DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND Alphen I—Holland I (Utrecht) ZATERDAG 31 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1? SPORT UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Geen wedstrijden. Ter gelegenheid van het feest van Al lerheiligen zijn er morgen noch voor de Federatie noch voor den D. H. V. B. wed strijden vastgesteld. Ook voor de junioren-competities mag er dus niet gespeeld worden. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H. R.). De laatste kermisavond op Dinsdag jl. was weer goed bezocht. Om circa kwart voor elf had de trekking (onder politietoe zicht) van de verloting plaats. De lijst van de loten, waar prijzen op zijn gevallen heeft deze week in dit blad gestaan. Prij zen kunnen worden afgehaald bij den heer Vermeulen, Patronaat, Zoeterwoude (H. R.) tot uiterlijk 15 November 1931. Na dien datum worden er geen prijzen meer afgegeven. Ten slotte was Donderdagavond de clou van het feest van hef. driejarig bestaan: De ouderwetsche dansavond. De zaal was keurig versierd en de muziek schitterend verzorgd door de bekende band „Aufge- past". Er heerschte een vroolijke stemming en van de bijzonder in den smaak vallen de attractie werd ruim gebruik gemaakt. Het was een waardig Meerburgfeest, dat velen een gezelligen avond bezorgd heeft. Vanaf deze plaats betuigt het bestuur van Meerburg zijn hartelijken dank aan allen, die op een of andere wijze hebben medegeholpen aan het welslagen van de feesten. Ook zij, die door het schenken van prijzen, de kosten voor het houden van de kermis hebben doen verminderen, worden eveneens hartelijk bedankt. Nu de feesten voorbij zijn wordt weer met frisschen moed aan de lessen begon nen, die op dezelfde uren worden gehou den. Morgen ligt, ter gelegenheid van het feest van Allerheiligen, de competitie stil; er zijn dus geen wedstrijden vastgesteld. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht We zijn thans, na een vroegtijdige winterperiode, in den herfst genaderd, den herfst met zijn stormen en regen buien. Moge er niet te veel regen val len, want al kunnen de terreinen heel wat verdragen, stagnatie in de afwer king is altijd ongewenscht. De eerste klassers ;ullen zeker weinig uitstel kunnen hebben, al is dan ook op het oogenblik reeds het derde gedeelte der wedstrijden gespeeld. Het Westen. In Afdeeling I gaan Stormvogels en Ajax beide met twee verliespunten nog steeds ongeslagen aan den kop. Hoe lang nog? Dat mogen we ons nu wel afvra gen, nu beide clubs lastige uitwedstrij den moeten spelen. De Amsterdammers moeten naar Enk huizen, waar West Frisia alleen nog te gen R. C. H. struikelde. Intusschen her stelden zij zich weer prachtig door een overwinning op Houtrust. Ajax weet welk een zware taak haar wacht en juist daarom zouden we geneigd zijn toch een zege, zij het wellicht een kleine, voor de Amsterdammers te verwachten. Even moeilijk zullen de Stormvogels het in Haarlem hebben, waar de wis selvallige R. C. H.-ploeg wel eens voor een verrassing kon zorgen. H. V. V. heeft tot nu toe niet veel bijzonders laten zien en we vreezen, dat de Groote Haagsche ook tegen Sparta, dat er weer wat beter inkomt, niet veel Zondag a.s. - Aanvang half 3 Competitie 3e klasse K.N.V.B. Terrein van Boetselaerstraat, Alphen aan den Rijn kans zal hebben. Is dit het geval, dan is het gedaan met de Hagenaars, want 't Gooi, zich haar gevaarlijke positie be wust, zal wel trachten K. F. C. een ge lijk spel af te dwingen. 'Hermes D. V. S. ten slotte heeft kans op beide punten, indien de Houtrustbewoners weer even slecht spelen als vorigen Zondag. In de derde klasse gaat de strijd om de leiding voornamelijk tusschen de Utrechtsche clubs U. V. V. en Utrecht, doch als Alphen den wedstrijd, dien zij op de Utrechtenaren achter is, wint, worden zij een goede derde in dezen strijd. Daartoe moet in de eerste plaats morgen van Holland gewonnen worden en onmogelijk is dit zeker niet. Boven dien Utrecht speelt tegen U. V. V. en van het resultaat daarvan zal mede' af hangen, of Alphen morgenavond op de tweede plaats staat. Amsvorde kan winnen van D. O. S., Z. N. C. van Culemborg en Zeist van Elinckwijk. In de eerste klasse van Afdeeling II gaat de strijd aan den kop nog alleen tusschen Feijenoord en V. S. V., dat twee punten op de Rotterdammers achter is. Beide clubs hebben morgen thuis wedstrijden, maar 't zijn geen gemakke lijke. Immers V. U. C. zoowel als H. F. C. konden wel eens voor een verrassing zorgen, hetgeen intusschen aan den on- derlingen strijd tusschen Feijenoord en V. S. V. geen afbreuk zou doen. Alleen komen dan V. U. C. en D. F. C., dat van Blauw Wit kan winnen, weer wat meer in the running. Dat Hilversum en Xerxes morgen suc ces zullen boeken resp. tegen A. D. O. en Z. F. C. wil er bij ons nog niet in. De derde klasse A. vermeldt voor morgen cwee Leidsche derby's. Welke van de twee de meeste belangstelling zal trekken is nog niet met zekerheid te zeggen. A. S. C. moge mede door ter- rein-accomodatie eenig voordeel hebben, de spanning, die Lugdunum door posi tie aan den kop der afdeeling teweeg brengt, zal ook zeer velen naar Pomona lokken. De kansen voor deze twee wed strijden bespreken is niet gemakkelijk. Toch, al gelooven we dat de doelpun ten niet rijk gestrooid zullen worden, we meenen, dat zoowel Lugdunum als A. S. C. een redelijke kans hebben voor een overwinning. Het Oosten. In Afdeeling III gaat Enschede op be zoek bij Heracles. Hoewel we de kracht der Almelosche club niet onderschatten, denken we toch, dat do leiders der af deeling wel hun positie kunnen behouden. Voor de overige wedstrijden geven we den thuisclubs een goede kans op den besten uitslag. Het Zuiden. In Eindhoven de derby Eindhoven P. S V. De Philipsmenschen zijn nog on geslagen, Eindhoven is reeds zer pun ten kwijt en hoewel dit geen juiste aan wijzing is voor den verinoedelijken uit slag lijkt ons een P. S. V.-zege toch het meest waarschijnlijk. N. A. C. zal zich wel als tweede op de ranglijst kunnen handhaven en Wil lem II als derde door resp. te winnen van N. O. A. D. en De Valk. De strijd onder aan de ranglijst gaat tusschen L. O. N. G. A. en B. V. V. De thuisclub heeft de beste kanr op een overwinning. Het Noorden. In Afdeeling V zal Veendam zich ook tegen Leeuwarden wel kunnen handha ven. Velocitas, dat Alcides op bezoek krijgt en dus zal winnen, komt daardoor wat steviger op de tweede plaats. De hekkesluiter F. V. 0. komt in een be narde positie indien Frisia van Fries land zou winnen en Achilles van Be Quick. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse. R. 0. H.Stormvogels; H. D. V. S. H. B. S.; West Frisia—Ajax; H. V. V.— Sparta; 't GooiK. F. C. Tweede klasse A. W. F. C.-Bloemendaal; D. W. S.— Alcmaria Victrix; V. V. A.Kinheim; HaarlemDo Spartaan; H. R. C. Z. V. V. Tweede klasse B. ZandvoortHercules; ZeeburgiaE. D. O.; D. E. C.—A. F. C.; T. O. G.—Baarn; Velox—B. F. C. Derde klasse D. AmsvordeD. O. S.; Z. N. O.Ou- lemborg; AlphenHolland; Elinckwijk Zeist; UtrechtU. V. V. AFDEELING II. Eerste klasse. Z. F. C.—Hilversum; A. D. O.Xer xes; Blauw WitD. F. C.; Feijenoord V. U. C.; V. S. V.—H. F. C. Tweede klasse A. R. F. C.Steeds Hooger; Excelsior— Overmaas; O. D. S.Unitas; V. N. A. S. V. V.; D. H. C.— V. I. O. S. Tweede klasse B. C. V. V.B. E. C.; NeptunusGouda; Fortuna-V. D. L.; V. O. C.—B. M. T.; QuickD. C. L. Derde klasse A. A. S. C.U. V. S.; LugdunumL. F. C.; G. S. V.Hillinen; Bodegraven Alphia; ScheveningenR. V. C. Vierde klasse A. V. C. S. T.B. T. C.; Leidsche Boys R. O. L.; ArchipelD. V. S.; Vogel De Ooievaars; Zwart BlauwD. V. V. Re 8. 3e klasse A. R. V. C. IIA. D. O. II; H. V. V. IVD. H. C. Ill; A. S. C. II—B. E. C. II (11 uur). Res. 3e klasse D. Velox IIIUtreoht II; Zeist IIO. N. A. II; Alphia IIBodegraven II. Res. 3e klasse E. Leerdam IIVoorwaarts II; Hercules III—Alphen II; Kampong II—D. O. S. II AFDEELING III. Eerste klasse. VitesseRobur et Velocitas; P. E. C. Tubantia; WageningenZ. A. C.; A. G. O. V. V.Go Ahead; HeraclesEnschede AFDEELING IV. Eerste klasse. L. O. N. G. A.—B. V. V.; Willem II— De Valk; EindhovenP. S. V.; N. A. C. N. O. A. D. AFDEELING V. Eerste klasse. FrieslandFrisia; VelocitasAlcides; VeendamLeeuwarden; AchillesBe Quick; G. V. A. V.-F. V. C. Verkiezingen. Men kan van de Engelsche verkiezingen zeggen, wat men wil, maar daar zit tenminste spanning in. Het stelsel moge z'n fouten hebben, maar het geeft de sensatie aan een gok-spel, de uitkomst biedt onberekenbare verrassin gen, men kan er grof mee winnen en grof mee verliezen. Het is nog erger dan de spannedste detective-story of de meest opwindende weddenschap bij de races Wie had ooit gedacht, dat de conserva tieven onder leiding van Baldwin een zoo geweldige meerderheid in het Lagerhuis zouden krijgen en een winst zouden boe ken van maar eventjes 'n 200 zetels, terwijl de Arbeiderspartij een zelfde verlies op haar rekening kreeg. Wat is daarbij de spanning en de sensatie bij ons te lande? In ons stelsel van evenredige vertegenwoor diging zit geen muziek Met inspanning van alle krachten kan je er in slagen één zetel tje er bij te krijgen, en een beetje laksheid op het gebied der propaganda kan je een of hoogstens twee zeteltjes kosten, maar daar houdt het ook mee op. Bij ons is het onmogelijk, dat het ochtendblad z'n lezers op den morgen na de Tweede Kamerver kiezingen komt melden, dat de Katholieken bijv. 80 zetels hebben gekregen, de S. D. A. P. was terugeevallen op 7 zetels en de overige 13 verdeeld waren over de libe ralen, de C.-H. en A -R Zooiets verwacht bij ons niemand. In Engeland is het even wel mogelijk, hetgeen een gevolg is, niet alleen van een verschuiving der stemmen, maar ook van de wisselvalligheden van het districtenstelsel Bij dit stelsel kan het gebeuren, dat de Arbeiderspartij haar 50 zetels betaalt met 7 millioen stemmen, ter wijl de regeringspartijen haar 550 zetels betalen met slechts 14 millioen stemmen De Arbeidersnartij heeft echter in 1929, toen Lloyd George een stelsel van evenre- dise vertegenwoordiging wilde invoeren, de voorkeur gesreven aan het districten-stel sel, omdat de partij toen eoede vruchten van dit stelsel had geolukt. Thans zullen de Labours wel bekeerd zijn. De nationale regeeri-n g. Dat de reveeringspartüen een zoo groote winst konden maken, danken zij ten dee- le aan het etiket „nationaal", dat zij zich opgenlakt hadden. Men zal zich herinne ren, hoe het tot een „nationale" regee ring kwam. Toen de financieele situatie in Engeland zoo ernstig was geworden, dat ingrij pende maatregelen in de eerste plaats ter verzekering van het begrootingsevenwicht noodig waren, nam de Labour-regeering on der MacDonald het werk van het finan cieel herstel ter hand. Als minderheidsre- geering had zij daarbij den steun der an dere partiien of althans van een dezer par tijen noodig en hierom en eveneens omdat de premier MacDonald inzag, dat voor de ingrijpende maatregelen, die zouden moe ten worden genomen het gewenscht was hierbij zich zoo mogelijk de instemming van alle partiien te verzekeren, besloot hij in deze nationale kwestie van de hand having van Engeland's financieele positie, geliik hij dat ook in die andere groote nationale kwestie van de verhouding tus schen moederland en Tndië had gedaan, tot overleg met de leiders der oppositie partijen. Bij dit overleg, dat aanvankelijk ten aanzien van de in de begrooting aan te brengen bezuinigingen goed succes beloof de. kwam het ten slotte tot een botsing tusschen de meerderheid in de Arbeiders- regeering die wegens deze bezuinigingen een breuk met de sterkste macht in de partij vormende vakvereen-igingën vrees de en de door MacDonald aangevoerde minderheid. De breuk in de Arbeidersregeering gaf aanleiding tot de vorming der zoogenaam de nationale regeering, die in wezen niet FEUILLETON. LIEFDE OVERWINT Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 13) „Ik kan het gezicht van het meisje niet zien ik wil het niet zien. Als ik het zie, dan.... dan.... Neen, neen! Nooit!" Weer een paar minuten stilte. Tante Tine had haar breiwerk op haar schoot la ten vallen en streelde gedachteloos de groote, grijze kat, die snorrend op de leu ning van haar stoel zat. Het gedrag van haar broer waa haar ten eenen male on begrijpelijk. „Wat heeft het meisje u dan gedaan, vader, dat u zoo'n afschuw van haar hebt?" vroeg Karei weer. „Niets. Dat is bijzaak." „Voor mij niet, want ik houd van haar. Vader geeft toch uw toestemming. Ik ben toch uw zoon en mijn geluk hangt er van af. Ik heb u altijd geëerd als vader, maar dan zal ik u nog veel meer eeren en ach ten. Wees nu niet zoo kort en zoo driftig. En als u mij geen toestemming kunt ge ven, zeg me dan ten minste waarom niet." „Waarom niet? Omdat ik niet wil!" riep de houtvester. „Dat is genoegEn nu weet je 't I" Karel's bloed begon te koken. Die hard- ekkigheid van zijn vader trof hem diep. „Ik heb haar beloofd hedenavond uit anders was dan een coalitieregeering van conservatieven en liberalen onder leiding van MacDonald. Diens medestanders uit de Arbeiderspartij mochten immers in de regeering wel een belangrijke positie in nemen, zij misten parlementairen aan hang en de nationale regeering berustte dus op de samenwerking van conservatie ven en liberalen, die haar tezamen een voldoende meerderheid in het Lagerhuis verzekerden. De nationale regeering die ten slotte toch niet kon voorkomen, wat door hare vorming voorkomen had moeten worden: de val van het pond stond door con servatieven en liberalen steun sterk ge noeg om haar taak voort te zetten. Er was een „nationale" meerderheid in het La gerhuis en er scheen dus niet de minste reden te zijn om ten behoeve dezer regee ring tot nieuwe verkiezingen over te gaan. Echter in de conservatieve partij zagen de protectionisten hun kans schoon om hun plannen te verwezenlijken, hetgeen echter alleen kon geschieden als de „nationale" meerderheid in een protectionistische werd veranderd. Daarvoor waren nieuwe verkie zingen noodig en de conservatieven zetten MacDonald het mes op de keel en dwon gen hem den koning tot Lagerhuisontbin ding te adviseeren. Aldus kreeg men in Engeland de „na tionale" verkiezingen. En de Engelschen. beangst voor een inflatie en vertrouwend op degenen, die zoo krachtig hadden inge grepen meer dan op degenen, die de re geering voortgedreven hadden naar het financieel en economisch moeras, gaven in overgroote meerderheid hun stem aan de „nationalen", maar voornamelijk aan de protectionistisch gezinde conservatieven. Het zal dan ook wel niet heel lang du ren, of de eerste invoerbeperkingen zullen als noodmaatregel het licht zien. Of Ne derland daaronder te lijden zal hebben In Denemarken verwacht men, dat voor ievensmiddelen geen belemmeringen in den weg zullen worden gelegd. Mocht dat zoo zijn, dan zal Nederl. niet zooveel hinder van den uitslag dezer Engelsche verkiezingen ondervinden als aanvankelijk gevreesd werd. Laval keert weer. Het bezoek van den Franschen minister-president La- val aan Washington is ook al weder ten einde. Uit het omtrent de besprekingen ver strekte communiqué bleek, dat, gelijk trouwens niet anders te verwachten was en zooals de heer Laval in zijn waarschuwing tegen te hoog gespannen verwachtingen voor zijn vertrek naar Amerika reeds had aangekondigd, geen bepaalde verbinte nissen zijn aangegaan. Men heeft er zich slechts toe bepaald gezamenlijk den econo- mischen toestand van de wereld te be spreken en de hieruit voortvloeiende pro blemen onder oogen te zien. Men heeft het wederzijdsche standpunt, dat men ten aanzien van deze problemen inneemt, ver klaard en toegelicht en elkanders inzich ten aan elkaar getoetst. In hoeverre de Fransche en Amerikaan- sche opvattingen elkander hebben kunnen naderen, blijkt echter uit het communiqué niet. De bewoordingen, waarin het is in gekleed geven hieromtrent geen enkele in lichting. Wij vernemen alleen, dat door de gevoerde beraadslagingen de aard der ver schillende problemen duidelijker is om lijnd, zoodat elk der beide regeeringen harerzijds beter in deze problemen kan in grijpen. Veel wijzer omtrent de wijze van dit ingrijpen worden we daardoor echter niet. Het verluidt evenwel, dat meer bereikt zou zijn, dan uit het communiqué valt op te maken. In hoeverre dit met de waar heid overeenstemt, zal nog moeten worden afgewacht. sluitsel te brengen.en dat zal ik doop ook. Het spijt me, dat ik u weerstreven moet. U noemt ze zelf een braaf en goed kind en toch weigert u uw toestemming te geven, dat ik met haar trouw. Om welke reden weigert u te zeggen of kunt u niet zeggen. Welnu vade-re dan zeg ik, dat, Hanna mijn vrouw z a 1 worden." „Zal ze? Dan hoef je hier niet meer in huis te komen. Zoek een woning in het dorp en wordt daglooner. En als ze het hart heeft één voet in het bosch te zetten en ik merk het, dan stuur ik de honden op haar af." „U is hard en onrechtvaardig!" riep Ka- rel verontwaardigd. „En dat bent u vooral tegen dit arme meisje geweest. En waar om, vraag ik u Wat heeft ze u gedaan Waarom verbiedt u haar zelfs hout et sprok kelen in 't bosch, iets dat u memand wei gert V' „Moet ik mijn zoon rekenschap afleggen van mijn daden riep do houtvester, die bijna stikte van woede. „Ga je op mijn ouden dag met me spotten „In 't geheel niet, maar hardheid en onrechtvaardigheid kan nooit de 'iefde en den eerbied bij een kind opwekken i" „Houd op met je zedenpreekHij snakte naar adem. „Geen woord meer 1 Het blijft, zooals ik gezegd heb en laat ze niet probeeren een voet hier op het erf te zetten. De honden hebben scherpe tan den „Maar niet voor Hanna, als ik haar be scherm, vader.'" „Dus jij zal haar in bescherming nemen ook tegen je eigen vader?" rien hij. „Als ik daartoe gedwongen wordt ja antwoordde Karei op vasten loon. „Wat een prettige dag!" riep tante Tine er tusschen in. ,,'t Is nou, dunkt me, wel letjes „Je komt dus in openlijk verzet tegen je vader?" vroeg de houtvester nu nog nij diger dan zooven. „Als je maar weet, dat i k hier baas ben. Ik heb hier te bevelen en je meerdere dat ben ik beveelt je het huis niet te verlaten. De rest is mijn zaak „Vader, drijf me niet tot her uiterste En beleedig het arme mensje niet, of an ders „Nou, ga verder. Jij met je, of anders. Ik wil wel eens hooren, wat je verder te zeggen hebt. En dat kan je, want je tong is net zoo vlug in 't spreken, als je beenen in 't wegloopen voor stroopers „Ga niet verder vader, want anders zou ik vergelen, dat je mijn vader bent Karei keek zijn vader zóó strak aan en dat met zulke dreigende blikken, dat de oude onwillekeurig een stap achteruit week. „Je dreigt me? 't Wordt al mooier! Die meid jaag ik hier vandaan en jou laat ik overplaatsen." „En toch zal ik haar beschermen en als je me laat overplaatsen goed. Maar ik kom nooit meer de deur in." „Ga er nou maar uit? Voort! Maak, dat je weg komt, dan kan je als vagebond rond zwerven Maar heb 't hart niet om te ver tellen, dat de houtvester van Eikenhorst je vader is „Is dat uw laatste woord, va-der?" „Mijn laatste." Karei keerde zich om, greep zijn hoed, nam een buks uit het wapenrek en haast te zich naar builen, voorzoover zijn zeere Ivoet dit toeliet. Kraus stond als versla gen en versuft midden in 't vertrek. „Hein!" zei tante Tine plotseling. 't Was, alsof de houtvester ontwaakte uit een boozen droom, toen hij zijn naam hoorde noemen. „Wat is er?" vroeg hij. Zijn zuster ging vlak voor hem staan. „Wil ik jou ereis wat zeggen, Hein Je hebt Karei weggestuurd en ik ga óók weg. Hier kan de duivel geen huis houden, nog veel minder een vrouw. Heb je 't ge hoord „Ja. Daar is de deur Hij wees met bevende hand naar buiten. „Bestriep tante Tine. „Dat is net wat voor jou! Zou je niet liever de honden op mo loslaten? Die hebben immers scherpe tanden En je hoeft niet te den ken, dat ik hier ooit weer terugkom. Ik kan overal terecht en heb jou niet noodig. Maar toch wil ik je eerst nog wat zeggen, jij stijfkop! Als je eenmaal op je sterfbed ligt eenzaam en verlaten van allen en als je er dan naar snakken zult iemand bij je te hebben om je in je laatste oogenblikkcn bij te staan en een Onze Vader voor je te bidden, verwijt ons dan niets, want al len, die van jou hielden en het goed met je meenden, heb je weggestuurd of beter uit het huis getrapt. Zoo! Dat is mijn laatste woord, Hein. Onthoud het goed En nu vaarwel Met flinke stappen verliet ze het ver trek, maar die flinkheid was slechts schijn. Toen ze in een andere kamer geko men was, barstte ze in tranen uit. De houtvesler echter stond een tijd on beweeglijk. Dan bedekte hij zijn gelaat met de handen en liet zich( moe van 't ra zen, neervallen in zijn leuningstoel. I „Alleen sterven, verlaten van allen, doodgaan net als een aangeschoten stuk wild in 't woud, zooals de vader van dat' meisje, dat.... O, dat niet, neen dat niet! Ik heb al die jaren reeds genoege geleden, genoeg boete gedaan Terwijl deze heftige tooneelen zich af speelden in het houtvesterhuis, zat de l\- milie Houtman heel genoeglijk in de huis- kamor om de tafel geschaard, want Ger hard, Regi's verloofde, was op bezoek, en nu viel er natuurlijk heel wat te praten. Frans lag languit op een rustbank en geeuwde zoo nu en dan eens van verve ling. Zijn arm was in die paar dagen zoo goed als genezen, en die genezing was des te vlugger gegaan, nadat de dokter in de stad nog een paar hogelkorrels, die tus schen vel en vleesch zaten, verwijderd had. De gedrukte stemming, waarin hij ver keerd had, was geweken en had plaats ge maakt voor de begeerte om Karei van den houtvester opnieuw een poets te spelen en alleen de gedachte, dat vader en zoon voortdurend op hem zouden loeren, hield hem er voorloopig van terug. „Zooals ik jullie al zei", sprak Gerhard, een flinke, gezonde boerenjongen, „weten we nu, waarom Hanna Mertens die twee akkers niet aan vader verkoopen wil. Ze denkt later met Karei Kraus te zullen trouwen en in 't houtvesterhuis te zullen wonen. Karei en zij spreken elkaar nog al cons een keertje in 't bosch. Hij heeft haar gezegd, dat hij zijn vader om toestemming zou vragen." „Kom, Gerhard", zei vrouw Houtman, maak dat anderen wijs. Ik geloof er niks van. En dan hoe wou jij dat zoo goed weten (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13