UIT DE RIJNSTREEK SPORT LUCHTVAART DINSDAG 3 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 HOOGMADE Volksbond. Op Vrijdag 1.1. hield de R.K. Volksbond haar maandelijksche vergadering in café Opdam. Dt voorz. opent de vergadering met gebed, heet de leden hartelijk welkom en verzoekt den secretaris de notulen voor te le zen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Daarna werd het bondslied gezongen met pianobegeleiding van mej. Opdam. De solo werd gezongen door C. v. d. Ploeg. Vervol gens behandelin circulaire over de Volkskrant en het aanwerven van handteekeningen voor het petitionnement. Er is een Commissie be noemd voor het huisbezoek afleggen voor dit doel, bestaande uit de heeren A. S. Wolvers en P. H. Hoogenboom. Daarna verslag afgevaardigde van de ge westelijke vergadering. De voorz. zeide dank voor zijn verslag. Dan bespreking uitvoering. Besloten werd deze feestavond te geven uit- s'uitend "oor de leden met hun gezins-leden en donateurs. Besproken werd ook het St. Nicolaasfeest en besloten werd dit op de ge wone wijze te houden. De leden worden ver zocht hun kinderen van 412 jaar vóór 15 November op te geven bij den secr., den heer C Baak. Daarna werd door den voorz. van het comité van Herw. Levenskr., den heer Joh. J. v. Gooren, de loterij van deze vereeni- ging sterk aanbevolen. Ook werden loten te koop aangeboden. Niets meer aan de orde zijde, sloot de voorz. de vergadering met gebed. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op 1.95 K. NOORDWIJK Personalia. De heer M, van der Veen, onderwijzer aan de Chr. U. L. O. School al hier ontving een benoeming aan de U.L.O, school te Ridderkerk (hoofd de heer H. van Dijk), De heer van der Veen heeft deze be noeming aangenomen. Speldjesdag Aan de R.K. Herstellings- vereeniging, van spoor- en tramwegpersoneel „Mgr. Mutsaers", te Venlo, is door B. en W. vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag op Zondag 15 November a.s. in de nabijheid van de R.K. kerk. Hulp bij brand. De gemeente heeft be sloten toe te treden tot de gemeenschappe lijke regeling voor wederkeering hulp bij brand voor de gemeenten Lisse, Sassenheim, Noord- wijk, Noordwijkerhout, Voorhout en Warmond Eerste Hulp bij Ongelukken. Vanwege den Koninklijken Nationalen Bond voor red dingswezen en eerste hulp bij ongelukken, „Ht Oranjekruis", te Den. Haag, is in deze ge meente een regeling getroffen voor de orga nisatie va nde hulpverleening bij ongevallen. Er zijn 3 telefoonposten gevestigd en wel bij café „De Nachtegaal" aan den Gooweg 48, J. van Kan, Oude Zeeweg en A. Roodenburg, Beeklaan 4. terwijl een meldingsopst is geves tigd bij P. Brouwer, Voorstraat 56. Groote emailleborden, voorzien van het teeken van bet „Oranjekruis" maken hiervan melding. Bij den heer Brouwer is bovendien een ver- bandkist geplaatst vanwege het Oranjekruis, alsmede een lijst, waarop alle gegevens voor komen, die voor hulpverleening bij ongelukken van belang zijn, b.v. adressen en tefeloonnum- mers van doktoren, verpleegsters, predikanten, geestelijken, reddngsbrigade, ziekenhuizen, ga rages enz. Bij ongevallen kan men zich tot bovenvermelde adressen wenden, die dan tele fonisch de gewenschte hulp kunnen oproepen. De heeren Brouwer en van Kan hebben boven dien een nachtelijke doorverbinding van hun telefoon. Deze regeling sluit prachtig aan bij het onlangs genomen raadsbesluit, waarbij een sch ikking werd getroffen met den eigenaar van het café Compier bij de Noordwijkerhoek- sche brug inzake het gratis telefoneeren bij ongevallen. Deze regeling zal zeker in deze gemeente met zijn druk vreemdelingenverkeer ir een groote behoefte voorzien. Werk in den Noordzijderpolder. Het ge meentelijke bouwterrein in den Noordzijder- polder is thans in volle exploitatie. Door B. en W. is grond verkocht en bouwvergunning verleend voor een woonhuis aan den heer G. H Krau, voor zes woonhuizen aan de firma Haak en Ouwehand, voor vier woonhuizen aan de firma van Duyn en Vink, voor drie woon huizen aan den heer H. W. G. van Urk, voor zes woonhuizen aan den heer C. van Duyn Mzn, en voor zestien woonhuizen aan den heer C. van der Wiel. Motoracrobaat. C. M. uit Rijnsburg was langs den Noordwijkerweg met een motorfiets aan het proefrijden doch maakte daarbij blijk baar niet gemakkelijk uit te voeren toeren, want op een zeker oogenblik lag de motorfiets in ruste langs den weg, terwijl de jongeheer M. met een salto mortale in de poel voor de woning van den heer P. terecht kwam. Het ongeluk diende dat M. geen papieren bij zich had die hem het recht gaven op een motor te rijden en juist de politieagent B. naderde. Bij een nat pak en een defecte motor kreeg M toen nog een bonnetje op den koop toe. TER AAR. Eer» compagnieovervallen. Hefc gebeurde in ons rustig dorpje. De heer S. Kr., wonende aan de Geerdijk, werd al sinds eenige weken benadeeld, doordat eenige ongenoode gasten (onwetend welk ras) flinke hoeveelheden veevoeder ont vreemdden. Zaterdagavond moest hij nog even in de varkensschuur zijn, en daar zag hij een escadrille, van ratten door de schuur marcheeren vol geladen met vee voeder. Dat waren de daders. Direct wa pende hij zich terdege met groote voor werpen in de hand en de hond erbij geroe pen. Zijn vermoeden was, dat de huisves ting wel gelegen was onder een hoop brandstof. De hoop brandstof werd op zij gegooid en daar krioelde het van de rat ten. Er werd een reuze-slag geleverd; 65 ratten moesten het met den dood bekoo- pen. Een opruiming is dit gewis, als men zooveel kostgangers in een tijd van enkele minuten hun congé geeft. De veevoederfa brieken zullen het wel kunnen zien in hun omzet, die nu dermate verminderd is HILLEGOM Bouwen. Het bouwen van een landhuis aan de Van Meerbeekstraat voor rekening van den heer J. Bijlo is opgedragen aan den heer H. Ph. Salman alhier. Eerste Hulp bij Ongelukken. De vereeni- ging „E. H. B. O." alhier hield haar eerste jaarvergadering, die goed bezet was. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en constateert, dat in dit eerste vereenigingsjaar reeds zeer veel voor en door de vereeniging gedaan werd. De secretaris sprak in zijn jaarverslag dank voor de medewerking van de heeren doktoren en evenzeer richtte hij een dankwoord tot het gemeentebestuur dat daadwerkelijk getoond heeft met de vereeniging mede te leven. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van 320.26. Ofschoon dit schijn baar een mooi bedrag is, wordt gevreesd dat het zeer spoedig opgebruikt is wegens nood zakelijke aanschaffing van leer- en hulpmid delen, zelfs is een aanstaand tekort niet on denkbaar. Het bestuur dringt dan ook krach tig bij de leden aan, dat deze donateurs zullen werven. De controle-commissie zag de boeken en be scheiden na en verklaarde alles in orde, waar na de penningmeester onder dank voor het gevoerde beheer werd gedéchargeerd. De heeren M. van Donselaar en L. Schoon- derbeek werden als bestuursleden herkozen. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren W. Beijersbergen en C. Veelenturf. De laatste werd mede tot vborzitter gekozen, ter wijl de overige functies onderling zullen wor den verdeeld. Tot verbandmeester werd be noemd de heer J. W. Wierda, Molenstraat al hier. De cursussen vangen aan respectievelijk 4 en 9 November en zullen gegeven worden in een der lokalen van de gemeenteschool, daarvoor bereids ter beschikking gesteld. De rondvraag was van strikt huishoudelijken aard. Hierna sluiting. R.K. Ziekenfonds. Alhier wordt overleg gepleegd om te komen tot de oprichting van een R.K. Ziekenfonds. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Een dezer dagen hield de R.K Volksbond ie Leidschendam hare maandelijkische ledenvergadering in het patronaat. De voorzitter opende de vergadering met gebed en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Jac. Steijn, secre taris van de Haagsche afdeeling. De notulen worden gelezen en onveran derd onder dank goedgekeurd De voorz. deejt mede, dat het dagelij'ksoh bestuur een bezoek gebracht heeft aan den Geestelijken Adviseur kap. Campfens, die reeds sedert eenigen tijd in het ziekenhuis is opgenomen. Verder heeft het bestuur stappen gedaan om toegangshek ijzen te krijgen voor het bezoeken van de ledden die opgenomen moeten worden in het zie kenhuis „St. Antoniushove" Dit is ook in orde gekomen, zoodat elke vakbond een kaart krijgt om hun leden te gaan bezoeken. De reiskas is opgeheven wegens te ge ringe deelname. Aan de orde komt dan be spreking oontributieverhooging met het dol om voor de kinderen der leden vacan- tiebezigheden en een St. Nicolaasfeest te kunen organiseeren Bij dit punt wordt door enkele leden het woord gevraagd; de heer A. van Lochem stelde voor 5 cent per lid te heffen; de heer C. van Oosten stelde voor een oontributieverhooging van 2 cent per Lid; deze 2 voorstellen zullen op de eerstvolgende ledenvergadering in behan deling komen. De voorz maakt vervolgens bekend, dat de viering van het 4e lustrum zal plaats hebben op Zondag 24 Januari 1932; de H. Mis om 7, uur zal worden opgedragen voor de levenden en overledene leden van den Bond, waaronder algemeene H. Communie der leden, waarna gemeenschappelijk ont bijt; ten 10 ure plechtige Hoogmis; des namiddags kinderfeest en des avonds offi- cieele feestvergadering, in die week Bonds- feesten voor de leden. Tenslotte bespreekt de voorz nog de Harmonie, die een nieuwen directeur heeft, n.l. de heer B. van Veen; hij spoort allen aan om nieuwe leden te werven voor St Cecdlia. Daarna verkreeg de heer Jac. Steijn het woord, die op zeer duidelijke en practische wijze het nieuwe belastingstelsel uiteen zette; hi: stelde voor om zich in te werken om hier ter plaatse een persoon te zoeken, die op zich neemt, dit voor de afdeeling te doen. Versohil'uende leden stelden den geach- ten spreker vragen, welke alle naar genoe gen werden beantwoordt Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, terwijl er geen vragen waren inge komen voor de vragenbus. Hierna sloot de voorzitter onder dank de vergadering met gebed. STOMPWIJK. Oudercommissie. Donderdag 5 Nov. 1931, des avonds te 7.30 uur heeft in de nieuwe openbare school aan den Westvlie- weg onder leiding van den edelachtb. heer Burgemeester een bijeenkomst van ouders plaats ten einde te komen tot instelling van een oudercommissie. VOORHOUT. Werkverschaffing. Gisteren is men in deze gemeente met het verschaffen van werk aan werkloozen aangevangen. Het aantal werk loozen in deze gemeente is in één dag tijd met 30 vermeerderd en bedraagt thans pl.m. 60 werkzoekende arbeiders. ALPHEN AAN DEN RIJN De brugwachter jubileert. Gisteren herdacht de heer P. Penders zijn 25-j'arig ambtsjubileum als brugwachter op de Alphensche brug. In den morgen kwam de heer P. B. Sips, opzichter bij den Prov. Water- slaat uit Gouda, vergezeld van zijn echlge- noote, de jubilaris te zijnen huize complimen teeren, onder aanbieding van een eervolle ver melding voor 25-jarigen trouwen dienst, in lijst, 1 evens een enveloppe met inhoud. Van nun belangstelling gaven verder blijk de technische ambtenaar Struik van den Wa terstaat, opzichter Hoekwater, de geesteljik- heid der parochie en verschillende plaatselij ke predikanten, terwijl de heer Pender een stoffelijk blijk van belangstelling ontving van de Inkoopcombinatie van overheidspersoneel, en gedurende den dag nog vele blijken van belangstelling mocht ontvangen. Hedenavond zal dit ambtsjubileum door het brugpersoneel worden herdacht. Aan den trouwen brugwachter o.z. een wel gemeend proficiat. Aangerand. Zaterdagavond omstreeks 11 uur werd N. v. L., toen hij per rijwiel langs den Kortsteekter weg reed, nabij de spoorbrug door twee on bekende personen, die zich verdekt hadden opgesteld, aangerand, v. L. werd van zijn fiets afgetrokken, doch de aanranders kwamen van een koude kermis thuis. v. L. was zoo kordaat een der aanvallers met een voorwerp dat hij bii zich droeg een klap voor het hoofd te geven, dat deze man over den grond tuimelde, waardoor hij kans zag de aanranders te ont vluchten. Een adres. Gisteren werd door den R.K, Graf. Bond, den Algem. Typogr. Bond en den Ned, Chr. Typogr. Bond, onderteekend door de besturen der plaatselijke afdeelingen, aan B. en W. een adres verzonden, waarin ver zocht wordt het drukwerk uitsluitend op te dragen aan de plaatselijke georganiseerde drukkers. Stroopers aangehouden. Door den majoor en brigadier der Rijksveldwacht zijn Zondag morgen in de Aarlanderveensche polders drie bekende stroopers v. d. N., T. B. en v. d. B. op heeterdaad betrapt bij het jagen op hazen met een hond en dam-netten. De netten be nevens een haas werden in beslag genomen, terwijl tegen het drietal proces-verbaal zal worden opgemaakt. Onbestelbare brieven en briefkaarten. Brie ven binnenland: A. A., Noord wijk aan Zee. Briefkaarten binnenland: Mej. Dora v. d. Zwet, Mariënbosch Limburg, Mevr. Bruning Avenarius, Den Haag. BOSKOOP Aanbesteding. B. en W. zijn voornemenss aan te besteden op Woensdag 4 Nov., des voormiddags 11.30 uur, de levering van 500 M3. puin. Bestek en voorwaarden zijn tegen betaling van 50 ct. verkrijgbaar ter gemeente secretarie. Ge boren: Aartje d. van G. A. v. Tol en A. H. Bunschoten Alida Theresia d. van P. C. Spruijt en W. de Rooy Marti.ous z. van A. Verlaan en M. J. Starreveld Fre- derikus Petrus z. van Th. G. de Jong en A. M. v. Riet. Getrouwd: J. v. d. Heerik 24 j. en L, N. Rademaker 22 j. Overleden: Arie Cornelis v. d. Willik 48 j. NIEUWKOOP. R.K. Middenstandsbond. Woensdag ver gaderde de Middenstandsbond in het Patro naatsgebouw. De voorloopige voorzitter, de heer P. Kuijf, opende de vergadering met den chr. groet, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor van Dijk en den heer Mol, ambtenaar bij de Hanze, in het Bis dom Haarlem, die hierna de conceptreglemen ten in behandeling bracht. Deze werden na een kleine wijziging goedgekeurd. Hierna werd een definitief bestuur gekozen, waarvoor werden aangewezen de heeren P. Pauelsen, P. Kuijf, W, van Koert Gzn., W. J. v. d. Laan en C Wildenburg. De bondscontributie werd be paald op 8 per paar, welke per maand zal worden geind, Twee nieuwe leden gaven zich op, zoodat het ledental tot 34 is gestegen. Na nog verschillende besprekingen verkreeg de pastoor het woord, die de vereeniging feli citeerde met haar keuze van het bestuur, Ook is het een verblijdend verschijnsel, dat de leden in zoo'n groot getal zijn opgekomen en toegetreden. Spr. brengt hulde aan den heer Mol voor zijn werkzaamheden, die hij voor Nieuwkoop had gedaan en hoopte, dat hij veel pleizier van Nieuwkoopês zakenmenschen mocht ondervinden. Op deze toespraak volgde een daverend applaus. Hierna bracht ook de heer Mol een felicita tie aan de vereeniging met haar geestel. advi seur, omdat spr, ervan overtuigd was, dat waar pastoor v. Dijk achter stond, veel kans van slagen was. De voorl. voorz., de heer P. Kuijf, bracht eveneens een woord van dank aan pastoor Van Dijk en verzocht dezen zijn hulp voor den bond, zooals hij dit in andere verecnigin- gen ondervond, wat hem onder een stevige handdruk werd toegezegd. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten KOUDEKERK. Gevonden voorwerpen. Bij de ge- meente-politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een gevonden tfsch met gereedschappen van een motorrijwiel en een rijzweep. ZEVENHOVEN Vechtpartij. Zondagavond ontstond een vechtpartij tusschen J. V. en J. A., hetwelk den heer L. v. d. Vaart een groote winkelruit kostte, doordien men elkaar op de een of andere manier er door duwde. Eerste hulp. Bij het raadhuis is een bordje aangebracht voor meldingen post voor eerste hulp bij ongelukken van het Oranjekruis VOETBAL De wedstrijd FrankrijkNederland. De Fransche Voetbalbond heeft in over leg met den K. N. V. B. den Zwitserschen scheidsrechter Ruoff a-angewezen, om den wedstrijd Frankrijk—Nederland te leiden, welke 29 dezer in het Olympisch Stadion te Colombes zal worden gespeeld. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Eindelijk werd de overkant bereikt, vlak bij het huis van de heks. Terwijl een ka bouter in de boot bleef, oan te zorgen, dat ze niet afdreef en de andere met den boom op schildwacht ging staan, voor alle zeker heid, gingen Keesie en zijn helpers krui pende naar het huis van de heks. Geen geluid werd vernomen. „Zou ze niet thuis zijn", vroeg een kabouter, fluisterend aan Keesie. „Misschien staat er wel een kaar tje aan de deur: brieven en boodschappen af te geven", zei Keesie, „Bent U onnoo- zel, meneer Keesie", zeide de ander, „die is veel te geslepen om zoo iets 'te doen". „Geslepen", maar je weet, daar is altijd baas boven baas, we zullen zelf eens zien", zeide Keesie. En daar stonden ze nu voor het huis van de heks, dat er al heel vervallen uit zag. Het was meer een hol, dan een huis en zoo donker, dat het verkeersagentje eigenlijk heel weinig kon zien. Ook de eene kabouter, die door een ander raam keek, kon niets ontdekken. „Ik kan niets zien, meneer Keesie", fluisterde een der kabou ters. „Ik ook niet", fluisterde de verkeers agent terug, „ik ben ook geen kat, die in het donker kan kijken." SCHAKEN Winterwedstrijd Leidsch Schaakgenootschap. i- de hoogste groep van dezen wedstrijd waren de uitslagen de volgende: B. J. Wittenberg wint van J. G. van Eijbergen; A. L. de Wolf wint van W. H. Bosscha; Dr. J. F. Sirks wint van G. Schoppen; G. Bosscha en M. M. Segaar spelen remise; G. Bosscha wint van M. Bloem en van G. Schoppen; J. G. van Eij bergen wint van Ir. J. J. G. van Hoek en van A. L. de Wolf; W. H. Bosscha en A. G. de Blécourt spelen remise. De volgende spelers behaalden tot dus ver het beste resultaat: Wittenberg 3 uit 3, G. Bossoha 3.5 uit 4, Rassers 2 uit 2, De Wolf 3 uit 4, Van Eijbergen 4 uit 6 en W. H. Bosscha 2.5 uit 4. WIELRENNEN De zesdaagsche te Berlijn. Na 72 uur rijden was 1661.40 K.M. in de Berüjnsche Zesdaagsche afgelegd. De stand na het klassement van 11 uur was als volgt: 1. SchönGöbel 115 p.; 2. Broccardo Tietz 103 p.3. Maczynski—Funda 63 p. Op twee ronden4. MaidornKroll 103 p.; 5. PetriMant hey 90 p. Op drie ronden: 6. CharlierDeneef 139 p.; 7. RichliSiegel 108 p.; 8. Rausch Hiirtgon 50 p. Op vier ronden: 9. EhmerKroschel 40 P- Op zes ronden: 10. BulloMiethe 97 p. Op zeven ronden: WambstWolke 41 P- RoservemanLinari. „Tel." DRIEDEKKER NEERGESTORT. Uit Osnabrüok wordt gemeld: Zondag is de piloot Janning met zijn driedekker opgestegen voor oen propagan- dav'ncht ter gelegenheid van de 50ste vlucht van den ballon „Osnabrück II" van do Os- nabrücksche Aerojc'ub. Janning vertoonde eenige staaltjes van vlieg.kust boven de tucht ha venKort na de start van den ballon stortte de driedekker plotseling omlaag wegens een defect aan den motor. Het toestel bevond zich toen op ongeveer 300 meter hoogte. De bestuurder bekwam ernstige verwon dingen. Het toestel is totaal vernield Door dit ongeval is dc laatste driedekker, welke zich in Duitsohe handen bevond, ver nietigd STOOMVAARTBSRICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. ENGGANO (thuisr.) arr. 31 October tc Belawan. JOHAN DE WITT (thuisr.) vertr. 1 No vember van Sa-bang. MARNTX VAN ST. A LD EGO NT) E (uitr.) pass. 30 Oct. Perim. POEL A LAUT arr. 2 Nov. van Amster dam te Batavia. POELAU ROEBIAH (thuisr.) pass. 1 Nov. Ouessant. POELAU TELLO vertr. 31 Oct. van Ba tavia naar Amsterdam. TABINTA arr. 2 Nov. van Liverpool te Amsterdam. TAllAKAN arr. 2 November van Am sterdam te Batavia. KON. HOLL. LLOYD. PORTA (uitr.) vertr. 29 October van Pernanrbuco. STER RA VENTAN A (uitr.) arr. 31 Oct. te Santos. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. NIEUW ZEELAND, Batavia, pass. 31 October Thursday Isle. TASMAN vertr. 31 Oct. van Lorenzo Marques naar Port Natal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. WESTERNER IC (thuisr.) pass. 1 Novem ber Vlis-singen van Antw. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, Rott.-Norfolk, vertr 31 Oct. van Newport News. BOSCHDIJK, Rotterdam-N. Orleans arr 2 November te Havana. EDAM, N. Orleans-Rott. word-t 2 Nov. 11 uur nam. voorgaats den Nieuwen Water weg verwacht. LOCHGOIL, Rott..-Vanc., vertr. 11 Nov. van Kingston (Ja.). LOCH KATRINE, Vanc.-Rott., arr. 31 October te Liverpool. LOCHMONAR, Pacific-Bolt., arr. 31 October te Los Angeles. NEBRASKA, Rott.-Paeifickusl, arr. 31 Oct. te Los Angeles. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK (thuisr.) vertr. 1 November van Lagos naar Accra. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (thuisr.) pass. 2 Nov. Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON, Japan-Rotterdam, arr. 2 Nov. te Suez. DEMODOCUS, Japan-Rott., arr. 1 No vember te Penang. MEDON, BataviaAmsterdam, pass. 31 October Gibraltar. MELAMPUS, Batavia-Am sterdam, arr. 1 November te Suez. MYRMIDON vertr. 31 October van Li verpool naar Batavia.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11