WAALS ACADEMIENIEUWS Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 5 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Pluchette Gordijnen m. licht- echt© randen, per stel van 2 X HO cM. br. 7.— 4.85 2 X 125 cM. br. 14.50 13.50 12.75 11.25 9.75 8.40 Chenille Gordijnen, fraaie kleuren en randen, per stel 18.75 12.75 Jaspé en Flammé Velours, zeer decoratieve en fraaie gordijnstof 1.85 Indanthren Gordijnvoering, 120 oM. br. 0.80 0.62 0.50 Pluchette voor Gordijnen speciale reclame 1.55 1.30 1.02 K 0.78 0.64 Haarlemmerstraat 130-136 Linnen Overgordijnen met wasch- en lichtechte ran den, zeer geschikt voor serre's en slaapkamers, p. stel 5.10 Streepstof voor Overgordij nen, 100 cM. br. 0.27 0.18 120 cM. br. 0.52 0.35 0.27 0.21 Cretonne, 10o c.M., extra re clame 0.42 120 cM. br. 0.90 0.75 0.55 Gordijn Velours in vele fraaie en lichtechte kleu ren 2.10 1.55 Zijden Damast kleurecht 1.75 1.15 0.95 0.80 Gordijnen, Gordijnstoffen, in lichtechte kleuren. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Nov. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.1 te Weenen. Laagste barometerst.: 733.te Röst. Verwachting tot den avond van 6 Nov.: Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Wes- teiijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Kouder des nachts. De veranderingen in drukverdeeling zijn snel verloopen, zoodat de periode van temperatuurdaling en de regenkans, waar van gisteren werd gesproken, alweer schijnt te zullen worden onderbroken door de nadering van een nieuwe Oceaan-de- pressie, die voorloopig echter nog geen sterke drukdalingen brengt. De vorige trok snel Noord-Oostwaarts, waardoor het druk verval afnam en de sterke Zuidelijke tot Zuid-Westelijke luchtstroom over bet vas teland tot een matige of zwakke afnam. Te Valencia werd de regensom die 92 m.M. bedroeg in 3 dagen door een nieuwe 14 m.M. tot boven 100 m.M. opgevoerd. Het is waarschijnlijk, dat tenminste een dag van rustig weer met weinig of geen regen, zal verloopen vóór de nieuwe depressie uit het Westen opnieuw het luchldrukverval doet toenemen. In Zuid-Duitschland en Oostenrijk bleef de toestand van fraai weer aanhouden. Alleen in het Zuiden van Scandinavië waaien nog stormachtige win den. LUCHTTEMPERATUUR: 11.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 4.54 uur tot Vrijdagmorgen 6.33 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 6 November voorm. 11.28 uur en nam. 12.05 uur. K. J. M. V. ST. PETER KANIS. Lezing met lichtbeelden over het Grosz-Glocknergebied. Gisteravond hield op uitnojdigng van bet bestuur de heer J. Christiaanse in het Eigen Huis van P. K. een lezing over bo vengenoemd onderwerp. De voorzitter, de heer H. de Graaf, beette spreker en leden van harte welkom, waarna de heer Christiaanse een aanvang maakte met zijn reisbeschrijving. De heer Christiaanse heeft reeds meer dere lezingen voor P. IC. gehouden en steeds weer weet hij zijn gehoor te boeien niet alleen met het oog, door zijn waarlijk schitterende collectie licntbeeldcn maar ook met het oor, door wat hij zijn audito rium te zeggen heeft. Dit laatste is een fac tor, die door heel wat menschen, die zich aan het geven van een geïllustreerde le zing wagen, niet voldoende beseft wordt. De heer Christiaanse is klaarblijkelijk iemand, die, wat hij op zijn reizen gezien beeft, ook geestelijk verwerkt heeft. Dit komt zijn lezing ten goede, wat gister avond wel duidelijk bleek. Er bestond een overeenstemming tusschen het vertoonde lichtbeeld en het gesproken woord, die niet naliet op de aanwezigen een diepen indruk te maken. Speciaal het einde van de lezing werd onder doodsche stilte ge volgd. Dat dit wel iets wil zeggen, vooral als men bedenkt, dat het auditorium uit een groep levenslustige jongelui bestaat voor ■wie het stilzitten vaak niet erg gemakke lijk valt, behoeft wel geen betoog. De heer Christiaanse legde in zijn le zing de nadruk op het reizen als middel tot schoonheidsopenbaring. Dit kon hij te ge makkelijker doen, omdat hij door middel van zijn keurcollectie lichtbeelden in staat ■was het gesprokene op onweerlegbare wij ze te onderstreepen. Wij zullen geen gede tailleerd verslag geven van wat wij gister avond gezien en gehoord hebben. Alleen willen wij. het tweede deel van zijn le zing bij de bestijging van den Grosz- Glockner verhaalde, nog even memoreeren als een bijzonder geslaagd voorbeeld, hoe men ook zelfs bij het stilstaande licht beeld een stijgende spanning weet te be reiken onder zijn toehoorders, indien men zijn keuze van lichtbeelden op de juiste wijze weet te bepalen. Dit laatste deel van de lezing was verre weg het mooiste. De tocht door het groote, blanke zwijgen der bergen, waar men dan adem der eeuwig heid voelt, om een uitdrukking van den spreker te gebruiken, werd voor den aan- dachtigen toeschouwer iets van een zeer bijzondere schoonheid. En toen aan het einde van de lezing in een paar slotlicht- beelden het groote kruis op den Grosz- Glockner werd vertoond, zooals het daar hoog boven alles reeds meer dan 100 jaar de stormen heeft getrotseerd, als het eeni- ge en waarachtige symbool der onvergan kelijke Waarheid, toen was het doodstil in het Eigen Huis. Dat deze stilte voor den spreker meer waarde heeft gehad, dan de klaterende bijvalsbetuigingen, toen de lich ten weer aangloeiden, gelooven wij zeker. Het dankwoord van den voorzitter was kort en krachtig, waarna deze bijeen komst op gebruikelijke wijze werd geslo ten. De Leidsche Winkelstand. Hedenmiddag heeft de heropening plaats gehad van de nieuw ingerichte toonkamer en winkel der firma H. S. Fles, Hooigracht 2224. De galanteriezaak en winkel in huishoudelijke artikelen van genoemde fir ma mogen we genoegzaam bekend achten; ■eveneens, dat er een groot- en kleinhandel aan verbonden was. Voor den groothandel is nu achter den eveneens gerestaureerden winkel een aparte monsterkamer ingelicht, waarin nagenoeg van alle artikelen een exemplaar aanwezig is. Winkel zoowel als toonkamer maken thans een perfecten in druk. De. moderne verlichting draagt daar toe niet weinig bij. De 1ste ploeg dienstplichtigen der lich ting 1932, bestemd voor het onbereden ge deelte van het 6e regiment veldartillerie alhier, wordt 18 Januari ingelijfd. Zij, die tot onderofficier worden opge'eid, vertrek ken 15 October en de overigen 2 Juli 1932 met groot verlof. De werkloosheid. Op den 4en November waren 1662 (v. j. 1106) werkzoekenden ingeschreven bij de Arbeidsbeurs hier ter stede. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen ind. recht de heer (Leiden) en mej^en en en en en Raden Mas Tamtanoes Ivoesoemosapoetro (Leiden) en mej. C. M. Schreven (Den Haag). taalk. candidaats-examen indologie de heer W. Ch. J. J. Buffar* (Den Haag). candidaats-examen rechtsgeleerdheid de dames J. L. Wijnmalen (Amsterdam). A. van Lonkhuijzen (Den Haag) A. E. Ruijs (Enschede) en de heeren J. H. P. Boude- wijnse (Bennekom) en E. van Haersma Buma (Den Haag); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren G. J. Hovingh (Den Haag) en J. C. G. Verspijck Mijnssen (Den Haag); candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren H. Hanisch ten Cate (Hilver sum), H. F. Eschhauzier (Den Haag), L. J. F. Wijsenbeek (Rotterdam). Voor het examen van apothekers-assis tent zijn gelaagd mej. C. J. M. Terstegge (Rotterdam) en de heer J. F. Kruithof (Schiedam). (Berichten, reeds geplaatst in een groot onzer vorige oplage). PROEVEN OP KINDEREN TE LEIDEN. Inspuitingsproeven met een Calmette- vaccin. De Stichting: Anti-vivisectie-Bond te 's Gnavenhage heeft dezer dagen in een ar tikel van haar voorzitter (Dr. Pijl) getiteld: „Vivisectie op Menschen ruchtbaarheid gegeven aan inspuitingsproeven gedaan up kinderen aan de Rijksuniversiteit te Leiden met een vaccin van Calmette. Het betreft hier geen voedingsproeven met het tuberculose-vaccin, zooals te Lü- beck is geschied, met de bekende treurige gevolgen, maar hier heeft men een dergelijk middel onder de huid van de proefperso nen ingespoten. Naar aanleiding hiervan verzoekt het bestuur van de Stichting te melden: dat het zich gewend heeft tot Zijne Excellen tie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, niet alleen omdat over tuigend uit de authentieke stukken blijkt, dat de proeven een duidelijk vivisectorisch karakter dragen, o.a. werden als proefma- teriaal gebruikt kinderen, die herstellen de waren van een andere ziekte, maar ook omdat, volgens het inzicht van het bestuur der Stichting, den kinderen schade is toe gebracht in den zin der Wet, zoo b.v. tal rijke abcessen ontstonden, waarover de experimentor zijn verwondering uitdrukt. De proeven gingen over een reeks van tien kinderen en een kind, dat herstellende wa« van griep en ingespoten werd, is overleden. De experimentator zegt in zijn proefschrift (de onderhavige proeven werden gedaan voor een promotie), dat dit niet komt van zijn inspuiting, maar het bestuur der Stich ting verlangt hierover een nader onder zoek. Voor belanghebbenden is de genoemde brochure der Stichting, die gericht is tegen het experimenteeren op menschen, aan het Secretariaat der Stichting, Thomsonplein 29, Den Haag, verkrijgbaar. De Leidsche Winkelstand. Hedenmiddag te 4 uur heeft in perceel Noordeinde 22 de heropening plaats ge had van de geheel verbouwde moderne wo ning-inrichting van den heer H. J. de Bol ster. 't Is waar de oude winkel gaf een beeld, dat geheel strijdig was met den modernen inhoud, het werk van den heer de Bolster in verscheidene nieuwe winkels gedaan zeide eveneens zeer duidelijk, dat het tijd werd. dat hij ook zijn eigen zaak moderni seerde en dit is nu, na de restauratie van het Noordeinde zelf, eveneens een feit ge worden. De heer de Bolster heeft als het ware een nieuw modern winkelpand doen verrijzen. De naam de Bolster heeft in deze branche een goede klank. De vader van den heer H. J. de Bolster begon reeds voor 55 jaar hier ter stede en droeg met de liefde voor het vak de kennis ervan op zijn zoon over. Een blik op dit gemoder niseerde pand en zijn rijk gevarieerden in houd is daarvan een sprekend bewijs. De heer de Bolster, die nu ruim vijf jaar in het Noordeinde woont, zal ongetwijfeld de aandacht weten te trekken. De winkel is van 5 Meter vergroot tot nagenoeg 25 Me ter en hetgeen hier ten toongesteld wordt in een keur van allerlei vormen en kleuren zal menigeen, die iets voor een smaakvolle woning-inrichting voelt, doen watertanden. De wetenschap, dat alle meubelen in de eigen machinale werkplaats, welke achter de zaak gelegen is, vervaardigd zijn, is te vens een bewijs voor deugdelijkheid. De verbouwing is naar een ontwerp van den heer Jac. Arnoldus Jr. door den heer H. J. de Bolster zelf uitgevoerd. Naast de keurcollectie van meubelen vindt men er ook fraaie kunstvoorwerpen (b.v. in de hal-vitrine), handgeweven stof fen en lampekappen, alles keurig van uit voering. Voor het Noordeinde is deze gerestau reerde zaak ongetwijfeld een goede ver betering. De 1ste ploeg dienstplichtigen der lich ting 1931 van het bei eden gedeelte van het 6e regiment veldartillerie en van de trein- afdeeling der Ie artilleriebngade hier ter stede voor eerste oefening onder de wape nen, vertrekt 30 December met groot ver lof. Geboren: Adriana, d. van J. A. Su san en Chr. de V'nea. Anna, d. van A. Bosgraaf en S. Kempenaar. Hugo, z. van H. Riethoven en J. M. VV. Bonte. Ondertrouwd: H. Stafleu jm. 22 j. en S. Rietveld jd. 23 j. Overleden: J. J. Linschoten-Brok- kaar. wede. 85 j. LAATSTE BERICHTEN Invoering werktijdenbesluit voor kantoren. De hoofdbesturen van den Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden „St. Franciscus van Assisië", de Nederl. Ver. van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden en den N'ationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mer- curius'', verzonden een telegram aan de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, waar in wordt verzocht invloed op de Regee ring te oefenen tot onverwijlde invoering van ht Werktijdenbesluit voor kantoren. Zij vestigen daarin de aandacht op het feit, dat de kantoorbedienden nu reeds 12 jaar op de wettelijke regeling van hun ar beidstijd wachten en dat zelfs nu, ondanks do toenemende werkloosheid, het overwerk voortduurt. Boot gezonken. Hedenochtend te half twaalf is op het Eindhovensch kanaal bij de tweede brug de vrachtboot „Gelria" van schipper Boo- gers uit Nijmegen, bevracht met stecnen van de N.V. Handelmaatschappij „Waal steen' te Nijmegen en bestemd voor Bre- derode's Bouwbedrijf, gekanteld en gezon ken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Hierdoor is de vaart van Helmond af op het Eindhovensch kanaal tijdelijk gestremd. Havenmeester en gemeeuteper- soneel zijn overgegaan tot lichting der boot. Door de tram gegrepen. Gisteravond werd de 44-jarige J. v. O. te Renkum toen hij zich om een hond te ont wijken op de tramrails begaf door een juist naderende tram gegrepen. De man werd met een kniefractuur en andere ver wondingen opgenomen. Op dokters ad vies is hij naar het St. Elisabeth gas thuis te Arnhem overgebracht. Drachtster tram in botsing met vrachtauto. Nadat eergisteravond een locomotief van de Drachtster tram bij Leek was ge derailleerd, doordat onverlaten een paal over de hails hadden gelegd, is de tram gisteravond in dezelfde gemeente met een vrachtauto in aanraking gekomen. De in zittenden, de heer F. van B. uit Marum vu een jongetje werden door brekend glas ge wond. Steekpartij te Groningen. In de Peperstraat te Groningen heeft vannacht een steekpartij plaats gehad, waarbij de 38-jarige N. een steekwonde in de horstholte kreeg en zekere S. aan het hoofd werd gewonda S. is aangehouden. LEIDEN. Geboren: Johannes, z. van J. P. Te gelaar en S. A. Bekooij. Albert, z. van A. de Heij en E. Tober. Jacob, z. van J. Lasschuijt en C. M. P. Kettenis. Ma ria Helena, d. van D. Koet en M. de Vrind. Nelly Simon, z. van D. de Bruin en G. M. Morel. Nelly, d. van A H. van der Horst en J. P. Kriek. Willem Marinu», z. van W. M. van Wingerden en rf. Brands. Pieter Gera<rdus, z. van G. Bontje en H. Pennenburg. Ondertrouwd: A. Kwestro jm. 24 j. en L. Oh. S. van den Hoek jd. 2i j. Gehuwd: C. van der Burg jm. en S. E. Wijsman jd. J. Lucas jm. en M. H. van Rijn jd. C. M. Langezaal jm. en M. A. van Es jd. P. J. Bekkering jm. en C. J. Kramp jd. J. Kranenburg jm. en G. Mieremet jd. G. van der Water jm. en G. P. M. Duivesteijn jd. G. G. B. Hofenk jm. en C. A. de Jong jd. J. W. la-isen jm. en J. van Es jd W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM/ (Niet officieel). Berlijn 58.771/? Londen 9.28 New York 2.47.95 Parijs 9.75 Brussel 34 60 Zwitserland 48 10 Milaan 12.85 Madrid 21.80 Oslo .mm 52.75 Kopenhagen 53.50 Stockholm 53.75 Weenen 34.50 nom. Praag 7.35i/2 Boedapest BEURSOVERZICHT. van gisteren. De tendenz was hedenmiddag bepaald willig en de handel iets omvangrijker dan de vorige dagen. De Kou. Olie Mij. heeft thans officieel bericht, dat over 1931 geen interim-dividend zal worden uitgekeerd, doch dit had geen invloed op den koers, in tegendeel de stemming voor het fonds was zeer vast, tengevolge van dekkingsaankoo- pen, die voor Fransclie rekening werden uitgevoerd. De noteering, die tot 125 was gedaald, brok in den loop van den middag tot 135 aan. Amerikaansche oliesoorten waren vast .H.V.A.'s goed gedisponeerd en kwamen zelfs boven 200, hoewel de hoogste prijzen niet behouden bleven. Ook de min der courante soorten waren hooger. Philips enkele punten hooger. Unilevers vast, even als Aku's en Accouatieken. Een open hoek vormde zich in American Enka, die aan trokken tot boven 10, Tabakken en Rub bers waren prijshoudend. Mijn waardon kalm en iets hooger. Scheepv. stil. Young- leening vast en boven 40 pet. Amerikanen vast gestemd. Prolongatie 2 1/4 pet. EEN VIERTAL INBREKERS GEARRESTEERD. In den afgeloopen nacht heeft de Heer- lensche politie een viortal beruchte inbre kers aangehouden. Reeds geruimen tijd was de aandacht van de politie op deze man nen gevestigd. Toen met vermoedde, dat zij Woensdagnacht wat in hun schild voerden, werden zij in het geheim gevolgd. Het vermoeden van de politie bleek juist te zijn. De mannen verdwenen tegen 12 uur in de woning van mej. M. aan den Wekker- weg. De omgeving werd door de politie, die de mannen liet begaan om hen op heeter- daad te kunnen betrappen, afgezet. Onge veer een half uur later greep de politie in en de mannen, zich ontdekt ziende, trachtten door op de vlucht te gaan, te ont komen. De inbreker P. uit Nieuwe Hager- heide vluchtte een weiland in. Men som meerde hem te blijven staan, doch hieraan voldeed hij niet. Toen de agenten eenige schoten losten, gaf hij zich evenwel over. De tweede inbreker, B. uit Heer len, werd tor plaatse gearresteerd- en onder hevig verzet naar het politiebureau gebracht. De derde inbreker A. uit Heerlen, werd eveneens ter plaatse gearresteerd. Met den vierden ging het minder gemakkelijk. Deze was op de vlucht gegaan cn hoewel hem wist hij te ontsnappen. In den vroegen morgen is hij evenwel door een tweetal agenten voor zijn woning aangehouden. De mannen zijn in het bureau van politie op gesloten en zullen ter beschikking van den Officier van Justitie te Maastricht warden gesteld. KNAAPJE DOODGEREDEN. Hedenmorgen is de drie-jarige Ar ie Graafland te Schiedam door een vracht auto overreden en onmiddellijk gedood. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Trianon; Goedgekeurd. Luxor: Voor volwassenen. EEN AANSLAG OP BRIAND? PARIJS, 5 Nov. (V.D.) Een inspecteur van politie arresteerde Woensdagmiddag te Parijs in het Ministerie van Financiën een 40-jarigen uit Metz komenden koopman, Colgnon geheefcen, die voor zijn vertrek uit Metz dreigementen tegen den Minister van Buitenlandsohe Zaken Briand had uitge sproken .Men verondaw»a2t, dat hij voor nemens was een aanslag te plegen op Bri and. Waarom hij eerst een onderhoud met den Ministerpresident Laval verzocht, wan neer hij het op Briand voorzien had, moet uit het onderzoek blijken. Miss Peggy heeft Kaapstad bereikt. LONDEN, 5 November (V.D.) De 19- jarige miss Peggy Salamon met Gordon Store als navigator en tweede piloot is he denmorgen om 7.37 uur te Kaapstad ge land, na het volbrengen van een nieuwe recordvlucht van Engeland naar Kaapstad. De Indiërs bij den Engelschen koning. LONDEN, 5 November (V.D Dc ge delegeerden ter Indische Ronde Tafe'con ferentie zullen hedenmiddag op het Buc kingham Palace door den koning en de ko ningin worden ontvangen. Tezamen zullen er 400 k 500 gasten zijn, waaronder Gandhi. Een nationaal-socialist neergeschoten. BERLIJN, 5 Nov. (V.D.) Kort na mid dernacht werd te Treptow de zich op weg naar huis bevindende nationaal socialist Erwin Moritz door twee nog onl>ekende personen neergeschoten Twee politieagen t-en zagen hoe Moritz door twee mannen werd aangesproken. Even daarna hoorden zij twee schoten. De beambten snelden on- midde'lijk toe en vonden Moritz niet schot wonden aan het hoofd en in de borst, Mo ritz is een uur later in het ziekenhuis ge- LEIDEN. 4 Nov. Groentenveiling. Per JOG stuks: andijvie f 0.40—1.90; bloemkool I 4.50—10.bloemkool II f 1.805. roodekool 1.605.savoyekool 1.90 4.50, groene kool 1.503.China kool il.503.—, pieterselie 0.501.prei 1.402.40, kropsalade 0.501.80, selde rie 0.501.bleekselderie 1012, wortelen 1.804.per 100 kg.: kroten gek. 57, snijboonen 40—55, stokboo- nen 7678, witloof 2327, spinazie j' 812, uien 5.406.40, spruiten I 37, spruiten II 13. GOUDA, 5 Nov. Vee. Aangevoerd in to taal 2320 stuks, waarvan 230 s-1 acht var kens, vette 1921 cent, Londonschc 1315 cent, Zouters 1516 cent per pond, levend met 2 pet. korting. 739 magere varkens 15—25, 1223 biggen 611, 9 runderen 200240. 22 nuchtere kalveren n10, 4 graskalveren 35—55, 53 schapen II 20, 41 bokken en geiten 26 per stuk. Handel alle soorten matig. Kaas. 289 partijen le kwal. niet rijks- merk 35—37, 2e lcwal. 3134. Handel matig. Boter. 911 ponden. Goebotcr 7080 cent en wei boter 7075 cent per pond. Handel vlug. DELFT, 4 Nov. Vee. Aanvoer 117 var kens. Prijs zware 3911 en 43 cent p. kg. KATWIJK a. d. RUN, 4 Nov. Groenten- veiling. Uien per 100 kg. 4.60—5.—, peen per 100 bos 4.105.30, bloemkool I per 100 7.80—12.10, gelekool per 100 4.10— 4.70, roodekool por 100 4.705.80, peen per 100 kg. 2.503.50, Aanvoer: 2400 kg. uien, 2000 bos peen, 26000 bloemkool, 1500 gelekool, 3800 roodekool, 2500 kg. peen. BODEGRAVEN, 4 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 5889 stuks: Prijzen: kippeneieren wit 7.708.10, bruin 8.008.70, kuiken- eieren 5.907.40 en eendeneieren 4.80 5.20 per 100 stuks; kippen 0.701.10 per stuk. VOORSCHOTEN, 4 Nov. Veiling V.P.V. Kippeneieren 7.508.70, en eendeneieren 0.107.10 per 100 stuks; lianen 0.8Ó— 1.40, kippen 0.801.50 en konijnen 4505 cent per stuk. LOOSDUINEN, 4 Nov. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 182 aanvoerders verkocht om in de week van 9 tot 16 November dagelijks tc leveren 39375 liter m^lk. Hoogste prijs 7.10 en laagste 5.50 per 100 liter. KOUDEKERK, 4 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 2390 stuks. Prijzen: kippeneieren 6.808.20, eendeneieren 5.006.10 per 100 stuks; kippen 0.751.10, hanen 75 cent per stole; boter 5567 cent en kaas 3036 cent per pond. ST0MPWIJK, 4 Nov. Eierenveiling. Aangevoerd 1425 stuks. Prijzen: hen-nen- eieren 3.256.G0, kippeneieren 6.95— 8.70 en eendeneieren 6.75 per 100 stuks. BOSKOOP, 4. Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 20— 38 cent, Golden Ophelia 3062 cent, Mar cel Rouyer 3261 cent, Hadley 50—SO ct. Claudius Pemet 4060 cent, Columbia 30 59 cent, Butterfly 3053 cent, Mac Keiler 4368 cent. Wilh. Kordes 1.001.60, Mad Jules Bouché 54 cent, R-osaIan<lia 3803 cent, Phoebe 3505 cent, Edith Helen J 1.201.80, Else Poulsen SI- 85 cent, Glo ria mundi 4074 cent, Aug. Noack 32'">0 cent, E. G. Hill 4280 cent, Joanna Hill 3043 cent, Polyantharozen 153-1 cent, Germania 38—60 cent, Pearson 2514 ct., Putin 4270 cent, Kilhara 0.601.10, Florex 0.801.30, Diversen: Chrysan ten, grootbloemig 1.002.20, idem tros 1555 cent, Anjers 1014 cent, Clematia Pr. Hendak 2j002J/0, F u-■■himl SO oL

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3