Geldersche Rookworst 'Xn fa 'ptoevf. arende tywy*6* k Leidsdie MteÈrstpM Nieuwe Haarlemsebe Courant HAROEMS WEEK-RECLAME DONDERDAG 5 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT iTVEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM De Raad dezer gemeente kwam gis termiddag in openbare zitting bijeen. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende de vergadering en verleende bet woord aan den beer Speelman. •Alleen Katholieken in het electr. bedrijf. Zooals bekend, zeide spr., zijn er 3 boe ren in het dag. bestuur van het electr.. bedrijf gekozen en die zijn toevallig alle drie Katholiek. Spr. is op die vergadering niet geweest. Toen spr. deze verkiezing in de notu len las, heeft hij direct protest aange- teekend. Het gaat niet om de richting of om de personen, maar spr. vindt het niet goed, dat alle heeren van één rich ting zijn. Wanneer over eenige jaren eens een andere partij aan het woord komt, zou deze zich op dit feit kunnen beroepen. In het dag. bestuur van het Electr. bedrijf dient de juiste verhouding ge handhaafd te blijven. Toen het electr. bedrijf werd opge richt, bestond het dag. bestuur uit één Katholiek en twee Protestanten; een der laatsten h?eft toen bedankt om de juiste verhouding te herstellen. Spr. zou de gemeenteraden van Lisse en Hillegom mede willen verzoeken tegen deze benoeming te protesteeren. Wil één van de drie heeren dan toch niet be danken, dan hebben wij tenminste on?e plicht gedaan. Weth. Warnaar zeide, dat deze benoe ming ook bij den Raad van Beheer ont stemming heeft gewekt. Eerst was ïn Hillegom de heer Vermeer gekozen, die echter bedankte, waarop de heer Loer akker werd gekozen. Spr. vindt het ech ter niet juist deze aangelegenheid in den Raad te brengen. Zwarte laster weerlegd. Er is toch al zooveel opspraak over het electriciteitsbedrijf geweest. Het is a.l zoover gegaan, dat vanmorgen werd opgebeld of het waar was, dat de Bur gemeester zijn ontslag nam, dat de fi nanciën der gemeente in de war waren, en dat ook het electrisch bedrijf op één oor lag. Er is echter geen enkel maar dan ook geen enkel vermoeden dat iets niet in orde is. En het electriciteitsbedrijf èn het bedrijf der gemeente staat op zóó solide basis, dat controle voor ieder open staat. Spr. heeft over deze praatjes met den Burgemeester gesproken. Deze achtte het beter er geen notitie van te nemen en wilde de zaak maar laten doodbloeden. Spr. vond dit niet juist. Wij moeten den Burgemeester rehabiliteeren, en dat is zoowel voor spr. als voor den Raad niet een last maar een lust. Als iemand niet met de armen over elkaar zit maar hard werkt, zal hij steeds tegenstanders ontmoeten. In plaats, dat ?ijn tegenstanders zich wendden tot de persoon, wien het aanging, hebben zij er een zeker genoegen in gevonden laster lijke praatjes rond te strooien. En met dergelijke praatjes gaat het zoo, dat als iemand aan het begin van het dorp zijn arm heeft gebroken, hij aan het einde geen armen of beenen meer heeft. Al die praatjes kunnen absoluut te gen worden gesproken. Weth. Warnaar, ook sprekend namens weth. Bader, besloot met den wensch, dat God den Burgemeester kracht moge geven op dezelfde eerlijke wijze, de fi- nancieele belangen van de gemeente en de financieele belangen van het Electri citeitsbedrijf te behartigen. Men wil den Burgemeester treffen. De heer Speelman zeide, dat de Raad zich bij de woorden van wethouder War naar volkomen aansloot. Spr. is door den burgemeester in' de gelegenheid gesteld inzage te nemen van de stukken. De meesten weten niet hoe het met dit praatje is gegaan. Spr. zou willen, dat ook in 't openbaar de man werd ge noemd, die deze laster heeft verwekt, al heeft die man zijn praatje al in een of andere vorm teruggenomen. Spr. vindt het aan een kant jammer, dat de burge meester zoo weinig om die praatjes geeft. Wat er achter deze laster zit, weet spr. niet, maar zij willen onzen burgemees ter treffen. Namens den Raad verklaart spr. van die laster niets te gelooven. Dankwoord van den Burgemeester. De Burgemeester dankte voor de waar- deerende woorden. Hij is van plan op de aantijgingen niet in te gaan. Spr. heeft het zelfbewustzijn, dat hij hier voor het Aanschijn van O. L. Heer zit met een zuiver gemoed. Daarom stelt hij op bui tengewoon hoogen prijs de woorden door wethouder Warnaar en den heer Speel man gesproken. Spr. kan den heer Speel man echter niet volgen in zijn verlangen om op deze kwestie dieper in te gaan, en wil absoluut niet de namen noemen dergenen van wie vermoedelijk de eerste praatjes zijn uitgegaan. Liever wil hij in toepassjng brengen, als men de lin kerwang geslagen wordt, ook de rechter wang aan te bieden. Ik trek me gelukkig van die praatjes niet veel aan; alles in gemeente- en elec triciteitsbedrijf is in orde. Maar schele oogen zullne er altijd wel blijven. Wan neer men maar méént, dat iets niet goed gaat, begint men reeds met slijk te wer pen, en van de zijde waarvan dit geschied is, valt dat nog minder te prijzen. Spr. heeft er in 't geheel geen bezwaar te gen dat de leden inzage nemen van de desbetreffende brieven. Voor een verdere behandeling in de Raadszitting gevoelt spr. niets. Hiermede was deze zaak afgehandeld. De heer Van Breda heeft het idee, dat wat de verkiezing van het electriciteits bedrijf betreft, Hillegom de schuldige is. Spr. vindt deze verkiezing teleurstellend, evenals trouwens burgemeester Gou verneur. De heer Verkley zag gaarne, gezien deze verkiezing, daj> de Raad meer in vloed had op het electriciteitsbedrijf. De heer Speelman wilde de statuten veranderen, zoodat het niet meer voor kan komen. De voorzitter en wethouder Warnaar stelden voor deze aangelegenheid niet onvoorbereid te bespreken en tot een volgende vergadering aan te houden. Daarna werd begonnen met de afhan deling der agenda. De notulen der vorige vergaderingen werden, na enkele opmerkingen, goedge keurd. Medegedeeld werd, dat de gemeente 35000 te-gels gekocht heeft tegen de schappelijke prijs van 1.90 per M2. Verzoek bewoners Zuiderstraat om lichtpunt aan zuidzijde Zuiderstraat. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken, omdat indertijd besloten is geen erven te verlichten. De heer Hoogervorst wilde het verzoek inwilligen. Het is- daar achter de huizen zeer duister. De huizen hebben geen voordeur, zoodat alle bewoners in het duister moeten zoeken. De heeren Dannijs en A. Warnaar slo ten zich hierbij aan. De heer Van Zonneveld vraagt zich af, waar het einde blijft als men met de Zuiderstraat begint. De verlichting der achterterreinen ligt zuiver op terrein van de huiseigenaren. Spr. zou wel zijn voor een verordening, waarbij de huiseigena ren verplicht werden verlichting op de erven te brengen. De heer Verkle vroeg, of het niet be ter is, dat de huiseigenaars een bijdrage betalen, en dat de gemeente de lan taarn plaatst. Weth. Warnaar vond dat ook de beste oplossing. De voorz. zeide, dat B. en W. zullen trachten een goede oplossing te vinden. Medegedeeld werd, dat thans een jaar het vuil begraven wordt, zoodat nu de tijd gekomen is het terrein-Speelman te aanvaarden. Met het oog op de werk loosheidsbestrijding zal thans ook een weg worden aangelegd tot de Zandsloot. Rechterlijke bezwaren tegen het Kooi- reoht hebben zich niet voorgedaan. De steunverleening en werk verschaffing. Wat betreft de steunverleening en werk verschaffing werd medegedeeld, dat giste ren in deze gemeente 39 gehuwde en 21 on gehuwde werkloozen waren. De werkverschaffing gaf van 29 Oct. 5 Nov. aan 5 man werk, van 5 Nov.11 Nov. aan 8 man. Te samen is uitgegeven aan steun en werkverschaffing vanaf 28 Sep tember ƒ911.29. De heer Van Zonneveld, als voorzitter der oommissie voor steunverleening, zag gaarne dat de commissie ook advies kon geven bij de werkverschaffing. Dit is in sommige gevallen noodig gebleken. De voorzitter beaamde, dat er een voort durend contact moet bestaan tusschen steuncomité en werkverschaffing. Het steuncomité kan zich de juiste gegevens verschaffen om ieder geval afzonderlijk te behandelen. De heeren Van Breda en Schrarna sloten ten zich hierbij aan. In de bouwverordening werd eenige wij ziging aangebracht. Voorstel tot buitengewone aflossing van 10.000. Bij dit punt sprak de heer Van Zonneveld, de meening uit, dat er te veel geleend is, wat de voorzitter bevestigde, doch verschillende groot-e werken zijn Ja- ter aangevangen dan bedoeld was. Besloten werd het voorstel aan te hou den. Een voorstel, dat veel tegen kanting vond. Voorstel aan de Nederl. Herv. gemeente 10.000 kasgeld te verstrekken. De heer Speelman informeerde, hoe hot staat met de kaspositie der gemeente. De voorz. antwoordde, dat de ka-spositie „er niet beroerd aan tee" is. De heer A. Warnaar meende, dat bij de onderhandelingen toch heeft voorgezeten, dat het gebouw zou worden afgebroken. Daar ziet spr. niets van. De heer Speelmaïï~*b"ëvestigde dit. Nu er ƒ7000 aan verbouw besteed wordt, worrit het weer een kwestie van jaren. De voorzitter zeide, dat de Herv. Ge meente noch moreel noch contractueel is ge-bonden. De oude school wordt keurig opgeknapt en de weg verbreed. De heer Van Zouneveld stelde voor de overdracht van het gebouw uit te stellen en een termijn te stellen, wanneer be taald moet worden. Spr. is er principieol tegen, dat de gemeente geld- uitleent aan particulieren. De voorz. zeide, dat het niet meer is dan een uitstel van betaling. Dit is volkomen zakelijk. De heer Van Breda lichtte toe, dat het hier een uitzonderingsgeval betreft; er is zeer moeilijk geld te leenen. Weth. Bader ging volkomen met den heer Van Zonneveld mee. De voorzitter zeide, dat in de acte een bepaling kan worden gemaakt, dat het geld opvorderbaar is één maand na aankondi ging der opzegging. De heer Van Breda stelde voor, dat gehoord de besprekingen B. en W. nog eens met het kerkbestuur zullen praten. Hiertoe werd besloten. Aanvaarding grond voor verbreeding Menneweg. De drie eigenaren stellen als voorwaarde, dat de grond wordt gebruikt tot verbreeding van den weg. Goedgekeurd. Ook de heer Schoo heeft zich bereid ver klaard tot afstand, doch wil geen kosten op zich nemen voor slootdemping enz. B. en W. stellen voor, de kosten daarvan voor rekening der gemeente te nemen. Goedge keurd. Bespreking comptabiliteits-besluiten. De heer Van Zonneveld wees er daarbij op, dat het getal werkloozen vermoedelijk zal oploopen tot 200; de kosten van steun en werkverschaffing zullen dan ongeveer 1500 a 2000 per week bedragen. Weth. Warnaar wees erop, dat ook de Bonden hiervan een gedeelte zullen bij dragen. De kosten zullen voor de gemeente echter zéér hoog zijn. De ontwerp-begTooting werd aangebo den. De behandeling werd vastgesteld op Woensdag 2 December. Aan de orde was daarna het Ambtena ren-reglement, dat na uitvoerige besprekin gen ongewijzigd werd vastgesteld. Rondvraag werd niet gehouden. Hierna ging de Raad in geheime zitting. Uit Leiden vertrokken. E. II. Bergsma, Amsterdam, 3e Helmer straat 23boven W. Biesheuvel, Katwijk, to Brit ten straat 31a M. H. Bootsgezel, Den Haag, Stuyve-santplein 45 H. J. van den Bosch en familie, Oegstgeest, Wijten- bachweg 34 J. J. Bracke, Amsterdam, Haarlemmerweg 35 III J. Breedveld en familie, Den Haag, Kegge straat 36 V. Dirkse, Warmond, Seminarium L. van Dompseler, Den Haag, Frankenslag 132 O. van Donkersgoed, Amsterdam, Bella- myplein 10 I J. M. Gerritsen, Oegst- geest, Rhijngees-terweg 159 W. de .long- Groene veld, Voorschoten, Veursoheweg 23 G. J. A. Groothuis, Brussel E. van Haeften, Den Haag, Javastraat la I. M. J. Happach, Arnhem, Bakenbergsohew. 51 G. C. Hendriohs, Alphen aan den Rijn, Vinkebuurt 46 H. Hendrikse, Brussel, Hopital Brugman A. H. Hom bergen en familie, Sassenheim, Iepenlaan 7 H. Horn, Duitsohland I. Hom, Duitschland W. J. Jansen, Den Haag, Princessegracht 6 B. Joosse, Parijs J. G. Kaas, Voorburg, K. W. Laan 339 E. G. M. Keu3s, Dordrecht, Wijnstraat 54 L. de Kraaij, Hillegersberg, a. b. Rech ter Rottekade A. van der HoogtKra mer, Den Haag, Vrijstaathof 37 J. II. Kroon, Amersfoort, Regentesselaan 37 J. Langerak en Fam., Arnhem, v. Dwars- spijkerstraat 23 J. G. Laterveer, Alphen aan den Bijn, Oranjestraat 76rood J. H. van Leeuwen en familie, Haarlem, Jorden- straat 43a rood S. M. van Dongen-Lut, Amsterdam, Maka.sserstraat 58 II J. J. A. M. Mastboom, Roosendaal c.a., Nispen- scheweg 44 C. Meerveld, Brussel R. Melzer, Duitschland J. van der Molen, Groningen, Koningstraat 16 C. E. Mooy Deventer, Polstraat 38 J. H. P. Mulder Zuilen, Bessemerlaan 125 L. H. Miiller en familie, Geldrop, Parallelweg 29 S. P. Oei en familie, Batavia J. Oostveen, Den Haag, Anna Paulownastraat 60 M. van OmmeringOvervliet.. Rotterdam, M at h en esse r w eg 126 J. Ohr. Pouwer, Goes, Oositsingel 132 W. Prins en fami lie, Katwijk, Kerkstraat B. Pijnakker, Apeldoorn, Hoenderlo G. A. Righart v. Gelder, Haarlem, M. Heomskerkstraat 2 S.'Laterveer—Siera, Alphen aan den Rijn, Oranjestraat 76 rood B. G. M. Smith, Den Haag, Oude Scheveningschew. 90 D. F. Smith, Apeldoorn, Mariastraat 17 W. Sprenger, Nijmegen, Sterren- sehansweg 18 J. C. H. MeijerStokhuij- zen, Nieuwer Amstel, Jan Benn-ingstraat 21 M. J. P. Straatman, Delft, Binncn- watersl. 36 J. Tyjoozko, Den Haag, Herderinnestraat 13a A. van Unen, Delft, Noordeinde 12 H. E. van VaJde- ren, Den Haag. Waldeck Pyrmon:straat 153 C. Vermeulen, Haarlem, Jordenstr. 43a rood M. A. Vermeulen, Haarlem, Jordenstraat. 43a rood H. M. M. Verwoij Den Haag, Oude Scheveningschoweg 90 J. J. van Weerlee, Den Haag, Tessel- schepl. 31 A. B. J. F. TielWillemse, Amsterdam, Haarlemmerstraat 99 II F. W. van Wort en familie, Haarlem, Wil sons plein 69 rood J. van der Zon, Zoe- terwoude, H. Rijndijk F 205. In Leiden gevestigd. T. J. Algora, lloodenb.straat 18. A. M. Asperslagh, werktuigkundigo, li. en Schio- kade 43. I. M. van Gent-Baart, Witre Rozenstr. 40. C. van Baaleui, hulp in de huish., Hooigr. 31. N. Baker, zendeling, Oegs'lgeesterl. 49. C. C. Hollander-Biio- dó, Loeuwerikstr. 27. J. M. Bijlever!-, kookster, Levendaal 8. J. H. A. Ürama, nachtwaker, Rijndijkstr. 74. S. H. S. Da- vis, Rapenburg 66. D. W. Doborzynsfei, Breestr. 49. U. C. Dresselhuijs, Oude Vest 33a. C. M. Dunnebier, Witte Rozen straat 58a. T. W. Dunnebier, Witte lio- zenstr. 58a. II. X. Dutilh, Rapenburg 52a. J. L. L. Duijvendak en fain., Hoog leeraar, Rapenburg 50. A. J. Eerdmans, muziekleerares, Plantsoen 51, A. Sich- holtz, Boommarkt 2c. A. Eichholtz, Boom- markt 2c. W. Ellens, Kort Rapenburg 4. P. J. II. Ermers, ltijnsb.wcg 50. A. A. P. Fcrket, Stationsweg 20. A. K. van Gijlswijk, dienstbode, Witiesingel 89. E. O. Hakim, Rijnsb.weg 107. P. H. W. Vervold-Henkes, H. Morschwog 54. T. Heijns en fam., bloemisbkn., Korte Raamst. 10. J. H. van Heijs, koopman, woonwa genkamp. M. Hudig, Beestenmarkt 48. M. J. H. Hoogenbooni, dienstbode, Breestr. 38. W. B. van Uorssen, Witte singel 55. W. Jongsma, candi.Iaat notaris, Witio singel 90. G. Klomp, Hooigr. 38. P. Kraan, chauffeur, Rijnsb.weg 45. G. J. Krol, Hooigr. 98. W. L. Loth, Schelpen kade 36. H. Lugiers cn fam., koopman, woonwagen H 2474. J. P. Marlet, Burg- steeg 1. J. Mazur, II. de Grootstr. 14. G. van der Meij, dienstbode, Rapenburg 50. G. A. A. Middelberg, Papengr. 23. F. II. van Nierop, Apothekersdijk 23. A. Plancken, off. Ind. leger, Leeuwerikstr. 9. C. Pruimbooru, woonwagenkamp. L. D. J. Reeser, Schelpenkade 46. E. van llimsdijk, Rapenburg 17. F. Saathoff, dienstbode, Fagelstr. 15. A. Schleuimer, dienstbode, Breestr. 122. A. Schmüker, dienstbode, Rijnsb.weg 15. F. Schnieder, dienstbode, Rijnsb.weg 116. K. Senhoxer, dienstbode, Breestr. i01. l\ J. Stigter, Stille Rijn 11. G. G. A. Sticgel, Rapen burg 85. A. Ohr. Hogen-Susan, Meer manshof 10. J. U, Terpstra, Schelpen- kade 43. E. Thiel en fam., roomijskoop- nia.ii. Langebrug 32. G. J. Timmerman!-,, Schelpenkade 62. Raden Tjokroadi Soe- marto, Lijslerstr. 28. II. D. Verdam, Schelpenkade 43. B. de Kcij/.er-de Vinic, Weideck Pyrmontstr. 7. J. A. Viss-er, vis- scher, Haverzaklaan 8. A. J. Vogelezang, dienstbode, Langestr. 45. J. A. Vollgrjff en fam., leeraar Gymnasium, lloodiborststr. 17. P. J. Wilbert slager, Oude Vost 119. A. R. C. Tromp-van der Wolf, Roocl- borststr. 13. M. Chr. G. Wijling, ver pleegster, Morsohweg 81. A. Zandvliet, bloemist, Oude Rijn 5. Tot en met Woensdag a.s. Bij I pond Koffie a 120 ets. 1 onspak Thee a 45 ets. gratis Bij I pond Koffie a I00 ets. 1 onspak Thee a 40 ets. gratis Bij I pond Koffie a 90 ets. 1 onspak Thee a 36 ets. gratis Bij I pond Koffie a 70 ets. 1 onspak Thee a 32 ets. gratis Bij I pond Koffie a 50 ets. 1 onspak Thee a 25 ets. gratis ,v -VAv is wederom verkrijgbaar: De bekende kistjesFl. 1.G9 De bekende doosjes0 45 Nieuw1 ons verpakt 0.88 Uitgewogen per ons0.80 leder Borstplaatje is voorzien van den 11 en dan van het goede merk, 10253 is werkelijk een delicatesse OVERAL VERKRIJGBAAR STEGEMAN Co. - DEVENTER Het merk „PRIMA" is verkrijgbaar bij de firma's J. MEEUWS, Breestr. Ill, C. SMIT, Steenstraat 49 VOOR RECLAME U te Haarlem en Omstreken ii is de het aangewezen Publiciteitsmiddel 1 OPLAGE 17500 I" Telef. Int. 13866 (3 Lijnen) Deze week EXTRA WEEK-RECLAME Bij aankoop van 1 pond Koffie a 70, 90, 1.00 of 1,20 EEN ONS EXTRA FIJNE CEYLON JAVA THEE MELANGE VAN 42 CENT CADEAU EN 5% CASSAB0N EN BETERE KWALITEIT WAAR DE MOLENS DRAAIEN ,0282 WEET U HET OOK AL? NERGENS BETER! Fa. J. DE LA RIE, Clarasteeg 18, Tel. STALBENOODIGDHEDEN! Onderstaand adres van jarenlange bekendheid levert uitsluitend prima kwaliteit: ijzeren staken, rampels, schep emmers, koeriemen, dekken, schoppen, touwwerk, stalbe zems, hooima/nden, varkens troggen, rattengaas enz. Fran co levering. A. J. HART- WIJK, Nieuwe Beestenmarkt 9 (veemarkt) Tel. 1203. WINTERVOORAAD Aangeboden prima Brielsche kleiaardappe-len, vraagt prijs bij J. v. d. WELFDEN, Sa* senheim, Tel. 4631. 10267 TE HUUR perceel 3de Gortestraat 98, voor groot gezin, per week 7.15 met straat belasting. Te bevragen Haarlemmerstr. no. 248 bov. 465 De Patria-Gastvrouw zegi „Bij een kopje -thee heb ik het liefst Carltons van Patria. Heerlijk PER ONS 16 CENT BLIK No. 1 f 1 Pater HEGGELMAN vraagt GELD TER LEEN tegen matige rente of tegen lijfrente voor de 1e R. K. Kerk sinds 240 jaar te Aals meer. WIE HELPT MIJ? Pater H M C HEGGELMAN Pastoor te Aalsmeer. GIRONUMMER 53007.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7