UIT DE RIJNSTREEK CENTRALE VERWARMING r™. SANITAIRE INSTALLATIES zaterdag 31 october 1s31 nf, leidsche courant vierde blad pag. 1* NIEUWVEEN Het Groene Kruis „in de kou". Dinsdag avond te half acht uur werd in het geheelont houderslokaal de ledenvergadering gehouden van het Groene Kruis, afd. Nieuwveen en Om geving. De naam van het vergaderlokaal was vooral dien avond zeer typeerend. We werden niet enkel onthouden van spiritualiën en on schuldige dranken als koffie en thee, doch zelfs aangename kachelwarmte werd de aan wezigen onthouden. Tegen acht uur spreekt de voorzitter, de edelachtb. heer J. W. Geesink, het bestuur en de leden, die evenals de voorz. in hun winter jas gehuld zijn, het welkom toe. Spr. betreurt de zeer slechte opkomst voor een vereeniging die bijna driehonderd leden telt. Slechts 7 be- sluurderen en 8 gewone leden zijn aanwezig. Misschien hebben de absente leden de lage tem peratuur in de vergaderzaal, vanuit hun war me huiskamer aangevoeld! De voorz., voortgaande, wijst er op, dat de vereeniging, die na drie jaren harde strijd hare statuten goedgekeurd kreeg, nu eens zal moeten besluiten wat er verder voor haar le den gedaan moet worden. O.m. zal aan de ver gadering worden voorgelegd, of overgegaan moet worden tot den bouw van een eigen Gr. Kruisgebouw. óf dat gestreefd moet worden naar aanstelling van een wijkverpleegster in Nieuwveen. Spr. geeft alsdan het woord aan den secretaris, dr. B. Nout, ter voorlezing van de notulen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Volgt lezing van het jaarverslag van den secretaris. De penningmeester, de heer C. de Vries, bracht daarna zijn jaarverslag uit. Het boek jaar sluit met een batig saldo ad 471.51, als volgt voorgerekend. Voordeelig slot over 1930 f 526.07, inkomsten 1931 345.90. Totaal in komsten ƒ871.97. Uitgaven 1931 ƒ400.46. Blijft bovengenoemd batig saldo. De heeren B, Rekelhof en J. Spek worden in de controle-commissie benoemd. Zij bevin den alles in uitstekende orde. De behandeling van de agenda der algem. verg, lokt een praatje uit over bakers, hetgeen we echter niet als „bakerpraatje" mogen be titelen. Dr. Nout wijst erop dat er in den lan de een zeer groot tekort wordt gevoeld aan de echte Hollandsche bakers, waar Beets on zijn „Camera Obscura" over schrijft. Door het hoofdbestuur is een bakercursus opgericht, waar o.m. ook een juffrouw uit onze gemeente wordt opgeleid. Onderwijl deze dames afstu- deeren, zal het hoofdbestuur bij wijze van proef, een „centrale" baker aanstellen, die ter beschikking van de afdeelingen wordt gesteld De heer C. Udo dringt er bij den heer Nout, die als afgevaardigde voor Nieuwveen be noemd wordt ter alg, verg., op aan dat deze bij het hoofdbestuur zal ijveren voor een spoe dige uitbreiding van het getal „rondreizende" bakers, daar er toch al bitter weinig is. Wordt toegezegd. Betreffende de kraamverpleging zal te Rot terdam ook voorgesteld worden, voorloopig gedurende een jaar uit de algem. kas een sub sidie te verleenen van ten hoogste 1.50 per kraamverpleegdag, en wel gedurende 10 da gen, aan die afdeelingen, welke kraamhulp door een bij het Gr. Kruis aangesloten baker, beschikbaar stellen, voor min- of onvermogen de kraamvrouwen, mits zi; leden zijn van het Gr. Kruis. De onderafdeeling moet zich dan verplichten tot een bijdrage van 0.50 per dag en zoo blijft voor het betrokken gezin slechts 0.50 per dag ter betaling over. De aanwezigen voelen warm voor dit schoo- ne doel en machtigen den afgevaardigde zijn stem hieraan te geven. Het volgende agendapunt geeft het verslag over het verplegingsmateriaal. Dr. Nout deelt mede dat alles in goeden doen is bevonden. Mej. Gersie-Van Ecyk uit haar klachten over de ongelukkige bergplaats voor het ma teriaal. Spr. noemt het een „akelig ding". „Stelt u voor, dat een van de hoofdbestuurs leden komt kijken" aldus mej. Gersie Dr. Nout: „Laten we het ons niet voorstel len!"' (Gelach!) Het is geen manier van be waren, doch van opstapelen. Volgt de bestuursverkiezing. Mej. L Schra- ma en de heeren dr. B. Nout en H. Ran, allen aftredend, worden bij enkelvoudige candidaat- stelling herkozen. Aan de rondvraag gekomen brengt de com- missie, die de bouwplannen voor een eigen Gr Kruis-gebouwtje voorbereidt, verslag uit van haar werkzaamheden in het jaar verricht De heer A. J. v. d. IJssel voert namens zijn mede-commissieleden: mej. Gersie en de heer J Augustinus het woord. Verleden jaar had de commissie gedacht de hand te kunnen leggen op een geschikt huisje, maar achteraf bleek dit onmogelijk Daar de noodzakelijkheid van een eigen gebouwtje dwingt, zal er niets anders opzitten dan te bouwen. Spr. legt bestuur en leden een teeke- ningetje voor. Het plan is aan de bergruimte voor het materiaal, een kamer te verbinden voor behandeling onder de hoogtezon. Tevens is in de teekening opgenomen een woonkamer en keuken beneden, een slaapkamer boven, voor den concierge, die zal zorg dragen voor het beheer over het materiaal, de behandeling van de hoogtezon, het schoonhouden van de bergruimte en bodewerk moet verricten, dus in het kort, alle onderscheiden functies in zich vereenigd krijgt. De bouwkosten van het wijk- gebouw zijn op 5000 geraamd. De groote moeilijkheid is nu om aan geld te komen. Op het oogenblik is er „al" in kas 250. Boven dien staan er zoo goed als zeker 1000 be schikbaar als hypotheek. Buiten het boven staande heeft de commissie nog uitgezien naar andere middelen. Het uitgeven van rentelooze ae.ndeelen acht zij van weinig succes in deze economische crisis. Aan het uitschrijven van een loterij met ongeveer 1000 loten heeft de commissie ook gedacht. Toch beschouwt de heer van den IJssel de loterij als een lap middel, dat pl.m. 500 kan opbrengen. Wat men verder nog aan geld tekort komt, is mis schien onder hypotheek te krijgen. Wat de jaarlijksche kosten betreft, schat de commis sie deze op 232 aan rente en onderhoud; dit is pl.m. 70 aan uitgaven meer per jaar. De grondprijs is bij de bouwsom niet inbegrepen, maar misschien is de gemeente bereid een gemeenteraad van koudekerk Voorzitter is de burgemeester. Na opening met ambtsgebed leest de voorz. een schrijven voor van den di recteur-generaal der Posterijen, wa-arin wordt medegedeeld dat het hulppostkan toor alhier behouden blijft. De leden hooren deze mededeeling met voldoening aan. Verder deelt de voorz. mede, dat met B. en W. van Leiden sedert eenigen tijd onderhandelingen zijn gevoerd over het deelnemen aan den bouw van een zie kenbarak voor besmettelijke zieken. Waarschijnlijk zullen den Raad nadere voorstellen bereiken. Hierna wordt op voorstel vaan B. en W. ingetrokken de verordening tot ver haal van pensioenbijdragen op nieuw be noemde ambtenaren omdat deze zeer onbillijk is, daar er thans sommige amb tenaren achterstaan bij eerder benoemde. Goedgekeurd worden hierna de be grootingen van het Alg. Burg. Armbe stuur, het Burg. Wees- en Armhuis, het Brugbedrijf en Waterleidingbedrijf voor 1932. De heer Lieverse vraagt of reeds re kening gehouden is- met de plannen tot wijziging van het tarief voor het wa terleidingbedrijf; de voorz. zegt, dat iit niet mogelijk was daar deze nog niet zijn behandeld. Aan de orde is de begrooting voor 1932. B. en W. stellen voor nog 10.be schikbaar te stellen voor de afd. ge meenteveldwachters in Z.-H. van den Alg. Ned. Politiebond voor een te hou den cursus. De heer Lieverse vraagt namens de commissie tot het nazien der begrooting, toelichting van eenige posten. 0.a. wen- schen eenige leden een nieuwe huisnum mering in te voeren. De voorz. zegt dat dit nog niet noodig is, daar weinig is bijgebouwd en juist door een vernumme ring groote verwarring ontstaat voor posterijen en vele rijksdienst en ook voor de secretarie. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Lieverse en van der Lee, wordt dit voorstel verworpen. De heer Lieverse wil een nieuw brand zeil aanschaffen. De voorz. zegt dat er twee zijn, een nieuw en een oud, hetgeen voldoende is. Het voorstel wordt ver worpen met 5 stemmen tegen 2, die van de heeren Lieverse en van der Lee. De heer Lieverse vraagt of de post voftr werkverschaffing bedoelt een be drag aan te wenden voor verharding van het weggedeelte nabij Boerenschouw; de voorz. zegt dat dit niet het geval is. De heer Lieverse zegt dat z.i. de post voor schatter der dranklokaliteiten ad 5.kan worden geschrapt, omdat deze schatter niets er voor doet. De voorz. zegt dat dit het geval was, doch dat hem reeds is opgedragen in het ver volg zijn taak anders op te nemen. De voorz. zegt verder dat B. en W. accoord gaan met het voorstel der com missie om de buitengewone aflossing van een geldleening nog groot 5800. niet te doen plaats hebben. Belastingverlaging. Eveneens blijken B. en W. mee te gaan met het voorstel om het aantal opcenten op de Pers. Belasting van 55 te brengen op 30. Aldus wordt besloten, terwijl tevens bepaald wordt dat het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting overeen komstig het voorstel van B. en W. van 35 te brengen op 15. Op verzoek van den heer Lieverse wordt overgegaan in be sloten vergadering. Na heropening wordt de begrootin.» vastgesteld. De voorz. deelt hierna mede dat door den Raad besloten was een restant van een geldleening, nog groot 23.400 op 31 dezer af te lossen door een nieuwe leening met lagere rente. Op het oogenblik is het echter niet mogelijk een aaanbod te verkrijgen be neden 5 pet. B. en W. meenden aanvankelijk voor te stellen het besluit tot aflossing in te trekken, doch dit wenscht de geldgeef- ster niet. Zij stellen daarom voor een nieuwe leening aan te gaan groot 30.400 5 pet. Aldus wordt besloten. Bij de vaststelling van eenige beslui ten tot wijziging der begrooting voor 1931, wordt op voorstel der voorz. be sloten een subsidie te verleenen groot 10.voor een te houden pluimveeten toonstelling. Volgens de nieuwe woningwet moet het beroep op den Raad van weigering van vergunningen, aanhouding daarvan enz. vóór 19 November a.s. worden ge regeld. In verband daarmede stellen B. en W. voor de Bouw- en Woningverorde- ning te wijzigen. Aldus wordt besloten. De vporz. zegt dat B. en W. met het bestuur van den Lagewaardschen Pol der tot overeenstemming zijn gekomen betreffende het doen volstorten van den Molenboezem. De kosten van dit werk worden ge raamd op 1500; hiervan komt ten laste der gemeente 800. B. en W. zullen een commissie benoe men om hen te adviseeren omtrent steun verlening en werkverschaffing. Daarin zullen zitting hebben het Burgerlijk Armbestuur, de drie kerkelijke armbe sturen en een 2-tal arbeiders. De heer de Jong vindt het niet juist dat met den steun der kerk rekening wordt gehouden. Ook moeten z.i. de bij verdiensten buiten aanmerking worden gelaten. Ook ongehuwden zal men niet kunnen passeeren, omdat die toch kostgeld moe ten betalen. De heer Lieverse is het in hoofdzaak met den heer de Jong eens. Spr. wil verder bij ongeschiktheid tot werken liever geldelijke steun zien. Ook moet er z.i. voor gewaakt worden dat niet voor allen arbeid van particulieren, die an ders zou moeten worden verricht, een bijdrage wordt verleend. De voorz. wijst er den heer de Jong op dat er wel degelijk contact moet zijn tusschen kerkelijke instellingen en het burgerlijk armbestuur. Overleg is noodig omdat men gezamenlijk moet trachten de werkloozen voor verdere inzinking te behoeden. Ook spr. meent dat bijver diensten slechts gedeeltelijk mogen wor den afgetrokken. Jongelui kunnen, waar de middelen be perkt zijn, niet in de eerste plaats in aanmerking komen voor steun. Algemeen blijkt men in te stemmen met het plan van B. en W. De voorz. zegt dat -een aanbod van de lichtfabrieken te Leiden'' is ingekomen om de Lagewaard te electrificeeren door een bovenleiding. De gemeente zal een garantie van pl.m. 5000 K.W.U. per jaar moeten geven. Een commissie is benoemd om na te gaan of er op het oogenblik voldoende aan zouden sluiten. B. en W. gevoelen er veel voor, te meer daar er ook weer werk zal zijn voor werkloozen om op dit aanbod in te gaan en stellen daarom voor in beginsel tot het geven van een garantie te be sluiten. Na eenige bespreking wordt aldus be sloten. Een ingekomen adres van een voet- balvereeniging om beschikbaarstelling van een terrein wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. De heer Lieverse zag gaarne dat zoo mogelijk des morgens of 's avonds wordt vergaderd. De voorz. zal hiermede zoo veel mo gelijk rekening houden. Daarna sluiting der vergadering. BERNARD SCHULTE Voorhout bij leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 stukje grond aan de vereeniging te schenken. De burgemeester denkt voor zich, dat de raad wel genegen zal zijn- een stukje grond aan het Groene Kruis af te staan. Ook overweegt dr. Nout om aan de gemeente subsidie te vragen, zoo deze noodig mag zijn. Algemeen hoopt men in Febr. '33 een eigen wijkgebouw te hebben. In een behoefte aan een wijkverpleegster, die de afdeeling ook gaarne zou hebben, kan niet voorzien worden. Eerst moet zij een eigen onderdak hebben. Uit het onderzoek van den heer van der IJssel blijkt bovendien, dat een wijkzuster eerst een volle dagtaak heeft als zij voor plm. 2500 zielen staat. Nieuwveen met haar 1400 inwo ners geeft dus een halve dagtaak en zou de vereen, te duur komen. Een wijkverpleegster op een jaarwedde van 1800 zou Nieuwveen het eerste jaar 600 kosten, het tweede jaar 800 en de latere jaren steeds 1200, de rest is subsidie. Men is echter doordrongen van de waarheid, dat een afdeeling van 300 leden onmogelijk 1200 per jaar voor een wijkzus ter kan geven. Dan moet de contributie wel op 4 a 5 gesteld worden. Aan den dokter wordt overgelaten of op goedkoopere manier wijkhulp hier mogelijk is. Als laatste onderwerp komt ter sprake, hoe de onderafdeeling van het plaatselijke Gr. Kruis, de T.B.C. vereen., aan meer contanten kan geholpen worden. Deze vereeniging, be staande uit 10 dames, verricht schitterend werk. In het boekjaar is door haar niet min der dan 3000 uitgegeven, waarvan 600 uit eigen kas, voor uitzending en verpleging van t b.c-patiënten uit deze gemeente. Hierbij zij vermeld, dat de voorz., de heer Geesink, door zijn connectie met mgr. Dieben en ds. van Wij- he, thans te Purmerend, die alleen reeds f 1500 bijeenzamelde, voor een zeer groot deel het werk van de t.b.c.-vereen. hebben ge steund. Willen die ijverige dames op denzelf den voet voort kunnen gaan, dan dienen de inkomsten grooter te worden. Alleen de bazar die om de twee jaar gehouden wordt en een enkele bloempjesdag brengen thans geld in het laatje. Besloten wordt, dat het bestuur der t.b.c.- vereen. een vergadering zal uitschrijven, om leden en donateurs te winnen. Wij bevelen een massale opkomst voor deze bijeenkomst, waar van de datum nog niet is vastgesteld, dringend Niets, meer voor de rondvraag zijnde, sluit de voorz, de geanimeerde verjidering en dankt de aanwezigen voor hun betoonde be langstelling, hen aansporend het volgend jaar andere leden mee te lokken naar de zitting. INGEZONDEN STUKKEN De weg tusschen Zoeterwoude en Stoompwijk. Bij het steeds toenemende verkeer zal iedereen het met mij eens zijn, dat, voornamelijk de sintelwegen niet geschikt meer zijn voor dat verkeer. Schrijver dezes doelt op zijn buurt, op den Bui tenweg, gelegen tusschen Zoeterwoude en Stomp wijk. Voornamelijk op het gedeelte, waar vroeger de Zwetmolen stond, gaat het passeeren werkelijk met levensgevaar ge paard. Dat daar nog ^een ongelukken zijn gebeurd ligt voornamelijk aan de voorzichtigheid, maar niet iedereen is, zooals men weet, voorzichtig, dus zullen ongelukken niet uitblijven. Eenige uithaalplaatsen of wegverbree- ding ware hier ten zeerste aan te be velen. Hopende dat dit onder do aandacht komt van degenen, die hierin verbete ring zouden kunnen brengen, teeken ik: Een dagelijksche weggebruiker. De Raad dezer gemeente kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester van Wijnbergen. Aanwezig alle leden. Na de opening leest de voorz, het gebed. De notulen werden goedgekeurd. Eenige raadsbesluiten tot aan- en verkoop van grond werden gewijzigd. De heer F. Beelen, alhier, is bereid een tweetal strooken grond langs den Grachtweg binnen deze gemeente te ruilen tegen gemeen tegrond, gelegen langs de Hyacinthenstraat. Het is door deze ruiling mogelijk, een ge deelte van den bestaanden Grachtweg drie M, te verbreeden en de bocht in dien weg be langrijk te verbeteren. De strook gemeentegrond langs de Hyacin thenstraat heeft wegens haar smalte voor de gemeente als bouwterrein geen waarde en daarlangs een behoorlijke bebouwing kan worden verkregen als zij in het bezit is van den grond van den heer Beelen. De heer Segers meende, dat beide partijen met deze regeling zijn gebaat. Het voorstel werd goedgekeurd. De werkverschaffing. Daarna kwam in behandeling de werkver schaffing. De verschaffing van productieven arbeid aan verkloozen in den aanstaanden winter heeft B. en W, tot veel zorg aanleiding gegeven. Uiteraard werd voor een groot deel gezocht naar grondwerk. Hiermede houdt verband de voorziening in de behoefte aan zand. Verschil lende oplossingen werden ernstig overwogen en onderzocht. Enkelen bleken niet voor uit voering vatbaar, anderen waren voor de ge meente te bezwarend. Een gunstige oplossing leek tenslotte de afgraving van duinterrein on der de gemeente Noordwijkerhout. De keuze viel op een strook duinterrein, hetwelk in ex ploitatie is bij de N.V. Zandexploitatie Maat schappij ,,'s Gravenhage" te 's Gravenhage. Met deze Maatschappij werden onderhande lingen gevoerd, welke dank zij hare medewer king, o.i. tot een gunstig resultaat hebben ge leid. Aangeboden worden diverse duinterreinen onder de navolgende voorwaarden en verplich tingen. 1. Laag duinterrein, bestaande uit zuiver duinzand, d.w.z. vrij van veenbanken en struik gewas, af te graven tot A.P, Voor dit zand wordt in rekening gebracht 10 ct. per M3., het aanbrengen van een of meer steigers en de beschikking over smalspoor inbegrepen 2. Mindere kwaliteit zand, waarbij eenig struikgewas, hetwelk echter voor zoover noo dig zal verwijderd worden, om een behoorlijk begin te maken. Onder dezelfde voorwaar den en verplichtingen als onder 1 vermeld, wordt dit zand beschikbaar gesteld tegen 5 ct. per M3. 3. Een terreingedeelte, geheel begroeid met struikgewas, hetwelk gratis ter beschikking wordt gesteld. Na bezichtiging van deze terreinen is de keuze gevallen op het onder 2 vermelde duin terrein, gelegen nabij den Gooweg in de ge meente Noordwijkerhout. Ten einde den Raad e:n voorstel te kun nen doen, beeft de N.V. schriftelijk bevestigd van dit terrein ongeveer 10.000 M3. zand voor de gemeente beschikbaar te stellen, af te gra- van vóór 1 Juni 1932. Kan derhalve op aannemelijke voorwaarden dc beschikking over voldoende zand worden verkregen. B. en W. stellen zich voor, dat bij 3 dagen tewerkstelling, ongeveer 20 menschen per week aan de afgraving werk kunnen vin den. Bovendien kunnen per week een 30-tal werkloozën als schippers worden tewerkgesteld met van gemeentewege beschikbaar gestelde schuiten. Eveneens is een 30-tal noodig voor de verwerking van het aangevoerde zand ter plaatse. Met het aldus verkregen zand is het de be doeling aan te leggen straten tusschen Gracht weg en Broekweg op te hoogen, evenals de daaraangrenzende bouwterreinen. Verder is een groote hoeveelheid zand benoodigd voor uit te voeren straatwerken, o.a. voor de op hooging van de Gasstraa* en de Narcissen- straat. Bij levering van zand door de gewone zand- schippers bedraagt de prijs ongeveer 0.80 per M3. Volgens een door den gemeente-op zichter opgemaakte berekening zal de prijs van het bij wijze van werkverschaffing aange voerde zand ongeveer 1.50 per M3. bedra gen. Dit groote prijsverschil vindt vooral zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de zand schuiten met twee man zullen worden bemand, omdat het varen met één man wegens ondes- j kundigheid van velen niet aan te bevelen is. j B. en W. stellen den Raad voor hen te mach tigen met genoemde Maatschappij een over eenkomst aan te gaan en t^t de uitvoering J der werken op de aangegeven wijze te be sluiten. Het is te verwachten, dat het niet mogelijk zal zijn, aldus aan alle werkloozen productief werk te verschaffen, waarom B. en W. de uit- voering van nog andere werken overwegen, waaromtrent den Raad t.z.t. nadere voorstel len zullen bereiken. De heer C. Schrama zeide, dat deze werk verschaffing in alle opzichten voldoet. Spr. vroeg of het niet mogelijk was, voor de werk loozen in de drie dagen per week, dat zij niet werken kunnen, een gebouw ter beschikking te stellen, waar zij eenige afleiding kunnen vinden. De heer Noorland heeft ook met groote ingenomenheid deze voorstellen ontvangen. gemeenteraad van lisse Spr. vroeg, of er eenige kans bestaat dat B en W. in overleg traden met een bouw- patroon om eenige eenvoudie woningen te .bouwen, met steun van de gemeente, om deze bouw te doen dienen als werkverschaffing voor bouwvakarbeiders. Spr. heeft gelezen, dat een gemeentebestuur elders steun door middel van bonnen geeft, welke bonnen bij plaatselijke winkeliers kunnen worden besteed. De heer A. H. Schrama verklaarde zich eveneens volkomen bevredigd. De heer Langeveld informeerde, hoe B. en W., deze uitgave denken te financieren. De heer Pijnacker vestigde de aandacht cp het vaarwater; dit is niet overal voldoende, diep. Dit zou ook een goede werkverschaffing zijn. De heer van Kesteren vraagt hoe B. en W. zich de regeling denken voor werkloozen, die in het bezit van een schuit zijn. De voorz. zal de ontspanning van werkloo zen in het het college van B en W. over wegen; het is een gezond idee. De gedachte van den heer Noorland ten aanzien van bouw vakarbeiders levert vele moeilijkheden op. B. en W. zullen'er hun aandacht aan schenken, evenals aan de steunverleening in bonnen. Practisch is dit misschien moeilijk uitvoerbaar; het zou zeer zeker zijn voordeelen hebben. Welh. Tromp verklaarde, dat over het vaar water bij B. en W is gesproken. Er zijn be sprekingen met den Mallegatspolder hangende Weth Warmerdam meende de gedachte van den heer Noorland niet zoo maar aanvaard baar. Wel voelt spr. voor verbetering van krot woningen met steun van de gemeente. Men be reikt daarmede verbetering van volkshuisves ting en werkverschaffing. Aan eigenaars van schuiten kan een „taak" worden verleend, zoo dat hij zijn schuit productief kan maken. De heer Verduyn achtte het toch onge- wenscht, dat huiseigenaren, die hun woning verwaarloosd hebben, thans steun van de ge meente zouden krijgen. De voorz. stelde, daarna in behandeling het uit te keeren loon. B. en W. hadden gedacht j 4.20 per dag met een toeslag van 1 per week per kind beneden de 15 jaar. Deze rege ling geldt tot 1 Dec., wanneer de bonden gaan uitkeeren. Weth. Warmerdam lichtte toe, dat het niet dv bedoeling is, als op de vorige dagen eigen werk wordt verricht, de kindertoeslag te verminderen; B. en W. schatten het minimum loon voor een gezin op 1617. De voorstellen van B. en W. werden z. h. st. goedgekeurd: Weth. Warmerdam drong nog erop aan, dat alle werkloozen hun best bij de werkverschaf fing zullen doen en zich niet door enkele per sonen zullen laten misleiden. Verlaging walerleidingtaricven. De waterleidingcommissie adviseerde den verkoopprijs van hel water met ingang van 1 Januari 1932 te verlagen met 3 ct. per M3. voor alle klassen van het abonnementstarief, behalve de 3 laagste, zoodat deze van 30 op 27 ct. per M3. worden gebracht. De commissie acht dit te beste bestemming voor een gedeelte van het oatig saldo, hetwelk anders ruim 3600 zou bedragen. B. en W. kunnen zich met dit advies geheel vereenigen. De drie laagste tarieven bedragen respectie velijk 20, 23 en 26 ct. per M3. Door de ver- laging van de overige tarieven tot 27 ct. per M3. geraken de abonnementstarieven van alle klassen ongeveer gelijk en is daarin geen noe menswaardige progressie meer. Z.h.st. goedgekeurd. B. en W. stellen voor de subsidie voor de Bijz. Landstorm Zuid-Holland West te vermin deren van 100 tot 50 B. en W. zijn tot deze. vermindering gekomen, omdat indertijd de subsidie is verleend, daar men meende dat de regeling van het vooroefeningsinstituut van den Landstorm uitging. Dit blijkt echter niet het geval te zijn. Op voorstel van den heer Verduyn werd besloten de verschillende subsidies bij de be grooting te behandelen. Eenige comptabilileitsbesluiten werden ge- De heer van Kesteren zag gaarne een grens paal geplaatst op de scheiding Sassenheim Lisse. Spr. wenschte geen werklooze, doch een vast gemeentewerkman, tot voorman aan te v/ijzen. De heer Segers vroeg, hoe het staat met de verlichting van de Derde Poellaan. De voorz. antwoordde dat een lantaarn wordt bijgeplaatst. Hierna sluiting der openbare vergadering. „Vader, ik geloof, dat mijn schip nog i de badkamer is."

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 15