UIT DE OMGEVING ZATERDAG 31 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 MEER PLAATSEN IN HET STADION. Naar het „Hbld." verneemt wordt op het oogenblik ernstig overwogen om het aantal zitplaatsen in het Amsterdamsehe stadion uit te breiden. En wel zoodanig, dat het totaal-aantal beschikbare plaatsen tegen de 50.000 zou loopen. Men weet, dat er reeds herhaaldelijk over gesproken is, men weet ook, dat één kleine uitbreiding reeds heeft plaats gehad door den uitbouw over het vlakke deel van de wielerbaan voor de Marathontribune, waar door 2000 zitplaatsen werden gewonnen. Reeds langen tijd is de mogelijkheid over wogen, of de geheele wielerbaan niet zou kunnen worden over-bouwd, waardoor na tuurlijk een aanzienlijke uitbreiding zou worden verkregen. Het Stadion zelf heeft een dergelijke veimeerdering van zitplaat sen niet noodig, die zou alleen haar nut hebben ten dienste van sommige interna tionale voetbalwedstrijden, waarvoor erg veel vraag is, bijv. tegen België, of Duitsch- land 1 De drang naar meer plaatsen ging dus begrijpelijkerwijze uit van het K.N.V.B.- bestuur, dat zich juist dezer dagen weer met het geval bezig houdt. De K.N.V.B. heeft nu aan de Stadion-directie gevraagd, hoe het met eventueele uitbreidingsplan nen staat, waarop deze heeft geantwoord, dat de mogelijkheid bestaat het aantal zit plaatsen met ongeveer 16.000 uit te brei den en dat de directie van het Stadion be reid is tot een bespreking met den K.N.V.B. over de vraag of en zoo ja op welke voor waarden tot deze uitbreiding kan worden overgegaan. Hieruit blijkt wel, dat de beslissing der uitbreiding in feite aan den Voetbalbond iB: die is de meest-belanghebbende. Naar wij vernemen wordt er ernstig over gedacht te trachten met het Stadion tot overeenstemming te komen in zake die voorwaarden, zoodat men die uitbreid'ng van zitplaatsen in de naaste toekomst reke ning kan worden gehouden. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrljdprorgamma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. L. F. C. IILugdunum II, 12 uur; A. S. C. Ill—Roodenburg I, 11 uur; U. V. S. Ill—L. D. W. S. I, 2 uur; D. 6. O. I—D. V. S. II, 2 uur. Tweede klasse A. T. O. N. A. I—Lugdunum III, 2 uur; U. V. S. IV—Alphia III, 12 uur; L. Boys II—R. C. L. II, 11 uur. Tweede klasse B. D. V. S. III—Alphen IV, 1 uur; L. D. \V. S. II—L. F. C. III, 2 uur; Rooden burg -IISportman I, 2 uur. Derde klasse A. Alphen V—L. Boys III, 12 uur; R. C. L. III—Burgerveen I, 2 uur; D. S. O. II Lugdunum IV, 12 uur. Derde klasse B. Alphia V—D. V. S. IV, 12 uur; L: F. C. VLugdunum V, 10 uur; Kagia A. S. C. IV, 2 uur. Vierde klasse A. L. D. O. IILugdunum VII, 12 uur; L. D. W. S. III-U. V. S. VI, 12 uur; Sportman IIAlphen VI, 1 uur. Vierde klasse B. L. F. C. VII—D. S. O. III, 2 uur; Burgerveen IIAlphia VI, 2 uur. Juniores A. Lugdunum (a)—U. V. S. (b), 10 uur (bij terrein); R. C. L.Alphen, 12 uur. Juniores B. Lugdunum (b)D. V. S., 12 uur (bij terrein); U. V. S. (a)Roodenburg. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N. H. D. D. V.D. T. V.; HerculesWester kwartier; OlympiaD. V. D. Eerste klasse Z. H. VeloxDeetos; FluksHet Zuiden. Derde klasse G. Ons Eibernest IIH. S. V. II; Odi- Fluks II. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. E. K. C. A.—Be Quick; Onder Ons Z. K. C.; Rapiditas^—'t Overschotje; No- viomagu'm—Hellas. Eerste klasse B. D. O. S.Ons Clubje; Rigtersbleek Achilles; Wit Blauw—A. K. C.; Nic— Wordt Kwiek. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Tourvereen. „Swift". Morgen zal er een sprintwedstrijd gere den worden over 500 Meter. Deze zal plaats hebben te Noordwijk-Binnen. Hiervoor is de samenkomst S.30 uur aan het clublokaal, het vertrek van daar 8.45 uur. OLYMPISCHE SPELEN ONS HOCKEY-TEAM NAAR LOS ANGELES? Men heeit ïnmiaueis Kemus genomen van heu gewijzigd besluit van het N.U.C., dat in over eens temming geweest ia met üet- geen we de vorige wee* reeds honaen e wisten dat dit besluit zou vallen en heb oen up giuna aaaivaa reeds in ons vo rig iiunuuer ue vraag onuer net oog gezien weme aaiiaen, weiae perspectieven uit ge wijzigd oesiuit van net iN.vo.O. speciaal vuor ue uoeaeysport biedt, in dit verbanu ia Let niet van oeiaug outbiuot even te ineiuo- reeren wat dr. Mieiewiet, president van uen Ned. iloeibund, ter vergaueinig van het N.U.U. upineiKxe oi juister vroeg. Als» aanauunua aluus ongeveer de repiesen- tano onzer race-iueiers het beseneiden .kapitaaltje bijeen is dat een aivaaruiging van een 15 a zu iioiiauuers mugeiija. zal manen, is hei dan de beuoeiing van alle bonuen en sporten oie eemgszuis in aau- meimng nomen een ui twee repiesentanien aan te wijzen, oi zal men deanoous, als uat een werkelijk goeue veisegenwuoidignig waarborgt, vrijwel aile repieseutanten /an een bonu, ver tegen wooruigera van èen sport, aanwijzeni Baron iocniwinelpeiininck antwoordde hierop op de neon eigen giaoieuse wijze, dat naar zijn meeding een vei'tegenwooiui- ger van een gioep en van een sport te pre- loieeren zou zijn, als uie ver tegen wooruigor eeruer tot een succes zou lemen dan een keuze uit allerlei bonuen, resp. uit aiverse spoiinuinpeu. ivijk, wij moeten niet onbescheiden zijn en we mogen niet tnans zeggen: de uitzen ding van een üookeyploeg zal tot een suc ces leiuen. Ziij oieut een kans als nauwelijks op an der geoieu van sport mogelijk is. Wat de nocae^ers eenter tnans wèl moe ten dat is, er met alle energie naar stre ven de uitzeuuing van een in euerranusch hookeyeJital naar Bos Angeres mogelijk te maken. Waar een wil is, uaar. moet een weg gevoiiuen kunnen wuruen. W ij ineenen te mogen vernielden, dat het bestuur op middelen zint om het daar heen te leiden, uat een Nedenandsen iiockey-eiital als het toont uaarvoor in aanmerking te komen een kans krijgen zal. Booli oovenal zal men zeil oixers moe ten brengen, zal men moeten begrijpen, uat eventueel het N.U.C. siecnts tegemoet kau komen. Wij nebben in ons vorige nummer al op mugelijkheuen gezinspeeiu. We no pen, dat anderen nog betere en doeltrei- ienuer uiogelij Kneden kunnen aangeven. We vatten het ideaal weer op: naar Los Angeiesi we nopen uat de NeuerlanuscUe hockeyers daar een reprise zullen geven van hun schitterend werk te Amsterdam in 1ÜZ8. Wie zich dat herinnert en wie zien een reis naar het ilollywoodsche sprookjes land voor oogen toovert, zal moeten toege ven, dat dat een bijzoiiuere kraentsont- piooiiug plus ongewone oilers ten voiie waard is. „Hockey Sport". FRANKRIJK EN DE OLYMPISCHE SPELEN. In een Donderdag gehouden bespreking tusscnen den rranscuen ondersecretaris voor de lichamelijke opvoeding, den heer Morinaud, en ue aigevaardiguen van Let Comité National des sports, neeit eerstge noemde toegezegd, dat m afwachting van de duor het x-arlement te nemen besnssing, voorluopig reeds een bedrag van frs. 100.UUÜ ter beschikking gesteld zal worden om met de voor bei eiuing der Fransche athleten voor Los Angeles een aanvang te kunnen maken. Voor deze voorbereiding is in to taal een bedrag van frs. 300.000 door de re- geering toegezegd. LUCHTVAART Vliegongeluk. Bij een vliegongeluk m de nabijheid van Nottingham zijn twee vliegers gedood. Dit is van het jaar het veertiende onge luk bij de Royal Air Force. In totaal kwa men 67 personen bij deze ongelukken om het leven. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Overreden en gedood. Gisternacht is in het Aoademisch Zie kenhuis te Groningen overleden de stuoa- door F Meyer uit Musselkanaai, die daar, terwijl hij op zijn fiets reed, onder een wildgeworden scheepsjagerspaard geraak te Gistermiddag is te Dongen het 5-jarig zoontje van de familie K. bij 't oversteken van de straat door een auto overreden en De 15-jarige slagersbediende J. H. ten Kate is gisternamiddag m de Stations straat te Apeldoorn bij het oversteken overreden door een autobus. De dood trad onmiddellijk in. semble. Vrachtauto met inzittenden te water. Donderdag is 'n vrachtauto van de ,On derneming" te Poeldijk nabij het Veilingter rein te Honse'ersdijk aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer v. L uit Naaldwijk. De vrachtauto kwam door den schok in de langs den N.W. weg loopen- de vaart terecht. Buiten den chauffeur za ten een drietal kinderen in de cabine, die door een schipper konden worden gered Dit reddingswerk ging intus-schen niet zoo gemakkelijk, omdat de wagen op den berm gekanteld was en opzij in de vaart terecht kwam. Door het stukslaan van het portier s'.aagde de se hipper er echter in allen te redden. Geen der inzittenden bleek noe menswaardig letsel bekomen te hebben. De politie heeft van een en ander proces-ver baal opgemaakt. Vrachtauto te water. Drie personen gelukkig gered. Bij de scherpe bocht in den weg langs het Boterdiep te Zuidwolde (Gr.) geraakte een groote vrachtauto van den heer v. d. Meer te Usquert te water De lading, die uit tachtig pakken stroo bestond, verniel de bij het voorovervallen de cabine, waarin drie personen zaten. Deze geraakten te wa ter en dreven tusschen de pakken stroo, waarop zij zichzelf wisten te redden. De auto's met een kraanwagen uit Groningen weer op den wal gebracht. Onder een auto. Het vijfjarig dochtertje van J v d. L. te Zewenbergsche Hoek raakte al spelende onder een auto. Hevig gewond werd de kleine er onder uitgehaald en in zorgwek- kenden toestand naar het St. Ignatius-zie- kenhuis te Breda overgebracht. Door den afsluitboom van een veerboot gereden. Toen de expediteur W van Hofwegen te Alimkerk zijn wagen, welke zwaar beladen was met stukgoederen op de Woudrichem- sohe veerboot wilde rijden, kwam hij te vallen, tengevolge waarvan de wagen door de verschansing der boot in het water van de Merwede reed en in de diepte verdween. Door een in de nabijheid zijnde motorboot werd de wagen later gelicht. De goederen die een hooge waarde vertegenwoordigen, gingen echter verloren. De man zelf, die den wagen over zich heen kreeg, bleef on gedeerd. EEN SLEEP IN GEVAAR. De bemanning in veiligheid gebracht Tijdens een Noordwesterstorm heeft gis teren de sleepboot jEtesnova", schipper Ten Kate met op sleeptouw twee Duitsche lich ters die geladen met steenkool op reis wa ren van Dorthund naar Leeuwarden, een tros in de schroef gekregen. De boot was dentengevolge genoodzaakt, op de La-uwers- zee voor anker te gaan Aangezien de zee ruw was en de ligplaats der sleep la Ag niet buiten gevaar, heeft de schipper attentie- seinen gegeven, welke zijn waargenomen door een te Zoutkamp thuisbehoorende mo- torbotter, schipper Toxopeus Deze heeft de sleepboot op sleeptouw genomen en te Zoutkamp binnengebracht. Daar de toestand der lichters gevaarlijk werd beschouwd, heeft- de stoomtreiler „Oostzee" een dezer schepen eveeneens naar Zoutkamp gebracht. Op de terugreis is echter de „Oostzee" eveneens aan den grond geloopen en pas met opkomend water vlot geworden. Eerst omstreeks negen uur gisteravond kwam de „Oostzee" te Zoutkamp binnen. Schipper Buitjes van de „Oostzee" be richtte, dat de bemanning van de tweede lichter in gevaar verkeerde. De roeiboot was weggeslagen en alles, wat aan dek was, was reeds over boord gespoeld Op dit bericht is de te Oostmahorn ge-, stationneerde motorreddingboot „Insulin- de" uitgevaren om assistentie te verleenen. Gisteravond ruim elf uur, is deze redding boot teruggekeerd met aan boord de beide opvarenden van de Duitsche lichter ,.Har- mentina". De lichter is onbemand achter gelaten. LUXE MOTORBOOT IN BRAND GE- RAAKT EN GEZONKEN. Donderdag is de luxe-motorboot Anka- wie, van den heer A Wuring te Sneek, bij d«n Oudeweg onder Sneek in brand ge raakt en gezonken. Zes personen waren met de boot daarheen gevaren om te gaan snoekvisschen. De drie gebroeders Wuring waren nog aan boord, toen de brand uit brak. Zij hebben geprobeerd het vuur met hun jassen te blusschen, maar dat lukte niet. Zij moesten de boot verlaten, die ge heel verbrandde en kort daarna gezonken is. De oorzaak van den brand is vermoede lijk kortsluiting Een ontploffing heeft niet plaats gehad. De boot was wel, de inventaris niet ver zekerd. Verdronken. Toen Donderdagnamiddag de 42-jarige B Pte Bemmel, uitging en na eenige uren nog nirt terug was. stelden ouders en bu ren een onderzoek in Ze vonden het lijk der 42 jarige vrouw in een sloot, nabij hei ouderlijk huis. Door duisternis misleid is zij te water geraakt. Boerderijen afgebrand. Donderdagavond brak brand uit in een groote boerderij, gelegen onder Kimswerd bij .Halingen, bewoond door den heer IJs- selstein. De brand greep zoo spoedig om zich heen, dat vrijwe niets meer gered kon worden Een groote voorraad granen en peulvucliten, deels dooi landbouwers uit den omtrek aldaar opgeslagen, ging^ in de vlamcx. verloren. Een naastgelegen schuur vatte vuur en brandde eveneens af De motorspuit van Witmarsum bepaalde zich er toe het woon huis te behouden Voor een groot deel wordt d schade door verzekering gedekt. Oorzaak van den brand onbekend. Het vee was nog in het land Donderdagavond, omstreeks 11 uur, brak een hevige brand uit in de boerderij van den landbouwer G. v. d. Pin de Zand bergstraat, te Valkenswaard. Het vuur nam plotseling zóó in hevigheid toe, dat de in boedel en de geheele veestapel mede een prooi der vlammen werden Met de groot ste moeite gelukte het de elf kinderen te rediden. Delandibouwer was slechts laag verzekerd. Oorzaak onbekend. POKKENGEVAL IN BEETSTERZWAAG. Verscheidene families in quarantaine. In Beet-sterzwaag werden in verband met het voorkomen van een gevaJ van pokken op het buitengoed „LauswoJt" van de fa milie Bieruma-Oosting 450 vaccinaties ver richt. Verschedene families te Beetsterzwaag en Leeuwarden, die met den patiënt in aan raking zijn geweest, zijn te Leeuwarden in quarantaine gesteld. Hieronder bevinden zich leden van de rechtbank te Leeuwarden, waardoor de toch al drukke werkzaamhe den bij de rechtbank zich ophoopen. De stukken, die de heeren onder hun berusting hebben gehad, moeten alle worden ontsmeb Het verloop van de ziekte bij den patiënt is gunstig, hetgeen wordt toegeschreven aan het feit, dat hij zich twee jaar geleden heeft la-ten inenten tegen alastrim Eerst in den loop van de volgende week zal blijken of nog anderen besmet zijn. BETEUGELING VAN SMOKKEL- HANDEL. Een methode om brutale automobilisten tot stoppen te brengen. De Duitsche grensbeambten hebben thans ter beteugeling van den smokkelhan del met snel rijdende auto's die de stop- semen der grensbeambten negeeren, een middel gevonden om althans de auto's tot stilstand te brengen Wanneer zoo'n auto ondanks stopsignalen doorrijdt en beschie ting geen resu't-aa-t heeft, geeft de ambte naar een sein aan een college die 2 km verder ©en lange, van zware spijkers voor ziene plank over den weg legt. Dezer da gen heeft men op die wijze een auto met inzittenden en lading van verscheidene ki lo's koffie, sigaren, tabak aangehouden. De banden werden door de spijkers vernie'd en liepen leeg. „Hbld." Onveiligheid op het platteland. Te Hapert hebben dieven gisterennacht op drie plaatsen ingebroken Eerst bij mej. H. Toen zij de slaapkamer der juffrouw binnengingen schrok de juffrouw echter, riep om hulp en de dieven sloegen op de vlucht. Daarna zijn ze naar de landbouwer J. Geraerts gegaan en hebben daar gouden sieraden weggenomen, om ten slotte in te breken bij den caféhouder Maerdonks, bij wien ze de toonbanklade hebben gelicht Te Heeze braken dieven gisterennacht in bij den landbouwer G. Scheepers Hier hebben zij ook alles overhoop gehaa'd. „Msb." Gedetineerde ontsnapt. Gistermiddag te omstreeks half vijf is een Duitscher, die gedetineerd was in het Huis van Bewaring voor het ondergaan van een operatie naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem overgebracht Bij zijn aankomst werd hij naar het waehtvertrek gebracht Toen zag hij kans van de afwezigheid van een zuster gedurende eenige oogenblikken gebruik te maken en te ontsnappen. De man heet August Esser," is vijf-en-dertig jaar oud en geboren te Miinchen-Gladbach. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Gelukkig heeft de vorst slechts kort geregeerd en hebben we weer gunstiger weer voor den tuinbouw gekre gen. Dit neemt niet weg. dat in dit korte tijdvak ontzaggelijk veel schade is veroor zaakt. Veel koude grond producten zijn vernietigd, andere hebben erg geleden. Ge hoopt wordt, dat het artikel bloemkool stand zal hebben gehouden, althans voor een groot gedeelte. Bloemen als Dahlia's, Pompon Dahlia's, Asters, enz. zijn geheel vernietigd door de vorst. In den bloemen handel ia het bovenmate slap en de prij zen dalen steeds nog. De vooruitzichten zijn van dien aard dat men bevreesd is tot uitplanten. Verschillende kweekers zijn druk aan het planten, anderen zijn ge noodzaakt te wachten tot het najaarspro duct van het land gehaald is. Veiligheid. Van den nachtveiligheids dienst. waarvoor gewerkt was om abonné's te verkrijgen en waarin men ook geslaagd heet te zijn, wordt niets meer vernomen. Aan de aangeslotenen berichtte de „direc tie" den lsten October dat de dienst om bijzonderen reden pas 15 October kon in gaan, doch nadien werd niets meer ge hoord of gezien. Ook geen bericht voor de veiligheid, dus ook geen veiligheid. R0EL0FARENDSVEEN. Oudersavond. Donderdagavond is te Roelofarendsveen een oudeisavond gehou den, waarbij waren uitgenoodigd alle ouders van de patronaatsjongens en van de leden der Gezellenvereeniging, aan wel- ke uilnoodiging helaas niet allen gehoor hadden gegeven. Even over zeven werd de vergadering geopend door kap. Bijl, die alle aanwezigen welkom heette en aan de jongens van de mondorgelclub gelegenheid gaf om hetgeen ze in don loop van enkele maanden hadden geleerd ten gehopte te brengen. Vooral het eerste en laatste nummer vielen zeer in den smaak der aan wezigen, tot vreugde van de ouders, die er een der hunnen bij zagen. Deze gelegen heid werd meteen benut om aan te sporen tot deelname er aan door meerdere jon gens. De voorwaarden zijn uiterst gering. Na een inleiding van den spreker gaf kap. Bijl hem het woord. Deze, de wel- eerw. rector Braakman, begint met te wij zen op het gevaar dat er in de jeugdbe weging kan liggen, doordat er misschien ouders zijn, die nu maar gaan meenen, dat het patronaat en de verdere jeugdorgani saties de geheele opvoeding van het kind zouden gaan overnemen. Dat is volstrekt niet het gevalde ouders zijn en blijven de door God aangewezen opvoeders van het kind, dat Hij aan hun zorgen heeft toever trouwd. Dat er voor de grooteren veel gewerkt moet worden tegen geloofsafval, bewijzen de statistieken van gemengde huwelijken en het naar verhouding veel te kleine aantal dat bij de laatste verkiezin gen op de katholieke lijst gestemd heeft. De ouders moeten medewerken aan de opvoeding. Opvoeden is de invloed van een volwassene op een onvolwassene om hem een eigen plaats in de maatschappij te doen innemen. Wil dat echter slagen, dan is noodzakelijk, dat de godsdienst van dat alles de ondergrond is. Zelfs niet-ka- tholieken getuigen dat Op het 25-jarig feest van de invoering der kinderwetten, in het vorig najaar in den Haag herdacht kwam de vraag ter spra ke hoe moeten wij opvoeden? Het kind moet zelfstandig leeren worden; dus moeten de ouders op de eerste plaats zelf zelfstandig zijn. Dat zijn geweest de groote heiligen als een Vincentius, de zalige Don Bosco Zij hebben er zelf veel aan gedaan, maar hebben er ook veel over gesproken met Hem, die in het Tabernakel het voedsel der kleinen is. De ouders hebben de sa menwerking met de jeugdvereenigingen noodig. Die zijn in onze' dagen noodzakelijk. Vroeger had men ook geen school, maar niemand der nu levenden zal dé noodzake lijkheid daarvan ontkennen, omdat men in ziet. dat meer ontwikkeling gevraagd wordt. Zoo ook met ons werk. Nu heeft men meer zedelijke kracht noodig dan vroeger, wat in het patronaat wordt ge leerd door het vervolg van het godsdienst onderwijs. Thans is het niet meer: wie het kind heeft, heeft de toekomst, maar: wie de schoolvrije jeugd heeft, heeft de toe komst. De middelen, die de jeugdvereeni- ging daartoe aangeeft zijn: ontwikkeling door kranten en goede boeken, het sparen, goede vrienden, ook de sport, mits die in goede banen wordt geleid. Van de gelegenheid tot het maken van op- of aanmerkingen werd ook na her haalde aansporing daartoe, door niemand gebruik gemaakt. Kap. Bijl sooorde nog maals de ouders aan, hun kinderen toch te te laten profiteeren van het herhalingson- derwijs. In Rotterdam zijn er van de 1000 leden 400 gezellen, die een dergelijken cursus volgen. Voorts werden er nog mede- deelingen gedaan over de in het volgend voorjaar te houden tentoonstelling van bloemen, die zoo.groot mogelijk moet wor den en waaraan allen kunnen meedoen, zoo niet met bloemen, dan met huisvlijt van alel soort. Na een dankwoord van Pastoor Onel, namens de ouders aan den directeur van het patronaat met zijn staf van medewer kers voor het vele in het belang der jeugd gedaan, sloot kap. Bijl deze goedgeslaagde avond met den chr. groet. RIJNSBURG. Tuinbouw. Hier behoort men tot die gene, die onder de slechte omstandigheden waarin de tuinbouw in het algemeen ver keert, gebukt gaan. De uitkomsten zijn in het algemeen bedroevend. Dit mede, om dat de grovere producten het moeilijkst afzet konden vinden. Bloemkool gaat de laatste week voor 3.809.in 1ste soort. Tweede soort voor zouterij 0.75—1.20 per 100. Roode en gele kool bracht iets meer op dan vorige week van f 4 10—7.20 per 100. Ook voor uien was iets meer vraag. Deze gingen thans van 3 20—4 10 per 100 K.G. Producten als andijvie hebben zeer veel van de vorst geleden en hebben op heden geen waarde. Ook de boonen die nog te veld stonden zijn bevroren en ver nietigd. I P „Papa, kijk die arme vogel eens, hij heeft niet eens een kooitje."

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14