KERKNIEUWS FAILLISSEMENTEN ZATERDAG 31 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 NOOTDORP. „St. Deus Dedit". De R K. Land en Tuinbouwarbeidersbond „St. Deus De dit" hield een ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. Ondanks de propa ganda, welke de voorz. de vorige week in een vergadering van den R. K. Volksbond voor deze vergadering gemaakt had, was de opkomst nog zeer gering. De voorz, de heer B. Pannebakker, open de deze vergadering met den christelijken groet, en heette de aanwezigen van harte welkom, waarna de secretaris de notulen las, welke onveranderd werden goedge keurd. Vervolgens deed de voorz. enkele mededeelingen, waarna deze het goede en nuttige van het organisatie-leven nogmaals inleidde. Nu volgde de verkiezing van een bestuurslid, daar het bestuur nog nooit voltallig was geweest. Als candidaten wer den gesteld: H. Vlooswijk en J. Th. Jasper- Be. De heer Vlooswijk werd met meerder heid van stemmen gekozen, en nam zijn benoeming aan. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, waarna de slui ting volgde. R. K. J. M. V. „St. Petrus Canisius". De R. K. Jongemannen-Ver een iging „St. Petrus Canisius", was zoo actief haar eer ste uitvoering te geven in het nieuwe R. K. Vereenigingsgebouw. De zaal was goed be zet, en er werd zelfs gevreesd, dat er zit plaatsen tekort zouden zijn. De Kapelaan opende deze uitvoering met een hartelijk welkom, en spoorde de jongemannen, die nog geen lid zijn van „St. Petrus Canisius", aan spoedig lid te worden en verzocht me dewerking van de ouders der jongens. Spr. ontving hiervoor een luid applaus. Het trio- Visser liet hierop enkele mooie muzieknum mers hooren, waarna de held van dezen avond voor het voetlicht kwam, n.l. de be- roemde humorist Pierre Leenhouts. Deze bracht door zijn humoristiek de lachspieren geducht in beweging, waarop telkens een luid applaus volgde. De avond werd eeni- gen tijd onderbroken door een Ame-rikaau- sche verloting ten bate der J. M. V. Hier voor bestond echter weinig animo. De prachtprijzen werden aan de gelukkige win naars uitgereikt. De humorist en het trio- Visser wisten om beurten de verdere tijd van dezen avond in een vroolijke stemming door te brengen. Na afloop keerden allen heel voldaan huiswaarts. De J. M. V. heeft met haar eerste uitvoering veel succes be haald. WOUBRUGGE. Groene Kruis. De afd. Woubrugge van de vereeniging het Groene Kruis hield in een der zalen van het hotel het Oude Raedthuys haar jaarlijksche ledenverga dering onder leiding van den voorzitter, den heer dr. Loth. Nadat deze de vergade ring met een woord van welkom aan de le den had geopend, werden de notulen van de vorige vergadering bij monde van den heer Tondu gelezen en zonder op- of aan merkingen onder dank aan den secretaris aanvaajxl. Onder de ingekomen stukken was o.m. een verzoek van de vereeniging het Oraa- je Kruis, houdende het verzoek om door middel van het Groene Kruis een cursus in eerste hulp lij ongelukken te houden. Na eenige bespreking werd in principe beslo ten de mogelijkheid te overwegen aan bet verzoek te voldoen. Uit het verslag van den Penningmeester bleek, dat de afd. mo menteel 313 leden telt en dat de uitgaven over het afgeloopen jaar de inkomsten met 300 overtroffen, welk tekort is gedekt door batige saldo's van vorige jaren. De voorz. merkte op, dat de kas zoodoende ge lijdelijk inkrimpt en spoorde aan tot meer dere propaganda voor de afd. De commissie tot nazien van boeken en kas bracht daarna haar verslag uit, waar uit bleek, dat alles in orde was bevonden. Met dank aan den penn. werd de rekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd. Eveneens mocht de magazijnmeester en diens echtgenooto een woord van lof van den voorz. in ontvangst nemen voor het accurate beheer der inventaris. Uit het ver slag van de commissie tot naziemng der in ventaris en gebouwen bleek, dat eenige ledikanten en een ligtent een verfje behoe ven, terwijl deze comm. in overweging gaf een eenvoudig gebouwtje te plaatsen op de open grond bij het bestaande gebouw voor berging van de niet 111 gebruik zijnde lig- tenten. Het bestuur zal met deze wenscken rekening houden. Vervolgens kwam de be schrijvingsbrief voor de alg. vergadering ter sprake en werd zuster de Wit als af gevaardigde naar deze vergadering aange wezen, die zich daartoe bereid verklaarde. De begrooting 1932 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven tot een gelijk be drag van 2080. De aftredende bestuursleden, de heeren A. D. Husson Heenk en G. Windhorst wer den bij acclamatie herkozen en in de vaca ture cis. Lijsen werd gekozen de heer Joh. van Reenen. Deze heeren namen hun be noeming onder dank voor het in hen ge stelde vertrouwen aan. Voorts werden be noemd in de commissie tot naziemng van het geldelijk beheer de heeren O. Wijsman en F. A. H. de Boer en idem tot naziemng der gebouwen en inventaris de heeren W. van Teijlingen, A. Boogaard en Joh. Boer. Aan de rondvraag gekomen gaf de Wijk zuster een overzicht van de door haar ge dane werkzaamheden en deelde mede, dat zi) een zeer prettige samenwerking ont moet van de zijde per patiënten en ande re personen waarmede zij uit hoofde van haar werkkring moet omgaan. De heer van Zwieten bracht het denk beeld naar voren een bazar te houden -voor aanvulling der kas en de heer Kroes herinnerde aan het nog steeds voorkomend geval van het niet op tijd betalen van con tributie. Niets meer aan do orde zijnde sloot de voorz. deze vergadering. GEMEENTERAAD VAN TER AAR Woensdagmorgen kwam de Gemeente rad in openbare „plenaire" zitting bij een ten gemeentehuize onder praesidium van den burgemeester. De voorz. opent de vergadering met gebed. Alvorens de notulen worden gele zen legt de heer Post de eeden af. Hier na wenscht de voorz. den heer Post ge luk als lid van den Raad. Ik heb, aldus spr., menig keer met u samengewerkt en dit waarborgt mij, dat wij pleizierig en aangenaam zullen werken in den raad, voor het belang van de gemeente. De secretaris, de heer B. Hoogeboom, leest de notulen van de vorige vergade ring, welke worden goedgekeurd. Naar aanleiding hiervan merkt de heer Hendrikse op, dat hij voor de vo rige vergadering geen uitnoodiging ge had heeft. Waar de convocatie gebleven is blijft den voorz., ja zelfs den geheelen raad een raadsel, dochhet feit is er. Onder de ingekomen stukken, die dan in behandeling komen, zijn eenige goed gekeurde besluiten van de begrooting en eenige comptabele besluiten, welke allen door Ged. Staten zijn goedgekeurd. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. Waar de Raad zich al mee bemoeit. De voorz leest den raad voor een schrijven van het gemeentebestuur van Bergen op Zoom, waar gevraagd wordt adhaesie te betuigen aan het schrijven, wat zij gericht hebben aan de Regeering voor het aanleggen van een brug over het Hollandsch Diep voor het plan 1932 1937. De voorz. vindt dit zoo kwaad nog niet: een goede verbinding met het zui den van het land, en tevens geeft het werkverschaffing ook. De heer Kroon zegt, dat het wel werk verschaffing zal geven, maar zullen de enorme kosten opwegen tegen het be lang. Spr. twijfelt hieraan en is niet voor adhaesiebetuiging. De heer Hen drikse wil de regeering niet op hooge kosten jagen. De heer Hoogervorst vindt een goede verbinding uitstekend, wat wordt onder steund door den heer Post. Spr. vindt vooral met het vervoer van groenten e.d. een vlugge rechtstreeksche verbinding zeer wenschelijk. De voorz. brengt het voorstel in stem ming en wordt aangenomen met 92 stemmen. Tegen de heeren Hendrikse en Kroon. Aan een verzoek om een bijdrage van 10 voor de politiecursus, welke gegeven wordt voor de politie-agenten, wordt vol daan. Dan leest de voorz. een schrijven voor over den Vleeschkeuringsdienst. Eenige besluiten van den raad zijn in gewilligd door Nieuwveen, en de rest niet. In gevallen van een herkeurings veearts wordt 15 gulden per geval be taald. De heer Kroon wil hierover maar heel weinig discussieeren, wij hebben alles maar te slikken wat Nieuwveen bepaalt. Spr. vindt dit bedroevend daar Ter Aar toch de grootste gemeente is. Schapen en lammeren. De voorz. gaat verder met het voor lezen van de verschillende keurloonen, maar dit blijkt nog zeer ingewikkeld te zijn, want er wordt voor een schaap be taalt veel meer als voor een lam. Maar, interrumpeert de heer v. d. Weijden, wat zijn na sohapen, en wanneer zijn het nog lammeren? Een gelijkluidend antwoord volgt. „Het zullen wel gauw schapen zijn". De voorz. weet het niet, en leest maar verder door, totdat op 't laatst de voorz. antwoordt dat bij punt 11 van de agenda, er nog meer over deze kwestie zal gesproken worden. De raadsleden wrijven in him handen en de voorz. bergt de zaak in zijn dos sier, en legt het voorloopig ter zijde. Het volgende punt is voorstel van B. en W. tot het verleenen van vergoeding wegens kosten verbonden aan het be zoeken van de Lagere scholen. De voorz. zegt dat het hier een geval betreft van D. Catsburg, die vergoeding vraagt in de vervoerkosten van zijn kind, dat naar de school te Alphen gaat. B. en W. hebben dit nader onderzocht. De kosten, welke er aan verbonden zijn, bedragen 6 gulden per maand. Volgens Art. 12 L. O. wet is de gemeente ver plicht geheel of gedeeltelijk de kosten te betalen. Er wordt besloten dat B. en W. hierover nader advies zullen geven. Het voorstel van B. en W. naar aan leiding van een schrijven van het Chr. Nat. Schoolbestuur om medewerking tot het aanschaffen van een opbergkast, wordt door den voorz. toegelicht. Het schoolbestuur vraagt een kast voor de opberging van de natuurkundige instru menten. De kosten zullen ongeveer ko men op 100 gulden. De raad besloot daartoe. Punt 5 van de agenda vermeldt voor stel van B. en W. tot het huren van een lokaal ten dienste van het Bijzonder Lager Onderwijs. De voorz. deelt mede, dat de gemeen te een lokaal kan huren van het R. K. Kerkbestuur van Langeraar, ten dienste voor het lager onderwijs. De huurkosten zijn 280 gulden per jaar. Dit is voordee- lig zegt de voorz., anders zal de gemeen te op grootere kosten gejaagd worden door aanbouwing. De raad besloot, tot het huren van dat lokaal. Een schrijven van de Ned. Herv. school leest de voorz. voor, dat zij in hooger beroep zijn gegaan bij Ged. Staten aan gaande het raadsbesluit van de vorige vergadering. De voorz. zegt, dat hij het hoofd van de school gesproken heeft en deze wil het eens uitgemaakt hebben, hoeverre het nu staat. Van een conflict is heelemaal geen sprake. Dit doet de goede vroede vaderen goed. Aan den heer Am. Egberts wordt ont heffing verleend, voor een half jaar hon denbelasting. De heeren D. Hoogendijk en P. J. Kempers worden gedeeltelijk ontslagen voor het betalen van school geld van hun kinderen. Benoeming Gemeente-opzichter. De voorz. zegt dat in de plaatselijke couranten sollicitanten zijn opgeroepen voor gem.-opzichter. Er zijn vele solli citaties ingekomen, waarbij ook vanuit andere gemeenten. Doch B. en W. heb ben voorop gesteld, wanneer zij de be kwaamheid hebben, een gemeentenaar te nemen. De sollicitanten zijn A. v. Rijn, J. v. Rijn, Corn. Lok, Joh. Akerboom en de Raat. B. en W. bevelen aan den heer Corn. Lok. De omstandigheden en de billijkheid hebben B. en W. hiertoe ge leid. De heer Kroon kan zich volkomen met het standpunt vereenigen dat het een Ter-Aarder moet zijn. Spr. zou gaarne willen formuleeren, dat de gem.-opzioh- ter geen werk voor de gemeente mag doen, noob een zoon,, of andere personen bij hern in dienst, alleen om den schijn te vermijden. De voorz. zegt dat B. en W. dit overwogen hebben, maar om zoon bepaling te maken is uiterst moei lijk. De heer v. Vliet zegt, wanneer de in structies vastgesteld worden voor de gem.-opzichter, hij gaarne zou willen, dat B. en W. rekening houden met de nu ge- operde bezwaren. Verder heeft het den heer Kroon ver baasd, dat het salaris van den gemeente opzichter verhoogd is tot 300.—^ en dat wel in dezen crisistijd. De voorz. zegt, dat het salaris zoo laag was, dat wij het met vrijmoedigheid gedaan hebben. Webh. v. d. Hoorn zegt, cTat de heer Schraverus tevreden was met zijn loon, maar als wij jongere krachten moeten hebben, zullen wij hooger salaris moeten geven. De heer Hendrikse vindt dit geen sa laris, maar een doodgewone vergoeding. De heer Post wil niet oordeelen of het salaris door deze verhooging te hoog ge steld is, doch acht het besluit van B. en W. te voorbarig, daar geen goedkeuring van den raad hierop was verkregen, waardoor tenslotte B. en W. zich bloot stellen aan critiek der ingezetenen, ge zien de economische toesband. Spr. dringt aan dergelijke besluiten niet te nemen, vooraleer de raad hierover te hooren. De heer v. d. Weijden wil geen blaam werpen op den ouden opzichter, maar hij zou gaarne willen dat de gem.-opzichter zich eens meer liet zien bij werken, als o.a. het aanleggen van de waterleiding, het goed opleveren van den weg enz. Webh. v. d. Hoorn had eerder verwacht dat de raad zou gezegd hebben het sa laris is te laag, in plaats van te hoog. Na eenige discussies werd tot stem ming overgegaan. Het salaris werd be paald op 300 gulden. Er werden uitge bracht 8 stemmen op Corn. Lok, 1 op Joh- Akerboom, 1 op J. v. Rijn en 1 op den heer A. v. Rijn. Alzoo gekozen de heer Lok. De instructies van den gemeente-ont vanger ondergingen een kleine verande ring, bevattende het in kas hebben van gelden. De vastgestelde zitdagen bleven gehandhaafd. Belastingverlaging in het vooruitzicht. Dan heeft de voorz. het genoegen de gemeente-begrooting voor den dienst 1932, aan te bieden. Deze zal circuleeren bij de raadsleden. Ondanks de groote uitgaven, waarvoor de gemeente staat, zegt de voorz. kunnen de opcenten op de belasting flink verlaagd worden. (Een blijde glimlach teekende zioh op het ge laat van onze vroede vaderen, toen zij dit vernamen). Algemeene beschouwingen zullen wel achterwege blijven. Punt 11 van de agenda brengt on? weer in de Vleeschkeuringsdienst. De voorz. haalt het dossier voor den dag. Direct zitten we midden in de keu ring. Een voorstel om vleesch, wat in de gemeente geïmporteerd wordt, moet nog weer eens gekeurd worden. Dit be vordert het zelf slachten in den kring. De heer Kroon is hier heelemaal niet voor. Er zijn inwoners die vleesch koo- pen in de stad, daar zij dan veel voor- deeliger kunnen slagen en daar is het reeds gekeurd en dan moet het in Ter Aar opnieuw gekeurd worden. Neen, zegt de voorz. als het minder is dan 5 kilo behoeft het niet gedaan te worden. De heer v. d. Weijden zegt dat de slagers hiervan de dupe worden. Wan neer zij b.v. des Zaterdags iets te kort komen, geven zij direct een bestelling aan hun leveranciers. Binnen den kortst mogelijken tijd ontvangt hij dit, maar, dan moet de keurmeester gewaarschuwd worden en die is toevallig niet spoedig aanwezig en dan zit de slager met de.. De heer Hoogervorst is het met den heer v. d. Weijden eens. Vooral de kleine slagers die niet een heele koe kunnen slachten, maar een gedeelte, koopen dit elders, en dan moeten zij voor herkeu ring, want het is al eens gekeurd, 4 cent per kilo betalen. Dit vindt spr. iets ongehoords. Neen, die vlieger ging niet op, en het voorstel van keuring van geimporteerd vleesch, kelderde. De secretaris leest eenige wijzigingen voor van de begrooting, welke worden De waterleidingtarieven. Bij de rondvraag gekomen zou de •heer Kroon zeer gaarne eens eenige voorloopige mededeelingen hooren over de waterleiding. Men hoort zulke fabel achtige cijfers over de tarieven. De voorz. wil hier zeer gaarne aan voldoen, maar definitief vastgesteld zijn ze nog niet. De tarieven worden bere kend naar de geschatte huurwaarde van de woningen, en om eenig misverstand te voorkomen, aldus spr., zijn de ge schatte huurwaarden aanmerkelijk minder als in werkelijkheid. De huurwaarde wordt aangehouden, welke voor de be lastingen berekend wordt. Bij een huurwaarde tot 50 gulden per jaar moet men betalen per jaar 10. van 5075 gulden per jaar huurwaarde 12.per jaar; van 75100 gulden per jaar huurwaarde 17.per jaar; van 100150 gulden per jaar huurwaarde 21.per jaar; van 150250 gulden per I jaar huurwaarde 25.per jaar. 12 komen er ongeveer in aanmerking voor 10 gulden per jaar; 92 komen er ongeveer in aanmerking voor 12 gulden per jaar; 151 komen er ongeveer in aan merking voor 17 gulden per jaar enz. De bovengenoemden krijgen geen me ter in hun bezit, maar wel de bedrijven DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. BROEDERS-CONjREOATIE O.L.VROUW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe- 10100 En toen de boot klaar was, werd in den nacht door twee andere kabouters de boot vervoerd naar de sloot. Keesie en zijn hel pers schreden vooruit. De maan kwam uit de wolken kijken en Keesie, die een goede bui had en vol moed was, begon te zingen: „Zie de maan schijnt door de boomen". Toen men eindelijk het water wa« ge naderd, werd de boot door de kabo ters in elkaar gezet, op bevel van het verkeers agente. Dat ging gelukkig nog al vlug. Want de kabouters hadden alles uitwekend gemaakt. „Dat klopt als een bus", zei Kee sie, die tevreden was over de kabouters. zooals boerderij, kassen en warenhuizen. Wanneer men waterleiding heeft in een kas, warenhuis en is gevestigd achter heb huis, moet men betalen 25 gulden en dan mag men verbruiken 65 M3. water. Ge bruikt men van 6510 dan betaalt men 30 gulden enz. Een regeling voor bedrijven enz. is ook zeer voordeelig, wanneer men ge bruikt 600100 M3. betaalt men 17 ct. per meter, enz. De voorz. zegt nogmaals, dat dit voor loopig is, officieel nog niet. De heer Hoogervorst klaagt over den slechten toestand van het Kerkpad. Er wordt totaal niets aan gedaan. Spr. vindt het zoo onaangenaam, die groepen jongelui 's avonds op de bruggen en hoe ken, die daar meestal niet veel goeds uithalen. De voorz. zegt, dat de toestand van het Kerkpad slecht is. Het zal dan ook spoedig in orde gebracht worden. Van het scholen van jongelui op de bruggen zal hij de politie in kennis stellen. De heer de Boer vindt, dat de electr. kabel in de dijksloot te Langeraar zoo ondiep ligt. Wanneer men ie sloot wil uitdiepen trekt men de kabel boven. Dit kan groote gevaren met zioh brengen. De voorz. zal den heer Bergsma. hier over spreken. De heer Post wijst ook nog op den slechten toestand van het Kerkpad. Het wordt zelfs gevaarlijk met den avond er over te gaan, met de vele kuilen en ga ten. Spr. zegt, dat ook dezen winter een aanvang gemaakt wordt om de telefoon kabel door het Kerkpad te leggen. Zou het dan niet beter zijn, die zaak daarna gezamenlijk op te knappen. De voorz. is het hiermede niet eens, er is door de waterleiding een bedrag uitgetrokken voor het in goeden staat brengen van de wegen. Dus dan kan het Kerkpad toch wel terdege opgeknapt worden, voordat de telefoonkabel er door gaat. Verder niets meer aan de orde, sluit de voorz. de vergadering. RIJNZATERWOUDE. Loterijvereeniging. De Loterij vereeni ging „Op hoop van Zegen" alhier hield haar 12e jaarvergadering in Café de Boei. De voorzitter, de heer A. Th. de Boer, open de deze vergadering met een woord van welkom aan de aanwezige leden. Wegens afwezigheid van den secretaris, den heer S. J. Visser in een vorige vergadering, wa ren er geen notulen bijgehouden. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. W. de Boer, bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen jaar bedragen hadden 443.13. De uitgaven hadden bedragen 382.60. In het afgeloopen jaar was er 1 lot uitgekomen met 1000, verder eenige met eigen geld. Er werd besloten om voor de komende trekking te koopen: één y3 lot, één yt lot, en één 1/10 lot. Tot slot van deze gezellige vergadering werd nog een tom bola zonder nieten gehouden, wat natuur lijk in de smaak viel van de aanwezigen. WASSENAAR Inbraak In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft een inbreker zich toegang verschaft tot de garage, naast het perceel van de familie M G. aan den Groot Haesebroekscheweg al hier. Uit de garage werd een auto gehaald, die vervolgens vóór de villa werd gereden. Daarna heeft het sujet een bezoek gebracht aan de villa; welker bewoners afwezig waren en alle vertrekken doorsnuffeld. Wat van zijn gading was werd bijeengezameld en in de auto geborgen. Op het oogenblik, dat de man met zijn buit zou verdwijnen, arriveerde bij de villa een waker van den nachtveiligheids dienst. De man schrok hiervan zoo hevig, dat hij hals overkop het hazenpad koos, met ach terlating van alles. Eenigen tijd na dit voorval is een onbevoeg de verdwenen met een auto, welke stond vóór dc villa van den heer K„ eveneens aan den Gr. Haesebroekscheweg gelegen. Deze diefstal wordt met de vermelde inbraak in verband gebracht. Benoeming. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd ton assistent te Hamers- veld den weleerw. heer Th. W. van Lue- uen (neom Audiëntie. Z. H. Ex. de Bisschop van Haarlem zal Woensdag a g geen audiëntie verleenen. J. den Hollander, vroeger wonende te Wassenaar.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10