Onze eigen in stellingen". Spr. begon met een korte inleiding, waarin hij de herdenking van de Ency cliek Rerum Novarum memoreerde, waar in blijk werd gegeven van de eendrach tige samenwerking van de organisaties. Hij haalde de leuze aan van dr. Sohaepman, die hij voor het Werklie denverbond had gekozen, t.w. „door eigen kracht omhoog", welke leuze be waarheid wordt door van onze eigen in stellingen zooveel mogelijk gebruik te maken. Dit kunnen wij zeer zeker en is in ons eigen belang. Terloops haalde spr. het werk van de vak- en standsor ganisaties aan en besprak hierbij de al- gemeene klank loonsverlaging, welke zooveel werd gehoord in dezen tijd. Hiertegen moet wij ons paraat houden, anders geraken wij wederom in denzelf den tijd als voor 50 jaar terug. Vervol gens besprak hij de instellingen van den Volksbond uitgaande en wel achtereen volgens de inrichtingen van liefdewerken, te weten ..Hulp in Nood" en ..Herwon nen Levenskracht", welke instellingen zoo goed zijn om charitas te beoefenen ten opzichte van onze mede-arbeiders. Voorts heeft men welvaartsinstellingen, t.w. verbruiksinstellingen, cokesfonds, coöperaties en daarmede verband hou dende productie makende coöperaties; de Centrale Volksspaarbank en de levens verzekeringmij. „Concordia". In het bijzonder besprak de spreker hierna de Centrale Volksspaarbank en de levensverzekering-instellingen, welke zoo-, veel voordeelen afwerpen voor de leden van het Werkliedenverbond. Het. beleg gen van spaargelden en het sluiten van verzekeringen bij onze eigen instellingen geeft ons waarborg, dat deze gelden goed bezorgd zijn en men van deze gel den de vruchten plukt., welke zij afwer pen. Die instellingen zijn op goede gron den opgebouwd en geven ons een gevoel van een groote en meest mogelijke so liditeit, omdat, zij deze gelden niet aan wenden voor speculatieve doeleinden, doeih uitsluitend beleggen in eerste hy potheken en soliede fondsen, zooals van rijk, provincie enz. De instelling levens verzekeringmaatschappij „Concordia" geeft ons voordeelen, welke andere dergelijke maatschappijen ons niet bieden. Bij ziek te, werkloosheid enz. behoeft uien b.v. geen premie te betalen gedurende 12 weken. Uitkeering in de winsten enz. Spr. besloot met er den nadruk op te leggen, dat de leuze „door eigen kracht omhoog" alleen verwezenlijkt kan wor den door zooveel mogelijk van de eigen instellingen van het werkliedenverbond gebruik te maken, omdat men hier mede zichzelf voordeel brengt. De voorzitter dankte spreker voor zijn gloedvolle causerie en zegt zeer zeker de tolk van de vergadering te zijn, het geen bleek uit het daverend applaus, dat hij hun het doel en de werking van eigen instellingen zoo duidelijk en be grijpelijk heeft uiteengezet, hopende dat deze causerie zijn vruchten zal afwerpen in Voorhout. Van het stellen van vragen, werd ge bruik gemaakt door de heeren C. van Werkhoven, Lucassen en de Haas, welke door spreker naar genoegen werden be antwoordt. De heer P. van Werkhoven Bzn. vraagt of de aangelegenheid van den gemeente-werkman een personen- of or ganisatiekwestie is,, want een bestuurs lid dient ook twee bazen. De voorz. zegt, dat dit een princi- pieele kwestie is en dat het betrokken bestuurslid handelt uit nood en inmid dels reeds heeft afgehandeld met een baas. De heer Lucassen vraagt of er al iets bekend is omtrent de voorwaarden en huurprijs voor de zaal van het Patro naat en of de organisaties hierin worden gekend. In verband met de werkloos heid vraagt hij of het niet wenschelijk zou zijn om een lokaal beschikbaar te stellen voor deze menschen, zeer zeker voor ongehuwde werkloozen is dit raad zaam, voor leerzame doeleinden enz. De voorz. zegt niet te weten wanneer het Patronaat klaar zal zijn. Omtrent de huurprijsregeling van de zaal van dit gebouw is nog niets bekend. De organi saties worden met de huurprijs en voor waarden in kennis gesteld. Het zal even wel afhangen van de exploitatierekening. Het idee voor een lokaal beschikbaar te stellen voor werkloozen vindt de voorz. toe te juichen, doch hij vraagt zich af of het uitvoerbaar is. De heer C. v. Werkhoven brengt we derom nogmaals ter sprake de handelin gen van het. Ziekenhuisfonds-. Dit fonds brengt de tekorten maar in rekening bij de leden. Nu moeten wij den winter ook weer doorbetalen, terwijl men verleden jaar de leeftijd van de kinderen lager heeft gesteld. Ligt het niet op den weg om subsidie van de genaeente of arm- DE M0TIE-ALBARDA. In verband met de ingediende motie- Albarda, waarvan de bedoeling is 25 pet. van de defensie-begrooting te schrappen, vinden wij in de Nederlander het volgend stukje „Nu de heer Albarda heeft voorgesteld, het tekort op de Rijksbegrooting ten deele te dekken door een vermindering van de Defensiebegrooiing, zullen onze lezers wel doen met zich scherp voor den geest te stellen, welk beeld de Defensie-begroe ting vertoont. Het gaat oevr rond honderd niillioen. Een kwart, daarvan voorstel- Albarda is dus vijf en twintig miljoen. Zoo schijnt het. Maar zoo is het niet. Om te beginnen: de heer Albarda vraagi één kwart van de „militaire uitgaven", niet van de Defensiebegrooting. Er is dus verschil tusschen de deelen der hegroo- ting. Dit maken wij duidelijk door den vol genden staat. De begrooting bevat: Departement 1490.582 niet. militaire uitgaven 5.951.997 overige uitgaven 130.000 militaire uitgaven 91.153.230 Totaal 98.731.809 Dus gaat het niet over -oud honderd doch over rond negentig millioen. Deze moet men echter weder in tweeën splitsen, namelijk: A personeel G.491.031 pensioen 15.551.930 nonactiviteit 452.431 dienstweigeringswet 16.000 processen enz. schade loosstelling enz. 19.450 Zuiderzee 200.000 Totaal 55.731.495 Eigenlijke militaire uitgaven 35.421.735 Aangezien de posten onder A ook in de lijn van ir. Albarda niet noemenswaard verminderen kunnen, spreken wij dus niet over rond honderd doch rond zes en der tig millioen." Volgens een berekening zou dus de be zuiniging der motie-Albarda niet bedragen 24 millioen, maar 9 millioen. bestuur in deze te vrageh. De voorz. is het hiermee eens en zegt dat de afgevaardigden de organisaties eerst wel hadden kunnen hooren alvo rens te besluiten. Het aanvragen van subsidie aan gemeente of armbestuur brengt moeilijkheden met zich. De heer C. van Werkhoven zegt dat het fonds hier een taak verricht, welke anders verricht zou moeien worden door de gemeente of de armbesturen, zoodat op een subsidie best gerekend mag wor den, wanneer er een tekort is ontstaan. De voorz. moet wegens het sluitings uur de vergadering sluiten en deelt mede, dat spoedig wederom vergaderd zal wor den, zoodat dan gelegenheid bestaat over deze aangelegenheden verder te spreken. LISSE. IJsclub „Lisserbroek". Gisteravond hield de IJsclub „Lisserbroek" aan den Lisserdijk haar 24e jaarvergadering in het café „Het Wapen van Lisse" van den heer J. de Bruin. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De voorzit ter, de heer B. Barbee, opende met een woord van welkom de vergadering, waar na de notulen werden gelezen en vastge steld. De voorzitter betreurde het dat het bestuurslid G. Been wegens ziekte deze vergadering niet kon bijwonen. Spr. hoopte, dat Been spoedig hersteld mag zijn. Hierna bracht de penningmeester, de heer A. de Bruin, verslag uit van zijn finantieel beleid. Hieruit bleek, dat inclusief het saldo 1930, groot, 734.06 een ontvangst viel te boeken van 1120.78 tegen een uitgave van 144.94, zoodat er thans in kas is de mooie som van 975.84. Door de heeren Th. Straat hof, J. A. van Leeuwen en H. Potman was de rekening nagezien en de heer Th. Straathof bracht een gunstig rapport uit. De voorzitter braoht dan ook den penningmeester een woord van dank voor zijn richtig beheer en de verificateurs voor hun moeite. Vervolgens is aan de orde verkiezing van drie bestuursleden wegen? periodieke aftreding van den heeren W. A. Verlaan, W. de Bas en A. v. Oosten. Daar geen candidaten waren ingekomen werden de aftredende leden bij enkele candidaatstelling herkozen verklaard en namen hunne herbenoeming aan. De voorzitter feliciteerde de heeren met deze herbenoeming. Alsnu was men gekomen aan de rond vraag. De heer Th. Straathof wees er op, dat de vereeniging in den komen den winter, 25 Februari, 25 jaar bestaat; hij vroeg of hier nog eenige feestelijk heid aan verbonden is. De voorzitter zeide, dat dit bij het bestuur in ernstige overweging zal worden genomen. Hierna dankte hij de gevers van de mooie prij zen voor de verloting welke verloting hij in ieders milddadigheid aanbeval, aangezien we in den komenden winter bij sterk ijs, vele werkloozen zullen krij gen om tewerk gesteld te worden. De leden bleken de urgentie hiervan te be seffen, want de verloting bracht de mooie som van 107.35 op! Met een goed gemeend woord van dank sloot de voorzitter de goedgeslaag de vergadering.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10