PUROL er op! ZATERDAG 7 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT ÈERSTE BLAD PAG. t> BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Nov. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste harometerst. 767.1 te Hernosand. Laagste barometerst.: 735.1 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 8 Nov.: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke of Westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Waar schijnlijk eenige regen, zelfde tempera tuur. LUCHTTEMPERATUUR: 12.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 4.52 uur tot Zondagmorgen 6.37 uur; van Zondagna middag 4.51 uur tot Maandagmorgen G.3S uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 8 November voorm. 12.55 uur en nam. 1.17 uur; op Maandag 9 November voorm. 1.38 uur en nam. 1.59 uur. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 5834. N.V. Handel in Technische Artikelen (H.I.T.A.), Leiden, Breestraat 26, grossierderij. Uittr. Secr. Comm.: J. A. W. Aalbersberg, Oegstgeest. 3278. T. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn, Aarlanderveen Dorpsstraat 64, Broodbak kerij. Overl. E.: T. van Leeuwen, Aarlan derveen, d.d. 7 Juli 1931. N. E.: Wed. M. van Leeuwen-Kroon, Aarlanderveen. Niet alle verjaardagen van 70-jarigen zijn „nieuws" voor de courant. Dat de heer Fr. Straatsburg, eigenaar van de bekende garage en autohandel, Haarlemmerstraat-, morgen 70 jaar wordt, zal met ver wondering worden vernomen door de vele vrienden en bekenden van den geachten jubilaris. die er dagelijks getuigen van zijn, hoe deze met de frischheid en vlugheid van een jongen man de zaken beheert en bestuurt. Moge dezen jeugdigen 70-jarige, die ook tijd en toewijding weet te geven voor nutti gen arbeid buiten zijn zaken, nog vele ja ren worden geschonken. Wij verwijzen tiaar een advertentie in dit nummer, waarin wordt aangekondigd een aanbesteding van schoolbehoeften voor de gemeente. Op den eersten avond van de Maatschappij fet bevordering der woordkunst, op Dinsdag IC November, zal mr. Kamp werken voor dragen van Browning, Urban, Zetterstrom, Tsjechof en Kamp. Albert Vogel zal dezen avond inleiden. De dames S. H. Flandrijn, N. Hagoort, A. J. Meijer en de heeren F. Bakhuysen, A. A. Ober, H. de Vos en J. M. Wicherink. allen alhier, (opgeleid door de Pontschool, Steen- schuur 14), behaalden het diploma voor ma- chineschrijven van den Algemeenen Stenogra- fenbond. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst fs-mor$ens en 's-avonds met NI VA TANDPASTA 75 cts.per'/t tube, 25cts p.!A tube. 10325 Casino. „Behandel de vrouwtje? met zachtheid" ook dan nog, wanneer ze het eten niet naa-r uw smaak toebereid mochten heb ben. Indien advocaat Denk en zijn vriend dokter Hupje aan dien gulden re gel gedacht hadden en hem hadden toe gepast, zou dit hen heel wat narigheid bespaard hebben. Maar de een wond zich op, omdat zijn vrouw het brood verkeerd op tafel had gelegd en de an der. omdat hij de macaroni te lang vond. 't Kwam tot een scène en toen was 't misère, want de vrouwtjes ze bewoon den dezelfde flatwoning staken de hoofden bij elkaar en staakten het huis houden. Ze spannen samen tegen hun echtgenooten, die er in hun baloorig1 heid 'n avondje van door gaan. Doch ook de vrouwtjes laten zich niet onbe tuigd en halen een half idioten profes sor binnen, die op dezelfde flat huist en die de verwarring nog grooter maakt. Na allerlei gehaspel komt de zaak weer in 't reine, maar de toonerlljes, die zich voor dien tijd afspelen, doen het pu bliek schateren van lachen. Na de pauze ..Kirby, de valsche soe- ler" een dramatisch bewerkte film met goede muziek en uitstekenden zang. Spanning zit er genoeg in. vooral in de laatste twee akten, als Kirbv, teschul- d'gd van moord, gered wordt door het meisje, dat hem bemint. Een programma uitsluitend voor vol wassenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heer J. H. ter Spill (Den Haag); doctoraal-examen klass. letteren mej. H. J. Kraak (Haarlem). Apothekers-assistent: mej. M. Bettenhaus- sen (Rotterdam). UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. Donderdag herdacht mej. A. Lubberse den dag, dat zij vóór 60 jaren bij de familie Hillegers in dienstbetrekking kwam Dit jubileum werd in het St. Josephsgesticht, alwaar mej. Lubberse inwoont en gisteren in de pastorie feestelijk herdacht. De jubilaresse ontving verschillende geschenken en bloem stukken. Ook uit de gemeente Schoonhoven deden velen van hun belangstelling blijken, terwijl velen haar person'ijk kwamen geluk: wenschen. Gevonden voorwerpen. 1 vilte dameshoed 1 rijwielplaatje 1 schaar 1 kinder broekje 1 gouden oorbel met steentje 1 tompouce 1 houten roeiboot. De Autobus M.O.D.A. De autodiensten der M.O.D.A. worden met 9 Nov. weer be langrijk uitgebreid. BOSKOOP De Winkelweek. In de vergadering van winkeliers en deelnemers aan de winkelweek werd besloten, om de attractie die in de vo rig vergadering was aangenomen, weder ter zijde te leggen. Zelfs een aanvulling van die mooie attractie met toepassing van een bon nensysteem vond geen instemming. De secre taris zag zich genoodzaakt zijn plaats te ver laten, waar deze functie werd aangevuld met den heer W. de Vos. Verder werd besloten om als attractie vast te stellen systeem Bodegra ven, waar bij den verkoop genummerde bonnen worden afgegeven, welke recht kunnen geven op een prijs. Het is de bedoeling, dat de deel nemers geen privé-attracties zullen geven. De datum van de winkelweek werd veran derd van 25 November tot 2 December. KOUDEKERK Personalia. Mej. P. J. van Leeuwen, al hier, slaagde voor het examen machineschrij- ven van de Pontschool, Steenschuur, Leiden. Fiets gestolen. In den nacht van Donder dag op Vrijdag is ten nadeele van den fa brieksarbeider C. d. W. wonende in de Hoo- gewaard alhier, uit diens schuur een heeren rijwiel ontvreemd. Men zij dus op zijn hoede. Gymnastiek. Op Maandag 16 November a.s., des avonds te halfacht, zal de gymnastiek- vereeniging „Aspasia" alhier, in de gemeente school haar zesde openbare uitvoering geven Bij deze gelegenheid zal tevens haar vijf jarig bestaan worden herdacht. Aanrijding. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf is de monteur W. d. H., wonende te Leiden met zijn auto H 56253 in den Honds- dijk alhier bij de boerderij van Leeuwen ach ter tegen de autobus van de M.O.D.A. aange reden, doordat deze aldaar moest stoppen voor het uitlaten van passagiers. De H. die bij de politie van deze aanrij- d;ng aangifte deed, moest hiervan echter ver nemen, dat de schuld bij hem lag, doordat hij op te korten afstand achter de M.O.D.A. reed en niet tijdig op het stopsein lette. Met een vernield voorspatbord en een lamp kon hij zijn reis naar Leiden vervolgen. NIEUWKOOP Inbraak in de pastorie. In den'nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de R.K. pastorie alhier. Men heeft zich toegang verschaft door opschuiving van een raam tot de spreekkamer, alwaar men ongeveer 80 vond en meenam. Daarna heeft BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. men getracht een deur uit te lichten, wat even wel is mislukt. De politie stelde een nauwgezet onder zoek in. tt* NIEUWVEEN Een bedroevende' uitslag. Bekend is, dat in de jongste raadsvergade ring ter sprake is gekomen een werkverrui mingsplan, waarvoor een groep van negen werkloozen aan de gemeente subsidie vroeg. Het ging over het uitdiepen van twee gedeel ten van de ringsloot om den Nieuwkoopschen polder. De perceelen waren groot 1600 en 2450 M. Het werk kwam voor rekening van genoemden polder. De raad heeft de reques- tranten, die naar het karwei inschreven, een subsidie van 500 toegezegd, zoodat het werk aan hun gegund werd. Donderdag heeft in „Het Vliegend Paard" te Nieuwkoop de aanbesteding plaats gehad. Een paar inschrijvers van de achttien laten we hier volgen: D. de Graaf, Nieuw-Vennep 4600, P. Spring in 't Veld, Nieuwveen 2700, Herm. te Diek, Nieuwveen 1550, H. de Beer, Nieuwkoop 999. Den laatste werd het gegund. Te Diek schreef namens de negen Nieuwveensche werkloozen in. De inschrij vingssom moet dus met 500 gemeente-sub sidie verhoogd worden, om het juiste bedrag te krijgen. «•- ZOETERWOUDE Door een auto aangereden. Hedenmorgen om kwart voor 7 verliet de 46-jarige W. Hins op zijn motor de fabriek „Gasbeton alhier. Hij vergat richting aan te geven, waardoor hij werd aangereden door een auto, komende uit de richting Alphen, H. werd over de straat geslingerd, waarbij zijn been op twee plaatsen werd gebroken en hij een hersenschudding opliep. De man is naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. LAATSTE BERICHTEN HET ONGEVAL TE WEMELDINGE. Een slachtoffer overleden. De heer J. Vleugel, die gisteren bij het ongeval op den onbewaakten overweg te Wemeldinge, waarbij een vrachtauto door de raotortram uit Goes werd gegrepen, is in den afgeloopen nacht aan zijn verwon dingen overleden. De man laat een weduwe met negen kinderen achter. De oestand van den bestuurder van de vrachtauto, den heer C. Veerhoek, is re delijk wel. Een gerechtelijk onderzoek heeft uitge wezen dat den bestuurder van de motor tram geen schuld treft. Mr. A. baron van Wijnbergen. De toestand van mr. A. Baron van Wijn bergen, die nog steeds in het St. Anto- nius Gasthuis te Utrecht wordt verpleegd, blijft goed vooruitgaan. TELEGRAMMEN AMERIKA BEZUINIGD. WASHINGTON, 7 Nov. (V.D- Om ge volg te geven aan zijn aangekondigd voor nemen de regeenngsuitgaven re beperken Goor het niet doen uitvoeren van absoluut noodzakelijke werken, zal President Hoo ver door middel van zijn begrootingsbureau een bedrag van 350 millioen dollar laten schrappen van de begrooting vordat deze in December aan het congres zal worden voorgelegd. President Hoover heeft verder medegedeeld dat op de uitgaven van het loopende jaar volgens de geraamde cijfers e enbedrag van 280 millioen dollars moet word enbezuingid. De President heeft een beroep gedaan op het land mede te werken om de begrooting m evenwicht te brengen. Vele ontwerpen, hoe wensohelij-k ook, moeten op het oogen- blik terzijde worden gelaten. Zeven dooden op een oorlogsschip. SAN PEDfRJO (Californië). 7 Nov. Ze ven personen werden gedood bij ongeval len, weke heben plaats gehad tijdens de manoeuvres van de Pacific-vloot nabij deze stad. Een ontploffinf van een kanon aan boord van het oorlogsschip „Colorado" ver oorzaakte den dood van vijf manschappen. Een zestal werd gewond. Volgens het oficiee!e bericht was dit hot ernstigste ongeval op de Ameri'kaansche vloot sinds 1924 toen door de ontploffing aan boord van de „Misissippi" 48 man wer den gedood. Luitenant Erickson werd gedood toen hij met zijn vliegtuig wilde dalen op een moe derschip en in zee stortte. Luitenant Plum- mer werd gedood doordat hij onder een stuk geschut terecht kwam. Twee vliegers gedood. WASHINGTON, 7 Nov. (V.D) De v'lieger Ritchie is bij het maken van een proefvlucht naar beneden gestort en ge dood. De vlieger Lambert is bij het vliegveld van Michigan verongelukt doordat hij op een hoogte van 4000 voet uit het vliegtuig sprong en zijn parachute zich niet ont plooide. Annie Besant stervende. LONDEN, 7 November (V. D.). De leidster der Britsch-Indische Theosophi- sche Beweging, de 84-jarige Annie Besant, is stervende. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Susanna, d. van R. Zand vliet en A. M. J. v. Wijk. Maria, d. van C. H. J. Hogervorst en M. van den Heu vel. Maria, d. van J. Knape en A. Dors man. Cornelia Theresia, d. van Th. Loos ©n A. M. Kerkvliet. Margaretha Theo dora, d. van H. J. C. v. Driest en P. C. van Dijk. Tineke, d. van B. Wijdeman en H. J. C. E. Klinkenberg. Johanna, d. van F. Los en A. de Graaf. Anna Ca tharine, d. van M. Planje en T. A. Vecn- stra. Maria Johanna Theresia, d. van Th. P. Zwetsloot en A. M. J. van Velzen. Ondertrouwd: H. Croutzberg jm. 25 j. ©n A. H. de Bléeourt jd. 25 j. A. Delfos jm. 23 j. en E. de Vogel jd. 21 j. Overleden: M. C. Waasdorp-W'jn- beek wede. 80 j. H. van Kuijeren wodn. 67 j. Dit moot "Uw eerste gedachte zijn hij Brand- en Snij wonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.401.50, bloemkool I f 8.0016.80, bloemkool II 1.507. roódekool 2.401.80, savoyekool 1.90— 4.90, groene kool 1.40—3.00, pieterselie f 0.50—1.50, prei 1.40—2.40. kropsalade 1.40—3.90, selderie 0.70—1.50, bleeksel- derie 4—8, wortelen 2.40—5.00; per ICO kg.: kroten 2—3, kroten gek. 5—8, snij- boonen 4560, stokboonen 6070, wit loof 20—26, boerenkool 3—5, spinazie 7—12. uien 4.50—6.—, spruiten I 3—7; spruiten II 12. 7 Nov. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden "markt waren als volgt: prima fabrieks'boter (cotnrole) 1-40 prima boerenboter 1.30—1.40, goede boe- renboter 1.20—1.25 per kg. Aangevoerd 5 zesde. 48 achtste en 17 zeetiend© vaten, wegende 1275 kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 3672 stuks. Do prijzen waren: kippeneieren 7.50 8.20, kuikeneieren 5.30 en eendeneieren j 5.—. Handel matig. Turfmarkt van 2 tot en met 7 Nov. Aangevoerd 120.000 stuks lange turf prijs 7—8 per 1000 stuks. BOSKOOP, 6 November. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Opheüa 1923, Golden Ophelia 2854, Hadley 40 - 70, Claudius Pemet 30157, Columbia 3051 Butterfly 30—53, Mac Keiler 40—60, Wilh. Konles 90—1.40, Mad. Jules Bouchó 30— 41, Roealandia 3250, Phoebo 3352, Else Polsen 4070, Briarcliff 2132, Gloria mun- di 32—55, Orange perfection 16—30, ErliLh Helen 1.1.50, Aug. Noach 3750, Kilham 701.10, Germania 28—50, Potin 2032, Florex 60—1.—, E. G. Hill 40—80, Joanna Hill 30—40, Chrysanthen, grootbloeinig 902.idem tros 1512, Gerbera 90—1.03, Clematis Pr. Hendrik 2.402.80. NOOTDORP, 6 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 799 eieren; kipeieren 7.508.85, kuikeneieren 6.557.55, eendeneieren 4.20 —6.20, per 100 stuks; hanen 0.45, konij nen 1.40—1 85 per stuk. TER AAR, 6 Nov. Centrale Veiling. Snijboonen 5.00—6.20, sla 0.50—4.30, bloem kool 16 cent, spinazie 2134 cent, per kist, andijvie 0.500.8-, rode kool 0.60, witte kool 0.70, prei 1.10, spruiten 59 cent per kilo, peen 3 cent per bos, kro ten 1.80, tomaten A 10.503.60, idem B. 5.20—9.30, idem C 1.00—5.20, idem C.C. 1.50, idem B.B. 7.50, gosch. 1.40. ALPHEN AAN DEN RIJN, 6 Nov. Groentenveiling. Spinazie 6.00—15.00, por 100 K.G.; peen 5.008.00, kroten 2.003.00, andijvie 0.801.40, por 100 bos, kropsla I 1.60, bloemkool I 13.—, idem II 3.00—8.00, savoyekool 3.00, roode kool 4.00 per 100 stuk?. Eieren. Aanpoer 230o stuks; kip eieren 7.508.30, eendeneieren 4.50, kal koeneieren 4.506.00, per 10C stuks. WISSELNOTEERINUKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 68.75 Londen !i.4D/2 New York 2.48 Parijs 9.76 Brussel 34 621/5 Zwitserland 48 l'i Milaan -12.771/2 Madrid 21.80 Oslo 62,76 Kopenhagen 53.50 Stockholm 68.75 Weenen 34.50 Praag 7.351/2 Boedapest BEURSOVERZ1CHT. De stemming op .den Zaterdag was bepaald willig. De verdere koersverheffing op de graan markten en de belangrijke prijsverbetering van zilver schept allerwegen weer koopkracht, het geen ongetwijfeld zal worden weerspiegeld door een toenemende bedrijvigheid in tal van industrieën. Uit de Vereen, Staten wordt in ieder geval reeds bericht, dat de leiders in 6taal-industrie de vooruitzichten wat beter be- oordeelen dan in langen tijd is voorgekomen. Het publiek durft dan ook weer over te gaan tot aankoop van aandeeln, terwijl de houders niet geneigd zijn thans te verkoopen. Een be trekkelijk kleine vraag is dan ook reeds vol doende om flinke koersverbetering te bewer ken. De handel was heden weer vrij omvang rijk. Speciaal in Kon. ging het druk toe, waar bij de noteering zich krachtig kon herstellen er. tot boven 140 aantrekken. Ook de Ameri- kaansche soorten werden hogoer genoteerd. „Kunst na Arbeid". Men verzoekt ons opname van het vol gende: Het schijnt voor vele vereeniging onver mijdelijk te zijn, kennis te moeten maken, met de z.g. vette en magere jaren, en we kunnen dan ook zeggen, dat „Kunst na Ar beid" ook haar aandeel hierin heeft ge- ihad. Zij heeft een tijd gekend, dat een 80 ge trouwen zich schaarden achter het vaan del, maar ook tijden, van tegenspoed, dm deden vermoeden, dat ©en bijna zichtbaar wegkwijnen het naderend einde reeds kwam aankondigen, totdat weer een pe riode van opbloei en ontplooiing bewees, dat er in Leiden nog wel zangers waren. Toen voor enkele weken haar geziene directeur, de heer W. Hoogzaad, zich ge noodzaakt zag, wegens gezondheidsredenen, zijn taak neer te leggen, scheen weer een inzinking voor K.N.A. te zijn weggelegd. Met leedwezen zagen zij hem gaan, hem die den goeden geest onder alle omstan digheden wist te bewaren en K.N.A. in kor ten tijd van de derde naar de eerste afdee- lin-g wist te brengen. Wij zijn er dan ook van overtuigd., dat geen van de leden hun oud-directeur, en we mogen wel zeggen hun vriend, zal vergeten. Zij hebben aanvaard, wat onvermijdelijk scheen, doch het blijkt wel, dat het bestuur niet bij de pakken heeft neergezeten. Thans wordt ons medegedeeld, dat als directeur benoemd is de heer Jan J. van den Bos, uit Delft, die, naar het blijkt, wel iets te beteekenen heeft. Niet minder dan een zestal groote koren staan onder zijn leiding, w.o. „Caecilia" te Rotterdam, „Vereenigde Zangers", even eens te Rotterdam terwijl de heer v. d. Bos, te Delfshaven en Delft nog verschil lende koren heeft, en zijn scepter zwaait over enkede goede kinderkoren. Meerdere composities van den heer v. d. Bos werden reeds uitgevoerd, o.a. „Pa- schen", een groot werk voor koor en or kest. Zoodat wij wel kunnen aannemen, dat K.N.A. een directeur zal krijgen in de volle beteekenis van het woord. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of K.N.A. zal een toekomst tegemoet gaan, die de oude dagen weer in herinnering zal roe pen, en wanneer de voorteekenen niet be driegen, zal de reeds 37 jaren bestaande vereeniging, waarvan de kern volkomen gezond is, voor Leiden weer iets gaan be teekenen. Wanneer dan ook straks Jan J. v. d. Bos, zijn mannen voor het voetlicht zal brengen, hopen wij niets dan goeds te kun nen schrijven. Wij verwijzen verder naar een adver tentie in dit nummer. Vrijdag a.s. des avonds om 8 uur zal in het Nutsgebouw aan het Steenschuur alhier de Armenraad een openbare ver gadering houden. Als spreekster zal op treden Zr. W. J. van der Veur uit den Haag met het onderwerp: Maatschappe lijk werk voor zieken. De vergadering is voor iedereen toe gankelijk. BIOSCOPEN. Luxor. In,„Nooit meer Liefde" zien we weer een van die Ufa-films, die het altijd doen Dit mogen we toch ook zeker wel con- stateeren van een film, waarin Lilian Harvey met Harry Liedtke samenwerkt en waarbij ook de bediende Felix Bres- sart zich van zijn beste zijde doet ken nen. Harry Liedtke in „Nooit meer Lief de" en dat terwijl liefdesscènes eigenlijk zijn fort zijn. Maar, het is slechts het gevolg van een weddenschap, die hij met een vriend heeft aangegaan voor den tijd van vijf jaar. Om niet te bezwij ken gaat hij, millionnair zijnde, een zee reis ondernemen, bemand met matrozen, die allen zeer slechte ervaringen met de vrouwen hebben opgedaan en haar vijandschap hebben gezworen. Hoe ge heel anders wordt de situatie als blijkt, dat het toch niet zoo gemakkelijk is van de vrouwen afstand te doen en plot seling een drenkelinge uit zee wordt op-- gevischt, die van nu af een bijzondere rol in de film gaat spelen. Waarom zij daar zoo onverwacht den millionnair in zijn vaarwater komt, blijkt eerst later., als de weddenschap door den million nair is gewonnen. Voor de pauze gaat de film Caïn, een avontuurlijke geschiedenis van een sto ker op de groote vaart, die een diefstal pleegt, op avontuur gaat in een bootje en op een eiland terecht komt, dat slechts af en toe door wilden bezocht wordt. Trianon. De kinderen van tegenwoordig zijn veel meer ,>bij" als wij in onze vlegeljaren, ver klaren met een wanhopig gezicht de mo derne vaders en moeders. Zou men vroe ger ooit een 6-jarig jongetje in staat heb ben geacht een film te spelen als „Skippy" 1 De meeste ouderen zouden er nu nog niets van terecht brengen. „Skippy" is een heel aardige film van kinderleed en kin- derpleizier en van groot-menschelij1^ „betweterij". Skippy is een echte opschep per en kwajongen, maar mc-t een goed hart, dat graag anderen een pleiziertje gunt. Men ziet wel eens kinderen in de bioscoop zitten bij films, waarvan zij niets dan kwaad kunnen leeren. Naar deze film moeten de ouders eens met hun jongens gaanhet kan niet anders dan in hun voordeel zijn. Dat ook de „groote men- schen" danig pleizier hebben in de streken van „Skippy" bleek uit het spontaan ap plaus aan het slot. Een heel ander genre is „Wiener Opera Bal" een amusante historie van echt breuk, die geen echtbreuk was. Duitsche films het is voor de Duitschers geen com plimentje maken op ons, Nederlanders, steeds een wat platte, grove indruk. Dat is ook met „Wiener Opera Bal" het geval. Men krijgt geen verheffende indruk van de beschaving in de Weensche hooge krin gen. Misschien dat de werkelijkheid an ders is. Volwassenen kunnen deze film wel gaan zien, en zullen zich niet vervelen. Het groote gebied van lagen luchtdruk in het Westen breidde zich nog verder uit, terwijl het ook in diepte nog eenigszins toenam. De hooge druk trok zich over Scandinavië terug. In bijna geheel West- Europa fraaien zwakke tot matige Zuid- Oostelijke tot Zuid-Westelijke winden, die uit het Zuiden vochtige lucht aanvoeren. In Duitschland, waar lage temperaturen worden aangetroffen, geeft de menging van koude, en warmere lucht aanleiding tot nevelvorming. Overal in het buitenland viel zware regen, vooral in West Engeland en Zuid- en Midden-Frankrijk. De druk- verdeeling geeft geen aanleiding om spoe dig een verandering in den algemeenen weertoestand te verwachten. Gistermiddag te 5 uur is in het Noord einde de 14-jarige wielrijder J. S. uit Den Haag geslipt. De jongen viel met het hoofd op een passeerende auto en liep een lichte hersenschudding op. Hij werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde In de gisteren alhier gehouden vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Let terkunde, heeft prof. dr. P. Valkhoff uit Hil versum een lezing gehouden over: Rabelais

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3