B&3 KOOPT IN BH KOHSCHULTE's Opheffingsuitverkoop DINSDAG 10 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE ROOFMOORD TE GORCUM WAAROM DE AANHOUDING VAN C. S. GESCHIEDDE. Omtrent het onderzoek naar de dader van den moord op notaris Courrech Staal te Gorcum, vernemen wij nader, dat onmid- delijk begonnen werd met de connecties van den vermoorde na te gaan Daarbij heeft men gebruik gemaakt van de bceken en bescheiden, die zich ten kantore bevon den. Daarbij viel de aandacht op C. S., een man die vroeger als fabrieksarbeider te Gorcum werkzaam was geweest en daarna naar Woerden vertrokken was. alwaar hij iii dienst van een landbouwer is geweest. Onder de papieren van den notaris bevond zich n.l. een brief, afkomstig van S., waarin deze schrijft, dat hij de aflossing en rente van een hypotheek, die de notaris hem op een huis in Gorcuim verleend had, onmo gelijk kon betalen. Daarom droeg de commisaris van politie te Gorcum Zaterdag j.l. den inspecteur van Velthuizen op, om naar Woerden te gaan en zich in verbinding te stellen met de po litie aldaar, teneinde S. te arresteeren. Noch S., noch zijn vrouiw bleken echter thuis te zijn, doch de Woerdensche politie wist al spoedig vast te stellen, dat S. Donderdag avond op den vooravond van den moord dus eveneens afwezig was geweest. Deze laatste omstandigheid gaf begrijpelijkerwij ze voedsel aari de verdenking die men reeds tegen den man koesterde en men be sloot dan ook om het station af te zetten om S. op te vangen. Met den trein die te 9 uur uit Rotterdam aankomt, arriveerde S. in gezelschap van zijn vrouw te Woerden. Hij werd onmiddellijk gearresteerd. Nog denzelfden avond ging men tot huiszoeking over, waarbij D. v. Ledden Hulse-bos en inspecteur Tas, die inmiddels respectieve lijk uit Amsterdam en Rotterdam weder ontboden waren, hun medewerking verleen den. In het huis werd, zooals wij gisteren reeds mededeelden, een fiets gevonden, die S. naar hij verklaarde gebruikt had om naar Rotterdam te gaan, alwaar hij een melk zaak wilde overnemen. Hiervoor had hij geld noodig. Uit een nader verhoor nu bleek, dat S. getracht heeft de daarvoor benoodigde contanten van den notaris los te krijgen. De notaris is op dit voorstel niet bepaald graag ingegaan, hetgeen verklaarbaar is omdat S. ook nog een oude schuld bij hem had. Er i3 eenig geld bij hem gevonden Het juiste be drag wenschte de commissaris van Gorcum in het belang van het onderzoek nog niet op te geven. Voorloopig blijft S in bewaring en het s zeer waarschijnlijk, dat hij dezer dagen ter beschikking van de justitie ge steld zal worden. Steeds nieuwe inlichtingen. De inlichtingen blijven bij de politie nog steeds binnenstroomen en worden zorgvul dig onderzocht. Bij geruchte vernamen wij nog dat Zaterdagavond nog twee mannen door de politie zijn gearresteerd zekere de M. en v, d. W. Beiden zijn echter weer op vrije voeten gesteld De M werd verdacht de man te zijn, dien de rechercheur op den avond van den moord vanuit een toiletin richting het huis van den notaris heeft zien bespionneeren, v. d. W.'s arrestatie berustte op het feit, dat in een der handen van den vermoorden notaris haar is gevonden, ken nelijk uit een snor gerukt. Men zou een on derzoek hebben ingesteld of dit haar uit de snor van v. d. W. was gerukt Uit het feit dat beide arrestanten weer in vrijheid zijn gesteld, valt op te maken, dat de politie, die verdenkingen weer heeft laten varen. Voor het- polatieibpre.au bevond zich vandaag weer een groote menigte, die in spannng stond te wachten of zich nog iets zou voor doen DE AANGEHOUDENE BEKENT. Hoe het onderzoek verliep. De vermoedelijke dader van den roof moord op notaris Courrech Staal, de 28-ja- rige C. S., die te Woerden is gearresteerd, heeft gistermiddag om kwart voor vijf aan den commissaris van politie te Gorinchem een volledige bekentenis afgelegd. Omtrent de bekentenis van C. S. voor de Commissaris van Politie te Gorkum verne men we nog nader, dat hij heeft medege deeld, dat hij zich Donderdagavond te zes uur heeft vervoegd ten kantore van notaris Coureoh Staal. Toen heeft ^le notaris tegen hem gezegd, dat hij eerst moest eten en hem niet voor acht uur kon ontvangen. S. is toen om acht uur teruggekomen heeft zijn fiets voor het huis neergezet. Er is toen gesproken over aflossing van field, dat S. schuldig was aan den notaris. Tijden die bespreking is een twist ontstaan, S. heeft zich daarbij erg opgewonden en heeft op een gegeven moment den notaris met den vuist een klap op het hoofd ge geven, waardoor deze tegen den schoor steenmantel viel, welke toen is gebroken. Daarna richtte de notaris zich op, waarna S. hem met een vaas opnieuw op het hoofd sloeg. De heer Coureoh Staal viel toen neer en bleef liggen. Ik zag, aldus de verdachte, dat de notaris dood was. Waarom ik het deed, weet ik eigenlijk zelf niet, maar met de sleutels, die op de brandkast zaten, opende ik deze en uit een lade nam ik een bankloopers- tasch; daarin zat een bedrag van 6100 gulden aan bankpapier. Ik heb het ding in den zak gestoken en ben daarna naar boven gegaan, nadat ik eerst een stop uit het schakelbord van het electrisch licht had losgedraaid, omdat ik bang was, dat men mij van buitc" zou kunnen zien. Door het afstrijken van lucifers vond ik den weg naar de keuken, daar heb ik mijn handen, die met bloed bevlekt waren, ge- wasschen en afgedroogd aan een vaatdoek, die daar hing. Ik probeerde toen aan de achterzijde het huis te verlaten De schut ting va- mij echter te hoog, zoodat ik dus wel door de voordeur moest. Op de fiets ben ik naar huis gegaan. Onderweg bedacht ik, dat het geld mij wel eens zou kunnen verraden. Ik besloot daarom, mij daarvan te ontdoen en heb het ergens in de Lek geworpen. De commissaris van politie meent, aan deze laatste verklaring voora'snog weinig geloof te moeten hechten. Verder neemt hij aan, dat S. het geld ergens verstopt heeft. Intusschen zal men zoo spoedig mo gelijk beginnen met op de plaats door S. aangeduid, in de Lek naar het geld te zoe ken. Tijdens zijn bekentenis nam verdachte een vrij onverschillige houding aan. Hij toonde zich niet iemand, die bezwaar be rouw van zijn daad heeft. In verband met de bekentenis van den verdachte in deze zaak vernemen wij het volgende C. S., die sedert twee maanden te Woer den boerenarbeider is, woonde voor dien tijd in het Laantje te Gorinchem, dat ge legen was in de onmiddellijke nabijheid van het pand waar het misdrijf is gepleegd. Hij was werkzaam aan de kalkzandsteenfabriek te Gorinchem. Oorspronkelijk is hij afkom stig uit de gemeente Noordeloos. In ver band met een oneenigheid, die hij voor ja ren met zijn vader heeft gehad en waarbij hij me.t behulp van een broer den ouden man heeft mishandeld, leefde hij sedert dien tijd met zijn vader in onmin en kwam nooit meer thuis. Overigens stond hij niet ongun stig bekend. EEN ZONDERLING ECHTPAAR. Ook de vrouw gearresteerd. Men schrijft ons nog uit Woerden: Naar aanleiding van de opzienbarende arre'statie van de boerenarbeider C. Slob wonende Wilhelminaweg alhier, in verband met de moord op notaris Courrech Staal hebben we eens geïnformeerd bij buren omtrent dit echtpaar Slob, dat met hun kind een bovenhuis aldaar bewoonde. Men vertelde cns, dat de beide men schen zich de geheele periode, vanaf onge veer Augustus, dat zij het bovenhuis be woonden, vreemde buren zijn geweesi. Zeer zelden zag men zc buiten, terwijl de vrouw zelfs eenigen tijd geheel de deur niet uit kwam. Het eigenaardige is dat vanaf den dag, dat zij het huis betrokken, zij nim mer hebben uitgepakt om kamers en der gelijke voorgoed te meubileeren. Gordijnen hingen niet voor de ruiten. De vrouw ver telde, dat zij ziek was. Behalve een kennis, die nogal eens kwam, bemoeiden zij zich met niemand. Dc man was eenigen tijd knecht geweest bij een boer hier tor stede, maar ontslagen. Van den huiseigenaar, waar hij zich aanmeldde om het bovenhuis dat niet van de goedkoopste is, te huren, vernamen we dat de man een tamelijk dom- ruwen indruk maakte, terwijl hij zeer erg stotterde. Hij beweerde, het huis niet te huren voor zichzelf, maar voor een ze ker iemand uit Kamerik. Toch ging hij er zelf in wonen. Dat de arrestatie vari Zaterdag op zich zelf veel opzien baarde, is natuurlijk in 't geheel niet waar, om de eenvoudige re den, dat bijna niemand iets van het geval bemerkt heeft. Een der buren hoorde Za terdagnacht wel het ronken van auto's en is opgestaan. Hij is den geheelen nacht tot het vertrek der auto's te ongeveer vier uur op ge weest. 't Was een geheimzinnig en fantas tisch gezicht die groote autolichten in de dikke duisternis te zien schijnen, terwijl geregeld zoeklichten heen en weer gingen in de kamers en keuken van het huis, wat hij vanuit zijn huis kon zien. Men heeft grondig onderzocht. Behang werd van de muur gescheurd, terwijl het grint op het platdak werd omgeschoffeld. Toen de dag aanbrak was echter ieder spoor van het nachtelijk geval verdwenen. Zelfs waren er naaste buren, die tot des avonds van de heele zaak niets afwisten. Gisteravond te 7 uur verscheen weder om een auto voor het bewuste huis, waar uit kwamen twee rechercheurs uit Gor kum, vergezeld van den burgememester, den heer H. G. v. Kepen en den hoofd agent van politie, den heer v. d. Werf, die wederom een onderzoek instelden. De vrouw van S., die weer op vrije voe ten was, is den geheelen dag thuis geweest. Juist toen men arriveerde was zij naar haar kennis gegaan. Men heeft toen weder om in haar gezelschap met looplichtcn en zaklantaarns alles onderzocht, waarbij het doel' was het geld te vinden. Evenwel zon der resultaat. Op het politiebureau is dc vrouw toen aan een verhoor onderworpen, waarna zij de bergplaats van het geld schijnt te hebben aangeduid. Toen men ten tweede male ongeveer te negen uur een onderzoek instelde, was dit wederom tcver- geefsch. Van officeele politiezijde konden geen inlichtingen worden verkregen. Ge ruchten liepen echter, dat S. den moord be kend had. Het bewuste huis staat onder bewaking van een agent. Later vernamen wij, dat de vrouw, na op het bureau te zijn gefouilleerd, per auto naar Gorkum is overgebracht. Naar het verhoor moet hebben uitgewezen, schijnt de vrouw meer van het verborgen geld af te weten. IT SPOTKOOPJES -»ï 10228 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Ernstige aanrijding. De landbouwer W. uit Beek, gemeente Princenhage, die met zijn karretje over den rijksweg Tilburg—Breda reed, werd van achteren aangereden door don vracht auto van v. W. uit Oosterhout. W. en zijn beide dochtertjes werden over den wag geslingerd. De vader en een der meisjes bekwamen vrij ernstige verwondingen, het andere meisje brak ook nog haar neus been. Een vrachtauto een helling afgeloopen. Zaterdagmiddag vervoerde de houthan delaar P. uit Apeldoorn per vrachtauto een transport hout van Apeldoorn naar Arnhem. Via den Apeldoornsohen weg kwam de chauffeur op den Hommelschen- weg, waar hij op de vrij sterke helling tot de ontdekking kwam, dat de rem-inrichting weigerde, zoodat de wagen in steeds snel ler tempo doorreed. Ten einde raad sprong dc chauffeur van den wagen en kwam met een hevigen smak op den weg terecht, waardoor hij zijn linkerheup ontwrichtte en een verwonding aan zijn linkerhand opliep. Overigens bracht hij 't er met den schrik nog vrij goed af. De vrachtauto reed nog ongeveer 100 meter en kwam daarna met een geweldige vaart tegen een boom terecht. De cabine werd finaal in elkaar gedrukt, zoodat wanneer de chauf feur niet bijtijds zichzelf on veiligheid had gesteld, hij er waarschijnlijk niet levend zou zijn afgekomen. Per auto van den G. G. D. werd de man naar het Gein. zieken huis vervoerd, waarna hij na verbonden te zijn door zijn patroon per auto naar Apel doorn werd gebracht. De zwaar beschadigde tractor werd la ter op den middag weggesleept. Auto geslipt op den weg AlkmaarDen Helder. Te 't Zand (N.-H.) is op den gladden Rijksweg AlkmaarDen Helder een ern stig ongeluk gebeurd door het slippen van een auto, waarin een reiziger met chauf feur van de firma Gerzon te Den Haag zaten. Met een reuzenzwaai maakte de auto een hal ven slag in 't rond, waardoor beide inzittenden door het portier werden gesmakt en op den weg terecht kwamen, meldt de „Msb." Van een zoontje van der L. en zekeren B. die juist beiden niet een kruiwagen pas seerden, werden deze wagens beide ver nield, terwijl de twee personen er onver wacht met slechts een paar onlvellingen afkwamen. De chauffeur werd in hoogst b eden kei ij'ken toestand opgenomen; de wagen was totaal vernield. We vernemen, dat het Departement van Waterstaat, in verband met de vele onge lukken, die hier den laatsten tijd voorval len, een onderzoek naar het wegdek zal instellen. Bij regen is hij op vele plaatsen levensgevaarlijk. Auto tegen een boom. Zondagmiddag 6 uur .vervoegde zich aan het politiebureau te Tilburg M. L. uit dc Borneostraai aldaar met de medcdeeling, dat zijn dochter bewusteloos naar het zie kenhuis was vervoerd en dat hij niet wist, waardoor zij verwondingen had opgoloo- pen. Spoedig bleek, dat L. d. L.. J. T. en F. W. en twee dames in gezelschap per auto naar Alphen waren gereden, waar ver schillende cafés bezocht werden. Op den terugweg nam J. T. het stuur over van F. W. en reed met een flinke vaart tegen een boom, waardoor de wagen geheel vernield werd en mej. L. hoofdwonden, en hersen schudding en een gebroken pols bekwam. Mej. L. is per particuliere auto naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd, waar zij na eenigen tijd tot bewustzijn kwam. Haar toestand was hedenmorgen bevre digend. EEN AUTO GESTOLEN. De dieven na een aanrijding ontkomen. Gisteravond omstreeks zes uur kwam een luxe-auto uit de richting van het Spui met grooten vaart de Spuistraat te Amsterdam afrijden. De kruising Raadhuisstraat was reeds gepasseerd, toon de wagen voor het gebouw van „De Twcntsche Bank" in bot sing kwam met een daar ter plaatse stil staande auto. Onmiddellijk daarop volgde een tweede aanrijding met een auto ko mende uit de richting van het Centraal station. Dc wagen, die de aanrijdingen veroorzaakt had, stond hiorop stil. Do eigenaars van de aangereden wagens be gaven zich naar de schuldige, en ook een politic-agent kwam naderbij. Toen gebeur de er iets bijzonders. De portieren van de auto, welke do botsingen veroorzaakt had, werden woest opengeworpen en een drietal mannen sprongen er haastig uit, en na men in verschillende richtingen dc vlucht. Een en ander ging zoo snel, dat. het r.iet mogelijk was, ook maar één van de mannen te achterhalen. De schade, door de aanrijding aan de twee wagens aangebracht is niet groot. De politie nam de achtergelaten auto in he- slag, en reed hem naar het bureau War moesstraat. Een nader onderzoek bracht aan' het Ücht. dat de wagen te Rotterdam is gestolen. Het nummer hadden de daders veranderd. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 11 November. Huizen, 1875 M. Uitsluitend NCR V-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonplaten. 10.00—12.00 Uitz. v. d. HIRO. 12.1512.30 Gramofoonplaten. 12.30 Middagconcert (viool, fluit, cello, piano). 2.C0 Gramofoonplaten. 2.30 Chr. lectuur. 3.00 Concert, Mevr. W. Cantée-van Ame- rongen (sopraan), J. H. v. Ginkel (clarinet) en A. Adam (piano). 4.304.45 Gramofoonplaten. 5.00 Ivinderuurtje. 6.00 Voor de landbouwers: „Melkwinning en Behandeling". 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00—10.00 Uitz. v. d. Ver. Eeredienst Wilhelminakerk, m. m. v. prof. dr. J. F. Slotemaker de Bruine (causerie), dr. M. den Hertog (dito), mevr. A. do Zeeuw-Slie- rendracht (sopraan), G. J. v. Leeuwen (or gel), o.a. aria uit Paulus, Mendelssohn. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 398 M. V ARA-Uitzending. 6.45—7.00, 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Concert. 12.00 Concert, VAR A-septet en Gramo foonplaten. 2.15 Keukenpraatje. 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 De schat in het Zilvermeer (II) o. v. Willem van Cappellen. 4.30 Pianorecital (inicrofoonlooze vleu- gel). 4.45 Vraaghalfuurtje. 5.30 Concert, VAllA-Mandoline ensemble. 6.00 AntLoorlogsgediohten. 6.45 Causerie over het Kapitalisme. 7.15 Hans Snel, (levensliedjes). I. GouJ- smit (Samenspraak met B. Roeg). John Helden (viool), Joh. Jong (piano). 8.15 Muziek van dezen tijd, VARA-orkest. 8.35 Concert VARA-orkest. 9.00 „De soldaten", hoorspel door het Groote Volkstooneel. 9.30 Vervolg concert. 10.00 „De wederwaardigheden van Wak ker en Tropenduit". 10.15 Vaz Dias. 10.25 Vervolg concert. 11.0012.00 Gramofoon. Daventry, 1554 M. 10.50—11.30 Wapenstilstandherdonking bij de Cenotaph in Londen. VERDRONKEN. Zaterdagavond, omstreeks half zes, za gen eenige menschen in het water van de Zomei'vaart te Haarlem iels drijven. Een der voorbijgangers had hengelstokken bij zich, waarmee het gelukte het drijvende voorwerp naar den leant to trekken. De menschen kwamen loon lol de ont stellende ontdekking, dat het 'L lijk van 'n Viou v was. Later is vastgesteld, dat het de 75-jarige mevrouw V. B., wonende in de Kinkerstraat te Haarlem was. Getracht werd nog levensgeesten op te wekken, hetgeen niet mocht gelukken. Vermoed wordt, dat mevrouw V. B. door bijziendheid in het water geloopen en ver dronken is. Te Roermond weid Zondagavond uit de Roer opgeviseht het lijk van den aan nemer A. L., die sedert 19 October aldaar weid vermist. Gistermiddag tc omstreeks vijf uur is hel :»rig dochtertje van den landar beider de Vries in een sloot geraakt aan den Sloterweg nabij de boerderij van den landbouwer Gerritsen en verdronken. Het kind was weggezonden voor het doen van een boodschap. Toen zij niet terugkeerde, ging een zusje haar zoeken. Zij zag teen een klompje drijven en waarschuwde een voorbijganger, die het kind in de sloot vond liggen. Hij heeft het meisje op het droge gebracht en naar haar woning overge bracht. Een dokter kon slechts den dood constateeren. SCHIPPER DOOD GEVONDEN. Met brandwonden en verkoolde kleeren boven een petroleumstel. De 78-jarige schipper J. Bosnia tc Britswerd is, naar het „Hbld." meldt, dood in de roef van zijn schip gevonden. Hij lag over een petroleumstel, dat nog brandde. De kleeren waren gedeeltelijk verkoold en het lijk vertoonde brandwonden. 'Meubelmagazijn uitgebrand. Gisteravond te omstreeks negen uur be merkten voorbijgangers, dat er vlammen sloegen uit het perceel Dapperstraat 14 te Amsterdam waarin het meubel-, bedden- en tapijtmagazijn van den hoor G. E. J. Dis tel is gevestigd. De bewoners van het huis holden naar buiten en bracht den eerst-nabijzijnden brandmelder in werking. Op dit alarm verscheen een motorspuit van de brandweer onder bevel van adjunct brandmeester .Schuitemaker, die toen hij den aard van den brand zag, om assisten lie vroeg, waarop nog een wagen i itruk- te, waarover hoofdbrandmeester Hart- dorff het bevel had. Dc winkel en een daarachter gelegen opslagplaats brandden uit. Een groot deel van den verbranden inventaris werd op straat geworpen. Door het Jechte weer was er maar weinig belangstelling van het publiek. 12.20 Cinema-orgelconcert. 1.05 Gramofoon. I.50 Concert voor sopraan en cello. 2.45 Voor de scholen. 2.50 Lezing. 3.20 Literaire causerie. 3.50 Symphonieconcert, Sted. Orkest van Bournemouth. 5.05 Cinema-orgelconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Nieuws. 6.50 Moderne pianomuziek. 7.10 Boekbespreking. 7.30 Lezing. 7.50 Lezing. 8.20 Herdenkingsfeest, Communitysin- ging, Bands, Tamboers en pijpers. 9.20 Nieuws. 9.40 Causerie. 10.4012.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25, 6.50, 7.20 Gramofoonpl. 9.05 Concert o.a. Suite in D. Bach. 0.50 Vervolg concert. Langenberg 473 0.25—7.20, 10.00—10.20, 10.20—10.35 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.251.50 Concert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.20 Muzikale potpourri. Orkest, koor er solisten. Hierna tot 11.20 avondconcert. K a 1 u n d borg 1152 M. II.2012.35 Strijkconcert. 2.20—4.20 Orkestconcert. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.207.50 Volksmelodiën voor strijk n- kest. 8.209.20 Operetteconcert o.a. uit „Vik- toria und lhr Husar" Abraham. 9.3510.20 Solistenconcert. 10.20—11.50 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 508 M.5.20 Orkestconcert. 6.30 Gramofoon (Symphonie in d-mol, Franck). 8.20 Orkestconcert o.a. Symphonio He- roïque, Beethoven. 338 M.: 5.20 Orkostooncert. 0.50 Gramofoonplaten. 8.20 Avond gewijd aan de Vrede, ni. m. v. Solisten o.a. Eroica, Beethoven (orkest). Rome (Napels) 441 M. 8.20 „Isabeau", lyrisch drama, muziek van Mascagni. Z e e s e n, 1835 M. 7.20 Vroolijke avond. 9.20 Lezing en berichten. Hierna tob 11.50 dansmuziek door do Gerhard Hoffmann ka pel. Om 10.20 vei slag van proefnemingen met auto's op den Niirburgiing. POGING TOT VERGIFTIGING VAN HAAR MAN? Vrouw te Bergen in arrest. Op last van den officier Van justitie te Alkmaar is Ie Bergen de eehtgonooto van een reiligniiorenden landbouwer in arrest gesteld onder verdenking van pogingen tol vergiftiging van haar man. Dc man was reeds geruimen tijd ziek. De behandelende Alkmaarsche geneesheer vond dc ziekteverschijnselen ten slotte zoo eigenaardig, dat hij de justitie met liet geval in kennis stolde en den patiënt naar het Centraal Ziekenhuis to Alkmaar liet overbrengen. Zijn toestand levert thans geen ernstig gevaar meer op. De politie heeft verschillende ingrediën ten in beslag genomen. De arrestatie is gesel -"d om te voorkomen, dat eventuoele sporen zouden worden uilgcwiwht. Dooi de justitie is tegen de vrouw, die in on min met haar man leefde, de instructie geopend. Het vierjarig kindje van het gezin is in hel ziekenhuis bij haar vader onderpe bracht. ,»Tel." DE MOORD TE BLIJD0RP. Dader niet gevonden. Zooals men zich zal herinneren, word do vorige week te Overschie aangehouden een 22-jarige man uit Rotterdam, <iic aldaar gepoogd had een meisje aan te randen. Bij het verhoor, dat de burgemeester van Overschie hem daarna afnam, heeft dc man aanvankelijk bekend den moord op Marietje van Os te Blijdorp eveneens tc hebben gepleegd. Later herriop hij deze bekentenis weer en sindsdien heeft hij iK.g enkele malen 'n bekent enis ofgelcgd om dio weer to doen volgen door een ontkenning. Thans is gebleken, dat men met oen psy- chopaath te doen heeft, terwij! hot nu *r>j- wol vast 8taat\ dat men in den verdachte den dader van den moord te Blijdorp niet te pakken heeft. De diverse verklaringen zijn in verband met het onderzoek van Oc tober 199 zeer nauwgezet nagegaan. In den loop van Zaterdag j.l. is hij naar het bureau Groote Paauwenslccg overge bracht. Het onderzoek van do politie heeft tot. dusverre nog'niets definitiefs opgeleverd. Or\'j de vader en moeder van den psycho- paath zijn gehoord en hebben aan do poli tie verklaringen afgeleerd evenals zij dit in Overschie hebben gedaan. Zij beweer den stellig te weten, dat hun zoon np <len avond van den moord thuis is gcwocsi. Ook verklaarden zij dat hun zoon nooit een ni a neb es ter pak heeft gedragen, dat hij geen fiets had en er ook nooit een ge huurd heeft. Bij de herhaalde verhoeren in het politiebureau aan de Groote Paauwen steeg heeft de man vo'/p is de ..Telegraaf' ten slotte ontkend iets ma den moord te Blijdorp uitstaande te hebben.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9