tTERDAG 31 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 K. J. M. V. IN HET BISDOM HAARLEM. Bondsvergadering. Donderdagavond vergaderden de bestu- ten der Katholieke Jonge Middenstands- vereenigingen, aangesloten bij den Haar- lemschen Bond in het Eigen Huis van de K. J. M. V. „St. Peter Kanis" te Leiden. Aanwezig waren, behalve het voltallige bondsbestuur met den bondsmoderator, rector Timp, talrijke bestuursafgevaar- digden met hun resp. moderatoren, de veleerw. heeren Pater Teppema uit Alk maar, Pater Franken S.J., uit Den Haag, Kap. Gussenhoven uit Delft, Pater de Bruijn, Pater Laurianus, resp. van „Ka tholiek Leven" en „Franciscus Xaveriua", te Rotterdam, Pater Alexander uit Am sterdam, Kap. Agterof uit Lisse, Kap. van Schaick uit Heemstede, de zeereerw. heer Pastoor de Graaf, uit Gouda, een bestuurs-deputatie uit Loosduinen, een voorloopig bestuurslid uit Leidschendam (nog op te richten afd. K. J. M. V.) terwijl de Leidsche K. J. M. V. St. Peter Kanis vertegenwoordigd was door den modera tor, den weleerw. heer L. Gudde en het da- gelijksch bestuur de heeren H. de Graaf, voorzitter, H. Engels, secretaris en P. Knaap, penningmeester. De vergadering werd geopend met den Chr. groet door den bondsvoorzitter, den heer T. Lobman uit Haarlem. Spreker heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder ook den heer W. J. Speller, afgevaardig de van het hoofdbestuur der Dioc. Vereen, voor Onderwijzers en den heer A. J. Ver- kley, hoofdbestuurslid van den L. T. B. De bondsvoorzitter wijst nog eens op het nut van organisatie en spoort aan tot krachtdadige samenwerking. Hierna leest de bondssecretaris, de heer H. Ophoff uit Amsterdam, het jaarverslag voor, waardoor de groote activiteit van het bondsbestuur duidelijk uitkwam. De Bond telt thans dertien aangesloten ver- eenigingen met ongeveer 900 leden. De snelle ontwikkeling van de Katholieke Jonge Middenstandsvereenigingen heeft ook de aandacht in het buitenland getrof fen. Zoo heeft men van Fransche zijde in lichtingen gevraagd omtrent de samenstel ling en de werkwijze van de K. J. M. V. Ook de R. K. Staatspartij heeft de juiste beteekenis van deze organisatie begrepen door het Bondsbestuur op de politieke bij eenkomst in Amersfoort uit te noodigen. Nadat de heer H. Engels uit Leiden een rechtzetting heeft gegeven, omtrent een onjuistheid, die in het jaarverslag was bin nengeslopen, brengt de bondspenning- meester, de heer J. v. d. Weijden uit Heem stede verslag uit van het finantiëele wel en wee van den Bond. Wijst het saldo van 31 Mei 1931 nog een positief bezit aan, thans is dit niet meer het geval door de groote uitgaven, die in de laatste maanden noodzakelijk zijn geweest. De penning meester roept daarom de hulp in der afd. besturen. De voorzitter memoreert in dit verband nog, dat de Bond een subsidie ontvangt van het Centraal Hanzebureau. Tot kasnazieners worden vervolgens benoemd de heeren v. Hees uit-Rotter dam en H. de Graaf uit Leiden. Na ge houden controle werd de penningmeester onder dankzegging voor zijn nauwkeurig beleid gedechargeerd. Vervolgens worden de verschillende me- dedeelingen gedaan over het aannemen van leden, het oprichten van een retraite commissie (een bondsretraite zal worden gehouden van 21 tot 24 Februari 1932 en van 14 tot 17 Augustus 1932), de verhou ding vakorganisatie en K. J. M. V., de feestelijkheden in de vereenigingen en de behandeling van de Encycliek over het hu welijk. Wat het aannemen van leden betreft, hierop wijst rector Timp nog eens speciaal, dat men allereerst op de katholiciteit der aan te nemen leden moet letten en ver volgens nauwkeurig moet nagaan of iemand als lid van de K. J. M. V. kan worden aan genomen uithoofde van zijn maatschappe lijke positie. Het is de wensch van Mgr. Aengenent, dat de groepeeringen Joseph- gezellen, K. J. M. V. en Jonge Werkge vers, drie aparte organisaties, duidelijk enderscheiden blijven. Wat de retraites betreft, de bondsvoor zitter spoort de afgevaardigden aan over te gaan tot het oprichten van retraite- commissies. Over de verhouding K. J. M. V. en Vak organisaties zegt rector Timp, dat er een vergelijk getroffen is met de diverse vak organisaties. Besloten is, dat de vakor ganisaties alleen dan aspirant-leden zul len aannemen, indien zij lid zijn van de Katholieke Jonge Middenstandsvereeni- ging. De vakorganisaties zullen zich beperken tot de technische ontwikkeling der leden, omdat de K. J. M. V. uit den aard der zaak zich hiermede niet bemoeien kan. Deze overeenkomst dient nog door de hoogste instanties bekrachtig te worden; do goedkeuring zal echter niet op zich la-, ten wachten, aldus rector Timp. Over de feestelijkheden en den sluitings tijd der feestavonden wordt een uitvoeri ge gedachtenwisseling gehouden. De slot conclusie is, dat verschillende plaatselijke omstandigheden het gewenscht maken, deze kwestie individueel op te lossen. Rector Timp spoort echter iedereen krach tig aan een einde te trachten te maken aan de late sluitingen van feestelijke bij eenkomsten. Dat verder de Encycliek over het hu welijk op het werkprogramma van bijna alle afdeelingen reeds voorkomt, doet don bondsmoderator veel genoegen. Het stellen van een bepaalden leeftijdsgrens voor toe lating tot de behandeling dezer encycliek, vindt spreker een goede gedachte. Nadat pater Alexander uit Amsterdam, het bondsbestuur een pluim op hun resp. bestuurshoeden heeft gestoken, als bewijs van waardeering voor de verrichte werk zaamheden in het afgeloopen jaar, opent de voorzitter de rondvraag, waarvan ver schillende afdeelingen gebruik maakten. Hierna spreekt de heer Lohman de ge bruikelijke dankbetuigingen voor de groo te opkomst, terwijl het bestuur van de K. J. M. V. „St. Peter Kanis" nog een apart bedankje krijgt voor het gratis verstrekte onderdak aan bondsbestuur en afgevaar digden. Met den Christelijken groet komt dan het definitieve einde van deze vrucht bare bondsvergdaering te ongeveer half elf. R. K. VEREENIGING VAN GEZINSHOOFDEN. Gisteravond vergaderde in den Burcht de R. K. Vereeniging van Gezinshoofden. Ongeveer half negen werd de vergade ring geopend door den voorzitter den heer Th. Heemskerk, die zijn spijt uit drukte, dat hij de leden in een kleine ruimte (de koepelkamer) moest ontvan gen, reden waarom hij de agenda meen de vlug te moeten afwerken. Na voorlezing der notulen door den voorzitter (de secretaris kon wegens ziekte niet aanwezig zijn) deed deze eenige mededeelingen o.a. betreffende een financieele quaestie in verband met de scholen, waarover door het bestuur reeds geconfereerd is, maar waarover nog geen nadere mededeelingen konden worden gedaan. De quaestie bleef echter de aan dacht van het bestuur houden. Vervolgens bracht de voorzitter ver slag uit van de centrale raadsvergade ring gehouden te den Haag. Hierna kwam aan de orde het voor stel tot oprichting van een Moederfonds ten doel hebbend een uitkeering aan de leden bij gezinsvermeerdering. Dit punt werd door den voorzitter toegelicht. Deze uitkeering geschiedt, al dus de voorz., veelal op twee manieren. Of bij wijze van verzekering door het heffen van een toeslag op de contribu tie der leden bij ieder geval of op cha ritatieve wijze, door een uitkeering aan wie er in die omstandigheden om vragen. Geen van beide had het bestuur echter kunnen behagen en spr. stelde daarom voor een uitkeering in genoemde om standigheden van ieder lid. Het bestuur nuet daarvoor zorgen aan geld te ko men en spr. meent, dat het hierin wel zal slagen. In deze geest vroeg spr. machtiging van de vergadering om in principe tot oprich ting te besluiten en een reglement sa men te stellen, dat aan het oordeel der vergadering zal worden onderworpen. De heer Zandvliet vraagt nog in plaats van geld steun te geven in het huishouden, wat bij den voorzitter eenige bezwaren ontmoette. Met algemeene stemmen werd het be stuur tenslotte machtiging daartoe ver leend. Voor de viering van het 12 y,-jarig be staan had de feestcommissie een voor stel ingediend. Zondag 8 Nov. 9 uur H. Mis in de Mon Père voor de levende en overleden leden der vereeniging. 10 November, feestvergadering in de foyer der Stads gehoorzaal voor leden, ieder met één huisgenoot, boven de 16 jaar. Er zal dien avond muziek en tooneel worden gege ven, terwijl als spreker zal optreden kapelaan A. Kramer. Over den Oudersavond in Dec. a.s. konden slechts eenige voorloopige mede deelingen worden gedaan. De Ouders avond zal plaats hebben 8 of 9 Decem ber. Twee sprekers zullen dien avond optreden o.a. Rector G. v. d. Burg uit Bergen. Bij de rondvraag vroeg de heer Ouwerkerk hoe het stond met de wo ningbouw voor de leden. De voorzitter antwoordde, dat over leg was gepleegd met de woningbouw- vereeniging „De Goede Woning" en dat, als de bouw haar voltooiing nadert, over de aanvragen die gedaan zijn, nader zal worden onderhandeld. Nadat de voorzitter de aanwezigen had opgewekt tot deelneming aan de viering van het 12^-jarig bestaan en aan den Oudersavond, volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. Van onderwijzerszijde is geklaagd, dat bestuurders van rijwielen, auto's, rijtuigen, enz. meermalen door een onder ge'.eide loopende troep schoolkinderen rijden. Deze wijze van rijden kan de ernstigste gevol gen met zich brengen daar de kans, dat kinderen aangereden worden, zeer groot is. Met aandrang wordt daarom in overweging gegeven niet door een dergelijke troep schoolkinderen te rijden. Integendeel moet men aan die groepen zooveel mogelijk voor rang geven. Wellicht ten overvloeds wordt er op ge wezen, dat men rijdende door een troep schoolkinderen onder geleide zich schuldig maakt aan een strafbaar feit en dat door de politie in dezen een wakend oog wordt gehouden en zoo noodig procesverbaal zal worden opgemaakt De Leidsche Belasting-Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 15.470.79 aan den Rijksontvanger afgedragen. Het aantal aangeslotenen steeg tot 4458. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het met het oog op de vervolging ge wenscht is, de uitgereikte aanslagen in de Inkomstenbelasting 1931'32 zoo spoedig mogelijk ten kantore van den dienst Bree- straat 81 te doen inschrijven, waar tevens alle gewenschte inlichtingen betreffendè den dienst worden vertsrekt. j Voor het examen van apothekers^assi- I stent alhier is geslaagd mej. E. Hoogon- doorn (Zoeterw oude). VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Lezing Ir. F. C. J. van der Steen Van Ommeren. In het Nutsgebouw heeft gisteiavond de Vereeniging tot bevordering der Bouw kunst haar eerste vergadering van het win terseizoen gehouden. Na een kort openings woord van den voorzitter, den heer Ver hoog, en het lezen der notulen door den heer Fred. A. Wempe, was het woord aan den spreker van dezen avond, Ir. F. C. J. van der Steen van Ommeren, Adjunct-di recteur van Gemeentewerken te 's-Graven- hage, die sprak over het onderwerp: „Pol der Stedenbouw". Spreker begon met er op te wijzen, dat de stedenbouw in het polderlandschap groote moeilijkheden met zich brengt, welke intusschen door onze voorouderB op meesterlijke wijze zijn op gelost. Spr. toonde dit aan de hand van een aantal lichtbeelden waarbij hij achter eenvolgens Alkmaar, Leiden, Amsterdam, Delft., Rotterdam en Gouda de revue liet passeeren. Van elk dezer plaatsen ver toonde spr. plattegronden om aan de hand daarvan het typische aan te wijzen. Het leidend principe was telkens weer, dat de steden zijn gebouwd op boezemland in verband met den waterstand. Overal waar men Later van dit principe is afge weken doen de gevolgen zich maar al te duidelijk voelen. De steden vormen voorts een economisch geheel. Alkmaar heeft een buitengewoon geslaagde plattegrond, die vooral ook in gericht was op de bescherming tegen den vijand, evenals dat ook het geval is bij Lei den, dat ook een der prachtigste platte gronden van Europa heeft. Met Amster dam is dat nog meer het geval. Bismarck heeft eens gezegd dat er eigen lijk maar twee steden waren en dat waren Amsterdam en Meskou. In Leiden vormt de Burcht (dateerend uit 1100) het absolu te snijpunt van de diagonalen. Vanuit dat middelpunt is men begonnen te bouwen. Vandaar uit hebben zich de verschillen de kwartieren die een schoon geheel vor men, gevormd. Ook van Delft en van Gouda vertelde spr. veel goeds. Hij wees daarbij ook op de korte verbindingen tus- schen de diagonaals gewijze loopende hoofdstraten, die wel zeer schoon afsteken bij de dambord-bouw die men tegenwoor dig veel aantreft. Bij elk der steden liet hij voorts een aantal plaatjes zien van de voornaamste oude bouwwerken en stads gedeelten, waarbij hij wees op de schoon heid van de goede en zuivere verhoudin gen van het rhythme der afmelingen. Over de plattegrond van Rotterdam was spr. in tusschen niet zoo goed te sprqken. Rot terdam is niet mooi al heeft het ook wel haar eigenaardige bekoorlijkheid. De stad is gebouwd op drie peilen, gedeeltelijk op te laag peil. De rióleering is onjuist aan gelegd waardoor verzakkingen hebben plaats gehad, w&srtAxrr fundeeringen van huizen zijn bloot gekomen met als gevolg, dat deze huizen ook verzakt zijn. De rió leering werd niet onderheid, zoodat het voorgekomen is dat negen maal een riool boven het oude moest worden aangelegd. De huisaansluiting was gemaakt bij de gevels en hierdoor was het voornamelijk dat de fundeeringen bloot kwamen te lig gen, omdat de aansluiting daar afknapte. Beter was het geweest de huisaansluiting boven op het riool aan te brengen. Als de aansluiting dan brak hadden de fundamenten tenminste geen last. Een goede oplossing werd ook gevonden in Gouda door de primaire rioleeringen te onderheien en de secondaire afsluitbaar te maken door middel van stuwen en de wa terstand daarin gelijk te houden aan het polderpeil. Tenslotte wees spr. er op, dat het voor de tegenwoordige stedenbouw goed is, vast te houden aan het principe om te bouwen op bcezemland, Ondanks financieele be zwaren wordt dit tegenwoordig dan ook algemeen erkend. De Voorzitter dankte den spreker voor zijn interessante lezing, welke dank de aanvVezigen met applaus onderstreepten. Er werden voorts nog enkele huishoude lijke zaken afgedaan. Indische week aan de Leidsche Univer siteit 1931. De Senaatscommissie voor de Indische Week heeft het volgende programma sa mengesteld Dinsdag 17 November: W- P. Hillen, Oud-Gouverneur van West-Java: De evo lutie sedert 1900 van het bestuursambt in Ned.-Indië, in het bijzonder op Java en Madoera, in het Klein-Auditorium, aan vang 4.15 nm. Donderdag 19 November: Dr. G. W. J. Drewes. hoofl van het kantoor voor Volks lectuur te Batavia: Hedendaagsche Indone sische Literatuur, in het Klein-Auditorium, aanvang 4 15 n.m. De Nederlandsche Oceanographisohe ex peditie van Hr. Ms „Willibrord Snellius". Dinsdag 3 November. a. Dr Ph H. Kuenen, Oceanographie en Geologie, in het Groot Auditorium, aanvang 8 uur n.m. Dinsdag 10 November: b Prof Dr. H. Boschma. Biologie, in het Groot-Auditorium, aanvang 8 uur n.m. Dinsdag 24 November: c. Dr. Ph H. Kuenen, Film over de Slnellius-Expeditie in het Instituut voor Tropische Geneeskunde, Rapenburg 33, aanvang 7 1/2 uur n.m. Zoo noodig zal de film voor de tweede maal vertoond worden te 9 uur n.m Dinsdag 1 December: Prof. P. C. Flu, in het Instituut voor Tropische Geneeskunde, Rapenburg 33 aanvang S uur n.m Het Malaria-vraagstuk in de Nederlandsche Ko loniën (met lichtbeelden). Tuiniers- en Bloemisten-Vereeniging „Door Eendracht Verbonden". Door bovengenoemde vereeniging werd in den afgeloopen zomer een wedstrijd gehouden in het aanleggen en onderhou den van tuinen. Door de heeren E. Th. Witte, Jan Kriest en Joh. Jonker werden de tuinen 3 maal ge keurd en werden de prijzen toegekend aan: Afd. vaklieden H. Koome le pr. met wisselbeker met 83 punten, J. v. d. Berg 29 pr. met 72 p., A. Kuivenhoven 3de prijs met 67 punten, M. Galjaard 4e pr. met 61 punten en C. Pauw 5e pr. met 56 punten. Afd. particulieren: C. Smit le pr. met 81 punten, P. Verhagen, le pr. met 80 p., G. A. Brant 2e pr. met 72 p., Th. Buys 3e pr. met 68 p., H. Slechtenhorst 3e pr. met 67 p., G. de Vrind, 3e pr. met 65 p., H. v. d. Leek 4e pr. met 63 p., A. Lepelaar 4e pr. met 62 p., J. Ph. v. d. Bosch 5e pr. met 60 p., W. Berg 5e pr. 60 p., P. de Jong 5e pr. met 58 punten. In een daartoe belegde buitengewone vergadering werden gisteravond de prij zen, bestaande uit kunstvoorwerpen en medailles, door den eere-voorz. der ver eeniging, den heer Jan Kries Jzn., uitge reikt. Door het bestuur was den heer G. J. v. d. Berg, een der oprichters der vereeni ging, met zijn echtgenoote op deze bijeen komst uitgenoodigd in verband met hun gouden huwelijksfeest. Nadat zij met een lang zullen zij leven, waren binnengeleid, werden zij op buiten gewoon hartelijke wijze door den voorzit ter toegesproken en werd hun namens de vereeniging een fraai schilderij aangebo den en aan mej. v. d. Berg een mooie plant. Nadat de heer v. d. Berg zijn dank had uitgesproken, was deze hartelijke huldi ging afgeloopen en bleef men nog 'n poosje gezellig bijeen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 5844. N.V. Winkelmaatschappij de Koning (f.), Lei den, Haarlemmerstraat 247. Hoofz. Rot terdam, Soetendaalscheweg 7989, fabri cage en verkoop van banket en choco lade. Beh. Fil.: Mej. Z. Hensing, Lei den (B. P.). BIOSCOPEN. Luxor. „De vroolijke vrouwtjes van Weenen" in het Luxor-Theater, weer een van die ech te Ufa-operette-films, wier roep d komst reds is voorafgegaan. En niet ten onrechte. Willy Forst als dansleeraar. Augustin Tuschinger, Lee Parry als Gretl, dochter van een café-eigenaar en Paul Hörbiger als Hofraad Anselm Leitner alleen» reeds zijn in staat deze film tot iets bijzonders te maken. Daarnaast krijgt men dan nog de „Vroolijke vrouwtjes van Weenen" zelf, zijnde de tien dochters van den Hofraad, die het huis verlaten, omdat, haar vader ernstige plannen koestert om een vroegere danseres te huwen. Willy Fritsch is hier dan de dansleeraar maar ook de raadgever die ondanks een eigen moeilijk liefdeleven ook voor anderen in de bres moet springen. Hij zou Willy Fritsch niet zijn, indien hem dat niet gelukte en de wijze waarop hij alles tot een goede oplossing brengt, stemt tot bevrediging. Ook al zijn de intrigues niet alle even gemakkelijk aanvaardbaar, het scenario is van die echte gemoedelijk heid. die men alleen verwachten kan van de Weensche films. Daarbij brengt "Willy Frtisch weer van die echte vroolijke lied jes, die het publiek weten te vangen. Voor de pauze gaat de film „Wraak of Tropenkolder", een verhaal, dat zich af speelt in een Engelsche nederzetting in de wouden van Afrika, een mooie geluidsfilm. Voor volwassenen. Trianon. 't Is niet te verwonderen, dat „De Pri- vé-secretaresse" geprolongeerd moest wor den, want avond aan avond is het theater met deze schlager uitverkocht geweest en overal ho<?rt men zingen: „Ich bin ja heut so glücklich". Als dat in deze tijden wer kelijk het geval is met allen, die deze film hebben gezien, dan is het maar te hopen, dat het ook deze week weer storm zal loo- pen naar „De Privé-seccetaresse". Denge nen, die dit van plan zijn, wacht bovendien nog een alleraardigte verrassing in den vorm van ,.De Zigeunerbarones", die als nieuwe fiim aan het programma is toege voegd. De Zigeuner-barones is bijna even char mant als de privé-secretaresse, 't is heusch niet teveel gezegd. Het is een Hongaarsche film met als hoofdthema de Scikosrennen, dit zijn de rennen der Hongaarsche boerenknechten en al de vroolijke Hongaarsche feesten daaraan verbonden. De hoofdpersonen Gretl Theimer en Paul Vincenti geven charmant spel van Ernst Verebes zorgt op kostelijke wijze voor de note gaie. Bovendien is er aardige muziek, zijn er aardige liedjes en is de ensceneering met de Hongaarsche kleederdrachten onover troffen. Vooraf gaat nog een kostelijke teeken film, zoodat dit programma volle zalen trekken moet. Casino. De film: „Gevaren van den verlovings tijd", die eerst door de centrale commissie voor filmkeuring afgekeurd was, word na herkeuring toegelaten met niet minder dan 7 coupures ter lengte van 48 M. Die vele coupures hebben naar onze meening de film nog niet kunnen redden, want al mogen er nu veel wufte en zoovele tooneelen uitgelicht zijn, er blijven er nog genoeg over om ons te nopen de film on toelaatbaar te achten. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat L. C. E. Castelein, te Leiden, een verzoek heeft in gediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het per ceel Langebrug 6a, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris.- Leiden, 30 October 1931. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. A. van Soest en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een sigarenmakerij in het perceel Groenesteeg No. 24; b. J. G. van der Steen en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Haarlemmerstraat No. 186; c. de firma G. van Leeuwen en Zoon en rechtverkrijgenden, tot het oprich ten van een rookerij, zoutërij en vlee-sohbe- werkingsinrichting in het perceel Noord- einde No. 37; d. de firma G. W. Zand voort en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Hooglandsche Kerk- gracht No. 9. Agenda Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentiu» Bibliotheek, geopend s avonds van 7.30—8.30 uur. Maandag: R.K. Muziekver Perosi Pieters- kerkgraoht repetitie 815 uur. Woensdag. De Hanze, „ln den Vergulden Turk", 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de dr.: De Jager, Jans- sens, Muyzer, en Veldhuyzen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1915. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 O c t. tot en met Zondag 1 Nov. a.s., waargenomen doorde apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31. telef. 1313. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7\ Zendag 1 Nov. Opening Bidstonden van St. Barbara om 1 uur op het R. K. Kerkhof door den zeereerw. heer Rector E. Reijnen. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag. Grafische Studieclub gewone tijd. Dinsdag, zitting Bestuur Bouwvakarbei dersbond van 7 tot 8 uur. Kantoor, boven. Woensdag. Bestuursvergadering R. R. Volksbond, 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Puichri Studio" 8 uur. Tevens inschrijven nieuwe leden. Za r ;.'j 7- S uur Sluiting kantoor precies 8 uur. Zitting Ziekenkas van 78 uur in zaal 1 Brandstoffencommissie 7—8 uur. Prijslijst op het kantoor aanwezig. Bibliotheek van 79 uur. Maandag 2 Nov. zal des middags 2 uur de opening plaats hebben van het ont spanningslokaal voor de werkloozen in bet Bondsgebouw. Vanaf Dinsdag 3 Nov teekenen voor de werkloozen van 910 uur achter in de groote zaal. Om 10 uur worden alle lijsten wegge haald. Het ontspanningslokaal voor de R. K. werkloozen is iedeven dag geopend van 912 en van 25 uur. Ingang Bielstraat, door de Boomgaardsteeg. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen Uien Maandag van de maand, s avonds om half 9, in de Presi dentskamer van bet Gezellenhuu. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 en van 7.tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting Jozefspaarkas welke wordt waargenomen door de heeren Bayer en C. van Oerle. Van 11.30 uur bibliotheek. Te 8.30 uur precies begint er een wed strijd in het kruisjassen. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 2.30 uur Maandelijksche afrekening voor de zelateurs van het St. Petrus Liefde werk. 8.30 uur cursus Esperanto. 8.30 uur op de bovenzaal vergadering voor allen die zich hebben opgegeven voor de voetbalsport.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2