WWVWVWV WWVVWW'\ VOOR HUIS EN HOF UIT DE OMGEVING IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad DINSDAG 3 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 EEN POSTAUTO GESTOL* BRUTALE ROOF, MAAR SLECHTS GERINGE BUIT. Gisteravond hebben waarschijnlijk twee tot nu toe onbekende personen te Am sterdam een brutalen roof gepleegd, waarbij de daders he* opnieuw op een postauto gemunt hadden. Te ruim zeven uur reed een auto der posterijen, waarmede de brievenbussen in de stad worden gelicht, vóór bij het bijkantoor in de Van Eeghenstraat 139 bij de Corn. Schuytstraat. Toen de post beambte, die zoowel den wagen bestuurt als de bussen ledigt, bezig was de voor het postkantoor staande brievenbus te ledigen, hebben waarschijnlijk twee per sonen kans gezien, er met do auto van door te gaan. De postbeambte zag plot seling de auto wegrijden. Hij weet niet met zekerheid te zeggen, of er één of twee personen in zaten. Het bijkantoor Van Eeghenstraat waar schuwde onmiddellijk het politiebureau Overtoom en binnen enkele minuten was de roof op alle politiebureaux te Am sterdam bekend en werd in de geheele stad een onderzoek ingesteld. Binnen een uur werd het vermiste voertuig gevonden en wel voor de Chris telijke H. B. S. in de Jacob Jordaens- straat. Toen de politie den wagen vond, war deze verlaten. De postbeambte, die met het vervoer belast was, deelde mede, nadat de wagen onderzocht was, dat de dieven er vandoor moeten zijn gegaan met twee postzakken. De inhoud daar van heeft echter voor hen nagenoeg geen waarde. De eene bevatte slechts druk werk en de andere brieven, die uit de gewone brievenbussen in de stad waren gelicht. Aangeteokende stukken bevonden zich daar niet bij. De politie stelde onder leiding van commissaris Dijkstra van het bureau Overtoom een onderzoek in, waarbij as sistentie werd verleend door den politie- scheikundige dr. Van Ledden Hulse bosch. y Volgens mededeelingen van een dame aan de politie heeft zij gezien, dat even nadat de postwagen in de Jacob Jor- daensstraat had stilgehouden, een an dere auto in de nabijheid daarvan stop te. Uit de postauto zijn volgens haar twee mannen gestapt, die, nadat zij den wagen aan den achterkant met een val- schen sleutel hadden geopend, twee zak ken overlaadden in de andere auto, waar mede zij wegreden. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. De politie heeft de geheele omgeving in den loop van den avond af gezocht, doch bij het verzenden van dit bericht was nog niets ontdekt. Vermoedelijk hebben de daders de verkeerde auto meegenomen en hadden zij het gemunt op den wagen, die des avonds na het sluiten van de bijkantoren de geldswaarden naar het hoofdkantoor moet brengen. Het wegrijden van de auto met gelds waarden zou echter kwalijk mogelijk zijn geweest, daar deze tegenwoordig door twee beambten bezet wordt, zoodat altijd een van beiden op den wagen kan blijven zitten. Drie inbrekers te Schiedam gevat. Gisternacht om één uur hoorde de heer J', wonende aan de Hoogstraat te Schie dam, in het pand van de N.V. Papaver's drogisterij aan de Korte Dam lawaai. Hij waarschuwde direct de politie, die spoedig verscheen. De inbrekers want deze wa ren er namen de vlucht, maar twee van hen werden spoedig gegrepen op een zolder in een pand aan de Overmaasschesteeg, welike achter het pand van de Papaver loopt Het waren de 33-jarige H. T. en de 30-jarige J. K, beiden uit Rotterdam. Bij een nader onderzoek bleek, dat de inbrekers een groot gat in de brandkast hadden gemaakt, welke brandkast staat in het. kantoor aan de straatzijde De brand kast hield 40 in, maar was nog niet ge opend. De politie nam een groote en mooie collectie inbrekerswerktuigen in beslag. Ten slotte arresteerde een agent van politie nog een derde inbreker, den 27-jarigen J K. uit Rotterdam, die de vlucht had genomen over de daken van belendende panden. Hij werd gegrepen op het platte dak van pand 138 aan de Lange Haven. Alle drie de in brekers zijn ingesloten in het hoofdbureau van politie. Bij verhoor verklaarden zij naar Schiedam gekomen te zijn om hun slag te slaan Door inklimming hadden zij zich toegang verschaft. Inbraak in een kunsthandel. Zaterdagavond tusschen tien en twealf uur is tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in den kunsthandel van den heer Schaap in de Emmastraat te Hilver sum. De winkel, welke verlicht was, ligt aan de straatzijde, waar druk verkeer is. Beneden werd uit de toonbanklade ruim f 500— gestolen. Boven werd alles over hoop gehaald en nog 200.—, benevens eenige gouden horloges en sieraden buit gemaakt. HET VUURGEVECHT BIJ AALTEN. Twee aanhoudingen. In verband met den aanval op de wo ning van een grenshandelaar onder Heur- ne, waarbij het tot een geregeld vuur gevecht kwam, zijn door de marechaus see te Aalten twee Duitschers aangehou den en in verzekerde bewaring gesteld, 'ij beantwoorden aan het signalement en 'eken in het bezit van revolvers en in fers werktuigen. SMOKKELHANDEL MET NEDERLAND. Voortdurende strijd in het „Akensche". In de „Vossische Zeitung" van 1 Nov staat een artikel over den uitgebreiden smokkelhandel in Noord-West-Duitschland aan de Belgisch-NedeTlandsche grens, waar tusschen grenwachters en georganiseerde smokkelaars een geregelde smokkeloorlog gevoerd wordt. Het schijnt, dat alleen in de laatste zes maanden 2.896.000 cigaretten, 2040 kg. koffie, 380 kg tabaic, elf auto's, vier motorfietsen en een groot aantal ge wone fietsen in beslag genomen zijn. Deze hoeveelheden zijn, volgens de optimistische schatting van de douane zelf, in het gun stigste geval 30 procent van de geheele hoeveelheid gesmokkelde waren. Oorzaak van het groote aantal smokke laars is de werkloosheid, het bijna of ge heel stilliggen van vele industrieën in het district Aken. Gewoonlijk gaat het zoo, dat de een of andere groot-smokkelaar, dien niemand kent en die ergens in het achterland woont, tien Mark biedt voor een nachtwandeling over de grens. Behalve dat de adspirant- smokkelaar tooh niets te verliezen heeft, zijn er bovendien talrijke veiligheidsmaat regelen genomen: men trekt op in militaire formatie, met een verkennerspatrouille op de fiets voorop en zijdekking door vrouwen en kinderen. Waarom zou de werklooze zich nog bedenken? Hij slaat toe en het eerza me gilde van beroepssmokkelaar is een lid rijker geworden. In het voorjaar zijn alleen in 't district Aken 5000 menschen, die zulk een bestaan leiden, veroordeeld. VERVALSCHING VAN POSTZEGELS. Van een merkwaarige vervalsching ten nadeele van de post wordt in het maand blad „De Philatelist" melding gemaakt. Bij het afweeken van kilowaar, afkomstig van postpakketkaarten uit een rijks veiling, werd een lila zegel met een rechthoekig gaatje er in ter plaatse van het waardecij fer gevonden. Gelukkig was het afweekwa- ter nog niet weggegooid: de schrijver van deze mededeeling vond tusschen de kar tonnen uitknipsels het bij het zegel pas sende lila cijfer „60", eveneens rechthoekig uitgeknipt, dat echter van een andere ze gelsoort afkomstig is. Het lila 60-ct.-zegel is iets zwaarder op de waardestrook ge stippeld dan de lila 7 1/2 en 10-ct -zegel. On- getwijfe'd heeft de vervalscher van een ge bruikt 60 cts.-zegel die niet over de „60" ge stempeld was, de waarde uitgeknipt en dit ingeplakt in het gat, ontstaan door het wegknippen der waarde van een ongebruikt 7 1/2 of 10 ct. zegel. Deze vervalsching geeft het bewijs, hoe gevaarlijk het is, tweemaal dezelfde kleur bij één emissie te gebruiken Doordat het poststempel onleesbaar is, kan niet worden nagegaan, waar deze vervalsohing werd aangeboden DE ARRESTANT, DIE UIT DEN TREIN SPRONG. Men meldt uit Eindhoven aan de Msb": Wij hebben gemeld, dat Woensdag bij Maarheeze een arrestant uit den trein ge sprongen en in de bossohen gevlucht is. Sindsdien verklaren verschillende men schen dezen man te hebben gezien Hij leeft in de bossohen en vroeg den weg naar Eind hoven. Allen verklaarden, dat hij ernstige wonden aan het hoofd had. Op een boer derij had hij om drinken gevraagd. Een hand hield hij steeds in den zak Men ver moedt, wijl hier nog een boei om den po's zit. Aanrander gevat. Gistermiddag tegen donker is mej. K. onder Overschie aangerand door A. S. uit Rotterdam. Mej. K. vluchtte, gevolgd door S. Verdachte werd gearresteerd en is te Overschie ingesloten. Thans blijkt, dat hij ook kinderen heeft aangerand. Hij wordt ter beschikking van den officier van justi tie gesteld. Vader steekt zijn zoon met een dolk. In de Molenstraat te Delft heeft Zondag avond omstreeks 5 uur de 64-jarige B. J, bij een huiselijken twist, zijn zoon met een dolkmes in de borst ge-stoken. De gewonde kon zich naar het politie-posthuis Haag poort begeven en is vandaar naar het gast huis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn toestand is niet direct le vensgevaarlijk De vader heeft zich zelf bij de politie ge meld Het dolkmes werd in beslag genomen. De verloren zoon. Zondagmiddag heeft een juffrouw voor den ingang van het circus Sarrasani te Rotterdam heel wat consternatie verwekt, door op een jeugdigen portier toe te loo- pen, onder het roepen van de kreet: mijn zoon! mijn zoon! Hij is het! De jonge man, een Duit-scher, kent de juf frouw hee'.emaal niet en hij wilde niet veel van haar weten, maar de juffrouw beweer de, dat het moederhart sprak, dat de stem des bloeds zich deed hooren, en dat de jon ge man haar zoon was. Per slot van rekening is de politie er bij te pas moeten komen. Uit het onderzoek van de papieren van den jongen man bleek, dat hij Duitscher is en dat zijn ouders in Duitsohla-nd wonen en aangezien iemand nu eenmaal niet twee moeders kan hebben, lag het voor de hand, dat de juffrouw zich vergiste. Intussohen bleek ook, dat het niet heeleraaal onwaarschijnlijk is. dat de juf- fgrouw, die geheel van streek was geraakt, door de consternatie, inderdaad 18 jaar geleden een zoon heeft gehad, die ontvoerd is geworden Zij verklaarde langs media- mieken weg de mededee irig te hebben ont vangen dat het vermiste kind in het circus Sarrasani was. Zij was daarom naar het circus gegaan en zij meende in een van de portiers haar zoon te herkennen. daarvuil en bacteriën, die de oorzaak kunnen worden van vele ziekten. Alleen met een sterk schuimende zeep als Dobbelmann's vermaarde i Co-co-ro-so (Cocosrozenzeep), die daarbij krachtig reinigt, kan dit vuil I' volledig worden verwijderd. Prijs per stuk 15 cent, per doos van 12 stuks I 1.70 10190 Het weer in October. In het voorloopig overzicht van het weer in October, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt wordt gezegd: Gemiddeld over de vijf hoofd stations was de echtendtemperatuur een halve graad beneden normaal; in de eerste en tweede decade respectievelijk twee graden en een halve graad boven, in de derde vier graden beneden nor maal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den Ven met vijf en een halve graad en den 28sten met tien graden beneden normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was ongeveer normaal; het gemiddelde minimum een halve graad beneden nor maal. In den nacht van den 27en op den 2Sen kwamen, vooral in het midden en oosten van het land, abnormaal lage temperaturen voor. Over het geheele land viel ongeveer de helft van den normalen hoeveelheid neerslag, in het Noord-Westen over het algemeen iets minder; in het midden en Zuid-Oosten iets meer dan 50 pet. van het normale. Te De Bilt werden 130 uren zonne schijn waargenomen, tegen 99 normaal. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. Ie helft November. Hebt gij uw roode Kool ingekuild en daarvoor alleen de mooiste exemplaren ge nomen? De kleintjes kunnen meer vorst veidragen, en mocht het weer harde vorst doen verwachten, berg ze dan maar op den zolder, alwaar gij ze omgekeerd aan een touwtje ophangt; ze blijft dan nog een t-ijd goed. De knolletjes zijn oogstbaar. Onze kleigrond geeft in 't a'gemeen geen lekkere knolletje ze zijn te sterk. Men kan het zelfs wel bemerken, als men ze doorsnijdt. Goede kwaliteit moet bij het doorsnijden hard zijn. doch dit is meer 't geval bij de op zandgrond gekweekte. Een weinig vorst deert de knollen niet. ten minste als ze maar in den grond zitten, dooh moet men ze ophalen, doe ze dan in wat wit zand: men voorkomt dan het slap worden en kan ze gemakke'ijk tot eind Januari bewa ren. Vooral niet te warm zetten! As perges: De bedden, waarvan de opbrengst nog hoog genoeg is, moeten nu flink wor den bemest De grond, c' e er in 't voorjaar opgebracht werd is er na den oogsttijd weer afgenomen en in de paden gebracht, en nu is alles weer vlak. Heeft men nu goed wat ouden verteerden mest, dan bren- ge men er maar een flink laagje over Het behoeft er volstrekt niet ondergewerkt te worden, het zal zoo ook wel verrotten. Hoe beter het verrot in*'t a s. voorjaar, des te ge makkei i;!err want anders heeft men er met het- steken nog wel eens last van De jonge bedden, welke verleden jaar zijn aange legd, worden goed geinspecteerd, of er ook planten msnkeeren en deze door een stokje geteekend om er *t volgende voorjaar weer te kunnen inboeten In den fruit- tuin: Boomen. die door ziekten of oorzaken van buiten af hun standplaats niet meer waard zijn, worden gerooid en de stammen en takken als mogelijke dragers van plan tenziekten direct uit den boomgaard ver wijderd. Indien we voornemens zijn ze door andere te vervangen, dan maken we de plantgaten gereed en laten die een poos open liggen, waardoor wc de uitgeworpen aarde van de heilzame inwerking van de lucht blootstel'en Vooral de gaten niet te klein; een later ingeplante boom blijft toch altijd bij de andere ten achter; we zorgen er dus voor, dat- die achterstand nog niet door slechte behande'ing vergroot wordt. In anderp boomgaarden zijn we er niet voor, afgeleeMe boomen door jonge te ver vangen. Zoo ze al goed groeien willen, wat van een jongen boom. omgeven door groote andere nog lang niet zeker is, dan zijn ze toch pas op kracht als de oude afgedragen zijn. Te minder zijn we voor vervanging, als de ondergrond beweid wordt; wat we aan vruchten derven, winnen we aan gras gewas. Slooten en greppels in en cm den boomgaard worden schoongemaakt en op nieuw op diepte gebracht De uitgeworpen aard en bagger aan den kant bijeengelegd om deze, als alles goed doorvroren is, over den grond uit te spreiden. In fruittuinen of andere plaatsen, waar we met gras of vee en andere landbouwzaken niets te maken hebben, zorgen we toch, indien er bijge- plant of ingeboet moet worden, dat- alles voor de ontvangst der boomen gereed is, want aangezien we het benoodigde al vroeg besteld hebben, verwachten we al spoedig van den kweeker het bericht, dat de boo men afgezonden zijn. Kamerplanten. Een der meest geliefde bloeiende kamerplanten in den winter is de Azalea indica. En geen wonder: ze bloeit gemakkelijk en rijk met mooie bloemen in fraaie kleuren, die lang duren. Wil men tegen Kerstmis genieten van al dat moois, dan is het nu tijd de planten warm te zetten Heeft men planten gekocht van een bloemist, dan zet men ze, zoodat nog nnet geschied is, in potten en zorgt, voorai voor goeden waterafvoer, en dat de kluiten goed nat zijn. De planten brengt men in de kas en geeft ze een warm te van pl.m 70 gr. Fahr Daarbij moet ge zorgd worden, dat de planten nooit gebrek aan water krijgen; dus ijverig gieten en ook'een paai maal per dag de planten spui ten. Verder verlangen ze zooveel licht als mogelijk is, en moet men de „dieven" voort durend verwijderen Onder dezen vakterm verstaat men de kleine scheutjes, die naast de knoppen ontstaan, en waardoor de bloe men zouden verdrukt worden Zijn de bloe men half geopend, dan plaatst men de plant in een koe e ruimte, waardoor de bloei langer duurt en de plant in de kamer nie zoo spoedig haar bladeren zal laten vallen. Er bestaan heel wat verscheiden heden van Azalea's, waarvan sommige vroeg, maar de meeste pas later bloeien. Voor den Kerstmis-bloei zijn geschikt: Deutsche Perrle, wit: Simon Mardner, lila- rood; Vervae neana, rose met wit, en Mad. Petrick of Apollo, beide rood. NOORDWIJKERHOUT Jubileum Gemeente-secretaris J. A. M. Pij nenburg. Zaterdagavond is in intiemen kring het feit herdacht, dat de heer J. A. M. Pij nenburg, gemeente-secretaris alhier, vóór 12 jaar in dienst der gemeente trad. Voor deze gelegenheid was de hal van het raadhuis en de kamer van B. W., waarin de huldiging plaats had, op smaakvolle wijze ver sierd, De bloemen en planten waren voor dit doel welwillend afgestaan door het St. Bavo- Gesticht, alhier. Aan de eerw. Broeder Mari- nus, die met behulp van de politie en het secretarie-personeel de versiering heeft aan gebracht, komt alle eer toe. Aanwezig waren het college van B. en W., het secretarie-personeel, de gemeente-opzich ter, het corps gemeente-politie en de werk ster van het raadhuis. Nadat de jubilaris en zijn echtgenoote had den plaats genomen, sprak de burgemeester hun namens het college van B. en W. toe. Spr. wees op het zeer verdienstelijke werk wat de heer Pijnenburg in de afgeloopen 12 K jaar in het belang der gemeente heeft gedaan. Voorts sprak hij mevrouw Pijnenburg toe, die zeker ook haar deel mag hebben in de hulde, welke thans aan haar echtgenoot gebracht Hierna bood hij een zilveren houder voor een blocnote aan als geschenk van het college. Namens de politie werd een plateelen vaas, gevuld met chrysanthen en namens de werk ster een bouquet chrysanthen aangeboden. Hierna nam de heer J. P. de Jong, ge meente-ontvanger, het woord om namens het secretarie-personeel en den gemeente-opzichter een zilveren vulpen met standaardje aan te bieden. Deze wees voornamelijk op de aan gename verhouding welke tusschen den secre taris en het personeel der secretarie heerscht. Hij bracht den jubilaris dank voor alles wat hij voor de ambtenaren heeft gedaan. Vervolgens werd door de wethouders een woord van waardeering gesproken. Daarna nam de jubilaris het woord en zeide dat het voor hem een des te grootere verras sing was thans gehudigd te worden, daar alles voor hem geheim gehouden was. Spr. dankte den burgemeester en de andere sprekers voor hun hartelijke woorden van waardeering, en voor de mooie cadeaux. Hij sprak de hoop uit nog vele jaren in het belang der gemeente Noordwijkerhout te kunnen werken. De avond werd verder in een gezellig sa menzijn doorgebracht. Personalia. Tot kerkmeester aan de St. Jozef Parochie is door Z. D. H. de bisschop benoemd de heer J. R. Zonneveld, alhier. Begrafenis H. J. Smit. Gistermorgen heeft in de Zilk de begrafenis plaats gehad van den heer H. J. Smit, alhier. De overledene is ge durende 25 jaren koorzanger geweest in de parochie Vogelenzang en de laatste 11 jaren in de parochie te Zilk. Daling vliegtuig. Op het stille strand bij Noordwijkerhout daalde Zondagmiddag het postvliegtuig „De Adelaar" neer. De piloten vertoefden eenigen tijd op het strand om naar het zeilen te kijken, waarna het vliegtuig weer opsteeg. Slechts enkele toeschouwers waren hierbij tegenwoordig. Loop der bevolking over de maand October. Aantal inwoners per 30 September 1931: 3695 mannen, 2819 vrouwen, totaal 6514. Ver meerdering: door geboorte: 19 mannen, 8 vr., totaal 27; door vestiging: 19 m. en 13 vr., tot. 32.. geheel vermeerdering: 38 m. en 21 vr., tot. 59 Vermindering: door o- ^rlijden: 2 m.; door vertrek: 29 m., 36 vr., t t. 65; geheele ver mindering: 31 m. en 36 vr., tot. 67. Verschil tusschen de geheele vermindering en vermeer dering pl. 7 m. 15 vrouwen, tot. 8. Be volking per 31 Oct. '31: 3702 m., 2804 vr., to taal 6506. SASSENHEIM. VOORSTELLEN VOOR DE RAADS ZITTING VAN MORGEN. De gemeenteraad vergadert mor genmiddag om 14 uur ter behan deling van de volgende agenda: 1. No tulen. 2. Ingekomen stukken en mede deelingen. 3. Wijziging bouwverordening. 4. Buitengewone aflossing ad 10.000 op de leening groot 240.000 voor zooveel betreft Reconstructie Teijlingerlaan. 5. Ver strekken van 10.000 kasgeld aan de Ned. Hervormde Gemeente te Sassenheim. 6. Aanvaarding grond voor verbreeding Men- neweg. 7. Comptabiliteit begrooting 1931. 8. Aanbieding ontwerp-begrooting gemeen te en bedrijven voor 1932. 9. Behande ling Ambtenarenreglement. Toelichting op bovenstaande agenda. Ingekomen stukken. Verzoek bewoners Zuiderstraat om lichtpunt aan Zuidzijde Zuiderstraat. Voorgesteld wordt dit ver zoek af te wijzen. Verzoek om subsidie van de R.-K. en Christel. Bewaarscholen. Komt bij begroo ting 1932 in behandeling. Verzoek om verhooging subsidie van de Prot. Wijkverpleging. Komt bij begroo ting 1932 in behandeling. Wijziging Bouwverordening. Op 19 Aug. 1931 is de gewijzigde Woningwet in wer king getreden en op grond van art. 38 dier wet moet binnen 2 jaar dus vóór 19 Augustus 1933 de verordening op het bouwen, sloopen, enz. voor zooveel noodig in overeenstemming worden gebracht. Ter zake zullen den Raad t.z.t. voorstellen be reiken. Binnen drie maanden na het inwerking treden der wet dus vóór 19 November 1931 moet evenwel een bepaling worden op genomen dat ook beroep op den Raad mo gelijk is van en besluit van B. en W. tot aanhouding der beslissing op een bouwaan- vrage. Aan artikel 76 thans luidende: „Van de besluiten van Burgemeester en Wethouders, waarbij een vergunning, bedoeld in art. 5 der Wonigwet, hetzij voorwaardelijk is verleend, hetzij gewei gerd, kan de aanvrager der vergunning binnen 30 dagen, nadat hem van het be sluit is kennis gegeven, bij den gemeente raad in beroep komen. Eveneens kan dit geschieden door den- gene aan wien nadere eischen met betrek king tot gebouwen zijn gesteld" zouden B. en W. het volgende willen toevoegen: 5,of wanneer B. en W. een besluit tot aanhouding der beslissing hebben geno men". Buitengewone aflossing ad 10.000 op de leening groot 240.000 voor zooveel be treft reconstructie Teylingerlaan. De provincie heeft aan de gemeente te rugbetaald de kosten der reconstructie Teylingerlaan tot een bedrag van ƒ13112.34 Dit bedrag was B. en W. reeds voor den dienst 1930 toegezegd en bij wijziging be grooting 1930 geraamd als tegenpost voor de uitgave bestrating Zandslootkade. Het bedrag werd eerst 21 October 1931 ontvan gen, zoodat het in den dienst 1930 niet meer kon worden verantwoord en alsnog te verhalen in de gemeente-rekening over 1930 werd geboekt. Het wil B. en W. alleszins juist voorko men dat een deel van dit .bedrag thans wordt aangewend om het restant der voor de reconstructie Teylingerlaan geleende bedrag a-d 10.000 per 31 December of zooveel vroeger als in verband met goed keuring raadsbesluiten door Ged. Staten en met in achtneming van een maand opzeg ging mogelijk is extra af te lossen, waar voor 1 pet. boete moet worden betaald. Verstrekking van 10.000 kasgeld aan de Ned. Herv. Gem. te Sassenheim. Per 31 December 1931 is de Ned. Herv. Gem. aan onze gemeente schuldig ƒ10.000 voor ver koop der Oude Herv. school. Aan B. en W. is den wensch te kennen gegeven dit be drag van de gemeente ter leen te mogen ontvangen tegen en rente van 5 pet. in gaande 1 Januari 1932, opzegbaar en aflos baar met een maand opzegging. Hiertegen bestaan bij het college van B. en W. geen bedenkingen. Aanvaarding grond voor verbreeding Menneweg. Blijkens de ter inzage liggen de verklaring willen E. Dijkstra, J. Hoek- st&n en B. L. Jonkman een strook grond aan de gemeente afstaan tegen de daar bij vermelde voorwaarden. B. en W. stel len den Raad voor een dergelijk besluit te nemen. Behandeling ambtenarenreglement. Na dat den Raad het ontwerp-ambtenaren- reglement was toegezonden, hebben B. en W. aan diverse bonden van ambtenaren en werklieden dit ontwerp om advies toege zonden en hadden desgevraagd bovendien een onderhoud met afgevaardigden van den Ned. R.-K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus" en van den Nederland- schen Christelijken Bond van Personeel in Publieken Dienst. Naar aanleiding van deze adviezen zijn de in bijgaande nota vermelde wijzigingen in het ontwerp door B. en W. aangebracht en stellen zij den Raad voor tot vaststel ling te besluiten. Hebt gij uw Katholiek dag blad al eens aanbevolen bij vrienden en kennissen? Kunt U niet één nieuwen abonné aanbrengen?

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10