BREIKATOEN 69 ets. MARKTBERICHTEN VRIJDAG 6 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 De heer Koren houdt zijn pleidooi. Spr. wil door subsidie voorkomen, dat „groote lui" het werk krijgen, die met een bagger machine en een paar menschen het werk in een wipje gedaan hebben, terwijl in het andere geval een tiental werkloozen uit Nieuwveen, een goede kans maken. Bo vendien kwam bij het slootschieten 50 pet. voor gemeenterekening, terwijl nu pl.m. 10 h 15 pet. De heer Ban vindt dat de polder tooh ook eenigszins gesteund wordt, wat de heer Koren moet toegeven. Sommigen zijn van meening, dat een baggermachine toch niet veel goedkooper zal werken. De voorz. wijst erop, dat het raadzaam zal wezen, ook eenige raadsleden in de commissie te benoemen, die het werkver ruimingsplan eventueel uit zal voeren. We moeten toch mee kunnen spreken in de aanstelling van werkloozen. De raad gaat van dezelfde meening uit. De levensmiddelenleveran ciers over de tong; de tuin ders krijgen de schuld. Midden tusschen de werk verschaf fings- besprekingen volgt een praatje over de hooge prijzen der levensmiddelen. Wij lij den, aldus de voorz., onder de hooge prij zen, die we aan groenteboeren, kruideniers melkboeren, en niet te vergeten, aan sla gers moeten betalen. De bakkers zijn nogal schappelijk. (Gemor onder de wijze vade ren De boer krijgt 4.5 cent voor zijn melk en de melkboer vraagt 11 cent. Het vleesch is 40 pet. te hoog in prijs. Als re den wordt door de leveranciers opgegeven, dat zij op die manier de schade moeten terugwinnen, die zij door de wanbetalin gen van tuinders lijden. Wij lijden onder de druk van pl.m. 20 tuinders, aldus de voorz. Spr. noemt het onverantwoordelijk zooals sommige tuinders, de goede niet te na gesproken, een eigen bedrijf opgezet hebben, zonder eenige kennis van het be drijf. De „publieke tribune" ont- ruimd want... de raad in ge heime zitting. Na dit intermezzo wordt het werkloozen- plan verder afgewerkt. Om echter cijfers betreffende de inschrijving te kunnen noe men, stelt de voorz. voor, in. geheime zit ting te gaan. Eerst legt spr. de leden twee punten voor, die daarover moeten beslissen: le. Wil de raad zich verder met het plan bemoeien. 2e. Wie zal als inschrijver optreden, de gemeente of de in het request genoemde M. te Diek, onder medezeggingschap van den raad. De vroedschap beantwoordt het eerste punt bevestigend, waarop de „publieke tri bune" ontruimd wordt, altijd in de groot ste orde. Als een half uurtje later het publiek en de pers weer binnen mogen komen is groo te spanning op de gezichten te lezen. De voorz. deelt mede, dat besloten is 500 als werkverschaffing aan subsidie te verleenen aan de „Besturenbond". Bij stemming over punt twee, besluit de raad, met 4 stemmen van de 6 vóór, niet de gemeente als inschrijver te laten fun- geeren, doch M. te Diek. Weth. Hooger- vorst en de heer Koren stemden tegen. Weer nieuwe electr. tarieven. In de eerste Octoberzitting, van dit jaar heeft de raad de electriciteitstarieven ver laagd en wel alle tarieven met 1 cent. Bo vendien is besloten de meterhuur van 40 op 30 cent te brengen. De voorz. deelt mede, dat er veel klach ten binnengekomen zijn over de warboel van tarieven. Velen kunnen er niet uit wijs. Nu biedt B. en W. den raad een nieu we regeling aan nl. een vastrechttarief De accountant, de heer Wiggers, en de admi nistrateur, de' heer Kroon, die de wijziging getroffen hebben, hebben meegedeeld, dat zoo goed als iedereen met het vastrechtta- r:ef voordeeliger uit is. Slechts een paar personen zullen eenige schade loopen, doch het grootste nadeel is nog maar 48 cent per jaar. Ook zijn er eenigen die 12 cent duurder uit zijn. Deze enkelingen willen B. en W. die kleine „stropjes" vergoeden. De voorz. noemt eenige cijfers. Iemand die met het dubbeltjestarief 29.34 be taalde, betaalt met vastrecht 72.64 min der. Een die 46.met de oude regeling betaalt, gaat 7.44 per jaar omlaag. De secretaris geeft de leden inzicht in het vastrecht. Wij hopen nader met cijfers in ons blad op het vastrecht terug te ko- De heer Koren wilde heel de meterhuur te niet doen. Dan zullen de kleinverbrui kers eerst, goedkoop licht hebben. De voorz. zegt, dat de gemeente die winst niet kan missen. In geen enkel electr. be drijf wordt dat gedaan en ook moet voor onderhoud van de mete tooh gerekend v orden. Weth. Hoogervorst betreurt dat de me terhuur niet op 30 c. kan blijven. Vooral de arme gezinnen waren hiermede gebaat De voorz. brengt in stemming de voor de menschen voordeelige October-regeling óf het vastrechttarief, dat wel wat minder voordeei-ig is dan de eerstgenoemde. Met 4 van de 6 stemmen wordt het- vastrecht aangenomen. Tegen stemmen de hecren Bokkesteijn en Koren. De voorz. belooft den heer Koren naar een mogelijkheid te zullen uitzien, de kleinverbruikers iets meer ten goede te komen. Een oratio pro domo met mi nimum resultaat. De voorz deelt vervolgens mede, dat de agent van de arbeidsbeurs, P. Spring in 't [Veld, alhier, vèrzoch heeft, in openbare ver gadering zich te mogen verdedigen, daar deze naar zijn meening door den raad in de vorige zitting, slecht behandeld is. Zoo- als bökend, is toen bepaald dat met 1 Nov. de arbeidsbeurs weer aan de gemeente zou kernen. De heer Spring in 't Veld krijgt toestem ming zich te uiten. Spr. gaat na hoe hij zijn j aanstelling als agent vond en schetst wat er in een kleine twee jaar door hem voor de arbeidersbeurs is gedaan. De voorz. wijst den heer Spring in 't Veld er op dat het besluit van den raad niet I beschouwd moet worden als een kwestie i van wantrouwen tegen hem. doch als een reorganisatiemaatregel. Heeft hij nog meerdere klachten, zoo kan hij den raad een request indienen. De gemeente-ambtenaren als deteütiveri Vóór de rondvraag deelt de voorz. mede zeer dankbaar te zijn, voor de opmerking van den heer Koren over de hooge brand- stoffenrekening voor de secretarie. De voorz. meende dat de controle goed was over de brandstoffen, maar spr. is nu ge bleken dat de heer Ivoren gelijk had met deze onvoldoende te noemen. De voorz. gaat na tot welke ontdekking hij gekomen is. Bijlevering van 50 mud voor de O.L. School, bleek bij nameten 3 mud te weinig geleverd te zijn door den inschrijver. Aan de gemeente-secretarie kon een voorraad van ..50 mud" tot nog toe altijd in twee bakken. Bij de laagste levering moest er plots een bak bijkomen omdat de heele voorraad niet in twee bakken kon. In de nieuwe bak zat bij meeting 15 mud Voor heen kon echter alles in twee bakkeji. De inschrijver voor de O.L School schijnt in de verdachtmaking niet te berusten. De gemeente houdt echter vol dat er 5 mud te weinig geleverd is. De voorz. is met de leden den heer Ko ren dankbaar, dat deze over de 8 ton kolen begonnen is. Het zak jest ellen wordt alge meen aangezien als een controlemiddel van minime waarde. De raad heeft veel gelieerd Aan de rondvraag gekomen verlangt nie mand het woord, zelfs de heer Koren niet. Tegen kwart voor zeven volgt sluiting. DE EERSTE PRIJS IN INTERNATI ONALE WELSPREKENDHEID. Gewonnen door een Hoilandsche jongen. Een 17-jarige Hoilandsche jongen, Henri K. M. van Hoof uit Overveen, heeft, zooals gemeld, den eerste prijs gewonnen op den internationalen wedstrijd, die op 24 October te Washintgon werd gehouden om het we reldkampioenschap in We.sprekendheid voor leerlingen van Middelbare Scholen. Onze jeugdige orator hield een rede over „Het Koninklijk Huis in Nederland". De tweede prijs werd gewonnen door een jon gen uit Quebec met een rede getiteld „Waarom het Fransche ras in Canada is blijven bestaan" en de derde prijswinnaar, de 17-jarige Martin Krieg uit Berlijn sprak over „Jeugd en Ontwapening". De rede, waarmede onze landgenoot het tot kampioen bracht, luidt (vertaald uit het Engelsch als volgt: „Ver in het Oosten, omringd door mach tige landen, ligt het kleine Holland, ver rezen uit de baren van de Oceaan, letter lijk ontwoekerd aan de Zee. Het is dui delijk dat ons volk zich daardoor die vast beradenheid, die voorzichtige en bedacht zame geest heeft verworven, die het gevolg is van zijn eeuwenlange strijd tegen de zee, van het opwerpen van zeedijken, het droog leggen van moeras.anden en het moeizaam veroveren en beschermen van elk stukje grond. Een volk dat op dergelijke wijze moest vechten voor elke duimbreed grond en tot op den dag van heden moest voort gaan in zijn strijd met de elementen, zoo als de Zuiderzee-droogleggen bewijst, dat geweldig werk, dat men nu bezig is uit te voeren, zal niet gemakkelijk een domein opgeven dat met zoo groote inspanning werd verkregen. Meer dan 350 jaar geleden, toen Spanje zijn tyranniek juk den inwoners van deze- lage landen wilde opleggen, door hun te berooven van hun vrijheid en hun tot zijn slaven te maken, realiseerden zij zich wat het beteekent geen eigen vaderland en geen eigen regeering te hebben. Zonder bescher ming, de tyrannie ten prooi, waren zij be roofd van hun kostbaarste geestelijke en PER PAK VAN 500 GRAM 10313 stoffelijke bezittingen. Maar de redding uit den nood was nabij. Prins Willem van Oranje sprong in de bres als de bevrijder van onze voorvade ren en geholpen door zijn edele broeders, legde hij de grondslag voor onze onafhan kelijkheid. Waarlijk, hij betaalde duur voor zijn daad met een smadelijke dood door de handen van een verrader en zijn broeders sneefden op het veld van eer maar zij ble ven voor eeuwig in de herinnering van het dankbare volk. Uw groote geschiedschrij ver, Motley heeft de-at worsteling tegen Spanje goed beschreven in zijn schitterend werk .TJac Rise of the Dutch Republic". U zult derhalve wel niet geheel onbekend z-jn met de namen van de Prinsen Maurits en Frederik Hendrik. Maurits de groote ve'dheer en zijn broeder Frederik Hen drik, bijgenaamd de stedendwinger, zij vol tooiden samen het werk der bevrijding. En spoedig daarna, toen andere gevaren ons land aan alle kanten bedreigden, toen in 1672 vier machtige vijanden ons staats bestuur dreigden te vernietigen, toen volk, land en regeering geen redding wisten, toen stond opnieuw een groot bevrijder op in de persoon van Wille,m III, later Koning van Engeland. Hij dorst den strijd tegen den machtigen Engelschen Koning te wagen, en wist meer malen diens politieke bedoelingen te ver ijdelen. Onder zijn regeering maakte Ne derland het meest beroemde tijdperk zijner geschiedenis ..De Gouden Eeuw" door, waarin 't aan de spits stond der Europee- sche mogendheden en mannen voortbracht beroemd op het gebied van kunsten, we tenschappen, handel, scheepvaart en poli tiek. In dit verband behoeven wij alleen maar te noemen namen als Rembrandt, Vondel. De Ruyter, Jan de Witt, en vele anderen. En vergeet niet, dat dit de tijd was. dat wij onze koloniën veroverden, met hun rijk na tuurschoon en rijke bodemschatten. Maar zooals een teruggang altijd volgt op een hoogtepunt, zoo ging Holland ook langzaam achteruit. Eensgezindheid en wijsheid maakte allengs plaats voor twee dracht en gebrek aan -zelfvertrouwen. De liefde voor het huis van Oranje verdween langzamerhand. De menschen keerden het de rug toe en verkozen liever zich voor de zegewagen van den Franschen dwingeland te spannen. Holland verloor haar zelfstan digheid en begon Frankrijk in alles te imi- teeren. Toen werd de stem van onzen dich ter Bixlerdijk gehoord. In een hartstoch telijk gedicht Afscheid" deed hij een be roep op de ziel der natie en voorspelde haar een roemrijke boekomst. Bilderdijk had de waarheid gesproken. Spoedig daai op greep het volk naar de wapenen en opnieuw met een Oranje aan het hoofd werd nogmaals de vrijheid be vochten. Ditmaal werd Holland een Koninkrijk en dit is zoo gebleven tot den huidigen dag. Die Oranje-Koningen voligden elkander op en brachten glorie en voorspoed met zich mede. Na den dood van den laatsten, Ko ning Willem III, verschijnen twee hooge persoonlijkheden op het tooneelKoningin Emma en haar dochter Koningin Wilhelmi- na. De milde, edele Koningin-Moeder re geerde het land op een wijze die de Neder- landsche gemoederen deed 'zwellen met gevoelens van dankbaarheid en liefde voor haar. En toen zij ten leste het roer van het Schip van Staat aan haar dochter over droeg, werd deze telg van het oude en be minde Oranjehuis dooi het volk met geest drift. ontvangen. Van haar kant heeft zij groote liefde en gehechtheid betoond voor haar onderdanen. Hun leed is haar leed, hun vreugde is haar vreugde geweest. Op haar verjaardag, als zij door dc straten rijdt draagt ieder een oranjerozet en juicht haar toe, niet alleen als Koningin, maar als een waarachtige dochter van ons eigen Oranjehuis Want iedere Nederlander is trotsch op haar en ieder koestert in zijn hart de in nige wensch, dat. Oranje en Nederland zoo bijeen mogen blijven. Zij zien de Koningin met vreugde voorbijrijden en houden van haar wegens haar eenvoud. In Nederland weet de constitutioneele monarchie de hartstochten te matigen in de strijd der partijen, die zoo hevig in andere landen woedt. Ondanks hun zelf zien alle partijen tegen de monarchie op als een symbool van eenheid en loyaliteit Holland heeft de weg gevonden, verschaft door de vrijheid onder de regeering van deze beide koninginnen. Al onze hoop voor de toekomst is geves tigd op de jongste telg van het Huis van Oranje: Prinses Juliana. Er zal een tijd komen dat zij de taak van haar Moeder moet overnemen. Deze drie vrouwen hebben de harten ge wonen van de Nederlanders. Omdat het een vrouw is die regeert, is het een heilige plicht voor de Hoilandsche mannen haar te beschermen, en dat beteekent, dat wij bereid moeten zijn om te vechten, desnoods ten koste van ons leven voor de vrijheid en welvaart van ons dierbaar koninkrijk. De jury, die aan Van Hoof de eerste prijs heeft toegekend, bestond uit de volgen de heerenDon Miguel Bruchaga Tocornal, ambassadeur van Chili, Dr. Jan Herman van Royen, gezant der Nederlanden. Dr. Max Peser, gezant van Zwitserland. Dr. Henny Gratieus—Doyle (George Washing ton Universiteit), Dr Riets and Wilson (Universiteit van Virginia) en Dr. Paul G. Gleis (Katholieke Unvereiteit). Bij het toekennen der prijzen is ook re kening gehouden met een verplichte impro visatie van vier minuten, die elk der jongens moest voordragen. De N i e u w e Haarl, Courant' heeft met tegenzin de verheerlijking ge'ezen van dezen wereldkampioen, en schrijft er over o.m.: „daar wordt zoo'n jongen door president Hoover ontvangen; hij seint aan zijn moeder, dal hij veel hand'teekaniiigen zetten moet (zoo verdwaasd zijn de Ame rikanen nu eenmaal); hij wordt ge fêteerd, a's ware hij een redder der menschheid; zijn naam wordt de we reld rond gekabeld en zijn portret wordt overal afgedrukt; mei biedt het aan, een tijdlang a^s gast toehoorder te zijn aan een der Amerikaansche Universitei ten. en als hij eenmaal naar Neder land terugkeert de ontvangst- en huldigingscomité worden al in elkaar gezet Kan het dwazer! Wij hebben voor de toekomst me delijden met den jongen, die op deze wij- ze, als reclame-object van een Neder- landsch woordkunstenaar, uit zijn even wicht gerukt wordt en ongeschikt ge maakt dreigt te worden voor het verde re, o! zoo praktische en nuchtere leven; medelijden hebben wij ook met leeg- spreek-wonder vergaapt-, van zoo'n sen satie geweest en daaraan deëele waarde toekent." Ten overvloede blijkt nog, dat de inhoud j van de „rede", welke dc jeugdige Cicero j opzegd, niet onbedenkelijk is en wemelt van historische onjuistheden Een /deskundig inzender" schrijft daarover in hetzelfde blad. „Nu las ik in de dagbladen den tekst van de rede, die de jonge Van Hoof heeft uitgesproken, en de vrees voor den uit slag is niet alleen bewaarheid, maar over gegaan in ergernis en weerzin. Hoezeer het mij ook spijt het te moeten zeggen, ik kan tot geen andere conclusie komen, dan dat die heele rede een blamageis voor ons Katholieken in het algemeen en voor het R.K. Lyceum te Haarlem in het bijzonder. Hoe jammer toch, dat men een jongen van 17 jaar aan dezen onzin mee heeft laten doen Immers één van tweeën is waar; of de redevoering van Van Hoof is een weerspiegeling van het geschiedenis-onderwijs, zooals dat. aan het Lyceum wordt gegeven, óf men heeft den knaap maar laten vertroken, zonder vooraf te controleeren, wilt hij in Ameri ka zou vertellen. Het eerste geval lijkt mij een pure onmogelijkheid, en het tweede geval is in mijn oog even gevaarlijk, als een knaap op jacht te sturen met een achterlader, zonder dat hij uok maar iets afweet van de constructie en het gebruik van vuurwapenen. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. -n^TTTWV" „Ik tracht", zei het heertje weer, „een middel te vinden om de tooverkracht van de heks te breken. Ik heb hier een gehei me bergplaats, zie je, maar veel kan ik niet doen, want ik ben maar een uil niet waar". Het is maar goed," dat je dat zelf zegt, niet iedereen wil dat weten. E'k meent zijn uil een valk te zijn", merkte het verkeersagentje op. Het heertje sloot voorzichtig zijn ge heime bergplaats met een steen af, zooclat niemand kon ontdekken, dat hij hier wat verborgen had. „Dat is slim bedacht", zcide de kabouter. „Ja, zoo'n uil is hij dan toch niet, zei Keesie weer. LISSE, 5 November. Bloembollenveiling H. B. G. Darwin tulpen Bnrtiaon f 0.80 - I.20; Pride of Haarlem 0.550.80; Le Notro 0.80; Krelage 0.750.95; Ln Grandeur 1.05; Copland 0.70—0.95; Clara Butt 0.350.60; Roid Island 0.00: Dream 1.15; Elisabeth 0.60 1.10; Wm. Pitt 1.00; The Sultan 0.65; Homer 0.75; Vict. d'Oliveire 0.85. Enkele vroege tulpen: Flamin go 0.75; La Precieus© 0.80; La Reine max 1.50; Oostenrijk 0.901.10; Mon- tresor rood 1.05; Brilliant Star 0.85; Cram. Brilliant 0.600.80; Due de Ber lin 1.25; Rose Grisdelin 0.?0; Prospe rity 0.70; LTmmaeulee 0.550.90; Al ius f 0.60-0.95; Scarlet Due 0.45—0.90; Fred Moore 1.05. Dub 1). vroege tulpen: Lucretia 0.750.90; Murillo 0.90; Mr. v. d. Hoeff 1.45—2.00. Narcissen Emperor 0.651.20; L. Coster 0.350.50; Paperwhite 1.90; Cervanthus 0.35; Ornatus 0.300.45; Von Sion 1.20; Sir Watlrin 0.550.95; Golden Spur 1.20; Lil. Umb. 0.702.00; An:m Corn. 2428 3.50; idem 2124 2.60; idem 1921 1.95; Lil. Tigr. Spl. 18-op 3 00; Lil. Regal 16—20 4.60; Dicl. Sp. 2.90—3.10; Iris Ang. Gem. 0.25— 0.10; Imperator 8 0.40, idem 0— 7 0.05 —0.06; Dahlia's op soort 0.751.15; Croc, goel 0.300.65; id. Brunow z-G 0.25; Montbr. Rosea 0.600.70; idem Potsii 0.40; idem Meteor 0.40; idem Bouquet Royal 0.45; Hyac. Cand. 1618 f 0.65; idem 14—16 f 0.56; Tritoma. Uva- ria 1.05; Lil. Long. Jap. Imp. 8.50. Gladiolen: Early Sunrise 14-op 0.70; Rose Prècose 14-op f 0.75; Pride of Wales 14-op 0.701.L'Immaculee 14- op 0.85; idem 12—it 0.66, idem 10—12 0.36; V. -t:i Tilly 13 f 0.75; Venus IS 0.50; White City 1214 0.40; Perfecte 14-pp 0.75idem 12—14 0J50. Uitslag Plant goed veiling veiling d.d. 4 November: Enkele vroege tulpen: Gele Prins 1230; Scarlet Due 12.Coul. Card, 25—31; Due de Berlin 10.— Kon. der Nederlanden 8.Duoh. de Purmn 12.— Oostenrijk 21—28; Bril liant Star 1218; Rose Luisante 15. Grand Due 31.— Proserpine 38. Moore 20—30; Waterloo 9.Linaeu- se 10.— Cram. Brilliant 10.— Rose Grisdelin 10. D u b b. vroege tulpen: Peach. Blossom/ 40.Vuurbaak f 30.Schoon oord 1722; Theeroos 21.—. Darwin tulpen: B&rtigon 718; C'entenairc 7.Elisabeth 10—1518; Copland 7—18; Sanders 7 12; Pride of Haarlem 58; Lu Tul. Noire 10. Rnuwcnhoff 7.Krelage 69; Croc. Walter Scott 2328; idem geel 1738; idem Brunow 39. DELFT, 5 Nov. Vee. Aanvoer: 7 paar den, 149 runderen, 67 nuchtere kalveren, 627 magere varkens, 895 biggen, 3 schapen of lammeren, 5 geiten of bokken. Paarden 80225, vette koeien 150275, kalf- koeien 180—325, varekoeien 125—225, nuchtere kalveren 4—14; magere var kens 1330, biggen 412, rundvlccseh 50. 64, en 72 cent per kg. BOSKOOP, 5 Nov. Bloemenveiling, Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 15 31 cent, Golden Ophelia 2856 cent, Mar cel Rouyer 2035 cent, Hadley 4570*ct., Claudius Pernct 0.631.40, Columbia 27—46 cent; Butterfly 34—53 cent, Mac. Keiler 3055 cent, Willi. Kordes 1.00 1.50; Rosalandia 4059 cent, Phoebe 30 53 cent, Aug. Noack 2341 cent, Else Poulsen 4070 cent, Edith Helen 1.00 1.60; Paul Grampel 4361 cent, Gloria mundi 2030 cent, Joanna Hill 35 cent, Kilham 5090 cent, Gennania 3551 cent Briarcliff 3340 cent, Hoover 42 cent, Flo- rex 4070 cent, E. G. Hill 4880 cent. Di versen: Chrysanten, grootbloeniig 1.00 2.20, idem tros 1235 cent, Clematis Prins Hendrik 2.00—3.00. W0UBRUGGE, 5 Nov. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 8.409.10, kuiken- beieren 6.106.30, en eendeneieren 8.20 —6.50 per 100 stuks; boter 1.10—1.21 per kg.; appelen 10—12 cent per pond, kool 08 cent per stuk. UITHORN, 5 Nov. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 1325 stuks. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R.M. 36—40, 2c soort 3035. Handel matig. VEURL'DAM, 4 Nov. Eierenveiling. 9157 kippeneieren 5.508.25 en eenden eieren 5.006.75 per 100 stuks; kippen 0.401.95, eenden 0.601.30, konijnen f 0.402.55 en duiven 10—31 cent per stuk. ZEVENHOVEN, 5 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 2032 stuks. Prijzen: kippeneieren 7.008.50 en eendeneieren 4.505.00 por 100 stuks; boter 5760 cent per pond; kaas 2328 cent per pond. RIJNSATERWOUDE, 5 Nov. Eieren- veiling. Aanvoer 1314 stuks kippeneieren 0.008.40 en 266 eendeneieren 4.80 5.20 per 100 stuks. Kaas 35 cent per pond.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7