DONDERDAG 5 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. S Over zijn arrestatie vernemen wij nog nader, dat drie rechercheure met een po litiehond de wacht hielden bij de woning aan den Groenen Hilledijk. D. kwam met zijn fieis naar buiten, stapte op en reed weg. Hij was dusdanig veranderd, dat men hem aanvankelijk niet herkende van de po litiefoto, die men hij zich had. Toen men begreep, dat het D. moest zijn, had- hij al een voorsprong van een paar meters. De rechercheurs renden hem na en haalden hem van zijn fiets. D. werd lijkbleek van den schrik, toen hij merkte, dat men hein had ontdekt. Vóór hij zich kon verweren, had men hem geboeid. Bij de arrestatie heeft de hond mede goede diensten bewe- D. had, toen bij was veroordeeld, kans gezien in de bijzondere strafgevangenis te hcheveningen te werk te worden gesteld in een werkplaats, om een vak te leeren. (Hij is eigenlijk loodgieter). Uit die werk plaats is hij indertijd op gedurfde wijze ontsnapt. Hij is nog gisteren naar Den Haag over gebracht en aldaar opnieuw opgesloten. Hij heeft nog ongeveer 4% jaar gevange nisstraf te goed. A NOG EEN INBREKER AANGEHOUDEN Hij opereerde te Wassenaar en te Beverwijk. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft in samenwerking met de recherche uit Wassenaar aangehouden den Hongaar A. K., 22 jaar oud verdacht van inbraken te Wassenaar en Beverwijk. Bij die ar restatie werd een geladen revolver op hem gevonden. De arrestatie geschiedde in een huis aan de Westewagenstraat op de eerste étage. Toen K. de politie zag binnenkomen, sprong hij door een ruit aan den achter kant van 't huis naar beneden. Hij kwam terecht op de binnenplaats, rende daarna door een winkel de straat op en werd daar gegrepen. Bij zijn sprong had hij lichte verwondingen opgeloopen. Hij is nog gis termiddag op transport gesteld naar Was senaar. Üf de aangehoudene wellicht iets te ma ken heeft met den inbraak in een villa te Wassenaar, waarbij, zooals men zich zal herinneren, voor een bedrag van 15.000 aan juweelen werd gestolen, is nog niet bekend. maskerd man op het balcon van den post wagen verschijnen. Hij poogde de deur van den postwagen te openen, maar meteen riep K. hem toe: „Weg, of ik schiet je neer'', daarbij een beweging makende, alsof hij een revolver uit zijn zak wilde halen. De dappere roover sloeg inderdaad voor deze bedreiging op de vlucht, sprong van de rijdende train en verdween in de duister nis. K. deed de tram direct stoppen, maar do man was niet meer te vinden. „Msb." DE MOORD OP DEN CHINEES. Het onderzoek naar den Chinees, die Dinsdagavond zijn landgenoot op den Bin nenkant te Amsterdam heeft neergescho ten, wordt met kracht voortgezet. Het on derzoek, dat door den commissaris van politie van het bureau Warmoesstraat, den heer L. Hoogenboom, wordt geleid, heeft tot resultaat gehad, dat de naam van den verslagene vermoedelijk is Sji-Tai, afkom stig uit Rotterdam. Het is gebleken, dat de Chinees Sji-Tai Dinsdagmiddag om 4 uur van Rotterdam naar Amsterdam is vertrokken. Wanneer het inderdaad deze persoon is, dan staat het vrijwel vast, dat deze moord uit wraak geschied is. Het was na melijk van dezen Chinees bekend, dat hij in 1922 op de Javakade te Amsterdam een landgenoot heeft neergeschoten, voor wel ke daad hij gevangenisstraf heeft onder gaan. Voor de Chineezen onderling echter was deze zaak daarmede niet afgedaan, want zooals bekend, staan de leden van een tweetal Chineesche vereenigingen ÜIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 6 November. Huizen 1875 M Algemeen programma, verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.0011.30 Gramofoon. 11.3012.00 Voor de zieken. 12.151.45 Concert. KRO-kwintet. I.452.15 Gramofoon. 2.153.15 Cinema-orgelbespeling. 3.30 Concert. KRO-kwartet. 6.00 9e Symphonie op. 125 in d-moll, Beet hoven (Gramoioon). 0.00 Gramofoon. 6.30 Voor postzegelsverzamelaars. 7.00 Land- en tuinbouw half uurtje. 7.45 Toelichting, avondconcert. 8.00 Concert. Versterkt KRO-orkest m. m. v. W. Audriessen, piano. o.m. Sympbo- nie a. d. neuen Welt, Dvorak. 9.15 Persber. II.0012.00 Gramofoon. Hilversum, 298 M. 6.457.00 en 7.307.4"5 Gymnastiek. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door Ad. Bouwmeester. 10.30 Zang en piano. 10.45 V oordracht. 11.00 Zang en piano. 11.15 Toespraak. 11.3012.00 Gramofoon. 12.002.00 Concert door het ümroep-or- kest. A. Veenenbos, zangeres. 2.00 Voor de scholen. 2.30 Gramofoon. 3.001.00 Rest. „CaLand", orkest Leonid Kipnis. 4.00 Concert. VARA-septet. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Concert. VARA-orkest. 6.45 Voordracht over 't kapitalisme. 7.15 Vervolg concert. Causerie door mej. dr. Bruining. 8.30 Concert. 9.30 Lezing door prof. dr. Lindeboom. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persber. 10.15 Declamatie door D. Wallant. 10.45 Gramofoon. 11.00 Hoorspel. 11.30 Gramofoon. D a v e n t ry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Sonates voor viool en piano. DONDERDAG GIBüS-D AG! Vergeet niet de annonce uit te knippen 10245 steeds tegenover elkaar en is deze moord dus waarschijnlijk de wraak op die van 1922. Ondanks deze vijandschap verraadt de eene Chinees nooit 'n ander, zoodat het voor de Amsterdamsche politie een bijna onmogelijke taak zal blijken te zijn, den dader van dezen moord op te sporen. Naar wij nader vernemen, heeft een re chercheur uit Rotterdam in den vermoer den Chinees op den Binnenkant-, wat mer. reeds vermoedde, Sji Tai herkend, zoodat de indentiteit van den vermoorde is "ast- gesteld. Deze Chinees is secretaris an de vereeniging: „De drie vingers". Het laat een weduwe en een kind in kommervolle omstandigheden achter. De GESTOLEN POSTAUTO. De politie te Amsterdam heeft haar on derzoek in verband met den diefstal van den postauto voor het bijkantoor in de v. Eeghenstraat, waar Maandagavond een postauto door onbekenden werd weggere den, voortgezet. Naar wij vernemen, is gistermiddag een GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een auto overreden en gedood. Dinsdagavond is de ongeveer 60-jarige straatventer J. Teunissen uit Bruramen, toen hij met een kruiwagen uit een zij weg te Leuvenheim de hoofdstraat Arn hem Zutfen wilde opgaan, door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Gisteravond is op de Mathenesserdijk te Rotterdam het achtjarig jongetje N. J. Hoogsteder uit de Ka-rveelstraat, doordat hij plotseling den weg overstak door een auto aangereden. Het sloeg tegen de straat en werd in bewusteloozen toestand en met een schedelbreuk door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht, waar het bij aankomst bleek te zijn overleden. Auto tegen een boom. Twee inzittenden gewond. Gisteravond slipte op den Heerenweg te Heemstede een auto, komende uit Haar lem, tengevolge van de gladheid van den weg en kwam in botsing met een dikken boom. De bestuurder, de heer van F., koop man en wonende te Hillegom, bekwam een gecompliceerde enkelbeenbreuk en een hoofdwonde. Zijn mede-passagier, de heer S„ eveneens uit Hillegom, kreeg inwendige kneuzingen. Dr. van Aalst uit Bennebroek verleende de eerste hulp, waarna beiden naar het ziekenhuis te Haarlem werden vervoerd. De auto zelf werd ernstig bescha digd. Nog een auto tegen een boom. Gistermiddag te ongeveer half zes is de automobilist Postma uit Assen nabij „bt. Jan" te boesterberg bij het passeeren van twee andere auto's door een uit de tegen overgestelde richting komende auto aan gereden en tegen een boom gebotst. Ue auto is daarbij ernstig beschadigd. De heer Postma en een bij hem in den wagen zit tende dame werden ernstig gewond. Per ziekenauto van het vliegkamp zijn zij naar het ziekenhuis Ligtenberg te Amersfoort overgebiacht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Hun toestand is van dien aard, dat zij niet kunnen worden gehoord. Autobus bij Veenwoude te water gereden. Gisteravond is een autobus met arbei ders uit Leeuwarden, die werkzaam zijn bij de werkverschaffing te Veenwoude, nabij dit dorp m de vaart gereden. Door het stukslaan van de ruiten konden allen zich redden. Drie der inzittenden liepen evenwel verwondingen op, waarvan twee van ern- stigen aard. Zij zijn naar Leeuwarden over gebracht. De chauffeur, die deze bus ge woonlijk rijdt, was ditmaal verhinderd-. Zijn vrouw nam het werk over, maar al spoedig bleek, dat zij nog niet volleerd was in hel besturen van een auto. BRANDEN. Brand in een café. De meubels met petroletim over goten. Gisternacht is op den Urkhovensohen weg te Eindhoven een felle brand uitge broken in het café van den heer M. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist een gedeelte van het vuur te dooven, zoo dat het gebouw niet geheel uitbrandde. Bij onderzoek bleek, dat verscheidene meubels en voorwerpen met petroleum wa ren overgoten. De politie heeft in verband hiermede den eigenaar van het café, M., onder verdenking van brandstichting in arrest gesteld. FEUILLETON. LIEFDE OVERWINT Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). Hanna zweeg verwonderd. „Nu je mjjn zoon gered hebt, is dat al les anders geworden en ik zal goed maken, wat ik aan jullie misdreef sedert den dood van je vader." „U spreekt in raadsels. <Weet u dan iets van den dood van mijn armen vader, dien ze verraderlijk vermoord hebben juist op de plek...." Ze kon niet verder en ril de over al haar leden. „Waar je Karei vond," vervolgde hij. „Ja, op die plek was het. Dat is al jaren gele dentwintig jaren zijn verloopen en wat voor jaren...." Hij zuchte diep en liet het hoofd op de borst zinken Er werd geklopt. Hanna stond op om te zien, wie er was. Het was tante Tine. Dat goeie mensch durfde niet eens binnen te komen uit vrees dat ze den zieke zou sto ren. „Hoe is 't met Karei vroeg ze. „Hij schijnt te slapen en ik geloof, dat hij 'n boel beter is." „Goddank!.... Zou zijn vader te spreken zijn Er is iemand voor hem." „Ik weet het niet. Zal ik 't hem even vragen „Ik geloof, dat het beter is van niet. Hij is erg in de put en we moeten hem maar niet aan zijn hoofd malen. Maar wat ik DE ONTVLUCHTING UIT DE BIJZ. GEVANGENIS TE SCHEVENINGEN. BERUCHT INBREKER NA TWEE JAAR GEVAT. Een gevaarlijk heerschap. Door de H otterdamache politie is aan gehouden de 36-jarige A. D., die in Dec. 1929 uit de gevangenis te Scheveningen, waar hij voor diefstal en braak zijn straf moest ondergaan, had weten te ontvluch ten. Hij heeft zich tot nu toe aan de naspo ringen van de politie weten te onttrekken. Hij verbleef op verschillende adressen, o.a. was hij geruimen tijd te Schiedam. Na dat bekend was geworden, dat hij te Rot terdam aan den Groenen ITilledijk woon de, is deze woning door rechercheurs nauwkeurig in de gaten gehouden en daar door is het gistermorgen gelukt hem aan te houden, toen hij zijn woning verliet. D. is, zoo zegt het politierapport, een gevaar lijk misdadiger. Bij zijn aanhouding bleek hij in het bezit te zijn van een met scherp geladen revolver. Hij had echter geen ge legenheid hiervan gebruik te maken. D. heeft herhaaldelijk te kennen gegeven bij eventueele pogingén tot zijn arrestatie zich tot het uiterste te zullen verzetten en ten slotte te zullen zorgen, dat de politie hem met levend in handen kreeg. In zijn woning zijn de modernste inbre kerswerktuigen aangetroffen,. 3 groote kof fers vol. Deze werktuigen zijn in beslag ge nomen. Bij deze werktuigen waren oa. een touwladder, een etui met boren, van de zwaarste tot de fijnste toe, in zeer groote verscheidenheid, zuurstofsnijapparaten enz. D. heeft zeer veel belangrijke inbraken verricht. Hij werd 13 April 1927 door het gerechtshof te 's-Gravenhage tot 5 jaar ge vangenisstraf veroordeeld, wegens diefstal met braak, gepleegd aan de Linker Rotie- kaue te Rotterdam. Dit is de destijds zoo geruchtmakende inbraak geweest bij de firma De M., waarbij de inbrekers, o.w. D., een hoofdagent van politie, die hen op heeterdaad betrapt, tegen de straat heb ben geslagen en mishandeld. Voorts moet D. nog 2 jaar gevangenistsraf ondergaan, hem opgelegd, bij arrest van het gerechts hof te 's Gravenhage d.d. 13 Juni 1928, we gens diefstal, te Gorinchem gepleegd. Boerderij afgebrand. Gistermiddag is brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer T. te Heineoord. Het geheele pand met schuur is afgebrand. Van hier sloeg het vuur over op 'n naastgelegen kleine boerderij welke met de bijbehoorende schuur een prooi der vlammen werd terwijl de brandweer het vuur werd met de motorspuit van Heine oord en twee spuiten van Godschalxoord bestreden niet kon verhinderen dat ook de nabije woning van een schoenmaker in asch werd gelegd. STOOMTRAM ONTSPOORD. Door baldadigheid. Dinsdagavond is te Leek uit baldadig heid een paal, die bij straatwerk wordt ge bruikt, over de rails van de Drachtster tram gelegd. De machinist van de stoom tram, komende uit Groningen, zag het blok niet, waardoor de locomotief derailleerde. Met groote moeite kon men het stuk hout, dat tusschen de wielen vast zat, verwijde ren. De tram had een half uur vertraging. De zaak is in onderzoek. MISLUKTE R00F-AANVAL OP DE TRAM. Een handigheid van den conducteur. Op de stoomtram EindhovenBelgische grens heeft een mislukte roof-aanval qp de avondtram plaats gehad. Op het traject EindhovenMeerveldhoven zag de postoon- ducteur Th. Kees, uit Budel, plots een ge zeggen wil de sparrenboer is hier, je weet wel, de boer van de Sparrenhoeve en die vroeg, of hij den houtvester even zou kunnen spreken en als dat niet kon, dan kon hij 't met jou ook wel afmaken, zei hij. Ik heb hem maar niet binnen laten komen, dat geeft te veel drukte voor Karei. Hij loopt ginder heen en weer. Zou jij nou even naar hem toe willen gaan? Hij weet, dat je hier bent." „Wat zou hij me te zeggen hebben „Dat weet ik niet, maar hij zei dat hij 't met jou ook wel zou kunnen afmaken. Hij komt voor een gewichtige zaak, zei hij en met mij kon hij daarover niet redeneeren. Vraag hem, wat hij heeft en als 't noodig is, kunnen we den houtvester er nog altijd bij roepen." „Dan moet ik eerst nog eens even kij ken, of Karei nog slaapt." Even later kwam Hanna terug. „Hij slaapt nog", zei ze. „Ik zal dan maar eens even gaan hooren, wat die boer op zijn ge moed heeft." Ze keek om 't hoekje van de deur en zag den sparrenboer op 'n pas of twintig van haar af heen en weer loopen met de han den in de zakken van zijn buis. Toen ze naar hem toe liep, keerde hij zich net om. Hij ging haar tegemoet en groette haar Nu stonden ze vlak bij elkaar. Hij nam een zelfbewuste houding aan en toch was 't aan zijn oogen te merken, dat hij niet op zijn gemak was. „Ik hoor van jufrouw Tine, dat u nm wenscht te spreken, sparrenboer. Is dat zoo Hij keek haar met half toegekneoen oogen een poosje aan. alsof hij zich wilde vergewissen, hoe de zaak die hij kwam bepleiten, door haar opgenomen zou wor den en tevens ook om te bedenken, hoe hij zou beginnen. „Om de waarheid te zeggen, had ik liever den houtvester gesproken", zei hij. „Maar als hij er geen zin in heeft, dan is 't met u ook goed. Misschien worden wij 't samen wel eens. De houtvester is nog al een beetje koppig en als 't er op aan komt, ik niet minder." Hanna knikte, alsof ze zeggen wilde, dat dit maar al te waar was. „U komt zeker voor 'n heel gewichtige zaak, dat u mij om een onderhoud komt vragen, 't Staat zeker in verband met den moordaanslag op Karei. Ik zou niet we ten, waar voor u anders moest komen." „Zoo zwaar moet je 't niet opnemen, Hanna. Ik hoorde, dat je hier bent en nou merk ik, dat het praatjes zijn geweest en dat je 't recht hebt hier te komen. De oude houtvester zoy je anders de deur wel uitgehouden hebben. Van juffrouw Tine hoorde ik, dat het met den jongen houtvester op 't oogenblik redelijk wel is. Nou, ik hoop van harte, dat hij er weer bovenop mag komen en dat jij hier later houtvestersvrouw wordt." „Dat zit nog. Maar wat had u eigen lijk „Loop een eindje met me op, dan zal ik 't u zeggen. We moeten niet zoo dicht hier bij huis blijven." ..Dat kan niet. Ik mag niet weg. De zieke kan mijn hulp ieder oogenblik noo dig hebben." „Ook goed. Dan blijven we hier." Het was den stuggen boer aan te zien, hoeveel moeite t hem kostte, vriendelijk te blijven, tegen iemand als Hanna Mer- tens, een meisje, dat zoo ver beneden hem stond, zooals hij meende. Hij wreef met zijn hand nadenkend over zijn gladde kin en keek Hanna aan met ijskouden blik. „Je bent 'n verstandige meid en je hebt al half en half geraden, waarvoor ik hier kom." „Dus toch om over Karei te spreken „Dat precies niet. Ik zal 't je maar ronduit zeggen. Ik kom voor Frans van den zaagmolen. Hij is met den jongen hout vester aan 't bakkeleien geweest en heeft hem erger toegetakeld, dan hij wel van plan was. 't Was alles 'n ongeluk, als je dat maar wilt gelooven." „Dus die was die ellendige moorde naar 1" riep Hanna heftig. De boer keek 'n beetje vreemd op bij dien uitroep. Hij merkte, dat hij te voor barig was geweest. „Wist je dat dan nog niet?" vroeg hij verwonderd. „Ik dacht, dat Karei, dat al verteld zou hebben. Nou. als dat zoo niet is, dan zou ik je willen vragen om 't maar niet verder te vertellen", voegde hij er aan toe. „U stelt wel een groot vertrouwen in me", zei ze, niet zonder bitteren spot. „En waarom zou ik niet? Ik ken toch mijn luitjes! Dat weet je wel, Hanna!" Hij overlegde een poosje, wat het beste zou zijn, het gesprek afbreken dan wel er mee door te gaan. Zijn verstand zei hem, dat dit laatste beter was. Hij had zijn mond voorbij gepraat en wilde nu trach ten haar medelijden op te wekken om daardoor de zaak tot een goed einde te brengen. „Je zult er geen schade van hebben, Hanna, als je er over zwijgt. Luister nou verder. Je weet, dat Frans een lichtzinnige jongen is en ik heb mijn Gerhard dikwijls genoeg gewaarschuwd om zich met zijn familie in te laten, al moet ik zeggen, dat vader, moeder en dochter ieders achting verdienen en als Frans niet zoo'n rare snuiter was geweest, zou ik geen beter vrouw voor Gerhard hebben weten te vin- 1.00 Orgelconcert. I.50 Gramofoon. 2,45 Voor de scholen. 2.50 Lezing. 3.45 Lezing. 4.05 öchoolconcert. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Pianomuziek v. Schumann. 7.10 Bioecooppr&atje. 7.30 Lezing. 7.50 Lezing. 8.20 Concert (sopraan m. pianobcgel). 9.40 Lezing. 9.55 „The emerald Isle", opcra-comiquo v. Sullivan. II.25—12.20 Dansmuziek. Radio Paris 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 en 6.50 Gramofoon. 8.2tl Orkest concert, o.a. La Damnation de Faust", Berlioz. L&ngenberg 473 M. 6.25—7.20, 10.00—10.35 en 11.20 Gramo foon. 12.251.50 Orkestconcert. 4.20 Strijkkwartetten van Tartini tot Straw insky. 7.20 Vroolijke avond. Daarna bot 11.20 Concert en dansmuziek. Kalundbprg 1153 M. 11.20—12.35 en 2.204.20 Orkcslconcert. 7.30 Pianosoli. 7.5510.00 „Vrouwenoproer", oomedie in 4 acten. 10.15—10.35 Sonates. Brussel 508 en 338 M 508 M.5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoon. 8.20 Trioconcert, oa. Trio van Mozart. 10.00 Gramofoon. 338 M.: 5.20 Gramofoon. 6.20 Gramofoon. 8.20 Symphoniecoiicert, oa. „Cosi fan tutte", Mozart. 9.20 Werken van Pierre Benoit. Rome (Napels) 441 M. 7.10 Gramofoon. 8.20 „Die schone Helono", operette v. Offenbach. Z e o s e n 1635 M. 7.20 Vroolijk uurtje. 8.20 Symphonieconcert m. m. v. D. Gian- nini, sopraan. 9.20 Berichten en orkestconcert. der postzakken uit het water der Hugo de Groolkade opgehaald. Dc zak bevatte brieven en drukwerken. Naar den anderen vermisten postzak wordt nog gezocht. De verduistering bij den Pensioenraad. De derde kamer der Haagsche Recht bank heeft de gevangenhouding bevolen vau den flchrijved le klasse bij den Pensioenraad te 's-Gravenhage R., en den arbeidscontrac- ter P. bij dien Raad, die in het Huis van Bewaring zijn ingesloten in verband met de verduisteringen bij den Pensioenraad. De vorige week had de rechtbank reeds de gevangenhouding bevolen van den even eens wegens verduistering bij dezen Raad gearresteerden schrijver le klasse Z. Zakkenroller gearresteerd. Op de jaarveemarkt te Alkmaar heeft een zakkenroller P. Henning uit Groot schermer een portefeuille met 165 ont futseld. De man bemerkte den diefstal terstond en begon te roepen, waarop een andere marktbezoeker, J. de Waal, den da der, die op de vlucht sloeg, vastgreep en er in slaagde, de portefeuille met inhoud macht te worden. De zakkenroller werd toen overgeleverd aan een politie-agent, die inmiddels was komen opdagen. De arres tant bleek een gesignaleerde internationale zakkenroller te zijn, genaamd O. F. f>n af komstig uit Brussel. den dan Regi. Hij heeft zich met haar verloofd en nou begrijp je, dat wij alle maal declen in de schande, die valt op de Houtmans en dat voor ons onverdiend." „Dat is waar en als je onverdiend be klad wordt, doet dat pijn. Dat weet ik bij ondervinding." „Daar zal je mij toch zeker geen ver wijt over hoeven te maken, Hanna", zei de sparrenboer een beetje onzeker. „Neen. Maar ga door." „Toen Gerhard gisteravond thuis kwam, vertelde hij mij van 't ongeluk. Is was er kapot van en toen dacht ik dadelijk: nou is 't uit met het huwelijk van Gerhard en Regi, want als ze Frans in de gevan genis zetten, gaat hot niet, dat mijn zoon met Frans z'n zus trouwt. D;it zou 'n schande voor onze familie zijn. Ik heb er niet van kunnen slapen en toen kreeg ik in eens de gedachte, of het niet goed zou wezen om de zaak in der minne te schik ken. Je moet bedenken, Hanna, dat het van Frans geen opzet geweest is, alleen maar lichtzinnigheid. Ze hebben gevoch ten, Frans met Karei. En toen wou Karei op hem schieten. Gelukkig vloog de kogel langs Frans z'n ooren en toen is deze nij dig geworden. Hij is sterker dan Karei, heeft zich losgerukt en hem toen een slag gegeven met de kolf van zijn geweer. Dat had hij niet moeten doen. Ik hoop van harte, dat Karei beter mag worden, maar dat het de schuld is van allebei, dat staat vast. Dat moet de oude houtvester ook bedenken. Een mensch is geen dier, dat je maur dadelijk neerschiet, als je er geen recht toe hebt, en...." „En waarom vertel je me dat allemaal, sparrenboer? Wat heb ik daar eigenlijk uee te maken?" (Wordt vervolfrU

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9